Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Likumi sev un saviem tuvākajiem

PIETIEK. S. Metuzāls
22.01.2011.
Komentāri (28)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jānis

24.12.2011. 17:18

kā senās mācības stāsta, to visu ļaunumu ko nodarīja tautai septiņās paaudzēs nāksies atmaksāt līdz elkoņiem kapitālismā iestigušajiem, to arī novēlu

p.s. denacionalizēts, un tomēr dzīvs

Atbildēt

meli

17.06.2011. 10:26

Nekāda vēsturiskā taisnīguma nebija. Vislabākos namus pievāca veikli mahinatori no Amerikas uz pilnvaru un citādi safabricētu papīru pamata, atmetot pērkamajiem iestāžu darboņiem viņu daļu. Lai miljonāram Zīlem speciāli pārdalīja namu privātajā un valsts daļā, lai viņš varētu kļūt par miljonu vērta dzīvokļa īpašnieku, kamēr blakusnama iedzīvotājus kā suņus dzen uz ielas. Tā teikt - katram savs.

Atbildēt

Jānis Kūla>Rita no laukiem

27.01.2011. 11:26

Rita. No laukiem.
23.01.2011. 08:37

Paskaidrojat man,nesaprašai, kas būtu ar šiem namiem bijis,ja par 50 gadiem viņi nebūtu apsaimniekoti? Nebaidos piekrist Bojāra viedoklim,ka būtu pieticis ar to,ka bijušajam īpašniekam atdod 200 kv.m.! Ne jau latviešu tauta bija tā, kas šos namus denacionalizēja, tā bija iejaukšanās no malas.
-------------------------
Vispirms bija jāiegulda līdzekļi un šie nami jāuzceļ un tikai TAD BIJA NAMĪPAŠUMI , kuros 50 gadus varēja dzīvot un arī uzturēt.

Atbildēt

Jānis Kūla

27.01.2011. 10:52

Gati , vispirms nosaka īres griestus , kas nesedz PAT apsaimniekošanas izdevumus , bet , kad īpašumi šādā veidā atņemti tā saucamajiem bijušajiem īpašniekiem , tad īres griestus atceļ. Nu īsti SARKANĀS MAFIJAS GĀJIENI ! Tālāk TAUTAS APLAUPĪŠANA turpinājās ar sertifikātiem .

Atbildēt

Gatis

[R] 27.01.2011. 02:37

Ja Lato Lapsa kādreiz arī ieskatās komentāros, tad varu galvot, ka viņu nepārsteidz tas, ka mūsu valsts ir tāda, kāda nu ir.
99% komentētāju, pat nav sapratuši šī raksta būtību. Aiz pieraduma, ka šajā portālā visas ziņas sākas ar slikti zagt, slikti melot utt. neviens pat īsti vairs necenšas iebraukt raksta būtībā, pamatdomā-saklausīt autora viedokli. Ieraugot Grūtupa portretu pasludina viņu par kriminālnoziedznieku, lai arī rakstā ir skaidri pateikts, ka Grūtups jau sākumā izstrādājis likuma projektu, kas būtu izdevīgākais visām ar īpašumu saistītajām pusēm, un iestrādājis normu, kas neļautu kuram katram Gailim vai Godmanim noprivatizēt veselus kvartālus, kas neļautu Šķēlem un Lembergam iznīcināt visu Latvijas ekonomiku, izsaimniekojot rūpnīcas kurās strādāja cilvēki, Latvijas iedzīvotāji-nodokļu maksātāji.

Piemērs: Staiceles papīrfabrika, Valsts akciju sabiedrība. Šo rūpnīcu kurā strādāja ap 600 strādnieku, izsaimniekoja tā laika direktors Rogozina kungs. Savukārt Rogozina kunga brālis vēlāk jau nodibināja ļoti lielu apdrošināšanas kompāniju, kura turpina darbu vēl šobaltdien. Domāju, ka šādu piemēru mums pa mazo valsti ir daudz, tikai cilvēki mums neizglītoti un mācīties slinki, tas tāpēc, ka lielais vairums intiliģences ir Sibīrijas augsne, te palikuši netīri smurguļi, kas bērnus ieņem asinsgrēkā, tāpēc jau visos portālos lien iekšā, jo uz ielas jau idiotos neviens neklausās.

Atbildēt

šis čekas nekauņa

26.01.2011. 19:23

kurš godīgu latvieti sauc par muļķi, bet ulbrokas lopu=zagli par veiklu čali.....nu tas ir staļina šedevrs.

