Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kā VID turpina “čakarēt” uzņēmumus pat Covid 19 laikā

Lauris Klagišs, zvērināts advokāts
01.04.2020.
Komentāri (67)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anna

05.04.2020. 12:31

Ja darbinieks, kurš ir valdes loceklis uzņēmumā, kurš nav krīzes skarts (t.i. uzņēmējdarbība notiek un tiek gūti ienākumi), kāpēc viņam būtu jāsaņem dīkstāves pabalsts, ja viņš ir arī darbinieks citā uzņēmumā?

Atbildēt

Aprobežotība!

03.04.2020. 08:15

»

Blondīne

ja es kam novēlu saslimt, tad ierēdņiem ar lielām algām. Pārbarotai no foto arī


Nenovēli nevienam, lai tev pašai kāds nenovēl!

Atbildēt

?

03.04.2020. 07:31

»

Blondīne

ja es kam novēlu saslimt, tad ierēdņiem ar lielām algām. Pārbarotai no foto arī


vai korona vel nav ieredies vid midzeni,nato algotnus jau ir apciemojis !

Atbildēt

.

03.04.2020. 07:26

»

?

Tas, tipa, izslēgt datoru vai ielikt instrumentu somu skapī


Vispār, ir mazie uzņēmumi ar 15, 26 utt. darbiniekiem. Komentētājam tieši tāda pat izpratne kā VIDam

Atbildēt

Blondīne

03.04.2020. 00:45

ja es kam novēlu saslimt, tad ierēdņiem ar lielām algām. Pārbarotai no foto arī.

Atbildēt

Iesaku

02.04.2020. 23:31

atlaist galveno uzņēmumu iznīcinātāju - VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktori Santu Garanču.

Atbildēt

?

02.04.2020. 20:43

»

Es

Bet mazo uzņēmumu īpašniekiem vienīgā izeja likvidēt uzņēmumu un stāties bezdarbniekos


Tas, tipa, izslēgt datoru vai ielikt instrumentu somu skapī?

Atbildēt

Es

02.04.2020. 20:32

»

elementāri

dīkstāves pabalstu ieviesa, lai uzņēmums saglabātu darbiniekus un pēc ārkārtas situācijas beigām varētu maksimāli ātri atsākt darbu. Ko tas uzņēmuma īpašnieks pēc krīzes vairs nevarēs atrast sevi, lai atsāktu darbu


Valstiski domājot vajadzēja ļaut koronai izplatīties, pensionāri apmirtu ietaupītos nauda, varētu atkal būvēt gaismaspilis. (tas nav mans viedoklis, ironizēju)

Atbildēt

pensionārs

02.04.2020. 20:10

Tas pats ar mazo pensiju saņēmējiem,izdienas pensionāriem, kuri ,lai nebūtu jāiet prasīt pabalstus sociālajā dienestā,lai varētu samaksāt rēķinus, godprātīgi strādāja un oficiāli maksāja nodokļus, tagad tiek tiek sodīti par to izslēdzot viņus no ši pabalsta saņēmēju loka.

Atbildēt

elementāri

02.04.2020. 16:34

»

Uzņēmējs

Daudzas SIA vispār no viena cilvēka sastāv. Pats dibina, pats tur strādā. Faktiski tas pats pašnodarbinātais, tikai “incorporated”. Kāpēc tādus izslēdza no palidzibas saņēmējiem? Vai valdība var argumentēti pamatot? Ož pēc diskriminācijas


dīkstāves pabalstu ieviesa, lai uzņēmums saglabātu darbiniekus un pēc ārkārtas situācijas beigām varētu maksimāli ātri atsākt darbu. Ko tas uzņēmuma īpašnieks pēc krīzes vairs nevarēs atrast sevi, lai atsāktu darbu?

Atbildēt

Arī šis ir bīstami sabiedrībai

02.04.2020. 16:31

Bīstami, bet nav reakcijas par šādiem satraucošiem faktiem, par kuriem neviens neliekas ne zinis:

1) daudzi tūkstoši cilvēku Latvijā ir vīrusa potenciālie pārnēsātāji:

a) vakar 01.aprīlī sabiedriskā transporta kontrolieri 14. trolejbusā Burtnieku ielas rajonā bez maskām, bez 2 m robežas ievērošanas pretēji valdības noteikumiem kontrolē cilvēkiem biļetes, BŪTISKI paaugstinot vīrusa izplatības risku;

b) tūkstošiem parādnieku - cilvēki , kuriem bloķēti bankas konti , dodas uz bankām izņemt savu skaidro naudu, tas ir, limitēto ikmēneša naudu 430,- EUR ietvaros, jo konti, Internetbankas tūkstošiem parādnieku bloķēti pat šajā ārkārtas situācijā pretēji pašreiz valdībā pieņemtajiem noteikumiem . Tūkstošiem parādnieku apdraud citus: nevar caur Internetbanku ne pārskaitīt, ne apmaksāt ar karti veikalos pārtikas un zāļu iegādi, radot būtiskus vīrusa izplatības riskus CITIEM - lūk , par kādu potenciālo infekcijas perēkli būtu jāsatraucas, bet neviens neliekas par to ne zinis.

