Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Latvija 20 gados

12.11.2017. 14:58

9. kad Anglija atzina Latviju,pasaules polītiskā stāvoklī bija noticis izšķīrējs lūzums. Sakarā ar Sabiedroto uzvarām visās frontēs Vācijā izcēlās revolūcija, kuras sekas bija monarchijas gāšana un Vācijas izsludināšana par republiku. 11 .novembrī Vācija bija spiesta pieņemt Sabiedroto miera noteikumus, pēc kuru izpildīšanas tā vairs nebija spējīga atjaunot kara darbību. Vācu okupācijas vara Latvijā sabruka, un latviešu politiskiem spēkiem atkal bija dota iespēja atklāti darboties arī pašā Latvijā. Rīgā notika sarunas starp Nācionālās padomes locekļiem un Demokrātisko bloku, kurās panāva vienošanos par jaunas “Latvijas Tautas padomes” radīšanu, ieejot padomē viso polītisko partiju pārstāvjiem, lai padome baudītu pēc iespējas plašāku tautas slāņu uzticību un lai reizē ar to padomei būtu arī lieklāks iespaids uz ārieni. Par Tautas padomes priekšsēdētāju ievēleja J. Čaksti, bet par ministru prezidentu Kārli Ulmani, uzdodot viņam sastādīt ministru kabinetu jeb pagaidu valdību

“Latvija 20 gados” Rīgā-“Pagalms”-1938 27lpp

Atbildēt

Latvijai 20 gadi

12.11.2017. 14:44

Burtisks citāts no šīs grāmatas:
Anglijas Ārlietu ministrijā valdīja divi uzskati: galvenais,k Latvijai vajadzētu būt Krievijas federācijas sastāvdaļai,otrs, kam pagaidām bija tikai maz piekritēju,ka Latvijai jābūt patstāvīgai valstij.Meierovicam bija jāpierāda Latvijas patstāvības iespējamība un nepieciešamība un bija jāpanāk, lai Anglijas valstsvīri atzītu latviešu tautas patstāvības tiesības. Kad Meierovics savos iesniegumos aizstāvēja Latvijas patstāvības ideju, tad Krievijas pārstāvji un organizācijas piesūtīja Anglijas Ārlietu ministrijai savus pretiesniegumus. Norisinājās īsts diplomātisks karš.Tomēr lieta beidzās ar to, ka oktōbra otrā pusē ārlietu ministrs lords Balfurs pieņēma Meierovicu gaŗākā audiencē un apsolījās atzīt Nācionālo padomi par Latvijas valdību “de facto”. Balfurs drīz vien pildīja savu solījumu, un jau 11. novembrī Meierovics saņēma viņa parakstītu oficiālu rakstu, kurā Balfurs paziņo, ka Lielbritānijas valdība labprāt no jauna apliecinot savu gatavību dot pagaidu atzīšanu Latviešu nācionālai padomei līdz tam laikam,kad Miera konference likšot pamatus jaunam brīvības un laimes laikmetam latviešu tautai.
Latvijas atzīšanai no Anglijas puses bija jau tādēļ vien neatsverama nozīme, ka, pateicoties tai, visas valstis,kas piedalījās Parīzes Miera konferencē, bez ierunām arī atzina neatkarīgas Latvijas “de facto” pastāvēšanu
“Latvija 20 gados” Rīgā-“Pagalms”-1938 27lpp

Atbildēt

ups

12.11.2017. 13:13

"Latvijas Kara muzeja Starpkaru vēstures nodaļas vadītāja" ir konkrēta mele un liekule

Atbildēt

Liepins

12.11.2017. 12:35

»

Vēsturiskais brīdis

Ļoti atvainojos, bet 18.novembra Latvijai nav nekāda sakara ar 4.maija kliķes izcepto surogātu, mani šie patriotiskie raksti neaizkustinās cīņā par Skandināvu un krievu kapitāla aizsardzību


Skandivavu banku balstitaji, kangari. (nolikto atslegu princips.)
Vismaz 300 000 Latvijas iedzivotaji nebutu devusies trimda.
Godmans vismaz Danske Cukur dalu dabuja.

