Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Latvija 20 gados

12.11.2017. 14:58

9. kad Anglija atzina Latviju,pasaules polītiskā stāvoklī bija noticis izšķīrējs lūzums. Sakarā ar Sabiedroto uzvarām visās frontēs Vācijā izcēlās revolūcija, kuras sekas bija monarchijas gāšana un Vācijas izsludināšana par republiku. 11 .novembrī Vācija bija spiesta pieņemt Sabiedroto miera noteikumus, pēc kuru izpildīšanas tā vairs nebija spējīga atjaunot kara darbību. Vācu okupācijas vara Latvijā sabruka, un latviešu politiskiem spēkiem atkal bija dota iespēja atklāti darboties arī pašā Latvijā. Rīgā notika sarunas starp Nācionālās padomes locekļiem un Demokrātisko bloku, kurās panāva vienošanos par jaunas “Latvijas Tautas padomes” radīšanu, ieejot padomē viso polītisko partiju pārstāvjiem, lai padome baudītu pēc iespējas plašāku tautas slāņu uzticību un lai reizē ar to padomei būtu arī lieklāks iespaids uz ārieni. Par Tautas padomes priekšsēdētāju ievēleja J. Čaksti, bet par ministru prezidentu Kārli Ulmani, uzdodot viņam sastādīt ministru kabinetu jeb pagaidu valdību

“Latvija 20 gados” Rīgā-“Pagalms”-1938 27lpp

Atbildēt

Latvijai 20 gadi

12.11.2017. 14:44

Burtisks citāts no šīs grāmatas:
Anglijas Ārlietu ministrijā valdīja divi uzskati: galvenais,k Latvijai vajadzētu būt Krievijas federācijas sastāvdaļai,otrs, kam pagaidām bija tikai maz piekritēju,ka Latvijai jābūt patstāvīgai valstij.Meierovicam bija jāpierāda Latvijas patstāvības iespējamība un nepieciešamība un bija jāpanāk, lai Anglijas valstsvīri atzītu latviešu tautas patstāvības tiesības. Kad Meierovics savos iesniegumos aizstāvēja Latvijas patstāvības ideju, tad Krievijas pārstāvji un organizācijas piesūtīja Anglijas Ārlietu ministrijai savus pretiesniegumus. Norisinājās īsts diplomātisks karš.Tomēr lieta beidzās ar to, ka oktōbra otrā pusē ārlietu ministrs lords Balfurs pieņēma Meierovicu gaŗākā audiencē un apsolījās atzīt Nācionālo padomi par Latvijas valdību “de facto”. Balfurs drīz vien pildīja savu solījumu, un jau 11. novembrī Meierovics saņēma viņa parakstītu oficiālu rakstu, kurā Balfurs paziņo, ka Lielbritānijas valdība labprāt no jauna apliecinot savu gatavību dot pagaidu atzīšanu Latviešu nācionālai padomei līdz tam laikam,kad Miera konference likšot pamatus jaunam brīvības un laimes laikmetam latviešu tautai.
Latvijas atzīšanai no Anglijas puses bija jau tādēļ vien neatsverama nozīme, ka, pateicoties tai, visas valstis,kas piedalījās Parīzes Miera konferencē, bez ierunām arī atzina neatkarīgas Latvijas “de facto” pastāvēšanu
“Latvija 20 gados” Rīgā-“Pagalms”-1938 27lpp

Atbildēt

ups

12.11.2017. 13:13

"Latvijas Kara muzeja Starpkaru vēstures nodaļas vadītāja" ir konkrēta mele un liekule

Atbildēt

Liepins

12.11.2017. 12:35

»

Vēsturiskais brīdis

Ļoti atvainojos, bet 18.novembra Latvijai nav nekāda sakara ar 4.maija kliķes izcepto surogātu, mani šie patriotiskie raksti neaizkustinās cīņā par Skandināvu un krievu kapitāla aizsardzību


Skandivavu banku balstitaji, kangari. (nolikto atslegu princips.)
Vismaz 300 000 Latvijas iedzivotaji nebutu devusies trimda.
Godmans vismaz Danske Cukur dalu dabuja.

Atbildēt

Vaira3000

12.11.2017. 12:32

"Jelgavas sievietes to zināja un nežēloja it nekā"

un deva visiem zaldatiem pec kartas

Atbildēt

777

12.11.2017. 12:26

»

un ja nu

patiesībā ir pavisam mazs sakars ar varonīgo latviešu cīņām? Varbūt Latvijas neatkarība patiesībā tika akceptēta kādos tālos dzelzceļa vagonos, starp dažām lielvarām, nevis naivu Cesu skolnieciņu asinīm?Varbūt pa lielam visa latvju varonība bija tikai dekoracija,jau iepriekš izlemtiem notikumiem? Kas...


