Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kas notiek Rīgas medicīnā?

Pēteris Apinis, ārsts
16.07.2015.
Komentāri (32)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

egils

29.07.2015. 18:39

Protams, Lavijā ir aizliegts pienemt jēbkādus bēgļus=imigrantus, jo tikai Latvijā Krievijas okupācijas rezultātā no 1939.-1990.g . bēgļu-kolonistu armāda ir pārsniegusi visas starptaut. likumu un veselā saprāta robežas izvēršot GENOCīDU pret latviešu tautu! Tagad , lai realizētu šo civilokupantu likumīgu repartiāciju, mums grib atkal pretlikumīgi uzspiest jaunus bēgļus, absolūts murgs! Tādu kretīnismu var organizēt tikai starptautiska cionistu=humanoīdu mafijas projektā, iznīcinot baltās rases cilvēkus. Lai ir nolādēti šīs pelēkās mafijas pārstāvji! (flag:lv)

Atbildēt

123

27.07.2015. 23:05

Vai Baarzdins driiksteja iecelt savas meitas Elzas krustmaati Andu Caksu par beernu slimniicas Valdes prieksseedeetaaju? Kauns Baarzdinam un vina gimenei,jo tuuliit peec iecelsanas valdee Caksa Baarzdina sievu ielika par anesteziologijas dienesta vadiitaaju. (Caksai protams jeedziens"kauns" ir svess.

Atbildēt

egils

27.07.2015. 18:46

Koopirēsimies ar ungāriem un ausrtriešiem ,1.atbrīvojamies no esošiem bēgļiem=kolonistiem , 2. žogu steidzigi ceļam uz Kriev. robežas, 3.humanoīdu projekta ''Jaunie bēgļi'' novirzīt :a.no Tuvajiem Austrumiem uz Izraellu, b. no Afrikas :1/2 uz ASV, 1/2 uz Krieviju,bet koordinatori: augst.masonu vadītāji A.Piebalgs, V.V Freiberga [email protected]:)) (flag:lv) (sun) ,4.augustā PROTESTS PL17.30 pie LR Ministru Kabineta...

Atbildēt

labrīt, Prezidenta kungs!

24.07.2015. 22:42

Ko nu vairs vaimanāt par izpostītiem Strazdiņiem. Nav ko visā vainot pešku Čašku. Ko nevaimanājāt pirms 5gadiem, kad vadība ar lozungu "aiz vārtiem stāv rinda", atļāva aizbraukt torokāliem ķirurgiem, tagad centra vairs nav utt utjp. Pelēcību un viduvēju vienaldzīgo papīrgraužu valdīšanas laiks. Nav ko meklēt slepenus plānus, papu Karlo vai sazvērestības teorijas. Tiem, kas var ko mainīt(tai skaitā ministram) viss ir pie kājas, pārējie tukši pļurkst.

Atbildēt

Kaspars Silenieks

22.07.2015. 19:17

''..nodarboties ar flotācijas terapiju un sāls istabas terapiju, bet tam nudien nav nekāda sakara ar medicīnu vai veselību.'' Ar ko tad shiim terapijaam ir ''sakars'', vareeji vismaz uzrakstiit :) Tad varbuut arii masaazhas, manuaalaa terapija, refleksoterapija, un tml., ir ''bezsakaros'' ar veseliibu un mediciinu?

Atbildēt

andris

22.07.2015. 18:21

Sveiciens, steidzami iegādājieties žurn. ""Rīgas laiks""lūlijs 2015.g.un izlasiet A.B. rakstu .no 23.lpp...lai labi izprastu , kas arī pašlaik notiek Krievijā un. tās bij. pad. republikās, un vēl noprotestējot PRET BēGļU UZņEMšANU LATVIJā ! 4. aug. pl.17.30 protestā ierodamies pie LR Ministru Kabineta Brīv bulv.,36. Aicinām piedalīties draugus un paziņas...jau pateicos,Ojārs(sun)

Atbildēt

hagruoa

22.07.2015. 00:26

Josifam Aptam, Vadimam Telicam, Andrejam Leibovičam un Aleksandram Livšicam..

koroče pie visa vainīgi žīdi

Atbildēt

zalgša līgava

20.07.2015. 19:19

Apinis kā bulterjers, ieķēries rīklē Rozentālei un Cakšai. Ļaunatminīga niecība. Acīmredzot šobrīd izdevīgi ielīst ... RD. Fui, skurinos, cik pretīgs un neobjektīvs tpis, kaut šur tur viņam taisnība, un rakstnieks neslikts.

