Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Smaciņa

07.01.2016. 15:38

Tas nav Tīrons, bet Žulis analītiķis un interneta pievēmējs šajā portolā. Tīrons ir parasts lops. Žulis ir kropls lops kādam ir jābūt latvietim.

Atbildēt

labi rūkts!

06.01.2016. 22:34

paldies!Pārgudrais redaktors izskatās pēc Tīrona,lai gan vārdā nav nosaukts.

Atbildēt

Students

06.01.2016. 11:50

Tādi pārgudrie ir pilna universitāte, jo jaunāks, jo pārgudrāks. Neko nevar saprast lekcijās pie filosofiem, kur ir vieni murgi.

Atbildēt

Latvietis

05.01.2016. 13:19

»

Loronzo

Un kāpēc gan mums nevarētu būt kaut kas, kas ir viens no labākajiem pasaulē? Kāpēc ne Rīgas Laiks? Kritizēt, vaimanāt, sūkstīties, vainot varu, ignorēt savus (citu latviešu) sasniegumus taču ir tik latviski? Vai tas ir kaut kāds kolektīvais mazohisms, kas it īpaši izpaužas komentētāju vidū...


Lai kaut kas būtu, ir vajadzīga laba galva. Vai latviešiem ir labas galvas? Es zinu tikai stulbas galvas, kas var izdomāt kā Tīronis visādas lopības.Tas Rīgas laiks ir Rīgas nelaiks priekš pārgudrajiem lopiem.

Atbildēt

Loronzo

04.01.2016. 00:51

Un kāpēc gan mums nevarētu būt kaut kas, kas ir viens no labākajiem pasaulē? Kāpēc ne Rīgas Laiks? Kritizēt, vaimanāt, sūkstīties, vainot varu, ignorēt savus (citu latviešu) sasniegumus taču ir tik latviski? Vai tas ir kaut kāds kolektīvais mazohisms, kas it īpaši izpaužas komentētāju vidū?

Atbildēt

Lops

03.01.2016. 16:51

Ar šo rakstu tiek aizskartas lopu gods, cieņa un loputiesības.

Atbildēt

Dabas bērns

02.01.2016. 10:30

»

DENISS K.

Šī porta pārgudrākais āksts ir Dabas bērns-Žulis-Smaka- Matstrihts utt. Tas ir pārgudrs latviešu vēmējs


Ak, tu, nabaga kompleksainais susuriņ!

Lai nu kā - laimīgu Jauno gadu arī tev!
Un pasveicini to daļu, kas profesors!

Atbildēt

par diletantēm

01.01.2016. 21:17

»

U.U.

Kritiskās domāšanas trūkums noteikti ietilpst minētajā procesā, liecinot par nespēju saprātīgi vērtēt parādības. Pseidozinātnisko "risinājumu" ģenēzi nosaka daudzi faktori. Arī morālais faktors, apzināti bīdot savu pseidozinātnisko "risinājumu".Pseidozinātniskuma uzplaukumam plašas iespējas rodas diletantisma...


Vai nevariet uzrakstīt, kurās iestādēs ir vai var būt dāmas-diletantes?

Par lokālo - nezinu, kā to sauc, bet pie mums arī pētī naftu, mākslu, plūmes utt., kaut neesam šo jomu
lielvalsts.
Dažreiz tas ir labi, piem. Krievijā selekcionēta vinogu šķirne, kas aug -40 vai -50 C temperatūrā.

Atbildēt

DENISS K.

01.01.2016. 19:47

»

Prātīgais

Muldoņas tagad ir ne tikai Rīgas Laikā, satori, bet arī punctummagazine saitā


Šī porta pārgudrākais āksts ir Dabas bērns-Žulis-Smaka- Matstrihts utt. Tas ir pārgudrs latviešu vēmējs.

Atbildēt

Dabas bērns

01.01.2016. 16:27

Autoram Priedīša kungam, lasītājiem un visiem citiem dažādi domājošajiem - laimīgu un piepildītu Jauno gadu!

Lai izdodas iecerētais!

Atbildēt

Stupid A.Prieditis

01.01.2016. 13:31

»

Artūrs Malta VLT valdes loceklis.

Jautājums A. Priedīša kungam...


Pēdējais raidījums Melu laboratorija atklāja faktus, ka pasaules ārzemju latviešu apvienība ilgstoši visām pasaules organizācijām sūdzējās par Baltijas PSRS okupāciju no Krievijas.

Beigās ASV kongress ar CIP un naudas piešķirtajiem līdzekļiem personīgi B.Jeļcinam (puča apspiešanai Maskavā) panāca, ka Latvija kļuva brīva.

