Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam nesen publicēju pirmo sarakstu ar Latvijas advokātu birojiem un to pārstāvjiem, kuru darbība, kā es uzskatu, ir vērsta uz to, lai dažādos veidos atbalstītu un pārstāvētu Putinas režīma intereses ne tikai Latvijā (pietiek.com/raksti/krievijas_rubli_nesmird__tos_mazga_latvijas_advokatu_biroji).

Šeit un turpmāk paužot savu viedokli, mazliet atkārtošos, ka, ņemot vērā starptautiskās sankcijas, kas ir ieviestas pret Krieviju saistībā ar karu Ukrainā, Putinam pietuvinātie izmanto savus cilvēkus visā pasaulē, lai tās apietu. Ar nožēlu jāatzīst, ka arī Latvija ir iekļuvusi to valstu sarakstā caur kurieni Krievija apiet sankcijas un tas ir pamanīts arī starptautiskajā vidē. Tādā veidā turpinot, Latvijai atkal ir lielas izredzes tikt kārtējā starptautiskajā pelēkajā sarakstā.

Lai apietu sankcijas, ir jābūt pietiekami kompetentai izpratnei gan par nacionālajiem tiesību aktiem, gan arī par gana specifiskām starptautiskajām tiesību normām, un šādas specifiskas zināšanas piemīt tikai juristiem vai finansistiem. Un pietiekoši kompetentās iestādēs jau ir iezīmējušies konkrēti Latvijas advokātu biroji, kuri strādā Kremļa interesēs un palīdz apiet sankcijas. Tāpēc turpināsim publicēt Latvijas advokātu birojus un konkrētus Latvijas advokātus, juristus, kā arī finansistus, kuri ir pārdevušies Kremlim.

Jāatzīmē, ka šajā sakarā daudzi aizstāves šajā sarakstā minētās personas, norādot, ka advokātu nedrīkst saistīt ar klientu, jo advokāts dara savu darbu. Taču šeit ir kāda būtiska piebilde: ļoti iespējams, ka šajā sarakstā minētās personas sniedz atbalstu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā, sniedzot padomus un informāciju.

Šo ekskluzīvo sarakstu, kura personāži ļoti, ļoti nealkst sabiedrības uzmanības, turpināsim publicēt. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.

Ivars Grunte – advokātu biroja “TGS Baltic" vadošais partneris

Latvijas advokatūras veterāns, kurš ilgstoši nodarbojies ar KF oligarhu un specdienestu naudas atmazgāšanas operācijām caur Latvijas finanšu sistēmu. Jau kopš deviņdesmito gadu sākuma viņš ir tuvs prokremliskā oligarha Andra Šķēles biznesa interešu pārstāvis, un šobrīd viņš atrodas Šķēlem un Ainaram Šleseram piederošās bankas AS “Industra Bank” padomē (banka izveidota ar primāro mērķi “apkalpot” Krievijas naudu un tiek izmantota sankciju apiešanai). Iepriekš cieši sadarbojies (bija kopīgs advokātu birojs) ar vēl vienu Šķēles advokātu un interešu pārstāvi – Jāni Lozi, kurš aktīvi darbojās un bija apsūdzēts digitālgeitas afērā. Ivars Grunte ir ļoti tuvās un draudzīgās attiecībās ar bijušo VDK virsnieku Juri Savicki. Abi daudzus gadus kopā darbojas Latvijas Tenisa savienībā. Turklāt Ivars Grunte ir attīstījis ļoti spēcīgu draudzību ar vēl vienu Latvijai īpaši nelojālu advokātu, un tas ir Mihails Černousovs, kurš ir bēdīgi slavenā Jāņa Ādamsona advokāts. Mihails Černousovs padomju laikos strādāja tiesībsargājošās institūcijās un pēc Latvijas neatkarības atgūšanas visticamāk turpināja strādāt Krievijas specdienestu labā, bet jau kā Latvijas Privātdetektīvu un apsardzes dienestu federācijas prezidents. Cik esmu pamanījis, KF varai pietuvinātie žurnālisti un masu mediji dažkārt izmanto Ivaru Grunti, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Jurijs Baibakovs – advokātu birojs SIA „ZAB JB”

Apkalpo Krievijas organizētās noziedzības intereses Latvijā un pats ir ļoti cieši saistīts ar organizēto noziedzību un būtībā ir tās dalībnieks. Jurijam Baibakovam ir vairāki sadarbības partneri Valsts policijā, respektīvi, arī šie policisti varētu būt uzskatāmi par līdzdalībniekiem. Jurija Baibakova tēvs Boriss Baibakovs bija augsta līmeņa padomju varas funkcionārs (Rīgas pilsētas komitejas otrais sekretārs, pabijis arī citos augsts amatos) un tuvs draugs un kolēģis Valērijam Karginam.

Sergejs Hidašeli – advokātu birojs “ACTIUM”

Advokāts, kurš, manuprāt, nepārprotami ir lojāls Krievijas Federācijai. Savukārt Putina vēstniecība Latvijā viņu prezentē kā advokātu, pie kura vērsties Krievijas Federācijas pilsoņiem, ja nepieciešama juridiskā palīdzībā Latvijā. Viņš ir bieži manīts, apmeklējam juridiskos forumus Krievijā, droši vien – lai gūtu zināšanas, kā efektīvāk lobēt tādas izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos, kas apgrūtinātu naudas atmazgāšanas operāciju izmeklēšanas procesu, tādējādi palīdzot Kremļa saimniekiem apiet starptautiskās sankcijas.

Dmitrijs Skačkovs – advokātu birojs “ACTIUM”

Advokāts, kurš, manuprāt, ir lojāls Krievijas Federācijai. Arī viņu Kremļa vēstniecība Latvijā prezentē kā advokātu, pie kura vērsties Krievijas Federācijas pilsoņiem, ja nepieciešama juridiskā palīdzībā Latvijā. Apmeklē juridiskos forumus Krievijas Federācijā un lobē tādas izmaiņas normatīvajos aktos, kas apgrūtina izmeklēšanas pret naudas atmazgāšanas operācijām un sankciju apiešanu no Krievijas Federācijas puses. Nodrošina Krievijas ietekmes aģentu Latvijā intereses un arī aizstāvību tiesvedībās. Arī viņu prokremliskie žurnālisti un masu mediji izmanto, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Daiga Siliņa – advokātu birojs “Dāvidsons un partneri”

Advokāte, kura, manuprāt, ir lojāla Krievijas Federācijai un vada advokātu biroju, kurš vienmēr ir nodarbojies ar Krievijas interešu lobēšanu Latvijā. Iepriekšējie advokātu biroja “Dāvidsons un partneri” vadītāji Sergejs Davidsons un Aleksandrs Ogurcovs bija ilggadēji padomju varas tieslietu sistēmas darbinieki, kuri arī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas visticamāk turpināja strādāt Krievijas drošības iestāžu labā. Daiga Siliņa ir abu iepriekšminēto advokātu skolniece un, manuprāt, aktīvi lobē Krievijas intereses Latvijā. Daiga Siliņa aktīvi strādā, lai veicinātu tādas izmaiņas normatīvajos aktos, kas apgrūtina izmeklēšanas pret naudas atmazgāšanas operācijām un sankciju apiešanu no Krievijas Federācijas puses. Arī viņu prokremliskie žurnālisti un masu mediji izmanto, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Novērtē šo rakstu:

76
39

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...