Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Patriots

18.03.2017. 16:15

Brīdinājums!!!
Priekšvēlēšanu laikā atkal ir sarosījušies dažādi šaubīgi Latvijai naidīgi elementi!
Piemēram, populists un komunisma aizstāvis-Klementijs Rancāns maldina tautu un aicina uz masu nekārtībām valstī!
Tēlo tautas aizstāvi, bet patiesība dara pretējo!
Viņa vainas pastiprinošs apstāklis ir tas, ka viņš ir bijušais IeM operatīvais darbinieks, bijušais Rīgas tiesas apgabala prokurors, AP deputātu konsulktants!!!
Patiesībā viņa idejas un raksti ir ar KOMUNISMA piesitienu, kurus karsti atbalsta ļoti destruktīva organizācija Eiropas Savienības pretinieki- Eiroskeptiķu rīcības partija!!!
K.Rancāna vārdi- Vai nebūtu laiks lietas saukt īstajos vārdos un nemaskēties aiz mistiskiem nosaukumiem, jo nav tāda “komunistiskā genocīda”.
Šis pensionētais populists-komunists un tautas naidotājs vienreiz ir jānoliek pie vietas!

Atbildēt

Prof. Haoss

22.12.2015. 23:22

Visa vara no 1990.gada 4.maija ir viens noziegums, vardarbība pret tautu, izlaupīšana, varmācība. et vēl trakā - visu to grib nostiprināt un turpināt aplaupīt tautu ar šādiem likumiem. Nebrīnieties, arī Ušakos dara to pašu - taisās šo zemi - piebraucamos ceļus remontēt uz māju iedzīvotāju rēķina, raksta tāmēs jau tūkstošus, lai šī zeme būtu dārgāka - uz vergu rēķina, bet kad nāks vēlēšanas, UŠkovs AR AMERIKU liel\ilies - CIK MĒS LABI SAIMNIEKI _ izremontējām iekšpagalmus un domājiet, tauta sapratīs, ka tie ir meli? Nē, jo tāmēs neskatās, ka remontui notiek par kjūsu tiešo no kabatas paņemto naudu, pie tam būs sadārdzināts remonts.

Atbildēt

Lasi un domā

21.11.2015. 19:51

Lūk, gandrīz tas pats stāstījums, kā iepriekš teiktajā rakstā, ko saka Sergejs Zaletajevs runā TV7, kā atrisināt zemes un mājas dalītā īpašuma karikatūru: http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/30.10.2015-jizn-segodnja.id59001/.

Risinājuma pamatnostādne skat iniciatīvu ManaBalss.lv „Par piespiedu nomas zemes kadastrālo vērtību”, kur vajag vēl daudz parakstu, lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā. Atver ManaBalss.lv, spied – „parakstīt” un paraksti iniciatīvu, ievadot savā internetbankā bankas rekvizītus, banka tavu parakstu nosūtīs ManaBalss.

Skat Googlē arī Jāņa Karpoviča atklāto vēstuli Saeimai: Netaisnīgā piespiedu noma, spied uz saiti : http://www.la.lv/netaisniga-piespiedu-noma/

Atbildēt

Ierunājies arī Jānis Karpovičs

20.11.2015. 16:27

Izlasi Googlē rakstu Netaisnīgā piespiedu noma, ko Jānis Karpovičs nosūtījis Saeimai,

Atbildēt

Annelitei

12.11.2015. 20:24

»

Annele no laukiem

...Citāts: "Nu, tagad, jūs dzīvokļu īpašnieki maksājiet apdāvinātajiem vai īstajiem mantiniekiem, kā kuro reizi, uzpūsto spekulatīvo zemes tirgus cenu...


Grābj, grābj, ANNELĪT, kamēr strādā korupcijas sistēma, kamēr īpašumu HAIZZIVIS taisa sev likumus. Tikai nesaspiedsa galviņu durvīs, jo tad sajuks prātiņš, cik tu naudiņu dabūji no nabagiem.

Atbildēt

Soņa

09.11.2015. 23:27

Ja gribi dzirdēt citu viedokli, ieslēdz un paklausies, atverot šo saiti:
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/30.10.2015-jizn-segodnja.id59001/
kā jārisina, ka šajā rakstā gandrīz tas pats teikts.

Atbildēt

R

16.10.2015. 13:11

»

sociāli atstumtais

visā krāšņumā izpaužas 4.maija Latvijas brašo komjauniešu u LKP CK ,,komunistu,, un viņu pēcnācēju ,, varēšana,, ! melot , zagt un atņemt tika 50 gados ,, iedzīts ,, tajās galviņās un citu neko jau viņi neprot


Kūtra SIA ,,Satversmes tiesa'', nosakot izraēlietei par labu maksāt 6%, īpaši pacentās savas tautas masveida aplaupīšanā. Šie uzpirkteņi pat banku apetīti pārspeja, tās dod ne vairāk kā 1,5 % peļņu.

Atbildēt

Annelīt no Rīgas

09.10.2015. 12:12

Tu tā kā melojies, Annelīt. Skaudība ir tad, kad apskauž sūri grūti nopelnīto, bet te parazītiska peļņa uz citu rēķina, kas ir pirmkārt.

Otrkārt, tu, Annelīt Rīgā ieguvi mantiņu - zemes strēmelīti, varbūt nelikuīgi, tagad tu gribi raust nelikumīgu naudiņu no nabagiem. Skumji, tas tev labumā neies, meitiņ(?)
Treškārt, tu iegādājies īpašumu, drīzāk saņēmi dāvanu, par cenu, kas bija tuvu reālai, ja ne lielāka kā reālā, un jau daudzus gadus saņēmi nomas maksu, kura ir arī izpirkuma maksa un tagad tu gribi dabūt desmit vai pat 100 reiz lielāku naudiņu.

Tev nav kauns iznīcināt, pazemot, apsmiet savu tautu, tuvāko kaimiņu, māsu, brāli, latvieti, iebraucēju (lasi: cilvēkus), grābt kā no pārpilnības raga?
Latviski teiktu - tu, Annelīkt, atvainojos uzreiz, esi cūka! Vai - tā ir cūcība, kā tu rīkojies un pēc kā tu tīko.

