Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

1984

14.09.2020. 12:10

Padlaika atkritumi nekad neatteiksies no kolkoza privilēģijām. Varat spiegt, cik gribat. Katram dzīvoklim individuāls siltuma/ūdens pieslēgums neesot iespējams. Bet, ja par lielu naudu tāds tiek izveidots, tad izrādās, ka ir "zudumi koplietošanas telpās". Vai arī tiek noteikta fiksēta abonentmaksa (kā el.). Tas nekas, ka visi zudumi un zaudējumi jau 3x ielikti tarifā. Nav jēga mainīt likumus un sistēmas, kamēr visi super alkatīgie mērgļi nav nosprāguši. Bet tā kā veco zagļu vietā nāk viņu bērni un mazbērni.. Un nepriecājieties privātmāju īpašnieki - jums arī atradīsies infrastruktūras/zemes/gaisa/pirdiena nodoklis.

Atbildēt

Vajadzētu apvienoties

14.09.2020. 10:29

cīņā pret RNP patvaļu vajadzētu apvienoties , jo ja cilvēks negrib maksāt par nesaņemtiem jeb nekvalitatīviem pakalpojumiem - viņs automātiski kļūst par parādnieku .

Tūkstošiem rīdzinieku RNP apšmauc, bet tā saucamie dzīvokļu īpašnieki ir beztiesiski.
Ne jau mājas kopsapulce atbild par to, ir vai nav saņemts kvalitatīvs pakalpojums , vai arī pakalpojums nav saņemts vispār; tās ir divpusējas attiecības ar RNP

Atbildēt

Zinošais

14.09.2020. 09:51

Tās ir sekas tam, ka privatizācijas procesu organizēja un vadīja izbijis kolhoza priekšsēdētājs !
Skumjā ziņa ir tā ka manuprāt nav cita varianta, kā mēgināt tomēr savākt to kopsapulci kaut "ar varu vai viltu" un "pamāt ardievas RNP" !
Neesmu sastapis nevienu kas šādu soli būtu nozēlojis !

Atbildēt

Zagļu kantoris?

14.09.2020. 06:00

RNP ir tā, ka tad , kad viņiem jāsabāž nauda savās kabatās, tad nevajag ne sapulci, ne iedzīvotāju piekrišanu- tiek pēkšņi bez vajadzības, bez projekta, bez būvatļaujas, bez saskaņošanas ar iedzīvotājiem aizkrāsotas 9- stāvu 119. sērijas mājas ārējās fasādes flīzes!!! Būvvalde, kas pieder RD, par to neliekas ne zinis, atbildot, ka apsaimniekotājs rīkojas ar domes atļauju...kā saka "vārna vārnai acīs neknābj". Kad sabrukuši lieveņi, uz kuriem iedzīvotāji lauž kājas, tad jāsasaucot sapulce!Apsaimniekotājam ir jāapseko īpašumi un jāveic NEPIECIEŠAMIE un avārijas remonti . Pretīgs zagļu kantoris.

Atbildēt

Precīzi

14.09.2020. 00:19

»

viedoklis

Latvijā it kā dzīvojam kapitālistiskajā sistēmā , kurā katrs atbildīgs pats par savām veiksmēm un neveiksmēm, bet te pēkšņi kad kādam izdevīgi tad rodas klasiskā komunismam raksturīgā ideoloģija: viens par visiem, visi par vienu, un nu pēkšņi atrodamies sava veida kolhozā...


