Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

hmm

07.02.2017. 14:25

Kur tās grāmatas ir pieejamas?

Atbildēt

Dace

04.02.2017. 11:25

Mežs ir jāizcērt,bet saprātīgi. To,ka par sviestmaizi tiek pārdoti koki ir cita lieta un vēl cita,kas uz to iedzīvojas.

Atbildēt

Jorens

03.02.2017. 09:41

Zemkopības ministrijai jau 2015.gada nogalē diezgan tieši tika norādīts uz trūkumiem un kļūdām konkrētā ministrijas pārraudzītā nozarē, kuru vada Arvīds Ozols. Tika norādīts pēc nepieciešamības uz sistēmiskām izmaiņām. Dažādos formātos. Netika darīts nekas, gaidīja un sagaidīja sprādzienu, kura dzēšanai tika izlietoti miljoni no sabiedrības kabatas. Gaidīsim nākamo sprādzienu. Kad sabiedrības muļķošana aiziet par tālu, nāk atsitiens varai. Neizbēgami.

Atbildēt

Mežinženieris

03.02.2017. 02:00

»

Mežsaimnieks

Nu izaudzēji mežu, un kas pēc tam? Atstāt sapūšanai? Atstāt svešzemniekiem? Uzlikt liegumus un taisīt zaļo biznesu pētīšanai , pupuķu monitorēšanai , ekspertēšanai utt...


Izaudzēju mežu Latvijai, taču tas ir nocirsts un par kapeikām atdots Eiropai. Lieliski zāģbaļķi, finieru kluči, sērkociņu kluči - lielākā daļa aizsūtīta tur kā papīrmalka. Vienkārši grūti apslāpēt bija emocijas laikā kad LVM iznīcināja sērkociņu fabriku Komēta, pieprasot sērkociņu klučiem, šīs rūpnīcas izejvielai, nesaprātīgu cenu, bet pēc rūpnīcas slēgšanas tos atdodot pār dīķim par apses papīmalkas cenu, jo vairs pircēja nebija. Man nevarēs iestāstīt, ka tā nebija, jo tolaik strādāju Rīgas ostā un savām acīm to postu redzēju.
Varētu teikt un teikt par tām nelietībām, kas Latvijas mežos ir veiktas, bet kāda jēga tam, jo tas ir padarīts un atpakaļceļa vairs nav. Skumji, bet savu stulbumu pasaulei esam parādījuši. Tai skaitā arī Jūs, mežsaimniek!

Atbildēt

lasītājs

02.02.2017. 20:25

»

temida


neapkauno Temīdu ar saviem meliem un murgošanu

Atbildēt

Sēņotājs

02.02.2017. 18:29

Karte ļoti labi parāda kopējo situāciju. Neko nenoslēpsi. Vai sķdro meželi, pamīsus ar izcirtumiem, var saukt par mežu? Kāda tur ogosana? Skaistie sēņu meži ir izcirsti. Kas ir palicis pāri no lielajiem Kurzemes mežiem? Ir jābūt zināmai platībai, lai varētu runāt par kvalitāti. Ir nepieciesami arī briksņi un biežņas, cilvēka brutāli nepārveidota ainava. Ne tikai rūpnieciskais mežs. Mežam ir ne tikai kokmateriāla vērtība.

Atbildēt

apk

02.02.2017. 17:05

Nav jau tik traki ar tiem mežiem, ja tajā ieiet iekšā un apskatās apkārt, no automobīļa loga ir atkal cits skats. Man piederošajā meža gabaliņā puse ir nocirsta kailcirtē, tur dabīgi atjaunojusies mežaudze. To 3/4 esmu izretinājis un tagad pēc 5 gadiem kociņi ir pastiepušies jau no 3-5 metriem, iepriekš palikušās nebojātās eglītes pat 10 cm diametrs uz celma, bet tādu nav daudz. Malku 20 m3, ko man katru gadu mājas apsildei vajag, sazāģēju, kas nokaltis, izgāzies. Un katru gadu ir kāda nolūzusi egle, kurai ap simts gadu, kura nonāk malkā nevis materiālos. Ir pietiekoši bieži zāģēts mežs un pēkšņi iezāģē metāla armatūrā, jo betona stabiņš ir sabirzis un, tad saproti, ka te ir bijušas ganības, bet šobrīd 200 metri līdz meža malai. Bet, kas notiek ar ošiem vai tiešām nevar izgudrot līdzekli, lai tie neaizietu visi bojā un apskatāmi būs tikai grāmatā.