Atbildēt

Annele no laukiem

06.10.2015. 00:19

...Citāts: "Nu, tagad, jūs dzīvokļu īpašnieki maksājiet apdāvinātajiem vai īstajiem mantiniekiem, kā kuro reizi, uzpūsto spekulatīvo zemes tirgus cenu."
... cik lielā mērā skaudīgs var būt raksta autors? Kamēr ir spēkā valsts īpašuma konversijas likumu normas, tikmēr vainīgos par dalītu un nedalītu īpašumu vajag meklēt pie konversijas likuma izstrādātājiem, tas ir pie deputātiem, kas to izdeva! ....nav taču jāvaino cilvēki, kuri ir aplikti ar neskaitāmiem nodokļiem, pat ar kapitāla pieauguma nodokli 15% apmērā, ja tiek nopirkts nekustamais īpašums, kur nu vēl uzpūstais zemes nodoklis Rīgā!!!! .....tā kā kokam ir divi gali, tad vainīga ir valsts politiskā sistēma nodokļu iekasēšanā, būtu normāls zemes nodoklis Rīgā, būtu normāla zemes nomas maksa!!!

Atbildēt

Verotajs

20.08.2015. 02:47

Kas ta par planpratibu, ka zemes iipasnieki sanjem meenesii 3000? Kur tad vinjiem taa zeme ir, Vecriiga vai?

Atbildēt

Imants

18.08.2015. 10:57

1) "Funkcionāli" un "nepieciešamais" (zemes gabals) - apzīmējumi ir aplami un neloģiski,savienoti kopā divi nesakarīgi vārdi. Viens no iniciatoriem tiesājas un prasa attiecīgām iestādēm paskaidrot jēju -funkcionāli un neviens neņemas atbildēt, nevar un nesaprot paši autori, kas tas ir. Viens pats vārds "nepeiciešamais"kaut ko jau izsaka, palīgvārds "funkcionāli"sabiezina krāsas, ieved juridiskā transā, es teiktu - muļķo tos cilvēkus, kuriem domāts šis vārds, šis likums un tā saturs lietošanai. Ja vienreiz ir būvniecības likums, būvi piesaista zemei, tā arī jāsauc ši zeme un nav ko murgot.
2) Piespiedu noma, zemes piespiedu noma vai funkcionāli nepieciešamās zemes piespiedu noma, vai funkcionāli nepieciešamās zemes noma, nomas līgums - neviena sakarība neatbilst patiesībai, jo tas nav vis nomas līgums, bet kaut kāda fokcija, aplamība, surogātlīgums - tas nav noslēgts Civillikumaā noteikto nomas attiecību ietvaros, tajā nav noteikts nomas laiks uz NENOTEKTU LAIKU vai vismaz uz 25 gadiem,līgumā nav lietošanas nosacījumu, dzīvokļu tiesību utt. Ir tikai maksas un slŗedz uz vienu gadu, tātad tas ir ŅIRGĀŠANĀS LĪGUMS, ko pieļauj valsts pret savu tautu;
3) NAV PIRMPIRKUMA tiesību nosacījuma ne līgumā, ne likumos tā noteikti pateikts.

Proti - VALSTS VARA ŅIRGĀJAS PAR TAUAS VAIRĀKUMU kā ar vergiem.

Atbildēt

Ainārs

04.08.2015. 23:29

Bet vai mēs zinām, ka zemes vērtību nosaka tās ražotspēja, ienākumi no tās? Tātad, zemes cena atkarīga no ēku, būvju vērtības, kas uzbūvētās uz tās un kādu peļņu, ienākumus tā dod. Ja ēkas, būves peļnu nenes, zemei nav vērtības. Tas nozīmē, ka zemes vērtību jānosaka procentuāli no ēkas vērtības, tādēl var piekrist iniciatīvai portālā Manabalss. lv "Par piespiedu nomas zemes kadastrālo vērtību", ka zemes vērtību noska ar 1,5 5 no daudzīvokļu mājas kadastrālās vērtības.

Atbildēt

zemes vertiba nedrikst but maksligi sadarzdinata

04.08.2015. 21:09

»

ekonomists

Atrisinājums ir vienkārš...


Loti pareizi. Par normalu kadastrialo vertibu arii dzivoklu ipasnieki vares izpirkt zemi. Un zeme mikrorajonos nemaksaa dargi. Ja laukos dazus simtus, tad Rigaa dazus tukstosus, kurus sadalot uz dzivokliem vares mierigi nomaksat.

Atbildēt

ekonomists

04.08.2015. 19:53

Atrisinājums ir vienkārš.
1.Jānosaka nomas maksa par zemi zem daudzdzīvokļu ēkām ne vairāk, kā 1% gadā. Pat bankas no noguldījumiem nedod vairāk.
2.Jānosaka reāla kadestrālā vērtība šai zemei - na vairāk, kā tā būtu, ja zeme būtu neapbūvēta. Apbūvētās zemes vērtību nosaka tās ēkas, kas tur uzbūvētas. Zemes īpašnieks tur nav ieguldījus ne centa.

Atbildēt

Āža kāja

04.08.2015. 11:13

Raksta virsrakts ir nepatiess - neatklāj manu "āža kāju". Nebūs jums, dzīvokļiem nomas maksas par zemi, ja mēs realizēsim "mego projektu"- par izpirkuma parādiem un soda procentiem mājas pārņemsim savā īpašumā un jūs būsiet tikai īrnieki, maksāsiet par visu - par zemi, par dzīvokļa īri, komunālos, kuri arī būs privatizēti. No mājas jūs laukā nemetīsim, mums vajadzīgi vergi, kas pilda mūsu kabatas, tāpat kā to dara bankas ar parādniekiem - dzīvokļu īpašniekus pataisa par īrniekiem.

Izpirkums patiesi tiek plānots ka nepirks vai neizpirks. Mana "āža kāja"nāk laukā arī Tieslietu ministrijas ziņojumā, kas lēš, ka izpirkt varētu tikai 40 % dzīvokļu. Šim procesam (lasi - zemes īpašnieku mego projekta realizēšanai) ziedošot tikai 7-8 miljonu (40%). Pārējo summu - 60 % samaksās vēlāk vergi.

Bet galvenā "āža kāja" tomēr nav pataisīt dzīvokļus par īrniekiem , mego projekts - kā sanaidot līdz asinīm tautu, sašķelt - skaldi un valdi tieši ar nacionāļu atbalstu, kuri vada TM un atbalsta šāda veida hibrīdkara sastāvdaļu.

