Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jānis

27.04.2020. 14:48

»

Pūce, mosties!

kas notiek Tavā ministrijā Tev zem deguna! Kas notiek ar dabas aizsardzību Latvijā


Ozola ir nulle!
Vilkaste ir zoss,kas visu laiku bezjēgā spārdās

Atbildēt

>hmm

19.04.2020. 08:08

Pastāsti labāk, cik tu pats personīgi tās migrējošās zosis no savas oficiāli pieteiktās saimniecības laukiem esi nokniedējis? Zināms, ka dažiem atļauts 5, dažiem 10 zosis. Kurā grupā esi tu?
Cik tieši un no kurām atļautajām Baltpieres, Kanādas vai Sējas zosu sugam, esi nošāvis uz sava lauka?
Kā tev sekmējies ar putnu šaušanu, kad tie nolaidušies uz lauka, tā kā zināms, ka lidojumā šaut zosis nedrīkst. Varēji trāpīt? No kāda attāluma šāvi?
Kāds no speciālajiem dienestiem vai akcijas uzraugiem tev bija klāt, kad šāvi? Kontrolēja, vai nešauj uz lidojošiem putniem, vai nepārkāp noteikumus? Kāds no DAP vai VMD?

Atbildēt

hmm

17.04.2020. 21:55

Lasot šos DAP ierēdņu komentārus ''šermuļi iet pār kauliem.Steidzīgi jāreformē. Un tos reģionālos ķeizariņus jāsauc pie atbild''ibas.

Atbildēt

!

15.04.2020. 10:03

Tādā ziņā Pūcem neko pārmest nevar. Ir jāreformē visa dabas aizsardzības sistēma Latvijā! Tikai jāsāk no paša vadītās VARAM.

Atbildēt

>hmm

15.04.2020. 09:38

»

hmm

Un tad dabas sargi ligzdojošas mammas indē ar gāzi? Super dabas aizsardzība. Jebkuršs maliķis nav tāds sadists kā Tevis pieminētie un Tu pats


kur tev kāds dabas sargs ko ir noindējis? Stāsti, ko tu lieto?
Vienīgie, kas Latvijā indē laukus, un nodara kaitējumu visai ekosistēmai, ir lauku industriāļi. Lasi: "citplanētietim hmm".

Jeb arī gribi teikt, ka esi pamanījis, ka maliķi Latvijā pasūta likumus?

Atbildēt

>hmm

15.04.2020. 09:25

»

hmm

Dānijā rudenī ligzddo zosis. Tu mazāk varbūt lieto


aiz tava lodziņa šobrīd rudens?
Runājam taču par Latvijā caurceļojošo, bet Ziemeļeiropā ligzdojošo zosu galināšanu pavasarī uz mūsu latvju zemes, ne?

Še, lasi atkal.

Atļauj limitētu zosu šaušanu atbaidīšanai no pavasara sējumiem

ĪSUMĀ
Latvijā ir sastopamas vai tai cauri ceļo deviņas zosu sugas, bet pavasara migrācijas laikā ar Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju šaut var tikai trīs sugu īpatņus.

Kopumā atļaujas izsniegtas 140 augkopības saimniecībām, kas varēs iegūt 1000 zosu.
Limitētā zosu ieguve atļauta tikai stingri noteiktās platībās no 17. marta līdz 31. maijam.

Limitētā zosu ieguve atļauta tikai ar rakstisku pilnvaru vai vienošanās dokumentu, kas dod tiesības veikt medības konkrētajā teritorijā.

https://lvportals.lv/skaidrojumi/314951-atlauj-limitetu-zosu-sausanu-atbaidisanai-no-pavasara-sejumiem-2020

Atbildēt

hmm

14.04.2020. 18:03

»

>hmm

vispirms pacenties atbildēt, vai izlasīji šo tieši tev domāto komentāru...


Un tad dabas sargi ligzdojošas mammas indē ar gāzi? Super dabas aizsardzība. Jebkuršs maliķis nav tāds sadists kā Tevis pieminētie un Tu pats.

Atbildēt

hmm

14.04.2020. 17:38

»

>hmm

vispirms pacenties atbildēt, vai izlasīji šo tieši tev domāto komentāru...


Dānijā rudenī ligzddo zosis. Tu mazāk varbūt lieto.

Atbildēt

>hmm

14.04.2020. 16:43

»

hmm

Makšķernieks sēz upes krastā un makšķerē upē. Medniekam tas ir aizliegts? Kādus ūdensputnus viņš uz pļavas medīs? Jaunais padzina un vecākais pasēdēja un pagaidīja.Tātad viņam bija jāgaida peldus? Nonākam līdz neprātam


vai tad nav tā, ka no laivas ir atļauts, bet pa krastu un ezera pļavām dabas mīļotājiem ar plintēm slapstīties un šaudīties dabas liegumā ir aizliegts? Un kas tur neloģisks?
Vienkārši sodu sistēmai jābūt tādai kā normālās Eiropas valstīs. Lai pat prātā nenāktu aizsargājamā teritorijā nodarboties ar kaut kādu savu pašdarbību.
Pie tam tas dabasfotogrāfs tos maliķus bija nofočējis, abi identificējami, iesniegums uzrakstīts. Trīs atbildīgās valsts iestādes kā karstu kartupeli viļājušas savās bezzobainajās mutēs. Gala beigās sāk vēl draudēt cilvēkam, kas pārkāpējus nofiksējis, izsauc sniegt paskaidrojumu, kāpēc dabas fotogrāfs atradies pļavās ar fotokameru?! Ozianna! Mūsu profesionālie dienesti! Saņem algas no nodokļu maksātāju naudas! Sargā dabu! Ķer malumedniekus, makšķerniekus!

Atbildēt

>hmm

14.04.2020. 16:12

»

hmm

Es tikai redzu bezgalīgu naidu pret medībām. Tādu, ka pat indīgu gāzu pielietojums tiek ataisnots.Bet no tām gāzēm nemirst tikai zosis, bet daudz citu dzīvību.Tajā skaitā no augsnes. Un mums tas pēc tam būs ar to lauksaimniecībasprodukciju jāēd. Nu un dedzināt zosis vaiu apēst arī ir nu izcils jautājumns...


vispirms pacenties atbildēt, vai izlasīji šo tieši tev domāto komentāru?
"Interesanti, kāpēc tu par to dāņu piekopto zosu nogalināšanu nepastāsti publikai precīzāk? Es tev ieteiktu sludināt savu sprediķi tieši no pirmavota (M.N. Peterson, H.P. Hansen, M.J. Peterson & T.R. Peterson "Hunting in Modern Society" žurnāls "Wildlife Biology in Practice", publicēts MMD 4.07.2017), lai publikai būtu pilna informācija par dāņu iemesliem izmantotajai zosu populācijas ierobežošanas alternatīvai un procesam. Dānijā, acīmredzot, tāpat kā Nīderlandē un ASV, kā minēts rakstā, „medības, īpaši jau biezi apdzīvotās vietās, modernā sabiedrība neuzskata par pieņemamu populācijas samazināšanas līdzekli, amatpersonas nereti lemj izmantot alternatīvas metodes.” Nīderlandē tiek izmantota arī cita metode – lauksaimniecības platības tiek efektīvi aizsargātas ar tīkliem, ka zosis tām nespēj piekļūt. Beļģijā un Savienotajās Valstīs līdztekus ķeršanai ar tīkliem un indēšanai ar gāzi plaši tiek izmantota arī „egg addling” metode."

Tad, kad izlasīsi, tad padomā, vai patiešām tām dažām Ziemeļeiropas valstītm- Beļģijai, Dānijai, Nīderlandei, kuras šādu vai citu rakstā aprakstīto "pest control" veidu izvēlējušās, vai viņu sabiedrībām arī varētu būt tik "bezgalīgs neaids pret medībām", kā tu apgalvo? Jeb varbūt spēsi izsecināt, kāds ir pamatojums šādai viņu izvēlei.
Turklāt jāpatur prātā, ka Latvijas gadījumā šīs 3 zosu sugas, kuru 1000 nogalināšanai šopavasar Latvijā dotas speciālas atļaujas, ir migrējošie putni, tātād, pārsvarā caurceļotāji, bet minētajās Ziemeļeiropas valstīts tās ligzdo, kas ir atšķirība.

Atbildēt

hmm

14.04.2020. 15:42

»

Tā strādā atbildīgās valsts institūcijas VMD un DAP!

