Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Idiotija ap valsts valodu

Arturs Priedītis
13.04.2018.
Komentāri (35)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Nīgrais

17.04.2018. 14:48

»

MI

Attiecībā par situāciju ar Valsts valodu tieši un precīzi teikts...


Klau, moralizētāj - pamācītāj, paraugies pats uz savu valodiņu:

Ja runājam par situāciju ar Valsts valodu valstī. Tad teiktu, ka situācija ir dramatiska. (nevis divi teikumi, bet viens ar palīgteikumu).

Respektīvi, ilgstošā laikā ieskatoties viņā (nevis "viņā", bet "tajā". Viņā tu vari ieskatīties un pēc tam rīkot kāzas) esmu secinājis sekojošo:
1. Procentuāli ir audzis reklāmu apjoms (kur komats pirms palīgteikuma?) kurš ir tikai krievu valodā.
2. Pirmkārt (augstāk) reklāma ir Krievu (kādēļ ar lielo "K"?) valodā, pēc tam Latviešu valodā (kādēļ ar lielo "L"?).
3. Vārdu pielietojums (apzīmējums), vārda pareizrakstība Latviešu (skat. augstāk) valodā ir graujoša. Kā teikt (kur komats?) izglītības rezultāts.

Tā teikt, kārtīgs izglītības rezultāts "uz sejas" no tava penterējuma.

Atbildēt

Uldis

16.04.2018. 13:14

»

Žulis Uldis

Bet no skata taču latvieši ir ļoti līdzīgi cilvēkiem


Latvieši, atsķirībā no tevis, krievu garnizonu mauķeles dēla, ir cilvēki.

Atbildēt

Pirdis

16.04.2018. 12:10

Nekas jau nemainīsies un visi vervelēs angļu dialektā. Latvieti tikai ar koku var izmācīt, kā saka tautas paruna.

Atbildēt

Uldis

16.04.2018. 01:29

»

Freijs

Pareizi - tie automāti ir visur tā klonēti: nospiediet taustiņu viens vai divi. Vainīgs ir Putins, krievi, Kremlis, ka latvieši ir nelgas


Nevis nelgas, bet pār mēru iecietīgi. Citās sabiedrībās LC, LPP un Vienotības nelieši sen jau barotu tārpus.

Atbildēt

Uldis

16.04.2018. 00:56

Uzreiz kopš 1991. gada 21. augusta bija jādara viss, lai labas valsts valodas zināšanas ikvienam kļūtu par absolūtu nepieciešamību, apkalpošanai valsts iestādēs bija jānotiek tikai valsts valodā, nepieciešamības gadījumos apmeklētājiem piedāvājot maksas tulka pakalpojumus. Katra uzņēmuma vadītājam bija jāuzstāda prasība ar padotiem un klientiem sarunāties viņu valodā. Skolās pārejai apmācībām uz valsts valodu bija jānotiek ilgākais 5 gadu laikā, atstājot t.s. minoritāšu skolas, kur fakultatīvi savā valodā varētu apgūt etniski virzītus priekšmetus, kā piemēram krieviski Kuškinu, balalaikas spēli un lapķju pīšanu. Valsts pirmskolas iestādēs komunikācijai ar bērniem uzreiz bija jānotiek tikai valsts valodā. Kategoriski aizliegt translēt ienaidnieku valstu propagandas kanālus un stingri ierobežot Latvijas radio un tv kanālu skaitu ne valsts valodās. Pilsonības likumā ir jābūt pantam, ka Latvijas pilsonis pārvalda latviešu valodu augstā līmenī, pretējā gadījumā pilsonība tam būtu anulējama. Tādi organismi, kā Vaļerka Kravcovs, nekādā ziņā nedrīkstētu nonākt Saeimā.

Atbildēt

Freijs

15.04.2018. 14:14

»

Vārdi un darbi

Par ko vēl var runāt, ja zvanot uz valsts vai pašvaldības iestādi, pirmais jautājums ir par sarunu valodu: latviešu vai krievu? Tas uzskatāmi parāda, kāda reālā attieksme divkopienu sabiedrības uzturēšanā


Pareizi - tie automāti ir visur tā klonēti: nospiediet taustiņu viens vai divi. Vainīgs ir Putins, krievi, Kremlis, ka latvieši ir nelgas.

Atbildēt

Vārdi un darbi

15.04.2018. 13:26

Par ko vēl var runāt, ja zvanot uz valsts vai pašvaldības iestādi, pirmais jautājums ir par sarunu valodu: latviešu vai krievu? Tas uzskatāmi parāda, kāda reālā attieksme divkopienu sabiedrības uzturēšanā.

