Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Leopolds

27.12.2019. 10:23

Gribat iznīcināt meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju sili? Ozolam un Bāram, kazi, kaptāla uzkrāšanas laiks var beigties.

Atbildēt

27.12.2019. 08:41

»

vispār

ir runa par medībām, kas ir slepkavošanas izprieca


medības ir saistītas ar dzīvnieka nonāvēšanu. Starp citu, makšķerēšana un tauriņu kolekcionēšana arī.

Atbildēt

dabiski

27.12.2019. 08:36

»

esi mierīgs

tev tie netiks uzticēti pārbaudīt


pierādījumu tev nav un nevar būt. Kārtējā tukšā pļūtīšana.

Atbildēt

?

26.12.2019. 10:17

»

pff

vai vari nosaukt kādu valsti ES, kur medības ir tādā pakaļā un patvaļā kā Latvjā


Ir pierādījumi, ka pakaļā? Objektīvi pierādījumi, ne no pirksta izzīsti pieņēmumi. Tādi pierādījumi, ko var pārbaudīt.

Atbildēt

tu

23.12.2019. 18:00

»

Toxedo

Kas vienu dienu likumīgs, tas otru dienu vairs nav likumīgs...


esi dzirdējis, kas notiek, ja pilnībā aizliedz kādas sugas medības vai vispār medības? Varbūt vari nosaukt kādu vietu uz zemeslodes, kur medības ir pilnībā aizliegtas?

Atbildēt

4x4

22.12.2019. 22:03

»

Žuks

Man interesē tie lūšu galvaskausi. Kāds medijs varētu papētīt vairāk. Zināju, ka ir ragu bizness pie mums, pērk, pārdod, zog. Izrādās, ka iet vaļā bizness arī ar lūšu galvaskausiem


slimo Putniņu Mārtiņu paņemt pa piemēru, ja kāda pārbaude uzies, redzēs, ka apkāries čomiņš ar lūsēnu galvaskausiem kā tāds indiānis plikā naba ar skalpiem

Atbildēt

aha

22.12.2019. 08:49

»

Toxedo

Kas vienu dienu likumīgs, tas otru dienu vairs nav likumīgs...


sapņo vien savus slapjos sapnīšus:)))

Atbildēt

Toxedo

21.12.2019. 08:00

Kas vienu dienu likumīgs, tas otru dienu vairs nav likumīgs.

Neaizmirsti ka arī Nirnbergas rasu likumi bija likumīgi savā laikā, it kā

Bet vai šādi likumi ir morāli un ētiski atbalstāmi? Noteikti nē

Tā ka arī medības drīzumā būs aizliegtas un medniekiem tiks sarìkots savs Nirnbergas tribunāls

Atbildēt

aha

20.12.2019. 21:15

»

Linards

pajautā tam pašam savam killeru apmaksātajam Ozoliņam, vai zinātne vispār kaut kur šajā saulē skaitās zinātne (ko reāli civilizētā pasaulē sauc par zinātni, nevis tevis atpalikušajā korumpētajā Potjomkina sādžā Latvijā), ja ap kādiem datiem slepeni čabinājas viens zinātnieks...


paskat, kā sacepies, nabadziņš, tādu rakstu uzskribelējis :) tikai tas viss pa tukšo, mēs te dzīvojam pēc Latvijas likumiem un tie medīt neaizliedz. Tā kā izpūt gaisu un dzīvo mierīgi savā Potjomkina sādžā un turpini studēt ārvalstu zinātnieku pētījumus un mēģināt tos piemērīt Latvijas vilkiem :) Nav tavā rīcībā nekādu faktu, ka pie mums vilki būtu apdraudēta suga, tā kā medībām būt :)

Atbildēt

aha

20.12.2019. 19:23

»

Linards

pajautā tam pašam savam killeru apmaksātajam Ozoliņam, vai zinātne vispār kaut kur šajā saulē skaitās zinātne (ko reāli civilizētā pasaulē sauc par zinātni, nevis tevis atpalikušajā korumpētajā Potjomkina sādžā Latvijā), ja ap kādiem datiem slepeni čabinājas viens zinātnieks...


iedzer nervu zāles un nomierinies, Marek, citādi trieka ķers. Medniekiem būs garlaicīgi bez sava klauna. Pie dirsas visi tie tavi ārzemju zinātnieku pētījumi, šeit ir Latvija un te mums ir pašiem sava medīšanas prakse un savstarpējo attiecību modeļi.

Atbildēt

Linards

20.12.2019. 13:21

»

aha

un kā tieši tas viss attiecas uz Latvijas vilkiem un Latvijas aitu audzētājiem? Latvijā ir līdzīgs klimats, reljefs un un dabas apstākļi? Es prasīju, vai tavā rīcībā ir kādi pētījumi par Latviju. Nevajag man te bāzt acīs ārzemju zinātniekus un ārzemju pētījumus. Ozoliņš, ja citē ārzemju zinātniekus, ...


pajautā tam pašam savam killeru apmaksātajam Ozoliņam, vai zinātne vispār kaut kur šajā saulē skaitās zinātne (ko reāli civilizētā pasaulē sauc par zinātni, nevis tevis atpalikušajā korumpētajā Potjomkina sādžā Latvijā), ja ap kādiem datiem slepeni čabinājas viens zinātnieks?
Vēl arvien tu to nevari sajēgt?
Tev tika skaidri iebāzts degunā, ka Latvijā nav zinātnes un zinātnieku, kas pēta lielo plēsēju, konkrēti vilku uzvedību, vilku- cilvēku, vilku – suņu savstarpējo attiecību modeļus. Kāpēc tas tā, tev varbūt, zīdainīt, varētu arī nebūt saprotams. Nu, tas tāpēc, ka aizsagājamas sugas vilki un lūši atpalikušajā Potjomkina tiek vienkārši iznīcināti.