UN musu varonigie Nacionali, izdarija Latvijai vairak launa, ka Vaciesi 700gados UN Psrs 70gados.
Reali paldies no 1970gada UN 1990gadam labai apmacibai, drosibai, bez nitratiem UN anabolikam partikai.
skele godmanis gaili berzini kas radija apstaklus kad zagli goda cel, Tiesu policijas korupciju

Atbildēt

Pakostņiks

12.11.2017. 12:22

»

/1

Tā tomēr sēru diena,diena kad Lāčplēsis krita cīņā ar melno bruninieku


čangaļiem priecīga diena - sātans meinards uzvarēja :)

Atbildēt

un ja nu

12.11.2017. 12:10

patiesībā ir pavisam mazs sakars ar varonīgo latviešu cīņām? Varbūt Latvijas neatkarība patiesībā tika akceptēta kādos tālos dzelzceļa vagonos, starp dažām lielvarām, nevis naivu Cesu skolnieciņu asinīm?Varbūt pa lielam visa latvju varonība bija tikai dekoracija,jau iepriekš izlemtiem notikumiem? Kas to lai zin?

Atbildēt

bet varbūt?

12.11.2017. 11:14

Kompjeņas pamiers tika noslēgts Pirmā pasaules kara laikā starp Antanti un Vācijas impēriju, pārtraucot karadarbību Rietumu frontē.

1918. gada 29. septembrī Vācijas impērijas ģenerālštābs informēja imperatoru, ka vācu karaspēks vairs nav spējīgs karot Rietumu frontē. Oktobrī aizsākās sarunas par pamiera noslēgšanu, kā rezultātā 1918. gada 11. novembrī pulksten 05.11 franču maršala Ferdinanda Foša dzelzceļa vagonā, kas tobrīd atradās Kompjeņas mežā (Francija), tika noslēgts Kompjeņas pamiers. Tas stājās spēkā tajā pašā dienā pulksten 11.00, iezīmējot Antantes spēku uzvaru un vāciešu zaudējumu, tomēr tehniski tas nebija padošanās akts. Pamiers primāri paredzēja pārtraukt karadarbību, izvest vācu karaspēku no okupētajām teritorijām rietumos, atvelkot to aiz Reinas kreisā krasta, kā arī atzīt demilitarizētās joslas izveidošanu Reinas labajā krastā. Tāpat noteikumi paredzēja vācu flotes internēšanu, karamateriālu nodošanu u.c. noteikumus. Kopumā pamiers trīs reizes tika pagarināts līdz 1920. gada 10. janvārim, kad spēkā stājās Versaļas līgums.

Atbildēt

/1

12.11.2017. 09:46

»

:)

Lāčplēša dzimšanas diena


Tā tomēr sēru diena,diena kad Lāčplēsis krita cīņā ar melno bruninieku.

Atbildēt

:)

12.11.2017. 09:11

Lāčplēša dzimšanas diena

Atbildēt

LPSR stulbuma ataraksijas

12.11.2017. 05:33

kognitīvās aprobežotības spilgtākie pārstāvji: Artūrs Malta kolchoza priekšsēdētājs, ARTURS PRIEDĪTIS vēsturnieks...

Atbildēt

pārvaldnieks

11.11.2017. 23:14

Kopš kura laika ģenerāļi nosaka ģeopolitiku,kaut vai sers Berds, Tādus jautājumus ,ka kuģu lielgabalu zalves (karadarbība), pēc miera noslēgšanas var ļaut vai neļaut naudas maisi -piemēram sers Rotšilds nevis kaut kāds "goda vīrs" sers Ģenerālis.

Atbildēt

Edge

11.11.2017. 22:20

»

Arturs Priedītis

Atkal ir noklusēts Berta ieguldījums. Angļu ģenerālis sērs Alfreds Berts 1919.gada februārī tika iecelts par Antantes misijas vadītāju Latvijā. Rīgā viņš ieradās reizē ar K.Ulmaņa valdību 1919.gada jūlijā. Ģenerālis patiesi ieinteresēti rūpējās par latviešu jaunās valsts armijas formēšanu. Viņš tikās...


