Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

andris a

10.03.2019. 16:55

(xmas)- SOCIOLOGI-UZ Ievas lvesas vēstuli-""Eiropa nav slaucama govs"""'Delfos -marts -2019.g..Idijā tas būtu pavisam normāli-,jo tur GOVIS VISPĀR NESLAUC....INDIJA-MŪSU PIEMĒRS,-KĀ ! ATBRĪVOTIES NO OKUPANTIEM-KOLONISTIEM...

Tā kā vēl Latvijā nav notikusi DDDeokupācija, -un no 1940. g-līdz 1991.g ir noticis GENOCĪDS ! pret Latviešu tautu-biedrene Ilvesa izjūtot DZIĻU /CIK DZIĻU?/ CIEŅU PRET-,LABI VĒL , KA NE ""PAR ""-E-PARLAMENTAM ARĪ ""TIEM""... Izvirzītiem Kandidātiem-,-kas ir IZVIRZITI NO OKUPANTU-KOLONISTU-ČEKAS GENOCĪDA REALIZĒTĀJU BĒRNU VIDUS,,,,

Labi, ka ir programma-F-2-2020

Atbildēt

Harr

02.03.2019. 12:40

»

tieši tāpēc vismaz 60% vidusskolas skolotāju ir pilnīgi lieki


Ja tu gribi sūtīt savu atvasi 40-50 skolēnu klasēs (kur skolotājam paliek atvēlētas 5min "individuălajai pieejai" (par ko fantazē dažādi mūsu izglitības sistēmas veidotāji) paliek 5 minūtes, tad protams. Analogi varētu arī ieteikt Rīgas satiksmē atlaist 60% autovadītājus un tā risināt budžeta caurumu. Problēma pamatā ir pilnīgi citur..

Atbildēt

Ray

02.03.2019. 10:54

Pie iepriekšējiem Saeimas sasaukumiem jaunajiem vecajiem deputātiem tika dota iespēja 100 dienas neko nedarīt. Šobrīd patiešām jaunajiem spēkiem, kas nonākuši Saeimā netiek pat dota iespēja iepazīties
un izvērtēt reālo situāciju nozarēs, lai izveidotu savu koncepciju un pieņemtu lēmumus par glābšanas darbiem pēc 29 gadu ilguša genocīda pret Latviešu tautu.
Aicinu jaunajiem deputātiem palikt nelokāmiem un stipriem un konsekventiem darot savu darbu. Kā arī aicinu atrast iespēju, kā savu redzējumu nodot tautai.

Atbildēt

Skolotāji

02.03.2019. 03:44

pareizi virza par VP Edgaru Kramiņu!

Atbildēt

Harr

01.03.2019. 18:53

»

kāpēc

vidusskolā vajadzīgi skolotāji? viņi neko nemāca, tikai uzdod un pēcāk pa retam pārbauda vai izdarīts. tā bija, kad mācījos es (labā Rīgas skolā) pirms 40 gadiem, tā bija maniem bērniem pirms 10 gadiem un ir maniem mazbērniem tagad. pilnīgi bez jēgas. tās būtnes klases priekšā - mūsdienās nereti nekoptas...


Skolotājam nekas nav "jāmāca", īpaši jau "labās Rīgas skolās" (šaubos gan, ka tas ir šis gadījums), skolotājs tikai vada un palīdz skolēna mācību un pašizglītošanās procesā (kā arī veic zināmas novērtēšanas funkcijas, jo to prasa mūsu (un arī citu valstu) izglītības sistēma (piemēram, augstskolām interesē faktisks novērtējums ar cipariem un darba tirgus).

Līdz ko cilvēks sāk baurot, ka "man neko neiemācīja" ir skaidrs, ka viņs nav ne vēlējies, ne piedalījies..

Atbildēt

Fanijai

01.03.2019. 16:30

Ko darīt,ja valdība gadiem draud skolotājiem palielināt algas,bet nepilda?

Atbildēt

kāpēc

01.03.2019. 15:01

vidusskolā vajadzīgi skolotāji? viņi neko nemāca, tikai uzdod un pēcāk pa retam pārbauda vai izdarīts. tā bija, kad mācījos es (labā Rīgas skolā) pirms 40 gadiem, tā bija maniem bērniem pirms 10 gadiem un ir maniem mazbērniem tagad. pilnīgi bez jēgas. tās būtnes klases priekšā - mūsdienās nereti nekoptas, ar nedēļām nemazgātiem matiem un nospeķotiem džemperīšiem, vienkārši nav vajadzīgas. bērni mierīgi var apgūt visu onlainā. ātrāk kļūs patstāvīgi.