Lai uzskaitītu visu, ka dzīvojam kompartijas krievu laika sistēmas kolhozos un likumos, jāraksta grāmata. Viss, daudz kas likumos smird pēc anarhijas un šie varenie kungi Krustpunktā neko jaunu, gudru nepateica, izņemo pareizi runāja Andrejs Judins, kā teiktu krievu laikā - pārējie runāja VOKRUG, da OKOLO - bez loģiska risinājuma, bez priekšlikumiem, arī tas no Rīgas namu pārvaldnieka izskatījas nekompetents un tukšs. Kā teica zvanītāja - viņš stāsta vienus melus, ka izsniedz dokumentus. Tajā sarunā taču piedalījās Ekonomikas ministrijas Mājokļu departamenta direktors Mārtiņš Auders. Vai viņš ir duraks vai viltīgs, vai galīgs nejēga. Kā tāds var strādāt tik augstā amatā. Viņam uz raidījumu bija jāiet ar jau iepriekš apjaustām zināšanām par tēmu un priekšlikumiem, kā novērst to, ko sauc rakstā par "bardaku'. Nekā, tukšs no graudiem kā pelavu maiss šis Mārtiņš Auders. Ar kādu mājokļu politiku viņš nodarbojas, liekas, ka irs miljonārs un nodarbojas ar naudas skaitīšanu (kas, kā kļuva par departamenta direktoru, tā miljonārs?)?

Atbildēt

patiesībā

14.09.2020. 00:11

»

Dainis

pēc likuma jūs kā atsevišķs dzīvoklis esiet arī mājas īpašnieks (tas nekas, ja zemesgrāmatā jūsu mājas īpašnieks ir Rīgas dome, jūtas kā saimnieks un šķerdē jūsu naudiņu pa labi un pa kreisi), bet jums, pēc likuma īpašniekam jāatbild par visu māju: ja valsts dzīvokļu īpašniekus ar likumu ir pataisījusi...


vairākkārt un ar īpaši padziļinātu "piekodienu" pacentos izlasīt visu šo juridiski / pēc būtības absurdo paudumu un, diemžēl, tā arī nesapratu, par ko ir stāsts un ko paudējs ir gribējis ar šo paudumu pateikt vai panākt. Kaut kāds pilnīgi bezjēdzīgs un "psihiatrisks" savārstījums, bez jebkādas jēgas saistībā ar publikācijā aktualizēto tēmu un bez jebkādas sajēgas par aktuālo LT sfēru. Jāpiekrīt un vēlreiz jāakcentē jau iepriekš "proponētais": "kāda kuram tā prāta spēja spriest un domāt, tā arī komentē".

Atbildēt

Tironis

13.09.2020. 22:29

Mākoņstūmēju tūsiņš, pietiktu, ja šie eksperti iepazītos ar Augstākās tiesas secinājumiem lietā SKC 019/2019.
Katram dzīvokļa īpašniekam par saviem saņemtajiem pakalpojumiem jānorēķinās personīgi!
Tad jau labāk būtu no no Judina noskaidrojuši to, kā banku lobijs norok visus Audera minētos likumdošanas priekšlikumus, jo tie nav viņu interesēs.

Atbildēt

viedoklis

13.09.2020. 22:07

Latvijā it kā dzīvojam kapitālistiskajā sistēmā , kurā katrs atbildīgs pats par savām veiksmēm un neveiksmēm, bet te pēkšņi kad kādam izdevīgi tad rodas klasiskā komunismam raksturīgā ideoloģija: viens par visiem, visi par vienu, un nu pēkšņi atrodamies sava veida kolhozā.
Pat pēdējam idiotam būtu pilnīgi skaidrs dažos mēnešos ka šāda tipa apsaimniekošanas sistēma nestrādās, bet mūsu "gudrās galvas"to nav spējušas saprast pat 30 gadus.

