Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kas notiek Rīgas medicīnā?

Pēteris Apinis, ārsts
16.07.2015.
Komentāri (32)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

egils

29.07.2015. 18:39

Protams, Lavijā ir aizliegts pienemt jēbkādus bēgļus=imigrantus, jo tikai Latvijā Krievijas okupācijas rezultātā no 1939.-1990.g . bēgļu-kolonistu armāda ir pārsniegusi visas starptaut. likumu un veselā saprāta robežas izvēršot GENOCīDU pret latviešu tautu! Tagad , lai realizētu šo civilokupantu likumīgu repartiāciju, mums grib atkal pretlikumīgi uzspiest jaunus bēgļus, absolūts murgs! Tādu kretīnismu var organizēt tikai starptautiska cionistu=humanoīdu mafijas projektā, iznīcinot baltās rases cilvēkus. Lai ir nolādēti šīs pelēkās mafijas pārstāvji! (flag:lv)

Atbildēt

123

27.07.2015. 23:05

Vai Baarzdins driiksteja iecelt savas meitas Elzas krustmaati Andu Caksu par beernu slimniicas Valdes prieksseedeetaaju? Kauns Baarzdinam un vina gimenei,jo tuuliit peec iecelsanas valdee Caksa Baarzdina sievu ielika par anesteziologijas dienesta vadiitaaju. (Caksai protams jeedziens"kauns" ir svess.

Atbildēt

egils

27.07.2015. 18:46

Koopirēsimies ar ungāriem un ausrtriešiem ,1.atbrīvojamies no esošiem bēgļiem=kolonistiem , 2. žogu steidzigi ceļam uz Kriev. robežas, 3.humanoīdu projekta ''Jaunie bēgļi'' novirzīt :a.no Tuvajiem Austrumiem uz Izraellu, b. no Afrikas :1/2 uz ASV, 1/2 uz Krieviju,bet koordinatori: augst.masonu vadītāji A.Piebalgs, V.V Freiberga [email protected]:)) (flag:lv) (sun) ,4.augustā PROTESTS PL17.30 pie LR Ministru Kabineta...

Atbildēt

labrīt, Prezidenta kungs!

24.07.2015. 22:42

Ko nu vairs vaimanāt par izpostītiem Strazdiņiem. Nav ko visā vainot pešku Čašku. Ko nevaimanājāt pirms 5gadiem, kad vadība ar lozungu "aiz vārtiem stāv rinda", atļāva aizbraukt torokāliem ķirurgiem, tagad centra vairs nav utt utjp. Pelēcību un viduvēju vienaldzīgo papīrgraužu valdīšanas laiks. Nav ko meklēt slepenus plānus, papu Karlo vai sazvērestības teorijas. Tiem, kas var ko mainīt(tai skaitā ministram) viss ir pie kājas, pārējie tukši pļurkst.

Atbildēt

Kaspars Silenieks

22.07.2015. 19:17

''..nodarboties ar flotācijas terapiju un sāls istabas terapiju, bet tam nudien nav nekāda sakara ar medicīnu vai veselību.'' Ar ko tad shiim terapijaam ir ''sakars'', vareeji vismaz uzrakstiit :) Tad varbuut arii masaazhas, manuaalaa terapija, refleksoterapija, un tml., ir ''bezsakaros'' ar veseliibu un mediciinu?

Atbildēt

andris

22.07.2015. 18:21

Sveiciens, steidzami iegādājieties žurn. ""Rīgas laiks""lūlijs 2015.g.un izlasiet A.B. rakstu .no 23.lpp...lai labi izprastu , kas arī pašlaik notiek Krievijā un. tās bij. pad. republikās, un vēl noprotestējot PRET BēGļU UZņEMšANU LATVIJā ! 4. aug. pl.17.30 protestā ierodamies pie LR Ministru Kabineta Brīv bulv.,36. Aicinām piedalīties draugus un paziņas...jau pateicos,Ojārs(sun)

Atbildēt

hagruoa

22.07.2015. 00:26

Josifam Aptam, Vadimam Telicam, Andrejam Leibovičam un Aleksandram Livšicam..

koroče pie visa vainīgi žīdi

Atbildēt

zalgša līgava

20.07.2015. 19:19

Apinis kā bulterjers, ieķēries rīklē Rozentālei un Cakšai. Ļaunatminīga niecība. Acīmredzot šobrīd izdevīgi ielīst ... RD. Fui, skurinos, cik pretīgs un neobjektīvs tpis, kaut šur tur viņam taisnība, un rakstnieks neslikts.