Ne tikai Berta, bet arī admirāļa Kovena (Cowan) un ģenerāla Gofa (Gough). Par to jau 1999.g. rakstīja Jaunā Gaita nr. 217, jūnijs 1999 (V. Frickauss:Es viņu pazīstu)
Nekādi sēri Berti u.c. anglosakšu admirāļi nerīkojās uz savu galvu un kādu tur emociju pārņemti, jo stratēģiskos lēmumus pieņēma augstākstāvošā pavēlniecība. Pēc tam, kad Sarkanā armija sagrāva Deņikina vadīto DienvidKrievijas armiju Orlu-Kromu kaujā, Antante beidza savu palīdzību Krievijas Balto kustībai. Sākās "sanitārā kordona" izveidošana ap Krieviju (KPSFR), miera sarunu zondēšanas pasākumu ar boļševiku valdību. Bermonts-Avalovs un vācieši bija lieki, viņus vajadzēja izvākt no Latvijas.
Tāda ir anglosakšu patiesā daba - uzmest bez vilcināšanās savus sabiedrotos, ja tie kļūst nevajadzīgi ģeopolitiskajā spēlē!
Atgādinājumam Latvijas vēstures lielzinātājiem:
1919.g.26.augustā Antantes un Latvijas armijas karavīru kontrolētajā Rīgā notika Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas valdību pārstāvju kopīga apspriede kopā ar Judeņiča Ziemeļrietumu un Bermonta Rietumkrievijas armiju pārstāvjiem. Lai saglabātu antiboļševistisko spēku vienotību, Antantes valstu pārstāvji atļāva vācu brīvprātīgo daļām iekļauties Bermonta komandētā Rietumu korpusa sastāvā. 5. septembrī Bermonts publicēja pavēli, kurā ģenerālis Judeņičs viņu iecēlis par Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas (Западная добровольческая армия) pavēlnieku. Tika plānots kopēja uzbrukuma sākums 1919. gada 15. septembrī un Bermonts sāka neauglīgas sarunas ar Antantes pārstāvjiem par pāriešanu viņu pusē.

Atbildēt

11.11.2017. 20:00

»

Copy and paste

71 gadus jaunā pensionāra izpildījumā


Un ko tas maina, latviešu daunīt?

Atbildēt

???

11.11.2017. 19:03

»

Nełauj pievienot

komentàrus


Kā tad es pievienoju?

Atbildēt

Nełauj pievienot

11.11.2017. 19:01

komentàrus.

Atbildēt

Vēsturiskais brīdis

11.11.2017. 18:45

Ļoti atvainojos, bet 18.novembra Latvijai nav nekāda sakara ar 4.maija kliķes izcepto surogātu, mani šie patriotiskie raksti neaizkustinās cīņā par Skandināvu un krievu kapitāla aizsardzību.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ceļš uz nekurieni

FotoDaudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un elementāras lietas. Rodas loģisks jautājums, kāpēc tā ir? Iespējams, lai to saprastu, ir jāielūkojas šai līdzībā.
Lasīt visu...

21

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

FotoPar spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par spīti valdības vienveidīgajai naudas apgūšanas... pardon, atvainojiet, “vakcinācijas informācijas” kampaņai, iedzīvotāji vakcinējas tā, ka rindās stāv!
Lasīt visu...

12

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

FotoPROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums par tā pieņēmējiem pasaka vairāk, nekā es jebkad spētu ietilpināt kādā savā komentārā.
Lasīt visu...

12

Omega vēlētāja vilšanās

FotoAizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices blēža vaukšķi, bet pati KPV LV iekļāvās Kariņa valdībā un stāvēja pie esošo nejēdzību šūpuļa.
Lasīt visu...

12

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

FotoDārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu, lai vaicātu, vai tiesa, ka tagad divi vīrieši varēs juridiski nostiprināt savas “ģimenes” attiecības un tikt valsts atzīti par “ģimeni”?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....

Foto

Tāda cilvēka viedoklis, kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams

Šeit izteikts vienkārša cilvēka viedoklis. Cilvēka, kurš šobrīd ir pensionārs, sejas masku nenēsā...

Foto

Es visu ko pieprasu un norādu, un lūdzu iedot man varu

Levit, Kariņ, Pavļut, Raivi Dzintar ar saviem prievīšu varavīksnes draugiem un pārējie pie varas esošie...

Foto

Ventspils paradokss: vēlētāji nomaina nevis Lembergu, bet gan... domes opozīciju

Pašvaldību vēlēšanas Ventspilī beigušās ar zināmu pārsteigumu: ne tajā, ka uzvaru svinēja “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot...

Foto

Drošības līdzeklis nedrīkst tikt izvēlēts kā iebiedēšanas vai iepriekšējas sodīšanas paņēmiens

Atbilstīgi Kriminālprocesa likumam tiesībsargājošām instancēm ir pienākums vērtēt drošības līdzekļa piemērošanu saistībā ar cilvēktiesību normām....

Foto

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

Pēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu...

Foto

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka...

Foto

Viss sākās ar Šleseru!

Tvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām,...

Foto

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

Pašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā,...

Foto

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam,...

Foto

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

Sākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu...

Foto

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

Ralfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs....

Foto

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

Taisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz...

Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...