VMD atbildīga par melumedību uzraudzību, DAP par aizsargājamo dabas teritoriju uzraudzību...


Makšķernieks sēz upes krastā un makšķerē upē. Medniekam tas ir aizliegts? Kādus ūdensputnus viņš uz pļavas medīs? Jaunais padzina un vecākais pasēdēja un pagaidīja.Tātad viņam bija jāgaida peldus? Nonākam līdz neprātam.

Atbildēt

hmm

14.04.2020. 15:24

»

>hmm

Lasi savu komentāru...


Es tikai redzu bezgalīgu naidu pret medībām. Tādu, ka pat indīgu gāzu pielietojums tiek ataisnots.Bet no tām gāzēm nemirst tikai zosis, bet daudz citu dzīvību.Tajā skaitā no augsnes. Un mums tas pēc tam būs ar to lauksaimniecībasprodukciju jāēd. Nu un dedzināt zosis vaiu apēst arī ir nu izcils jautājumns. Tā, katā dabas aizsardzība dažu ierēdņu izpratnē sanāk stipri šķība.

Atbildēt

>hmm

14.04.2020. 14:36

»

hmm

Ļoti labi varu pats tikt galā. žēl ,ka traucē ar visādām muļķībām. Tas kompensāciju mehānisms vispār ir normālu konkurenci kropļojošs. Bet mēs dikutējam par ierēdņiem un zosīm. Un ķimisko ieroču pielietošanu


Lasi savu komentāru :
Manā bioloģiskajā saimniecībā iesēžas zosis, kuras izbradā sējumus. Cik saprotu DAP ierēdnis, kas barojās no maniem produktiem un tiek apmaksāts no maniem nodokļiem risina problēmu. Patiesībā nerisina, bet grib sataisīt vēl veselukaudzi"

Tagad tu apgalvo, ka ļoti labi vari pats tikt ar visu galā. Tikai kaut kādas muļķības tevi tomēr traucējot. Nu tad beidzot tiec skaidrībā pats ar sevi, vai tevi kāds traucē, vai ir kā tajā teicienā "u plahovo tancora ..", kuram kas tur traucēja.

Kompensāciju mehānisms ES par aizsargājamu sugu postījumiem ir izstrādāts un tas reāli daudz maz attīstīto ES valstu grupā. Pie tam jaunajā Bioloģiskās daudzveidības stratēģijā 2030.gadam kompensāciju sistēmas ieviešana būs prioritāte, nozīmīgākais pasākums nr.1. Valstu valdībām būs nestīvējoties jāpiešķir pilna kompensācija lauksaimniekiem par aizsargājamu dzīvnieku un putnu veiktajiem postījumiem, jāatlīdzina lauksaimniekiem par viņu ieguldījumiem postījumu novēršanā.

Par indēšanu tev jau ir skaidrots, iedota lasāmviela, pat pirmavoti:D Ņem, tik un lasi. Par ieredņiem arī.

Atbildēt

turpin. VMD rīcība, kam jāuzrauga malumedības

14.04.2020. 14:24

»

Tā strādā atbildīgās valsts institūcijas VMD un DAP!

VMD atbildīga par melumedību uzraudzību, DAP par aizsargājamo dabas teritoriju uzraudzību...


Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Valters Lūsis raidījumam paskaidroja, ka šī lieta nonāca dienesta Kurzemes virsmežniecības lietvedībā šī gada 27. februārī, saņemot Valsts policijas iesniegumu par šo faktu ar pievienotajiem materiāliem.

“Nebija pievienots protokols, nebija norādīta vainīgā persona, iespējamās vainīgās personas nopratināšanas protokoli, lietas materiāli, izkopējumi no šīs lietas, vairāk materiālu nebija,” stāstīja Lūsis.

Saņemot šādus papīrus, Valsts meža dienests lietvedību slēdza. Bet pēc atkārtotas publikācijas sociālajos portālos, kuros fotogrāfs informēja sabiedrību par lietas iznākumu, viņam komentāru veidā paziņoja, ka pašu, iespējams, sauks pie atbildības.

“Es tiku uzaicināts šajā sarakstē arī ierasties Liepājā, nodaļā sniegt paskaidrojumus, kāpēc es 22. datumā arī esmu atradies šajās pļavās, bijis šajā neatļautajā zonā.

LTV1, 4.studija

Atbildēt

Tā strādā atbildīgās valsts institūcijas VMD un DAP!

14.04.2020. 13:33

VMD atbildīga par melumedību uzraudzību, DAP par aizsargājamo dabas teritoriju uzraudzību.

Putnu fotogrāfs Ainārs Mankus pērn oktobrī Liepājas ezera esošajās Vītiņu pļavās pamanījis iespējamu pārkāpumu – mednieku, kurš pretējo noteikumiem atradies krastā, un mēģinājis ziņot kādam atbildīgajam dienestam, lai situāciju noskaidrotu un pārkāpuma gadījumā vainīgos sauktu pie atbildības. Taču pēc gada lietu slēdza un pašu fotogrāfu aicināja skaidrot, ko viņš darījis Vītiņu pļavās, vēstīja 4. studija.

Iespējamās nelikumīgās medības putnu fotogrāfs pamanīja pērnā gada 6. oktobrī. Vītiņu pļavām ir noteikts “Natura 2000” statuss, un sākotnēji šī vieta veidota kā ornitoloģiskais liegums, jo ezerā ligzdo vairāk nekā 100 putnu sugu, konstatētas arī apmēram 40 retas un aizsargājamas augu sugas.

Mankus stāstīja, ka viņš zina, ka mednieki var atrasties ezerā, bet medīt lieguma teritorijā, kas ir tieši pļavas, nedrīkst. “Tā bija pirmā reize, kad es šajā pasākumā iedziļinājos, jo šoreiz mednieki atradās krastā,” atcerējās fotogrāfs.

Viņš abus vīrus ar ieročiem ir iemūžinājis fotogrāfijās. Redzams, ka viens no viņiem tik tiešām atrodas uz sauszemes. Pēc vārdu apmaiņas mednieks novāca tur izvietoto sēžamo, stāstīja Mankus.

“Es zvanīju uz visiem Liepājas nodaļas numuriem, vienīgā, kura atsaucās bija inspektore Višes kundze. Sniedze Više. Saruna bija ļoti laipna, viņa man paskaidroja, kas man ir jādara, un mēs nonācām pie slēdziena, ka vajadzēs rakstīt iesniegumu,” stāstīja Mankus.

Iesniegumu nodeva Dabas aizsardzības pārvaldei. Pēc gada saņemta atbilde, ka lietvedība izbeigta. Iespējamie vainīgie esot noskaidroti, bet savos paskaidrojumos viņi rakstīja, ka medībās tajā datumā nav bijuši, savukārt laiva ir atradusies pavisam citā Latvijas pusē.

“4. studija” vēlējās noskaidrot, vai uzņemtās fotogrāfijas nepierāda pretējo, bet Dabas aizsardzības pārvalde šo jautājumu aicināja uzdot policijai, kura savukārt skaidroja, ka par nelikumīgām medībām atbild Valsts meža dienests, kurš arī bija gatavs sniegt komentāru.

LTV, 4.studija, 12.okt.2019

Atbildēt

hmm

14.04.2020. 12:48

»

>hmm

ej un mīci ZM un VARAM, lai maksā kompensācijas tieši tādā pašā veidā, kā tu un tavi brāļi brēc par visiem iespējamajiem dabas nodarītajiem kaitējumiem jūsu miljonu biznesam - sausumu, plūdiem, citām stihijām. Putniem, dzīvniekiem, pilsētniekiem, kas plosīt plosa jūsu biznesu un nīcina jūs ārā.:D Brēc...


Ļoti labi varu pats tikt galā. žēl ,ka traucē ar visādām muļķībām. Tas kompensāciju mehānisms vispār ir normālu konkurenci kropļojošs. Bet mēs dikutējam par ierēdņiem un zosīm. Un ķimisko ieroču pielietošanu .