Atbildēt

darbinieks

19.07.2015. 18:08

»

oļa

mazliet atbilde Apiņa kungam uz jautājumu, kas notiek Stradiņu slimnnīcā, Anda čakša saņem atalgojumu 8000 meņesi un galīgais ,,medicīnas un pārējā" speciālists Normunds štāls, bijušais, Normunds Aniņš 4000. Slimnīca nolaista lidz griidai, darbinieki, melnā darba dariitaaji saņem 2 eiras stundā, attieksme...


Nesmu ne Čakšas ne Štala radinieks. Man liekas, ka beidzot slimnīca sāk veidoties normaļa vadība. Pretēji iepriekšējam vadītājam Šmitam, Štals tiešām vislaiku strādā. Lai viņiem veicas!

Atbildēt

1.slimn. darbinieku bērni

19.07.2015. 01:52

Cien. Apiņa k-gs! Es lasu Jūsu satraucošos rakstus un zinu, ka komentārus Jūs nelasāt, bet gribu uzrakstīt tiem, kas lasa šo sadaļu. 1.slim. darbinieki anesteziologi un māsas, kuri ir nostrādājuši 40 gadus ar labiem diplomiem (protams ar 50.- 70.g.izdotajiem diplomiem), ar labu pieredzi šīs kategorijas cilvēkus atlaiž un pieņem " jaunus " pilnīgi neprofesionāļus. Un tā ir taisnība, ka pieņem slāvu, ebreju tautības kadrus. Man žēl savu un citu cilvēku bērnus, kad mammas vienmēr strādāja pa naktīm un nebija pat pienācīgu uzmanību, kuri atdevuši savu veselību, negulētās naktis šo 40 gadu laikā vienkārši atlaiž, samazina slodzes, lai varētu no šiem cilvēkiem tikt vaļā pensiju nesagaidot. Lūk kā novērtē šī jaunā slimn.vadība. Pajautājiet vadībai, kāpēc tāda krasa atbrīvošana notiek? Skumpji par savu mammu, kura ir iekritusi milzīgajā depresijā.... Par šiem nostrādatajiem gadiem nav nopelnījuši veselības apdrošināšanu!!!!!!!! Varētu ilgi un dikti runāt, bet nav taisnības nekur - LATVIJĀ...

Atbildēt

Ilze

18.07.2015. 19:29

»

1.slimnīca

1.slimnīcā strādā tikai ebreji,viņi nopotē uzreiz un ir"veseli


Ja nezini,neraksti! No kura laika tādi augsti kvalificēti profesionāļi kā acu ārste Briede,ginekoloģe Broša,ķirurgs Pelēcis,dermatoloģe Ančupāne ir ebreji? Ārsts jāvērtē nevis pēc tautības,bet gan pēc viņa profesionālās darbības,attieksmes pret slimniekiem.Tava pieeja medicīnai un izpratne par to ir virspusēja,zināšanas par medicīnu-nekādas.

Atbildēt

skabarga

17.07.2015. 16:10

»

Praatniex

Nupat apinis ir aizmuldējies bezjēgā...


Lej, lej un atstāj puķītēm!
Taisnība, diemžēl, ir dr.Apinim.
Ja esi viņa nīdējs, tā arī skaidri uzraksti. Bet nemuldi to, kā nav.

Atbildēt

jautajums Pietiek

17.07.2015. 14:18

Vai pirms publicet rakstus,nevajag parbaudit autora garigo veselibu? Ar sadiem murgiem tikai graujat sava portala popularitati un objektivismu.Zel.

