Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

he

19.01.2023. 15:24

»

he

1987. gada 18. novembris Tiek izteikts priekšlikums pieņemt mītiņa rezolūciju. Latviešu un krievu valodā rezolūciju nolasa žurnāla «Padomju Latvijas Sieviete» galvenā redaktore Monika Zīle...


Kā LATINFORM korespondentam pastāstīja Latvijas PSR Iekšlietu ministrijā, republikas pilsētās un rajonos nenotika nekādi nacionālistiski, pretpadomju izlēcieni. Tomēr Rīgā dažu namu iedzīvotāji savās pastkastītēs atrada nacionālistiska satura skrejlapas. Pilsētas iekšlietu pārvaldei pa telefonu tika paziņots, ka pie Brīvības pieminekļa tiekot gatavots sprādziens Protams, šīs ziņas neapstiprinājās. Bija gadījumi, kad atsevišķi pilsoņi, lielākoties būdami reibuma stāvoklī, izdarīja sabiedriskās kārtības pārkāpumus. Huligāniskā rīcība pēc sabiedrības prasības nekavējoties tika likvidēta.

Tādējādi plašā provokatoriskā akcija, kuras scenāriju bija izstrādājuši aizokeāna speciālie dienesti, cieta pilnīgu neveiksmi.

Atbildēt

he

19.01.2023. 15:09

»

JKL

...Ar kolaborāciju, konformismu saistītiem uzticības atgūšana iet caur lustrāciju...


1987. gada 18. novembris Tiek izteikts priekšlikums pieņemt mītiņa rezolūciju. Latviešu un krievu valodā rezolūciju nolasa žurnāla «Padomju Latvijas Sieviete» galvenā redaktore Monika Zīle.

«Sašutumu un neapmierinātību Rīgas pilsētas iedzīvotājos, darbaļaudis, inteliģencē un jaunatnē, visos godīgajos Padomju Latvijas pilsoņos izraisījušas ASV kongresmeņu un senatoru grupas provokatoriskās izrīcības. Šie ASV valstsvīri pēdējā laikā ar dažādu aizrobežu raidstaciju palīdzību pastiprināti cenšas izprovocēt mums naidīgas akcijas Padomju Latvijā.

Par provokācijas ieganstu izraudzīts 18. novembris — datums, kurā 1918. gadā kontrrevolūcijas spēki uzspieda Latvijas tautai savu buržuāzisko pagaidu valdību.

Tas ir atklāts mēģinājums sagrozīt vēstures gaitu, jo latviešu tauta sava valstiskuma saknes saskata nevis buržuāziskajā republikā, bet gan Padomju Latvijā, kuru jau 1917. gada decembrī svinīgi proklamēja Latvijas strādnieku, kareivju un bezzemnieku deputātu II kongress.

Savu vēsturisko izvēli — par sociālismu — latviešu tauta atkal apstiprināja 1940. gadā, kad tika gāzta Ulmaņa diktatūra un atjaunota padomju vara.

Mēs, mītiņa dalībnieki, pauzdami visu pilsētas darbaļaužu, tās iedzīvotāju, jaunatnes gribu, protestējam pret ASV administrācijas rupjo iejaukšanos Padomju Latvijas iekšējās lietās.

Mēs stingri paziņojam, ka nevienam neļausim vājināt mūsu daudznacionālās Dzimtenes — Padomju Sociālistisko Republiku Savienības — tautu brālību, draudzības spēku un sadarbību.

Mēs vienprātīgi paziņojam, ka neļausim pacelt roku pret pārkārtošanos, demokratizāciju, atklātību, neļausim spekulēt un rotaļāties ar mūsu problēmām.

Tos, kuri vēlētos izmantot mūsu atklātību savtīgos antisociālistiskos nolūkos, mēs brīdinām: sociālismu, visu, ko esam izcīnījuši padomju varas gados Latvijā, mēs nevienam neļausim noniecināt. Tāda ir latviešu tautas griba.

Atbildēt

6. palātas sanitārs

18.01.2023. 19:18

»

Precizējums

Mūsu pagātne saistībā ar krieviem un Krieviju ir tikai šausmas, pazemojumi un nāve. Protams, šādu pagātni nedrīkst aizmirst. Ja to aizmirsīsim un šodien pret krievu orkiem necīnīsimies visiem spēkiem, mums nebūs nākotnes, tas tiesa


tevi ārstējošais galvasdakteris meklēja, jo tu atkal aizmuki no ikdienas procedūras (pašurīna klizma ar stiprajām zālēm, lielā dubultā porcija)!