Atbildēt

>hmm

14.04.2020. 12:34

»

hmm

super. Manā bioloģiskajā saimniecībā iesēžas zosis, kuras izbradā sējumus. Cik saprotu DAP ierēdnis, kas barojās no maniem produktiem un tiek apmaksāts no maniem nodokļiem risina problēmu. Patiesībā nerisina, bet grib sataisīt vēl veselukaudzi. Nokāpiet uz zemes. balsoju, ka tas kantoris jāslēdz...


ej un mīci ZM un VARAM, lai maksā kompensācijas tieši tādā pašā veidā, kā tu un tavi brāļi brēc par visiem iespējamajiem dabas nodarītajiem kaitējumiem jūsu miljonu biznesam - sausumu, plūdiem, citām stihijām. Putniem, dzīvniekiem, pilsētniekiem, kas plosīt plosa jūsu biznesu un nīcina jūs ārā.:D Brēc tā, lai jūsu biznesa apmaksāšanai valdība naudu atkal izvelk no valsts kopējā maka, kur to sametuši, jūsu izpratnē, slaisti, parazīti un muļķi pilsētnieki, visi nodokļu maksātāji.

Atbildēt

Kas

14.04.2020. 12:27

»

Manuprāt

nav nekādu problēmu autora pieminētajā shēmā ielikt arī DAPu vai citu līdzīgu institūciju...


Kas tā par personu, kura tā vienkārši drīkst cirst stingrā režīma zonā kokus, savu vajadzību apmierināšanai, gadiem ilgi un DAP neko nezina, varbūt viņiem ir labi samaksāts, lai klusē? Varbūt aiz šīs personas stāv mums vēl kāda nezināma vara? Ka pat policijai no viņas bail? Vai tiešām šīs personas spējas ir tik neierobežotas, ka neviens viņu nespēj saukt pie atbildības. Laikam jau naudas plūsma ir ļoti spēcīga. Un aiz cik firmām viņa slēpjas? Dabas draugi parunāja un ar to viss beidzās, bet nejēdzības turpināsies tāpat kā līdz šim.

Atbildēt

hmm

14.04.2020. 10:49

»

>hmm

Interesanti, kāpēc tu par to dāņu piekopto zosu nogalināšanu nepastāsti publikai precīzāk? Es tev ieteiktu sludināt savu sprediķi tieši no pirmavota (M.N. Peterson, H.P. Hansen, M.J. Peterson & T.R. Peterson "Hunting in Modern Society" žurnāls "Wildlife Biology in Practice", publicēts MMD 4.07.2017), ...


Super, tātad daži šāvieni un dažas, pēc tam izmantojamas zosis aizstāj ar ķīmisko ieroču pielietošanu. Par efektu skat iepriekš. Ārprāts vistīrākajā izpausmē. Ja vēl kādam šeit ir tikpat sapūderētas smadzenes, tad ar steigu jāizolē.

Atbildēt

hmm

14.04.2020. 10:21

super. Manā bioloģiskajā saimniecībā iesēžas zosis, kuras izbradā sējumus. Cik saprotu DAP ierēdnis, kas barojās no maniem produktiem un tiek apmaksāts no maniem nodokļiem risina problēmu. Patiesībā nerisina, bet grib sataisīt vēl veselukaudzi. Nokāpiet uz zemes. balsoju, ka tas kantoris jāslēdz.

Atbildēt

>hmm

13.04.2020. 19:16

»

hmm

Tātad kā Jūs norādat, Dānijā zosīm ir izstrādāts sugu aizsardzības plāns. Balstoties uz šo plānu, ar gāzi tiek indētas tās pašas zosis. Jebkuršs, kas ir dienējis vai mācījies PSRS laikā labi zina, ka ķīmiskajā uzbrukumā uzreiz nokrīt trešā daļa vai pat mazāk. Pārējie mokoties izklīst tālāk, šinī gadījumā...


Interesanti, kāpēc tu par to dāņu piekopto zosu nogalināšanu nepastāsti publikai precīzāk? Es tev ieteiktu sludināt savu sprediķi tieši no pirmavota (M.N. Peterson, H.P. Hansen, M.J. Peterson & T.R. Peterson "Hunting in Modern Society" žurnāls "Wildlife Biology in Practice", publicēts MMD 4.07.2017), lai publikai būtu pilna informācija par dāņu iemesliem izmantotajai zosu populācijas ierobežošanas alternatīvai un procesam. Dānijā, acīmredzot, tāpat kā Nīderlandē un ASV, kā minēts rakstā, „medības, īpaši jau biezi apdzīvotās vietās, modernā sabiedrība neuzskata par pieņemamu populācijas samazināšanas līdzekli, amatpersonas nereti lemj izmantot alternatīvas metodes.” Nīderlandē tiek izmantota arī cita metode – lauksaimniecības platības tiek efektīvi aizsargātas ar tīkliem, ka zosis tām nespēj piekļūt. Beļģijā un Savienotajās Valstīs līdztekus ķeršanai ar tīkliem un indēšanai ar gāzi plaši tiek izmantota arī „egg addling” metode.
Un te, lūk, rakstā patiesias iemesls arī atklāts – attīstīta, civilizēta Eiropas valsts sabiedrība dzīvu radību šaušanu netolerē. Šīs Rietumvalstu sabiedrības medības uzskata par tik ārkārtīgi nepieņemamu veidu pat pārmērīga populācijas skaita regulēšanai, ka amatpersonas ir lēmušas izmantot nevis šaušanu, bet citas alternatīvas metodes. Lēmušas „nebarot” šāvēju merkantīlās intereses.

Atbildēt

citplanētietim hmm

13.04.2020. 17:16

konflikts lauksaimniecībā - bites pret pesticīdiem

INTENSĪVĀS LAUKSAIMNIECĪBAS PAMATOS IR IEKODĒTA PRETRUNA AR VIDES INTERESĒM, jo svarīgi ir ražot pēc iespējas ātrāk un pēc iespējas lielās platībās, ko iespējams izdarīt, TIKAI BAGĀTĪGI LEITOJOT INDĪGĀS ĶIMIKĀLIJAS. Taču tās kaitē kukaiņiem apputeksnētājiem, bez kuriem augi nenes augļus.

Mēģinājumi Eiropas Savienībā, ja ne aizliegt, tad vismaz ierobežot pesticīdu un herbicīdu lietošanu turpinās jau gadiem, taču BAGĀTO LAUKSAIMNIEKU INTERESES ARVIEN ATTĀLINA BRĪDI , KAD PĀRTIKA TIKS IEGŪTA VIDEI DRAUDZĪGI. Šāds brīdis neizbēgami būtu saistīts ar pārtikas cenu celšanos.

Bišu vadlīnijas ir 2013. gadā Eiropas Komisijas izstrādāts dokuments, kas paredz apturēt pesticīdu lietošanu, ja pētījumi apliecina vielas kaitīgo ietekmi. Taču PRAKSĒ ŠĪS VADLĪNIJAS NEDARBOJAS. Tās atkal un atkal tiek pārskatītas, un pašlaik vairākuma dalībvalstu pozīcija ir par vadlīniju darbības daļēju atlikšanu līdz 2023. gadam. Līdz tam laikam jāizstrādā pesticīdu kaitīgās ietekmes novērtēšanas kārtība.

Respektīvi, vārdos valstis, un ARĪ LATVIJA, saka - mēs raizējamies par bišu veselību. Bet DAROS STIEPJ GUMIJU, TĀDEJĀI RŪPĒJOTIES PAR INTENSĪVO LAUKSAIMNIECĪBU.

Tā kā PESTICĪDU LIETOŠANA IET ROKROKĀ AR INTENSĪVO LAUKSAIMNIECĪBU, MAZINĀS ARĪ AUGU SUSU DAUDZVEIDĪBA. Respektīvi, indes ir viens faktors no negatīvu apstākļu kopuma, kas ietekmē kukaiņus apputeksnētājus. Latvijā šādi ilgtermiņa pētījumi nav veikti, taču Vācijā konstatēts, ka kukaiņu masas svars vidē ir samazinājies par 75%. Tas ir ļoti daudz. Eiropas Parlaments savā rezolūcijā norādīja, ka bites ietekmē 76% pārtikas ražošanu Eiropas Savienībā, tāpēc nepieciešams AIZLIEGT VISUS PESTICĪDUS, kuru negatīvā ietekme uz bišu veselību ir ZINĀTNISKI PIERĀDĪTA, attīstot un popularizējo DROŠAS ALTERNATĪVAS lauksaimniekiem. Taču praksē šo apņemšanos ieviest ir pārāk sarežģīti, un arī LATVIJA no pilnīga atbalsta stingrām Bišu vadlīnijām vairāku gadu gaitā pārpozicionējusies..

https://nra.lv/politika/eiropas-savieniba/280615-nra-peta-konflikts-lauksaimnieciba-bites-pret-pesticidiem.htm

Atbildēt

citplanētietim hmm

13.04.2020. 16:47

!!! ANO: Nesaudzīga saimniekošana rada izmiršanas draudus miljonam sugu
LETA, 6.05.2019

Mūsdienu pasaules nesaudzīgā dzīšanās pēc ekonomiskās izaugsmes rada līdz šim NEPIEREDZĒTUS SUGU IZMIRŠANAS DRAUDUS, kas var skart miljonu sugu visā pasaulē un grauj dabas vidi, no kuras DZĪVOTSPĒJAS atkarīga mūsu ekonomika, dzīves kvalitāte, pārtikas nodrošinājums un veselība, atzīts starptautiskā ekspertu ziņojumā, kas pirmdien publiskots Parīzē.

