Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Klusē, nejēga...

Viesturs Ķerus
18.01.2020.
Komentāri (37)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ha

20.01.2020. 20:04

»

Zemkopības ministrijas Ozola, Lucauas un LVM afēra ar kūdru!

Valsts kontroles revīzijas ziņojumus vienmēr izvērtē Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija...


Kāda sagadīšanās, Arvīdu Ozolu pie galda Saeimas komisjā stutē glupais zābaklaiža no kura grupējuma? Janka Vitenbergs no JKP!!!, kurš šajā salikumā iebāzts par korķi tautsaimniecības komisjā. Vēl tur pie galda kūdras briketi cilā Dūklava un Puzes hūtes ķipars, histēriskais reģionālās reformas kontra Viķka Valainis.

Atbildēt

antons mikoss

20.01.2020. 19:49

»

antons mikoss

Pašam nav kauns par nezināšanu. Vilki un lūši Latvijā ir ar vislielāko blīvumu Eirāzijā. Ar viņu medīšanu man veicies. Bet vajadzētu


Iepriekš rakstītajā ir kļūda. Tas steigas dēļ. Jābūt.....

Ar viņu medīšanu man nav veicies. Bet vajadzētu.

Atbildēt

diezagn nopietni, brīnumainais Latvijas valsts mežiņ

20.01.2020. 14:27

»

Zemkopības ministrijas Ozola, Lucauas un LVM afēra ar kūdru!

Valsts kontroles revīzijas ziņojumus vienmēr izvērtē Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija...


Nepilnu miljonu no LVM nopludina medijiem. Vai varbūt mediji izrauj LVM to naudu no rīkles?
Kopš 2015.gada nomas līgumos indeksācija netika uzsākta. Atbildīgā ir Zemkopības ministrija. Ierēdņi gadiem ilgi nav neko darījuši.
No 2007.gada Zemkopības ministrijas valsts sekretāre ir Dace Lucaua. Kaut kādā mērā tā ir mana atbildība, atzīstas Dace Lucaua. Jautājums nodots prokuratūrai..
Ko par to saka mafijas klana obščags LVM?
Kā tad, Latvijas valsts mežu Zakovics mauc ēterā kārtējos melus, 3 gadu kavēšanās esot attaisnojama, vērtētāji neesot pieaicināti noteikumu rakstīšanā. LVM caur roku raudzījies kā atstumts bārenis, un procesā esot bijis tikai un vienīgi, vienīgi un tikai dalībnieks. Nav sapratis, ka atbild par valsts mantu. Un vispār Valsts kontrole neko nejēdz.

Atbildēt

Kika

20.01.2020. 13:30

Kokrūpnieku, lielo meżu ïpaşnieku, meżu uzpirceju vidū satraukums, ka varbut MK nepieņems şos noteikumus, kas ļauj cirst daudz jaunakus kokus. Tăpĕc tădi uzbrukumi un demagoğija. Tădi meźa vērtē tikai no kokmaterialu viedokla. Viņiem putni, dzīvnieki bioloğiskā daudzveidiba - pofig

Atbildēt

oi,

20.01.2020. 13:19

»

antons mikoss

Pašam nav kauns par nezināšanu. Vilki un lūši Latvijā ir ar vislielāko blīvumu Eirāzijā. Ar viņu medīšanu man veicies. Bet vajadzētu


savu 39° C temperatūru izgulēji, jeb jau 42° C un atkal jau murgo? Nav kauns līst ārā, senilais analfabēt?

Atbildēt

iznīcinātājs

20.01.2020. 13:07

»

koļa

Jau 20 gadus visiem iespējamiem saviem spēkiem posta un kā nav nopostījuši, tā nav


Jā nelaime tā, ka koki ataug :(

Atbildēt

proletariāts

20.01.2020. 12:52

»

Asiirietis

Tie kuri iedvesmu (jaunām afērām) rod pie saviem virtuālajiem banku kontu cipariem, mežs vai citas dabas bagātības ir tikai savu nedabīgo tieksmju apmierināšanas objekti...


