Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Lana

27.03.2017. 12:26

Nu vismāz viens labums ir - Marķitāns (Valsts policijas kauns jau vairākus gadus) vairs nav priekšnieks. Tur pat vajadzētu nosūtīt arī Kozlovska, kas piesēdz sava radinieka (dēla?) V.Kozlovska kopā ar savu tiešo priekšnieku Pastaru nolaidīgu bezdarbību (KL319.p. protams netika piemērots), dokumentu viltošanu un korumpētību Rīgas Zemgales priekšpilsētas iecirknī. Kauns Ķuzim un Valsts policijai kopumā - žēl šajā situācijā godīgus ierindas policistus - zinu, ka tādi ir. Gribētos lēpoties ar Latviju, tajā skaitā - ar iedzīvotāju aizsardzību no markitāniem, kozlovskim un pastariem, kuri ar savu esību nomelno visu Latvijas Valsts policiju.

Atbildēt

mmm

27.03.2017. 09:44

Meņķtjara - ментяра

Atbildēt

z

25.03.2017. 03:17

Līdz šim skandālam par Marķitānu pat dzirdējusi nebiju. Tagad zināšu, ka ir bijis tāds slavens policijas ģenerālis.

Atbildēt

Lidotājs

23.03.2017. 00:22

Ķuzis savācis pareizo kontingentu "mentenē"!!! :)
Runā, ka iecirkņos mierīgi čaļi zāli ievelkot arī ...!

Atbildēt

sola

22.03.2017. 12:20

Ne vien zivis, bet arī cūkas pūst no galvas. Viens vecs perdelis melo kā suns,blēdās un izķiņķelē valsts naudu , un nekas.Jo viņš ir no silei pietuvinātajiem.

Atbildēt

.......

21.03.2017. 19:15

»

JOJO

Nekur nepārskrēja- vnk viņš aizņēma vietu, kuru ir nolūkojuši viņa paša vietnieki, kuriem ar Ķuzi ir daudz labāks kontakts. Marķitāns bija tukša vieta, klusām sēdēja un pamazam izmantoja dienesta stāvokli, iekārtoja darbā savus radus (pie citiem tādiem pašiem ģenerāļiem) un tā arī eksistēja...


Radu būšana gan varētu būt klupšanas akmenis aiz kā varētu paklupināt ģenerāli M. Te nav stāsts par to ka iekārtoja, bet par to, kādas kvalitātes personāži tie ir. Šo personāžu dēļ ne viens vien sirms mats vai nervu šūna pazaudēta :))

Atbildēt

jautājums

21.03.2017. 19:02

»

ciniķis

Savukārt, es iebildīšu Tev. Ne ģenerālis tiem policistiem bija svarīgs, bet tas, ko tas ģenerālis pēc tam izdarīs ar viņiem, ja viņi viņam uzliks sodu. Bosings, mobings un disciplinārlietings ar atlaišanu no darba ir programma minimums. Drīzāk jau tomēr būtu programma maksimums - proti, kriminālprocess...


1) nu tad viņi būs eksistenciālas izvēles priekšā- mobings, bosings...vai krimināllietas iespēja.
Dilemma. Un katrs pats pieņem savus lēmumus un uzņemas par tiem atbildību...
Nū...tagad viņiem vismaz būs izvēles iespēja.
2) un vēstules,- pamatotas, apmelojuma, denuncinācijas,jebkādas,- pastāv vienmēr. Ja nepaņems ar kukuli, tad tās arī paliks tikai vēstules.
Bet krimināllietas par bezdarbību un pienākumu nepildīšanu ir vienīgais ceļš, lai cīnītos ar policijas kundziņu, kuriem likumi navrakstīti, visatļautību

Atbildēt

ciniķis

21.03.2017. 18:39

»

jautājums

Es iebildīšu meinstrīma viedoklim...


Savukārt, es iebildīšu Tev. Ne ģenerālis tiem policistiem bija svarīgs, bet tas, ko tas ģenerālis pēc tam izdarīs ar viņiem, ja viņi viņam uzliks sodu. Bosings, mobings un disciplinārlietings ar atlaišanu no darba ir programma minimums. Drīzāk jau tomēr būtu programma maksimums - proti, kriminālprocess tajā pašā IDB pēc īpaša pasūtījuma no VP vadības gaiteņiem. IDB pat oficiālu vēstuli saņemtu, ka, re kur šitie nelieši ar konkrētiem uzvārdiem ņem kukuļus, steidzami dariet, kaut ko. Tā, ka Tev viegli runāt, kamēr Tu neesi to ierindas policistu vietā.