Atbildēt

Špuļke

17.07.2015. 12:53

Lasi Pēteri Apini un Tu sapratīsi "KO ĀRSTI TEV NESTĀSTA"...

Atbildēt

bite

17.07.2015. 11:50

»

Praatniex

Nupat apinis ir aizmuldējies bezjēgā...


Prātniek tik rupji uzbrūkat ārstam, par atklātību...ka tik pats nenokļūtu pretējā pozīcijā! Es esmu šīs šausmas pieredzējusi 8 st garumā un redzējusi dažādas negatīvas attieksmes pret veciem un bezspējīgiem pacientiem koridorā, tā kā Nevajag!!!!

Atbildēt

tieši tā

17.07.2015. 11:24

»

...

nez 1. Slimnīca maksā kādu reālu īri vai komunālos pašvaldībai? Jeb ir pelnoša tā iemesla dēļ, ka Rīdzinieki ar saviem nodokļiem subsidē


peļņa ir fiktīva. kā plaukstošš uzņēmums nevar uzturēt savu laboratoriju,kur peļņa ir ap 30 % no apgrozījuma. Tas liecina par izcilu menedžmentu!

Atbildēt

dr. Jampāzijs no Elejas

17.07.2015. 10:05Jūs esat labs Veselības aizsardzības speciālists.

Atbildēt

1.slimnīca

17.07.2015. 09:16

1.slimnīcā strādā tikai ebreji,viņi nopotē uzreiz un ir"veseli"......

Atbildēt

...

17.07.2015. 06:47

nez 1. Slimnīca maksā kādu reālu īri vai komunālos pašvaldībai? Jeb ir pelnoša tā iemesla dēļ, ka Rīdzinieki ar saviem nodokļiem subsidē...?

Atbildēt

vai dieniņ

17.07.2015. 00:00

bomži slimņīcai zelata manta, nauda nāk, atbildības nekādas

Atbildēt

Praatniex

16.07.2015. 19:38

Nupat apinis ir aizmuldējies bezjēgā!
Man Stradiņu Uzņemšanas nodaļā, ar tai sekojošu nonākšanu Kardioloģijas centrā (parasti 11. nodaļā)nācies pabūt reizes sešas. Dažādas diennakts stundās, gan ar "ātrajiem", gan, tā teikt, "uz savu roku". NE REIZI nav gadījies gaidīt uz kušeti ar monitoru ilgāk par 5-10 minūtēm, par gulēšanu koridorā vai nosūtīšanu uz neatbilstoša profila nodaļu nemaz nerunājot. Atzīmēšu, ka nav jau tā, ka esmu bezmaz pie miršanas - elementāra aritmija. Guļot pie monitora un perfuzora tās pāris stundas, kamēr situāciju novērtēt atnāk nodaļas ārsts, uzņemšanas personāla darbu var vērot visā pilnībā, un nav gadījies redzēt vai dzirdēt, ka notiktu kas tāds, par ko še "fleitē" cilvēks, kurš, kā šķiet, pats kā ārsts ir pagalam nederīgs. Ar ar pilnu atbildības sajūtu apgalvoju, ka apinis ir pretīgs un nožēlojams āksts un derglis, kurš viņam vien zināmu iemelu dēļ nekaunīgi apmelo savus Stradiņu kolēģus!

Atbildēt

Jūs ko

16.07.2015. 18:48

»

Paija

Ai, nu, Apiņa kungs, šis raksts jums tāds falšs sanācis, jo jūs jau arī laiku pa laikam šo to lobējat, dziedat slavas dziesmas veselības ministriem...


no mēness nokritusi esat. Pārtikas ražotāji veicina medicīnas biznesu. Jo vairāk slimu cilvēku, jo labāks bizness. Kāpēc ārstiem uztraukties par mūsu veselību, ja tas ir viņu bizness mūs ārstēt.
Veselības aizsardzība pēc būtības rūpējas par slimību aizsardzību. Jūs taču maksājat par slimības ārstēšanu. Nu tad to tirgus arī attīsta. Tad, kad kāds izdomās sistēmu pēc kuras mēs maksāsim par veselību, tad veselība kļūs par biznesu. Šobrīd bizness ir slimības un nekādas mūsu vaimanas te neko nelīdzēs. Bizness ir svēts!