Nu ir jau tāda pieredze 1940 un 1949 gads..., kur tos kam bija slimīga tieksme uz naudas pelnīšanu...+ Starp palikušajiem gana daudz ar nedabīgām un dabīgām tieksmēm, bet bez vēlmes pelnīt naudu.

Atbildēt

koļa

20.01.2020. 12:46

»

Mežinženieris

Gribēju ielikt plusiņu - nesanāca, neņem pretī. Bet nu nekas - mežs jau ir burkānu lauks, tur jau nav ne putnu, ne sēņu, ne svaiga gaisa, jo miglots, nu nekā vērtīga, kā liecina pirmie agresīvie komenti...


Jau 20 gadus visiem iespējamiem saviem spēkiem posta un kā nav nopostījuši, tā nav.
Kā pie mums Imantā saka, par bazaru jāatbild

Atbildēt

antons mikoss

20.01.2020. 12:45

»

Meža īpašnieks

Lielie plēsēji ir izšauti mūsu mežos ar tavu gādību, bišu īpašniek! Palikuši tikai šakāļi! Kurā ministrijā, kurā dienestā ir viņu midzeņi, tu labi zini


Pašam nav kauns par nezināšanu. Vilki un lūši Latvijā ir ar vislielāko blīvumu Eirāzijā. Ar viņu medīšanu man veicies. Bet vajadzētu.

Atbildēt

antons mikoss

20.01.2020. 02:29

»

beidzot

pienācis laiks vākt paralstus, lai no Zemkopības ministrijas atlaiž Arvīdu Ozolu. Viņš ir vainīgs pie tā, kas noticis ar valsts mežiem. Mūsu mežiem. Ārstam, dzejniekam, rakstnieksm, juristam, skolotājam, pensionāram, skolniekam piederošajiem valsts mežiem


Tev nekas nepieder! Tev ir tikai 1. balss vēlēšanās. Nākamajās tu balso par citu, jo iepriekšējie tevi neklausīja. Bet balso kā gribi, politbrigādes savstarpēji sarunās un tavs viedoklis atkal miskastē. Vienojas pat ar okupantu pārstāvjiem Saeimā. Pat ievēl Saskaņas krustēvu kremļa kurmi kremļa kurmja dēlu E.Levitu par prezidentu.
Mežu īpašnieks ierunājās. Abreni ar visu mežu atdeva okupantiem . Tak tavu mežu. Pretēji Satversmei.
Latvieši izmirst tā kā nekad visā vēsturē. tauta izmirst, ak meža īpašniek! Par to tu nesatraucies.
Vienīgi lielie plēsēji vairojas! Tas taču labi, meža īpašniek!

Atbildēt

Zemkopības ministrijas Ozola, Lucauas un LVM afēra ar kūdru!

20.01.2020. 00:58

Valsts kontroles revīzijas ziņojumus vienmēr izvērtē Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija.
Pirms nedēļas deputāti uzklausīja revidentu ATSKAITI PAR ATKLĀTO ZEMKOPĪBAS MINISTRIJĀ UN “LATVIJAS VALSTS MEŽOS”.

KOMISJĀ LIELĀ SKAITĀ IERADĀS LOBIJU ORGANIZĀCIJU PĀRSTĀVJI!!!!!!!!!!!! DARBA DEVĒJU KONFEDERĀCIJA, ĀRODBIEDRĪBU SAVIENĪBA, TIRDZNIECĪBAS UN RŪPNIECĪBAS UN RŪPNIECĪBAS KAMERA, MEŽA !!! UN KOKSNES APSTRĀDĀTĀJU!!!! ORGANIZĀCIJU VADĪTĀJI!!!!! !!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Zemkopības ministrijas Ozola, Lucauas un LVM afēra ar kūdru!

20.01.2020. 00:51

»

...

