Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

švamme

30.10.2019. 20:25

»

Kika

Taisnība, ka cilvēks ir mirstīga būtne, bet tas nemazina atbildību par cilvēcības un empātijas trūkumu mediķiem


Kādu padziļinātu empātiju un cilvēcību var gaidīt no cilvēkiem, kuri paši jau kuro desmitgadi nespēj sev piesaistīt empātiju un cilvēcību, kurus mūsu pašu valstsvīri ir noveduši līdz pēdējai atzīmei, aiz kuras ir tikai emigrācija?
Es saprotu, ka galvenais šajā stāstā ir emocijas. Bet caurvij arī profesionāla nekompetence. Situācijā, kas izraisa pastiprinātas emocijas, profesionalitāte ir bezspēcīga un parasti "aizmieg". Me velti ārsti savus radiniekus sarežģītos gad. ved pie citiem ārstiem. Tā ka es nepavilkos uz emocijām. Simts gadi ir 100 gadi.
Saprotu arī, ka šis viss ir radies nepieņemamas "ārsts - radinieks" komunikācijas dēļ. Viss med. personāls ir nostādīts frontes "valsts - slimnieks" pirmajās rindās. Valsts nespēj nodrošināt pienācīgus apstākļus ne darbam, ne eksistencei ārpus darba (jo samaksu par darbu viņi nesaņem), kā arī finansēt ārstniecības procesu mūsdienīgā apjomā. Visiem mediķiem darba stundās ir jārisina gandrīz vai globālas problēmas, darbinieku katastrofāli trūkst (tas nozīmē, ka jebkuram ir papildus slodze, ļoti bieži pat balansējot uz neiespējamā robežas). Skrien ne tikai burtiski, bet pat domās aulekšo. Valstisko problēmu mediķiem ir uzdots iznest uz savas ādas, piedevām pašus valstiski it nemaz nenovērtējot, t.i. ignorējot medicīnas sistēmas ekstremāli bēdīgo stāvokli. Šādā situācijā komunikācijas smalkumi parasti ir otršķirīgi, tiem neatliek vairs ne laika, ne emociju/empātijas. Attīstīto valstu med. iestādēs, kur personāla netrūkst, komunikāciju ar radiniekiem pastiprināti māca visās koledžās, tāda situācija nevarētu izveidoties. Intensīvās palātās arī, tur radiniekiem atļauts būt ar slimnieku 24/7 (pati tur strādāju, zinu).
Par kādu Hipokrāta zvērestu jūs te kliedzat? Tas zvērests ir tapis aizvēsturiskos laikos, kad atalgojuma, kā to saprotam šodien, nebija. Tauta uzturēja savu ārstniecības personālu, tāpēc zvērests. Šodienas valodā tas ir kontrakts starp darba devēju un darba ņēmēju. Šodien tauta nespēj mediķus uzturēt (algot), ne tāpēc, ka tauta negribētu, bet birokrāti un kleptokrāti noēd 80% no ārstniecības personālam domātiem līdzekļiem. Tādējādi mūsdienās viena no pusēm nepilda šī "kontrakta" nosacījumus. Kādu padziļinātu empātiju kāds cer saņemt no nodzītiem, kaktā iedzītiem zirgiem?
P.S. Es pati jau 20 gadus nestrādāju LV med. sistēmā un Aldi Strēlnieku atceros no studiju laikiem, nekādu personīgu saišu ar viņu man nav. Vienīgais par ko esmu 100% pārliecināta ir, ka med. sistēma LV ir pilnībā sagrauta, un to nav izdarījuši ierindas mediķi, viņiem tikai jāspēj visu pašiem, bez valsts atbalsta.