Atbildēt

zinošais

02.02.2017. 16:38

Ja dodies uz "mežu" ogot tad dažas var atrast tikai vietās kur ir IZCIRTUMS ! ! !
Un ogas neviens necenšas saukt par "izcirtuma", bet gan "meža" ! ! !
Vai t.s. meža sargātāji ir pret šādu iespēju un daudzveidību ?!??!?!

Atbildēt

Ķerusam

02.02.2017. 15:30

Grāmatu sarakstīja mežkopis, bet viedokli paužat Jūs, ornitologs. Vai, tad AM nauda pupuķu pētīšanai beigusies?

Atbildēt

Mežsaimnieks

02.02.2017. 15:25

»

Mežinženieris

Balta patiesība ir viss, ko autors ir teicis. Jau sākot savu darbību Latvijas valsts mežu darboņi ignorēja visu to, ko mežzinātne bija konstatējusi vairāku gadsimtu gaitā, bet visskumjākais tas, ka kāda meža zinātņu korifeja dēls tagad pašrocīgi piedalās sava tēva darba un atziņu sagraušanā. Ir patiesi...


Nu izaudzēji mežu, un kas pēc tam? Atstāt sapūšanai? Atstāt svešzemniekiem? Uzlikt liegumus un taisīt zaļo biznesu pētīšanai , pupuķu monitorēšanai , ekspertēšanai utt?
Visas šī senilā vaimanāšana "Piedodiet nenosargājām !!" ir apzināta mazvētības kompleksa izpausme. Stādi, kop audzē, bet ražu pats, muļķa latvieti, nedrīksti novākt.
Malači meža īpašnieki un LVM, ka izmantojat pašu valsts labā, nevis kā seniori cirta Maskavai, vai ķerusveidīgie taupa, lai saņemtu Briseles grašus!

Atbildēt

Cik var - bet var.

02.02.2017. 14:08

Patiesība kā kulaks uz acs - uzliekot LV karti vai izbraucot cauri valstij. Jāsaka, gan mūsu dziesmām, gan citām kultūras zīmēm ( t. sk. sēņosanai, ogosanai) drīz būs jāliek anotācija - kas tas tāds ir - mežs?!

Atbildēt

temida

02.02.2017. 12:51


Reali meli un tie kas murgo par patiesibu
ssajaa Rakstaa liekullo un melo apzinaati.

Atbildēt

!!!

02.02.2017. 12:50

"Citi vai nu baidās runāt vai jau zem velēnas"...

Atbildēt

redaktors

02.02.2017. 12:42

»

režisors


par to, ka kādiem ļims ķeblīši

Atbildēt

visa cieņa Viesturam!

02.02.2017. 12:38

Ļoti labs raksts, kā vienmēr! Paldies Jums, ka dariet visu iespējamo un neiespējamo mūsu dabas aizstāvībā. Nepadodieties un nebaidieties no tiem, kas mēģina dabas aizstāvjus šķelt un iebiedēt. Tauta zinās vairāk, ja biežāk pacelsiet savu balsi un aicināsiet mūs pievienoties. Mums daudziem palika "labi" dzirdot bijušās premjerministres Straujumas kādā sēdē Jums adresēto, kad aicinājāt ievērot Ministru kabineta pieņemtu likumu - " es Jūs cienu, bet..." Tas atklāj visu.

Atbildēt

muahaha

02.02.2017. 10:07

oi, ká nu LVM párstávji metísies sevi aizstávét!
neesmu konkrétá ornitologa fans, bet raksts ir 101% patiess!

Atbildēt

Ornitologs

02.02.2017. 08:09

Šķiet, ka Ķerusam ir pakaļā ierauta skabarga - liela skabarga, kas nedod mieru !
Absolūts liekēdis cīnās pret veselu tautsaimniecības nozari !