Ozols ir tikai nelietīgs izpildītājs,rokvadošie norādījumi nāk no kriminālnoziedznieku shodkas,sauktu par koalīciju


Nekā personīga, 19.01.2020
Kūdras ieguves vietas iznomātas uz desmitiem gadu par neatbilstošu cenu.
Zemkopības ministrija un “Latvijas valsts meži” nomas maksu nav paaugstinājuši. Līdz ar to Valsts kasei iet garām teju 5 000 000 eiro.
Latvijas valsts meži ir bagātākais no VALSTS UZŅĒMUMIEM. Tas apsainieko ¼ daļu Latvijas teritorijas. ZĀĢĒ un STĀDA VALSTS MEŽUS, IZNOMĀ TOS MEDĪBĀM, kā arī PĀRDOD SMILTI un GRANTI no saviem karjeriem. Uzņēmuma ienākumi pēdējos gados ir ap 200-300 miljoniem eiro gadā. Uzņēmums ļoti rūpējas par savu tēlu. Tajā strādā vismaz 7 sabiedrisko attiecību cilvēki, tiek algoti arī speciālisti no malas. Valdība tam ik gadus ļauj ap 4 000 000 eiro ik gadus sadalīt ziedojumos sportam, kultūrai, sportam un sociālajiem projektiem. Nepilns 1 MILJONS ZIEDOJUMA tiek arī MEŽA NOZARES ATBALSTAM!!!!!!!!!!! Latvijā grūti atrast meža nozares ekspertus, kas nebūtu saņēmuši finansējumu no uzņēmuma.

Latvijas valsts mežu akciju turētājs ir Zemkopības ministrija. Tās vadībā no 2002.gada pārsvarā bijuši ZZS ministri. Tagad vadību pārņēmis Kaspars Gerhards no Nacionālās apvienības.
“Latvijas valsts meži” no 2000.gada apsaimnieko arī visus valsts īpašumā esošos purvus. Tajos PRIVĀTAS KOMOĀNIJAS IEGŪST AP 60% NO VISAS LATVIJĀ IEGŪTĀS KŪDRAS, PAR TO LĪDZ ŠIM MAKSĀJOT SMIEKLĪGI MAZAS SUMMAS. .. Liela daļa purvu ar ilgtemiņa līgumiem iznomāti 90-tajos gados. Firmām par kūdras ieguvi jāmaksā tikai zemes noma – 1,5% no zemes kadastrālās vērtības, kurā nav iekļauta kūdras vērtība. Par nepieciešamību mainīt VALSTIJ NEIZDEVĪGOS NOSACĪJUMUS spriests jau no 2000.gadu sākuma.
2014.gada pavasarī Laimdotas Straujumas valdība nolēma, ka nomas maksa jāpaaugstina līdz 6% no kadastrālās vērtības, bet no 2015.gada 1.janvāra VISOS VECAJOS LĪGUMOS PURVU NOMAS MAKSA JĀNOSAKA ATBILSTOŠI TIRGUS CENAI. Lai pasātgātu uzņēmējus no nesamērīga izmaksu pieauguma, likumā paredzēta indeksācija. Nomas maksu drīkst paaugstināt tikai par 20% gadā līdz tā sasniedz tirgus cenu.

Valsts kontrole- Kopš 2015.gada normatīvais akts paredzējis uzsākt indeksāciju, tā netika uzsākta savlaicīgi un attiecīgi šī NOMAS MAKSA, KAS TIEK IEKASĒTA, IR ZEMĀKA NEKĀ TO PAREDZĒJA NORMATĪVAIS AKTS. Ja mēs skatamies ar mūsu aplēsēm, tad līdz 2019.gad beigām NAV GŪTI 1,6 MILJONI EIRO. VĒL NETIKS GŪTI 3,1 MILJONS EIRO!!!!!!!!!