Atbildēt

ko darīt ar stŗelniekiem un visādām kuzmiņičnām

30.10.2019. 20:17

Vienkārši būtu nošaut, bet to nedrīkst. Tad ko darīt? Jāsāk ar ar revolūciju, bet īstu - visādi kariņi, viņķeļi, pavļuti un citi pļūtīzeri, faktiski visa Saeima ir jānomēž uz visiem laikiem, lai viņi atkal neielien silē. Diemžēl latviešiem vajag citu kungu, kā savulaik krieviem vajadzēja lūgt kaut kādu tur vikingu vadoni, lai ievieš Kreivzemē kārtību. Tāpat ir jādara ar Latviju. KNABm sab un DP vietā - noalgojam FIB departamentu, ministru un ministriju vietā - atzītus ārzemju speciālistus un tamlīdzīgi. Un ar tādām pilnvarām, lai visādi lembergi nevarētu gadiem ņirgāties par it kā Latvijas tiesu sistēmu (tāda ir, tikai priekš bandītiem, zagļiem un deputātiem ar viņu radiem.). Pusgads ir pilnīgi pietiekami, lai lielie zagļi tieiski iesēstos cietumā.
Ko darīt ar strēlniekiem un krievuškām medmāsām? Momentā atlaist- bez nekādām tur tiesām. Un sertifikātus anulēt. Tādām jābūt ministru pilnvarām - reaģēt uzreiz un kardināli.Bet ministriju un šofera dēlu un meitu dēl radītajām simts apakšruktūrām (cik tādu ir VARAM - nasaskaitīt!) - nekavējoties vilka pasi! Tā ir valsts naudas izlaupīšana, ko veic mūsu ministrijas. Pietiks ar pāris ministrijām. Un ministram kaklā lai karājas uzkrājošā mīna - kā savāra vairāk cūcību un sasniedz maksimumu, tā lai uzsprāgst ar visu ministru. Tad arī būs kārtība.

Atbildēt

Piekrītu

30.10.2019. 19:54

»

jautājums

Ārsts nav mācītājs. Un reanimatologs nav arī psihoterapeits. Viņam nav roka jātur bezcerīgo gadījumu tuviniekiem, bet maksimāli jākoncentrējas, lai pieņemtu pareizos lēmumus par tiem slimniekiem , kuriem vēl medicīna var palīdzēt. Tā tomēr ir intensīvā terapija...


Plus vēl būdami ar ārsta diplomu, bet bez paškritikas savu zināšanu IT sfērā, neļāva notikt dabīgam iznākumam cieņpilni pret vecu mediķi. Diez vai, ja pašām būtu lielie asinsvadi pilni ar trombiem, gribētos, lai bāž zondi, taisa bronhoskopiju. Tā kā ar empātiju un ētiku ir problēmas . Katrs cilvēks ir pelnijis cieņpilnu aiziešanu. Atceros savus vistuvākos aizgājējus, man neienāca prātā nepildīt viņu vēlēšanos nomirt savā mājā. Nekad neesmu sapratusi tos, kuri labi saprotot palīdzības neiespējamību, izsauc nmp un sūta savu mīļo cilvēku nomirt svešās sienās, svešos cilvēkos. Ticiet man- šos slimniekus mediķiem ir visvairāk žēl.

Atbildēt

Bezzāģis

30.10.2019. 19:53

Nesakarīgs stāsts par tēmu slimnīca , pacients, meita.
Samurgots ir totāli. Kas vēl pietrūkst?

Atbildēt

neesi tik pesimistisks

30.10.2019. 19:48

»

Jozis

Jau agrāk, un arī no visa šeit uzrakstītā, esmu sapratis - ja gribi ar cieņu aiziet labākos medību laukos, bet esi jau gana vecs, 65 un vairāk gadu, neļaujies nokļūt kādā Latvijas slimnīcā...


kartigi iemaksajot tevi pienems pilnigi bez rindas taja pat vai sliktakaja gadijuma nakosaja diena.ta ka pat maksas klienti sedes rinda pec tevis.viss ir atkarigs no iemaksatas summmas.

Atbildēt

vajadzeja iemaksat

30.10.2019. 19:44

ja butu iemaksats,tad ari butu veikta reanimacija un iemaksajot latviesu arstiem lavents tiek maksligi padarits par sirds slimnieku uz paredzamo cietuma atsedesanas laiku.