Vienīgi plaša un KARDINĀLA PASAULES EKONOMISKĀS UN FINANSIĀLĀS SISTĒMAS REORGANIZĀCIJA VAR PAGLĀBT NO SABRUKUMA EKOSISTĒMAS, kas ir vitāli svarīgas cilvēku sabiedrības nākotnei, norādīts politikas veidotājiem adresētajā Starpvaldību bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu pakalpojumu zinātnes-politikas platformas ekspertu izstrādātajā dokumentā, kas Francijas galvaspilsētā šonedēļ apspriests ar 130 pasaules valstu valdību pārstāvjiem.

Vides degradācija, kas saistīta ar mežu, okeānu, augsnes un gaisa negausīgu izmantošanu un piesārņošanu desmitiem gadu garumā, rada vismaz tikpat lielu apdraudējumu kā globālās klimata izmaiņas, brīdinājis Parīzes apspriedes vadītājs Roberts Votsons.

Kā uzsvērts ziņojumā, kas ir pirmais šāda mēroga ekoloģiskās situācijas izvērtējums 15 gadu laikā, SUGU IZZUŠANA NORISINĀS SIMTIEM REIŽU STRAUJĀK, nekā tas noticis pēdējos desmit miljonos gadu, un daudzām sugām IZMIRŠANA draud jau tuvākajos gadu desmitos.

Aptuveni PUSMILJONAM DZĪVNIEKU UN AUGU šobrīd trūkst pienācīgas dzīves vides, kas nodrošinātu to izdzīvošanu ilgākā laika perspektīvā.

NOPIETNAS DEGRADĀCIJAS PAZĪMES CILVĒKA DARBĪBAS RESULTĀTĀ novērojamas 75 procentos sauszemes platības, 40 procentos okeānu un 50 procentos upju, norādīts ziņojumā, kurā apkopoti dati no vairāk nekā 15 000 akadēmiskajiem rakstiem un pētniecības publikācijām.

Pieaugot mūsu planētas iedzīvotāju skaitam, strauji palielinās patēriņš un pieprasījums pēc resursiem. LAUKSAIMNIECĪBAS RAŽOŠANA kopš 1970.gada pieaugusi par 300%, un šobrīd tai tiek izmantota TREŠĀ DAĻA SAUZEMES un 70% saldūdens krājumu, turklāt jaunas lauksaimniecības zemes tiek iegūtas, IZCĒRTOT MEŽUS, kas uzskatāmi par planētas plaušām, jo spēj piesaistīt siltumnīcefekta gāzes. LAUKSIAMNIECĪBA, īpaši gaļas lopkopība, arī rada ceturto daļu no kopējā cilvēka darbības radītā KAITĪGO IZMEŠU apjoma.

Kopš industriālās revolūcijas sākuma KRASI SARUKUŠAS ZEMESLODES MEŽU PLATĪBAS, kas šobrīd sedz vairs tikai nepilnus 70% no toreizējām mežainajām teritorijām.

90% no pasaules ZIVJU krājumiem vai nu cieš no PĀRZVEJAS, vai sarukuši līdz līmenim, kad APDRAUDĒTA TO ILGTSPĒJA, un eksperti lēš, ka trešā daļa no kopējiem zvejošanas apjomiem pasaulē vai nu NORISINĀS NELEGĀLI, vai par to vispār NAV INFORMĀCIJAS.

Kopējais DABAS RESURSU APJOMS, KO CILVĒCE IEGŪST VIENA GADA LAIKĀ, sasniedz aptuveni 60 MILJARDUS TONNU un dažos desmitos gadu audzis par 80%.

Vienlaikus cilvēki ik gadu iepludina upēs un okeānos līdz pat 400 miljoniem tonnu smago metālu, toksisku dūņu un citu atkritumu.

Kopš 1990.gada desmit reizes pieaudzis plastmasas ražošanas apjoms, bet pēdējo 13 gadu laikā DIVKĀROŠOJUSIES MĀKSLĪGĀ MĒSLOJUMA LIETOŠANA, KAS PIESĀRŅO EKOSISTĒMAS UN PAZEMINA AUGSNES SPĒJU ABSORBĒT OGĻSKĀBO GĀZI.

Kā norāda ziņojuma autori, KAITĒJUMS, KO MĒS NODARĀM DABAI, VIENMĒR GALU GALĀ PAVĒRŠAS PRET MUMS PAŠIEM.

Vairāk nekā divi miljardi cilvēku joprojām ir atkarīgi no malkas kā no galvenā energoresursa, un līdz pat pusei no visiem medikamentiem joprojām tiek iegūti no augu un dzīvnieku valsts.

Turklāt pasaules okeāni un meži absorbē vairāk nekā pusi mūsu radīto siltumnīcefekta gāzu izmešu, kuru apjoms kopš 1980.gada divkāršojies, veicinot globālās temperatūras kāpumu par 0,7 grādiem pēc Celsija.

Līdzīgā ziņojumā, kas tika publiskots oktobrī, bija uzsvērts, ka vienīgi krasa fosilā kurināmā izmantošanas samazināšana var novērst nekontrolējamu globālo sasilšanu.

https://www.diena.lv/raksts/pasaule/cits/ano-nesaudziga-saimniekosana-rada-izmirsanas-draudus-miljonam-sugu-14219054

Atbildēt

hmm

13.04.2020. 14:55

»

hmm

Tātad kā Jūs norādat, Dānijā zosīm ir izstrādāts sugu aizsardzības plāns. Balstoties uz šo plānu, ar gāzi tiek indētas tās pašas zosis. Jebkuršs, kas ir dienējis vai mācījies PSRS laikā labi zina, ka ķīmiskajā uzbrukumā uzreiz nokrīt trešā daļa vai pat mazāk. Pārējie mokoties izklīst tālāk, šinī gadījumā...


Kau arī ja mēs cērtam koku, tad nocērtam un izmantojam. teorētiski jau varētu arī atstāt dabas daudzveidībai. Bet nodīrāt koku tā, ka tas mokās gadiem, līdz iznīkst arī liekas dīvaini. Pie Cēsīm var paskatīties tos zaļos blēņu darbus. Arī kaut kāds projekts. Nu un ugunsnelaimes gadījumā visi dzēšam. Bet ja kontrolētā dedzināšana. Napalms, indīgās gāzes un spīdzināšana it ka ir aizliegti. Man vispār dabas un vides aizsardzība kaut kā asociējas ar humānismu un labām domām.

Atbildēt

hmm

13.04.2020. 14:29

»

>hmm

kāda sakarā tu klaigā par indēm? Tev aizsūtīja pārkāpumu paku, lai sāc sajēgt, kas draud Latvijai, par ko varēsi pateikties saviem industriāļu lobijniekiem valdībā


Tātad kā Jūs norādat, Dānijā zosīm ir izstrādāts sugu aizsardzības plāns. Balstoties uz šo plānu, ar gāzi tiek indētas tās pašas zosis. Jebkuršs, kas ir dienējis vai mācījies PSRS laikā labi zina, ka ķīmiskajā uzbrukumā uzreiz nokrīt trešā daļa vai pat mazāk. Pārējie mokoties izklīst tālāk, šinī gadījumā saindē gan teritoriju, gan maitēdājus. Daļa kā invalīdi izdzīvo. Dala mokās visu dzīvi. Runa ir par desmitiem tūkstošiem indivīdu. Tas ir labāk nekā nošaut dažus simtus, iegūstot augstvērtīgu pārtiku, kas noder tagad visiem? Nu un tos, kas nokrīt pēc gāzes dedzina. Izskatās, ka te vienam otram labi piestāvētu melns formas tērps ar pagonu uz viena pleca. Vismaz ne mednieki, ne zemnieki tādi sadisti nav.