CELT CENAS LĪGUMOS BIJA “LATVIJAS VALSTS MEŽU” UZDEVUMS, TAČU NOMAS MAKSAS PAAUGSTINĀŠANA JEB INDEKSĀCIJA UZSĀKTA AR 3 GADU NOVĒLOŠANOS!!!!! Tikai 2018.gadā. REVĪZIJĀ ZEMKOPĪBAS MINISTRIJĀ un “LATVIJAS VALSTS MEŽOS” VALSTS KONTROLE KONSTATĒJA, KA VALSTS MANTAS APSAIMNIEKOTĀJI NEMAZ NEZINA, CIK DAUDZ ATRADNĒS IEGŪSTAMĀS KŪDRAS VALSTIJ PIEDER, KĀ ARĪ IERĒDŅI GADIEM ILGI NAV SEKOJUŠI LĪDZI, CIK DAUDZ NO TĀS IR PĀRDOTS, KĀ ARĪ NAV STRATĒĢIJAS, KĀ AR DERĪGIEM IZRAKTEŅIEM RĪKOTIES.
-Par purviem šoreiz..
Dūklavs – Par ko?????
-Par purviem
Dūklavs- Par kādiem purviem?????

Laikā, kad valdība nomas maksas paaugstināšanas noteikumus pieņēma, ZEMKOPĪBAS MINISTRS BIJA ZAĻZEMNIEKS JĀNIS DŪKLAVS. Nu jau gadu viņš vairs nav ministrs un detaļas par notikumiempar purvu nomu ir piemirsis!!!
Dūklavs- Mums dažādas diskusijas AR MEŽINIEKIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ir bijušas. Un tas, ka ir jāmaksā nomas maksa par šī purva izmantošanu, tas noteikti bija. Zinu arī, ka par šo samaksu lielumu ir bijusi runa savā laikā.. Noteikti, ka NEBIJA pats aktuālākais jautājums, teiksim, PAR METODIKU, par visu to, kā jūs ziniet, mums ļoti lielas runas visu laiku gāja par BIOTOPIEM.

Pirms valdība lemj par noteikumu pieņemšanu, tos apspriež un saskaņo MINISTRIJU VALSTS SEKRETĀRI. VIŅI ARĪ IR ATBILDĪGI PAR TO IZPILDI. No 2007.gada šo amatu Zemkopības ministrijā ieņem DACE LUCAUA.
Lucaua- Šobrīd Valsts kontroles viedoklis ir 1,6 MILJONI!!!!!!! MĒS NEVARAM PARAKSTĪTIES ZEM TĀDA SKAITĻA!!
-Kāds ir tas jūsu skaitlis?
Lucaua - IZSTRĀDĀSIM METODIKU UN SARĒĶINĀSIM!!!!!!!!! jums vēlreiz saku, TAS NAV IESPĒJAMS TĀ PATEIKT, KAS TUR ĪSTI IR APAKŠĀ!!!! IR KAUT KĀDAI SISTĒMAI JĀBŪT, KĀ TO UZSKAITĪT.
-Varbūt tā ir jūsu atbildība. Jūs esat Valsts sekretāre jau cik gadus, un visa šī perioda laikā jūs droši vien nācāt šeit tāpat kā šodien apspriest tos Ministru kabineta noteikumus, un tas rezultāts – 5 gadi pagājuši, un nekas nav..
Lucaua- Nu, kaut kādā mērā, protams, ka TĀ IR MANA, UN VALSTS, UN KOPUMĀ ATBILDĪBA, JO TIE IR VALSTS RESURSI.
-“LATVIJAS VALSTS MEŽU ATBILDĪBA”???
Lucaua – Nu, jautājums, droši vien, ir NODOTS PROKURATŪRAI, LĪDZ AR TO TĀS ATBILDĪBAS VARĒS VĒRTĒT.

