Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Stāmeriena

11.01.2021. 18:03

Lampeduzam ir "Gepards", nevis "Leopards". Bet nav jau svarīgi...

Atbildēt

Haralds

08.12.2020. 11:35

»

Tautas nodevējs

Filmas beigās salikti rindā visi lielie meli par 1919 gadu...


Nu precīzāk vairs nepateiksi! Jums žetons!

Atbildēt

jb91

07.12.2020. 14:50

Paldies! saturīgi! brīžiem pat ļoti! ja mazliet piestrādātu sanāktu kvalitatīvs apskats! kritiku par neprasmi pretnostatīt patriotismam ir vecs triks!
Autoram tiešām paldies!
P.S. Skumji, ka starp mums vairs nav NN! viņā ieklausījās un respektēja- tas veicina izaugsmi!

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

07.12.2020. 14:05

»

Čekists J.Streičs

Latgales frontē latviešu armija karoja pret krievu armiju, un latvieši krievus sasita. To filmā neparādīja


Jā, karoja ar Sarkano armiju kopā ar Polijas armiju un Daugavpili atbrīvoja. Un Latvijas armiju toreiz komandēja ģenerālis Radziņš. Tikai tas bija jau 1920.gadā. Bet Cēsu kaujās Latvijas armija pulkveža Zemitāna vadībā kopā ar Igaunijas armiju cīnījās ar vācu dzelzs divīziju. Tieši šī epizode ir parādīta filmā. Filmā galvenais varonis visu laiku karo ar vāciešiem vai ar baltgvardiem, bet vispār Latviešiem par savu valsti bija jākaro gan ar vāciešiem, gan ar komunistiem. 1919.gada pavasarī Vācu armijas okupācijas spēki Liepājā gāza Ulmaņa valdību un izveidoja savu- provācisku Latvijas valdību Niedras vadībā, kuru pēc tam gāza boļševiki un ielika Stučku, kuru, savukārt, atkal gāza Ulmaņa valdība. Un lielu palīdzību Ulmaņa valdībai cīņā ar komunistiem toreiz sniedza vietējo vāciešu Landesvērs. Tikai pēc kara beigām Latvijā tika veikta zemes reforma un vietējiem vāciešiem atņēma viņu muižas un viņu zemes un izdalīja tās zemes latviešiem. Un manam vectēvam kā brīvības cīņu dalībniekam arī zemi iedeva.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

06.12.2020. 21:39

»

Pret valdību!

Biju vīlies. Koministu melu propaganda. Zeltiņš, tas klauns, kā vispār varēja tikt filmā? Nevajadzīgi netīri jociņi. Krievi labie jo dzīvojam kopā ar viņiem un vācieši ir ļaunie, tas nekas kad Rīga tika uzcelta vāciešu vadībā. Daudziem te ir tā, ja kāds uzdrošnās kritizēt, tad rokas trīc. Labi kad mums...


NATO debīlības centra makaronu uz ausīm karinātājiem un vietējiem neofašistiem gribētos, lai latviešu strēlnieki filmā karotu kopā ar vāciešiem pret krieviem. Bet diemžēl tāda bija vēsture. Karoja kopā ar krieviem krievu cara armijā pret Vāciju. Pēc tam vēl kopā ar Sarkano armiju karoja pret Deņikinu un Vrangelu. Un eposa Lāčplēsis autors Punpurs arī starp citu bija krievu cara armijas pulkvedis un melnais bruņinieks eposā Lāčplēsis nebija krievs, bet vācietis. Tāda lūk ir latviešu tautas vēsture, lai kā to aŗī daži mūsdienās negribētu noslēpt un gribētu pārveidot atbisltoši NATO debīlības centra vēlmēm. 700 gadus pret paverdzināšanau latvieši cīnījās ne jau ar krieviem, bet ar vāciešiem.