Atbildēt

patiesiba

04.08.2015. 10:22

»

Namiipashnieks

Kā varēja ļaut priwatizēt dzīvokļus uz svešas zemes


Tapec, ka majas ir buvetas par cilveku naudu, kas ir nopelnita smagi stradajot! Turpretim zeme ir par velti un taa staves tur muzigi un tu ne pirksta tai neesi pielicis, lai taa te butu! Taa kaa zemes ipasnieki ir tikai zemes paraziti. Par velti, bez jelkada darba grib pelnu! Tas, kas ir vairak ieguldijis, tam arii vairak ir japienakas. Un savu muzigo zemi, kas vienmer bus uz Zemeslodes, tu vari sanemt jebkut, jo tu neesi to radijis!

Atbildēt

Nē, nē

04.08.2015. 08:07

»

Namiipashnieks

Kā varēja ļaut priwatizēt dzīvokļus uz svešas zemes


Nē, nē, privatizēt dzīvokļus nedrīkstēja. Vajadzēja zemes īpašniekus vispirms savietot lopu vagonos vai visus īrniekus atšaut, lai paliek tikai zemes īpašnieki, saņem zemi un sagrābj dzīvokļus.

Atbildēt

Redzi nu

03.08.2015. 21:35

»

To ZRK

Cik bezgala pārgudri komentāri, tikai nevajag aizmirst, ka daudzas jaunās ģimenes pirka dzīvokļus Purvciemā, ņemot kredītus, bet tikai pēc tam valdība izlobēja piespiedu zemes nomu. Kur taisnība? Noteikti, ka valdības korupcijā un likumu lobēšanā


Mēs, zemes īpašnieki, korumpanti un nekorumpanti, esam gudrie, mūsu īpašums ir svēts, bet dzīvokļ īpašnieki, jūs - suņi, padomju atraugas, kalpi, vergi, nodevu maksātāji, plebeji, mēs cilvēki, jūs niecības, jūsu īpašums nav svēts - tādas attiecības ir naida kurināšana, īpašnieku smaga psihiska slimība. Viņi nereti patiesi slimi un neārstējami, viņiem ir tiesības, citiem tikai pienākumi kalpot un maksāt. Ne velti savulaik tapa "lopu vagoni", lai arī tiem bija cita politiska krāsa un citi nevainīgi upuri, bet cillvēku alkatība un slimas izpausmes ar īpašumtiesību nostādīšanu ārpus cilvēciskām attiecībā - patiesi ir psihiska slimība. Visi šie īpašumsvētie ir psihiski traumēti.

Atbildēt

To ZRK

03.08.2015. 18:54

»

ZRK

Acīmredzot neesi sapratis, ka jebkuras sabiedrības labklājības pamats ir privātīpašums un cieņa pret to nevis īpašumu nacionalizācija un "buržuju" represijas...


Cik bezgala pārgudri komentāri, tikai nevajag aizmirst, ka daudzas jaunās ģimenes pirka dzīvokļus Purvciemā, ņemot kredītus, bet tikai pēc tam valdība izlobēja piespiedu zemes nomu. Kur taisnība? Noteikti, ka valdības korupcijā un likumu lobēšanā

Atbildēt

Normāla korupcija

03.08.2015. 18:27

»

Santa

Tu nesaprati? Cena 2000 -5000 katram dzīvoklim, ko jāpareizna ar dzīvokļu skaitu - 2000 x 100 dzīvokli ir 200 000 (di vi simti tūkstošu jāsamaksā zemes īpašniekam, lai viosa māja izpirktu visu zemi. Ja nob also "par"50 % +1, 49 procenti būs mūžīgie parādnieki + soda procenti. Nu, ko maksāsi savus 2-...


Zem manas daudzdzīvokļu mājas uzpirka nelikumīgi zemi, pārkāpjot pirmpirkuma tiesības. Vislielākā ņirgāšanās par dzīvokļu īpašniekiem, jo zemes īpašniece pat nav reģistrējusi zemes apgrūtinājumus un servitūtu platības. Kad meklējam taisnību RD, RNP un VZD, tad atbilde viena, ka to var veikt tikai zemes īpašniece. Kā rezultātā esam spiesti maksāt 5,85% zemes nomu par neatbilstošu zemes kadastrālo vērtību, jo šādu izlīgumu tiesā noslēdza RNP ar zemes īpašnieci, papildus algojot zvērinātu advokātu kantori, ko vēl atvilka no mājas apsaimniekošanas naudas uzkrājumiem. RNP atbilde viena, ka viss ir likumīgi. Es ieteiktu RNP devīzi "Jūsu mājas, mūsu prioritāte" nomainīt pret devīzi "Jūsu nauda ir mūsu prioritāte"

Atbildēt

nu ko

03.08.2015. 08:59

Rigas mikrorajonaa zeme zem majas nekad nemaksaa 200 tukstosus eiro. Taa varetu maksat varbut, bet ari tad saubos, zeme pie juras.

Atbildēt

Santa

02.08.2015. 22:13

»

cena nedrikst but uzpusta

Santa, ja tos paris tukstosus par plekiti zemes zem daudzdzivoklu majas sadala uz visiem 100 vai vairak dzivokliem, tad katram bus jamaksaa tikai paris simtu eu. Ja laukos zemes ha maksaa dazus simtus, tad Rigaa tas ( zem majas nav pat 1 ha) maksas paris tukstosus


Tu nesaprati? Cena 2000 -5000 katram dzīvoklim, ko jāpareizna ar dzīvokļu skaitu - 2000 x 100 dzīvokli ir 200 000 (di vi simti tūkstošu jāsamaksā zemes īpašniekam, lai viosa māja izpirktu visu zemi. Ja nob also "par"50 % +1, 49 procenti būs mūžīgie parādnieki + soda procenti. Nu, ko maksāsi savus 2-5 tūkstošus, lai 3 mēnešu laikā kopā savākru ap 2 00 - 300 tūkstošu. No viena zemes gabala zem mājas z3mes īpašnieks gandrīz miljonārs kļūst.