Atbildēt

labajiem darba vairāk, kā spēj darīt

01.03.2019. 11:33

bet duras -ravēt

Atbildēt

skolotājas dēls

01.03.2019. 11:03

»

tādi esam

LIZDAS vadones demagoģija ir pārbudīta vērtība. Šadusrski nevarēja aptīt ap pirkstu, taču šo populisti Šuplinsku - mierīgi...


Mamma strādā mazpilsētas skolā ,kuru skāra reorganizācija . Un galvenā visu skolotāju baža vai būs darbs , cik lielā apjomā , kuru atlaidīs . Nu ir reāli par daudz to skolotāju

Atbildēt

P..zda

01.03.2019. 00:48

Linda p...zda

Atbildēt

Guntis

28.02.2019. 21:08

"...tomēr ir skaidrs, ka šobrīd tās nespēj darboties pietiekami kvalitatīvi un nepieciešamajā līmenī sagatavot jauniešus, lai tie vēlāk varētu izturēt konkurenci, stājoties augstskolās vai piesakoties darbā prestižās kompānijās."
KUR IR PIEEJAMA ŠĀDA STATISTIKA?

Atbildēt

Šadurskis bija izcils deģenerāts

28.02.2019. 20:49

Meloja ļoti, ļoti ticami. Viņa spārnotais teiciens bija - nav nekā vieglāka, kā runāt par darbu.

Atbildēt

jaajaa

28.02.2019. 19:50

...tā ministre pašvaka...līdz nākošajām vēlēšanām četri gadi...šis ir laiks, kad no "lasītnepratēju ražotājiem" rezultātus prasīt, nevis ļaut tiem savas tiesības "kačāt"...:)

Atbildēt

Gunča

28.02.2019. 18:53

Lizda - laba.

Atbildēt

Kaatad

28.02.2019. 18:39

Piketiem ticu. Padziedās ,kā parasti, "bēdu liku zem akmeņa",un pa mājām pīrāgus cept, gaidot Rīgas augstmaņu viesošanos :) Diemžēl, tāpat kā citas palielākās grupas, skolotāji saprotami trīc par to pašu, ka viņiem ir un nekādiem kārtīgiem streikiem nav dukas. Pateicība arī čaklajiem bļāvējiem, kuri ardobiedrības padarījuši par anekdotiskiem veidojumiem, jo skaitās kaut kas no psrs laikiem, komunistisks. Un kā tad ko pieprasīsi, kad "tāāda ģeopolitiskā situācija":))

Atbildēt

hm

28.02.2019. 18:30

Tā veidota valsts iekārta. Visi taču labi zina, ka katru gadu pieaug dzīves dārdzība. Loģiski būtu, ja atbilstoši valsts saviem darbiniekiem to kompensētu ar algas pielikumu. Diemžēl tāda procedūra nepastāv. Ja nestreikosi, saņemsi tādu algu, kā pirms 20 gadiem.
Tāpēc valsts ir izveidojusi arodbiedrību, kura periodiski piedraudot ar streiku, atgādina par iepriekšējo gadu inflāciju. Tā ir spēle ar streika butaforiju un arodbiedrības pastāvēšanas attaisnošanu

Atbildēt

bet ko muļķiem citu darīt

28.02.2019. 18:02

izrādās, paliek bez darba......................

Atbildēt

Vietējais

28.02.2019. 17:00

Vai tiešām nav jau pienācis laiks saprast, ka mazākajās klasēs viens skolotājs var mācīt gan matemātiku, gan latviešu valodu, gan dziedāšanu. Un nevajag tos daudzos sertifikātus un vēl ej - nu tu sazini ko. Šāda sistēma jau ir praksē pārbaudīta un tur nekas jauns nav jāizgudro.
Sertificēt var tad, kad jau jāmāca kaut kas sarežģītāks.
Un tad - tad vairs nav nekāda māksla uzturēt arī mazas skoliņas, lai 7-gadīgiem bērniem nav pus diena jānobraukā ar autobusu, vai vecākiem jānosēž automašīnā gaidot skolnieku, lai aizvestu mājās.
Tas, iespējams, bieži vien atturētu vecākus pamest to vietu, kur pagaidām skola tālu, vai tās vispār nav.

Atbildēt

Vo

28.02.2019. 16:47

Nav ko ņemt galvā! Skolotāji ir pārāk gļēvi, lai tā pa īstam streikotu. Pastāvēs kāds bariņš ar plakātiņiem, padziedās dziesmiņas un izklīdīs pa mājām.Īstenībā jau visi viņi trīc kā galerti par savām darba vietām. Ja arī kādu darba dienu iekavēs, tad pašiem vien jau būs tas iekavētais jāatdzen. Atliek tikai pāris pašus stūrgalvīgākos padzīt no darba, lai pārējie kļūtu paklausīgi kā jēriņi. Arī tā LIZDA jau nemaz streiku rīkot negrib, bet nu tāda mode viņiem ir jātaisa, tā cīņa par skolotāju algām ir kaut kā jāimitē. Lai izietu no situācijas, protams, arī valdībai ir jāpanāk pretim. Nē, ne jau ar naudu, bet gan ar kādu miglainu solījumu paketi. Tas apmierinās abas puses. Tas jau pie mums tā tradicionāli.

