Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jānis

15.03.2019. 18:57

»

Meza bralis pedejais

Katram tiesnesim 9gr.pa ordeni muziba


Iesaku pārbaudīt finanšu prorektora dienesta darbību- atklāsies daudz brīnumu

Atbildēt

Jautājums

13.03.2019. 02:38

Interesanti, vai šiem ST tiesnešiem pašiem sevi nav riebums no rīta skatīt spogulī, kur pretī lūr pretīgs vilkatis? Mājās cilvēks, darbā cūka?

Atbildēt

AC

13.03.2019. 02:27

»

Sašutums

Var sašust, bet tas ir lieki. 100 ūdensgalvas ir pieņēmuši nepamatotu lēmumu, paklausot muzikanta Dāldera ierosinājumam. Tas arī viss. Satversmes tiesa ņi pri delah. Dara savu darbu. Šoreiz diezgan labi


Ne tuvu viņi nedara labi savu darbu. ST interesē tikai sava maka biezums un tāda lēmuma pieņemšana, lai pašu tālākā dzīve būtu maksimāli mierīga pēc tā publicēšanas. Neba jau nu bauri skries uz Briseli vai Luksemburgu sūdzēties!

Atbildēt

Zelts

13.03.2019. 02:20

»

phephe

Sabiedriskais sektors un privātums. Tā jau tā korupcija zeļ un plaukst. Arī tiesās. Un korupcija nav tikai došana ķepā. Atalgošana ar amatu satversmes tiesā vai vieta saeimā pēc tam, arī ir korupcija...


Diemžēl, pēc Endziņa Satversmes tiesa ir palikusi par koalīcijas partiju samazgu bedri. Visi spriedumi pilnīgi šķērsām, vairs pat necenšas pamatot lēmumus ar Satversmes pantiem, bet ar kaut kādu sēnalu literatūru komentāru par likumu piemērošanu izskatā.

Atbildēt

Kate

12.03.2019. 21:21

»

Meza bralis pedejais

Katram tiesnesim 9gr.pa ordeni muziba


Ak... Tesla ir tikai mazs pīliena okeānā:)

Atbildēt

:(

11.03.2019. 22:08

»

MI

Jap, tomēr man ir bezgala skumji...


Ļoti skumji, bet piekrītu katram Jūsu vārdan!

Atbildēt

Pēteris

11.03.2019. 21:08

RTU ir apzināti radīts finanšu haoss, lai ērti var paslēpt naudu un dāsni atalgot radiniekus un tūviniekus, VID ir daudz darba būtu- lai tik sāk

Atbildēt

phephe

10.03.2019. 20:25

Sabiedriskais sektors un privātums. Tā jau tā korupcija zeļ un plaukst. Arī tiesās. Un korupcija nav tikai došana ķepā. Atalgošana ar amatu satversmes tiesā vai vieta saeimā pēc tam, arī ir korupcija.

Un visbeidzot par kompetenci. Kad LV tiesas beigs spriedumos atsaukties uz 'akadēmiskām' grāmatiņām? Ja st tiesnešiem nepietiek savā prātiņa, lai argumentētu spriedumu, tad varbūt par tiesnešiem jāliek tie plepi, baloži un virkne vāciešu, uz kuru spriedelējumiem atsaucas LV augstākās juridiskās (ne) kompetences?

Atbildēt

pietiek

10.03.2019. 17:29

Pietiek uzskatīt, ka visi valsts pārvaldē ir zagļi,tas pats variants, bet no citas tēmas ka visi kam cita dzimtā valoda ir nelojāli utt. u.tjp. Šausmas, šausmas sliktā valsts pārvalde, neredzēšu, cik saņem apkopēja valsts iestādē, vai pat ne apkopēja, bet ierēdne. Šausmas - pēdiņās! Nevajag visus citus mērīt pēc savas samaitātības pakāpes.