Laime, kur tu nāc. Paldies valdībai, tā gādā par mums zemes īpašniekiem zem mājām. Lūdzu, valdība, paceļie vēl kadastrālo vērtību zemei, lai mēs katrs gandrīz kļūtu par miljonāru. Paldies Rasnača k-gam par gādību. Viņš ir izvils cilvēks, parakstot šadu likumprojektu.Paldies Imantam Parādniekam no VL, viņam arī esot zeme zem mājas.

Daudziem KUNGU IELAS iemītniekiem ir zeme zem daudzdīvokļu mājām.

Atbildēt

tiesi taa

02.08.2015. 17:02

»

sinis

Uz manas zemes stav9 stavene man parto maksa 3000 no ta nonem 25% ienakuma nodokli un 10% parto ka asvaldiba ievac naudu no irniekiem.Uz zemes varu uzcelt varbut sunubudu naudas nekadas kolosali


visi tie breceji zemes ipasnieki ir paarlaimigi, ka tadas 9 stavenes atrodas uz vinu zemes un nes ikmenesa pelnu 2500 - 3000 eu menesii. Ja taadu nebutu, tad viniem butu pasiem japiemaksaa, ka tada nederiga zeme ipasumaa ar ikgadejo nodokli, kas arii nez kapec jamaksaa dzivoklu ipasniekiem! Zemes ipasniekiem nemaz nav naudas, lai vini jebko buvetu uz savas zemes. Tikai pateicoties 9 stavenem vini ir zirgaa un protams, sadu tiru pelnu muza garumaa bez nekada darba tik viegli neatdos! Rigaa bija tiesa, kur viena zemes ipasniece tiesajas ar majas ipasnieku, jo redz majas ipasnieks ( tikai 1 ) nevar maksat tadu nomu kaa 9 stavu majas ipasnieki un nu vina ir lielos zaudetajos, ja salidzina ar 9 stavu majam! Vinai , protams, arii gribejas tukstosus sanemt neparko. Bet tiesa nolema, ka no majas ipasnieka nevar pieprasit milzigu zemes nomas maksu, jo vins to nav spejigs maksat. Tik rijigus zemes mantiniekus tikai Latvijaa var atrast!

Atbildēt

sinis

02.08.2015. 13:11

»

vecais nīgrais onkulis

Pat zemes nodoklis mums jamaksaa, nevis vinam


Uz manas zemes stav9 stavene man parto maksa 3000 no ta nonem 25% ienakuma nodokli un 10% parto ka asvaldiba ievac naudu no irniekiem.Uz zemes varu uzcelt varbut sunubudu naudas nekadas kolosali

Atbildēt

cena nedrikst but uzpusta

02.08.2015. 10:55

»

Santa

Šis likumprojekts ir bīstams,tas paredz aptuveni 50 000 dzīvokļu īpašnieku iedzīt PIESPIEDU PARĀDOS, uz mūžu un par milzīgu summu. Vai Tieslietu ministrs Rasnačs kā jurists galīgs nejēga, neko nejēdz - mani grib piespiest pirkt īpašumu, kuru es nevēlos, priekš kā man nav naudas? Mani grib iznīcināt, ...


Santa, ja tos paris tukstosus par plekiti zemes zem daudzdzivoklu majas sadala uz visiem 100 vai vairak dzivokliem, tad katram bus jamaksaa tikai paris simtu eu. Ja laukos zemes ha maksaa dazus simtus, tad Rigaa tas ( zem majas nav pat 1 ha) maksas paris tukstosus.

Atbildēt

Santa

31.07.2015. 21:33

Šis likumprojekts ir bīstams,tas paredz aptuveni 50 000 dzīvokļu īpašnieku iedzīt PIESPIEDU PARĀDOS, uz mūžu un par milzīgu summu. Vai Tieslietu ministrs Rasnačs kā jurists galīgs nejēga, neko nejēdz - mani grib piespiest pirkt īpašumu, kuru es nevēlos, priekš kā man nav naudas? Mani grib iznīcināt, iedzīt bada nāvē? Es taču būšu satriekta, nervi būs beigti, meklēšu karātavas, ja uzliks parādu ap 2-5 tūkstoši un soda procentus.

Atbildēt

Lūk, ko raksta

31.07.2015. 18:14

Bezbailis
26.07.2015 20:36
Tas LIKUMPROJEKTS,lai gan mēģināts saputrot ar koeficientiem kā sviests ,nav nekāds sviests,bet politmafijas izlolots noziegums pret 110970 Rīgas dzīvokļu īpašniekiem. TM ierēdņu galveniem papild ienākumu avotiem -tiesu izpldītājiem (agrākais nosaukums-bendēm) un maksātnespējas administratoriem sāk pietrūkt darba un VZD ierēdņiem kukuļu.
Zemi piespiedīs pirkt ,,par taisnīgu samaksu" kuras ,,cena nebūs apstrīdama".
Par to noziegumu pret tautu, pa(t)švaldību ierēdņiem un VZD tiek apsolīts ,,septiņi līdz astoņi milioni eiro" samaksa.
Šo aplaupošo likumu netaisos pildīt, kamēr to nebūs akceptējusi ECTun Egils Levits
DELFU cenzūra šo rakstu jau gan pēc stundas novāca,bet ceru ka cilvēki būs paspējuši izlasīt un veltīs ,,likumprojektam" atbilstošus komentārus..


http://www.delfi.lv/news/national/politics/dzivoklu-ipasnieku-biedriba-likumprojekts-par-dalita-ipasuma-attiecibu-izbeigsanu-ir-nekorekts-pec-butibas.d?id=46259339#ixzz3hUD6OQ33

Atbildēt

..

31.07.2015. 17:11

»

nevajag muldet

Majas nedrikst karaties gaisaa! Un zemi zem majam pievaca daudzi, kas nemaz nav zemes mantinieki. Jo sastukoja, ka tas ir labs bizness. Taa kaa nemuldi. Mana maja bija kooperativaaa un visi maksaja par katru dzivokli ar savu naudu, nevis komunisti kaut ko pieskira! Es ari esmu zemes mantinieks laukos...


Laukos visas zemes nekompensēja. Un citas vietā nedeva. Šis likums ietekmēs arī lauku zemes īpašniekus un atkarībā no tā, kam tiesās "būs gali", iespējams tieši lauku zemju īpašnieki tiks aplaupīti atkārtoti, jo likums uzrakstīts tā, ka to var pagriezt kā vajag konkrētai padomju pabirai.