Atbildēt

Arturs Nagliņš

15.04.2018. 08:35

Degradācija tautu posta ne tikai atsevišķos virzienos, bet posta arī tautas metafiziskos pirmpamatus. Pašlaik degradācija ir sasniegusi ļoti bīstamu pakāpi. Tas ir analītiski viens no jaunākajiem secinājumiem par Rietumu civilizācijas norietu un tā satelītu degradāciju. Tautas pirmpamats ir tautas identitāte. Degradācija ir sākusi ārdīt tautas identitāti. Tātad tautas pastāvēšanas pamatjēgu. Tauta bez identitātes nav tauta, bet bezsejaina mūmija. Tautas identitātes elements ir valoda. Sabrūkot tautas identitātei, sabrūk tautas konstruktīvā attieksme pret savu valodu. Tautas identitātes sabrukuma rezultatīvs katalizators ir tautas mentalitāte. Ja tā ir iekšēji pretrunīga, šizofrēniski debila, morāli nestabila, intelektuāli neattīsta, tad tautas identitāte jau savā būtībā nevar lepoties ar skaidrību, principialitāti, noteiktību, pašcieņu, paškritiskumu, pašanalītiskumu, racionālu un autoritatīvu darbību un uzvedību. Tāda mentalitāte stimulē degradācijas divkājaino produktu aktivitāti, un tāda mentalitāte nevar būt šķērslis degradācijai.

Atbildēt

VB

15.04.2018. 08:15

»

Jā!

Krievu valoda ir jāprot


Nu, var labi angliski vai pat ar vāciski - pieminot tos caurumus.

Atbildēt

VB

15.04.2018. 08:12

»

Komuņistu mednieks

Priedīt, vai tik Tu nav bijis komuņists


Priedīša vietā: gan jau, ka bija, bet kāda tam starpība, kad runājam par vienu, konkrētu lietu, jautājumu? Kurā viņam var būt un bieži var arī nebūt taisnība. Šai gadījumā, pamatoss, ir tā taisnība!

Atbildēt

No Mozaikas

15.04.2018. 07:38

Patriotisma esamība ir atkarīga no ideoloģijas. Ja vispār nav ideoloģijas jeb ideoloģija ir ideoloģija par ideoloģijas nevajadzību, tad nav ko gaidīt patriotismu. Mūsdienu Latvijā nav institūtu, kas izstrādātu un koriģētu ideoloģiju. Nenotiek filosofiska diskusija par ideoloģiju. Nav vispār diskusijas par Latvijas, latviešu tautas ceļu, nākotni. Latvijā garīgajā dzīvē prevalē meli, nepatiesība. Patiesībai vispār nav vietas masu komunikācijā, inteliģences darbībā. Vispārējā melošana liecina par atbildības trūkumu; ja nav atbildības, tad var droši melot. Ja nav atbildības, tad meli piepilda smadzenes, kuras pēc tam nav viegli iztīrīt no meliem. Pie mums pašlaik neviens pat nedomā iztīrīt latviešu smadzenes no meliem un latviešu smadzenes piepildīt ar patiesību. Sarunā par varu, individuālajās refleksijās par varu vienmēr klājas nošķirt diktatorisko varu no stipras varas. Ulmanis latviešiem asociējas ar diktatorisko varu. Latviešiem diktatoriskā vara un stiprā vara ir viens un tas pats, kas tā nav principā.

Atbildēt

Uldis

14.04.2018. 21:29

Šeit var atrast vēl citas prokrīeviskā izdzimteņa, latviešu tautas un valsts nīdēja publikācijas: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%81,_%D0%90%D1%80%D1%82%D1%83%D1%80

Atbildēt

MI

14.04.2018. 20:15

Attiecībā par situāciju ar Valsts valodu tieši un precīzi teikts.
Šeit es vēl minētu pāris aspektus, jeb bumbu ar laika degli.
1. Tas ir sava veida Valsts veikts cilvēktiesību pārkāpums. Respektīvi, daļai no sabiedrības, kuri ir LR pilsoņi nodrošinot/nenodrošinot, bet nepieprasot izglītību Valsts valodā.
Kāda mārutka pēc ir jāciešs jaunietim, par kura likteni līdz 18 gadiem lemj vecāki. Izmācījies, pilngadīgs, bet amats, kur prasīts augstākais Valsts valodas zināšanu līmenis nepieejams. Diskriminācija. Jo ja gribi tādu amatu, tad piemācies klāt pats (nejaukt ar izglītības Valsts valodā bezierunu prasījumu un sekmēm).
2. Ja reiz Valsts nepieprasa izglītību tikai Valsts valodā, bet akceptē tjep ļep, tad rodas pamatots prasījums pēc divvalodības. Kāda mārutka pēc es pilngadīgs, bet iepriekš nelēmis par sevi, tagad lai mocos. Lūdzu kā skolojāt, tā arī nodrošiniet manu tālāko dzīvi. Abās valodās. Ko saprotu vienā, ko otrā, bet vismaz saprotu. A tā nekā.
PAapildus.
Ja runājam par situāciju ar Valsts valodu valstī. Tad teiktu, ka situācija ir dramatiska. Protams, ka reklāmas portāls ss.com nav rādītājs akadēmiskajā izpratnē, bet kā lielākā, aktīvā darījumu komunikācijas platforma ir sava veida ieskats.
Respektīvi, ilgstošā laikā ieskatoties viņā esmu secinājis sekojošo:
1. Procentuāli ir audzis reklāmu apjoms kurš ir tikai krievu valodā.
2. Pirmkārt (augstāk) reklāma ir Krievu valodā, pēc tam Latviešu valodā.
3. Vārdu pielietojums (apzīmējums), vārda pareizrakstība Latviešu valodā ir graujoša. Kā teikt izglītības rezultāts.