Atbildēt

Mežinženieris

02.02.2017. 01:41

Balta patiesība ir viss, ko autors ir teicis. Jau sākot savu darbību Latvijas valsts mežu darboņi ignorēja visu to, ko mežzinātne bija konstatējusi vairāku gadsimtu gaitā, bet visskumjākais tas, ka kāda meža zinātņu korifeja dēls tagad pašrocīgi piedalās sava tēva darba un atziņu sagraušanā. Ir patiesi skumji to visu vērot saprotot, ka meži tiek nežēlīgi izlaupīti visu acu priekšā, un nav Latvijā politiskā spēka, kas varētu, vai pat gribētu, to laupīšanu apturēt.
Arī man, ka bijušajam meža darbiniekam, ir patiesi žēl, ka visi mūsu kādreizējie pūliņi izaudzēt skaistu un kvalitatīvu, augstražīgu mežu - ir beigušies ar pilnīgu fiasko. Kungi ir aizmirsuši patiesību, ka mežs mūsu tautu ir barojis vienmēr, bet degradējot to - nauda taču nav ēdama.

Atbildēt

LVM- Latvijas valsts mafija

01.02.2017. 22:59

...sponsorējot tos, kam vajag un kam nevajag.

Atbildēt

Skudra

01.02.2017. 22:34

Traka suņa murgs! Ķerusam un pensionētam padomjlaiku mežkopim ir tikai viena kopēja pazīme - naids pret LVM, kas ir dzīvs viņu melu vai arī maldu apliecinājums. Par to arī šis raksts. Ķeruss gatavs kaut ar nīlzirgu saderināties, ja tik tad varētu meža nozares akā iečurāt.

Atbildēt

režisors

01.02.2017. 22:32


par ko filma ?

Atbildēt

Haris.

01.02.2017. 17:59

Poča k-gs ir īstens Latvijas patriots,bet smiltnieki ar visiem saviem protežē jāsēdina uz apsūdzēto sola!Ko par šo apsūdzību saka Dūklavs,Kučinskis,Vējonis?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

21

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

FotoKas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks.
Lasīt visu...

3

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

FotoPēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila Saksa-Konstantinova apgalvojumiem presē, šo rakstu vēlamies sākt ar diviem būtiskiem jautājumiem. Kurš ir atbildīgs par ekspertu ekspertīzes kontroli, un kā pasargāt mūsu bērnus un sabiedrību no stigmatizējošu un veselību apdraudošu naratīvu veidošanās sabiedriskajā domā?
Lasīt visu...

21

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

Foto“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par to, ka pēc prezidenta ievēlēšanas nevajadzētu veidot citu koalīciju. To viņš uzsver “Neatkarīgās” raidījumā, kurā piedalās visi trīs prezidenta amata kandidāti un kā eksperts – bijušais Valsts prezidenta kancelejas šefs Mārtiņš Bondars (Vairas Vīķes-Freibergas laiki). “Prezidenta dēļ koalīcija sastrīdas? Tas nav nopietni,” Pīlēns pabeidz domu.
Lasīt visu...

21

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

FotoGrūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut ko tādu, ko nosauca par prokremlisku – proti, nedraudzīgu mūsu kopējam stāstam. Kāpēc neko tādu mēs no viņa nedzirdējām iepriekšējos četrus gadus, lai gan utaino šovinistu grūpijas un virsvadītāji tāpat darīja savu darbu. Un – ne tikai Saeimas namā.
Lasīt visu...

21

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

FotoLatvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no citām disciplīnām/zinātnēm. Arī atsevišķa Latvijas vēsture ne, bet tā tiks mācīta pasaules vēstures kontekstā. Lai plašākai publikai palīdzētu saprast diskusiju, vēlētos dalīties ar to, kas ir vēsture, kāpēc tā jāmāca un kādu vēsturi vajadzētu mācīt mūsu skolās.
Lasīt visu...

21

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

FotoPersonīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu ceļmalā stāvošos zemniekus vai teiktu iedvesmojošas runas meijām greznotos tautas namos. Pats galvenais ir, lai nākamais prezidents būtu spējīgs vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos. Lai viņam būtu izveidoti labi personiskie kontakti ar visiem Eiropas, ASV un NATO līderiem un lai viņam vienmēr būtu iespēja ar tiem sazināties un paust savas bažas par Eiropā un pasaulē notiekošo. Un arī lai ārvalstu partneri savukārt cienītu mūsu prezidentu un zinātu, ka viņa domās ir vērts ieklausīties.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...