Atbildēt

nevajag muldet

31.07.2015. 16:35

ZRK, par sito es tevi varu nosaukt vienkarsi par stulbu!

'Tad kāpēc ņēmi zemi citur - var būt arī savu sievu un bērnus esi gatavs iemainīt?'

Atbildēt

ZRK

31.07.2015. 11:52

»

nevajag muldet

Majas nedrikst karaties gaisaa! Un zemi zem majam pievaca daudzi, kas nemaz nav zemes mantinieki. Jo sastukoja, ka tas ir labs bizness. Taa kaa nemuldi. Mana maja bija kooperativaaa un visi maksaja par katru dzivokli ar savu naudu, nevis komunisti kaut ko pieskira! Es ari esmu zemes mantinieks laukos...


Tad kāpēc ņēmi zemi citur - var būt arī savu sievu un bērnus esi gatavs iemainīt?
Turklāt laikam nezini, ka citas zemes objektīvi varēja saņemt tikai laukos, jo kompensācijas mehānisms bija amorāls un netaisnīgs.

Atbildēt

nevajag muldet

31.07.2015. 10:28

»

ZRK

Acīmredzot neesi sapratis, ka jebkuras sabiedrības labklājības pamats ir privātīpašums un cieņa pret to nevis īpašumu nacionalizācija un "buržuju" represijas...


Majas nedrikst karaties gaisaa! Un zemi zem majam pievaca daudzi, kas nemaz nav zemes mantinieki. Jo sastukoja, ka tas ir labs bizness. Taa kaa nemuldi. Mana maja bija kooperativaaa un visi maksaja par katru dzivokli ar savu naudu, nevis komunisti kaut ko pieskira! Es ari esmu zemes mantinieks laukos, bet mana zeme atradas zem citu majas. Un tapec man ieradija zemi citur. Un es nebrecu, ka man vajag tiesi to zemi zem majas, bet sapratu, ka nevar maju pakart gaisaa. taa bija jadara arii ar visam daudzdzivklu majam Rigaa un tas bija pat likumaa noteikts. Tikai peksni visu pa kluso sadalija un majas pakra gaisaa! Visiem zemju mantiniekiem vajadzeja ieradit zemi citur vai izmaksat kompensaciju un tas butu taisnigi pret visiem. Taa kaa nemuldi par miiliem purviem, kur neviens ne dzivoja, ne tos apstradaja!

Atbildēt

ZRK

30.07.2015. 23:00

»

nevajag muldet

un purvam nav nekadas vertibas. Tiesi daudzdzivoklu nami ir radijusi tiem vertibu! Taa kaa lai atdod zemi par kadastrialo vertibu dzivokjlu ipasniekiem, kaa bija solits sakumaa. Jo nevar pakart majas gaisaa! Luk, tas ir noziegums


Acīmredzot neesi sapratis, ka jebkuras sabiedrības labklājības pamats ir privātīpašums un cieņa pret to nevis īpašumu nacionalizācija un "buržuju" represijas.

"Purva" vērtēšana ir naudas skaitīšana svešā kabatā - tā, piemēram, man tavas personīgās mantas un ģimenes fotogrāfijas ir santīmu vērtas, bet tas nedod man tiesības tās iznīcināt vai rekvizēt par paša noteiktu cenu.
Komunistu piešķirtos dzīvokļus izlēmi privatizēt jau pēc tam, kad zeme bija atdota likumiskajam īpašniekam (neaizbildinies, ka nezināji, ka māju okupanti cēla uz svešas zemes). Tas, ka zeme, nesaņemot taisnīgu atlīdzību par tās lietošanas aprobežojumiem, tika atsavināta "pārpircējiem", tavas šķietamās tiesības nelegalizē.

Atbildēt

Anna

30.07.2015. 22:06

Ne velti LETAs komentārus Delfi par šo rakstu paturēja tikai VIENU stundu un nobāza arhīvā kā kaitīgu un ļoti nepatīkamu mahinatoriem ar zemi.

Patiesi, kā varēja atņemt mājām zemi, tās pakārt gaisā, kad ar likumu vienmēr būves tiek piesaistītas zemei, citādi būvprojekts neeksistē. Kas atcēla un kas var atcelt būvprojektu?

Bet ja gribi zināt, Civillikumā ir tāds jēdziens - īpašumu iegūst ar ieilgumu. Daža laba māja stāv piesaistīta zemei jau 50 gadus. Cik liela pēc būvnormatīviem zeme, tas cits jautājums.

Raksts ir patiess un tiešs trāpījums, protams, lai apskatītu visas pozīcijas būtu jāraksta vēl 10 lapas.

Atbildēt

Nu ja

30.07.2015. 21:56

»

ZRK

Izlasot šo rakstu pirmais jautājums, kas rodas - vai raksta autors tiešām ir kvalificēts jurists? Savukārt komentārus, domājams, raksta interneta troļļiem līdzīgie homo-sovietus, kas ir sabiedrības latentais ļaunuma, skaudības un parazītiska naida iemiesojums (demokrātijas, privātīpašuma un brīvā tirgus...


Visus, kam nepatīk apmaksāt alkatību un rīkļu rāvējus, spekulantus, parazītus, šie sauc par troļļiem, homo-sovietus un citiem lamu vārdiem. Taisnība kož un spēcīgi. Viņi vienīgie ir gudrie, svētie, citiem trīs pirkstu kombinācija. Nu ja.

Atbildēt

vecais nīgrais onkulis

30.07.2015. 21:40

»

varas noziegums no pasa sakuma

Zemi zem majas...


Pat zemes nodoklis mums jamaksaa, nevis vinam!
-------------------------
Labrīt! No ši gada jau vairs nav. Pirms sāk klabināt vajadzētu tomēr fišku ierubīt.

Atbildēt

nevajag muldet

30.07.2015. 21:10

»

ZRK

Izlasot šo rakstu pirmais jautājums, kas rodas - vai raksta autors tiešām ir kvalificēts jurists? Savukārt komentārus, domājams, raksta interneta troļļiem līdzīgie homo-sovietus, kas ir sabiedrības latentais ļaunuma, skaudības un parazītiska naida iemiesojums (demokrātijas, privātīpašuma un brīvā tirgus...


un purvam nav nekadas vertibas. Tiesi daudzdzivoklu nami ir radijusi tiem vertibu! Taa kaa lai atdod zemi par kadastrialo vertibu dzivokjlu ipasniekiem, kaa bija solits sakumaa. Jo nevar pakart majas gaisaa! Luk, tas ir noziegums!