Atbildēt

Hipokrāta ielas kapeņu stāsti

30.10.2019. 19:25

Lomās: dr.A.Strēlnieks
Scenārija autors: Imants Paeglītis
Režisors: Ilze Viņķele

Atbildēt

Jozis

30.10.2019. 19:11

Jau agrāk, un arī no visa šeit uzrakstītā, esmu sapratis - ja gribi ar cieņu aiziet labākos medību laukos, bet esi jau gana vecs, 65 un vairāk gadu, neļaujies nokļūt kādā Latvijas slimnīcā.
Tur, papildus slimībai, dabūsi mocīties dzīves un attiecību apstākļu dēļ, tā tikai paātrinot un padarot vēl smagāku šo aiziešanas procesu.
Katrā ziņā pats, ja man būs izvēle, labāk nomiršu mājas atmosfērā kaut vai brīdi ātrāk, nekā ļaušu par sevi izņirgāties kādā ''ārstniecības''iestādē.

Atbildēt

Gudrā doma

30.10.2019. 18:55

Interesanti ka šādi raksti parādās regulāri, tikko sākas runas par mediķu protestiem, par mazām algām. Šoreiz vismaz nav mistiskais vectēvs, kura mazbērniem no sava uzvārda un vārdā kauns.

Atbildēt

Fēlis

30.10.2019. 18:52

»

Morāle

Sargā, Dievs, no šitādiem strēlniekiem


Sargā Dievs no tādiem bērniem, kuri neļauj cilvēkam mierīgi aiziet. Nu cik tad tai pēļu gultā bez sajēgas vārtīsies!

Atbildēt

Haha , nu nav tā!

30.10.2019. 18:05

»

jaajaa

...ja neesi gatavs strādāt par to naudu - nedari to !...tāpēc ir tāds Hipokrāta zvērests, lai cilvēki savu veselību un dzīvību uzticētu tikai tiem, kas par to cīnīsies līdz galam


Ārsti slimnieka izveseļošanai pieiet praktiski. Viss maksā, cik maksā, bet ir, kad nekas nelīdzēs.

Atbildēt

Jā visa veselības sistēma balstās uz sabiedrības

30.10.2019. 18:03

»

No pieredzes

attieksme ir kā diena pret nakti, pēc aploksnes pastumšanas, bet jāsaprot, ka lielākajam vairumam nav ko tajā ielikt un tad jau tas robežojas ar noziegumu. Pareizāk sakot, tīšu slepkavību vai sakropļošanu


kriminalizēšanu. Ja vribi idzīvot, vai tuvam radam problēmas, riskē! Ja ne, būs tā, kā šai rakstā. Bet daudzi ārsti jau ta ar kukuļiem "aprijušies", ka jūtas kā dievi un tas kukulītis var būt par mazu.

Atbildēt

Vai kāds vēl šaubās,

30.10.2019. 18:00

ka dzīvojam 4. maija cionistu kosmopolītiskā nacisma genocīda apstākļos? Slepkavu ministri Viņņķeli Saeimā neievēlēja, bet ielija par Veselības ministrijas ministri. Kaut kādu kroplu radījumu, kura apmācīta ASV cionistu skolā.

Atbildēt

No pieredzes

30.10.2019. 17:43

»

vai nevarētu būt tā

ka stāsts ir par aploksnes došanu vai nedošanu?Pieredze rāda,ka aploksne ir jādod.Ne tikai ārstiem,bet arī medmāsām un sanitārēm.Acīm redzot Tatjana to nav darījusi


attieksme ir kā diena pret nakti, pēc aploksnes pastumšanas, bet jāsaprot, ka lielākajam vairumam nav ko tajā ielikt un tad jau tas robežojas ar noziegumu. Pareizāk sakot, tīšu slepkavību vai sakropļošanu.