Atbildēt

Dainis

13.09.2020. 21:33

pēc likuma jūs kā atsevišķs dzīvoklis esiet arī mājas īpašnieks (tas nekas, ja zemesgrāmatā jūsu mājas īpašnieks ir Rīgas dome, jūtas kā saimnieks un šķerdē jūsu naudiņu pa labi un pa kreisi), bet jums, pēc likuma īpašniekam jāatbild par visu māju: ja valsts dzīvokļu īpašniekus ar likumu ir pataisījusi par aitām, cērpēji atradīsies vienmēr?! Lasi “Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā 1. panta 2. daļu:
2) dzīvojamās mājas īpašnieks — dzīvojamās mājas īpašnieks vai valsts dzīvojamās mājas valdītājs. Dzīvojamās mājas īpašnieks ir arī dzīvokļa īpašuma īpašnieks (turpmāk — dzīvokļa īpašnieks);
PAR NAMU PĀRVALŽU NEATKARĪBU UN "RĪGAS NAMU PĀRVALDNIEKS" DARBĪBAS PĀRTRAUKŠANU
MANABALSS.LV
PAR NAMU PĀRVALŽU NEATKARĪBU UN "RĪGAS NAMU PĀRVALDNIEKS" DARBĪBAS PĀRTRAUKŠANU
Uzskatāms, ka SIA Rīgas namu pārvaldnieks darbība ir rīdzinieku līdzekļu nelietderīga izšķērdēšana, tādēļ tas ir likvidējams, māju apsaimniekošanu atstātjot teritoriālo namu pārvalžu rīcībā.
https://manabalss.lv/par-sia-rigas-namu-parvaldnieks-darbibs-partrauksanu/show?locale lv


Atbildēt

Te Andrejs Judins no Facebook

13.09.2020. 20:55

Latvijas Radio 1 Krustpunktā runājām par to, kā rīkoties, lai dažu cilvēku dēļ, kuriem ir parādi par ūdeni vai siltumu, neciestu parādnieku kaimiņi.
Viens jautājums ir par to, kā palīdzēt cilvēkiem, kuriem ir uzkrājušies parādi par apkuri un komunālajiem pakalpojumiem un nav pamata cerēt, ka viņu finansiālais stāvoklis tuvākajā laikā uzlabosies un viņi būs spējīgi norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem. Šobrīd Rīgas namu pārvaldnieka parādu piedziņas procesos ir apmēram 60 miljoni eiro.
Otrs jautājums, kam arī bija veltīts Krustpunkta raidījums, ir par cilvēkiem, kas apzinīgi maksā par saņemtajiem pakalpojumiem, bet, neraugoties uz to, viņiem cenšas piestādīt rēķinus arī par tiem pakalpojumiem, ko saņēmuši viņu kaimiņi. Tas nav ne taisnīgi, ne godīgi. Bet, diemžēl, tas nav pretrunā ar likumā paredzēto. Problēmas pamatā ir kopīpašums un fakts, ka daudzdzīvokļu mājās cilvēkiem pieder nevis dzīvoklis, bet zināmas daļa no visas mājas. No Rīgas namu pārvaldnieka un Rīgas Siltuma redzes punkta apkures pakalpojumi ir nodrošināti mājām un, ja tur dzīvojušie pilnīgi rēķinus neapmaksā, iztrūkumu var kompensēt maksātspējīgie kaimiņi. Tomēr cilvēku biedēšana ar to, ka viņu māja netiks pieslēgta apkurei kaimiņu neapmaksāto rēķinu dēļ ir šantāža un mēģinājums iesaistīt problēmu risināšanā cilvēkus, kuri savus rēķinus ir apmaksājuši un kam nav nekāda sakara ar namu pārvaldnieka nespēju piedzīt parādus. Un tā nav tikai pašvaldību uzņēmumu neveikla komunikācija ar pakalpojumu saņēmējiem. Tas ir mēģinājums piespiest cilvēkus maksāt citu cilvēku vietā vai arī aktīvi rīkoties, lai ietekmētu savus kaimiņus parādniekus.
Juridiski viss ir saprotams – ja ir parādnieks, ir jāvēršas pret viņu. Ir skaidrs, ka tiesvedība un naudas piedziņa ir laikietilpīgs process. Diemžēl ir dažādi viedokļi par to, kam ir jāgaida šis laiks un kam uz šo laiku ir jāiesaldē savi līdzekļi – namu apsaimniekotājam, kas nodarbojas ar starpniecību pakalpojumu saņemšanā un par to iekasē naudu, vai kaimiņiem. Uzskatu, ka nav pareizi prasīt iedzīvotājiem veidot kādu papildu fondu, no kura finansēt pārvaldniekam atsevišķu parādnieku parādu samaksu. Tāda fonda veidošana, manuprāt, ir pieļaujama, ja paši kopīpašnieki vēlas kreditēt parādniekus – apmaksāt uzkrātos parādus ar noteiktajiem nosacījumiem un laika grafiku. Problēmu risināšanai var domāt par atteikšanos no namu pārvaldnieka starpniecības un tiešām līgumsaistībām starp pakalpojuma sniedzējiem un saņēmējiem, kas citā starpā arī paredzētu, ka saistību neizpildes gadījumos daudzdzīvokļu māja dzīvojošajiem nav solidāras atbildības (t.i. nav jāmaksā rēķini citas personas vietā, ja kādi piestādītie rēķini nav tikuši apmaksāti).
Rīkojoties atbildīgi, pašvaldību uzņēmumi nedrīkst ņemt ķīlniekos cilvēkus, kuri savas saistības izpildījuši un rēķinus ir apmaksājuši. Nav pieņemama cilvēku biedēšana ar apkures nepieslēgšanu, pat izmantojot šķietami nevainojamus “paziņojumus par aptaujām”, kas citu starpā brīdina, ka mājas parādu dēļ, “pastāv varbūtība, ka siltumenerģijas pakalpojums mājai netiks nodrošināts” (no “Rīgas Namu pārvaldnieka” izsūtīta paziņojuma Rīgas iedzīvotājiem).