Atbildēt

Jens Z

06.12.2020. 18:25

»

šiklgrūbers

Il Gattopardo,ir leopards


Atvainojiet, bet filoloģijas ģēnijiem nevajadzētu spriedelēt ne par zooloģiju, ne par heraldiku! Lampedūzas dzimtas ģērbonī tomēr ir drusku mazāks plēsējs nekā leopards.

Atbildēt

Pret valdību!

06.12.2020. 10:00

Biju vīlies. Koministu melu propaganda. Zeltiņš, tas klauns, kā vispār varēja tikt filmā? Nevajadzīgi netīri jociņi. Krievi labie jo dzīvojam kopā ar viņiem un vācieši ir ļaunie, tas nekas kad Rīga tika uzcelta vāciešu vadībā. Daudziem te ir tā, ja kāds uzdrošnās kritizēt, tad rokas trīc. Labi kad mums vēl ir cilvēki ar kritisko domāšanu. Dreibergs varēja filmu nosaukt par Rīgas sargi 2, komēdija. Paldies raksta autoram.

Atbildēt

Skolnieciņš no svētavota

06.12.2020. 07:56

Diemžēl kovid-19 (covid-19) sērga ir paralizējusi mūsu valsts ekonomiku. Kovid-19 sērga ir iedragājusi daudzu manu tautiešu labklājību. Daudzas ģimenes kovid-19 sērgas dēļ knapi savelk galus. Daudzi no mums ir zaudējuši darbu un iztikas līdzekļus. Daudzām ģimenēm ir pienākuši skaudri laiki. Kovid-19 ekonomiskā krīze rit pilnā sparā, taču mēs nezaudēsim gribasspēku, nepadosimies, bet saglabāsim savā sirdī cerību. Lūgsim visvareno Laimu – Likteņa Dievieti! Iedegsim uz palodzes dzeltenu sveci par godu Laimai! Lūgsim Laimu, lai Laima atvaira visas mūsu nelaimes un ķibeles! Lūgsim Laimu, lai Laima dāvā mums veiksmi, iespējas un finansiālu labklājību! Ticēsim Laimai, lai ticība Laimai kalpo mums par labu ceļa vēju! Lai Laima ir ar mums! Lai slavēta Laima mūžīgi mūžos!
Ar Laimas svētību, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
®Skolnieciņš ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #Laima #LatvjuDievuSvētība #veiksme #panākumi #gribasspēks #LatvjuDievuSvētība #svētavots #pagāni #Skolnieciņš

Atbildēt

Skolnieciņš no svētakmeņa

06.12.2020. 07:55

Kovid-19 (covid-19) joprojām apdraud mūsu drošību un dzīvības. Rūpīgi ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Ieturēsim 2m distanci viens no otra. Mazgāsim rokas ar ziepēm, neaizmirsīsim izmantot dezinfekcijas līdzekļus. Lietosim sejas un deguna aizsegus sabiedriskajās vietās. Būsim apzinīgi. Cienīsim viens otru! Nepadosimies bailēm un panikai, saglabāsim mieru un cerību savā sirdī. Lūgsim Veļu Māti – Aizkapa Valdnieci! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte iznīdē kovid-19 sērgu! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte pasaudzē kovid-19 sirgstošos un dod mums visiem ilgu mūžu! Aizlūgsim Veļu Māti par kovid-19 sērgā mirušo dvēselītēm, lai Veļu Māte aizsargā šīs dvēselītes līdz nākamajai pārdzimšanai! Lai Veļu Māte ir ar mums! Lai slavēta Veļu Māte mūžīgi mūžos!
Ar Veļu Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētakmeņa [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #VeļuMāte #miers #drošība #viedums #SenčuSpēks #LatvjuDievuSvētība #saticība #iecietība #sapratne #svētakmens #pagāni #Skolnieciņš