Atbildēt

nevajag muldet

30.07.2015. 21:08

»

ZRK

Izlasot šo rakstu pirmais jautājums, kas rodas - vai raksta autors tiešām ir kvalificēts jurists? Savukārt komentārus, domājams, raksta interneta troļļiem līdzīgie homo-sovietus, kas ir sabiedrības latentais ļaunuma, skaudības un parazītiska naida iemiesojums (demokrātijas, privātīpašuma un brīvā tirgus...


Piemeram, Plavniekos bija purvi, bet kad privatizeja tur celtos dzivoklus, taa uzreiz no nez kuriens uzradas zemes ipasnieku mantinieki! Kadi mantinieki var but purviem, kurus nekad agrak neizmantoja, ne tur dzivoja?! Bet tagad ' mantinieki' dzivo zali ar 2500eu ikmenesa pelnu par neko nedarisanu! Tikai no taa plekisa, kas ir zem 9 stavu majas! Super bizness! No purviem viniem nebutu nekadas pelnas! Un tajos namos dzivo arii latviesi starp citu.

Atbildēt

ZRK

30.07.2015. 20:36

Izlasot šo rakstu pirmais jautājums, kas rodas - vai raksta autors tiešām ir kvalificēts jurists? Savukārt komentārus, domājams, raksta interneta troļļiem līdzīgie homo-sovietus, kas ir sabiedrības latentais ļaunuma, skaudības un parazītiska naida iemiesojums (demokrātijas, privātīpašuma un brīvā tirgus pretinieki).
Komunistu valsts līdzskrējējiem par koloboracionismu piešķirtie uz varoņu kauliem būvētie dzīvokļi bija jāpatur valstij, bet, ja reiz Latvijas tauta ļāva šos arhitektūras murgus viņiem par velti saņemt, tad alkatīgā vēlme saņemt arī komunistu slepkavu konfiscēto zemi dāvanā ir okupantu mantinieku iedzimtās nekaunības kalngals
Tad jau labāk valstij atpirkt dzīvokļus par to privatizācijas cenu...

Atbildēt

Aina

29.07.2015. 19:45

Man gan nav šaubu, ka šis likumprojets pieņemts netiks, to "pielabos tiktāl, ka tas jau izskatīsies "tīri pieņemams"- tas ir, tiks saputrots vēl vairāk un labāks no tā nepaliks.

Lai kāds likums taptu, bet projekts jau iekāpis vilcienā un brauc uz Saeimu, likumprojekts ir tieši VL/TB/LNNK sejas izteiksmēs attēls, kas viņi ir, kam viņi kalpo un kādas tautas intereses viņi aizstāv, proti, viņi ir alkatības aizstāvji, tauta viņiem pie vienas vietas. Es varētu saprast, ka tādus likumus raksta čekisti, nē, tos raksta VL ministrs. Te rakstu, kaut pašai man nav saistību ar šādas tumsonības zemi.|

Atbildēt

Neformāla informācija

29.07.2015. 18:44

»

Jauna kārtība

Visus privatizācijas, mantojuma, radniecības u.t.t. jautājumus nepieciešams vēlreiz pārbaudīt izmantojot visus tehniskos līdzekļus un apvienojot pa šo laiku izveidotās datu bāzes vienā pārskatāmā sistēmā. Tad visi meli, krāpšana būs redzama. Tur kur netaisnība ir acīmredzama viekārši jātceļ viss no ...


Juristi, kas strādājuši tiesās, paši neformāli atzīst, ka vadības pasūtījuma rezultātā formējuši zemes mantinieku tiesības bez jebkādiem pierādījumiem uz "urrā". Līdzīgi kā katrs no mums varētu pierādīt, ka ir ASV Obamas radinieks. Vārdu sakot, roka roku mazgā, un atsevišķiem indivīdiem piešķīra zemes pirkšanas tiesības zem daudzdzīvokļu mājām..., zinot, ka būs jauks peļņas avots, ko nostiprinās ar likumiem

Atbildēt

Pilsoņa beztiesiskums

29.07.2015. 18:22

»

Imants

Rakstu vajadzēja papildināt. Jau t.s. padomju laikos būvēja mājas un tās projektā piesaistīja zemei, kas tika balstīts uz likuma. 1990.gada 4.maija deklarācijas 8.pants noteica saglabāt visas tiesības un likumus, kuri nav pretrunā ar tagadējiem likumiem. Piesaistītā zeme nebija pretrunā ar Civillikuma...


Noteikti varētu tīksmināties par korumpēto tautas kalpu asprātību, skaidrojot, ka LV ir izveidojusies interesanta situācija dalītā īpašuma jautājumā, it kā paši šādus likumus nebūtu pieņēmuši...Diemžēl tā ir klaja ņirgāšanās par Rīgas iedzīvotājiem, kuri savā laikā jau pirkuši dzīvokli par bargām summām. Savukārt zemes īpašnieki saradās kā sēnes zem Purvciema daudzdzīvokļu mājām, proti, dzīvokļu īpašniekiem neko nezinot. Zem manas mājas tagad tādi ir seši! Tad jau katrs pa dažiem metriem pēkšņi mantoja pirms Kūtra Satversmes tiesas pasludinātā sprieduma par 6% piespiedu zemes nomu. Diemžēl LV tiesiskuma nav un nebūs, jo jautājumus iedzīvotāju labā neviens nerisinās. Var rakstīt kur vien vēlies, bet atbilde viena, ka "viss ir likumīgi". Lasot ES likumus ir skaidri noteikts, ka Valsts vai pašvaldība var atsavināt vai kompensēt īpašuma tiesības zemes īpašniekam, lai saglabātu valsts iedzīvotāju intereses un ekonomisko taisnīgumu. Diemžēl LV tas nav iespējams, jo varas pārstāvju un pietuvināto personu alkatība ir neizmērojama, jo ir taču jauki nestrādāt, bet visu ģimeni uzturēt no piespiedu zemes nomas. Lobēta un korumpēta LV likumdošana vidusslāni vienkārši likvidēs un piespiedīs imigrēt. Kā vienmēr tuvredzīga politika. LV jau tā dzīvo uz parādiem un nežēlīgiem nodokļiem, ko jautri valsts kliķe izsaimnieko. Godīgo vidusslāni likvidēs, tad nebūs kam arī nodokļus maksāt. Diemžēl ES neviens nesaprastu šādu anomālu juridisku situāciju, kāda pastāv LV zemes jautājumos! Tikai līdz ES tiesām vēl tāls un nesamaksājams ceļš ejams, ko nespēj veikt vidusmēra daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs. Atliek tikai no sirds novēlēt, kaut kāds vienreiz aizrītos savā parazīta alkatībā un padomātu par tiesiskumu un ekonomisko samērīgumu