Un nekādas rindkopas tev netika izrautas, lai sajauktu tavas zīdaiņa smadzenītes, bet, tev tika iedotas atsauces uz zinātniskajiem rakstiem un kādi citāti no šo lielo plēsēju pētnieku zinātniskiem rakstiem ar norādēm, kur tos meklēt, lai tu izlasītu visus šos rakstus, ja tev tik liela vēlme diskutēt par tematu, par kuru LV Potjomkina sādžā pētījumu nav, bet apmaksāti bļauri un meļi par vilku masveida uzbrukumiem cilvēkiem un lopiem, ir. Jo dzīvnieku slepkavošanā ieinteresētajiem ir svarīgi, lai šajā Potjomkina sādžā varētu turpināt atpalicību un aizsargājamu dzīvnieku slaktēšanu. Dod naudu savam Ozoliņam, lai nabags tiek kādos ārvalstu pētījumos padarboties kopā ar ārvalstu zinātniekiem, apgūs kaut ko ārpus sava būra, kurā tu šo baro, lai taisa priekš tevis cipariņus.

“Killing wolves to prevent predation on livestock may protect one farm but harm neighbors”.
“The role of the dog in the human – wolf relationship (MACEDONIA, POLAND, BULGARIA.

Tevi uztrauc franču zinātnieka Lescureux pētījums? Speciāli piemeklēju tavai, iespējams, slāviskajai pasaules uztverei tuvāku saprotamāku piemēru, tā kā pētījumi ASV tevi, zīdainīt, stipri satrauc un biedē.
Te ir skaidrojums, par ko tad ir pētījums. Uzsveru, zīdainīt, tas nav nekas no konteksta izrauts.
“In our project, we set out the role of the dog in modulating the human – wolf relationships in the Former Yugoslav Republic of Macedonia, Poland, and Norway. These countries have different practices in terms of hunting and sheep breeding, allowing us to compare different type of human – wolf relationships according to the use of hunting dogs and livestock guarding dogs (LGDs).”
Tātad, Polija, bijusī Dienvidslāvija un arī Norvēģija. Šīm valstīm ir dažādas medīšanas un aitaudzēšanas prakses, kas dod mums iespēju salīdzināt dažādus cilvēku – vilku savstarpējo attiecību modeļus, attiecībā uz medību suņu un mājlopu sargsuņu izmantošanu.

"Warring brothers: The complex interactions between wolves (Canis lupus) and dogs (Canis familiaris) in a conservation context"

Ja par kontekstu, zīdainīt, spārdies, jo nesaproti, tad tas ir tāds priekš tevis jauns, nedzirdēts un atbaidošs jēdziens – aizsardzības konteksts. Bet zīdainītim ir laiks ar to sākt iepazīties.

Atbildēt

aha

19.12.2019. 08:49

»

Toxedo

Mednieki pat nespēj atšķirt dzīvnieku no cilvēka. Nedēļas nogalē pat viens esot nogalināts medību laikā. FB esot pat arī bildes ar sašautu mednieka kaimiņa suni , kurš ieklīdis pagalmā un noturēts par vilku...


ja pārkāpj drošības noteikumus, tad arī ofisa darbinieks var izbakstīt sev aci ar pildspalvu, tam nav nekāds sakars ar nespēju atšķirt. Un FB jau ir ļoti ticams avots, no kā gūt informāciju. Visi pilsētas tirliņi tu apgūst zināšanas par vilkiem. Skumīgi, bet tādi kā tu sačakaŗē dabas aizsardzības ideju. Dumji un bīstami zaļie ekstrēmisti.Kā jau visi Tūnbergas sektas sekotāji

Atbildēt

Toxedo

18.12.2019. 20:32

Mednieki pat nespēj atšķirt dzīvnieku no cilvēka. Nedēļas nogalē pat viens esot nogalināts medību laikā. FB esot pat arī bildes ar sašautu mednieka kaimiņa suni , kurš ieklīdis pagalmā un noturēts par vilku.

Skumīgi. Un tādi jūs esat - dumji kā zābaki un bīstami sabiedrībai.

Atbildēt

aha

18.12.2019. 19:02

»

Toxedo

Kas Latvijas vilkos ir tik atšķirīgs no citu valstu vilkiem, tās pašas Igaunijas kaut vai


ne jau vilkos ir atšķirība, bet daudzos citos faktoros - barības bāze, apmežojums, klimats, utt. Igaunijā dzīvo arī lāči, kuru nav mūsu mežos.Bet tu jau tik elementāras lietas nesaproti. Un vilku no vilkusuņa arī tu nespētu atšķirt. Atšķirībā no medniekiem, kuri to spēj. Tu esi īsts aunapiere, ar katru tavu komentāru pārliecinos arvien vairāk

Atbildēt

Toxedo

18.12.2019. 11:48

Kas Latvijas vilkos ir tik atšķirīgs no citu valstu vilkiem, tās pašas Igaunijas kaut vai?

Domāju, ka neviens nešaubās par LV zinātnieku un mednieku "kompetenci", kuri pat nespētu atšķirt vilku no vilksuņa.

Atbildēt

?