Atbildēt

oļa

16.07.2015. 18:38

mazliet atbilde Apiņa kungam uz jautājumu, kas notiek Stradiņu slimnnīcā, Anda čakša saņem atalgojumu 8000 meņesi un galīgais ,,medicīnas un pārējā" speciālists Normunds štāls, bijušais, Normunds Aniņš 4000. Slimnīca nolaista lidz griidai, darbinieki, melnā darba dariitaaji saņem 2 eiras stundā, attieksme pret Latvijas slimniekiem no dakteru puses...katastrofāla, jo tie saņem lielas algas un braukā ar lepniem auto

Atbildēt

16.07.2015. 17:45

Veselos tas neinteresē.

Atbildēt

Paija-jautājums+ piemērs

16.07.2015. 16:48

Kādēļ aizvien vairāk tās vielas, ko lieto kosmētikā pārtikas ražotāji pievieno pārtikas produktiem? To, ka lēti, tas saprotams... Veselīgi?

Citāts:

"Guāra sveķi kā biezinātājs un kosmētikas stabilizētājs (krēmiem, pieniņiem) ir izmantojams visiem ādas tipiem - gan sausām, jūtīgām, gan taukainām un problemātiskām. To var izmantot gan siltā, gan istabas temperatūras gan vēsā ūdenī, kā arī biezināt ne tikai krēmus, pieniņus, želejas, šampūnus un citus mazgāšanās produktus.

Guāra sveķus izmanto koncentrācijā no 0.1% līdz 5%, iejaucot tos rūpīgi kosmētikas līdzeklī vai ūdeni (ziedūdeni, ūdens un ziedūdens maisījumā) un ļaujot uzbriest 3-5 minūtes.

Guāra sveķus var izmantot līdzīgi kā ksanatāna sveķus - gatavojot pretcelulīta, masāžas, acu, ķermeņa, sejas želejas, kombinēt tos kopā ar citiem biezinātājiem (ksantāna sveķi, akācijas sveķi).

Guāra sveķi ir īpaši labi piemēroti mazgājošo līdzekļu sastāvos kā biezinātājs, jo tie ir izmantojami plašā ph spektrā- no 3 līdz 11, kā arī guāra sveķi matu kosmētikā darbojas kā viegls kondicionētājs, kas atvieglo matu ķemmēšanu."

Atbildēt

Paija

16.07.2015. 16:30

Ai, nu, Apiņa kungs, šis raksts jums tāds falšs sanācis, jo jūs jau arī laiku pa laikam šo to lobējat, dziedat slavas dziesmas veselības ministriem ...

Labāk uzrakstiet , ko domājiet par jauno zīmolu " Piena spēks", kāpēc saldējumos tik daudz emulgatoru un guāra sveķi, citos izstrādājumos -palmu eļļa (ko lieto kosmētikā).

Pats galvenais: kāpēc cilvēkiem iebaro pastiprinātos daudzumos cukuru (iejaukts daudzos jogurtos, pienā; nerunāsim šeit par nekontrolējamo konditorijas izstrādājumu lauku).

Tātad, piemērs: iecienītais EKO jogurts (melleņu, aveņu utt.)- masa 350 grami vienā iepakojumā, kā rakstīts uz iepakojuma, tad katros 100 gramos ir 14.4 grami cukura, tātad kopumā apēdot 350 gramus jogurta cilvēks automātiski uzņem vairāk nekā 50 gramus cukura ! Kas ir ļoti daudz vienam jogurtam -350gr.

Redzēju video (momentā to izņēma no apollo), kur uzturspeciāliste uzskatāmi parāda, ar cik nenormāli augstu cukura procentu , faktiski izšķīdinātu cukuru, ražotāji pārdod piena izstrādājumus.

Pastāstiet lūdzu , Apiņa kungs, kā Ārstu biedrība cīnās pret pārmērīgo daudzumu izšķīdinātā cukura jogurtos ?

Kāpēc tiek lietota pārtikas produktos palmu eļļa un guāra sveķi?