Atbildēt

Imants

29.07.2015. 16:50

Rakstu vajadzēja papildināt. Jau t.s. padomju laikos būvēja mājas un tās projektā piesaistīja zemei, kas tika balstīts uz likuma. 1990.gada 4.maija deklarācijas 8.pants noteica saglabāt visas tiesības un likumus, kuri nav pretrunā ar tagadējiem likumiem. Piesaistītā zeme nebija pretrunā ar Civillikuma 968.pantu, ar apstiprinājumu Civillikumā stašanās spēkā likumu. Mājās pakārt gaisā, atņemt zemi zem dzīvokļiem, tas līdzinās genocīdam pret tautu, visrupjākiem pašu deklarēto un pastāvošo, atjaunoto likumu pārkāpumiemm, visnekaunīgākiem cilvētiesību pārkāpumiem pret tautu. Un ko dara šodienas kliķe? Tēvzemiešu, Vislatviešu nekaunīgais ministrs Rasnačs, gan jau kopā ar dzemdību tēvu no Saeimas. Kā jau virsrakstā teikts - nolikt tautu - pērciet no spekulantiem, alkašiem, negribiet, dabūsiet mūžīgu piespiedu nomu, paši vainīgi, devām iespēju. Te jums VL/TB/LNNK latvietība un tautas bendēšana ar šadiem likumiem. Paldies.

Atbildēt

Kārlis

29.07.2015. 12:05

Interesantākais šajā lietā ir tas, ka lielākā daļa zemes zem daudzdzīvokļu mājām īpašnieku nav zemes mantotāji, bet gan pārpircēji vai privatizētāji, kuri,dzīvokļu īpašniekiem nezinot,prettiesiski (jo pirmpirkuma tiesības bija un ir dzīvokļu īpašniekiem)tos prvatizēja par sertifikātiem. Sertifikātu cena tirgū tad bija zem viena lata, kaut gan valsts noteiktā vērtība -28 lati.Ja tagad zeme jāizpērk no šiem īpašniekiem - paskaitiet, kāda ir peļna.Iespējas pārbaudīt, vai privatizācijas darījums ir noticis likumīgi un vai nav apieti dzīvokļu īpašnieki- praktiski nav iespējams.Absurds!!! Te viss būtu jāsāk no sākuma un, ja tiek pierādīts, ka zeme zem daudzdzīvokļu mājas ir privatizēta nelikumīgi (un šī pārbaude būtu jāveic valstij!!!), darījums jāanulē.Un arī noteiktais 6% maksājums par zemes nomu nav samērīgs,jo pat bankās par depozītu nemaksā vairāk par pusprocentu(un naudas ieguldījums zemes īpašumā tāds pat depozīts vien ir).

Atbildēt

Haris.

29.07.2015. 11:21

Uz blēdībām,mahinācijām,meliem,nelikumībām funkcionējoša valsts,agrāk vai vēlāk,sagrūs.Medicīnas valodā runājot,valsts ir zaudējusi imunitāti pret jebkādu "infekciju"...
Žēl...Kad gāju uz barikādēm,cerēju uz,pavisam,citādu Latviju.

Atbildēt

Jauna kārtība

29.07.2015. 10:58

»

sociāli atstumtais

visā krāšņumā izpaužas 4.maija Latvijas brašo komjauniešu u LKP CK ,,komunistu,, un viņu pēcnācēju ,, varēšana,, ! melot , zagt un atņemt tika 50 gados ,, iedzīts ,, tajās galviņās un citu neko jau viņi neprot


Visus privatizācijas, mantojuma, radniecības u.t.t. jautājumus nepieciešams vēlreiz pārbaudīt izmantojot visus tehniskos līdzekļus un apvienojot pa šo laiku izveidotās datu bāzes vienā pārskatāmā sistēmā. Tad visi meli, krāpšana būs redzama. Tur kur netaisnība ir acīmredzama viekārši jātceļ viss no sākuma.

Atbildēt

perepjolka un vista

29.07.2015. 10:48

Daudz zemes zem daudzdzivoklu majam pieder krieviem! Nez kadi tad vini ir bijusie zemes mantinieki?! Kaa tie divi, kuri dabuja davinajumaa ostas zemi. Viniem to vienkarsi zemes ipasniece "uzdavinaja"! Un viss chikinikos! Vajag sadus tipus sodit, nevis maksat viniem kompensacijaa miljonus.

Atbildēt

ALLA

29.07.2015. 10:43

Šis ir kārtējais valdības promahs. Nepieciešama tūlītēja zemes zem mājām nacionalizācija. Un viss, lai tie treknie spekulanti raud, cik grib

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

FotoSaskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, četri saskaņieši atšķēlušies un izveidojuši savu “treniņbikšu” frakciju, vairākums zaudēts! Vai latviskā opozīcija beidzot gāzīs korupcijas režīmu, un kādi ir iespējamie scenāriji?
Lasīt visu...

21

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

FotoPēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīva, ko reizēm publiski sauc arī par "restitūcijas atlīdzinājumu ebreju kopienai". Diskusija izraisa dažādus komentārus, nereti asus, retu reizi arī tādus, kurus nevajadzētu pagodināt ar uzmanību.
Lasīt visu...

18

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

FotoLikumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu” anotācija.
Lasīt visu...

21

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

Foto1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi." Viņi vēlas godīgu, nekorumpētu pilsētas pārvaldi.
Lasīt visu...

12

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

FotoLatvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir salīdzināma ar netiešu līdzatbildību.
Lasīt visu...