Atbildēt

MI

10.03.2019. 15:53

Jap, tomēr man ir bezgala skumji.
Esmu klausījies daudzu šo juristu/tiesnešu lekcijas, lekciju ciklus, lasījis viņu publikācijas. Redzēju viņos progresīvo, nākotni. Bet esmu pārsteigts kā viņi ir skatījuši šo jautājumu. Kā viņi ir samērojuši tiesības. Un tieši publiskās (mūsu,ikkatra), privātās (indivīda personīgās), likuma garu, tas ir mērķi, jeb šoreiz sakot prevenciju. Zaudējuši vēsturisko atmiņu, jeb jēgu kāpēc atalgojuma publiskošana vispār tika ieviesta.
Viņi ir izcēluši privāto un samērojot tiesības to ir pasludinājuši par prevelējošo pār citām tiesībām.
Nu ko analoģojā teikšu tā. Satversme nodrošina indivīda pārvietošanās brīvību. Bet ak vai, arī šīs tiesības nav absalūtas. Šīs tiesības valsts var ierobežot. Respektīvi cietumnieki neiet mājās, kaut viņiem to gribētos. Nāvējošas epidēmijas rezultātā cilvēkus drīkst un ir nepieciešams turēt izolācijā. Un jebkurš, kurš nošaus izlauzošos personu netiks sodīts. Robežsardze, vai tas ir lieki? Respektīvi sabiedrības/cilvēces intereses noteiktās situācijās prevelē pār indivīda personīgajām. Bet tagad izskatās, ka nē.
Ok, ko darat jūs. Brīdī kad valstī ir hroniski smagi ar amatpersonu mantiskajiem noziegumiem, koruptīvo situāciju pieņemat lēmumus kādi piederas vecajās demokrātijās, kur pašsaprotama ir atkāpšanās (politiskā atbildība) no publiskajiem amatiem vienas paviršas, nepārdomātas kļūdas dēl, piemēram, izdarot personīgu pirkumu ar Valsts naudu (karti). Un neviens tur neprasīs kāpēc tu to darīji, jo publiskajai sfērai tu esi līķis.
Es saprotu kāpēc Latvija pieņem likumus par algu publiskošanu, darba piedāvājumos norādāmo atalgojumu, trauksmes cēlājiem. Likumi tika pieņemti, jo tam bija pamats, likumi tika pieņemti lai sakārtotu. Likumus vispār pieņem, lai sabiedrība kopumā iegūtu, attīstītos.
Situācija Latvijā un ES dalībvalstīs ir atšķkirīga, tāpēc arī likumi ir atšķirīgi. Kas vienā valstī pašsaprotami, tas otrā valstī ar likumu regulējams un ar sankciju baidāms.
Esmu mazliet pārsteigts, līdz ar to kļuvu ļoti, ļoti kritisks pret jaunās raudzes augstākajiem juristiem.
Nu bled & fak arī tiem ir jāskatās uz pirkstiem, jaanalizē simts un vienā dimensijā, lai saprastu ko viņi saka un kāpēc, jeb ko viņi vispār nes. Vai rīts ar vakaru ies kopā? Vai savos darbos viņi ir konsekventi.
Jāpiebilst,ka šādi tiek nīcināta Pilsoniskā līdzdalība Valsts dzīvē. Un ja Valstī tiek nīdēta Pilsoniskā līdzdalība, tad Valsts attīstības vektors vairs nav Demokrātija.

Atbildēt

Sašutums

10.03.2019. 15:49

Var sašust, bet tas ir lieki. 100 ūdensgalvas ir pieņēmuši nepamatotu lēmumu, paklausot muzikanta Dāldera ierosinājumam. Tas arī viss. Satversmes tiesa ņi pri delah. Dara savu darbu. Šoreiz diezgan labi.

Atbildēt

ha ha ha

10.03.2019. 15:24

»

V

Tad Satversmes tiesa ir liegusi nodokļu maksātājiem uzzināt par to, kam un cik tiek izmaksātā nodokļu maksātāju nauda


briesmīgi daudz darbinieku !!!
Algu sarakstu sastādīt apjoms nav par lielu, bet
TO PAŠU sarakstu NOPUBLICĒT ir PĀRCILVĒCISKS
darbs ! :-)))
Kur "lemj" Kučs, Kusiņš... , tur iziet cauri pat tādi
kuriozi, kā Abrenes uzdāvināšana ... !!!!!

Atbildēt

Zinošais

10.03.2019. 12:42

»

Tironis

Ja Annai vai Jānim ir kauns par savu profesiju, tad tā ir viņu problēma, lai vēršas pie psihologa nevis Satversmes tiesā. Diemžēl starp prasības iesniedzējiem velti meklēt apkopējas. Kādā veidā tad var novērtēt iestādes cilvēkresursu racionālu izmantošanu un uzpūstos štatu sarakstus, ja pieejams būtu...