Atbildēt

Ju

21.03.2017. 18:34

Kaa man riebj sii valsts.zaglu bleezu korumpantu banda.jebkuraa jomaa katru dienu zinjaas lasu par kaarteejo zagsanu.juus tur augshaa labaak kluseejiet.jusu veemekli tautai jau piegriezusies.

Atbildēt

jautājums

21.03.2017. 16:16

Es iebildīšu meinstrīma viedoklim.
Ja policistiem ģenerālis ir svarīgāks par likumu, tad viņi ir pilnībā pelnījuši savas krimināllietas. Es nedomāju, ka viņi tiks līdz tiesai un sodam, drīzāk drusku pabaidīs, bet zināmiem audzinošiem pasākumiem bija jābūt. Publiski demonstratīviem pasākumiem- bija jārada precedents.
Un nākamajā reizē policisti varbūt padomās-vai ir vērts ieķēpāties krimināllietā par svešu kungu nodarījumiem. Kā līdzzinātājiem.
Kamēr policisti nesapratīs, ka par priekšniecības pārkāpumu piesegšanu paši var tikt pie lietas...Kārtības policijā nebūs!

Atbildēt

JOJO

21.03.2017. 14:39

»

.......

Diez kur Marķitāns Ķuzim ar Grišinu ceļu pārskrēja...


Nekur nepārskrēja- vnk viņš aizņēma vietu, kuru ir nolūkojuši viņa paša vietnieki, kuriem ar Ķuzi ir daudz labāks kontakts. Marķitāns bija tukša vieta, klusām sēdēja un pamazam izmantoja dienesta stāvokli, iekārtoja darbā savus radus (pie citiem tādiem pašiem ģenerāļiem) un tā arī eksistēja.

Atbildēt

nieva

21.03.2017. 12:18

Čigāne no Vienotības apgalvoja, ka šajā valstī korupcija nav un nevajag apvainot visus godīgos valsts iemītniekus.
Tad nesaprotu - vai Rīgas dome vairs nav šajā bezkorupcijas valstī. Ko antikorumpantu partijas apkaros domē?

Atbildēt

nieva

21.03.2017. 12:11

Šīs valsts īpatnība - korupcija nav, jo korupcija nevar pastāvēt korumpētā valstī.

Atbildēt

Jānis

21.03.2017. 11:45

Kūrš spieda atlaist? Uzvārdu? Vārdu? Kā izpaudās spiešana, grūšana, bikstīšana utt.
Vajadzēja pieņemt lēmumu un sodīt. Tagad paši vainīgi.

Atbildēt

sorosa skolu nebeigušais

21.03.2017. 11:14

»

-āns

Neaizskaramais Minskas miliču skolas absolvents no Latgales un vainīgie ceļu policisti pēc R.Kozlovska scenārija


Laikam jau ģenerālis uzkāpa uz varžacīm "servisa dibinātājiem-murgotājiem" policijas darbībā.Interesanti Faierbiendu vēl nava "nomocījuši" cugunderā?!

Atbildēt

krimināllikums

21.03.2017. 11:13

»

pieņēmums

Neaizmirsti, ka kaitējumam jābūt reālam nevis šķietamam


Bet protams,ka noziedzīgos nodarījumos ar materiālu sastāvu kaitējumam ir jābūt reālam, bet tā kā šāda kaitējuma šajā notikumā nav tad process ir uzsākts tā teikt "pakazuhai"

Atbildēt

caca

21.03.2017. 10:02

Orvela "Fermas" cienīgs sižets.

Atbildēt

aga

21.03.2017. 09:39

Izradas Latvija ir ietekmigi policisti un neietekmigi. Vai tad likums nav viens prieks visiem?

Atbildēt

un

21.03.2017. 08:21

»

nu

Tak atdzina jau savu vainu,ir gatavs maksāt sodu


no kurienes atDZina??