Tāpat šiem tūkstošiem cilvēku ar nobloķētajiem bankas kontiem nav iespēju sev attālināti pasūtīt ne pārtiku, ne zāles, ne veikt obligātos ikmnēša , piemēram, telefona, dzīvokļa,elektrības , gāzes maksājumus Internetbankā.Viņi iet uz Latvijas pastu, tajā skaitā.

Šie tūkstoši cilvēku ārkartas situācijā piespiedu kārtā apdraud sevi, savus ģimenes locekļus un VISU SABIEDRĪBU KOPUMĀ.

Bet no valdības par šo tēmu klusums.

Šie cilvēki nākotnē varētu vērsties Cilvēktiesību tiesā, jo būtiski pārkāptas viņu cilvēktiesības uz veselību un dzīvību, ko aizsargā LR Satversme.

Atbildēt

Uzņēmējs

02.04.2020. 14:46

Daudzas SIA vispār no viena cilvēka sastāv. Pats dibina, pats tur strādā. Faktiski tas pats pašnodarbinātais, tikai “incorporated”. Kāpēc tādus izslēdza no palidzibas saņēmējiem? Vai valdība var argumentēti pamatot? Ož pēc diskriminācijas.

Atbildēt

jaajaa

02.04.2020. 14:26

»

tā lūk

Arī es kā valdes loceklis mazā trīs cilvēku SIA kurš strādā plecu pie pleca ar pārējiem arī esmu izdarījis secinājumus.Ja esi godīgi maksājis soc un ienakuma nodokļus tas nenozīmē kad valsts grūtā brīdī tev palīdzēs,ja neesi pilnībā maksājis nodokļus pastāv liela varbūtība kad tev tomēr palīdzēs.Krīze...


...piekrītu pilnīgi...valsts atkal pamatā uztraucas par ierēdņiem un nomenklatūru...un dara to, aizņemoties naudu, kuru pēc tam pelnīs un atmaksās citi...varēja valdes locekļiem procentuāli mazāku to atlīdzību, lai interese strādāt un nodarbināt paliek, bet nemaksāt vispār nav īsti godīgi...un vēl...tie atvieglojumi fiskālai disciplīnai un lielās emisijas nu galīgi nav saistītas ar to, kā viens vai otrs pagātnē ir maksājis nodokļus...pamatdomai ir jābūt kopējā līmeņa uzturēšanai, tam, kas nosaka IKP saglabāšanu...:)

Atbildēt

tā lūk

02.04.2020. 12:12

Arī es kā valdes loceklis mazā trīs cilvēku SIA kurš strādā plecu pie pleca ar pārējiem arī esmu izdarījis secinājumus.Ja esi godīgi maksājis soc un ienakuma nodokļus tas nenozīmē kad valsts grūtā brīdī tev palīdzēs,ja neesi pilnībā maksājis nodokļus pastāv liela varbūtība kad tev tomēr palīdzēs.Krīze beigsies un gan jau kaut kā izvilkšu dzīvību, skaidrs ir viens nodokļus par sevi kā valdes loceklis maksāšu no min algas jo pieredze rāda kad NAV JĒGAS.

Atbildēt

Grizlilacitis

02.04.2020. 08:25

VĪD-ieteikums.. Govis lai vairāk dotu piena tas vajag mazāk barot bet vairāk slaukt. Tā mēs rīkojamies vismaz ar cilvekiem

Atbildēt

zvērs advokāts

02.04.2020. 06:39

Tas zvērs atkal plurkš......

Atbildēt

fakts

02.04.2020. 06:39

Absolūtais vairākums Pietiek žēlabu par VID pilnībā izgāžas brīdī, kad parādās visa informācija. Tā tas bija gan ar dāmītei uzlikto "nepamatoto uzrēķinu" par no radiniekiem saņemto naudu, kur kā izrādījās šurp turp tika dzenātas sešciparu summas, ka pat Lielbritānijas banka bija bloķējusi kontu, gan ar citu kas bija pamanījusies sataisīt kaudzi nodokļu parādu vienā uzņēmumā, aizmirsa par to, nodibināja vēl vienu uzņēmumu un sāka tādā pašā garā.