Kāds naivums ! Interesanti kā pēc algu saraksta tu izsecināsi tā vai cita amata lietderību !???
Laikam nezini, ka eksistē arī tāda forma kā ārpakalpojumi - štatā nav ne sētnieka ne pat kāda vadības speciālista, bet ir līgumi par apsaimiekošanu, konsultācijām projekta vadību uzraudzību u.t.l. un tas viss būs ar atzīmi "komercnoslēpums".
Viens no spilgtākajiem pēdejā laika piemēriem - Rīgas satiksme !!!!!

Atbildēt

Mareks

10.03.2019. 11:30

Visās valstiski svarīgās vietās sabīdīti tautas resursu izšķērdību un vispārēju valsts pārvaldes korupciju piesedzoši politmafijas indivīdi,kā no raksta redzams, arī Satversmes tiesas struktūrās... Par šo noziedzīgo tendenci vēstījums šeit :

http://www.manaitautai.lv/lv/visas-kategorijas/pr%C4%81tam/politika,-t%C4%81s-aizkulises/94-cik-god%C4%ABg%C4%81-un-gudr%C4%81-valsts-p%C4%81rvald%C4%93-dz%C4%ABvojam

Atbildēt

Tironis

10.03.2019. 08:52

»

Zinošais

Un kāpēc bez tā ka Jānis strādā par šoferi, bet Anna par apkopēju nevar uzzināt cik mums izmaksā valsts iestāde


Ja Annai vai Jānim ir kauns par savu profesiju, tad tā ir viņu problēma, lai vēršas pie psihologa nevis Satversmes tiesā. Diemžēl starp prasības iesniedzējiem velti meklēt apkopējas. Kādā veidā tad var novērtēt iestādes cilvēkresursu racionālu izmantošanu un uzpūstos štatu sarakstus, ja pieejams būtu tikai iestādes budžeta kopsavilkums.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

10.03.2019. 04:46

Līdz šim jau
Eiropas Cilvēktiesību tiesā
ir cīkstējušies par šāda veida
valsts darbinieku tiesībām,
kuras var gan atzīt,
gan arī nē (vispārīgi).

Atbildēt

opā

10.03.2019. 03:22

Vai Satversmes tiesa nav tāda pati pornogrāfija kā visu tiesu sistēma un likumi Latvija kopumā? Cik nācies saskarties, tad VISI likumi un tiesas, tai skaitā Satversme, meklē iemeslus lai attaisnoti klaju noziedzīgu un pretlikumīgu rīcību. Likumu asimetrija parāda, ka reālas problēmas jārisina ar radikālām metodēm, ik pa brīdim kādu pārāk sadomājušos tipiņu noraidot ar pavisām savādākām metodēm, ka piemēram Aizsaules ielā...

Atbildēt

Solveiga

10.03.2019. 00:44

»

Lauķis

Un to Latvijā sauc par taisnīgu tiesu! Un demokrātiju arī... Vai te nav jāsmejas


Sen jau redzams, ka Satversmes Tiesa nevis skata LR Satversmes pārkāpumus, bet sargā "treknā gala" visatļautību attiecībā pret vienkāršo - ierindas LR pilsoni!

Atbildēt

Broļs

10.03.2019. 00:04

Šis Satversmes tiesas sasaukums pārspēj sevi ar katru nākamo spriedumu. Agrāk nez kā parasti bija tā, ka ST gudrās galvas vienmēr spriedumu reducēja tā teikt uz pašiem iesniedzējiem.
Regulāri ST spriedumu lasītāji noteikti būs ievērojuši tik bieži spriedumos atrodamo piebildi ".. cik tālu tas attiecas uz pieteikuma iesniedzējiem, normu atzīt par spēkā neesošu no ..". Kāpēc šeit nevarēja noteikt, ka norma nav spēkā tikai pret šīm te personām, kuras rakstīja pietiekumu?
Citu reizi arī ST dod laiku likumdevējam novērst šo kļūdu un nosaka datumu, līdz kuram likums ir jāizgroza. Pie budžeta balsošanas ir kaudze ar likumu grozījumiem, kuri uz tiešu valsts ieņēmumu apjomu tā tieši neattiecas. Nu piemēram, katru reizi groza vēl kaut ko nodokļu likumos tādu, kas nemaina valsts ienākumus vai tēŗiņus. Visi šie grozījumi budžeta balsošanas laikā ir prettiesiski, tomēr vai tad tas kādu uztrauc? Nē, jo citās reizēs ST smalki secina, ka normu jau var atcelt tikai pret pieteicēju, nevis pret visiem kopumā.
Atbilde te ir vienkārša - paši ST negrib, lai sabiedrība lasa par viņu 4000 - 5000 euro algām. Šo algu dēļ arī solidaritātes nodokļa lietu izsprieda sev par labu, jo visi ST tiesneši ir vēl reizē universitāšu lektori un vēl šo to piestrādā, tā, ka solidaritātes nodoklis ir jāmaksā.