Atbildēt

Artis

30.10.2019. 17:38

»

Hmmm

Vai "Pietiek.com" tagad uzskata par pilnīgi nepieciešamu publiskot visu psihiatrijas klientu murgu idejas? Šis nu ir pilnīgākais idiotisms,kurā tiek pretīgā veidā ķengāti medicīnas darbinieki - neviens taču nav Dievs,lai vienai 100-gadīgai sievelei iepūstu jaunu dzīvību! Vienkārši riebjas šīa ķengas...


Ko līdzīgu varētu pateikt 50% no tiem kuri saskārušies ar jaunāko laiku medicīnu, bet viņi klusē. Pagaidām klusē. Man piemēram nav kam sūdzēties, jo sākot no domes un beidzot ar tiesu namu, visa ir vienota parazītu banda.

Atbildēt

Morāle

30.10.2019. 17:28

Sargā, Dievs, no šitādiem strēlniekiem!!!

Atbildēt

jaajaa

30.10.2019. 16:41

...ja neesi gatavs strādāt par to naudu - nedari to !...tāpēc ir tāds Hipokrāta zvērests, lai cilvēki savu veselību un dzīvību uzticētu tikai tiem, kas par to cīnīsies līdz galam...

Atbildēt

Līga Līgotāja

30.10.2019. 16:18

Ļoti daudz emociju. Viens medicīnas profesors mēdza teikt: tici stāstam, bet netici stāstītājam.

Atbildēt

Druumais...

30.10.2019. 15:44

»

lauķis

Nevēlos apspriest ārstu rīcības pamatotību vai nepamatotību,bet,šajā gadījumā ārsts ir pelnījis spļāvienu sejā,iesākumam,kā arī visa sistēma kopumā


Dakteri petroni junioru no 2.slimnīcas satiku arī es. Es neļautu tādiem strādāt medicīnā. Viņš mocīja manu māti pielietojot novecojušas ārstēsanas metodes. Paldies Veselības inspekcijai, kas atzina pārkāpumu...

Atbildēt

Fims

30.10.2019. 15:35

Par rakstītājas empātijas spējām var spriest prasot mirstošajam: vai gribi dzīvot?

Atbildēt

tādi esam

30.10.2019. 14:49

ĀRPRĀTS! Cilvēks ir mirstīgs, bet ikviens, nemaz nerunājot par bijušo medmāsu, ir pelnījis, lai pret viņu izturētos ar cieņpilnu attieksmi.
Beidzot pie mums pienācis laiks, kad palīdzību vairs nevar saņemt par naudu, jo blakus tam ir vajadzīga arī pazīšanās.

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 14:49

»

...

Ārsts nav mācītājs,bet tev ar vērtību sistēmu kaut kas nav kartībā.Tādus parasti sauc par neliešiem


Manā vērtību sistēmā ir normāli, ka tai pēdējā grūtajā reizē bērniem pietiek drosmes nostāvēt to pēdējo sardzi...Mūsu tēvam , onkoloģijas beigas, kad bija tikai metastāzes, mēs pēdējo nakti nosēdējām klāt. Tā kā uzskatu, ka man ir morālas tiesības par šo lietu izteikties.
Māsīciņa, smaga ļoti onkoloģiskā forma, gan nomira svešā vietā -hospisā, bet savai māsai uz rokām.
Aiziešana ir ļoti smaga lieta. Un visvienkāršāk un vieglāk ir nomest svešā vietā, uzgrūžot svešiem ļaudīm...

Atbildēt

Nu

30.10.2019. 13:48

»

vai nevarētu būt tā

ka stāsts ir par aploksnes došanu vai nedošanu?Pieredze rāda,ka aploksne ir jādod.Ne tikai ārstiem,bet arī medmāsām un sanitārēm.Acīm redzot Tatjana to nav darījusi


Neesmu pret Pateicībām PĒC labi darīta darba. Jebkurā sfērā. Bet...
Prasīt naudu pa priekšu par to, lai kaut ko darītu, kas būtu jādara jau tāpat, ir noziegums. Tādā ziņā, pie privātprakšu ārstiem ir skaidrība - kas un cik maksā. Tikai... Ir sfēras, kurās privātprakses nespej atļauties.
Ja ārsti ir tik neapmierināti ar to, ka ir sūdigi apstākļi, nostājieties pretī, neārstejiet tos Saeimas, pašvaldību tušņus par biezām aploksnēm, kas rodas nenodrošinot jums normālus apstākļus. Un pārējiem pacientiem.