Atbildēt

Naivā

14.04.2018. 17:54

Un ko autors teiks par tiem idiotiem, kuri joprojām skandina, ka tikai uz latviešu valodu skolās vajadzēja pāriet no 1990.g. ? Varbūt šie idioti būtu atraduši desmitiem tūkstošus pareizā latviešu valodā runājošus visu priekšmetu skolotājus ? Nacionālradikāļi nosaka toni visā valstī, un pārējās partijas neatpaliek, baidoties zaudēt vēlētājus. Nav šai valstij, kuru nekaunas saukt par 18.g.18. novembra turpinājumu, nākotnes. Latvietis vienmēr bijis pakalpīgs jebkuram kungam, līdz pacietība beidzas.

Atbildēt

Lauku tante

14.04.2018. 16:00

»

Arturs Priedītis

Ja latviešu dzīvi salīdzina ar citu tautu un tajā skaitā vistuvāko kaimiņu tautu dzīvi, tad sākas stress. Salīdzinājumi izraisa stresu, jo salīdzinājumi nav izdevīgi latviešiem. Stress traucē zagšanu. Mazinās tieksme demonstrēt Dieva uzdāvināto stulbumu. Ja nebūtu iespējams salīdzināt, tad latviešu ...


Diemžēl, Priedītim taisnība! Pat TV un Latvijas radio ne vienmēr skan tīra, skaista latviešu valoda - bez kāda angliska/vāciska vai vēl "nezkāda" akcenta (es te par diktoru un komentētāju valodu, nevis par tiem, kurus uz ielas intervē...).Bet par to "divkopienu sabiedrību" - nu, tāda ir situācija, un nav ko to ne noliegt, ne noklusēt. Latviešu valoda kļūs par nepieciešamību vienīgi tad, ja bez tās nevarēs dabūt labu darbu un augstāku statusu sabiedrībā. Taču līdz tam vēl- ai, cik tālu...

Atbildēt

joske

14.04.2018. 15:47

»

Fēlis

Es nevaru saprast vienu- kāpēc man abonējot TV maksas paketi, ir jāapmaksā krievu miskastes kanāli. Visiem skaidrs, ka to kvalitāte un saturs ir zem katras kritikas, bet nodalīt tos atsevišķā paketē, lai abonētu tie, kam viņi vajadzīgi, bet nemaksātu tie, kuriem viņi riebjas, neviens netaisās...


Cik noprotu,tad jasagatavo speciāla Krievijas propogandas kanālu pakete,lai latviešiem tiktu vēl kāds smadzeņu skalošanas mehanisms?Krievijas propogandas kanālu retranslēšana ar valsts dalību ir valsts nodevība un punkts,bez kādas siekalošanas un filozofešanas!!!

Atbildēt

Komuņistu mednieks

14.04.2018. 15:43

Priedīt, vai tik Tu nav bijis komuņists?

Atbildēt

U.U.

14.04.2018. 15:37

Tepat blakus viens latviešu āksts visus sauc par "tukšdirsējiem". Kāpēc lai citas tautas cienītu tādus izdzimteņus, kuri jau ir pagrimuši līdz necenzētai leksikai tautai domātos darbos? Latvieši ir jau tik zemu nolaidušies, ka tiem nav kauns lietot necenzētus vārdus rakstos. Kāds tur brīnums, ka krievi negrib mācīties un skolā lietot tādu lopu valodu.

Atbildēt

Oļegs

14.04.2018. 13:37

Manu puiku no latviešu valodas aizbaidīja latviešu valodas skolotāja Kundziņa, kura katrā stundā kaut ko pateica par "krievu okupantiem".

Atbildēt

Žulisms

14.04.2018. 07:34

»

Fēlis

,, Drīz sekoja tikpat ciniska valdības atsacīšanās valsts līmenī organizēt latviešu valodas mācības cittautiešiem ". To nu gan Jūs varat mēģināt iestumt jaunuļiem, tikai ne tiem, kuri 80to beigās bija jau apzinīgā vecumā. Valodu kursu bija ka biezs, taču kolonisti neuzskatīja par vajadzīgu tos apmeklēt...