Atbildēt

:)

13.04.2020. 14:14

neļauj šaut nozīmē neļauj apsaimniekot! Superīgākais apsaimniekotājs! Filozofs.

Atbildēt

hmm

13.04.2020. 10:25

»

un vēl par brīnumiem, Hmm

Pārkāpuma lietu pakete novembrī: svarīgākie lēmumi...


Nu tieši tā. Labāk sabīdīt kādu papīru un samaksāt par to kārtīgu naudu, aizliegt cilvēkiem apsaimniekot savu zemi un vēl uzgriezt kādu soda naudu. Lai cilvēki ēd uzpūstās vistas, lai dzer zāles to draņķu dēļ. Lai mūsu cilvēkiem iet gar degunu augstvērtīga pārtika. Lai Eiropas centrā vēl dažuz desmitus tūkstošus zosu noindē, tā sabendējot arī laukus. Inde taču pāries arī uz to lauku produkciju. Un galvenais, arī tās indētās tiek utilizētas, tā radot tādu klimata pēdu, ka maz neliksies. Par tādu filozofiju, jāsaka, ka tā ir atklāta kaitniecība.Pat parastos apstākļos, kur nu vēl pandēmijas laikā. Diemžēl jāpiekrīt Pūcem, ka iestāde kura domā tikai par regulām, nevis par cilvēkiem, dabu un ar to saistītām problēmām ir būtiski jāreformē.

Atbildēt

un vēl par brīnumiem, Hmm

13.04.2020. 09:23

Pārkāpuma lietu pakete novembrī: svarīgākie lēmumi

Bioloģiskā daudzveidība: Komisija mudina LATVIJU nodrošināt dabas aizsardzību

Komisija ir nolēmusi sūtīt oficiāla paziņojuma vēstuli Latvijai par to, ka, nosakot dabas aizsardzības teritorijas, tā nespēj nodrošināt ES nozīmes dzīvotņu un sugu pienācīgu aizsardzību. Saskaņā ar Dzīvotņu direktīvu (Padomes Direktīva 92/43/EEK) dalībvalstis ir vienojušās izveidot saskaņotu Eiropas tīklu Natura 2000, un šajā nolūkā tās Komisijai iesniedz priekšlikumus par atbilstošām Kopienas nozīmes teritorijām. Latvija nav priekšlikumos norādījusi visas teritorijas, kuras bijis jānorāda, un ierosinātajās teritorijās nav pienācīgi aptverti dažādie dzīvotņu tipi un sugas, kam vajadzīga aizsardzība. Latvijas rīcībā ir divi mēneši, lai atbildētu uz Komisijas paustajiem argumentiem. Ja tas netiks izdarīts, Komisija var nolemt sūtīt argumentētu atzinumu.
https://ec.europa.eu/latvia/news/p%C4%81rk%C4%81puma-lietu-pakete-novembr%C4%AB-svar%C4%ABg%C4%81kie-l%C4%93mumi_lv

Atbildēt

raugi brīnumus, Hmm

13.04.2020. 09:21

Eiropas Komisija sāk pārkāpuma procedūras par Dabas direktīvu neievērošanu 14 lietās, 9 valstīs!

2019.gada jūlijā Eiropas Komisija uzsāka vairākās pārkāpuma procedūras pret dažādām valstīm par Dabas direktīvu neievērošanu. Tas ir līdz šim lielākais pārkāpuma procedūru skaits par dabas jautājumiem, kādu rosinājusi EK – kopumā 14 lietas deviņās valstīs, un tāpēc uzskatāms par ļoti nozīmīgu soli Eiropas Dabas direktīvu ieviešanas nostiprināšanā.

Tā EK aicina Vāciju pastiprināt puķu pļavu aizsardzību un ievērot tās pienākumus saskaņā ar Biotopu direktīvu. Vācija līdz šim nav varējusi apturēt divu pļavu dzīvotņu iznīkšanu – gan zemieņu, gan kalnu siena pļavas. Intensīvās lauksaimniecības dēļ būtiski samazinājušās šo dzīvotņu platības vai tās pilnībā izzudušas. Vācijai divu mēnešu laikā ir jāatbild uz EK paustajām bažām.

Vairākām valstīm – Polijai, Portugālei, Rumānijai un Slovākijai – EK aizrādījusi par Natura 2000 tīkla nepietiekamu ieviešanu. Savukārt Grieķija stāsies Eiropas Kopienu tiesas priekšā par to, ka nespēj nodrošināt pietiekamu dzīvotņu un sugu aizsardzību.

Atbildēt

nav šaubu

13.04.2020. 09:01

»

hmm

Paskatījos, Grabovska raidījumu. Viens inspektors kontrolē ko māk cilvēkus, kas Salacas krastā noķer kādu zivi. Saskan ar Tevi, štrunts, ka sējumus izbradā, štrunts, ka cilvēkiem drīz nebūs ko ēst. Es runāju par vienkāršajiem lauku cilvēkiem, ka tik direktīvas ievērotas. Jautājums- kā tad Dānijā, kur...


Īstens vidusmēra pilsonis ar visām mūsu valsts īpatnībām un kaitēm:D Tādiem likumi ir tikai priekš inspektoriem.
Tevis tik ārkārtīgi slavinātajā Dānijā, starp citu, ir migrējošo putnu apsaimniekošanas plāns, tāpat kā Beļģijā un Norvēģijā. Pastāsti mums, prātvēder, vai Latvijā tāds ir izstrādāts?
Problēma mūsu vietējam lauku īpašniekam industriālim pavasarī putnu migrācijas laikā tāda, ka pašam ir jāapbraukā lauki un tās zosis jāatbaida, taču tas prasa laiku! Tas neesot izdevīgi. Meklēt alternatīvas vispar mūsu industriāļiem slinkums.
Tad, ja kāds, kā te redzams, piesakās palīgā, pat tik nīstais pilsētnieks piedāvā pat savus bērnus aizūtīt palīgā, to nozākā, izsmej, nolamā. Nē, neko nevajag. Kompensācijas arī nevajag. Šāvējus, tos gan vajag. Gala baigās tas īlens no tā maisa izlien ārā tik un tā, un atklājas, kuriem tad tieši tā putnu šaušana ir nepieciešama. Precīzāk cepetis.
Un viss tieši tādā pašā vīzē kā jau pieņemts dabas aizsardzības ziņā atpalikušajā Eiropas valstī - bez atbilstoša plāna, bez jebkādiem resursiem šāda pasākuma uzraudzībā un kontrolē.

Atbildēt

hmm

12.04.2020. 21:15

»

>hmm

vēlreiz izlasi atsauci uz tepat komentārā zemāk pieminātajām Latvijai saistošajām EP direktīvām - gan putnu, gan sugu un biotopu aizsardzības. Vai tu tās vispār kādreiz esi lasījis...


Jā pateicoties ,tādiem gudriniekiem mums ir mikroliegumi vistu vanagam un teorētiski var izveidot 146 vaskulārajām sugām. Paldies Dievam, ka jūs paši nejēdzat visu to atpazīt.

Atbildēt

hmm

12.04.2020. 19:27

»

>hmm

Super! Nē, piedod, ja tu savu grupējumu uzskati par noteicāju, tad celies tik pāri uz ārzemēm. Saražos tāds pats "ražotājs" kā tu, tādu pašu lauksaimniecības produktu gan polis, gan zviedrs ar lielāko prieku un apetīti


Paskatījos, Grabovska raidījumu. Viens inspektors kontrolē ko māk cilvēkus, kas Salacas krastā noķer kādu zivi. Saskan ar Tevi, štrunts, ka sējumus izbradā, štrunts, ka cilvēkiem drīz nebūs ko ēst. Es runāju par vienkāršajiem lauku cilvēkiem, ka tik direktīvas ievērotas. Jautājums- kā tad Dānijā, kur masveidā tās pašas zosis indē ir ar tām direktīvām? Otrkārt es esmu Latvijas pilsonis, arvisām mūsu valsts īpatnībām. Teiksim vilkiem , lūšiem un lāčiem. ja runājam par zosīm atkārtot Dāņu varoņdarbus tehniski ir ļoti vienkārši, tikai indēt savu apkārtni nav prāta darbs. Bet uz ārzemēm pats vari lasīties un kontrolēt kamēr raibs gar acīm metās. ja tādus kā Tu tur kāds ņemtu pretī.