21

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

FotoTie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa - garīgās bojāejas klienti. Tautas garīgā bojāeja tiešā veidā neattiecas uz visu tautu, bet attiecas tikai uz tautas zināmu (visticamākais – nelielu) daļu.
Lasīt visu...

21

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

FotoCentieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes locekļiem un piedāvājot “zelta izpletņus”, ne tikai veido draudīgu precedentu FKTK darbībā, bet norāda uz likumdevēja uzdrīkstēšanos steigā mainīt patstāvīgo iestāžu darbības nosacījumus, kas var skart jebkuru no patstāvīgajām iestādēm.
Lasīt visu...

21

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

FotoFinanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina domāt, ka situācija Latvijas finanšu sektorā pēc FKTK veiktās pārmaiņu vadības kopš 2016. gada, kā arī Latvijā līdz šim finanšu pakalpojumu sniedzēju īstenotā uzraudzības pieeja un tās tiesiskais ietvars it kā būtu šķērslis labam valsts novērtējumam Moneyval procesā.  
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 3. Sociālā šizofrenizācija

Zinātnē tiek analizēta parādība vārdā sociālā šizofrenizācija jeb sabiedriskās apziņas šizofrenizācija. Šo parādību izraisa sabiedrības dzīves apstākļi. Tādā gadījumā sabiedrībā...

Foto

Kāpēc LRA ar 5,01% derīgu vēlēšanu zīmju palika zem 5% barjeras, un kāpēc ZZS ar vairāk nekā 5,3% balsu nedabūja vietu

Esmu jau skaidrojis, tak savilkšu...

Foto

Ļaunuma banalitāte

Ļaunumā vienmēr ir zināma banalitātes porcija: ļaunums parasti nevar lepoties ar oriģinalitāti. Ļaunums parasti atkārto citu ļaunumu formātu un trajektoriju, un tas notiek banāli...

Foto

Šīs nav pirmās nopietnās aizdomas saistībā ar Latvijas valsts augstākajiem apbalvojumiem

Saistībā ar pēdējās dienās aktualizēto jautājumu par valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanu un „noklīšanu neceļos”, kā...

Foto

Es kā ignorētā Valsts prezidenta amata kandidāta izvirzītājs esmu vērsies tiesā pret LR Saeimu

28. maijā esmu iesniedzis Augstākajā tiesā pieteikumu, vēršoties pret Latvijas Republikas (LR)...

Foto

Zakatistova un Tamuža stāsts nav unikāls. Par ko klusē Tamužs?

Klaji meli, nepatiesi apgalvojumi, safabricēti fakti un intrigas jau vēsturiski ir bijuši iecienīti instrumenti cīņā par...

Foto

Kā LPSR par L[PS]R pārtapa. 2. daļa

Turpinājums sarunai ar kādreizējo Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu....

Foto

Kā LPSR par L[PS]R pārtapa. 1. daļa

Saruna ar kādreizējo Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu....

Foto

Vīzija glamūra inteliģencei

2019.gada 16.maijā portāls “nra.lv” publicēja tekstu ar virsrakstu “Valsts prezidenta amata kandidāta Egila Levita vīzija par Latviju”. Tā ir latviešu varas inteliģencei svētā...

Foto

Katoļu baznīcas Bīskapu konferences aicinājums sakarā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Latvijas bīskapu konference vēlas atgādināt par katra kristieša līdzatbildību kopējā labumā, kas...

Foto

Daži argumenti (no daudziem), kāpēc Dombrovskis ir nelietīgs divkosis

1. Zināms, ka Dombrovska grāmatas izdošanu latviešu valodā ir finansējusi Kuveitas naftas kompānija, kura bija ieinteresēta no...

Foto

“Bezkompromisa tiesiskums” bez maskas: „Liepājas metalurga” izlaupītāji reiderē „Olainfarm” un stiepj rokas pēc LU īpašumiem

Velmers un Krastiņš kopā ar Prudentia partneri Rungaini izpārdeva Liepājas metalurga īpašumus. Pārdeva pa daļām,...

Foto

Ir puslīdz skaidrs, kurp dodas NEPLP un LTV. Bet... kur tad tas ir?

Atbilde uz Jāņa Rušenieka 17.05.2019. rakstu «Kurp dodies, LTV un NEPLP?» — šis...

Foto

Brīva vieta Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma interpretācijai

Šī gada 13. maijā atbilstoši Valsts prezidenta ievēlēšanas likumam iesniedzu pieteikumu ar prezidenta amata kandidatūru prezidenta vēlēšanām Saeimas Prezidijam,...

Foto

Ezotēriķi bez atsaucēm – kā Gundariņš disertāciju rakstīja

2019. gada janvārī pasauli pāršalca ziņa, ko varēja lasīt arī Latvijas ziņu slejās, ka “Indijas zinātnieku kopiena skarbi...

Foto

Vai iespējams iemācīt āzi dot pienu?

Pietiek vairākkārt publicēja Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (NĪLA) stāstus par "Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma" (Nr. 158.Lp13, turpmāk – Likumprojekts)[1] veidošanas...

Foto

Protestu nebūs jeb tautas dekadence

Vai ir gaidāmi protesti – mītiņi, piketi, tautas sapulces vai citas protesta akcijas? Vai latvieši samierināsies, ka viņu valstī prezidents būs...

Foto

Latvija gaida nākamo vadoni

Esošais prezidents Raimonds Vējonis ir paziņojis, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās, kaut arī viņu atbalsta ZZS. Tas uzskatāms par racionālu un saprātīgu lēmumu,...

Foto

Koncertzāle uz AB dambja: kārtējais "otkats" vai spļāviens sejā Rīgas "plebejiem"?

Rīgas akustiskās koncertzāles priekšvēsture ir pietiekami sena - pirmo reizi ideja par  jaunu republikas līmeņa...

Foto

Nacionālā ideja un identitāte

Šo nerakstīju un nepublicēju pirms devītā maija un devītajā. Dažām dienām bija jāpaiet, lai ir objektīvāks redzējums un iespējams skats ne tikai...

Foto

Londonas tiesa: "Latvijas dzelzceļa" šefs Bērziņš iepriekšējā darbavietā izkrāpis 5 miljonus

Edvīns Bērziņš caur “Latvijas kuģniecību” ir izkrāpis piecus miljonus dolāru no uzņēmuma “Latmar”. Šāds Londonas...