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 13:46

»

...

Paskaidrojums īpaši apdāvinātiem.Stāsts nav par ārsta profesionālo darbību,stāsts ir par ētisko pusi,komunikāciju


Ārsts nav mācītājs. Un reanimatologs nav arī psihoterapeits. Viņam nav roka jātur bezcerīgo gadījumu tuviniekiem, bet maksimāli jākoncentrējas, lai pieņemtu pareizos lēmumus par tiem slimniekiem , kuriem vēl medicīna var palīdzēt. Tā tomēr ir intensīvā terapija.
Visās , pat visbagātākajās valstīs pienāk brīdis, kad ārstiem ir jāpaziņo, ka medicīna ir bezspēcīga...Un tad, bagātajās, valstīs nāk hospisi.
Latvijā absolūti lielākais vairums onkoloģijas slimnieku mirst mājās, savā gultā un starp tuviniekiem. Tas ir mokoši visiem...Zinu.
Šeit ļoti aktīva ģimenīte ir izvairījusies no pārbaudījuma, visu atbildību uzgrūžot ārstiem.

Atbildēt

Mjā

30.10.2019. 13:39

Skaidrs, cilvēks paties nodzīvojis garu mūžu. Bet vai tas ir pamats, lai pateiktu "nosprāgsti"? Varbūt Butu bijis lemts nodzivot pat 110 gadus. Un ir bijuši gadijumi, ka ir nācies sarunāties ar paties veciem cilvēkiem, bet ar gaišu apziņu - ne tuvu katram jaunam tāda.
Pasaka par vilkšanu ragaviņās uz mežu, redz, modernajā Latvijā nav tikai pasaka...
P.S. Iedomājieties tās vecās sievietes un meitas vietā sevi.
(Un vēl - mūsu medsistēmā mirst ari pavisam jauni cilvēki ar kaitēm, kuras mūsdienās, laikus sniedzot palīdzību puem., trīs dienu laikā) nebūtu vairs uzskatāmas par letālām. Piem., aizbrauc pats četrdesmitgadigs pacients uz slimnīcu ar žultsakmeņiem (par kuriem jau zināms) un tiek aizvests uz kapsētu...)

Atbildēt

vai nevarētu būt tā

30.10.2019. 13:16

ka stāsts ir par aploksnes došanu vai nedošanu?Pieredze rāda,ka aploksne ir jādod.Ne tikai ārstiem,bet arī medmāsām un sanitārēm.Acīm redzot Tatjana to nav darījusi.

Atbildēt

Piekrītu

30.10.2019. 13:05

»

jautājums

Šai gadījumā es tomēr atbalstīšu ārstu. Jo visam ir nolikts savs laiks...Cilvēks ir mirstīgs. Visi mirst -arī cīnītāji...


Labi teikts. Vēl kā īlens no maisa spiežas ārā nekompetence pašām sūdzībniecēm. Dies', atpestī no šitādām geriatrēm- terminatorēm. Protams, ka ar sev tuvu( iespējams vistuvāko) civēku visu uztver saasināti, bet, tomēr, interesanti - kā viņa pati var pastrādāt. Protams, visdziļākā līdzjūtība.... bet dr.Strelnieks ir labs, zinošs un palīdzējis ļoti daudziem slimniekiem. Izskatās, ka problēma ir komunikācijā, ļoti svarīga ir jau pirmā saruna, bet laika nav nekad....

Atbildēt

...

30.10.2019. 12:32

»

jautājums

ārsts redzēja analīzes, visus bioķīmijas rādītājus. 100 gadi ir 100 gadi...


Paskaidrojums īpaši apdāvinātiem.Stāsts nav par ārsta profesionālo darbību,stāsts ir par ētisko pusi,komunikāciju.