18.12.2019. 11:32

»

Žuks

Man interesē tie lūšu galvaskausi. Kāds medijs varētu papētīt vairāk. Zināju, ka ir ragu bizness pie mums, pērk, pārdod, zog. Izrādās, ka iet vaļā bizness arī ar lūšu galvaskausiem


un kas tur slikts? Ragi, ilkņi un galvaskausi ir mednieka trofeja un viņš drīkst darīt ar tiem ko grib. Kaut vai izmest miskastē vai pārdot. Kāda tev daļa, ko katrs dara ar savu īpašumu?

Atbildēt

nu nu

18.12.2019. 11:26

»

vispār

netaisos braukt uz Aloju, mežs un lopkopības zeme ir Vidzemes augstienē, tur nav ne pēdas, ne nu vēl paši zvēri redzēti


tas,ka tavā mežā un lauksaimniecības zemē nav vilku pēdu, protams, ir ļoti objektīvs rādītājs, ka Latvijā ir maz vilku. Zini, man ir mežs 1,5ha un tur arī nav vilku pēdas. Dīvaini, ne? Varbūt citur ir tāpēc, ka apkārt ir lielie purvi un meža masīvi un cilvēki nevazājas tik bieži? Madona ari ir Vidzemes augstienē, tur par vilku trūkumu nesūdzas.

http://laukos.la.lv/vilki-uzbruk-madonas-novada-nokostas-aitas-tukstosiem-eiro-vertiba

Saimnieks Armands Kozulis lēš, ka vilku radītie zaudējumi mērāmi piecu līdz desmit tūkstošu eiro vērtībā.

Atbildēt

aha

18.12.2019. 11:18

»

Linards

tev ne tikai dzirde no ieroča trokšņa traumēta regulāri slepkavojot, bet arī redze, kā var saparst...


un kā tieši tas viss attiecas uz Latvijas vilkiem un Latvijas aitu audzētājiem? Latvijā ir līdzīgs klimats, reljefs un un dabas apstākļi? Es prasīju, vai tavā rīcībā ir kādi pētījumi par Latviju. Nevajag man te bāzt acīs ārzemju zinātniekus un ārzemju pētījumus. Ozoliņš, ja citē ārzemju zinātniekus, tad neizrauj no konteksta dažas rindkopas, kā tu. Tu pats tagad nodarbojies ar manipulācijām, jo kaut kādi franču zinātnieki NAV bijuši Latvijā un NAV veikuši pētījumus, tā kā viss tevis teiktais ir manipulācija, jeb precīzāk,tukša muldēšana

Atbildēt

Žuks

18.12.2019. 10:54

Man interesē tie lūšu galvaskausi. Kāds medijs varētu papētīt vairāk. Zināju, ka ir ragu bizness pie mums, pērk, pārdod, zog. Izrādās, ka iet vaļā bizness arī ar lūšu galvaskausiem.

Atbildēt

Linards

18.12.2019. 09:57

»

aha

Kas arī bija sagaidāms - tavā rīcībā nav nekādu ticamu faktu vai pētījumu par Latvijas vilkiem un apdraudējumu. Tu tikai atsaucies uz kaut kādu ārvalstu pseidozinātnieku pētījumiem, kam nav nekāda sakara ar Latviju. Tipisks dabas aizstāvis- mežā ir bijis tikai pastaigāties, vilku redzējis pa tv bet ...


tev ne tikai dzirde no ieroča trokšņa traumēta regulāri slepkavojot, bet arī redze, kā var saparst
jeb tu nemaz nezini, kas ir zinātnieki, kuru raksti tev norādīti izlasīšanai, ja patiešām tevi, zīdainīt, interesē temats, nevis manipulēšana un provokācijas

John Linnell ir norvēģu zinātnieks, ļoti daudz citēts, arī tavs nopirktais Ozoliņš viņu citē daudz, varbūt neesi pamanījis? Jeb, piedošanu, tev ar actiņām slikti?

John D C Linnell, PhD
Norwegian Institute for Nature Research | NINA · Department of Terrestrial Ecology

John D C Linnell currently works at the Department of Terrestrial Ecology, Norwegian Institute for Nature Research. John conducts interdiscplinary research on the interactions between humans and wildlife with a view to promoting coexistence.

Pētījumu tēmas - 427

Darbu lasījumi (Reads)- 147,017

Citējumi - 12,161

Lai tev, zīdainīt, vieglāk saprast, tad paskaidroju, ka tie ir tūkstoši.


Otrs norādādītā zinātniskā darba autors ir Nicolas Lescureux, franču zinātnieks

Nicolas Lescureux is a researcher at CNRS (French National Center for Scientific Research) and is working at CEFE (Center for Functional and Evolutionary Ecology). His research interest are the interactions between local knowledge and practices on the one side and animal ecology and behaviour on the other side, notably in the context of human-wildlife conflicts.

May 2010 - May 2012
Norwegian Institute for Nature Research
Department of Terrestrial Ecology
Position
Marie Curie Intra European Fellowship
Description
human wolf dog relationship landscape Europe Balkans

tie nav tevis ienīsto dabas un vides aizstāvju finansēti zinātnieki

Iesaku tev iepazīties ar šo, ja patiešām tev ir interese par konkrēto tematu
Nicolas Lescureux
2010-2012 – Post-doctoral research: The role of the dog in the human – wolf relationship (MACEDONIA, POLAND, BULGARIA)

In our project, we set out the role of the dog in modulating the human – wolf relationships in the Former Yugoslav Republic of Macedonia, Poland, and Norway. These countries have different practices in terms of hunting and sheep breeding, allowing us to compare different type of human – wolf relationships according to the use of hunting dogs and livestock guarding dogs (LGDs). Our main conclusions concern 1) the potential impact LGDs on landscape in a context of rural abandonment, 2) the different uses of LGDs in traditional context and in the context of modern mitigation measures, and 3) the surprising potential negative effect of LGDs in a context of shared landscape between livestock breeders and hunters. These conclusions allow us to draw some practical recommendations in terms of mitigation measures in carnivore conservation actions. We observed differences in sheep breeding practices and also differences in the way local people are using LGDs between Macedonia and the Bieszczady area in Poland. These differences are mainly due to the fact that while livestock breeding traditions have been kept in Macedonia, few traditional livestock breeders remain in Bieszczady and most of our informants there were new livestock breeders also working with other agricultural activities.