Atbildēt

allers

26.01.2011. 01:03

domāju, ka attēlā redzamais kungs, ir viens no tiem, kurš tālredzīgi ir veidojis likumdošanu sava labuma gūšanai. bet, lai nu ir kā nu ir ..
---
daudz pretīgāka sajūta pārņem skatoties Jura Podnieka filmā "Vai viegli būt jaunam? "
paskatieites to paraugprāvu un kurš ir tas cilvēks, kas nu apsūdzību uzturot svīst un stostās un lokās kā trīcoša apšu lapa....
vienkārši pretīgi, un nedod Dievs vēl sadomāsies par prezidentu kļūt...

Atbildēt

Jānis Kūla

25.01.2011. 11:17

Jo mazāk būtu atjaunotas īpašuma tiesības , jo vairāk komunistiem būtu ko zagt . Ipašuma tiesības tika atjaunotas tā , lai komunisti tos pēc tam varētu atņemt bijušajiem īpašniekiem- kā tas arī notika . Ires maksa tika noteikta tik maza , ka par to ipašumu nevarēja pat apsaimniekot un tā saucamie bijušie ipašnieki tā tika piespiesti no tiem attekties . Toties komunisti tai pat laikā pilnīgi atklāti zaga uz nebēdu !

Atbildēt

pamela > jāa

24.01.2011. 23:15

"jāa"un tevi par šāvēju vai ne kopā ar LRTT Grantiņu.Tas jau kā Staļins politbiroju,tā mūsu "SPICI"SEN JAU TROIKĀ PIESpriedis augstāko soda mēru.NE Grūtups to realizēja,BET tādi kā Naglis,Gailis,Škēle,Godmanis utt.
ES pilnībā piekrītu Mednim un Ozoliņam.
BET Grūtupam bereti nost par drosmi PUB LISKI TV pateikt taisnību par žīdu kompensācijām!!Tādu otru vīru Latvijā NEATRADĪSIET!Kam mums atdot 30 miljonus,no Krievijas iebraukušajiem žīdiem,kuri te lielākie naida kurinātāji?Es atdotu tikai tādam kā Gordonam,ne jau Zurofam.
Dīvaini,ka Latvijai grūtā laikā 10 milj.no bērniem nozog krievu pensionāri-šovinisti,arī VDKašņiki,tagad uz skausta piesūcās žīdi,kuri ir gana pāri darījuši arī mums,kā to saka Grūtups.
KURŠ un KAD mums maksās kompensāciju????Vai maz kaulu balo Gulagā un ne bez šustinu līdzdalības.
Mēs būtu tie vieni nolādētie,kuri ne par ko pat pīkstēt nedrīks,arī par OKUPANTU izdar'\ibām Saeimā,TV-5 un krievu/žīdu presē?!
Latvieši,ir jāsāk vidot komitejas vai kā nu to saukt LATVIEŠA!!aizstāvībai,ir jāinformē PASAULES sabiedrība par GENOCĪDU !21.gs.NEATKARĪGAJĀ Latvijā pret pamatnāciju!

Atbildēt

vilis

24.01.2011. 15:49

Ļoti labs raksts.Prijatno vspomņiķ.Laikam kā notika,viss bija pareizi un loģiski.Prieks,ka toreiz pie varas bija gudri cilvēki.Nevienu nenosodu.Rezultāts pats par sevi liecina- no apātiskas,bezcerībā iedzītas tautas,izveidojās rosība,bez kuras pašreizējās Rīgas nebūtu un arī citur Latvijā.

Atbildēt

Han!

24.01.2011. 13:13

Pati lielaka saize ko radija denacionalizacija bija vairaki 100 000 jaunajai Latvijas republikai potenciali naidigu cilvju, domajat, ka tas neko nenozime, tad domajat talak, bet demokratiska sabiedriba balstas savstarpeja izdeviguma un sadarbiba

Atbildēt

LDO

24.01.2011. 10:10

Vestre ir atrodams tads fakts,otra kara laika,ASV ir finansejushi Hitleru,lai izshauj eiropas ebrejus,jo eropas ebreji konkureja amerikas ebrejus,tad lai amerikas ebreji,atmaksa eiropas ebrejiem.

Atbildēt

lauķis

24.01.2011. 08:06

Attēlā redzams viltus pravietis, viens no valsts iedzīvotāju apzadzēju likumīgo tiesību pamatotājiem.Ļaunums,ko viņš nodarījis tautai ir samērojams ar genocīdu, tāpēc kriminālatbildībai nedrīkst būt noilgums.