Atbildēt

darbinieks

19.07.2015. 18:08

»

oļa

mazliet atbilde Apiņa kungam uz jautājumu, kas notiek Stradiņu slimnnīcā, Anda čakša saņem atalgojumu 8000 meņesi un galīgais ,,medicīnas un pārējā" speciālists Normunds štāls, bijušais, Normunds Aniņš 4000. Slimnīca nolaista lidz griidai, darbinieki, melnā darba dariitaaji saņem 2 eiras stundā, attieksme...


Nesmu ne Čakšas ne Štala radinieks. Man liekas, ka beidzot slimnīca sāk veidoties normaļa vadība. Pretēji iepriekšējam vadītājam Šmitam, Štals tiešām vislaiku strādā. Lai viņiem veicas!

Atbildēt

1.slimn. darbinieku bērni

19.07.2015. 01:52

Cien. Apiņa k-gs! Es lasu Jūsu satraucošos rakstus un zinu, ka komentārus Jūs nelasāt, bet gribu uzrakstīt tiem, kas lasa šo sadaļu. 1.slim. darbinieki anesteziologi un māsas, kuri ir nostrādājuši 40 gadus ar labiem diplomiem (protams ar 50.- 70.g.izdotajiem diplomiem), ar labu pieredzi šīs kategorijas cilvēkus atlaiž un pieņem " jaunus " pilnīgi neprofesionāļus. Un tā ir taisnība, ka pieņem slāvu, ebreju tautības kadrus. Man žēl savu un citu cilvēku bērnus, kad mammas vienmēr strādāja pa naktīm un nebija pat pienācīgu uzmanību, kuri atdevuši savu veselību, negulētās naktis šo 40 gadu laikā vienkārši atlaiž, samazina slodzes, lai varētu no šiem cilvēkiem tikt vaļā pensiju nesagaidot. Lūk kā novērtē šī jaunā slimn.vadība. Pajautājiet vadībai, kāpēc tāda krasa atbrīvošana notiek? Skumpji par savu mammu, kura ir iekritusi milzīgajā depresijā.... Par šiem nostrādatajiem gadiem nav nopelnījuši veselības apdrošināšanu!!!!!!!! Varētu ilgi un dikti runāt, bet nav taisnības nekur - LATVIJĀ...

Atbildēt

Ilze

18.07.2015. 19:29

»

1.slimnīca

1.slimnīcā strādā tikai ebreji,viņi nopotē uzreiz un ir"veseli


Ja nezini,neraksti! No kura laika tādi augsti kvalificēti profesionāļi kā acu ārste Briede,ginekoloģe Broša,ķirurgs Pelēcis,dermatoloģe Ančupāne ir ebreji? Ārsts jāvērtē nevis pēc tautības,bet gan pēc viņa profesionālās darbības,attieksmes pret slimniekiem.Tava pieeja medicīnai un izpratne par to ir virspusēja,zināšanas par medicīnu-nekādas.

Atbildēt

skabarga

17.07.2015. 16:10

»

Praatniex

Nupat apinis ir aizmuldējies bezjēgā...


Lej, lej un atstāj puķītēm!
Taisnība, diemžēl, ir dr.Apinim.
Ja esi viņa nīdējs, tā arī skaidri uzraksti. Bet nemuldi to, kā nav.

Atbildēt

jautajums Pietiek

17.07.2015. 14:18

Vai pirms publicet rakstus,nevajag parbaudit autora garigo veselibu? Ar sadiem murgiem tikai graujat sava portala popularitati un objektivismu.Zel.

Atbildēt

Špuļke

17.07.2015. 12:53

Lasi Pēteri Apini un Tu sapratīsi "KO ĀRSTI TEV NESTĀSTA"...

Atbildēt

bite

17.07.2015. 11:50

»

Praatniex

Nupat apinis ir aizmuldējies bezjēgā...


Prātniek tik rupji uzbrūkat ārstam, par atklātību...ka tik pats nenokļūtu pretējā pozīcijā! Es esmu šīs šausmas pieredzējusi 8 st garumā un redzējusi dažādas negatīvas attieksmes pret veciem un bezspējīgiem pacientiem koridorā, tā kā Nevajag!!!!

Atbildēt

tieši tā

17.07.2015. 11:24

»

...

nez 1. Slimnīca maksā kādu reālu īri vai komunālos pašvaldībai? Jeb ir pelnoša tā iemesla dēļ, ka Rīdzinieki ar saviem nodokļiem subsidē


peļņa ir fiktīva. kā plaukstošš uzņēmums nevar uzturēt savu laboratoriju,kur peļņa ir ap 30 % no apgrozījuma. Tas liecina par izcilu menedžmentu!

Atbildēt

dr. Jampāzijs no Elejas

17.07.2015. 10:05Jūs esat labs Veselības aizsardzības speciālists.

Atbildēt

1.slimnīca

17.07.2015. 09:16

1.slimnīcā strādā tikai ebreji,viņi nopotē uzreiz un ir"veseli"......