Lai veicinātu šo "brīvību" ir kā no apakšām, paturot varu, VDK organizēja H86 un LTF. Redzam, ka šodien tie paši komunisti ir visās Latvijas valsts struktūrās, tostarp tiesās. Bet genocīds, kāds bija pret latviešu tautu, saglabājas un palielinās - to padzenot no Latvijas, vainu uzveļot kapitālismam.

Ja godīgi – tad Maskavas komunisti ar A.Gorbunovu un J.Peteru, A.Lembergu u.c. priekšgalā Latvijā izrādījās viltīgāki – viņi saglabāja varu, ieguva labumus no pārmaiņām, tostarp proletariātu (300 000 vienības mazākais) kā darbaspēku iemainot Rietumiem pret savām privilēģijām. Vienīgā prasība, kas izvirzīta oligarhiem – to nauda jātur Šveices bankās, nevis jāiegulda Latvijas ekonomikā. Ar mērķi, lai ar parādiem var pakļaut atlikušo LV tautu un pašu valsti.

Atbildēt

U.U.

01.01.2016. 11:40

»

nekritiska domāšana

varbūt to sauc par nekritisku domāšanu vai kāda lielāka konteksta nezināšanu


Kritiskās domāšanas trūkums noteikti ietilpst minētajā procesā, liecinot par nespēju saprātīgi vērtēt parādības. Pseidozinātnisko "risinājumu" ģenēzi nosaka daudzi faktori. Arī morālais faktors, apzināti bīdot savu pseidozinātnisko "risinājumu".Pseidozinātniskuma uzplaukumam plašas iespējas rodas diletantisma legalizācijas apstākļos, kad par "zinātnieku" var kļūt bez pietiekamām zināšanām, talanta, prāta spējām. Lai tas notiktu, attiecīgajā zinātniskajā korporācijā līderiem ir jābūt diletantiem. Tagad pie mums tā ir filosofijā, literatūrzinātnē, mākslas zinātnē, politoloģijā. Šajās korporācijās visu nosaka neglābjamas neprašas, kas paver ceļu zinātnē tikai nemākuļiem kādi ir paši. Latvijā ir dāmu-diletantu sērga (pandēmija) ne tikai "valsts" pārvaldē, bet visur. Dāmas-diletantes ir ne tikai aprobežotas, bet arī ļoti nekaunīgas būtnes.

Atbildēt

Artūrs Malta VLT valdes loceklis.

01.01.2016. 02:24

A. god. Priedīša kungs!

Tagad ierēdņu nav! Ir Amatpersonas! Par to pārliecinājamies Rīgas Austrumu izpilddirekcijas iedzīvotāju dzīvesvietas reģistrācijas nodaļā:

Latvijas Republikas Ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeiera kungam
Rīgā, 2015/12/21
Iesniegums.
Augst Godātais Ģenerālprokurora kungs!
Biedrības ir reģistrēta Centrālajā Vēlēšanu Komisijā (CVK) šā gada 13.novembrī, kā iniciatīvas grupa Saeimas atsaukšanani. Lēmuma Nr. 12 ir pielikumā.
Kopš reģistrācijas brīža ir pagājis vairāk, kā mēnesis, bet sūdzības par iespējām nav maziņājušās. Katru dienu pienāk uz biedrības Valdi zvani, ka nevar elektroniski parakstīties. Pēdejais zvans no londonas ar sūdzību, ka e-ID kartes ir iegādājušies, bet sistēma nedarbojas.
Pārsteigumu sagādāja, šā gada 18 decembrī, Rīgas Austrumu izpildirekcijas iedzīvotāju dzīvesvietas reģistrācijas nodaļā. VLT biedrs Jānis Gailums griezās pie norādītās darbinieces Irēna Melnes kundzes, kas jau bija atteikusi agrā apstiprināt parakstu par Saeimas atsaukšanu, manā klātbūtnē viņa aizveda mūs pie savas priekšnieces Danutes Bernokaites kundzes. D. Bernokaita mums atbildēja, ka neesot nekādu norādījumu no augšas neesot saņēmušas, jo viņi esot amatpersonas un likumi uz vieņiem neattiecas.
Šajā sakarā mēs griezamies pie Jums prokuratūrā un pieteicamies uz tikšanos ar Jums uz 21. Decemra pulkstens 13:00.
Lūdzam mūs uzklausīt un pieņemt mērus attiecībā pret personām, kas pārkāpj Latvijas Republikas Satversmi un Likumu „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” izpildi. Šais darbības rezultatā tiek kavēta realizēt mūsu tiesības.
Nauda visādām programmām tiek tērēta , bet tās nedarbojās.
Pamatojoties uz augstāk minēto , Lūdzu,
ierosināt krimināllietu pēc Krimināllikuma 90.panta, pret amatpersonām, kas ingnorē Satversmi un Latvijas Republikas likumus, kā arī CVK lēmumus.
Par pieņemto Lēmumu, lūdzu informēt rakstiski uz pasta adresi un vēlams elektroniski uz e-pastu [email protected]
Patiesā cieņā,

Jānis Gailums, VLT biedrs Rīgas iedzīvotājs

Artūrs Malta, VLT valdes loceklis. Tālrunis: 26 34 77 83

Novēlu Laimīgu Jauno Gadu! Aicinu parakstīties par Saeimas atsaukšanu.