Atbildēt

Taskanji

24.01.2011. 02:06

Nezinu ko var vaidēt! Es nevienu savu īpašumu neesmu ne mantojis ne man kāds būtu tos dāvinājis! Visus esmu par tīru naudu pircis tāpēc neizprotu vaidētājus! Kas Jums liedz nopelnīt un nopirkt tos īpašumus! Kaut gan mūsdienās jau tie īpašumi ir vairāk slogs nekā kaut kas īpašs!

Atbildēt

walizators

24.01.2011. 01:57

Denacionalizēt - var tulkot arī kā "atņemt tautai".
Tas arī sekmīgi ir izdarīts.

Atbildēt

Ilze

24.01.2011. 01:56

Zinu tik, ka kundzei, kas visu savu dzīvi godīgi strādāja Latvijas Televīzijā Padomju laikos, kā daudzi okupācijas gadus Latvijā izdzīvojuši cilvēki ( nevis tie kas aizbēga uz ASV, kad vara mainījās) tika mazs vienistabas dzīvoklis. Pēc īres griestu atcelšanas, nespēja nomaksāt no pensijas pacelto īri un tā Latvijai dzīvi veltījušam, inteliģentam cilvēkam bija jāpārceļas uz sociālo māju. Vēsturiskais taisnīgums? Kas no tiem dzīvokļiem 50 gadu laikā būtu palicis, ja kāds par tiem nerūpētos? Un tā loterija - izrādījās, ka mana ģimene dzīvokli Lāčplēša ielas, vēlāk denacionalizētā namā, vēl padomju laikā veiksmīgi samainīja. Nemaz nevaru iedomāties, cik tas bija briesmīgi ģimenei uzzināt, ka Tava māja vairs nav Tava. Un vēl te advokātos izsities juriskonsults atļaujas medijos par tautas morāli spriedelēt

Atbildēt

īrnieks

23.01.2011. 23:12

Visdrausmīgāk, ka pie namu sagrābšanas tika tie, kuri nav ne tuvu, ne tālu stāvoši kā mantinieki, bet pamanījās apkrāpt vecas baznīcas tantiņas, lai dabūtu parakstu uz fiktīvu testamentu utt...un kuriem izpildkomitejās savējie. Īstie mantinieki atbraukdami uz Latviju nedrīkst ienākt pagalmā paskatīties uz vectēva celto māju, jo tagadējais "saimnieks" prasa: kas tie tādi, lai parādot pases!!! Privātīpašumā ienākt aizliegts! Mati ceļas stāvus, kas redzēts mājā, kurā dzīvojam un kuru pārņēma krāpnieki, kuri tagad lepni skaitās "mājas īpašnieki".

Atbildēt

lata

23.01.2011. 22:24

Shī denacionalizācija ir nodarījusi ārprātīgu, neatgriezenisku ļaunumu mūsu tautai. Pati personīgi pazistu vairākas latviešu ģimenes, kas, pāris gadiņus pacīnījušās ar alkatīgajiem namīpašniekiem, savāca mantiņas un aizbrauca prom uz rietumiem - taisnigākas dzives meklējumos. Vēl ir zināmi fakti, kur pēc nama izremontešanas un sakopšanas pedējos padomijas gados (par pašas grāmatu izdevniecības līdzekļiem) skaisto namu atdeva Maskavas ebrejietei, kas to uzsita gaisā kaut kādiem krievu žulikiem... Debess žēlīgā, lai nolādēts tas vēsturiskais taisnīgums!...

Atbildēt

Lida

23.01.2011. 22:21

Pilnīgi piekrītu viedoklim, ka atbildība un kompensācijas būtu taisnīgi, ja prasītu no PSRS. Un vēl būtu godīgi, ka pirms namu atdošanas, kāds būtu arhīvos pārbaudījis, vai par namu celšanu izmantotā hipotēka ir nomaksāta Latvijas valsts bankām vēl līdz 1940.gadam? Tos, kas varēja tos namus atļauties uzreiz, jau nebija tik daudz!

Atbildēt

Eduards Ozoliņš

23.01.2011. 21:23

Kaut kā tomēr lietas sajauktas vienā putrā.

Denacionalizācijas ideja kā tāda jau bija ļoti pareiza, lai atjaunotu vēsturisko taisnīgumu.