Atbildēt

"Vismaz" var noklausīties pilnīgi

13.09.2020. 20:53

»

xxx

Raksta autors vismaz varēja dskusiju dalībniekus nosaukt. Arī RNP strādā normāli cilvēki


Visu raidījuma ierakstu iespējams redzēt šeit: https://lr1.lsm.lv/lv/pleijeris/?embed 0&id 134035&time -1_0&size compact&theme white&detached 1&fbclid IwAR0BTdeCxvjX4V1_7wtXxBTHRUfPzEo-ARnq2ZmZhtWvvf9oZUQf00n6cUM

Atbildēt

xxx

13.09.2020. 20:12

Raksta autors vismaz varēja dskusiju dalībniekus nosaukt. Arī RNP strādā normāli cilvēki.

Atbildēt

patiesībā

13.09.2020. 19:52

»

Dainis

Lasīju visu tekstu un nesapratu, par ko ir stāsts, kaut kāds psihiatrisks savārstījums, bez skaidrības un, bet "patiesībā", kāda kuram tā prāta spēja spriest un domāt, tā arī komentē


P.S. Visticamāk, šis tavs pašnovērtējums - "kāda kuram tā prāta spēja spriest un domāt, tā arī komentē" - varētu izrādīties visnotaļ objektīvs. ;)

Ir sacīts: "Nevajag daudz vārdu, lai pateiktu patiesību, BET - pat bezgalīgi daudz vārdu var izrādīties par maz, lai pateiktu (iestāstītu) patiesību tiem, kas to nav spējīgi vai pat nevēlas sadzirdēt."

Un, arī: "Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna." ;)

Atbildēt

patiesībā

13.09.2020. 19:42

»

Dainis

Lasīju visu tekstu un nesapratu, par ko ir stāsts, kaut kāds psihiatrisks savārstījums, bez skaidrības un, bet "patiesībā", kāda kuram tā prāta spēja spriest un domāt, tā arī komentē


viss ir vienkārši: nepatīk lasīt principā jeb "pa lielam", neesi spējīgs izboksterēt tekstu, kas ir apjomīgāks par lumpenkomunikācijas standarta "140 zīmju" debilizācijas formātu, vai nejēdz tēmu - nelasi.

Atbildēt

Dainis

13.09.2020. 18:52

»

patiesībā

(kārtējo reizi aktualizējot jau iepriekš regulāri "proponēto...


Lasīju visu tekstu un nesapratu, par ko ir stāsts, kaut kāds psihiatrisks savārstījums, bez skaidrības un, bet "patiesībā", kāda kuram tā prāta spēja spriest un domāt, tā arī komentē.