Patiesā cieņā,

Artūrs Malta VLT Valdes loceklis.

Atbildēt

Artūrs Malta VLT valdes loceklis.

01.01.2016. 02:15

Jautājums A. Priedīša kungam:

Kā nosaukt cilvēku, kas devis zvērastu un nepilda?

Piemēram: Deputāti Saeimas sēdē deva šādu svinīgu solījumu un parakstīja:
"Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus."

Tapēc mani interesē, kā Deputāti pilda Satversmes sekojošus pantus:
66. pants par budžeta izpildi? Vai atmaksas Grafiku arī apstiprinājāt? Cik vēl būs Jāmaksā???
68. pants par Valdības noslēgto starpatutisko kredītu līgumiem? It sevišķi vēlētos izlasīt līgumu par 7,5 milajrdi lielo kredītu, kuru iepriekšējā Saeima ir apstiprinājusi, jo Valdībai esot bijis pilnvarojums. Vai pilnvarojums ir viens un tas pats, kas prasa līguma apstiprināšanu???

Kā pildās likumu par „Latvijas Banku”, kas ir Saeimas kontrolē:
1) Kur Latvijas banka izlietoja konfiscētas bankas „ Bankas Baltija” (BB) īpašumus? Mēs bankas BB kreditori ļoti vēlamies atgūt naudu no BB īpašniekiem Latvijas Bankas un Finanšu ministrijas;
2) Kāpēc un no kādiem līdzekļiem tika apmaksāti Stokholmas 2004. gada tiesas izdevumi;
3) Kur palika 100 latu zelta monētas, kopsvarā 2,4 tonnas, sakara ar eiro ieviešanu? Vai ir atgrieztas atpakaļ zelta noliktava vai iznīcinatas? Klīst baumas, ka esot sarūsējušas?

Atbildēt

Artūrs Malta VLT valdes loceklis.

01.01.2016. 02:08

A.god. Priedīša kungs!

Gribu nedaudzi papildināt. Tagad ierēdņu nav - ir amatpersonas, kas var neievērot likumus, jo viņi gaida norādījumus no augšas.
Piemēram, Rīgas Austrumu izpildirekcijas iedzīvotāju dzīvesvietas reģistrācijas nodaļas vietniece Irēna Melne atteicas apstiprināt parakstu Jānim Gailiuma kungam par Saeimas atsaukšanu. Kad Jānis Gailums gāja otreiz, tad es biju klāt. Ierēdne I. Melne norādīja, ka aizliegusi priekšniece Danute Bernokaite. Gājām pie priekšnieces un viņa pārsteidza ar savu atbildi, ka viņa esot amatpersona un uz viņu likums neattiecas. Mēs ar Gailuma kungu griezamies Prokuratūrā. Tagad baidam atbildi.

Pievienoju izrakstu no mūsu skaidrojuma mūsu biedriem un atbalstītājiem:

„Kad tauta iet postā, tad pārejam nav jāgas!” Rainis.
Kad ir izcēlies ugunsgrēks, tad visi ejam palīgā dzēst ugunsgrēku! Informējam, ka Valdība kartu dienu maksā ap 1,4 miljoni eiro procentos par ārējiem parādiem.
1991.gadā, kad sabruka PSRS, Latvijai ārējo parādu nebija. Tas nozīmē, ka mēs procentos mēnesī maksājam no budžeta ap 42 miljoni eiro!

Skolotāji streiko, bet ministriem un deputātiem palielina algas par 700 eiro mēnesī!

Pašreiz svarīgākais ir parakstīties par Saeimas atsaukšanu, lai apturētu Deputātu,ierēdņu alkātību un bezatbildību.

Centrālās Vēlēšanas Komisijas (CVK) instrukcijā ir norādīts , ka parakstīties par Saeimas atsaukšanu var: - pašvaldību dzīvesvietas deklarēšanas vietās; - bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības; - novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītājiem; - pie zvērinātiem notāriem; - izmantojot drošu elektronisku parakstu, arī portālā "www.latvija.lv".

Problēmas ar parakstu vākšanu ir, jo neviena no augstāk minētām programmām pilnībā nedarbojas un ierēdņi vilcinās apstiprināt parakstus.