“Latvijas valsts mežos”UZSKATA, KA NOMAS MAKSAS PAAUGSTINĀŠANA VECAJIEM LĪGUMIEM IR GANDRĪZ VAI VEIKSMES STĀSTS!!!!!!!!!!! ¾ NOMNIEKU IR ĀRVALSTU INVESTORI!!!!!!!!!!! Procesu ir IZDEVIES NOVADĪT tā, ka nav bijis jāiet tiesāties. TRĪS GADU KAVĒŠANĀS ESOT ATTAISNOJAMA!!!! JO GRŪTĪBAS ESOT RADĪJUSI PRASĪBA NOTEIKT TIRGUS CENU. ĪPAŠUMU VĒRTĒTĀJI NAV SPĒJUŠI TO IZDARĪT!!!!!!!!!!!!!!!!!! KĻŪDA ESOT, KA VĒRTĒTĀJI NAV PIEAICINĀTI NOTEIKUMU RAKSTĪŠANĀ. LAI GAN UZŅĒMUMS PIEDALĪJĀS NOTEIKUMU APSPRIEŠANĀ VAIRĀKU GADU GARUMĀ, TAS NEVAROT BŪT ATBILDĪGS PAR LAIKUS NEPAMANĪTO PROBLĒMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Edvins Zakovics, LVM valdes loceklis – Nebijām šo noteikumu IZSTRĀDĀTĀJI. MĒS BIJĀM VIENS NO DALĪBNIEKIEM!!!!!!!!!!!!!! Turētājs šiem noteikumiem bija FINANŠU MINISTRIJA, teiksim, un viņas paspārnē šie noteikumi notika!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Ahā

19.01.2020. 22:14

»

!!!

Protams ka Latvijas mežos viss varētu būt labāk, bet to panākt ar saimnieka apziņas veidošanu nevis ierobežojumiem, represīvam metodēm un dažadām panikas celšanas akcijām, ko piedavā mums ornitalogi...


Tad kad viss ir izlaupīts, jūs esat ar mieru ....
Nē no sākuma būs jānotiesā visi vainīgie, lai tas vairs neatkārtotos un būtu līdzekļi par ko tuvākajos 70 gados iepirkt kokmateriālus Latvijai, kamēr ataug pašiem meži.

Atbildēt

!!!

19.01.2020. 21:03

Protams ka Latvijas mežos viss varētu būt labāk, bet to panākt ar saimnieka apziņas veidošanu nevis ierobežojumiem, represīvam metodēm un dažadām panikas celšanas akcijām, ko piedavā mums ornitalogi.

Sākumā neko sliktu nesaskatu Latvijas meža zinātnieku piedāvātajai “burkāna” politikai, kas nozīmē: ja kopsi mežu un tas sasniegs kokrūpniecībai optimālus izmērus, un iestadīsi vietā vēl raženāku mežu, tad tu un tavi bērni varēs baudīt sava darba augļus. Manuprāt mums ir labs piemērs kam varam meža apsaimniekošanā līdzināties, tā ir Somija.

Atbildēt

tieši tā! Uzmanība uz Gerhardu!

19.01.2020. 20:34

»

personīgā atbildība > ...

Norādījumiem ir jēga tikmēr, kamēr ir kāds, kas ir gatavs tos izpildīt. Tas ir jautājums par katra cilvēcisko atbildību


Kā tas ir? Ja šis ministrs – Gerhards – kurš bija VARAM ministrs, kurš protestēja pret šiem grozījumiem pirms 2 gadiem, šobrīd viņš ir zemkopības ministrs, un aktīvi virza un atbalsta šos grozījumus.

– Redziet, ko ir vērts paturēt prātā, tā situācija dažādās ministrijās ir dažāda. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā politiku nosaka ministrs, un ministrijas ierēdņi ir gatavi pagriezties kaut pa 180 grādiem, ja ministrs saka kaut kā citādāk. Zemkopības ministrjā, cik man ir bijusi darīšana ar ministriem, ministrs īsti neietekmē neko. Katrs ministrs var nākt ar savu redzējumu sākumā, bet drīz vien viņi visu runā vienādi. Tur ir, acīmredzot, citi, kas nosaka šīs ministrijas politiku.

-Spēcīgāks lobijs Zemkopības ministrijā no organizācijām, kas nosaka..

- Vai tas ir no organizācijām, vai paši ministrijas ierēdņi, vai varbūt uzņēmumi, bet ir citi, kas pieņem lēmumus ministra vietā.