Atbildēt

Fakts

18.01.2023. 18:43

»

VB

Tik traki, vismaz jau Brežņeva laikā, nebija. Arī es, kā celtnieks (meistars uz līnijas) bezmaksas dzīvokli saņēmu jau 2. darba gada beigās...


Jums ļooooti palaimējās. Man pagāja 5 gadi, kamēr vispār dzīvokļa rindā uzņēma, un tajā nostāvēju 25 gadus, dzīvokli beidzot saņēmu 1991. Nu ja, Jūs bijāt celtnieks, es "nozēļojama" latviešu filoloģe.

Atbildēt

Mood

18.01.2023. 11:02

»

Panska Polska

Te nu dereetu atziimeet, ka tie lielaakie krievu valodas apkarotaaji ir personas, kas savas aprobezhotiibas vai stulbuma deelj to neprot. Pie kam parasti vinji neprot arii citas valodas jeedziigi. Nosing speshel


Kāpēc gan būtu jāmācās krievu valoda? Pati krievija jau gadus 20 dažādās formās ievieš ekonomiskās sankcijas - te šprotēm nē, te apgriež lembja trubu. Cik stulbam ir jābūt lai domātu ka tas jebkad atgriezīsies.

Atbildēt

VB

18.01.2023. 05:28

»

Nevajag melot

Okupācijas laikā komunisti, okupanti un kolaboracionisti baudīja visdažādākās privilēģijas, sākot ar bezmaksas dzīvokļa piešķiršanu un beidzot ar banāniem un apelsīniem uz jauno gadu...


Tik traki, vismaz jau Brežņeva laikā, nebija. Arī es, kā celtnieks (meistars uz līnijas) bezmaksas dzīvokli saņēmu jau 2. darba gada beigās...
Būtu laimīgs, ja tagad varētu atļauties pieremontēt savas mājas jumtu.
Tiesa, rietumu pasauli gan tagad iznāca apskatīt, uz ko TOLAIK nebija nekādu cerību, bet kas man likās svarīgi!

Atbildēt

Panska Polska

17.01.2023. 20:35

Te nu dereetu atziimeet, ka tie lielaakie krievu valodas apkarotaaji ir personas, kas savas aprobezhotiibas vai stulbuma deelj to neprot. Pie kam parasti vinji neprot arii citas valodas jeedziigi. Nosing speshel.....

Atbildēt

Fakts

17.01.2023. 20:22

»

antigravitacija

asv un nato okupanti kops 1990 gada samazina Latvijas iedzivotaju skaitu


Nu ja, jo viņu dēļ vismaz kāds okupants atkal aizceļo no Latvijas. Krievi okupācijas laikā gan audzēja Latvijas iedzīvotāju skaitu gadu no gada, ievedot savus orkus un debiliķus no visas plašās impērijas

Atbildēt

Precizējums

17.01.2023. 20:05

»

Lasītājs

Bez pagātnes Jūsu bērniem nebūs nākotnes, kā nav nākotnes Jums


Mūsu pagātne saistībā ar krieviem un Krieviju ir tikai šausmas, pazemojumi un nāve. Protams, šādu pagātni nedrīkst aizmirst. Ja to aizmirsīsim un šodien pret krievu orkiem necīnīsimies visiem spēkiem, mums nebūs nākotnes, tas tiesa!

Atbildēt

atbilde

17.01.2023. 18:37

»

jautaajums

Kad un uz kuras planētas ir bijusi krievu impērija


tepat kaimiņos un tu esi tās imperijas pārstāvis..

Atbildēt

tas labi

17.01.2023. 18:36

»

antigravitacija

asv un nato okupanti kops 1990 gada samazina Latvijas iedzivotaju skaitu


kaut kā jau jātiek vaļā no osvoboditeliem...

Atbildēt

Fakts, ko nevar noliegt...

17.01.2023. 17:37

Paldies Zīlei, par rakstu! Lasot komentārus, pārsteidz īstu patriotu mazais skaits. Visi runā, bet neviens praktiski nav sapratis, ka pie mums ir Latviešu valsts, ar vienīgo Valsts valodu, dažādu novadu dialekti, ir tikai tautas folkloras vērtības! Kvēlie latgales aizstāvji, pat paši nerunā latgales izloksnē! Mazākuma tautībām,ir jāprot valsts valoda, vai arī jādodās uz savām etniskajām dzimtenēm, vai zemēm, kurās runā viņiem saprotamā valodā! Ka amata personas cenšas šļupstēt krieviski, ir nožēlojami!