Atbildēt

Info

30.10.2019. 12:29

Visiem stāstiem ir divas puses.

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 12:28

»

Jànis Anins

Ineta raksta par ko ? Par müzigo mieru pasaules kapsétà ? Dakterim nav tiesibas nolincot slimnieku civilizétà valstï


Darīšana darīšanas pēc? Bet tur jau pat barošana bija mokoša sirmgalvei.
Nu tad vajag arī atbilstošu finansējumu medicīnai.Kā civilizētās valstīs.
Agonija ir absolūti normāls bioloģijas process. Žēl tikai, ka tik mokošs...

Atbildēt

Jànis Anins

30.10.2019. 12:01

»

Ineta

Rakstītājai pēdējais laiks griezties pie psihiatra,ja vēl ko vispār varēs palīdzēt...Lai gaiša debesu valstība aizgājušajai mammītei! Viņai tagad mūžīgais miers


Ineta raksta par ko ? Par müzigo mieru pasaules kapsétà ? Dakterim nav tiesibas nolincot slimnieku civilizétà valstï.

Atbildēt

Hmmm

30.10.2019. 11:48

Vai "Pietiek.com" tagad uzskata par pilnīgi nepieciešamu publiskot visu psihiatrijas klientu murgu idejas? Šis nu ir pilnīgākais idiotisms,kurā tiek pretīgā veidā ķengāti medicīnas darbinieki - neviens taču nav Dievs,lai vienai 100-gadīgai sievelei iepūstu jaunu dzīvību! Vienkārši riebjas šīa ķengas,kuras ik dienas mums tiek gāztas virsū. Acīmredzot fakts,ka šobrīd tiek publiskota katras prātu izkūkojušas bābas vāvuļošana, notiek nolūkā apspiest briestošos nemierus,jo,redziet,rodas kādi neērtie,kuru dēļ partejiskajiem draņķiem ir problēmiņas ar savu algu kārtējo palielināšanu un savu partiju finansējumu palielināšanu. Šo draņķību ir vienreiz jāizbeidz un jāiedur ar pirkstu acīs tiem,kuri to ir pelnījuši,nevis jāgāna skolotāji,mediķi un citu nozaru speciālisti,kuri savu maizi pelna godīgā darbā - atšķirībā no tiem,kuri kļūst par miljonāriem caur savām cūcībām un nelietībām! Pietiek vienreiz šitā visa!

Atbildēt

Ilze

30.10.2019. 11:44

»

Ķuzim augstāko soda mēru!

Krievene un okupante Lidija Semenovna sita latvieti


Vai tomėr nav naktìs pacienti jàpieskata? tieśi tàdėĺ, ka kåds cits slimnieks ko ļaunu nenodara otram, neaizsargàtam slimniekam??

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 11:42

»

...

Stāsts nav par krekliem,par sirdsapziņu un ētiku


ārsts redzēja analīzes, visus bioķīmijas rādītājus. 100 gadi ir 100 gadi.
visticamāk, viņš ir atbildīgi pieņēmis lēmumu, atsakoties no reanimācijas. Tur ar sirdsapziņu un ētiku, manā ieskatā vismaz, problēmas nav.
Ārsts nav Dievs...visam ir nolikts savs kalpošanas laiks...
nāve ir vienīgā lieta, kas ir 100% garantēta. Visiem! Žēl, ka ne visiem 100 gadu vecumā.

Atbildēt

...

30.10.2019. 11:31

»

jautājums

100 gadi? Nu visu cieņu -ilgs mūžs


Stāsts nav par krekliem,par sirdsapziņu un ētiku.

Atbildēt

Ķuzim augstāko soda mēru!

30.10.2019. 11:24

Krievene un okupante Lidija Semenovna sita latvieti.
Vai resnais un smirdīgais valsts policijas priekšnieks Ķuzis ierosinās krimināllietu pret Semenovu?