Atbildēt

tādi esam

28.02.2019. 16:45

LIZDAS vadones demagoģija ir pārbudīta vērtība. Šadusrski nevarēja aptīt ap pirkstu, taču šo populisti Šuplinsku - mierīgi.
Neskatoties uz skolēnu skaita būtisku samazināšanos, skolotāju skaits palielinās.
Latvijā izglītībai viens no lielākajiem finansējumiem Eiropā.
Drīz bšu viens skolotājs uz 2 skolēniem. Vai tā ārodb-bas skandāliste to nejēdz, ka visiem pofig par bērniem, galvenais- visiem pensionētiem skolotājiem saglabāt darba vietas. Līdz ar to jaunie nenāk, jo algas mazas, bet veciem piemeksa pie pensijas.

Atbildēt

Kindzuls

28.02.2019. 16:21

Mazās skolas var un sagatavo labāk skolniekus nekā lielie kombināti. Kur ir alternatīvs veids kā pieprasīt par labu darbu adekvātu algu te un tagad šajā partiju varas bardakā? Ja šīs teksts ir ielikts ar domu pakaitināt, tad tas ir izdevies? Ja ir doma parādīt nespēju domāt, tad arī tas ir izdevies.

Atbildēt

Harr

28.02.2019. 15:55

Nekādas algas pieaugums jau nav panākts ne pie viena ministra, taisni otrādi - dažādu "interesantu" mahināciju, proti, piemēram slodzes kontaktstundu palielināšana un tai pat laikā vairāku slodžu aizliegšana, rezultātā tās faktiski ir samazinājušās..

Tāpat arī faktiski nav bijis neviens reāls streiks - streikot skolēnu brīvdienās vai atrodoties darba vietā nav nekāda streikošana. Ļoti iespējams cits efekts butu ja streiks notiktu maijā/jūnijā kad ir valsts eksāmeni ..


Tāpat kaut kāda skolu skaita sasaiste (solījumi par to) ar algām ir smieklīga - vai tad skolotājs nosaka to, kurā vietā atradīsies kāda mācību iestāde? Skolotājs to var kaut kā ietekmēt?
Tad tikpat labi arī tiem streikojošajiem lidostu darbiniekiem vai policistiem vai ugunsdzēsējiem utt varētu pateikt, nu lūk tad kad aizvērsim nerentablo avioreisu (vai pārdosim kādu veco lidmašīnu), likvidēsim kādu policijas iecirkni vai depo, tad varēsim padomāt par kaut kādu algu palielināšanu? Tas kuram ir jādara? Skolotājam vai ministram/IZM?


Diezgan komiska ir arī tā "Šajos ultimātos tiek maz runāts par skolotāju darba kvalitāti un viņu izvērtēšanu, kā arī par skolēnu sagatavošanas kvalitāti. "
Kur mūsdienās ir iespējams panākt šādu stāvokli "jūs mums vispirms uztaisiet kvalitāti un tad mēs varbūt padomāsim par samaksu/jūsu atalgojumu"? Jebkurš speciālists (IT/inženieris/būvnieks/ārsts/jurists utt) vispirms vienojas par to cik tas maksās un kas tiks sasniegts - te pēkšņi kaut kādi ierēdņi (un attiecīgi no viņiem ieborēta sabiedrība) grib otrādi.

Nu neies neviens speciālists par tām kapeikām entuziasma un gaišās nākotnes vārdā vadīts neko izglītot un nekādu kvalitāti radīt, nebūs nekāda savstarpēja konkurence un prestižs. Vienkārši var aizmirst par to un sākt plānot savas atvases sūtīt uz privātskolām ar 10k gada mācībmaksu.

Un situācija paliks tikai sliktāka, proti, kad pēdējie pensijas vecuma skolotāji izbeigsies. Bet saukļi par kompetencēm un nākotnes/it tehnoloģijām skolās nerimstās - ja no LU pedagoģijas fakultātes informātikas skolotāju kursu beidz 2-3 cilvēki un nevienam nav plāns vismaz tuvākajā laikā kaut ko mācīt valsts skolā, tad kur tas viss rādīsies nav skaidrs..

Atbildēt

Tālis

28.02.2019. 15:35

Arodbiedrības noslēgušas līgumus ar partijām un pārtapušas par politiskām organizācijam

Atbildēt

vecītis

28.02.2019. 15:17

Kad būs katram skolotajām pa divi izglītojamie ko strādāt?Viens paša bērns,otrs no tautas?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...