Atbildēt

Okupācijas ietekme nav zudusi

19.01.2020. 19:30

»

manupraat

Pirms kaut ko rakstiit vai runaat par me'ziem, vajag konkretizeet, par kaadiem me'ziem iet runa - valsts, vai privaatiipa'sumaa eso'sajiem me'ziem. Jeb pie mums veel joprojaam ir padomju laiki, kad me'zs nevareeja buut privaatiipa'sums??! Normaali buutu, ja privaatiipa'sniekam taadi dabas aizstaavji...


Privāts mežs un faktiski arī privātīpašums šajā pavalstī neeksistē. Ar to nākas saskarties, tiklīdz vēlies savā īpašumā kaut ko darīt, būvēt, zāģēt vai iestādīt, vienalga ko, tā uzreiz ir vesela rinda noteikumu un neskaitāmi ierēdņu kantori ar izstieptām roķelēm jau gaida tiem likumīgi pienākošos kumosu.
Pamēģiniet nozāģēt egli uz saviem 600m2, kura lauž mājas pamatus, cik izmaksās atļaujas un vai vispār atļaus. Toties kanādā un ASV dari ko gribi savā zemē, tikai neapdraudi apkārtējos. To es saprotu, tad tas ir privātīpašums.

Atbildēt

Asiirietis

19.01.2020. 19:12

Tie kuri iedvesmu (jaunām afērām) rod pie saviem virtuālajiem banku kontu cipariem, mežs vai citas dabas bagātības ir tikai savu nedabīgo tieksmju apmierināšanas objekti.
Uzskatu, ka visus kam ir izteikti slimīga nosliece uz naudas pelnīšanu, būtu jāatdzīst par garīgi nevesaliem un jāizolē no pārējās sabiedrības. Ar to varētu garantēt 100% visu valsts nozaru neizbēgamu uzplaukumu.

Atbildēt

viss pareizi

19.01.2020. 15:49

tikai mežam jāpilda valsts kase...............Debilie, kas baro klejojošus kaķus un vāŗnas pilsētā un neļauj iekopt parkus........viņiem bail, ka pašus pieliks pie darba

Atbildēt

manupraat

19.01.2020. 13:14

Pirms kaut ko rakstiit vai runaat par me'ziem, vajag konkretizeet, par kaadiem me'ziem iet runa - valsts, vai privaatiipa'sumaa eso'sajiem me'ziem. Jeb pie mums veel joprojaam ir padomju laiki, kad me'zs nevareeja buut privaatiipa'sums??! Normaali buutu, ja privaatiipa'sniekam taadi dabas aizstaavji un valsts iestaades sniegtu konsultaacijas, nevis paveeles un riikojumus ko un kaa driikst vai nedriikst dariit. Un ja nu tajaa privaatiipa'sumaa ir kaut kas valsts interesees aizsargaajams, tad valstij ar privaatiipa'snieku jaasleedz liigums par 'sii objekta aizsardziibu un jaamaksaa par to adekvaata kompensaacija. Un ja tas ir vajadziigs valstij, tad arii valsts iestaadeem ir jaakaarto visas formalitaates, nevis privaatiipa'sniekam jaateeree savs laiks rakstot un iesniedzot vajadziigos papiirus. Tad nevajadzees rakstiit asarainas veestules ar 'sausmu staastiem par briesmo'niem, kas bendee me'zus. Kas attiecas uz vlsts me'zu apsaimnieko'sanu, tad skaidrs, ka no amatiem jaapatriec visi, kuri nejeedz vai negrib godpraatiigi pildiit savus darba pienaakumus. Viss.

Atbildēt

personīgā atbildība > ...

19.01.2020. 12:29

»

...

Ozols ir tikai nelietīgs izpildītājs,rokvadošie norādījumi nāk no kriminālnoziedznieku shodkas,sauktu par koalīciju


Norādījumiem ir jēga tikmēr, kamēr ir kāds, kas ir gatavs tos izpildīt. Tas ir jautājums par katra cilvēcisko atbildību.

Atbildēt

hm

19.01.2020. 12:05

»

...

Ozols ir tikai nelietīgs izpildītājs,rokvadošie norādījumi nāk no kriminālnoziedznieku shodkas,sauktu par koalīciju


teiksi, ka jāskatās, kuram shodas grupņikam viņi pārskaita? Arī tur ir sava sistēma

Atbildēt

?