Atbildēt

Vaira3000

12.11.2017. 12:32

"Jelgavas sievietes to zināja un nežēloja it nekā"

un deva visiem zaldatiem pec kartas

Atbildēt

777

12.11.2017. 12:26

»

un ja nu

patiesībā ir pavisam mazs sakars ar varonīgo latviešu cīņām? Varbūt Latvijas neatkarība patiesībā tika akceptēta kādos tālos dzelzceļa vagonos, starp dažām lielvarām, nevis naivu Cesu skolnieciņu asinīm?Varbūt pa lielam visa latvju varonība bija tikai dekoracija,jau iepriekš izlemtiem notikumiem? Kas...


UN musu varonigie Nacionali, izdarija Latvijai vairak launa, ka Vaciesi 700gados UN Psrs 70gados.
Reali paldies no 1970gada UN 1990gadam labai apmacibai, drosibai, bez nitratiem UN anabolikam partikai.
skele godmanis gaili berzini kas radija apstaklus kad zagli goda cel, Tiesu policijas korupciju

Atbildēt

Pakostņiks

12.11.2017. 12:22

»

/1

Tā tomēr sēru diena,diena kad Lāčplēsis krita cīņā ar melno bruninieku


čangaļiem priecīga diena - sātans meinards uzvarēja :)

Atbildēt

un ja nu

12.11.2017. 12:10

patiesībā ir pavisam mazs sakars ar varonīgo latviešu cīņām? Varbūt Latvijas neatkarība patiesībā tika akceptēta kādos tālos dzelzceļa vagonos, starp dažām lielvarām, nevis naivu Cesu skolnieciņu asinīm?Varbūt pa lielam visa latvju varonība bija tikai dekoracija,jau iepriekš izlemtiem notikumiem? Kas to lai zin?

Atbildēt

bet varbūt?

12.11.2017. 11:14

Kompjeņas pamiers tika noslēgts Pirmā pasaules kara laikā starp Antanti un Vācijas impēriju, pārtraucot karadarbību Rietumu frontē.

1918. gada 29. septembrī Vācijas impērijas ģenerālštābs informēja imperatoru, ka vācu karaspēks vairs nav spējīgs karot Rietumu frontē. Oktobrī aizsākās sarunas par pamiera noslēgšanu, kā rezultātā 1918. gada 11. novembrī pulksten 05.11 franču maršala Ferdinanda Foša dzelzceļa vagonā, kas tobrīd atradās Kompjeņas mežā (Francija), tika noslēgts Kompjeņas pamiers. Tas stājās spēkā tajā pašā dienā pulksten 11.00, iezīmējot Antantes spēku uzvaru un vāciešu zaudējumu, tomēr tehniski tas nebija padošanās akts. Pamiers primāri paredzēja pārtraukt karadarbību, izvest vācu karaspēku no okupētajām teritorijām rietumos, atvelkot to aiz Reinas kreisā krasta, kā arī atzīt demilitarizētās joslas izveidošanu Reinas labajā krastā. Tāpat noteikumi paredzēja vācu flotes internēšanu, karamateriālu nodošanu u.c. noteikumus. Kopumā pamiers trīs reizes tika pagarināts līdz 1920. gada 10. janvārim, kad spēkā stājās Versaļas līgums.

Atbildēt

/1

12.11.2017. 09:46

»

:)

Lāčplēša dzimšanas diena


Tā tomēr sēru diena,diena kad Lāčplēsis krita cīņā ar melno bruninieku.

Atbildēt

:)

12.11.2017. 09:11

Lāčplēša dzimšanas diena

Atbildēt

LPSR stulbuma ataraksijas

12.11.2017. 05:33

kognitīvās aprobežotības spilgtākie pārstāvji: Artūrs Malta kolchoza priekšsēdētājs, ARTURS PRIEDĪTIS vēsturnieks...

Atbildēt

pārvaldnieks

11.11.2017. 23:14

Kopš kura laika ģenerāļi nosaka ģeopolitiku,kaut vai sers Berds, Tādus jautājumus ,ka kuģu lielgabalu zalves (karadarbība), pēc miera noslēgšanas var ļaut vai neļaut naudas maisi -piemēram sers Rotšilds nevis kaut kāds "goda vīrs" sers Ģenerālis.