Atbildēt

Tironis

09.03.2019. 23:44

»

Aldis

Kādam nodokļu maksātājam tiešām pietrūkst viņa tiesību realizācijas caur visu valsts iestāžu apkopēju, obligāti ar vārdiem un uzvārdiem, mēnešalgu uzzināšanas? Priekš kam jums to vajag? Uzzināt, ka viņš nodokļos samaksā vairāk nekā tu? Vai arī- cik viņam ir niecīga alga salīdzinot ar mani...


Atbilstoši satvermei ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kas nemaz nav realizējams nenoskaidrojot atalgojuma atšķirības gan privātajā, gan publiskajā sektorā, kuru saņem līdzvērtīga amata veicēji,apkopējas ieskaitot. Tad nu iznāk, ka jebkura algu slēpšana ir pretrunā ar pašu satversmi, jo nodrošina nevienlīdzīgu darba samaksu.
Saprotams , ka tā sabiedrības daļa, kuru algas, prēmijas un piemaksas neabilst ieguldītajam darbam un krietni pārsniedz kolēģu vai līdzvertīgu amata brāļu atalgojumu, ir neapmierināti ar šādu atklātību.

Atbildēt

nu taču

09.03.2019. 23:36

Virsraksts diezgan maldinošs, ierēdņi arī turpmāk sniegs ikgadējās ienākumu deklarācijas, kurās visas summas būs uzrādītās, tikai atšķirība tā, ka nebūs sadalīts atsevišķi pa mēnešiem. Cita lieta ir ar parastiem darbiniekiem (neieņem valsts amatpersonas amatu), tiem šāda pienākuma nav. Vai varbūt pietiek vienkārši neatšķir jēdzienus amatpersona, ierēdnis, darbinieks.

Atbildēt

patiesībā

09.03.2019. 23:04

»

Aldis

Kādam nodokļu maksātājam tiešām pietrūkst viņa tiesību realizācijas caur visu valsts iestāžu apkopēju, obligāti ar vārdiem un uzvārdiem, mēnešalgu uzzināšanas? Priekš kam jums to vajag? Uzzināt, ka viņš nodokļos samaksā vairāk nekā tu? Vai arī- cik viņam ir niecīga alga salīdzinot ar mani...


Tieši tā (t.i. vismaz "konceptuāli" jeb "pa lielam").

Ir sacīts: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

Un, arī: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"." ;)

Atbildēt

patiesībā

09.03.2019. 22:58

»

MI

Nu pa smuko...


C.: "Ar humoru. Gaidām atgriežamies ierēdņus džipos, ķēdēs un gredzenos kaltus ar savām cacām kuras izrīkos. Veco sistēmu ar pietuvinātajiem, pakalpiņiem, dirslaižiem, glumekļiem, intrigantiem, kuri ar zobiem cīnīsies par iekļūšanu priekšnieku pietuvinātajā lokā un palikšanu tajā. Jo arī maza prēmija ir nauda. Nu un pārēji, lai iet ieskrieties."
______________________________________

Bez humora - šajā pašreizējā SILES "valsts" parodijā eurolatvānijā tas viss jau sen ir "uz sejas", nu jau teju trīs desmitgades ilgtspējīgi un arvien pārliecinošāk. Un to nepārprotami redz un zina visi sakarīgi smadzeņot spējīgi normāli cilvēki. Nu un pārēji, galvenokārt rietumdeŗmoliberastu lumpenpropagandas totāli nozombēti politkorektie lojālpatrEJoti u.c. taml. bezcerīgi aprobežoti biogaļas izstrādājumi, lai iet ieskrieties, max. ilgi un dikti tālu.