Atbildēt

Krimināllikums

21.03.2017. 01:28

Tieši tā..kriminālprocesu izbeigs un ne jau tāpēc, ka šajā valstī policistus nesoda, vai tāpēc ka ceļu policisti turēs mutes un nerunās ar medijiem,bet tāpēc, ka krimināllikums paredz būtiska kaitējuma rašanos bezdarbības rezultātā, bet šajā gadījumā būtisks kaitējums nav nodarīts un tas nozīmē ka nav noziedzīga nodarījuma sastāvs. Pa velti šis krim. process ir uzsākts.

Atbildēt

šmiga nav?

20.03.2017. 23:09

Pietiek varētu "palūgt" atbildīgām institūcijām lai sniedz informāciju pēc kādiem administratīvā kodeksa pantiem un kuriem pārkāptiem CSN noteikumu pinktiem pēdējā pus gada laikā policijas amatpersonām ir sastādīti protokoli par CSN noteikumu pārkāpumiem! (protams atbildi bez personas datiem:)))

Atbildēt

oho

20.03.2017. 23:04

...Iekšējās drošības birojs, kuram pēdējā laikā radusies noturīga reputācija kā iestādei, kas ir pietiekami elastīga,.. Elastīga iestāde pret ģenerāļiem un pulkvežiem, bet nevis pret pasrastiem policistiem pret parastiem IDB nežēlīgs, jo tiem nav "aizmugures" un tāpēc v'
eršas ar visu likuma bardzību.

Atbildēt

Tiesiskums

20.03.2017. 22:14

Daudz jautājumu un iekšējs iestādes bardaks:
-kas var no ierindniekiem "uzbraukt" priekšniekam-vadītājam,kas te tirgus izveidojies;
-šāda diemžēl "kārtība" tiek populizēta gados desmit valsts militarizētā iestādē,to pārveidojot par "servisa" namu pašā stulbākajā izpratnē;
-kas tie par policistiem stukačiem masu informā ar devīzi,sabiedrībai jāzina,tādus pirmos ar sūdu slotu;
-ģenerāli atbrīvot,ja pat par administratīvu pārkāpumu,tas nonsenss.
Nu bet kā kalnumaijers izteicās,politiķi un uzņēmējdarbība-korupcija.Kā tad strādā policija?

Atbildēt

Ķuža atbildības mēraukla

20.03.2017. 22:12

Pēc šī gadījuma Ķuzim būtu jāatkāpjas, bet ticiet, nekas tam līdzīgs nenotiks, jo sirdzapziņa ir noēsta un tik tīkams šī krēsls, kā Jūs pat nevarat iedomāties.

Atbildēt

VP vadības īss raksturojums

20.03.2017. 22:09

Valsts policijas vadība vienmer tiek sveikā bez sāpēm( izņemot algas ap 40 000 eiro gadā), bet atbild parastie ierindas policisti ar 600 eiro uz rokas, tāda ir ierastā prakse. Lai VP kļūtu par "labu" priekšnieku nevajag būt kartīgam cilvēkam, tieši otrādāk jāprot iegāsts citus un vienmēr gatavam laizīt un velreiz laizīt vadībai pat no rīta neskatoties sppgulī, jo tur nav vairs ko redzēt.

Atbildēt

Viedoklis

20.03.2017. 21:50

1. Ceļu policisti ir 100% vainīgi, jo bija viņu pienākums bija sastādīt protokolu Marķitānam, neraugoties ne uz viņa amatu, pakāpi, ne arī uz to, ka veica pārbaudi. Turklāt nevienam nav tiesības veikt pārbaudes, pārkāpjot likumus, apdraudot drošību uz ceļiem.
2. Kāpēc ceļu policisti rīkojās tik neprofesionāli? Tāpēc, ka Valsts policijā apmācības process ir palaists pašplūsmā, jo neviens neko nekontrolē, kas, kur, kad, ko apmāca, kas par to un cik daudz kam samaksā - par apmācībām. Nauda tiek iztērēta, policisti nezinīši turpina strādāt. Kas par to atbild? Neviens.
3. Kāpēc ir skandāls ar Marķitānu? Tāpēc, ka Valsts policija, Iekšlietu sistēma kopumā slēpj no sabiedrības, preses informāciju par negadījumiem, notikumiem ar saviem darbiniekiem, ar ministriem, ar deputātiem, ar prominencēm. Ja visa informācija tiktu publiskota uzreiz, tad arī Marķitāna gadījums uzreiz kļūtu zināms sabiedrībai.