Latviešu ideāltips deģenerāts ŽULIS nevar pie katra raksta neizrādīt savu stulbumu un nezināšanu. Valodas kursus netaisīja valsts, bet nekaunīgas latviešu bābas, kurām tas bija bizness un kuras tikai vēl lielāku naidu uzkurināja pret latviešiem, jo tās bābas pašas neprata skaisti runāt un tām latviešu iznirelēm nebija nekādas metodikas, viņas neko nespēja iemācīt. Krieviem tā bija laba iespēja redzēt, kādi mēsli ir latvieši, ka pat savu valodu neciena, nespēj mācīt, paši runā kā mežonīgi pāķi. Tātad bija tikai latviešu lopiskums.Bet to jau latviešu deģenerāts, šī portāla piemēslotājs ŽULIS nav spējīgs saprast, jo ir tipisks latviešu mēsls.

Atbildēt

Fēlis

14.04.2018. 06:57

»

joske

Skatos rīgu 24.Ekrānā sēž labi situēti un nobaroti speciāli sagatavotie okupētājvalsts ietekmes aģenti,kuri atsaucas arī uz vārdu komsorgs un sunī no panckām arā Krievijas propogandu.Tai pašā laikā valsts ēterā par valsts naudu dienu un nakti iet gaisā Krievijas propoganda.Situācija tāda pati kā ar ...


Es nevaru saprast vienu- kāpēc man abonējot TV maksas paketi, ir jāapmaksā krievu miskastes kanāli. Visiem skaidrs, ka to kvalitāte un saturs ir zem katras kritikas, bet nodalīt tos atsevišķā paketē, lai abonētu tie, kam viņi vajadzīgi, bet nemaksātu tie, kuriem viņi riebjas, neviens netaisās.

Atbildēt

Fēlis

14.04.2018. 06:52

,, Drīz sekoja tikpat ciniska valdības atsacīšanās valsts līmenī organizēt latviešu valodas mācības cittautiešiem ". To nu gan Jūs varat mēģināt iestumt jaunuļiem, tikai ne tiem, kuri 80to beigās bija jau apzinīgā vecumā. Valodu kursu bija ka biezs, taču kolonisti neuzskatīja par vajadzīgu tos apmeklēt, jo neticēja vienotās un nesagraujamās sabrukumam. Tagd, 25 gadus pēc impērijas sabrukuma viņiem pietiek nekaunības prasīt cieņu savai valodai, neskatoties uz to, ka mūsu valodu viņi nekad nav cienījuši un necien joprojām. Fui, Priedīt!

Atbildēt

joske

13.04.2018. 23:09

Skatos rīgu 24.Ekrānā sēž labi situēti un nobaroti speciāli sagatavotie okupētājvalsts ietekmes aģenti,kuri atsaucas arī uz vārdu komsorgs un sunī no panckām arā Krievijas propogandu.Tai pašā laikā valsts ēterā par valsts naudu dienu un nakti iet gaisā Krievijas propoganda.Situācija tāda pati kā ar valsts valodu,taču to dara nevis kādi neadvekāti ļautiņi,bet okupētajvalstī sagatavotie un atlasītie ietekmes aģenti,kuri mūsu valstī jūtās kā zivis ūdenī un pat uzskata kā viņiem mūsu valstī pieder arī tiesības uz varu,ko arī kārtējās vēlēšanās apstiprinas Latvijas okupācijā izaudzētā dauņu paaudze.

Atbildēt

jā un vēlreiz jā

13.04.2018. 22:36

»

Jā!

Krievu valoda ir jāprot


tieši tā! :D

Atbildēt

paldies autoram

13.04.2018. 22:35

Lakoniski un precīzi.

Atbildēt

Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs

13.04.2018. 22:09

Latvijā līdz 1940.gada 17.jūnijam bija spēkā Latvijas valsts Valodas likums!

Kāpēc viņu neatjauno?

Atbildēt

Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs

13.04.2018. 21:40

Vajadzīgs atjaunot Valsts Valodas likumu!

Nekavējoties atcelt Latvijas Padomju Socialistiskās republikas Valsts valodas likumu ar grozijumiem 1993. gadā, kas tagad vēl ir spēkā izņemot no virsraksta Padomju Socialistisko.

Atbildēt

Jā!

13.04.2018. 18:43

Krievu valoda ir jāprot!
Citādi, ja tev nejauši uzkritīs uz kājas ķieģelis un tu nezināsi krievu valodu, tev vispār nebūs ko teikt.

Atbildēt

muļķu zemē viss pa smuko

13.04.2018. 17:56

nav jēgas skraidīt pa peronu un vicināties ar biļeti, kad vilciens jau sen aizgājis.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

FotoVecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai.
Lasīt visu...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...