Atbildēt

Skolnieciņš no svētezera

06.12.2020. 07:54

Gan ar sniegiem, gan ar saliem ir atnākusi ziema. Zemi klāj balts sniegs. Āra valda aukstums. Taču kovid-19 (covid-19) sērga negrasās atkāpties no mūsu Tēvzemes robežām. Tāpēc lūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu! Ar izstieptām rokām uz klaja lauka lūgsim Pērkonu, lai Pērkons padzen kovid-19 sērgu prom no mūsu mīļās zemītes. Lūgsim Pērkona aizsardzību sev un savai valstij. Aizlūgsim Pērkonu par mūsu tautu. Lai Pērkons palīdz mums pārvarēt kovid-19 krīzi! Lai Pērkons ir ar mums! Lai slavēts Pērkons mūžīgi mūžos!
Ar Pērkona viedumu, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #Pērkons #veselība #drošība #spēks #LatvjuDievuSvētība #svētezers #pagāni #Skolnieciņš

Atbildēt

AV

05.12.2020. 23:19

»

Anna Krivāne

Savārstījuma autors ir ļoti jauns vai arī pamuļķis, kurš audzis mucā un nezina, ka dzīvē notiek tādi likteņa pavērsieni un sakritības, kādas neviens rakstnieks neizdomās. Nezina, ka artilērijas lādiņi ne vienmēr trāpa mērķī, nezina, ka no zirgu astriem darināja makšķerauklu, utt...


Savārstījums ir filma, ne šis raksts. Sliecos domāt, ka bija patiesi nelietīgi izmantot ikonisko Grīna romānu, lai taptu sekls puišeļa "pieaugšanas stāsts". Un ir ne mazāk nelietīgi šo "falšo zaķi" slavināt, bet jebkuru, kas nejūt sevī degsmi tā rīkoties un vēl atļaujas par to runāt, nograuzt.

Atbildēt

Gints Apals

05.12.2020. 16:35

»

Žuks

Ne re arī "anonīmais" autors atradies


Neesmu gan šīs recenzijas autors

Atbildēt

Anna Krivāne

05.12.2020. 16:19

Savārstījuma autors ir ļoti jauns vai arī pamuļķis, kurš audzis mucā un nezina, ka dzīvē notiek tādi likteņa pavērsieni un sakritības, kādas neviens rakstnieks neizdomās. Nezina, ka artilērijas lādiņi ne vienmēr trāpa mērķī, nezina, ka no zirgu astriem darināja makšķerauklu, utt.

Sliecos domāt, ka tomēr nelietis.

Atbildēt

Žuks

05.12.2020. 16:07

Ne re arī "anonīmais" autors atradies:
https://twitter.com/GintsApals/status/1334081308004323328

Atbildēt

AB

05.12.2020. 15:20

Kinoteātrī iespaidīgi!
TV ekrānā - nekā.
Vilšanās arī bija, ka nedzirdēju dziesmas, ko apkopojis filmai Sējāns.

Atbildēt

MucuRanoEtumi

05.12.2020. 00:48

»

ObiVanKenobi

Dirsējs


Prieks iepazīties! Es esmu mīzējs.

Atbildēt

ObiVanKenobi

04.12.2020. 23:42

Dirsējs!

Atbildēt

AV

04.12.2020. 21:30

Trīs galvenajiem varoņiem (tēvs un abi dēli) gan perfekti aktieri piemeklēti - viņu sejās vairāk no Grīna romāna, nekā visā filmā kopā. Un Ritmanes "Dodi mieru mūsu brāļiem" ieskanas kaut kas no īsta (ko nevar teikt par pārējo filmas skaņu celiņu). Apbrīnoju režisora PR rūdījumu – uzņemt šādu filmu un vienlaikus publiski mudināt lasīt "Dvēseļu puteni". To, šķiet, var droši darīt tikai lieliski apzinoties, ka nelasīs vairs mūsdienās tauta neko tik "garu un sarežģītu". Starp citu – ko Grīna mazmeita, romāna tiesību turētāja, domā par gatavo izstrādājumu? Un kāpēc klusums arī par to, kurā brīdī kā scenārija autore pazuda Māra Svīre? Kad tika piešķirti līdzekļi versijai ar viņas scenāriju, autore teica: "Dvēseļu putenis" latviešiem palicis atmiņā kā kara drāma par latviešu varonību un skaudro kara realitāti. Patiesībā Grīns ar savu dziļi cilvēcisko un gleznaino izteiksmi to paceļ līdz leģendai, kurā visniknākās un asiņainākās ainas ir saistītas ar cilvēka dvēseles pārdzīvojumiem. (..) Mans uzdevums ir skatītājiem atklāt, ka "Dvēseļu putenis" nav stāsts tikai par karu, tas ir par "puteni", kas norisinās cilvēku dvēselēs." Kur un kāpēc tas viss zuda?