Problēmu Valsts policijā daudz, bet kad un kas tās risinās? Spriežot pēc šeit publiskotiem komentāriem, viss tā arī paliks bez izmaiņām.

Atbildēt

greizo spoguļu karaļvalsts

20.03.2017. 21:36

demisju ķuzim un kozlovskim?

Atbildēt

konsensuss

20.03.2017. 20:21

Ļoti ticams scenārijs. Kā krieviski saka. ''ģelo zamjaļi''. Visi izsprūk cauri un visiem labi...

Atbildēt

ciniķis

20.03.2017. 20:15

Latvijas klasika - kārtējais kriminālprocess pret tiem, kas tā vai citādi sabiedrību informē par nejēdzībām varas struktūrās. No otras puses IDB pastiprināti nāksies iepazīties ar būtiska kaitējuma jēdzienu ne tikai krimināltiesību likumdošanas, bet arī tiesu prakses jeb judikatūras izpratnē.

Atbildēt

Ahoj

20.03.2017. 19:27

»

huligans

Ceļu policisti tiešām uztaisīti par streločņikiem. Vienīgi pants piemeklēts neveiksmīgs, jo uzreiz norāda, ka nekas tur nebūs. Atslēgas vārdi ir "būtisks kaitējums", lai būtu minētā panta un daļas sastāvs. Atšifrējums "būtiskumam" meklējams Krimināllikuma piemērošanas likuma 23. pantā. Tur minētas 5...


Nu vispār jau ievērojamu interešu aizskārums kā būtiska kaitējuma saturu nav saistīts tikai ar "likumam pievienotajās tabulās" esošajiem datiem. Bet var piekrist, ka būtisku kaitējumu šajā gadījumā var tikai "pievelkot to aiz ausīm". Reāli džekiem draud tikai disciplinārsods. Bet vai kāds vērtē reālo mobingu un bosingu, kas džejiem draudētu, ja uzliktu Markitānam sodu?

Atbildēt

mja

20.03.2017. 19:21

nu tipisks sprīdīšu lielvalsts gājiens, mazos pataisīt par gļēviem iztapoņām visai pastulbiem vai marasmatiskime šefiem!

Atbildēt

-āns

20.03.2017. 19:18

Neaizskaramais Minskas miliču skolas absolvents no Latgales un vainīgie ceļu policisti pēc R.Kozlovska scenārija...

Atbildēt

J

20.03.2017. 19:17

ja ilgāku laiku zem Marķitāna raka, tad jau viņš zināja... ja zināja un tik stulbi dušā noliecās pēc nokritušām ziepēm, tad jau patiešām laiks pensijā...

Atbildēt

huligans

20.03.2017. 19:16

Ceļu policisti tiešām uztaisīti par streločņikiem. Vienīgi pants piemeklēts neveiksmīgs, jo uzreiz norāda, ka nekas tur nebūs. Atslēgas vārdi ir "būtisks kaitējums", lai būtu minētā panta un daļas sastāvs. Atšifrējums "būtiskumam" meklējams Krimināllikuma piemērošanas likuma 23. pantā. Tur minētas 5 un 10 minimālās mēnešalgas kas ir 1900 un 3800 euro. Šaubos , ka neiekasētais sods par 130 km/h ir tik liels. Vēl minētas kaut kādas būtiskas intereses, kas skatāms likumam pievienotajās tabulās. Taču tur ir narkotiku saraksti, miesas bojājumu kritēriji un mežs. Tāpēc ceļu policistiem nebūtu par ko uztraukties, vienīgi vajag advokātu, kas to ministra krančiem izskaidro.

Atbildēt

.......

20.03.2017. 19:14

»

yohohou

Te ir vairāki interesanti jautājumi...