Atbildēt

antigravitacija

17.01.2023. 17:19

»

ha ha ha

Nāvi okupantiem un krievu impērijai


asv un nato okupanti kops 1990 gada samazina Latvijas iedzivotaju skaitu.

Atbildēt

antigalkins

17.01.2023. 17:16

»

ne tikai uz fonogrammas

bet visu laiku viens un tas pats repertuārs.Ah,vernisāž


krievi stipri parmaksa savas valsts ienaidniekiem un tad brinas ,kad tie perk pilis asv un spanija ,ka sis antidziedatajs leontjevs ,kurs labakaja gadijuma varetu ganit aitas vai kazas Krievijas stepju plasumos.

Atbildēt

ne tikai uz fonogrammas

17.01.2023. 16:56

»

Jurijs no Zoļikiem

Da tože bil v Moskve na koncert,čisto rubit pod faneru


bet visu laiku viens un tas pats repertuārs.Ah,vernisāž...

Atbildēt

jautaajums

17.01.2023. 16:46

»

ha ha ha

Nāvi okupantiem un krievu impērijai


Kad un uz kuras planētas ir bijusi krievu impērija?

Atbildēt

ha ha ha

17.01.2023. 16:11

»

Jurijs no Zoļikiem

Da tože bil v Moskve na koncert,čisto rubit pod faneru


Nāvi okupantiem un krievu impērijai.
https://youtube.com/shorts/T8_uoibakOk

Atbildēt

..

17.01.2023. 15:42

Tie Augeja staļļi ir jāizmēž un jāsāk ar krievvalodīgajām skolām, kuras te Rīgā nezin kādā sakarā ir palikušas bez valsts valodas.

Atbildēt

Jurijs no Zoļikiem

17.01.2023. 15:26

»

kas nu tur daudz var būt

ja tuvojas septiņdesmit.Vienīgi "uz fonogrammas""var "dziedāt


Da tože bil v Moskve na koncert,čisto rubit pod faneru.

Atbildēt

jautājums

17.01.2023. 14:13

»

Sakramentālā tumbočka

Visprātīgākā iespēja kā mainīties ir atkāpties no varas un liecināt starptautiskā tribunālā par komunistu un čekistu veiktajiem noziegumiem


Tomēr, ja patiess kolaboranti nožēlo savu sadarbību ar okupācijas varu, tad neviens jau neliedz publiski paust savu atzīšanos, diemžēl tas netiek darīts.

Atbildēt

vv

17.01.2023. 11:53

»

VB

Nē, mans priekšnieks, zviedrs jau 25 g. atpakaļ runāja latviski gandrīz vai labāk kā es. Tagad māk arī krieviski


25 gadi atpakaļ, ja gribēja bīdīt te biznesu, bez LV valodas nevarēja, tagad LV nav vajadzīga, galvenais ir zināt angļu, ir aizgājis tik tālu, ka LV firma LV firmai izraksta rēķinus angļu valodā.

Atbildēt

JKL

17.01.2023. 11:00

»

Labāk vēlu, ne kā nekad

Pretinieks ir viens, tas konsolidē. Cilvēkiem ir tiesības mainīties.., lai tik būtu saprāts neatgrūst tuvāko. Ar kolaborāciju, konformismu saistītiem uzticības atgūšana iet caur lustrāciju. Tas nav viegli, bet retie piemēri ir cerīgi. Inteligences pozicionēšanās, iziešana no letarģiskā miega ir būtisks...


...Ar kolaborāciju, konformismu saistītiem uzticības atgūšana iet caur lustrāciju. ...


Tad vismaz Zīle varēja sākt ar personisko lustrāciju atzīstot savus nopelnus okupācijas režīma stiprināšanā, bet nevies pats-izņemot divus cilvēkus--nav publiski nožēlojis savu sadarbību ar okupantiem...

Atbildēt

>Piekrītu

17.01.2023. 10:58

»

Piekrītu

Piekrītu komentāram, bet nākošais solis būtu aicināt ar konformisma, kolaborācijas ēnu aptraipītiem atgūt tautas uzticību, vienot nevis šķelt, atjaunot intelektuālos resursus


Laba doma: Tad sāciet aicināt! Citi te jau jūsu vietā gadu desmitiem uz to aicina...Tikai jūsu vēl trūkst!

Atbildēt

>Latvieši , vai visi esam?