Atbildēt

nesapratu x2

01.04.2020. 23:35

»

nesapratu

Kādā sakarā dīkstāves pabalstu būt jāmaksā darbiniekiem, kuri STRĀDĀ CITUR


vai ir iespejams iedomaties, ka kvalificets specialists ir spejigs stradat vairakas darbavietas, jo viena tam netiek nodrosinata pilna slodze? kas par parsteigumu?

Atbildēt

Jautājums VID

01.04.2020. 23:22

»

Nju

Izlasi MK noteikumus


Izlasīju! Tur tieši tā rakstīts, ka uzņēmējs - valdes locekļs vienā personā nevar pieteikties dīkstāves pabalstam. VID pa telefonu teica to pašu. Viņiem bērni vairs nav jābaro šajā valstī.

Atbildēt

Te

01.04.2020. 22:41

Tad sanāk, ka labākais būtu tagad nemaksāt nodokļus, jo valsts jau tāpat nepalīdz.

Atbildēt

Valdis

01.04.2020. 21:11

Aprakstītais gadījums spilgti ilustrē, kāpēc etnisko krievvalodīgo uzņēmumi lielākoties Latvijā nodokļus principā nemaksā un netērē savu laiku bezjēdzīgai komunikācijai ar VID. Reģistrē “ģedu iz bolderaji” kā SIA valdes vai padomes locekli, tad SIA darbojas 2-3 gadus, nesniedzot gada pārskatus, nemaksājot nodokļus un iesniedzot tukšas atskaites VID EDS, pēc tam taisa citu firmu. Pēdējā laikā gan arī Latvijas nacionālie latviešu uzņēmēji sāk arvien vairāk reģistrēties Igaunijā, AAE, Čehijā, Maltā un citur, lai tikai no VID ierēdņiem izvairītos kā no spitālīgajiem. No VID kā iestādes jēga tāpat vairs liela nav, jo nodokļu sistēmu pie dzīvības uztur Latvijas 300,000 ierēdņu armija no darba algām un ES fondiem, bet visa vērā ņememā uzņēmējdarbība jau ir ekspatriējusies uz ārvalstīm, kur uzņēmumus tīšuprāt nečakarē.

Atbildēt

piemēram tāpēc

01.04.2020. 20:35

»

TT

Konkrēti stulbs komentārs. Kāds sakars ķēdēm ar personas statusu


ka valdes loceklis var pieņemt lēmumumu par dīkstāves pasludināšanu, bet uzņēmuma darbinieks to nevar.

Atbildēt

Janis

01.04.2020. 20:34

»

Dailonis

VID ir paredzēts iekasēšanai, nevis izmaksai, pirmkārt, ticēt visam ko saka valdība - tas ir nepieredzēts naivums


Nopirku Buliti un 100Piles Lai Vid un Pidars Rinkevic algu pelna sev pasi.Pats ko sarazoju apedisu un Draugiem iemainisu un Davinasu.

Atbildēt

TT

01.04.2020. 19:47

»

pašpuika

Paši izveido uzņēmumu ķēdes un tad kviec, ka valsts šos neatbalsta.Parādās arī tādi šobrīd


Konkrēti stulbs komentārs. Kāds sakars ķēdēm ar personas statusu.
Ja valdes locekļus maksā nodokļus no savas algas, tad kāpēc bezdarba pabalstu var saņemt, bet dīkstāves redziet nē.

Atbildēt

Jautājums VID

01.04.2020. 19:40

"Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstu nepiešķir krīzes skartā darba devēja valdes un padomes locekļiem."
Kāpēc? Mazos privatos uzņēmumos uzņēmuma dibinātāji ir vienlaikus gan tā darbinieki, gan vadītāji, jo nevar atļauties algot no malas "valdi."Kāpēc uzņēmuma darbinieks, kurš vada uzņēmumu, nevar pieteikties dīkstāves pabalstam? Kas tas par cilvēktiesību pārkāpumu šajā valstī? Ja uzņēmumam nav parādu, tad jāatrod jebkuš cits iemesls, lai cilvēki savus bērnus nevarētu uzturēt?

Atbildēt

ha-ha

01.04.2020. 19:39

»

Kāpēc visiem būtu jāpienākas pabalstiem? Īpaši jau uzņēmuma vadītājiem


Visās normālās valstīs pabalstus maksā trūcīgiem ļaudīm un ir noteikti pabalstu,arī pensiju griesti.Taču mūsu komsorgu,partorgu un čekistu kolaborācija,kā jau noziedzīgs grupējums var pieņemt tikai noziedzīgus lēmumus savā grupējuma interesēs un pabalsti un pensijas milzu apmēros tiek sadalīti grupējuma un satelītu locēkļiem.

Atbildēt

jk

01.04.2020. 19:32

atliek ceriba ka taja pentagonaa virtus izplosisies pamatigi.