Atbildēt

Lauķis

09.03.2019. 22:50

»

tādi esam

RSU ar Satversmes tiesas palīdzību izšķēdībai visi gali ūdenī


Un to Latvijā sauc par taisnīgu tiesu! Un demokrātiju arī... Vai te nav jāsmejas?

Atbildēt

Aldis

09.03.2019. 22:18

Kādam nodokļu maksātājam tiešām pietrūkst viņa tiesību realizācijas caur visu valsts iestāžu apkopēju, obligāti ar vārdiem un uzvārdiem, mēnešalgu uzzināšanas? Priekš kam jums to vajag? Uzzināt, ka viņš nodokļos samaksā vairāk nekā tu? Vai arī- cik viņam ir niecīga alga salīdzinot ar mani.
Ja tiešām gribas "taisnību", tad jāsāk no cita gala. Algu publiskošana ir tikai sekas un neko izņemot personas privātumu neiespaido un nekad nav iespaidojusi.

Atbildēt

MI

09.03.2019. 22:03

Nu pa smuko.
Ideāli sabalansētas tiesības. Sabiedrībai maksāt nodokļus, bet zināt to detalizētāku izlietojumu liegts. Respektīvi tev pienākums maksāt, bet kur paliek tava nauda, to tev nav tiesības zināt,verg.
Ar izsmieklu modernisms - demokrātiska, pilsoniskā sabiedrība ar vergiem.
Bet rītu vadoņi atkal rampāsies kancelēs un kvēlās runās aicinās pilsonisko sabiedrību līdzdarboties Valsts dzīvē. Ta kāda mārutka pēc Jūs pieņemat likumu par trauksmes cēlājiem.
Galvā jau tērēti tiktāl, ka vairs rokas un kājas nevar sabalansēt kopdarbam.
Arī tiesību sfērā pastāv konstrukcija. Respektīvi ar likumiem kādu māju gribam uzbūvēt, vai kādu ceļu iet. Bet mums šajā jomā ir tiesību inženiertehniskais purvs, jeb no dēlēniem sastutēt šķībs škūnītis.

Bet būtībā tas ir tupisma riņķa dancis, jo būtībā šī sistēma radās, lai sabiedrība varētu iesaistīties un kontrolēt alkatīgo Valsts ierēdņu rijību. Sava veida prevencija, kura atturēja vai mazināja nepilnvērtīgā cilvēka, pēc būtības, mantkārīgās tieksmes.
Aktuāls jautājums, kā tas tiek organizēts citās valstīs. Nu, piemēram Norvēģijā.

Ar humoru. Gaidām atgriežamies ierēdņus džipos, ķēdēs un gredzenos kaltus ar savām cacām kuras izrīkos. Veco sistēmu ar pietuvinātajiem, pakalpiņiem, dirslaižiem, glumekļiem, intrigantiem, kuri ar zobiem cīnīsies par iekļūšanu priekšnieku pietuvinātajā lokā un palikšanu tajā. Jo arī maza prēmija ir nauda. Nu un pārēji, lai iet ieskrieties.

Atvainojos priekšlaicīgi, ja esmu nepareizi uztvēris un sapratis to spriedumu, un situāciju.

Atbildēt

kas arī bija jāpierāda

09.03.2019. 20:34

Nu bet dabiski un elementāri loģiski: kāda "valsts" - tādas "tiesas" uc "ķēķa kantori".

Atbildēt

nu

09.03.2019. 19:04

kādas problēmas? Katru gadu amatpersonas iesniedz deklarācijas. Jau tagad daļa jaunās ir redzamas. Aprīļa vidū lielākā daļa būs jau apskatāma. Visi kas gribēs varēs redzēt.

Atbildēt

jaajaa

09.03.2019. 18:48

...mūsu lasītnepratējiem nav lemts saprast to, kas ir valsts, kas ir nauda, kāpēc arī mūsdienu demokrātiskās sabiedrībās cilvēki vispār veido valstis, maksā nodokļus, ar šiem nodokļiem uztur tiesas, policijas, armijas, skolas utt...tā ir viduslaiku un vēl agrāku laiku izpratne...fakts, savā būtībā valsts ir spēcīgākais bruņotais grupējums kādā areālā, kas nosaka kārtību(likumus)...bet...demokrātiskā valstī mūsu dienās tieši vienkāršais pilsonis(nodokļu maksātājs) visu likumu (ieskaitot Satversmi) izpratnē ir "darba devējs" visiem, kas "sēž uz budžetiem"...un darba devējam ir tiesības zināt, cik viņš maksā saviem strādniekiem...:)

Atbildēt

?