17.01.2023. 10:56

»

Piekrītu

Piekrītu komentāram, bet nākošais solis būtu aicināt ar konformisma, kolaborācijas ēnu aptraipītiem atgūt tautas uzticību, vienot nevis šķelt, atjaunot intelektuālos resursus


Zīles pienesums ir tieši tik pat liels cik visu citu kolaborantu pienesums: zavodi, kolhozi, GULAG, ruskii mir...miljons CCCP imigratu..

Atbildēt

Piekrītu

17.01.2023. 10:42

»

Latvieši, vai visi esam?

Okupācijas laikā, mēs visi izdzīvojām, jautājums cik no latviešiem ir šodien savas zemes patrioti? Zīles pienesums mūsu tautai, kultūrai un izaugsmei ir ļoti liels! Kaut mums būtu vairāk, šādu gudru un savu tautu mīlošu cilvēku


Piekrītu komentāram, bet nākošais solis būtu aicināt ar konformisma, kolaborācijas ēnu aptraipītiem atgūt tautas uzticību, vienot nevis šķelt, atjaunot intelektuālos resursus.

Atbildēt

Labāk vēlu, ne kā nekad

17.01.2023. 10:27

»

JKL

labs raksta, tikai raksta autore pati LPSR kolaborante


Pretinieks ir viens, tas konsolidē. Cilvēkiem ir tiesības mainīties.., lai tik būtu saprāts neatgrūst tuvāko. Ar kolaborāciju, konformismu saistītiem uzticības atgūšana iet caur lustrāciju. Tas nav viegli, bet retie piemēri ir cerīgi. Inteligences pozicionēšanās, iziešana no letarģiskā miega ir būtisks solis.

Atbildēt

!

17.01.2023. 10:20

»

A mums

Lūdzu lieto "Bet mums


Kāda kam te interese, kas un kā tevi lieto!

Atbildēt

Nevajag melot

17.01.2023. 10:02

»

Latvieši, vai visi esam?

Okupācijas laikā, mēs visi izdzīvojām, jautājums cik no latviešiem ir šodien savas zemes patrioti? Zīles pienesums mūsu tautai, kultūrai un izaugsmei ir ļoti liels! Kaut mums būtu vairāk, šādu gudru un savu tautu mīlošu cilvēku


Okupācijas laikā komunisti, okupanti un kolaboracionisti baudīja visdažādākās privilēģijas, sākot ar bezmaksas dzīvokļa piešķiršanu un beidzot ar banāniem un apelsīniem uz jauno gadu.
Latviešiem savās būdiņās atlika laizīties un pieremontējot savus jumtus, atskaitīties OBHS par katru naglu.

Atbildēt

Ženēvas Konvencija par kolonistu repatriāciju

17.01.2023. 09:47

»

Patiesais

Zīle tgad sevi pasniedz kā cīnitāju ar visu krievisko Latvijā. Nevajaga murgot un melot. Tā patiesība ir tāda, ka vēl pavisam nesenā pagātnē,ja vienā vietā bija 10 latvieši un viens krievs, kurš nemacēja runāt latviešu valodā, tad visī latvieši šajā pulciņa runāja kriviski. kā šadu fenomenu izskaidrot...


Pēc krievu okupantu un viņu pēcnācēju repatriācijas uz etniskās izcelsmes vietu, problēmas ar valodu un tūkstošiem citu problēmu, atkritīs dabiskā veidā.

Atbildēt

Ieva

17.01.2023. 09:17

»

VB

Nē, mans priekšnieks, zviedrs jau 25 g. atpakaļ runāja latviski gandrīz vai labāk kā es. Tagad māk arī krieviski


Mans priekšnieks, zviedrs, ekonomikas augstskolā jau 25 gadus dzīvo un strādā Latvijā, bet latviski ne mū, ne mē…

Atbildēt

Latvju zīle Kremļa tornī

17.01.2023. 08:43

»

bet

Monika Zīle bija LPSR kolaborante..Tu te laikam nedaudz ko sajauci


Muguriņa man trenēta!Uz kuru pusi vajag tur paliecos.Kuram vajag,tam paklanos.

Atbildēt

Patiesais

17.01.2023. 08:09

Zīle tgad sevi pasniedz kā cīnitāju ar visu krievisko Latvijā. Nevajaga murgot un melot. Tā patiesība ir tāda, ka vēl pavisam nesenā pagātnē,ja vienā vietā bija 10 latvieši un viens krievs, kurš nemacēja runāt latviešu valodā, tad visī latvieši šajā pulciņa runāja kriviski. kā šadu fenomenu izskaidrot- kā pielīšanu, kā cieņu, vai kā citādi.
Jebkurā gadījumā latviešis paši arī vainīgi, ka savā laikā izrādija nevajadzīgu pretīmnākšanu pārlieku centīgai runāšnai krievu valodā. Visus varēja sakārtot pareiziz bez naida.