Atbildēt

AV

04.12.2020. 21:29

Paldies autor! Patiess prieks, ka vēl kāds uztvēris šo banālo gabalu līdzīgi. Vēl idiotisko ainu ar vārītā putna kaulu Ziemassvētku eglītē varēja pieminēt... Atgādināšu, ka filma ieguva izšķirošo finansējuma daļu, apejot konkursus, lai taptu vēsturiskā romāna ekranizācija, ne banāla kompilācija "pēc motīviem", ar prasti saholivudizētu to, kas grāmatā bija smalks un daudznozīmīgs. Grīnam nav plakani salkanu tēlu! Un viņam nav neizskaidrojami sarežģīta vēstures tvēruma. Pat ļoti skaidrs un precīzs... Tikai būtu vajadzīga dūša un godaprāts, lai šo politnekorektumu (pēc mūsdienu mērauklas) atļautos iemūžināt kino.

Atbildēt

paldies par filmu

04.12.2020. 16:42

Visu cieņu režisoram un aktieriem! Ceru, ka viņi nelasīs savu tautiešu ķengas, kaut gan es uzskatu, ka tās nav rakstījuši latvieši. Par savas tautas ciešānām un sāpēm, ilgām pēc brīvibas'Kaut gan, dzejnieks ir teicis "" pret savas tautas dziesmu var tikai savējie"...
Man ļoti patika filma. Neesmu satikusi nevienu no saviem paziņām, kuri domā citādāk..

Atbildēt

666

04.12.2020. 11:07

»

ps

Pilnīga taisnība


Precizi

Atbildēt

asis

03.12.2020. 23:37

»

Andris

Šis raksts gan ir viens vienīgs murgojums


Ja mums trūkst spējīgu scenāristu,režisoru un arī ar aktieriem ne visai, varbūt nemocīsimies un netērēsim resursus?

Atbildēt

Nacionālais Atkritums

03.12.2020. 21:56

»

ASV protektorāts Latvija

Pietiek lasītājs ir viltvārdis, jo pietiek neviens nelasa


Tu Vaņka tak latviski lasīt nemāki! Velc vāļinkus un pa špalām uz rodinu.

Atbildēt

Labais

03.12.2020. 21:20

Bljadj, viss slikti un būs vēl sliktāk, visu vajag un var apdrist, lai tikai būtu asprātīgi, bet NAV,ne asprātīgi ne smieklīgi.

Atbildēt

interesanti

03.12.2020. 20:23

kā var zināt,ka lielākai daļai filma nav patikusi?

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

03.12.2020. 20:11

»

pietiek lasītājs (ar mazo "p" (!))

Vai tad "Pietiek lasītājs" nav gana labs pseidonīms?Iespējams,parezāk būt rakstīt "Pietiek lasītājs,pseid


Pietiek lasītājs ir viltvārdis, jo pietiek neviens nelasa.

Atbildēt

lat

03.12.2020. 20:10

Lielākai daļais skatītāju filma nav patikusi, tas ir skaidrs un nevajag turpmāk taisīt šādas filmas,kas nav ne sižetiski , ne saturiski interesantas, lai veido režisori, kuri māk to darīt. Ne jau tematika nosaka filmas kvalitāti un vērtību.

Atbildēt

Apelsīns

03.12.2020. 20:06

»

Izsakies jau tu gudri

"Un skatīties šo filmu TV ekrānā ir tas pats, kas restorānā ēst no konservu bundžas...