Atbildēt

>hmm

12.04.2020. 15:24

»

hmm

Super. Rikīgi var redzēt, ka kontrolētājs. Piedod, bet galvenais ir ražotājs. Tu pat neatšķir konvencionālos, integrētos un bioloģiskos zemniekus. Un atkārtoju vēlreiz ,nauda neaug kokos. Kad šis kontroles dēl pēdējais ražotājs pārcelsies uz ārzemēm, ari Jums garantēts bankrots. Sekas mēs redzam bezjēdzīgiem...


Super! Nē, piedod, ja tu savu grupējumu uzskati par noteicāju, tad celies tik pāri uz ārzemēm. Saražos tāds pats "ražotājs" kā tu, tādu pašu lauksaimniecības produktu gan polis, gan zviedrs ar lielāko prieku un apetīti.

Atbildēt

>hmm

12.04.2020. 15:21

vēlreiz izlasi atsauci uz tepat komentārā zemāk pieminātajām Latvijai saistošajām EP direktīvām - gan putnu, gan sugu un biotopu aizsardzības. Vai tu tās vispār kādreiz esi lasījis?
Noteikti neesi lasījis arī mūsu pašu Sugu un biotopu aizsardzības likumu. Laikam nesaproti, ka šis viss attiecas personīgi uz Tevi kā ES valsts pilsoni.

Atbildēt

hmm

12.04.2020. 14:56

»

>hmm

esam jau ļāvuši jums saimniekot. Tagad redzam sekas. Mums ir palikuši izcirtumi, izšauti aizsargājamie putni un dzīvnieki. Feodālo grupējumu prihvatizētas, pa kapeikām no valsts iešķiebtas komercplatības ar vērtīgiem dabas resursiem, utt. Atliek tik uzšķirt kārtējo Valsts kontroles revīziju ziņojumu...


Super. Rikīgi var redzēt, ka kontrolētājs. Piedod, bet galvenais ir ražotājs. Tu pat neatšķir konvencionālos, integrētos un bioloģiskos zemniekus. Un atkārtoju vēlreiz ,nauda neaug kokos. Kad šis kontroles dēl pēdējais ražotājs pārcelsies uz ārzemēm, ari Jums garantēts bankrots. Sekas mēs redzam bezjēdzīgiem aizliegumiem. Skat Randu pļavas Kaņieri un Enguri. Attiecībā uz LVM es arī neatbalstu viņu politiku. Bet tas kas ņotiek privātajos mežos ir pavisam cita opera. Nevajag pavilkties uz LVM izplatīto dezinformāciju.

Atbildēt

>hmm

12.04.2020. 14:41

»

hmm

Protams nauda aug kokos. Un + kārtīgu daudzmiljonu monitoringa projektu. Uz līdzcilvēku rēķina, kas izpaudīsies kā nodokļi un produkcijas pašizmaksas pieaugums. Ja skatās ,kas ar šim migrējošām zosīm pēc tam notiek Dānijā, tad vienkārši rokas nolaižās. Tāpēc jau likvidē DAP kontroles funkcijas, jo ir...


esam jau ļāvuši jums saimniekot. Tagad redzam sekas. Mums ir palikuši izcirtumi, izšauti aizsargājamie putni un dzīvnieki. Feodālo grupējumu prihvatizētas, pa kapeikām no valsts iešķiebtas komercplatības ar vērtīgiem dabas resursiem, utt. Atliek tik uzšķirt kārtējo Valsts kontroles revīziju ziņojumu par tiem taviem "saimniekiem".
DAP, vai vienalga kā mēs to mūsu vēl atlikušo dabas vērtību kripatu sargātāju saucam, ir jāstiprina un jāstiprina. Iespējams, jāreorganizē, bet pilnīgi noteikti kopā ar cepuri, kas atbildīga par dabas aizsardzības politiku, VARAM atbildīgo departamentu, kurā kaut kas totāli nav bijis kārtībā visu šo laiku.

Atbildēt

hmm

12.04.2020. 14:28

»

>hmm

Tu pats taču uzsāki bazaru par medņiem, rubeņiem , mērkaziņām...


Tieši tā. Padomā, uz ko attiecās šie kompensāciju mehānismi. Un putnu izdzīvošanas iespējas konvencionālajā saimniecībā. Esarī protams varu tā nomiglot, ka viss dzīvais apsprāgs un nebūs problēmu. Un tad to visu izbarot pilsētniekiem.

Atbildēt

hmm

12.04.2020. 14:23

»

>hmm

vienīgi un tikai normāla kompensāciju sistēma! Tā beidzot VARAM jāizstrādā attiecībā uz visām direktīvas sugām...


Protams nauda aug kokos. Un + kārtīgu daudzmiljonu monitoringa projektu. Uz līdzcilvēku rēķina, kas izpaudīsies kā nodokļi un produkcijas pašizmaksas pieaugums. Ja skatās ,kas ar šim migrējošām zosīm pēc tam notiek Dānijā, tad vienkārši rokas nolaižās. Tāpēc jau likvidē DAP kontroles funkcijas, jo ir tikai birokrātija, bet nav visaptveroša redzējuma. Ļaujiet saimniekiem saimniekot un sistēma pašnoregulēsies. Zosis ir gudras, un ja sajūt briesmas, tad met tām teritorijām lielu līkumu. Kas arī ir vajadzīgs.

Atbildēt

*

12.04.2020. 14:12

*Padomes Direktīva 92/43/EEK

Atbildēt

>hmm

12.04.2020. 14:06

»

hmm

Kāds sakars tam ar putnu postījumiem? Filtrē tēmu. Runa ir par to, ka ar zosīm var tikt galā bez visām kompensācijām


vienīgi un tikai normāla kompensāciju sistēma! Tā beidzot VARAM jāizstrādā attiecībā uz visām direktīvas sugām!

Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir saistoša 2009. gada 30. novembra Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2009/147/EK “Par savvaļas putnu aizsardzību”.

Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir saistoša 1992. gada 21. maija Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 82/43/EEK “Par dabisko dzīvotņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību.”

Latvijā mums visiem ir saistošs Sugu un Biotopu aizsardzības likums.

Atbildēt

>hmm

12.04.2020. 13:54

»

hmm

Kāds sakars tam ar putnu postījumiem? Filtrē tēmu. Runa ir par to, ka ar zosīm var tikt galā bez visām kompensācijām


Tu pats taču uzsāki bazaru par medņiem, rubeņiem , mērkaziņām..
šis nav Tavs teksts?
"par cik palielinājās rubeņu populācija pēc medību lieguma ieviešanas? Tas pats ar slokām un mērkaziņām. Jāpiezīmē, ka ar medņiem iet pavisam švaki, tikai to neviens neredz. Nu un par cik palielinājusies ūdensputnu populācija pēc liegumu ieviešanas E ngurē, Babītē un Kaņierī? par Randu pļavām nemaz nerunāsim."

Atbildēt

hmm

12.04.2020. 13:37

»

ak, ideālās valsts sapņotāj,

gribētājs mūsu sagrautajā, ui, prihvarizētajā sistēmā kaut ko uzticēt novirzienam "zemnieki" un "mednieki


Atšķirībā no dīvāna speciālista , šeit ir piemērojams termins saimnieks. Vakaros, kad puskrēslā skrūvē tehniku , domā nevar dzirdēt, cik šnepes pārlido un mērkaziņas noblēj? Domā, ka satiekot kolēģus runā tikai par politiku un darbu? Bioloģiskā simniecība, tāpēc uzreiz pasaku, ka par dabas sargāšanu zinu pietiekami. Stingri ievērojot minerālmēslu un pesticīdu aizliegumu, kā arī augu seku varu teikt, ka kopš aizliegumu sākuma nekas vidi ietekmējošos faktoros apkārtnē nav mainījies. Tuvākā apkārtnē ir vēl dažas integrētās saimniecības. īstu konvencionāļu tuvumā nav.

Atbildēt

ne tikai kompensācijas, dos šiem vēl un vēl

12.04.2020. 13:35

»

Re, kur

tas pats DAP ierēdnītis Ješka ar savu izpratni par EP direktīvām zinājis teikt, ka laika posmā no 2017.-2019.gadam vien lauksaimniekiem par migrējošo putnu postījumiem kompensācijās izmaksātā summa jau ir 1,5 miljoni eiro


Nupat ZM jau ziņoja, ka finansējums Covid-19 krīzes mazināšanai pienāksies arī lauksaimniecības nozarei. Šobrīd plānots, ka zemniekiem Cocid -19 varētu novirzīt 45,5 miljonus eiro. No tiem tikai 12,5 miljoni paredzēti piena lopkopībai.