Atbildēt

patiesībā

13.09.2020. 16:41

»

Īsa pamācība mīlēšanā

Katra valsts ir kā lauks, kas jākopj un jāravē. Ja lauku nekopj un neravē, to pārņem nezāles. Mūsu valsti pa šiem 30 gadiem "nezāles" ir pārņēmušas visās jomās. Un ne jau nezāles ir vainīgas pie tā, ka tās grib augt un vairoties. Vainīgi ir tie, kuri apņēmušies "kopt šo lauku", bet nepilda savus pienākumus...


(kārtējo reizi aktualizējot jau iepriekš regulāri "proponēto")

Kā zināms un jebkuram sakarīgi smadzeņot spējīgam Normālam Cilvēkam elementāri pašsaprotams - ir tikai divi iespējamie varianti, kā var veidoties "pastāvošā lietu kārtība" (tostarp, arī - gluži likumsakarīgi neizbēgami ienākties aktuālajā publikācijā piesauktais "bardaks") jebkurā valstī / sabiedrībā un absolūti jebkādā izpratnē / izpausmē, t.sk., protams - arī šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma valstī":


1. Viens LIKUMS un (līdz ar to) viena Taisnība VISIEM. Šis visnotaļ loģiskais un, neapšaubāmi, jebkurā izpratnē / izpausmē visadekvātākais "lietu kārtības regulējuma" pamatprincips sevī ietver jebkuram normālam cilvēkam gluži elementāri (paš)saprotamu obligātu nepieciešamību pienācīgi pilnvērtīgi ZINĀT un konsekventi respektēt, jebkādas savas attiecīgās kompetences ietvaros ikdienišķi pastāvīgi pildīt jeb realizēt, kā arī attiecīgas nepieciešamības gadījumā atbilstoši rezultatīvi aizsargāt SAVU (!!!, t.i. arī savas valsts, savu līdzcilvēku sabiedrības) LIKUMU. Kas, savukārt, ir obligāti un vienādi saistošs absolūti VISIEM fiz. / jur. / publ. personāžiem attiecīgajā jurisdikcijā. "Tik vien tā darba!", kā ir sacīts.

2. Katram "atsevišķi ņemtam" (no RU) jeb "katram vienam" (no EN) fiz. / jur. / publ. personāžam ir ekskluzīvi prioritāra un obligāti saistoša TIKAI un VIENĪGI sava privātā subjektīvā "taisnība" jeb TIKAI un VIENĪGI sava privātā, pat demonstratīvi juridiski analfabētiska un intelektuāli impotenta "revolucionārā pārliecība" (kura ir perfekti raksturojama ar vispārzināmo pļēgurošanas 3. stadijas "definīciju": "visi bauro un neviens neklausās"). Līdz ar to – šādā totāli absurdā "pastāvošās lietu kārtības" variantā jeb absolūtā bezjēgas haosā vienlaikus ir "uz sejas" un savstarpēji konfrontē n-tās subjektīvās "taisnības". Kas (t.sk., cita starpā) tiek pat publiski tiražētas arī dažādu klaji subjektīvi tendenciozi orientētu "judikatūru", "tiesu prakses apsekojumu", "juridiskās literatūras komentāru" un taml. prasti demagoģisku savārstījumu makulatūras formātā. Un, kas ir pats būtiskākais, principiāli atšķirīgais un arī "konceptuāli" izšķirošais – BEZ jebkādiem VISIEM personāžiem jeb VISAI sabiedrībai kopīgi "lietojamiem", vienādi saistošiem un konsekventi respektējamiem LIKUMIEM. Un, līdz ar to - arī BEZ jebkādām "garantijām" attiecībā uz jebko, kā arī ar VISĀM no tā izrietošajām un absolūti neizbēgamajām SEKĀM, jebkādā izpratnē / izpausmē.