Katram sava dzīves pieredze. Kad skatījos filmu, popkorna ēdāju nebija. Un šī ir lielā ekrāna filma, kaut vai tāpēc, ka Latvija skaistāka izskatās uz lielā ekrāna. Daba savu lomu nospēlēja lieliski.

Atbildēt

Izsakies jau tu gudri

03.12.2020. 18:39

»

Apelsīns

Ir cilvēki, kam filma patika un nesaprotu, kas tur slikts. Nerakstīju, ka man patika, tāpēc šis senili debīlais uzbrauciens ir nevietā un ne Tev spriest par to, kādi televizori man dzīvē bijuši. Tu noteikti esi no tiem, kurš nesaprot, kāpēc mazs bērns nav olimpiskais čempions jau šodien. Tomēr Tu liecies...


"Un skatīties šo filmu TV ekrānā ir tas pats, kas restorānā ēst no konservu bundžas."
Tu gan pats pirmais uzbrauci citiem, tāpēc es vien izteicu viedokli par Tavu uzbraucienu. Kā tu vari zināt, kā citi uztver filmas skatīšanos TV ekrānā? Varbūt tieši viņi jūtas kā restorānā, salīdzinot ar to, ka kinoteātrī blakus sēž popkorna čāpstinātāji!

Atbildēt

Apelsīns

03.12.2020. 17:51

»

Izsakies jau tu gudri

Tikai var redzēt, ka tava izpratne par to, kas ir laba filma, aprobežojas ar lētu specefektu baudīšanu dolby un vēl nezin kādā kvalitātē. Labai filmai, tāpat kā mūzikai, nav svarīgi, kādā kvalitātē un uz kādas aparatūras to skatās vai klausās. Tev to laikam grūti saprast, jo acīmredzot neesi piedzīvojis...


Ir cilvēki, kam filma patika un nesaprotu, kas tur slikts. Nerakstīju, ka man patika, tāpēc šis senili debīlais uzbrauciens ir nevietā un ne Tev spriest par to, kādi televizori man dzīvē bijuši. Tu noteikti esi no tiem, kurš nesaprot, kāpēc mazs bērns nav olimpiskais čempions jau šodien. Tomēr Tu liecies interesants cilvēks un man patīc, lai arī citiem varbūt riebies. Līdzīgi kā ar šo filmu.

Atbildēt

Izsakies jau tu gudri

03.12.2020. 17:10

»

Apelsīns

Attieksme pret filmu un dzīvi kopumā katram ir sava...


Tikai var redzēt, ka tava izpratne par to, kas ir laba filma, aprobežojas ar lētu specefektu baudīšanu dolby un vēl nezin kādā kvalitātē. Labai filmai, tāpat kā mūzikai, nav svarīgi, kādā kvalitātē un uz kādas aparatūras to skatās vai klausās. Tev to laikam grūti saprast, jo acīmredzot neesi piedzīvojis padomju laikus ar sūdīgiem melnbaltajiem televizoriem un radioparātiem, kuriem ir regulāri traucējumi, neesi klausījies vecus plašu ierakstus. Tas viss, ko tu uzskati par galveno filmas kvalitātes kritēriju, ir tikai nebūtiska piedeva, ne filmas kvalitātes rādītājs.

Atbildēt

xxx

03.12.2020. 16:48

»

Andris

Šis raksts gan ir viens vienīgs murgojums


es izsaku autpram komplimentu- vispirms par sulīgo filmas satura pārstāstu. Pārsmējos.
Man viena kolēģe izteica visfantastiskāko raksturojumu šobrīt Latvijā tapušajām filmām- PLAKANAS.
Jā, arī Sapņu komanda visvērtīgākais bija- beigu apraksts, kas ar katru basketbolistu noticis.
Dvēseļu puteni līdz galam neizcietu.
Filnās aktieri tēlo, nevis izdzīvo tēlu. To ļoti var redzēt.

Atbildēt

ilgais cels kapas

03.12.2020. 16:30

1.scenarija autori krievs un moldavs PSRS laika
2.scenarija autors ebrejs no asv ,asv okupacijas laika,sorosa propogandas merce.