Livestock guarding dogs can help maintaining open landscapes in a context of rural abandonment

Atbildēt

aha

18.12.2019. 09:02

»

neāksties, ķipar,

tad, kad Latvijā būs zinātne, tev parādīšu. Bet ne jau pētījumi tevi interesē, izzadzēju bandas ķipar. Kamēr nav, tev jātic ārzemniekiem. Viņiem ir pierādījumi, daudz pierādījumu, tas nu ir fakts. Atpalikušajai, korumpētajai, izzagatajai Larvijai, šobrīd vēl nav


Kas arī bija sagaidāms - tavā rīcībā nav nekādu ticamu faktu vai pētījumu par Latvijas vilkiem un apdraudējumu. Tu tikai atsaucies uz kaut kādu ārvalstu pseidozinātnieku pētījumiem, kam nav nekāda sakara ar Latviju. Tipisks dabas aizstāvis- mežā ir bijis tikai pastaigāties, vilku redzējis pa tv bet ir viedoklis. Un nenorādi, kam man ticēt, to es pats izlemšu.

Atbildēt

neāksties, ķipar,

17.12.2019. 22:49

»

aha

Un parādi man kaut vienu(vienalga, Latvijas vai ārzemju) zinātnieka pētījumu ( ne kaut kādu Mareka Viļķina murgojumu), ka Latvijas vilki ir apdraudēti un samazinās. Uzsveru- LATVIJAS vilki! Man neinteresē Kanāda vai ASV


tad, kad Latvijā būs zinātne, tev parādīšu. Bet ne jau pētījumi tevi interesē, izzadzēju bandas ķipar. Kamēr nav, tev jātic ārzemniekiem. Viņiem ir pierādījumi, daudz pierādījumu, tas nu ir fakts. Atpalikušajai, korumpētajai, izzagatajai Larvijai, šobrīd vēl nav.

Atbildēt

...

17.12.2019. 21:05

»

aha

hui, ej izguli dzērumu


slepkavot gan šonakt neej, esi sasmēlies par daudz, būs reidi tavā pusē

Atbildēt

mednieks

17.12.2019. 16:24

»

Toxedo

Vilki ir vilki, vai tā būtu Kanāda, ASV, Latvija. Un vilku skaits samazinās nevis palielinās. Pat vakar iekopētajā mednieku propagandas avīzē LA bija lasāms, ka novēroti vilki pa vienam. Bet vilki ir bara dzīvnieki, wolf pack parasti sastāv no 10-12. Mūs propagandē ka vilku ir daudz jo daudz bet novēro...


"Es iepriekš jautāju kur var redzēt vilkus, brīvā dabā, ar binokli visticamāk pavērot kā tūristam? Citās valstīs cik zinu tas ir iespējams."

Atbilde ir: Nekur. Jo Latvijā vilki dzīvo mežā un pirmie ieraudzīs tevi. Vilks tikai pasakās un multiplikācijas filmās ir dumjš, īstenībā viņš ir ļoti gudrs, viltīgs un uzmanīgs plēsoņa un nomedīt viņu nemaz nav tik viegli.

Atbildēt

aha

17.12.2019. 13:59

»

Toxedo

Vilki ir vilki, vai tā būtu Kanāda, ASV, Latvija. Un vilku skaits samazinās nevis palielinās. Pat vakar iekopētajā mednieku propagandas avīzē LA bija lasāms, ka novēroti vilki pa vienam. Bet vilki ir bara dzīvnieki, wolf pack parasti sastāv no 10-12. Mūs propagandē ka vilku ir daudz jo daudz bet novēro...


Un parādi man kaut vienu(vienalga, Latvijas vai ārzemju) zinātnieka pētījumu ( ne kaut kādu Mareka Viļķina murgojumu), ka Latvijas vilki ir apdraudēti un samazinās. Uzsveru- LATVIJAS vilki! Man neinteresē Kanāda vai ASV.

Atbildēt

aha

17.12.2019. 13:51

»

Toxedo

Vilki ir vilki, vai tā būtu Kanāda, ASV, Latvija. Un vilku skaits samazinās nevis palielinās. Pat vakar iekopētajā mednieku propagandas avīzē LA bija lasāms, ka novēroti vilki pa vienam. Bet vilki ir bara dzīvnieki, wolf pack parasti sastāv no 10-12. Mūs propagandē ka vilku ir daudz jo daudz bet novēro...


ārzemju zinātnieki un pilsētā dzīvojošs mazgadīgs šmurgulis(ja jau nemāk latviski uzrakstīt vilku bars, bet raksta wolf pack un aicina visus medniekus nošaut) ir īstie Latvijas vilku aizstāvji. Tev pašam, puišel, vajadzētu apmeklēt psihiatru, citādi tavas slimās fantāzijas tev nedod mieru. Nebūs tā, ka Latvijā vilki vazāsies pa sētām un kodīs suņus, neceri.