Diemžēl, kā ir neapšaubāmi konstatējams – šādu neskaitāmi / neprognozējami daudzo subjektīvo "taisnību" / n-to "revolucionāro pārliecību" VIENLAICĪGAS "līdzāspastāvēšanas" totālas bezjēgas haosu jeb totāli absurdu "pastāvošo lietu kārtību ikdienišķi proaktīvi un hipermasīvi sludina, max. intensīvi lobē un (savas "iebarotās" prasti manipulētās mērķauditorijas "glupajiem bauru pīpļiem") lopā truli zombē uz "netīri dzel.teno noplūdumu žurnālistikas" rēķina truli parazitējoši, vismaz tik pat juridiski analfabētiski un intelektuāli impotenti masmēdītāji - kas ir uzurpējuši leģendārā Dž. Orvela filigrāni groteski fantazētās "patiesības ministrijas" iedomāto bet patiesībā neesošo "kompetenci" un izpildfunkcijas. Pie šāda "konceptuālā shēmojuma", gluži likumsakarīgi un absolūti neizbēgami - šādas apzināti pretlikumīgas "revolucionārās pārliecības" sērga totāli katastrofāli graujoši izpaužas attiecībā uz 100% jebkuru sfēru / situāciju / problēmu – sabiedrību kopumā / "segmentāri", valsts / pašvaldību pārvaldi, jebkuras izcelsmes / piederības NVO "sektoru", institucionālās "metastāzes" / komercjomu, politiku, ekonomiku, tiesiskumu, plašsaziņu (u.t.t., u.t.j.pr., "pa pilnu spektru").

Tātad, ņemot vērā un max. objektīvi ievērtējot visu iepriekš "proponēto: "Izvēlies ko vēlies!", kā ir sacīts. BET - tikai VIENU no minētajiem diametrāli pretējiem "pastāvošās lietu kārtības" variantiem. Jo, visnotaļ elementāri (paš)saprotamu iemeslu dēļ, tie ir savstarpēji absolūti "nesakorelējami" un NEKĀDA alternatīva "zelta vidusceļa" vienkārši NAV.

-----------

Ir sacīts: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

Savukārt, kā zināms: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."

Atbildēt

non, non

13.09.2020. 15:32

t.s. kopība pie esošās likumdošanas var nomierināties, tai nav likumīga spēka, visu diktē īpašnieks. Tā radīta, lai nolaistu tvaiku. Nu neatdos RNP tik lēti nevienam savu maizes biezo sviesta kārtu. Šajā ziņā RD ir radīta sistēma, kurā viens otru balsta un bez īstā īpašnieka Rīgas pilsētas piekrišanas pagalmā krūmu nenocirtīsi. Toties ar šo kopību pastāv tikai iespēja iedzīvoties papildus izmaksās administrējot savu kantori, jo, pie mazākās finansiālās kustības, aiz stūra lūrēs VID ar ikgadēju auditu un atskaiti, kuru veic bilnacspējīgs grāmatvedis.Dotā situācijā var nedaudz apskaust dzīvokļu īpašnieku kooperatīvus, jo visa manta reāli pieder pašiem un viņi var arī darīt, ko grib, respektīvi, ko nolemj...

Atbildēt

Īsa pamācība mīlēšanā

13.09.2020. 15:14

Katra valsts ir kā lauks, kas jākopj un jāravē. Ja lauku nekopj un neravē, to pārņem nezāles. Mūsu valsti pa šiem 30 gadiem "nezāles" ir pārņēmušas visās jomās. Un ne jau nezāles ir vainīgas pie tā, ka tās grib augt un vairoties. Vainīgi ir tie, kuri apņēmušies "kopt šo lauku", bet nepilda savus pienākumus. Nepilda savus solījumus. Un paši ir kļuvuši par parazītiskām nezālēm šajā laukā.
Tāda, lūk, tā bilde! Un tādēļ var pastāvēt šis "bardaks" un tukšā muldēšana gan namu pārvaldīšanā, gan medicīnā, gan izglītībā, gan ekonomikā, gan tieslietu sistēmā un drošības dienestos, gan armijā, gan VIDā, gan KNABā, gan ....

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...