Taču likumā bija vairāki "robi", kas procesu padarīja visnotaļ haotisku un radīja augsni vēlākiem strīdiem. Viens no būtiskākajiem trūkumiem - īsais pieteikšanās termiņš, jo daži gadi nu nekādi nav samērojami ar 50 gadu okupācijas posmu. Rezultātā nostrādāja "kurš pirmais brauc, pirmais maļ", kas nav ne pareizi, ne tiesiski.

Atbildēt

Koeimecs

23.01.2011. 18:31

ko Jus gribat no grutupa vins vienmer ir stradajis Valsts drosibas komitejas un Krievijas laba

Atbildēt

Jānis Raimonds Mednis

[R] 23.01.2011. 17:12

Grūtupa kungs, protams, nav enģelis, bet nevar arī veikt tādus velnišķīgus darbus, kādus viņam piedēvē. Tas tāpēc, ka , ja dabas (fizikas) likumi pieļauj sarežģītu mehānismu ar prognozējamu darbību konstruēšanu, tad sabiedrībā un ekonomikā tas neiet cauri. Te vēl nepieciešama ievērojama sabiedrības daļa, kas realizē likumus dzīvē. Pārfrāzējot Staļinu: nav svarīgi likumi, bet KAS tos realizē. Mēs zinām kā notika privatizācija (prihvatizācija) un kas no tā iznāca. Vainīgos arī nevar atrast, jo TO IR PĀRĀK DAUDZ. Vainot valdības vai atsevišķus personas ir bezjēdzīgi. Jāatceras arī, ka privatizācijas likumi Baltijas valstīs principā neatšķīrās. Tomēr, ja Latvija un Lietuva nīkuļo savā korumpētajā "čomu" kapitālismā, Igaunija "aiziet". Igaunija atšķirībā no mums privatizācijā lietoja Vācijas modeli un, kas īpaši svarīgi, noturēja augstākus morāles kritērijus. Atcerēsimies, ka pasaules gudrākie prāti par ekonomiskās krīzes cēloni uzskata cilvēku alkatību un demoralizāciju. Pašsaprotami ka, kļūstot morāli skaidriem netaisnības pašas no sevis neizzudīs, krīze nebeigsies. Tomēr, ja turpmāk vairāk saskaņosim savas vēlmes ar iespējām, augstu turēsim morāles kritērijus, varbūt izdosies... Cita ceļa jau nav.

Atbildēt

mednieks

23.01.2011. 13:50

laikam visu juus :) esat tie irnieki, kuriem nekas nepienaacaas.. :)

Atbildēt

Rita. No laukiem.

23.01.2011. 09:37

Paskaidrojat man,nesaprašai, kas būtu ar šiem namiem bijis,ja par 50 gadiem viņi nebūtu apsaimniekoti? Nebaidos piekrist Bojāra viedoklim,ka būtu pieticis ar to,ka bijušajam īpašniekam atdod 200 kv.m.! Ne jau latviešu tauta bija tā, kas šos namus denacionalizēja, tā bija iejaukšanās no malas.Tā,kā Grūtupa kungs, jums ir jāsaņem arī no manis viena smaga pļauka:-Jūs esat vislielākā mērā mūsu nelaimīgās tautas kapracis! Lai arī kā jūs tagad nerunātu,es jūs lieku līdzās visiem neliešiem,pat par viņu karognesēju!!!

Atbildēt

drakons

23.01.2011. 05:32

Lai nolādēta tā valdība, kas žīdiem nesamaksā to, kas tiem pienākas.

Atbildēt

smaka

22.01.2011. 21:17

Nekas jau nav beidzies, tā Pandoras lāde ir bezgalīga. Ne velti Polija ierakstīja konstitūcijā, ka denacionalizācija ir aizliegta.

Denacionalizāciju pieprasīja ASV un Izraēlas valdības.

Atbildēt

Valdis

22.01.2011. 19:37

Ar šo likumu nodarīja tautsaimniecībai vislielāko ļaunumu.Tā sekas būs ļoti ilgas.Vajadzēja zemi atstāt valsts īpašumā ,bet ļaut nomāt.Tad nebūtu tūkstošiem aizaugušu hektāru.Visvairāk cieta latvieši,kuri bija spiesti līst parādu gūstā,lai tiktu pie sava dzīvokļa.Cik tūkstoši aizbraukuši.Gan jau vainīgie tiks saukti pie atbildības.

Atbildēt

jāa

22.01.2011. 14:20

attēlā redzamo personu vajadzētu pasludināt par noziedznieku Nr.1

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...