Atbildēt

Toxedo

17.12.2019. 13:03

Vilki ir vilki, vai tā būtu Kanāda, ASV, Latvija. Un vilku skaits samazinās nevis palielinās. Pat vakar iekopētajā mednieku propagandas avīzē LA bija lasāms, ka novēroti vilki pa vienam. Bet vilki ir bara dzīvnieki, wolf pack parasti sastāv no 10-12. Mūs propagandē ka vilku ir daudz jo daudz bet novēro tikai vientuļus vilkus. Tad jau pārējie izšauti. Ja no visas ģimenes novāc 90% locekļu, un beigās arī to vienu atlikušo novāc, to sauc par vilku holokaustu. Un aicināt piesiet suni naktī pie koka, kārtējā mednieku slimo tieksmju piemērs. Psihiatriem arī labi sapiķots ja dod ieroču atļaujas tādiem slimiķiem.

Es iepriekš jautāju kur var redzēt vilkus, brīvā dabā, ar binokli visticamāk pavērot kā tūristam? Citās valstīs cik zinu tas ir iespējams.

Atbildēt

nu nu

17.12.2019. 12:37

»

nu

kad ir lietaina vasara, vai sausa vasara graudaudzētājiem,- viņiem, ko jāšauj pa mākoņiem?Katram biznesam ir garoza, ar ko jārēķinās un jānodrošinās, bet ne uz sugu iznīcināšanas rēķina.Šajos laikos ir dažādas iespējas, kā sargāt savu ganāmpulkus.Protams, ka dzīvot pie meža ir kkas cits, kā pa to dzīvoties...


Kur tiek runāts par sugu iznīcināšanu? Daži galvā tērēti dabas aizstāvji tikai bļauj, ka vilki tiek izšauti, tajā pašā laika statistika rāda, ka vilku skaits palielinās. Un vilku pēdas nevar ieraudzīt, ieejot katrā meža pudurī vai parkā. Nav jau stirnas vai lapsas, kas dzīvo pilsētā un nebaidās no cilvēka. Lai bezsniega apstākļos atrastu vilka vai lūša pēdas, jābūt vismaz Čingačgukam. Aizbrauc ar savu suni uz Alojas puses mežiem un atstāj viņu tur. Nākošajā rītā redzēsi vilku pēdas vairumā :)

Atbildēt

Toxedo

17.12.2019. 12:36

Kad kāds LV zinātnieks iegūs Nobela prēmiju, tad Latvijas zinātni un zinātniekus varēs uztvert nopietni, bet nu pašlaik LV zinātniekus var salīdzināt ar šarlatāniem un pesteļotājiem + viegli uzpērkamiem. Tā ka ja jāizvēlas ticēt rietumvalstu zinātniekiem vai LV, tad izvēle ir diezgan skaidra.

Atbildēt

linard

17.12.2019. 12:28

»

Linards

tu to tekstiņu klabini no savas FACEs vai Русский Охотничий Портал? Ja nelasi angliski, bet tikai krieviski, tad nu pie apgaismības netiksi. Zinātniskā literatūra jālasa, lai būtu kāda nojēga, ar kādām sugām darīšana pirms sāc domāt par tiesībām spriedelēt par aizsardzības statusā esošām sugām. Izlasi...


neliecies nu pats pašgudrs un nekopē te dažādus ārvalstu zinātniekus, kuri ir "zaļo vides aizstāvju" nopirkti un rakstīs to, ko saimnieks liks. Latvijā ir pilnīgi cita situācija, kā piemēram, Norvēģijā kur visus vilkus ir izšāvuši un nu tagad domā, kā atjaunot populāciju.

Atbildēt

nu

17.12.2019. 10:48

»

nu nu

par tiem vilku uzbrukumiem tak mednieki izdomā, lai varētu šaut, kā citādi, viņi tak slepkavnieki(sarkasms, ja kāds nesaprot)...aizbraukt pastaigāties pa mežu ar suni nav gluži tas pats kas dzīvot meža tuvumā un nodarboties ar lopkopību


kad ir lietaina vasara, vai sausa vasara graudaudzētājiem,- viņiem, ko jāšauj pa mākoņiem?Katram biznesam ir garoza, ar ko jārēķinās un jānodrošinās, bet ne uz sugu iznīcināšanas rēķina.Šajos laikos ir dažādas iespējas, kā sargāt savu ganāmpulkus.Protams, ka dzīvot pie meža ir kkas cits, kā pa to dzīvoties,- bet pēdas dzīvniekiem paliek.Ir buku pēdas, aļņu, bet zaķu nav manītas ilgi, par ekskluzīvajām vilku un lūšu nerunāsim.

Atbildēt

Linards

17.12.2019. 07:53

»

protams

Vilku un lāču skaits dažādās Eiropas valstīs pēdējo desmit gadu laikā ir ļoti strauji pieaudzis. Vilku populācija ievērojami augusi Vācijā, Francijā, Spānijā, Itālijā. Nīderlandē vilki jau nodara postījumus lopkopībai, Dānijā nelikumīgi jau nošauts viens vilks. Nemaz nerunāsim par Skandināvijas valstīm...


tu to tekstiņu klabini no savas FACEs vai Русский Охотничий Портал? Ja nelasi angliski, bet tikai krieviski, tad nu pie apgaismības netiksi. Zinātniskā literatūra jālasa, lai būtu kāda nojēga, ar kādām sugām darīšana pirms sāc domāt par tiesībām spriedelēt par aizsardzības statusā esošām sugām. Izlasi, kas tev aizsūtīts. Tur ir pat Linnell autors, skatos. Lasi! Un neliecies pašgudrs.