Atbildēt

...

17.07.2015. 06:47

nez 1. Slimnīca maksā kādu reālu īri vai komunālos pašvaldībai? Jeb ir pelnoša tā iemesla dēļ, ka Rīdzinieki ar saviem nodokļiem subsidē...?

Atbildēt

vai dieniņ

17.07.2015. 00:00

bomži slimņīcai zelata manta, nauda nāk, atbildības nekādas

Atbildēt

Praatniex

16.07.2015. 19:38

Nupat apinis ir aizmuldējies bezjēgā!
Man Stradiņu Uzņemšanas nodaļā, ar tai sekojošu nonākšanu Kardioloģijas centrā (parasti 11. nodaļā)nācies pabūt reizes sešas. Dažādas diennakts stundās, gan ar "ātrajiem", gan, tā teikt, "uz savu roku". NE REIZI nav gadījies gaidīt uz kušeti ar monitoru ilgāk par 5-10 minūtēm, par gulēšanu koridorā vai nosūtīšanu uz neatbilstoša profila nodaļu nemaz nerunājot. Atzīmēšu, ka nav jau tā, ka esmu bezmaz pie miršanas - elementāra aritmija. Guļot pie monitora un perfuzora tās pāris stundas, kamēr situāciju novērtēt atnāk nodaļas ārsts, uzņemšanas personāla darbu var vērot visā pilnībā, un nav gadījies redzēt vai dzirdēt, ka notiktu kas tāds, par ko še "fleitē" cilvēks, kurš, kā šķiet, pats kā ārsts ir pagalam nederīgs. Ar ar pilnu atbildības sajūtu apgalvoju, ka apinis ir pretīgs un nožēlojams āksts un derglis, kurš viņam vien zināmu iemelu dēļ nekaunīgi apmelo savus Stradiņu kolēģus!

Atbildēt

Jūs ko

16.07.2015. 18:48

»

Paija

Ai, nu, Apiņa kungs, šis raksts jums tāds falšs sanācis, jo jūs jau arī laiku pa laikam šo to lobējat, dziedat slavas dziesmas veselības ministriem...


no mēness nokritusi esat. Pārtikas ražotāji veicina medicīnas biznesu. Jo vairāk slimu cilvēku, jo labāks bizness. Kāpēc ārstiem uztraukties par mūsu veselību, ja tas ir viņu bizness mūs ārstēt.
Veselības aizsardzība pēc būtības rūpējas par slimību aizsardzību. Jūs taču maksājat par slimības ārstēšanu. Nu tad to tirgus arī attīsta. Tad, kad kāds izdomās sistēmu pēc kuras mēs maksāsim par veselību, tad veselība kļūs par biznesu. Šobrīd bizness ir slimības un nekādas mūsu vaimanas te neko nelīdzēs. Bizness ir svēts!

Atbildēt

oļa

16.07.2015. 18:38

mazliet atbilde Apiņa kungam uz jautājumu, kas notiek Stradiņu slimnnīcā, Anda čakša saņem atalgojumu 8000 meņesi un galīgais ,,medicīnas un pārējā" speciālists Normunds štāls, bijušais, Normunds Aniņš 4000. Slimnīca nolaista lidz griidai, darbinieki, melnā darba dariitaaji saņem 2 eiras stundā, attieksme pret Latvijas slimniekiem no dakteru puses...katastrofāla, jo tie saņem lielas algas un braukā ar lepniem auto

Atbildēt

16.07.2015. 17:45

Veselos tas neinteresē.

Atbildēt

Paija-jautājums+ piemērs

16.07.2015. 16:48

Kādēļ aizvien vairāk tās vielas, ko lieto kosmētikā pārtikas ražotāji pievieno pārtikas produktiem? To, ka lēti, tas saprotams... Veselīgi?

Citāts:

"Guāra sveķi kā biezinātājs un kosmētikas stabilizētājs (krēmiem, pieniņiem) ir izmantojams visiem ādas tipiem - gan sausām, jūtīgām, gan taukainām un problemātiskām. To var izmantot gan siltā, gan istabas temperatūras gan vēsā ūdenī, kā arī biezināt ne tikai krēmus, pieniņus, želejas, šampūnus un citus mazgāšanās produktus.

Guāra sveķus izmanto koncentrācijā no 0.1% līdz 5%, iejaucot tos rūpīgi kosmētikas līdzeklī vai ūdeni (ziedūdeni, ūdens un ziedūdens maisījumā) un ļaujot uzbriest 3-5 minūtes.

Guāra sveķus var izmantot līdzīgi kā ksanatāna sveķus - gatavojot pretcelulīta, masāžas, acu, ķermeņa, sejas želejas, kombinēt tos kopā ar citiem biezinātājiem (ksantāna sveķi, akācijas sveķi).

