Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam nesen publicēju pirmo sarakstu ar Latvijas advokātu birojiem un to pārstāvjiem, kuru darbība, kā es uzskatu, ir vērsta uz to, lai dažādos veidos atbalstītu un pārstāvētu Putinas režīma intereses ne tikai Latvijā (pietiek.com/raksti/krievijas_rubli_nesmird__tos_mazga_latvijas_advokatu_biroji).

Šeit un turpmāk paužot savu viedokli, mazliet atkārtošos, ka, ņemot vērā starptautiskās sankcijas, kas ir ieviestas pret Krieviju saistībā ar karu Ukrainā, Putinam pietuvinātie izmanto savus cilvēkus visā pasaulē, lai tās apietu. Ar nožēlu jāatzīst, ka arī Latvija ir iekļuvusi to valstu sarakstā caur kurieni Krievija apiet sankcijas un tas ir pamanīts arī starptautiskajā vidē. Tādā veidā turpinot, Latvijai atkal ir lielas izredzes tikt kārtējā starptautiskajā pelēkajā sarakstā.

Lai apietu sankcijas, ir jābūt pietiekami kompetentai izpratnei gan par nacionālajiem tiesību aktiem, gan arī par gana specifiskām starptautiskajām tiesību normām, un šādas specifiskas zināšanas piemīt tikai juristiem vai finansistiem. Un pietiekoši kompetentās iestādēs jau ir iezīmējušies konkrēti Latvijas advokātu biroji, kuri strādā Kremļa interesēs un palīdz apiet sankcijas. Tāpēc turpināsim publicēt Latvijas advokātu birojus un konkrētus Latvijas advokātus, juristus, kā arī finansistus, kuri ir pārdevušies Kremlim.

Jāatzīmē, ka šajā sakarā daudzi aizstāves šajā sarakstā minētās personas, norādot, ka advokātu nedrīkst saistīt ar klientu, jo advokāts dara savu darbu. Taču šeit ir kāda būtiska piebilde: ļoti iespējams, ka šajā sarakstā minētās personas sniedz atbalstu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā, sniedzot padomus un informāciju.

Šo ekskluzīvo sarakstu, kura personāži ļoti, ļoti nealkst sabiedrības uzmanības, turpināsim publicēt. Atgādināsim, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 17. pantu konkrētām personām ir noteikts ziņošanas pienākums par sankciju pārkāpšanu vai to mēģinājumu.

Ivars Grunte – advokātu biroja “TGS Baltic" vadošais partneris

Latvijas advokatūras veterāns, kurš ilgstoši nodarbojies ar KF oligarhu un specdienestu naudas atmazgāšanas operācijām caur Latvijas finanšu sistēmu. Jau kopš deviņdesmito gadu sākuma viņš ir tuvs prokremliskā oligarha Andra Šķēles biznesa interešu pārstāvis, un šobrīd viņš atrodas Šķēlem un Ainaram Šleseram piederošās bankas AS “Industra Bank” padomē (banka izveidota ar primāro mērķi “apkalpot” Krievijas naudu un tiek izmantota sankciju apiešanai). Iepriekš cieši sadarbojies (bija kopīgs advokātu birojs) ar vēl vienu Šķēles advokātu un interešu pārstāvi – Jāni Lozi, kurš aktīvi darbojās un bija apsūdzēts digitālgeitas afērā. Ivars Grunte ir ļoti tuvās un draudzīgās attiecībās ar bijušo VDK virsnieku Juri Savicki. Abi daudzus gadus kopā darbojas Latvijas Tenisa savienībā. Turklāt Ivars Grunte ir attīstījis ļoti spēcīgu draudzību ar vēl vienu Latvijai īpaši nelojālu advokātu, un tas ir Mihails Černousovs, kurš ir bēdīgi slavenā Jāņa Ādamsona advokāts. Mihails Černousovs padomju laikos strādāja tiesībsargājošās institūcijās un pēc Latvijas neatkarības atgūšanas visticamāk turpināja strādāt Krievijas specdienestu labā, bet jau kā Latvijas Privātdetektīvu un apsardzes dienestu federācijas prezidents. Cik esmu pamanījis, KF varai pietuvinātie žurnālisti un masu mediji dažkārt izmanto Ivaru Grunti, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Jurijs Baibakovs – advokātu birojs SIA „ZAB JB”

Apkalpo Krievijas organizētās noziedzības intereses Latvijā un pats ir ļoti cieši saistīts ar organizēto noziedzību un būtībā ir tās dalībnieks. Jurijam Baibakovam ir vairāki sadarbības partneri Valsts policijā, respektīvi, arī šie policisti varētu būt uzskatāmi par līdzdalībniekiem. Jurija Baibakova tēvs Boriss Baibakovs bija augsta līmeņa padomju varas funkcionārs (Rīgas pilsētas komitejas otrais sekretārs, pabijis arī citos augsts amatos) un tuvs draugs un kolēģis Valērijam Karginam.

Sergejs Hidašeli – advokātu birojs “ACTIUM”

Advokāts, kurš, manuprāt, nepārprotami ir lojāls Krievijas Federācijai. Savukārt Putina vēstniecība Latvijā viņu prezentē kā advokātu, pie kura vērsties Krievijas Federācijas pilsoņiem, ja nepieciešama juridiskā palīdzībā Latvijā. Viņš ir bieži manīts, apmeklējam juridiskos forumus Krievijā, droši vien – lai gūtu zināšanas, kā efektīvāk lobēt tādas izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos, kas apgrūtinātu naudas atmazgāšanas operāciju izmeklēšanas procesu, tādējādi palīdzot Kremļa saimniekiem apiet starptautiskās sankcijas.

Dmitrijs Skačkovs – advokātu birojs “ACTIUM”

Advokāts, kurš, manuprāt, ir lojāls Krievijas Federācijai. Arī viņu Kremļa vēstniecība Latvijā prezentē kā advokātu, pie kura vērsties Krievijas Federācijas pilsoņiem, ja nepieciešama juridiskā palīdzībā Latvijā. Apmeklē juridiskos forumus Krievijas Federācijā un lobē tādas izmaiņas normatīvajos aktos, kas apgrūtina izmeklēšanas pret naudas atmazgāšanas operācijām un sankciju apiešanu no Krievijas Federācijas puses. Nodrošina Krievijas ietekmes aģentu Latvijā intereses un arī aizstāvību tiesvedībās. Arī viņu prokremliskie žurnālisti un masu mediji izmanto, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Daiga Siliņa – advokātu birojs “Dāvidsons un partneri”

Advokāte, kura, manuprāt, ir lojāla Krievijas Federācijai un vada advokātu biroju, kurš vienmēr ir nodarbojies ar Krievijas interešu lobēšanu Latvijā. Iepriekšējie advokātu biroja “Dāvidsons un partneri” vadītāji Sergejs Davidsons un Aleksandrs Ogurcovs bija ilggadēji padomju varas tieslietu sistēmas darbinieki, kuri arī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas visticamāk turpināja strādāt Krievijas drošības iestāžu labā. Daiga Siliņa ir abu iepriekšminēto advokātu skolniece un, manuprāt, aktīvi lobē Krievijas intereses Latvijā. Daiga Siliņa aktīvi strādā, lai veicinātu tādas izmaiņas normatīvajos aktos, kas apgrūtina izmeklēšanas pret naudas atmazgāšanas operācijām un sankciju apiešanu no Krievijas Federācijas puses. Arī viņu prokremliskie žurnālisti un masu mediji izmanto, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Novērtē šo rakstu:

72
37

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...