Atbildēt

Mārtiņam

03.12.2020. 16:18

»

Mārtiņš Bondars

Tikai lumpeņi skatās filmas kinoteātros. Turīgiem cilvēkiem ir mājas kinozāles ar milzīgu ekrānu un izcilu skaņuŽēl tikai, ka paši sev filmas netaisa. Varētu taisīt un paši par sevi šausmināties.

Atbildēt

Gaismotājs

03.12.2020. 16:12

»

vienīgi nav skaidrs

kāpēc scenāriju veidot bija jāaicina Fruminu,kurš godīgi atzīst,ka grāmatu nav lasījis,jo tā ir latviešu valodā.Bet ,neraugoties uz viņa pūlēm,filma ir izdevusies tīri laba


Viņš tika pieaicināts kā gastarbaiters. Režisors viņu nolīga pa lēto savā mikrouznēmumā - par kādiem 300 eiro mēnesī uz pusgadu. Vietējais latvietis par scenārija rakstīšanu paprasītu 25 000.

Atbildēt

Mārtiņš Bondars

03.12.2020. 16:09

»

Oki

Precīzi -skatīties šo filmu ir kā restorānā ēst viesmīļa ( kurš tērpies smokingā un gumijniekos ) atnestu konservu bundžu . Izrādās atrodas arī tādi , kam tas ir baudāms pasākums


Tikai lumpeņi skatās filmas kinoteātros. Turīgiem cilvēkiem ir mājas kinozāles ar milzīgu ekrānu un izcilu skaņu.

Atbildēt

pietiek lasītājs (ar mazo "p" (!))

03.12.2020. 16:08

»

kāpēc tad

jums jāraksta sava e-adrese?Pietiktu ar vārdu un uzvārdu vai pat pseidonīmu,ja gribējāt recenzēt mākslas filmu


Vai tad "Pietiek lasītājs" nav gana labs pseidonīms?Iespējams,parezāk būt rakstīt "Pietiek lasītājs,pseid.".

Atbildēt

vienīgi nav skaidrs

03.12.2020. 16:07

kāpēc scenāriju veidot bija jāaicina Fruminu,kurš godīgi atzīst,ka grāmatu nav lasījis,jo tā ir latviešu valodā.Bet ,neraugoties uz viņa pūlēm,filma ir izdevusies tīri laba.

Atbildēt

nu tik gānīsimies,cien.tautieši!

03.12.2020. 15:56

Izskatās,ka daudzi filmu nemaz nav redzējuši,bet izmanto iespēju pavaimanāt,cik vissirslikti.Nav filmu,slikti.Ir filma,arī slikti.Ka tik varētu "norakt"citu cilvēku darbu un vēl "pārbraukt pāri ar grābekli".

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

03.12.2020. 15:56

Lasot šo skrebelējumu un komentārus jāsecina, ka latvieši ir nožēlojami skaudīgi un kašķīgi.

Atbildēt

Oki

03.12.2020. 15:49

»

Apelsīns

Attieksme pret filmu un dzīvi kopumā katram ir sava...


Precīzi -skatīties šo filmu ir kā restorānā ēst viesmīļa ( kurš tērpies smokingā un gumijniekos ) atnestu konservu bundžu . Izrādās atrodas arī tādi , kam tas ir baudāms pasākums .

Atbildēt

Valdībai tuvu stāvoša persona

03.12.2020. 15:40

»

Apelsīns

Attieksme pret filmu un dzīvi kopumā katram ir sava...


Labi - turpmāk iekš TV netiks izrādīta neviena Latvijā ražotā filma.
Un režisori savas filmas vairs netaisīs par nodokļu maksātāju naudu.

Atbildēt

Lapas:    4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

10

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

FotoPie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks, mēs integrēsimies. Un tad sapratu, ka man šis jāpasaka. Latvija nekad nebūs bagāta, ja Latvijā tiks ienīsti cilvēki.
Lasīt visu...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...