Kādēļ žāvētos augļus pārdod ar pievienotu sēra dioksīdu (kā rakstīts etiķetē), bet žāvēti augļi bez sēra dioksīda ir krietni dārgāki (norāde uz etiķetes, ka nav sēra dioksīda)?

Kādēļ Ārstu biedrība nepieprasa, lai uz produktiem tiktu izcelts kaitīgo vielu sastāvs ?Abi raksti, ko jūs rakstījāt par transtaukskābēm un sāli bija labi - tagad cītīgi lasu sastāvu par tiem uz etiķetēm.

Atbildēt

Es

16.07.2015. 16:10

To ka slimnīcās ir katotstrofāli zems ārstniecības līmenis un kvalitāte,neskatoties uz milzīgo finansējumu, ir apzināta VM politika,kas ļauj plaukt un zelt privātajai un maksas medicīnai,vājonot valsts sektoru. Austrumu slimnīca un Boka,to sekmējis gadu desmitus,kas šobrīd novedis pie Linezera augstas klases klīniku iznīcināšas. Universitāšu klīnikas,ja nav īpaša vienošanās ar ārstu, pacienti nonāk rezidentu rokās un tad tas ir veiksmes jautājums,jo savu ārstu pacients izlasa tikai izrakstā. Un neviens jau nesūdzas,jo tas arī diemžēl ir bezjēdzībi. Apinis ir tikai muca,kas tālu skan. Kauns viņa vietā būtu iztekt jelkādus secinājumus,jo pakļāvīgi klanās kārtējam ministram.

Atbildēt

Saša

16.07.2015. 16:04

nu nezin,ko Apinis tur tā fano. Rīgas 1. slimnīca tiešām ir ieguldīti daudz līdzekļu remontā,ko menedžē Līkops, taču ieguldījums uz 1m un reālā situācija, liek secināt,ka "otkati" bijuši labi. Slimnīca ir pustukša,kur ar varu tika sadzīti apkārtējo prakšu ģimenes ārsti,bērnu zobārtsniecība un likvidēto Rīgas poliklīniku speciālisti. Menedžments un personāla attieksme ir padomju laika līmenī,tāpat kā slimnīcas vadība. neredzu un nezinu,ko tur slavināt.

Atbildēt

Preisa

16.07.2015. 15:55

Atkal tā Anda Čakša. Nelaimīte ar Lexus.

http://www.pietiek.com/raksti/bernu_slimnicas_vaditaja,_parkapjot_likumu,_reklamejusi_sulu_spiedi

http://pietiek.com/raksti/par_bernu_slimnicas_marketingu_rupesies_bez_konkursa_iecelta_dalas_vaditaja_bez_pieredzes_saja_joma/komentari/4?nomob

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Nekad tā nav bijis, un še tev – atkal! Prātojums par krievu ruleti banku sfērā

FotoPagājušajā nedēļā kārtējā banka slēdza durvis klientiem, lai pēc kāda laiciņa vērtu tās administratoriem, likvidatoriem, makulatūras savācējiem un citiem biznesa meža sanitāriem. Šoreiz vērotāju un komentētāju vidē izbrīna nebija nekāda, jo "PNB Bankas" (pirms tam "Norvik") liktenis tika apspriests tikai kategorijās "kad", nevis "vai tiešām". Pērn kādā diskusijā pat publiski piedāvāju derības par to, ka šis finanšu zombijs, kas jau pasen kluburēja izēstām iekšām, būs beigts vēl pirms 2018. gada auditētā pārskata apstiprināšanas. Ikurāt tā arī notika.
Lasīt visu...

18

Sāpīgs kniebiens VARAM "kreisajā rokā"

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina valdību pieņemt pavisam loģisku lēmumu: uz pāris gadiem aizliegt pilsētām un novadiem izstrādāt dažviet jau iesāktos attīstības plānošanas dokumentus 2021.-2027. gadam. Pašvaldībniekiem, to padzirdot, ir spuras gaisā…
Lasīt visu...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

Latvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību...

Foto

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji,...

Foto

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus...

Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...