1. Par to ir stāsts - "Vārna vārnai acī neknābj" un valsts policijā subordinācija ir cieņā. Šādus manevrus izpilda "pseido domas giganti" ar ierūsējušu metodoloģisku risinājumu realizāciju. Labi, ka Marķitāns nebij nobildēts kādā pirtī ar pus vai kailu dāmu vai divām. 2 dāmas ir drošāk, tad būtu ar negodu jāatkāpjas. (Klasika)
2. RRGPP ir "stratēģiskais punkts" kontrabasam. "Futbolisti" sapratīs :)))
3. Ko liks vietā? Gan jau ka Sozinovs būs atpūties un nobriedis vadīt reģionu :)) tā tas var būt, ja viņš tika minēts kā potenciālais Ķuža pēctecis :)))

Atslēga visā šajā ir - "futbolisti" :)

Atbildēt

nu

20.03.2017. 19:13

Tak atdzina jau savu vainu,ir gatavs maksāt sodu...

Atbildēt

gogolis

20.03.2017. 19:03

Ja pārbaudes drīkst veikt tikai iepriekš piesakoties un ievērojot braukšanas ātrumu, tad nekādus secinājumus nevarēs izdarīt, jo baudītājs netiks apturēts. Tas pieņemot, ka pārbaudes mērķis ir konstatēt kā policisti uzvedas apturot autovadītāju. Es domāju, tā tāda jocīga sistēma.

Atbildēt

janka

20.03.2017. 19:02

tas viss ir noorganizēts lai Marķitāns ietu pensijā. Lielais jautājums ir kurš nāks vietā rīgas RP??????????????? IDB kā procesu sāka tā arī izbeigs, nau pirmā reize. kas vada izmeklētājus? vai tikai ne tā pati kas vadīja VP IDB Pirmstiesas izmeklēšanas nodālu? tā viss tiek noorganizēts,kad kāds amatā paliek pārāk ilgi un godīgi kā Marķitāna gadījumā, vistīrākā podstava. Atceramies kā beidzās lieta Latgalē ar invalīdu, kuru uztaisīja par vainīgu savā nāvē, bet Eiropai bija cits viedoklis, bet kur strādā tas izmeklētājs ar burtu Se...... sākās uzvārds, un kas bija viņa priekšniece????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Paskatieties kur šīs amatpersonas strādā tagad. Ir ļoti daudz interesantu notikumu, kuri varētu attainot figūru pārvietošanu uz Šaha Dēli un vēl interesantāk ir tas, kas šīs figūras bīda ?????????????????????????????????????????????????????????????

Atbildēt

yohohou

20.03.2017. 18:46

»

.......

Diez kur Marķitāns Ķuzim ar Grišinu ceļu pārskrēja...


Te ir vairāki interesanti jautājumi.
1.Kā informācija nonāca līdz vajadzīgajām ausīm? Vai patiesi godīgie ceļu policisti informēja žurnālistus? Neticu.
2. Kāpēc, kādā veidā un kam Marķitāns traucēja?
3. Ko liks vietā?
Tas, kāpēc Marķitānu gribēja aizvākt, ir daudz svarīgāk par šo konkrēto ekscesu.

Atbildēt

Aigars

20.03.2017. 18:36

Nez kapēc šāds situācijas izrisinājums nekādus brīnumus neizraisa.Pie mums taču pieņemts,ka parasti starp diviem ziloņiem bojā iet muša.Parasts elementārs "bezpreģels". Laiks bija jau pierast.

Atbildēt

.

20.03.2017. 18:35

Ārprārts...

Atbildēt

.......

20.03.2017. 18:24

Diez kur Marķitāns Ķuzim ar Grišinu ceļu pārskrēja? :)
Kuzim ar Marķitānu rīvēšanās bij jau tajā laikā, kad viņš bij Ķuža vietnieks VP. Savdabīgs ir fakts, ka informācija tiek nopludināta mērķtiecīgi un no iekšienes, lai gan dienesta ziņojums IDB vai VP iekšejās uzraudzības iestādēm nav atcelts kā veids, kā ziņot par nelikumībām vai pārkāpumiem :)
Baigi leti un bez radošas pieejas... pilnīgi neinteresanti :)

Atbildēt

k.

20.03.2017. 18:19

Tas viss izklausās pēc pilnīga ārprāta un visatļautības augstākās pakāpes !!! Tai vietā, lai ar pantu atlaistu no amata ģenerāli, izrēķinās ar ierindas darbiniekiem... To visu klausoties ir liels kauns par Latvijas tiesībsargājošo iestāžu godīgumu un morāli.

Atbildēt

Lpsr

20.03.2017. 18:05

Kozlovskis demisija

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...