Savukārt vēl 5 miljoni eiro paredzēti gan apdrošināšanas kompensācijām, gan kredītprocentu atmaksai. Kā norāda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, šāds atbalsts izvēlēts, lai stabilizētu zemnieku finansiālo situāciju, ko Covid-19 noteikti ietekmēšot.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

FotoJurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19 gadījumu, kas liecina par 3847,6 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Tikmēr vakcinēto personu vidū šajā laika periodā atklāti 896 Covid-19 gadījumi no 169 764 kopumā VAKCINĒTĀM personām. Tādējādi saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju šajā grupā bijusi 527,8 gadījumi jeb 7,3 reizes mazāk."
Lasīt visu...

3

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

FotoPandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai. Politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi.
Lasīt visu...

21

Kas pašlaik notiek VID?

FotoŠodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka skaisti. Bet, cik es saprotu, tad līdz ar viena konta norēķinu sistēmu pati nodokļu uzskaites metodika un programmatūra arī ir mainīta.
Lasīt visu...

21

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

Foto20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar izcilu drošību un nekaitīgumu, un tās loğiski izvirzījās pārdotāko medikamentu topos, viedokļu līderi un arī politiķi un valsts amatpersonas tās slavēja.
Lasīt visu...

12

Mums ir izvēle

FotoTV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...” To teica vīrietis, iespējams - vīrs un tēvs, iespējams – pedagogs... nezinu... bet jauniešu centra vadītājs. Vēl viena aita iekšā aplokā, un vārtiņi ciet.
Lasīt visu...

6

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

FotoCOVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi.
Lasīt visu...

12

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

FotoKādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju. Bet... pēc trim novadītiem dievkalpojumiem hierarhijā augstāk stāvošie Dieva kalpi steigšus mani no draudzes gana pienākumiem atstādināja.
Lasīt visu...

12

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

FotoŠonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā rajonā. Es labi pazinu Romu Bezzubovu. Viņš bija labs draugs, stiprs, dzīvespriecīgs, ar lielisku humora izjūtu. Milzīgs zaudējums, kas atstās tukšu vietu ģimenē, draugiem un viņa astoņus gadus vecajai meitiņai.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

FotoFutbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu valstī, – Mārtiņš Bunkus (kura slepkavības metode ārkārtīgi atgādina R. Bezzubova slepkavību), Pāvels Rebenoks (lai gan oficiālā versija ir slepkavība laupīšanas laikā), senāk arī Daugavpils vicemērs Grigorijs Ņemcovs u.c.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....

Foto

Starp Īzaku Ņūtonu un Klausu Švābu

Pasaules priekšniecības tekstus der palasīt. Vairāk gan tos no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem. Otrā rokā turot Ņūtonu, Maltusu, Veļikovski, Eliadi un...

Foto

Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav: svarīgākais ir, kas notiek ap to

Pasaulē notiek interesantas lietas. Šķiet, ka to, kas vēl joprojām svēti tic tam,...

Foto

Kremļa atbalstītā „Krievijas Impērijas kustība”– teroristiska organizācija Kanādā

Kanādas valdība ir nopublicējusi atjaunināto teroristisko organizāciju sarakstu, kurā ir iekļauti 13 grupējumi, to skaitā tāda „Krievijas Impērijas...

Foto

Starpnacionālās attiecības nacionālā valstī

Jebkura nacionālā kultūra ir vērtīga pasaules kultūras daļa, pelnījusi saglabāšanu un tālāku attīstību. Jebkuras nacionālās kultūras pamats ir valoda. Valodas ir visspēcīgākais...

Foto

Suminājums līdzcilvēkiem

Sirsnīgs tencinājums visiem, visiem par daudziem, ļoti daudziem atbalsta sveicieniem vēstulēs, sociālos tīklos, maniem mīļajiem vārdos, domās. Tiešām jauki un uzmundrinoši!...

Foto

Esmu saņēmis jau septiņus uzaicinājumus no meitenēm

Būt publiskai personai ir ļoti smags darbs. Tas ir jo smagāks, ja esi ne tikai publiska persona, bet socioloģiski...

Foto

Es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām....

Foto

Aleksandrs Kiršteins melo. Partijas vai padomju varas uzdevumā?

Kārlis Seržants publicējis teiku par "nenovērtēto politiķi Māri Grīnblatu" ("Kas Jauns", 23.marts). Uzmanību piesaistīja Aleksandra Kiršteina teiktais: "Atceroties...

Foto

Šoreiz mēs mierā neliksimies, jo beidzot ir radusies iespēja vainot kādu citu

Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs...

Foto

Saistībā ar izplatītajiem meliem pieprasu publisku atvainošanos no raidījuma “Nekā Personīga” veidotājiem

Es, mūziķis, mākslinieks un pasākumu vadītājs Kaspars Pudniks, vērsīšos tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu par...

Foto

Mūsu bērnu un mazbērnu nauda atkal izkūp skursteņos

Drusku atļaušos šo nokomentēt no profesionālās puses. Šī ir ļoti vērienīga kampaņa ar ļoti lielu budžetu. To es...

Foto

Uzvarētāji ir VDK un KP, un kolaborantu pūlis

Kad dzirdu uzsaukumu "publiski jānosoda visa veida kolaboranti", mani mazliet tā kā uz smiekliem velk! Nē, nu viss...

Foto

Raudzīties uz Augšāmcelto ar apustuļu acīm

Mk 16:1-7  “Kad sabata diena bija pagājusi, Marija Magdalēna un Marija, Jēkaba māte, un Salome nopirka smaržīgas zāles, lai ietu...

Foto

Iniciatīva „Latvija Eirovīzijā – par sabiedrības līdzdalību Latvijas tēla veidošanā”

Savu viedokli par Samantas Tīnas un Latvijas Televīzijas klaji nepieņemamo un augstprātīgo attieksmi pret Latvijas sabiedrību,...

Foto

Ārlietu ministrs Rinkēvičs un „fake” ziņas

Šī gada 4. martā LETA, ”Press.lv, “bb.lv” kāds censonis Latvijas ārlietu ministram uzdod jautājumu: kāda atšķirība starp diviem opozicionāriem -...

Foto

Jautājums ir par mūsu izvēli

Šorīt manas pārdomas raisīja viens ieraksts Facebook, kurā sieviete ļoti "garšīgi" un izjusti dalījās savās pārdomās par ierobežojumiem, kuri visiem it kā...

Foto

Divi gadījumi

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrisko domu satricinājušas vismaz divas situācijas, kas lielai daļai liekas uzskatāmi netaisnīgas....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass. Epilogs

Šis ir epilogs rakstam, kurā kritizēju valdības liegumu Latvijā iegādāties apavus un apģērbu ar pielaikošanu. Aizliegums ir spēkā jau no...

Foto

Kad veselības ministrs beidzot paziņos visus “tos” vainīgos daudzu cilvēku nāvēs?

Esam saņēmuši daudz kritisku viedokļu un sašutumu, kā mēs tā drīkstējām, kā mēs tā kā kaut...

Foto

Ziņģe par rindām

Ai, bailes, bailes, ai, nāves bailes spoži stāv uz vakts, sirds saraujas pikucī, un zobi braši klab, jo mēs atkal nīkstam rindās. ...

Foto

Īss ieskats kapitālisma, liberālisma, sociālisma un komunisma attīstībā

Kapitālisms tāpat kā viss pasaulē ir pakļauts evolūcijai. Sakari, tehnika, ražošana, politika. Ja evolūcija tiek mākslīgi bremzēta, uzkrājas kritiskā...

Foto

Kā lai nepiekrīt Krištopana kungam, kas savulaik noteica diagnozi mūsu varnešiem

Katru dienu jaunas pērles - šodien Pavļuts prasa papildu finansējumu Vakcinācijas biroja reorganizācijai, kam vispār...

Foto

Mūsu stukači un kolaboranti

2016. gadā Latvijas Radio 1 izskanēja labs raidījums par Latvijas rakstnieku sadarbību ar VDK (Valsts drošības komiteju). Dzejnieks Guntars Godiņš uz dialogu bija ataicinājis literatūrzinātnieci Evu Eglāju-Kristsoni,...