Mēs esam iesnieguši pieteikumus prokuratūrā pret ierēdņiem, kas atbilsoši Satversmei un likumam ”Par tautas nobalsošanu, likumu iersināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” nepilda savus pienākumus, tā ignorējot mūs vēlētāju tiesības. Mēs pieprasam ierosināt krimināllietas, atbilstoši Krimināllikuma 90.pantam:
90.pants. Kavēšana realizēt vēlēšanu tiesības, tiesības piedalīties likuma ierosināšanā, tautas nobalsošanas ierosināšanā, tautas nobalsošanā un Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanā
(1) Par apzinātu kavēšanu personai brīvi piedalīties saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem rīkotajā parakstu vākšanā likuma vai tautas nobalsošanas ierosināšanai vai Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanai, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
…Info avots: http://likumi.lv/doc.php?id=88966

Aicinam par gadījumiem, kad nevar parakstīties, informēt zvanot vai rakstot uz biedrības valdi, norādot datumu, vēlēšanu iecirkni, novadu un konkrētu personas uzvārdu, kas trauēja parkstīties par Saeimas atsaukšanu.
Savus priekšlikumus un ierosinājumus sūtat mums. E-pasts: [email protected] Biedrīb „V L T” valde. Info tālruņi: 29119996; 26347783, fakss: 67379890

Atbildēt

Laimīgu 2017

31.12.2015. 23:47

»

Eduards Lunis

---Lai, Priedīša kungs, mani nevarētu apsūdzēt pseidointelektuālismā , izteikšos lakoniski un konkrēti...


Varas maiņa ir īsta tad, ja ir precīzi zināms uz ko notiks maiņa. Parasti patiesā vara nepieder tiem kurus it kā nomaina. Tiem kam ir vara vajag gan tos kas nomainā, gan tos kas tēlo nevaru. īstā varas maiņa nemaz nav vara, bet kopējās apziņas maiņa, kas nepielaiž stulbeņus un zagļus pie teikšanas valstī.

Atbildēt

Svētceļotājs

31.12.2015. 21:35

Ja cilvēki paši būs gana izglītoti un ar stāju, lai tādus švaukstus atmaskotu, tad viņiem vispār nebūs nekādu izredžu.

Atbildēt

U.U.

31.12.2015. 18:46

»

muļķība?

Kā saucas gadījums, ja LLU aizstāv doktora darbus ar visiem zinātniskajiem parametriem par zemeņu šķirni, kas nav garšīga, ko var noteikt vidusskolēns


Tādus gadījumus sauc par zinātnes imitāciju, pseidozinātni. Ļoti žēl, ka tas ir sastopams dabas zinātnēs. Parasti pseidozinātne ir izplatīta humanitārajās zinātnēs un sociālajās zinātnēs, kurās neko nevar izteikt skaitļu valodā u.tml.Taču vispār zinātnes morāles līmenis ir atkarīgs no tautas morāles līmeņa. Tāda pakārtotība attiecās uz visu kultūrā, bet ne tikai uz zinātni. LLU zinātnes morālo līmeni noteikti ietekmē tādi pseidokadri kā Rivža.

Atbildēt

muļķība?

31.12.2015. 18:00

Kā saucas gadījums, ja LLU aizstāv doktora darbus ar visiem zinātniskajiem parametriem par zemeņu šķirni, kas nav garšīga, ko var noteikt vidusskolēns.

Atbildēt

Eduards Lunis

31.12.2015. 17:14

---Lai, Priedīša kungs, mani nevarētu apsūdzēt pseidointelektuālismā , izteikšos lakoniski un konkrēti !
--Visiem vēlu visu labāko, visu jaukāko un visu patiesāko Jaunajā -2018.gadā !
Aicinu visus,kuriem ir nepieņemama noziedznieku vara Latvijā,sanākt uz LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCI.
SAPULCES MĒRĶIS-NEVARDARBĪGA , ESOŠĀS NELIKUMĪGĀS VARAS MAIŅA .
PAGAIGU VALDĪBAS IZVEIDOŠANA , ATKLĀTĀ BALSOJUMĀ.
Sapulce notiks 2016.g. 4. maijā, Rīgā, preti'Okupācija muzejam, pl. 14-os.
Latvijas Glābšanas komisija.

Atbildēt

Pielūdzēja

31.12.2015. 17:10

Kā nav kauna! Uldis Tīrons nav nekāds lops. Viņš ir mūsu guru, orākuls, lama, muftijs, saulvedis, imāms, rabīns, muedzins.Kas tur slikts, ka ir žēl.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kņada

FotoKatrs no mums kaut reizi ir mēģinājis sākt jaunu un skaistu dzīvi. Dažam pietika ar vienu mēģinājumu, cits to darīja vairākkārt, bet vēl kāds to dara, tas ir, mēģina nepārtraukti.
Lasīt visu...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

Latvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā,...

Foto

Par dzīves mērķiem un jēgu

Kas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam...

Foto

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

Rīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča...

Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...