Guāra sveķi ir īpaši labi piemēroti mazgājošo līdzekļu sastāvos kā biezinātājs, jo tie ir izmantojami plašā ph spektrā- no 3 līdz 11, kā arī guāra sveķi matu kosmētikā darbojas kā viegls kondicionētājs, kas atvieglo matu ķemmēšanu."

Atbildēt

Paija

16.07.2015. 16:30

Ai, nu, Apiņa kungs, šis raksts jums tāds falšs sanācis, jo jūs jau arī laiku pa laikam šo to lobējat, dziedat slavas dziesmas veselības ministriem ...

Labāk uzrakstiet , ko domājiet par jauno zīmolu " Piena spēks", kāpēc saldējumos tik daudz emulgatoru un guāra sveķi, citos izstrādājumos -palmu eļļa (ko lieto kosmētikā).

Pats galvenais: kāpēc cilvēkiem iebaro pastiprinātos daudzumos cukuru (iejaukts daudzos jogurtos, pienā; nerunāsim šeit par nekontrolējamo konditorijas izstrādājumu lauku).

Tātad, piemērs: iecienītais EKO jogurts (melleņu, aveņu utt.)- masa 350 grami vienā iepakojumā, kā rakstīts uz iepakojuma, tad katros 100 gramos ir 14.4 grami cukura, tātad kopumā apēdot 350 gramus jogurta cilvēks automātiski uzņem vairāk nekā 50 gramus cukura ! Kas ir ļoti daudz vienam jogurtam -350gr.

Redzēju video (momentā to izņēma no apollo), kur uzturspeciāliste uzskatāmi parāda, ar cik nenormāli augstu cukura procentu , faktiski izšķīdinātu cukuru, ražotāji pārdod piena izstrādājumus.

Pastāstiet lūdzu , Apiņa kungs, kā Ārstu biedrība cīnās pret pārmērīgo daudzumu izšķīdinātā cukura jogurtos ?

Kāpēc tiek lietota pārtikas produktos palmu eļļa un guāra sveķi?

Kādēļ žāvētos augļus pārdod ar pievienotu sēra dioksīdu (kā rakstīts etiķetē), bet žāvēti augļi bez sēra dioksīda ir krietni dārgāki (norāde uz etiķetes, ka nav sēra dioksīda)?

Kādēļ Ārstu biedrība nepieprasa, lai uz produktiem tiktu izcelts kaitīgo vielu sastāvs ?Abi raksti, ko jūs rakstījāt par transtaukskābēm un sāli bija labi - tagad cītīgi lasu sastāvu par tiem uz etiķetēm.

Atbildēt

Es

16.07.2015. 16:10

To ka slimnīcās ir katotstrofāli zems ārstniecības līmenis un kvalitāte,neskatoties uz milzīgo finansējumu, ir apzināta VM politika,kas ļauj plaukt un zelt privātajai un maksas medicīnai,vājonot valsts sektoru. Austrumu slimnīca un Boka,to sekmējis gadu desmitus,kas šobrīd novedis pie Linezera augstas klases klīniku iznīcināšas. Universitāšu klīnikas,ja nav īpaša vienošanās ar ārstu, pacienti nonāk rezidentu rokās un tad tas ir veiksmes jautājums,jo savu ārstu pacients izlasa tikai izrakstā. Un neviens jau nesūdzas,jo tas arī diemžēl ir bezjēdzībi. Apinis ir tikai muca,kas tālu skan. Kauns viņa vietā būtu iztekt jelkādus secinājumus,jo pakļāvīgi klanās kārtējam ministram.

Atbildēt

Saša

16.07.2015. 16:04

nu nezin,ko Apinis tur tā fano. Rīgas 1. slimnīca tiešām ir ieguldīti daudz līdzekļu remontā,ko menedžē Līkops, taču ieguldījums uz 1m un reālā situācija, liek secināt,ka "otkati" bijuši labi. Slimnīca ir pustukša,kur ar varu tika sadzīti apkārtējo prakšu ģimenes ārsti,bērnu zobārtsniecība un likvidēto Rīgas poliklīniku speciālisti. Menedžments un personāla attieksme ir padomju laika līmenī,tāpat kā slimnīcas vadība. neredzu un nezinu,ko tur slavināt.

Atbildēt

Preisa

16.07.2015. 15:55

Atkal tā Anda Čakša. Nelaimīte ar Lexus.

http://www.pietiek.com/raksti/bernu_slimnicas_vaditaja,_parkapjot_likumu,_reklamejusi_sulu_spiedi

http://pietiek.com/raksti/par_bernu_slimnicas_marketingu_rupesies_bez_konkursa_iecelta_dalas_vaditaja_bez_pieredzes_saja_joma/komentari/4?nomob

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...