Tagad pašu latviēu agrāka nevarība tiek pasniegta kā latviešu apspiešana no krievu puses.

Sanāk tā, paši pielaidās, paši sadirsa, tagad mokās un cīnās un ziņo debīli par uzvarām.

Ar latviešu valodas runāšanbu krievu vidū nav nekādu problēmu. Jaunieši vispār to nejūt kā problēmu, jo iemācās automātiski runāt latviski, viņi pat nesaprot, ko latvieši īsti no viņiem tagad grib.

Arī vecāka gājuma krievu cilvēki sdzīves līmeni saprot un runā latviski labi.

Cita lieta, ka krievu vlodu daudzi latviešus idioti cenšas izmantot priekš kašķēšanās ar krieviski runājošiem cilvēkiem, proti šie idioti tagad grib panākt, lai krieviski runājošie cilvēki gan sadzīvē , gan publiskā telpā nerunātu vispār krievu valodā. Šādu vajāšanu vajadzētu izbeigt kategoriski, pretējā gadījumā var notikt kas nelāgs. Lūk šos visu gurai Monikaia Zīlei vajadzētu saprast un atturēties no kašķēšanās.

Atbildēt

...

17.01.2023. 07:28

»

VB

Sevišķi kaitīgas jau nu būtu augstākās matemātikas, materiālu pretestības un dzelzsbetona ražošanai / aprēķināšanai veltītās grāmatas. Par tādām polimēru mehānikas lietām pat nerunāšu - priekš kam mums tās


Ir tāda lieta kā ģeometrija,sakrālā ģeometrija,to māca tikai superprimitīvā līmenī.Ir arī tehniskā mehānika ko arī māca superprimitīvi.Par augstāko matemātiku varētu vēl diskutēt,praktiski nekur tā nav pielietojama.Diemžēl fiziku,ķīmiju,dabasmācību māca kā atsevišķus priekšmetus,bet tā ir viena vesela zinātne.Ja mācītu kā vienu veselumu tad ātri nāktu saprašana ka vismaz 80% ir meli.

Atbildēt

VB

17.01.2023. 06:04

»

Zirinovskis no arhiva

Zirinovskis labi pateica pevickai pugacovai acis,kas vina ir. Tas pats attiecas uz Jurmalas kroga dziedataju vaikuli


Laima ir viena no manām vismīļakajām dziedātājām. Viņa dzied publikai, kurai IR ko teikt. Esmu klausījies viņas koncertus gan Jūrmalā, gan Ļviv -ā, kā arī Maskavā. Neatkarīgi no valodas, viss bija supper! Eiešu vēl, kad būs.

Atbildēt

VB

17.01.2023. 05:54

»

!

Tu neesi brīvs! IDIOT! Idioti nemēdz būt brīvi


Sevišķi kaitīgas jau nu būtu augstākās matemātikas, materiālu pretestības un dzelzsbetona ražošanai / aprēķināšanai veltītās grāmatas. Par tādām polimēru mehānikas lietām pat nerunāšu - priekš kam mums tās?

Atbildēt

VB

17.01.2023. 05:51

»

vv

Ir, un viņi pat netaisās mācīties latviešu valodu


Nē, mans priekšnieks, zviedrs jau 25 g. atpakaļ runāja latviski gandrīz vai labāk kā es. Tagad māk arī krieviski.

Atbildēt

>vēl viens analfabēts

17.01.2023. 01:45

»

vēl viens romānists

..daudz gan te to romānu rakstītāju saradies...Daži jau sāk kļūt par dzejniekiem


Kas tev nepatīk, defektīvais, konkrēti?

Atbildēt

vv

16.01.2023. 23:40

no uzbrēciena “govori po russki!”, interesanti par kuru laika periodu runa iet, vecai komunistei dimensija, atcerās kas bija sen, bet tuvāko laiku neatceras, man nekad neviens vispār tā nav teicis, bet droši vien padomijas gados tas varēja gadīties, normāli cilvēki visos laikos ir mācijušies valodas, jo vairāk, jo labāk, man apkārtējie krievi visi runā latviešu mēlē, un gramatiku zin labāk par latviešiem.

Atbildēt

Haralds Kalns

16.01.2023. 22:49

Čisto po latišski govorja- ja za načaļņika Smiltena Eduardoviča!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...