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 11:17

»

kaspars

ja būtu uzmanīgāk lasījis tad zinātu ka kundzei bija 100 gadi


100 gadi? Nu visu cieņu -ilgs mūžs!
Par kādu reanimāciju tur var vispār būt stāsts...Bioloģija ir bioloģija!

Atbildēt

Ciematnieks

30.10.2019. 11:12

Faktu skaits tekstā ievērojams. Ka tik neiznāk beigās kā ar to Rēzeknes slakteri T., kuru nevarēja izmest no darba pēc viena pacienta nāves, kamēr miris bija jau nākamais...

Atbildēt

Ineta

30.10.2019. 11:09

Rakstītājai pēdējais laiks griezties pie psihiatra,ja vēl ko vispār varēs palīdzēt...Lai gaiša debesu valstība aizgājušajai mammītei! Viņai tagad mūžīgais miers...

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 11:08

Spriežot pēc komentāriem-meita vienkārši cer uztaisīt biznesu uz mātes nāves rēķina.
Lai gan...varbūt tiešām ir neadekvāta.
Bet tas būtu skumji, ja šādu insinuāciju dēļ Latvijas medicīna zaudētu augstas klases profesionāli, kas spēj glāb dzīvības, kad tās ir iespējams glābt.

Atbildēt

fds

30.10.2019. 11:06

Pēc tiem vārdiem pat nevajadzēja drīzāk jau uzreiz uz policiju - par nāvi nolaidības dēļ?

Atbildēt

Ilze

30.10.2019. 11:05

Stradiños manai måtei 2019.februàrī (78 g.v. ), nokļùstot intensīvajà nodaļà _dr.Praskurina darīja visu iespèjamo, lai glåbtu un årstėtu.Lai gan inrensīvå nodaļas korpuss nav moderns, bet paldies par patiesu ieinteresètìbu, izmeklèjumiem, medikamentu piemèrośanu dr.Proskutinai un personàlam- medmàsàm paldies!Par to, måte ir dzīva ar n_tajaam diagnozèm, Stradiñiem _ intensīvås nod.personàlam _paldies.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts aizsardzības dienests: kļūdīties nedrīkstam

FotoAizsardzības ministrija nākusi klajā ar piedāvājumu ieviest Valsts aizsardzības dienestu. Strauji mainīgā drošības vide Eiropā un pasaulē, nepieciešamība izvietot Latvijā papildus sabiedroto spēkus, kā arī palielināt Latvijas bruņoto spēku skaitlisko sastāvu un valsts aizsardzībā iesaistīto iedzīvotāju skaitu (nevaram prasīt citiem mūs aizstāvēt, pašiem to nedarot) ir galvenie motīvi šādam solim. Manuprāt, Aizsardzības ministrijas iniciatīva ir labs pamats diskusijai sabiedrībā, Saeimā un valdībā. Būtiskākais ir detaļas un izpildījums, arī jautājumi, uz kuriem jārod atbildes. Būtu svarīgi vērtēt šādus aspektus.
Lasīt visu...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...

21

Kļūdainais “kļūdu labojums” aptieku noteikumos ir lielveikalu un lielo slimnīcu, nevis pacientu interesēs!

FotoTiekoties ar Veselības ministrijas Farmācijas departamenta pārstāvi Artūru Grīgu, Latvijas Pensionāru federācija un citu organizāciju pārstāvji atkārtoti lūdza apturēt t.s. “Aptieku noteikumus”, kas topošajā redakcijā būtiski lobētu lielveikalu un lielo slimnīcu intereses, bet pilnībā atstātu novārtā iedzīvotājus, kuri dzīvo mazapdzīvotās vietās.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

NATO superplāns “Baltijas slazds”

Igaunijas premjere Kaja Kallasa atklāja žurnālistiem, ka NATO aizsardzības plāns attiecībā uz trim Baltijas valstīm paredz atļaut Krievijas bruņotajiem spēkiem tās ieņemt...

Foto

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

Un tagad pats svarīgākais. Tas, kas...

Foto

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā...

Foto

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

Šā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret...

Foto

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu,...

Foto

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

Pensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu...

Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...