19.01.2020. 11:38

Klausam, Biķim, Mierkalnam? tie visi ir miljonāri

Atbildēt

19.01.2020. 11:33

»

...

Ozols ir tikai nelietīgs izpildītājs,rokvadošie norādījumi nāk no kriminālnoziedznieku shodkas,sauktu par koalīciju


bet arī iepriekšējā koalīcijā viņi bija un Ozols pildīja pasūtījumu, aiziepriekšējā arī bija tie paši un Ozols pildīja pasūtījumu
Tad, kurai shodkai Ozols izpildās?

Atbildēt

beidzot

19.01.2020. 10:29

»

Mežinženieris

Gribēju ielikt plusiņu - nesanāca, neņem pretī. Bet nu nekas - mežs jau ir burkānu lauks, tur jau nav ne putnu, ne sēņu, ne svaiga gaisa, jo miglots, nu nekā vērtīga, kā liecina pirmie agresīvie komenti...


pienācis laiks vākt paralstus, lai no Zemkopības ministrijas atlaiž Arvīdu Ozolu. Viņš ir vainīgs pie tā, kas noticis ar valsts mežiem. Mūsu mežiem. Ārstam, dzejniekam, rakstnieksm, juristam, skolotājam, pensionāram, skolniekam piederošajiem valsts mežiem.

Atbildēt

VB*

19.01.2020. 09:00

»

Janka

Izdauzīšu purnu tam ornitologam, kurš spers kāju manā mežā


Nepārspīlē, Janka! Vai tu tur cirstu, ja tur būtu, piem., lielā ērgļa ligzda? Daudz saprātīgāk būtu to visu neiznīcināt, bet gan no valsts (jā, arī no manis / mums visiem) par saglabāšanu saņemt kādu kompensāciju, vai nē?

Atbildēt

nelieši

19.01.2020. 07:58

Dzeltenie parazīti,tie ir......

Atbildēt

indiāņu sveiciens

19.01.2020. 00:29

Kad būs saindēta pēdējā upe, Kad būs beigta pēdējā zivs, Kad būs nocirsts pēdejais koks, Tad cilvēki sapratīs, ka naudu nevar ēst.

Atbildēt

Mežinženieris

18.01.2020. 23:43

Gribēju ielikt plusiņu - nesanāca, neņem pretī. Bet nu nekas - mežs jau ir burkānu lauks, tur jau nav ne putnu, ne sēņu, ne svaiga gaisa, jo miglots, nu nekā vērtīga, kā liecina pirmie agresīvie komenti.

Bet, lai nu kā tas kādiem nepatīk, mežs tā ir komplicēta vide, kuru, pagaidām ar visiem iespējamiem saviem spēkiem Latvijā cenšas izpostīt Latvijas valsts meži un ne tikai. Lielas mežu platības ir pārdotas ārzemniekiem, par ko ļoti žēl.
Jau kā padzīvojis profesionālis arī es varu izteikt tikai nožēlu par to, kas notiek mežos, kuru apsaimniekošanā netiek ievērotas gadsimtos iegūtās atziņas meža produktivitātes un vides saglabāšanai. Par to ļoti žēl, taču šīs darbības postošo ietekmi jau šobrīd ir izjutuši ļoti daudzi lauku iedzīvotāji, cik nu viņu vēl tur ir palicis. Un nākotnē nenovēršami izjutīs vēl skaudrāk.

Atbildēt

Janka

18.01.2020. 23:12

Izdauzīšu purnu tam ornitologam, kurš spers kāju manā mežā...

Atbildēt

P.

18.01.2020. 22:56

O, man, izrādās, ir tiesības "atpūsties un iedvesmoties"?

Tūlīt sastādīšu sarakstu ar lietām, parādībām un personām, kas traucē man šīs tiesības īstenot.

Atbildēt

ģeo

18.01.2020. 21:40

Šodien mežs ir eiriķi,bet pienāks diena un tas būs viņiem cietums.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...