09.03.2019. 18:23

Vajadzētu iedibināt balvu¨Ēzeļa ausis". Pirmo vajadzētu pasniegt Kūtrim par Abrenes atdošanu.

Atbildēt

Facebook

09.03.2019. 18:06

»

...

Mērīšanās krāniņiem un ienākumu publiskošana nav viens un tas pats, diemžēl šī sistēma ir nožēlojama


Nav gan! Taču prasītāju arguments ir tajā, ka publiskoto atalgojumu var izmantot ļaunprātīgi.Tad nu lūk, feisbukā šo informāciju ir iespējams iegūt daudz apjomīgaku, tad rodas jautājums, kādēļ tā tiem nesagādā tādu uztraukumu.

Atbildēt

Facebook

09.03.2019. 17:32

»

pk

Cilvēki uzskatīja, ka ir pārkāpts viņu privātums! Viņi vērsās tiesā! Tālāk jau jāvaino likumdevējs par nekvalitatīvu likumu! Demokrātiskā valstī var vērsties tiesā par jebko, kas kādam nepatīk! Tālāk jau vainojiet likumdevēju


Satversmes tiesneši nodemonstrēja savu aprobežotību, nespējot pat pamanīt prasītāju iesniegtās prasības liekulību un divkosību. Katrs otrais no tiem nekautrējas izrādīt savu privāto dzivi feisbukā.

Atbildēt

tādi esam

09.03.2019. 17:28

RSU ar Satversmes tiesas palīdzību izšķēdībai visi gali ūdenī...

Atbildēt

lauķis

09.03.2019. 17:15

»

V

Tad Satversmes tiesa ir liegusi nodokļu maksātājiem uzzināt par to, kam un cik tiek izmaksātā nodokļu maksātāju nauda


Tieši tā , tur kur tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda nedrīkst būt nekādi noslēpumi , ne valsts noslēpums ne komercnoslēpums.

Atbildēt

pk

09.03.2019. 17:07

Cilvēki uzskatīja, ka ir pārkāpts viņu privātums! Viņi vērsās tiesā! Tālāk jau jāvaino likumdevējs par nekvalitatīvu likumu! Demokrātiskā valstī var vērsties tiesā par jebko, kas kādam nepatīk! Tālāk jau vainojiet likumdevēju!

Atbildēt

Mja

09.03.2019. 17:01

Tad turpmāk katru gadu par iepriekšējo:tik un tik - algā X, tik- algā Y, tik - par IT iepirkumu SIA X, tik- par jauniem datoriem un telefoniem SIA Y utt. Kā iztērēts katrs santīms.

Atbildēt

Tironis

09.03.2019. 16:50

96.panta piesaukšana jau ir absurda, ņemot vērā apstākli, ka visi viņi ir piekrituši strādāt sabiedriskajā sektorā sniedzot savus pakalpojumus publiski sabiedrībai, nevis privāti, bet sabiedrībai kā pakalpojuma saņēmējam ir visas tiesības zināt, salīdzināt un izvērtēt pakalpojuma kvalitāti un cenu. Tā arī nesapratu, kurā brīdi tad rodas tas privātās dzīves tiesību aizskārums veicot sabiedrisku darbu. Tad jau ģimenes un slimnīcu ārsti ir apbižoti vēl vairāk. Katrs redz tagad var apstrādāt viņa privātos datus un zināt no cikiem līdz cikiem mājās tie nebūs.

Atbildēt

V

09.03.2019. 16:19

Tad Satversmes tiesa ir liegusi nodokļu maksātājiem uzzināt par to, kam un cik tiek izmaksātā nodokļu maksātāju nauda?

Atbildēt

Zinātniskā bezcerība.

09.03.2019. 16:08

Kamēr RTU rektors braukā ar Teslu (iepriekš ar 600H Lexusu) par darbiniekiem neizmaksātām algām, tikmēr viņa ārlaulību dēls vai audžu dēls Dāvis slēpj aldziņas izpalīdzot visiem valsts darbiniekiem. Vai nav jauki?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...