Atbildēt

Viss Ir Diuirsā

01.04.2020. 19:21

»

Viss Ir Drisā VID

Kura govs butu māvusi


Vai tā var būt, ka tie, kaš ir pie siles baro paši sevi ? Un vairs nav neviena , kas tos siles cūkas ieliek ar galvu mēslu bedrē ?

Atbildēt

jaajaa

01.04.2020. 19:05

»

Kāpēc visiem būtu jāpienākas pabalstiem? Īpaši jau uzņēmuma vadītājiem


...tai domai par to, ka "bosi" paliek malā, sava loģika ir...priekšniecībai ir jābūt ieinteresētai strādāt...zinot, ka nekādu perspektīvu tā diži nopelnīt nav, jebkurš mierīgi paņem starpbrīdi...bet rakstā ir runa par cilvēku, kuram ir arī "pelnīts" darba ņēmēja statuss...lai tiesneši domā...:)

Atbildēt

01.04.2020. 18:55

»

.

Jo tāds ir likums. Un 16:35 pareizi raksta, ka pēc VID greizās interpretācijas cilvēkam pabalsts nepienākas vispār nevienā darba vietā


Kāpēc visiem būtu jāpienākas pabalstiem? Īpaši jau uzņēmuma vadītājiem.

Atbildēt

.

01.04.2020. 18:10

»

nesapratu

Kādā sakarā dīkstāves pabalstu būt jāmaksā darbiniekiem, kuri STRĀDĀ CITUR


Jo tāds ir likums. Un 16:35 pareizi raksta, ka pēc VID greizās interpretācijas cilvēkam pabalsts nepienākas vispār nevienā darba vietā

Atbildēt

pašpuika

01.04.2020. 18:07

Paši izveido uzņēmumu ķēdes un tad kviec, ka valsts šos neatbalsta.Parādās arī tādi šobrīd.

Atbildēt

nodokļu grāmatiņa kur?

01.04.2020. 17:55

11. Ja darbinieks nodarbināts pie vairākiem krīzes skartiem darba devējiem, dīkstāves pabalstu piešķir, ņemot vērā, pie kura krīzes skartā darba devēja ir galvenā ienākumu gūšanas vieta (iesniegta nodokļu grāmatiņa). Ja nodokļu gāmatiņa nav iesniegta nevienam darba devējam, dīkstāves pabalstu šādam darbiniekam izmaksā, ņemot vērā, kurš darba devējs pirmais iesniedzis iesniegumu.

12. Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstu nepiešķir:
12.8. krīzes skartā darba devēja valdes un padomes locekļiem;

Atbildēt

Aldis

01.04.2020. 17:40

»

Piebilde

Piekrītu VID, NAV jāmaksā tiem, ka ir cita ienākumu gūšanas vieta


Aha. Un ko tad, ja tā “cita ienākumu gūšanas vieta” ne ar ko nenodarbojas un valdes loceklis saņem nulli?

Atbildēt

nesapratu

01.04.2020. 17:39

Kādā sakarā dīkstāves pabalstu būt jāmaksā darbiniekiem, kuri STRĀDĀ CITUR?!

Atbildēt

jaajaa

01.04.2020. 17:35

…:D...šitas ir labs...ja tas "cits" uzņēmums, kurā darbinieks ir valdes loceklis, arī kvalificējas kā "krīzes skarts", tad nekāda atlīdzība nepienākas...ja "cits" uzņēmums nekvalificējas kā "krīzes skarts", tad darbiniekam atlīdzība nepienākas, jo saņem atalgojumu kā valdes loceklis "citā" strādājošā uzņēmumā...:)

Atbildēt

nu jau

01.04.2020. 17:14

tas atkal degradē valdības (politiķu) pieņemtos lēmumus... jo vienkārši kāds ierēdnītis iedomājas sevi dieva vietā un pat nesaprot, ja uzņēmumi bankrotēs tieši VID darbības/bezdarbības rezultātā, rīt arī nebūs VID...Vajadzēs direktorei atkāpties, jo VID jau sen nav nodokļu maksātājiem draudzīga iestāde, bet gan policejisks kantoris, kur visus uzskata par noziedzniekiem un tai pat laikā ar īstajiem zagļiem necīnās!

Atbildēt

Jurists

01.04.2020. 17:03

VIDam ir tāda nelaime jebkurā nestandarta situācijā prezumēt krāpšanu. Likumu tekstu lasīšanu viņiem aizvieto revolucionāra apziņa. Tiesiskums? Nē, neesam dzirdējuši.

Atbildēt

motorhead 1916

01.04.2020. 16:21

Par ko kipishshs, Lauri? Kaa buutu mineet konkreetus uznnjeemumuus, personas, ienjemamos amatus? Izskataas, ka rakstiijis kaut kaads tukshdirsis un apchuraajies chinkstulis. Vai tas tieshamm Tu? ;-)

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...