Foto

Ar Zatlera partiju un “Saskaņu” man nekas labs nesanāca, tāpēc, protams, jādibina jauna partija

Kādēļ jāveido jauna politiskā partija? Šāds jautājums kādam var šķist mulsinošs, jo it...

Foto

Slava, ko nenomazgāt

Nejauši pievērsu uzmanību kņadai ap Samantas Tīnas dziesmas The Moon is Rising videoklipu un pašas dziedātājas (klaviatūra pacieš visu) deleģēšanu uz Eirovīziju. Ar pārtīšanu video noskatījos....

Foto

Vakcinācijas bumerangi

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad...

Foto

Izņēmuma kārtā mēs nolaidīsimies tik zemu, ka kaut ko jums paskaidrosim par "ManaBalss" lēmumu pieņemšanu

Pirms dažām dienām ManaBalss platformā esam saņēmuši iniciatīvas iesniegumu ar prasību...

Foto

Skaidra lieta, ka arī es ne pie kā neesmu vainīga, un mana viedokļa apšaubīšana ir absurda un nomelnojoša

Nav izprotama atsevišķu politiķu un atsevišķu mediju vēlme...

Foto

Loģiski, pilnais spriedums būs pēc vēlēšanām

Sveiciens no nebrīves! Likums nosaka, ka pilnais spriedums krimināllietā tiesai jāpieņem līdz šā gada 19. martam. Tas nav noticis. Loģiski....

Foto

Linda Ozola: ko tad nu mēs, mēs jau neko...

Pārbaudīt iesniegumus, kas saistīti ar pašvaldības institūciju darbības tiesiskumu un finanšu līdzekļu caurspīdīgu apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,...

Foto

Kāpēc man savā dzimtenē jāievēro globālo izdzimteņu izdomāti cilvēka tiesību ierobežojumi

Tikko atkal bija kārtējais skandāls Maximā, jo man neesot "pareizā" maska! Un tagad, lasiet uzmanīgi, apsargi,...

Foto

Provinces pensionāra atbalsta vēstule b.Pavļutam

Interneta duļķainie viļņi atnesuši jaunu cilvēku sašutumu par vakcinācijas avīzi nezciktursimttūkstošu tirāžā, kas nāca pa virsu vakcinācijas biroja algu fondiņam 0,6...

Foto

Tiesiskuma konveijers

Tiesiskā valstī visiem un ikvienam ir tiesības uz taisnīgu tiesu saprātīgos termiņos. Tiesiskā valstī izmeklēšana un pratināšana nedrīkst līdzināties spīdzinăšanai. Vai prokurori pie mums...

Foto

Lūdzam atsaukt Latvijas dalību 2021.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā

Es vēlos norādīt un uzsvērt, ka Latvijas tauta NAV deleģējusi šogad nevienu pārstāvi ar konkrētu dziesmu un...

Foto

Andra Šķēles informācija plašsaziņas līdzekļiem

2021.gada 19.martā man ir uzrādīta apsūdzība kriminālprocesā, kas pazīstams kā ""Lattelekom" digitālās televīzijas lieta". Uzskatu apsūdzību par nepamatotu....

Foto

Meroni miljoni, Kariņa darījums un Vonsoviča „draugs” virsprokurors – kad, Stukāna kungs?

Es biju nolēmis vēl kādu laiku klusēt. Taču Ventspils stāsts, kur grasās tiesāt baseinā...

Foto

Mums ir daudz svarīgas slepenas informācijas par ēnu ekonomiku Latgalē, bet mēs to neatklāsim

Finanšu izlūkošanas dienests 2021. gada 9. martā ir saņēmis vēstuli, ar kuru...

Foto

Laime

Katrs cilvēks, sasniedzot apzinīgo vecumu, tiecas pēc laimes. Lai spētu laimīgi dzīvot, viņš izmēģina un meklē dažādas metodes....

Foto

Andri Šķēle, pietiks

Andri Šķēle, pietiek izsaimniekot valsti, neesi gana naudu sagrābies?! Nepietiks?! Tieši tādu kangaru kā tu dēļ Latvija lēni tuvojas bankrotam, izmirst un tiek...

Foto

Kudors turpina priecēt lasītājus ar prastu propagandu

Amerikas valdības finansētais bijušais sektants Andis Kudors turpina priecēt lasītājus ar to, ko viņš sauc par politisko analīzi. Iesaku ielūkoties...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam: par prettiesiska likuma “Dzīvojamo telpu īres likums” neizsludināšanu

Biedrība “Ausma” uzskata, ka denacionalizēto namu īrnieku īres līgumi, kas bija noslēgti līdz dzīvojamo...

Foto

Kā mēs esam nonākuši līdz mirklim, kad visi ir vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki par citiem?

No 16. marta stājās spēkā jaunie ierobežojumi, kas nosaka man un...

Foto

Jau gadu “uzņēmējdarbības nāves lokomotīve” ir traukusies pretēji situācijai citās valstīs

364 dienas ir pagājušas kopš valdības lēmuma sasiet rokas procentuāli lielākajai daļai mūsu valsts uzņēmēju:...

Foto

Ja tu esi “pret mums, pret mūsu uzskatiem un jauno kārtību”, mēs tevi tik un tā izslēgsim

Kamēr Nācijas tēvs pārdomā (vai nepārdomā), kāda nākamā alegorija...

Foto

Samanta Tīna un Latvijas Televīzija iespļauj dvēselē Latvijas sabiedrībai

Pirms dalos ar savu sāpi, vēlos pateikt, ka nenoliedzu dziedātājas Samantas Tīnas milzīgās darba spējas izvēlētajā profesijā...

Foto

Aicinājums veselības ministram godīgi un ātri atbildēt uz jautājumiem

Augsti godātais Pavļuta kungs! Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai...

Foto

Izgāzušos Vakcinācijas biroju mēs tagad mēģināsim paslēpt Nacionālajā veselības dienestā

Veselības ministrija (VM) uzlabos vakcinācijas procesa pārvaldību, tostarp reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju....

Foto

Haoss vakcinēšanā – kā tas izskatās praksē

Šodien, 12.martā saņēmu termiņu uz pirmdienu vakcīnas "AstraZeneca" potēšanai. Mulsinošs tikai fons, kā joprojām notiek šī pasākuma organizēšana....

Foto

Gaisma

Šis nav feļetons, kuru izlasot ir jāsmaida, šī ir «atklāsme», par kuru ir vērts ierēkt pat nelasot, bet, ja izlasīsi, tad spēj tik turēt vēderu,...

Foto

Trīs iemesli, kādēļ vakcinēties pret COVID19 ir bīstami

Cilvēki, kuri vakcinējas pret COVID19, pietiekami nopietni riskē ar savu veselību, jo ir vismaz trīs būtiski iemesli, kuri...

Foto

Par TV sižetu saistībā ar Valsts policijas "katastrofālo" darbinieku trūkumu

Neatkarīgā policistu arodbiedrība noskatījās ironisko TV sižetu par katastrofālo Valsts policijas (VP) darbinieku iztrūkumu un Jūsu...

Foto

VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei: atklāta vēstule ar aicinājumu sniegt detalizētāku informāciju par publiski paustiem apgalvojumiem

Šī gada 1.marta TV3 ziņu sižetā par akcīzes nodokļa likmes pieaugumu...

Foto

Cik ilgi šis perēklis vēl valdīs Ventspils domē?

Vakar izlasīju, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki ir sasaukuši ārkārtas domes sēdi un nu tika stāstīts -...

Foto

Progresīvā cilvēka monologs par mīlestību

Īstenībā visa pasaule ir pilna mīlestības. Mēs visi mīlam labi paēst. Gandrīzi visi no mums mīl naudu. Tie, kuri tikuši pie...

Foto

Lai šie pāris tūkstoši cilvēku ar savu "pareizo domāšanu" kontrolē viens otru, bet neļausim viņiem kāpt mums uz galvas

Šodien mani uz tikšanos pilī uzaicināja LR...

Foto

Es pārstāvu partiju ar vislielāko dibinātāju skaitu kopš Tautas frontes laikiem, tāpēc man ļoti gribētos savākt 10 000 domubiedru

Levita kungs, šī vara sevi ir izsmēlusi....

Foto

Vārda brīvība

Ko grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām....