Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

andris a

10.03.2019. 15:55

(xmas)- SOCIOLOGI-UZ Ievas lvesas vēstuli-""Eiropa nav slaucama govs"""'Delfos -marts -2019.g..Idijā tas būtu pavisam normāli-,jo tur GOVIS VISPĀR NESLAUC....INDIJA-MŪSU PIEMĒRS,-KĀ ! ATBRĪVOTIES NO OKUPANTIEM-KOLONISTIEM...

Tā kā vēl Latvijā nav notikusi DDDeokupācija, -un no 1940. g-līdz 1991.g ir noticis GENOCĪDS ! pret Latviešu tautu-biedrene Ilvesa izjūtot DZIĻU /CIK DZIĻU?/ CIEŅU PRET-,LABI VĒL , KA NE ""PAR ""-E-PARLAMENTAM ARĪ ""TIEM""... Izvirzītiem Kandidātiem-,-kas ir IZVIRZITI NO OKUPANTU-KOLONISTU-ČEKAS GENOCĪDA REALIZĒTĀJU BĒRNU VIDUS,,,,

Labi, ka ir programma-F-2-2020

Atbildēt

Harr

02.03.2019. 11:40

»

tieši tāpēc vismaz 60% vidusskolas skolotāju ir pilnīgi lieki


Ja tu gribi sūtīt savu atvasi 40-50 skolēnu klasēs (kur skolotājam paliek atvēlētas 5min "individuălajai pieejai" (par ko fantazē dažādi mūsu izglitības sistēmas veidotāji) paliek 5 minūtes, tad protams. Analogi varētu arī ieteikt Rīgas satiksmē atlaist 60% autovadītājus un tā risināt budžeta caurumu. Problēma pamatā ir pilnīgi citur..

Atbildēt

Ray

02.03.2019. 09:54

Pie iepriekšējiem Saeimas sasaukumiem jaunajiem vecajiem deputātiem tika dota iespēja 100 dienas neko nedarīt. Šobrīd patiešām jaunajiem spēkiem, kas nonākuši Saeimā netiek pat dota iespēja iepazīties
un izvērtēt reālo situāciju nozarēs, lai izveidotu savu koncepciju un pieņemtu lēmumus par glābšanas darbiem pēc 29 gadu ilguša genocīda pret Latviešu tautu.
Aicinu jaunajiem deputātiem palikt nelokāmiem un stipriem un konsekventiem darot savu darbu. Kā arī aicinu atrast iespēju, kā savu redzējumu nodot tautai.

Atbildēt

Skolotāji

02.03.2019. 02:44

pareizi virza par VP Edgaru Kramiņu!

Atbildēt

Harr

01.03.2019. 17:53

»

kāpēc

vidusskolā vajadzīgi skolotāji? viņi neko nemāca, tikai uzdod un pēcāk pa retam pārbauda vai izdarīts. tā bija, kad mācījos es (labā Rīgas skolā) pirms 40 gadiem, tā bija maniem bērniem pirms 10 gadiem un ir maniem mazbērniem tagad. pilnīgi bez jēgas. tās būtnes klases priekšā - mūsdienās nereti nekoptas...


Skolotājam nekas nav "jāmāca", īpaši jau "labās Rīgas skolās" (šaubos gan, ka tas ir šis gadījums), skolotājs tikai vada un palīdz skolēna mācību un pašizglītošanās procesā (kā arī veic zināmas novērtēšanas funkcijas, jo to prasa mūsu (un arī citu valstu) izglītības sistēma (piemēram, augstskolām interesē faktisks novērtējums ar cipariem un darba tirgus).

Līdz ko cilvēks sāk baurot, ka "man neko neiemācīja" ir skaidrs, ka viņs nav ne vēlējies, ne piedalījies..

Atbildēt

Fanijai

01.03.2019. 15:30

Ko darīt,ja valdība gadiem draud skolotājiem palielināt algas,bet nepilda?

Atbildēt

kāpēc

01.03.2019. 14:01

vidusskolā vajadzīgi skolotāji? viņi neko nemāca, tikai uzdod un pēcāk pa retam pārbauda vai izdarīts. tā bija, kad mācījos es (labā Rīgas skolā) pirms 40 gadiem, tā bija maniem bērniem pirms 10 gadiem un ir maniem mazbērniem tagad. pilnīgi bez jēgas. tās būtnes klases priekšā - mūsdienās nereti nekoptas, ar nedēļām nemazgātiem matiem un nospeķotiem džemperīšiem, vienkārši nav vajadzīgas. bērni mierīgi var apgūt visu onlainā. ātrāk kļūs patstāvīgi.

Atbildēt

labajiem darba vairāk, kā spēj darīt

01.03.2019. 10:33

bet duras -ravēt

Atbildēt

skolotājas dēls

01.03.2019. 10:03

»

tādi esam

LIZDAS vadones demagoģija ir pārbudīta vērtība. Šadusrski nevarēja aptīt ap pirkstu, taču šo populisti Šuplinsku - mierīgi...


Mamma strādā mazpilsētas skolā ,kuru skāra reorganizācija . Un galvenā visu skolotāju baža vai būs darbs , cik lielā apjomā , kuru atlaidīs . Nu ir reāli par daudz to skolotāju

Atbildēt

P..zda

28.02.2019. 23:48

Linda p...zda

Atbildēt

Guntis

28.02.2019. 20:08

"...tomēr ir skaidrs, ka šobrīd tās nespēj darboties pietiekami kvalitatīvi un nepieciešamajā līmenī sagatavot jauniešus, lai tie vēlāk varētu izturēt konkurenci, stājoties augstskolās vai piesakoties darbā prestižās kompānijās."
KUR IR PIEEJAMA ŠĀDA STATISTIKA?

Atbildēt

Šadurskis bija izcils deģenerāts

28.02.2019. 19:49

Meloja ļoti, ļoti ticami. Viņa spārnotais teiciens bija - nav nekā vieglāka, kā runāt par darbu.

Atbildēt

jaajaa

28.02.2019. 18:50

...tā ministre pašvaka...līdz nākošajām vēlēšanām četri gadi...šis ir laiks, kad no "lasītnepratēju ražotājiem" rezultātus prasīt, nevis ļaut tiem savas tiesības "kačāt"...:)

Atbildēt

Gunča

28.02.2019. 17:53

Lizda - laba.

Atbildēt

Kaatad

28.02.2019. 17:39

Piketiem ticu. Padziedās ,kā parasti, "bēdu liku zem akmeņa",un pa mājām pīrāgus cept, gaidot Rīgas augstmaņu viesošanos :) Diemžēl, tāpat kā citas palielākās grupas, skolotāji saprotami trīc par to pašu, ka viņiem ir un nekādiem kārtīgiem streikiem nav dukas. Pateicība arī čaklajiem bļāvējiem, kuri ardobiedrības padarījuši par anekdotiskiem veidojumiem, jo skaitās kaut kas no psrs laikiem, komunistisks. Un kā tad ko pieprasīsi, kad "tāāda ģeopolitiskā situācija":))

Atbildēt

hm

28.02.2019. 17:30

Tā veidota valsts iekārta. Visi taču labi zina, ka katru gadu pieaug dzīves dārdzība. Loģiski būtu, ja atbilstoši valsts saviem darbiniekiem to kompensētu ar algas pielikumu. Diemžēl tāda procedūra nepastāv. Ja nestreikosi, saņemsi tādu algu, kā pirms 20 gadiem.
Tāpēc valsts ir izveidojusi arodbiedrību, kura periodiski piedraudot ar streiku, atgādina par iepriekšējo gadu inflāciju. Tā ir spēle ar streika butaforiju un arodbiedrības pastāvēšanas attaisnošanu

Atbildēt

bet ko muļķiem citu darīt

28.02.2019. 17:02

izrādās, paliek bez darba......................

Atbildēt

Vietējais

28.02.2019. 16:00

Vai tiešām nav jau pienācis laiks saprast, ka mazākajās klasēs viens skolotājs var mācīt gan matemātiku, gan latviešu valodu, gan dziedāšanu. Un nevajag tos daudzos sertifikātus un vēl ej - nu tu sazini ko. Šāda sistēma jau ir praksē pārbaudīta un tur nekas jauns nav jāizgudro.
Sertificēt var tad, kad jau jāmāca kaut kas sarežģītāks.
Un tad - tad vairs nav nekāda māksla uzturēt arī mazas skoliņas, lai 7-gadīgiem bērniem nav pus diena jānobraukā ar autobusu, vai vecākiem jānosēž automašīnā gaidot skolnieku, lai aizvestu mājās.
Tas, iespējams, bieži vien atturētu vecākus pamest to vietu, kur pagaidām skola tālu, vai tās vispār nav.

Atbildēt

Vo

28.02.2019. 15:47

Nav ko ņemt galvā! Skolotāji ir pārāk gļēvi, lai tā pa īstam streikotu. Pastāvēs kāds bariņš ar plakātiņiem, padziedās dziesmiņas un izklīdīs pa mājām.Īstenībā jau visi viņi trīc kā galerti par savām darba vietām. Ja arī kādu darba dienu iekavēs, tad pašiem vien jau būs tas iekavētais jāatdzen. Atliek tikai pāris pašus stūrgalvīgākos padzīt no darba, lai pārējie kļūtu paklausīgi kā jēriņi. Arī tā LIZDA jau nemaz streiku rīkot negrib, bet nu tāda mode viņiem ir jātaisa, tā cīņa par skolotāju algām ir kaut kā jāimitē. Lai izietu no situācijas, protams, arī valdībai ir jāpanāk pretim. Nē, ne jau ar naudu, bet gan ar kādu miglainu solījumu paketi. Tas apmierinās abas puses. Tas jau pie mums tā tradicionāli.

Atbildēt

tādi esam

28.02.2019. 15:45

LIZDAS vadones demagoģija ir pārbudīta vērtība. Šadusrski nevarēja aptīt ap pirkstu, taču šo populisti Šuplinsku - mierīgi.
Neskatoties uz skolēnu skaita būtisku samazināšanos, skolotāju skaits palielinās.
Latvijā izglītībai viens no lielākajiem finansējumiem Eiropā.
Drīz bšu viens skolotājs uz 2 skolēniem. Vai tā ārodb-bas skandāliste to nejēdz, ka visiem pofig par bērniem, galvenais- visiem pensionētiem skolotājiem saglabāt darba vietas. Līdz ar to jaunie nenāk, jo algas mazas, bet veciem piemeksa pie pensijas.

Atbildēt

Kindzuls

28.02.2019. 15:21

Mazās skolas var un sagatavo labāk skolniekus nekā lielie kombināti. Kur ir alternatīvs veids kā pieprasīt par labu darbu adekvātu algu te un tagad šajā partiju varas bardakā? Ja šīs teksts ir ielikts ar domu pakaitināt, tad tas ir izdevies? Ja ir doma parādīt nespēju domāt, tad arī tas ir izdevies.

Atbildēt

Harr

28.02.2019. 14:55

Nekādas algas pieaugums jau nav panākts ne pie viena ministra, taisni otrādi - dažādu "interesantu" mahināciju, proti, piemēram slodzes kontaktstundu palielināšana un tai pat laikā vairāku slodžu aizliegšana, rezultātā tās faktiski ir samazinājušās..

Tāpat arī faktiski nav bijis neviens reāls streiks - streikot skolēnu brīvdienās vai atrodoties darba vietā nav nekāda streikošana. Ļoti iespējams cits efekts butu ja streiks notiktu maijā/jūnijā kad ir valsts eksāmeni ..


Tāpat kaut kāda skolu skaita sasaiste (solījumi par to) ar algām ir smieklīga - vai tad skolotājs nosaka to, kurā vietā atradīsies kāda mācību iestāde? Skolotājs to var kaut kā ietekmēt?
Tad tikpat labi arī tiem streikojošajiem lidostu darbiniekiem vai policistiem vai ugunsdzēsējiem utt varētu pateikt, nu lūk tad kad aizvērsim nerentablo avioreisu (vai pārdosim kādu veco lidmašīnu), likvidēsim kādu policijas iecirkni vai depo, tad varēsim padomāt par kaut kādu algu palielināšanu? Tas kuram ir jādara? Skolotājam vai ministram/IZM?


Diezgan komiska ir arī tā "Šajos ultimātos tiek maz runāts par skolotāju darba kvalitāti un viņu izvērtēšanu, kā arī par skolēnu sagatavošanas kvalitāti. "
Kur mūsdienās ir iespējams panākt šādu stāvokli "jūs mums vispirms uztaisiet kvalitāti un tad mēs varbūt padomāsim par samaksu/jūsu atalgojumu"? Jebkurš speciālists (IT/inženieris/būvnieks/ārsts/jurists utt) vispirms vienojas par to cik tas maksās un kas tiks sasniegts - te pēkšņi kaut kādi ierēdņi (un attiecīgi no viņiem ieborēta sabiedrība) grib otrādi.

Nu neies neviens speciālists par tām kapeikām entuziasma un gaišās nākotnes vārdā vadīts neko izglītot un nekādu kvalitāti radīt, nebūs nekāda savstarpēja konkurence un prestižs. Vienkārši var aizmirst par to un sākt plānot savas atvases sūtīt uz privātskolām ar 10k gada mācībmaksu.

Un situācija paliks tikai sliktāka, proti, kad pēdējie pensijas vecuma skolotāji izbeigsies. Bet saukļi par kompetencēm un nākotnes/it tehnoloģijām skolās nerimstās - ja no LU pedagoģijas fakultātes informātikas skolotāju kursu beidz 2-3 cilvēki un nevienam nav plāns vismaz tuvākajā laikā kaut ko mācīt valsts skolā, tad kur tas viss rādīsies nav skaidrs..

Atbildēt

Tālis

28.02.2019. 14:35

Arodbiedrības noslēgušas līgumus ar partijām un pārtapušas par politiskām organizācijam

Atbildēt

vecītis

28.02.2019. 14:17

Kad būs katram skolotajām pa divi izglītojamie ko strādāt?Viens paša bērns,otrs no tautas?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...