Atbildēt

nu nu

16.12.2019. 21:57

»

nu

vispār ļoti bieži esmu ar savu suni mežā Vidzemes augstienes mežos,- nav pat pēdas redzētas, kur nu vēl pats.Tas pats par lūsi.Reiz redzēju lūša pēdas, pirms 37 gadiem


par tiem vilku uzbrukumiem tak mednieki izdomā, lai varētu šaut, kā citādi, viņi tak slepkavnieki(sarkasms, ja kāds nesaprot)...aizbraukt pastaigāties pa mežu ar suni nav gluži tas pats kas dzīvot meža tuvumā un nodarboties ar lopkopību

Atbildēt

protams

16.12.2019. 18:19

»

>'protams" zīdainītim

Zīdaiņu barības specmaisījums, 1.burciņa mednieķlītim-nezinītim, slinķītim...


Vilku un lāču skaits dažādās Eiropas valstīs pēdējo desmit gadu laikā ir ļoti strauji pieaudzis. Vilku populācija ievērojami augusi Vācijā, Francijā, Spānijā, Itālijā. Nīderlandē vilki jau nodara postījumus lopkopībai, Dānijā nelikumīgi jau nošauts viens vilks. Nemaz nerunāsim par Skandināvijas valstīm, kur lielie plēsēji jūtas ļoti labi.

Interesanti, ka Norvēģijā valdības līmenī pieņemts vilku apsaimniekošanas plāns, kas nosaka maksimālo pieļaujamo vilku skaitu. Tomēr jāņem vērā, ka tur, kur parādās lielie plēsēji, pieaug arī konflikts ar lauku iedzīvotāju interesēm. Lai pasargātu aitas un citus mājlopus, ir jāievieš papildu aizsardzības pasākumi, kas ne vienmēr ir lēti, ir jāiemācās sadzīvot ar risku, ka, piemēram, lācis atnāks un izdemolēs bišu stropus.

Ne vienmēr ceļš uz sadzīvošanu ar lieliem plēsējiem ir vienkāršs un viennozīmīgs. Pašlaik Eiropas Komisija spriež, ka varētu ieviest kompensācijas par noplēstajiem dzīvniekiem visā ES, kas ir laba ziņa. Tikai Eiropas Komisijai būs jārēķinās, ka ar katru gadu šis kompensāciju apjoms tikai pieaugs un pieaugs. Savukārt lauksaimnieku mērķis nav audzēt aitas, lai tās noplēstu vilki.

Vairs nav Sarkanajā grāmatā
Ņemot vērā dažādos faktorus, nupat Starptautiskā dabas un dabas resursu aizsardzības savienība (IUCN) publicējusi jaunāko apdraudēto sugu Sarkanās grāmatas populāciju novērtējumu lācim un vilkam. Šīm abām sugām aizsardzības statuss pašlaik tiek definēts kā “Least Concern” jeb zems risks, kas nozīmē, ka sugai apdraudējums ilgākā laika posmā nav paredzams. IUCN definē dažādus aizsardzības statusus dažādām sugām, piemēram: izmiris, izmiris savvaļā, kritiski apdraudēts, izmirstošs, saudzējams, gandrīz apdraudēts, zems risks. Tiek lēsts, ka pašlaik Eiropas kontinentā sastopami ap 17 000 vilku, savukārt lāču skaits tiek lēsts 15 000 līdz 16 000 indivīdu apjomā. Lai gan joprojām šīm sugām paredzēti dažādi aizsardzības pasākumi, tomēr pēdējo gadu pieredze liecina, ka tām pašlaik apdraudējums ir minimāls, tās līdz šim ir lieliski reaģējušas uz dažādiem aizsardzības pasākumiem, un mēs ar lepnumu varam sacīt, ka šīm sugām atkal izdevies Eiropu iekarot.

Arvien vairāk tiek diskutēts par lielo plēsēju atgriešanos Eiropā, kā arī par konfliktiem, kas rodas šo alfa plēsēju klātbūtnes dēļ. Līdzšinējā pieredze pierāda, ka ieviestie aizsardzības pasākumi ir bijuši efektīvi, bet nu daudzas valstis pieprasa pārskatīt vilku un lāču apsaimniekošanas statusu.

Atbildēt

protams

16.12.2019. 18:12

»

>'protams" zīdainītim

Zīdaiņu barības specmaisījums, 1.burciņa mednieķlītim-nezinītim, slinķītim...


ja tas pētījums nav veikts Latvijā, tam par pamatu ņemot Latvijas vilku populācijas blīvumu, Latvijas apstākļus, tad tu vari ar to pētījumu atslaucīties. Atradis ar ko salīdzināt. Varbūt izvelc vēl kādu pētījumu par Jeloustonas lāčiem un mēģini piemērot Latvijas lāčiem. Muļķis

Atbildēt

>'protams" zīdainītim

16.12.2019. 17:40

»

protams

tu pats esi vislielākais pasaku teicējs. Pēc tava teiktā, sanāk, ja vilkus nešaus tad viņi neuzbruks mājlopiem un suņiem? Atļausi uzzināt, kurā zinātniskajā darbā ir minēts šis zinātniskais fakts? Autoru un darba nosaukumu vari nosaukt


Zīdaiņu barības specmaisījums, 1.burciņa mednieķlītim-nezinītim, slinķītim

1.RESEARCH ARTICLE

"Effects of Wolf Mortality on Livestock Depredations"
Robert B. Wielgus,Kaylie A. Peebles
Published: December 3, 2014https://doi.org/10.1371/journal.pone.0113505
https://journals.plos.org/plosone/article?id 10.1371/journal.pone.0113505

"Why Killing Wolves Might Not Save Livestock
New study fuels debate over how to reduce attacks on cows and sheep."
https://www.nationalgeographic.com/news/2014/12/141203-wolves-hunting-livestock-ranchers-endangered-species-environment/

A new study has found that—paradoxically—killing a wolf can increase the risk that wolves will prey on livestock in the future.