Atbildēt

Edge

11.11.2017. 22:20

»

Arturs Priedītis

Atkal ir noklusēts Berta ieguldījums. Angļu ģenerālis sērs Alfreds Berts 1919.gada februārī tika iecelts par Antantes misijas vadītāju Latvijā. Rīgā viņš ieradās reizē ar K.Ulmaņa valdību 1919.gada jūlijā. Ģenerālis patiesi ieinteresēti rūpējās par latviešu jaunās valsts armijas formēšanu. Viņš tikās...


Ne tikai Berta, bet arī admirāļa Kovena (Cowan) un ģenerāla Gofa (Gough). Par to jau 1999.g. rakstīja Jaunā Gaita nr. 217, jūnijs 1999 (V. Frickauss:Es viņu pazīstu)
Nekādi sēri Berti u.c. anglosakšu admirāļi nerīkojās uz savu galvu un kādu tur emociju pārņemti, jo stratēģiskos lēmumus pieņēma augstākstāvošā pavēlniecība. Pēc tam, kad Sarkanā armija sagrāva Deņikina vadīto DienvidKrievijas armiju Orlu-Kromu kaujā, Antante beidza savu palīdzību Krievijas Balto kustībai. Sākās "sanitārā kordona" izveidošana ap Krieviju (KPSFR), miera sarunu zondēšanas pasākumu ar boļševiku valdību. Bermonts-Avalovs un vācieši bija lieki, viņus vajadzēja izvākt no Latvijas.
Tāda ir anglosakšu patiesā daba - uzmest bez vilcināšanās savus sabiedrotos, ja tie kļūst nevajadzīgi ģeopolitiskajā spēlē!
Atgādinājumam Latvijas vēstures lielzinātājiem:
1919.g.26.augustā Antantes un Latvijas armijas karavīru kontrolētajā Rīgā notika Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas valdību pārstāvju kopīga apspriede kopā ar Judeņiča Ziemeļrietumu un Bermonta Rietumkrievijas armiju pārstāvjiem. Lai saglabātu antiboļševistisko spēku vienotību, Antantes valstu pārstāvji atļāva vācu brīvprātīgo daļām iekļauties Bermonta komandētā Rietumu korpusa sastāvā. 5. septembrī Bermonts publicēja pavēli, kurā ģenerālis Judeņičs viņu iecēlis par Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas (Западная добровольческая армия) pavēlnieku. Tika plānots kopēja uzbrukuma sākums 1919. gada 15. septembrī un Bermonts sāka neauglīgas sarunas ar Antantes pārstāvjiem par pāriešanu viņu pusē.

Atbildēt

11.11.2017. 20:00

»

Copy and paste

71 gadus jaunā pensionāra izpildījumā


Un ko tas maina, latviešu daunīt?

Atbildēt

???

11.11.2017. 19:03

»

Nełauj pievienot

komentàrus


Kā tad es pievienoju?

Atbildēt

Nełauj pievienot

11.11.2017. 19:01

komentàrus.

Atbildēt

Vēsturiskais brīdis

11.11.2017. 18:45

Ļoti atvainojos, bet 18.novembra Latvijai nav nekāda sakara ar 4.maija kliķes izcepto surogātu, mani šie patriotiskie raksti neaizkustinās cīņā par Skandināvu un krievu kapitāla aizsardzību.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

FotoCīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt vēlmi pēc izglītības, iznīcināt ģimenes, iznīcināt cilvēkos nepieciešamību pēc kultūras, iznīcināt vēlmi dzīvot un iznīcināt cilvēkos viņu labākās īpašības: cilvēcīgumu, labestību, godaprātu, taisnīgumu, līdzjūtību, iejūtību, sirsnību, krietnumu, pašlepnumu, pašcieņu, gādību, rūpes un mīlestību vienam pret otru…. Cilvēki, kuri pretojas vai, pareizāk būtu teikt, rūpējas un cenšas aizsargāt sevi un savas ģimenes, – viņus šodien sauc par antivakseriem.
Lasīt visu...

6

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

FotoPateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020. gada 16. jūlijā Rīgas pilī izskanēja koncerts “Kopā”, kur uzstājās tenors Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš.
Lasīt visu...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....