Enter Wielgus. He has a track record for turning conventional wisdom on its head when it comes to attempts to control predators. In 2008 he made news with research that found shooting cougars led to more attacks on livestock. When mature adults were killed, Wielgus said, less seasoned adolescents moved in and were more likely to prey on cows and sheep.


2. "Warring brothers: The complex interactions between wolves (Canis lupus) and dogs (Canis familiaris) in a conservation context"

Lescureux, N., and J. D. C. Linnell. 2014. Warring brothers: The complex interactions between wolves (Canis lupus) and dogs (Canis familiaris) in a conservation context. Biological Conservation 171:232-245., 2014
Nicolas Lescureux
John Linnell
Norwegian Institute for Nature Research, Postboks 5685 Sluppen, 7485 Trondheim, Norway

https://www.academia.edu/6185602/Warring_brothers_The_complex_interactions_between_wolves_Canis_lupus_and_dogs_Canis_familiaris_in_a_conservation_context

3. Mammal Research
October 2019, Volume 64, Issue 4, pp 581–586| Cite as

"Hunting dogs are at biggest risk to get attacked by wolves near wolves’ territory boundaries"

https://link.springer.com/article/10.1007/s13364-019-00444-3

4.RESEARCH ARTICLE

"Killing wolves to prevent predation on livestock may protect one farm but harm neighbors"

Francisco J. Santiago-Avila ,Ari M. Cornman,Adrian Treves
Published: January 10, 2018https://doi.org/10.1371/journal.pone.0189729
https://journals.plos.org/plosone/article?id 10.1371/journal.pone.0189729

Atbildēt

...

16.12.2019. 16:22

»

Toxedo

Bet kāpēc jānogalina nevainīgi vilki, kas nav veikuši uzbrukumus aitām u.c.? Kāpēc jāorganizē speciālas medības un jālien iekšā dziļi mežā un jāizšauj veselas vilku ģimenes, kam tur ir mājas un pārtiek tikai no citiem meža dzīvniekiem? Preventīvos nolūkos? Varbūt to attiecināt arī uz citām sugām t.sk...


Vilku uzbrukumi notiek regulāri un ar katru gadu tie notiek arvien vairāk, aizbrauc uz lielajam aitkopības saimniecībām un parunā ar īpašniekiem. Varēsi papriecēt acis ar vilku uzbrukumu upuriem. Tāpēc arī tiek rīkotas medības lai ierobežotu vilku skaitu. Mežacūkas jau sen visas ir apsprāgušas no cūku mēra, kur tev ir tas milzīgais skaits? Stirnas ir savairojušās tāpēc, ka pedējā laikā nav bijis aukstu ziemu un viņām ir laba barības bāze. Ko tu vari murgot visu laiku par kaut kādu izšaušanu, citām sugām un cilvēkiem? Gribi vilku redzēt? Aizbrauc ar savu suni uz mežu, piesien viņu pie koka un pats uzkāp kokā. Varēsi pavērot, kā vilki saplosa tavu mīluli. Varbūt tad tu sapratīsi, ka vilks nav nekāds mīļdzivnieciņš bet plēsoņa.

Atbildēt

Toxedo

16.12.2019. 15:47

Bet kāpēc jānogalina nevainīgi vilki, kas nav veikuši uzbrukumus aitām u.c.? Kāpēc jāorganizē speciālas medības un jālien iekšā dziļi mežā un jāizšauj veselas vilku ģimenes, kam tur ir mājas un pārtiek tikai no citiem meža dzīvniekiem? Preventīvos nolūkos? Varbūt to attiecināt arī uz citām sugām t.sk. cilvēkiem, jo jebkurš no mums taču var būt drauds nākotnē, ne? Vai arī izplatīsi melus, ka viņu ir nenormāli daudz un apdraud citas sugas? Tik nez kāpēc stirnas joprojām milzīgā skaitā, un katru pa avārijai viņu dēļ. Pa meža cūkām nerunājot, kuru milzīgā skaita un ĀCM dēļ iet bojā cūkkopība.

Starp citu kur tos vilkus var sastapt ja viņu ir tik daudz? Es kā tūrists labprāt aizbrauktu pavērot.

Atbildēt

protams

16.12.2019. 15:12

»

Linards

Latvijas nozēlojamie killeri ir profāni plēsēju ekoloģijā. Divu mūžīgo pasaku teicēju, Русский Охотничий Портал apkalpotāju šternas un dombrovskas sacerējumi par vilkiem ir slepkavošanas zinātnes kalngali...


tu pats esi vislielākais pasaku teicējs. Pēc tava teiktā, sanāk, ja vilkus nešaus tad viņi neuzbruks mājlopiem un suņiem? Atļausi uzzināt, kurā zinātniskajā darbā ir minēts šis zinātniskais fakts? Autoru un darba nosaukumu vari nosaukt?

Atbildēt

...

16.12.2019. 15:07

»

Toxedo

Ja dzīvo mežā vai blakus mežam, ir jārēķinās ka var kāds dzīvnieks iznākt ārā uz kādu brīdi. Tāpēc neviens nav jāslepkavo, bet jau pašā sākumā jāparūpējas par savu mājdzīvnieku drošību, arī man ir mājdzīvnieks un es daru visu, lai viņu neviens neapdraudētu. Un pilsētā ir tādi paši draudi ja ne lielāki...


Lūk, šis komentārs pilnībā arī parāda tavu un tev līdzīgo linardu u.c. aprobežotību un zināšanas par dabu un medībām vispār. Par klaiņojošiem suņiem pilsētā tev ir jāvēršas pie pašvaldības, lai organizē suņu izķeršanu, medniekiem tur nav nekādas daļas, pilsētā medības neviens nerīko un suņus nešauj. Laukos visi ir pieraduši, ka meža dzīvnieki uzturas māju tuvumā un neviens neskrien pēc bises, ja ierauga kādu dzīvnieku, nevajag savā slimajā prātā fantazēt, tavi murgi tikai vēlreiz apstiprina to, ka tu laukos nekad neesi bijis. Vilks nav no tiem dzīvniekiem, kurš tāpat vien ienāks sētā. Par to,ka nav uzbrukuši cilvēkiem - pietiek ja vilks uzbrūk manam mājdzīvniekam, ar to pašu viņam spriedums.

Atbildēt

Linards

16.12.2019. 13:50

Latvijas nozēlojamie killeri ir profāni plēsēju ekoloģijā. Divu mūžīgo pasaku teicēju, Русский Охотничий Портал apkalpotāju šternas un dombrovskas sacerējumi par vilkiem ir slepkavošanas zinātnes kalngali.
Hei, ieroču un galināšanas sporta fanītes, nu neslinkojiet, un beidzot palasieties kādu zinātnisku darbiņu par plēsēju ekoloģiju, pakonsultējieties ar ārvalstu zinātniekiem (kurus nefinansē mednieki), uzzināsiet, ka vietās, kur notiek visvairāk uzbrukumi vilku ģimenēm, to izšaušana, arī visbiežāk tiek konstatēti uzbrukumi mājlopiem un suņiem cilvēku mājvietu tuvumā no vilku puses.
Tā, ka absolūti nav nekāds brīnums, ka vilks nebaidās un iet tieši vilku nīdējas šternas pagalmā.

Atbildēt

Lapas:    4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Hunta, sargies buntavnieka!

FotoSāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī ministri iz valdības, kas kā aste luncina parlamenta “kvekšu” korpusu. Visbeidzot prezidents, kas pēc puča neierosināja Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

18

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

FotoAr apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā konference, kāda pēdējo sešu gadu laikā pasaulē organizēta, kurā šogad tika demonstrēta klajas divkosības paraugstunda. Līdz ar to paradoksāli un nožēlojami vienlaikus, ka tās mērķis bija vienoties par pasaules zaļajiem pamatmērķiem!
Lasīt visu...

21

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

FotoArvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav vienaldzīga. Kas būs šī izcilā, Rīgai tik nozīmīgā kultūras pieminekļa nākamais saimnieks, ir satraucis baznīcu, Rīgas pašvaldību, kultūras mantojuma ekspertus, Saeimas politiķus, pat valsts prezidentu. Uz izveidojušos situāciju vēlams paskatīties ar vēsu prātu.
Lasīt visu...

21

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

FotoDivu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap koronavīrusa tēmu, — laikmetā, kad informācija ir tik pieejama kā nekad, jāatceras itāļu teiciens: “Idiotu māte vienmēr ir gaidībās.”
Lasīt visu...

18

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

FotoPieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek uzlikts jauns, nesamērīgs slogs - viņiem zeme jāizpērk par 100% no kadastrālās vērtības, lai gan vidējā vērtība šiem zemes gabaliem ir 30% no kadastra. Saeimas “Saskaņas” frakcija uzskata šādu pieeju piespiedu nomas attiecību izbeigšanai par netaisnīgu un balsoja pret šo likumu.
Lasīt visu...

18

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

Foto29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību". Grozījumu izstrādāšanas formālais nolūks – sakārtot attiecības starp zemes un būvju, ēku un dzīvokļu īpašniekiem tā sauktā piespiedu dalītā īpašuma gadījumā. Valsts šīs attiecības visai neveiksmīgi mēģina kārtot jau daudzu gadu garumā, ir vairākkārt ticis grozīts likums, kā arī pieņemti vairāki Satversmes tiesas spriedumi, kuriem vismaz teorijā būtu jābūt kā bākām likumdevējam jauna regulējuma izstrādē.
Lasīt visu...

15

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

FotoPirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts un rūpīgi apčubināts - tam devām izaicinošu vārdu, nosaucot par Klik. Prieks par pašu radīto mums bija liels, bet ļoti īss, jo pandēmijas pirmais gads bija sarežģīts, brīžiem mokošs un pilns neziņas, pat nolemtības par to, kā dzīvosim tālāk. Šodien esam izauguši un pasaule līdz ar mums – esam kļuvuši gudrāki un apdomīgāki, vakcinēti un lepni par nupat 6000 aktīviem abonentiem tiešsaistes žurnālam Klik!
Lasīt visu...

21

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

Foto“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas mūsu robežu reāli apdraud naidīga kaimiņvalsts. Tas jau līdzinās valsts nodevībai,” tīmeklī raksta Saeimas deputāts Jānis Iesalnieks (NA).
Lasīt visu...

20

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

FotoLabas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts pārvaldības sistēma nekad nav pilnībā pabeigta un perfekta. Tā ir nepārtraukti jāmodernizē, gan novēršot apzinātās nepilnības, gan ņemot vērā sabiedrības vajadzības un tehnoloģiju attīstību. Arī Latvijā ir labi redzamas valsts pārvaldības vājās vietas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir...

Foto

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās...

Foto

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

Smagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus...

Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....