Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Morālie teroristi uzņem apgriezienus

Latvijas mednieku asociācija*
15.01.2019.
Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    6   5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Helēna

25.12.2021. 22:03

NAV PRETĪGĀKU RADĪJUMU PAR MEDNIEKIEM!!!! Nezin kādēļ netiek runāts un likumos netiek iestrādāts kompensācijas mehānisms par medību radītajām psiholoģiskajām traumām un reāliem veselības bojājumiem, kad šie slepkavas dienas laikā šauj dzīvojamo māju tuvumā, vēl ar dzinēju ārprāta aurošanu...Cilvēkam, kas pirmoreiz ar ko tādu sastapies, šoka radītās sekas ir neatgriezeniskas, bet neviens par to nenes atbildību!

Atbildēt

Vladimirs

24.07.2019. 13:48

»

xxx

Raksta autors ir Jānis Bārs,Zemkopības ministrijas Meža departamenta medību eksperts...


Paldies par ļoti labu rakstu! Mācos LLU Meža fakultāte, un vienmēr par medībam bija tādas pašas domas. Neizglitota sabiedrības daļa vienmēr bļaus par "slēpkavam", tas ir lumpēni pie datora, ar pilno muti siekalu no naida (vai no smadzeņu attistības pārtraukuma).

Atbildēt

Janka

01.02.2019. 08:55

nu, ko, vaidētāji. Otrajā lasījumā saeima nobalsoja.Man prieks.

Atbildēt

Li

31.01.2019. 23:47

Raksta pirmajā teikumā mednieki lieliski raksturo paši sevi :D Par piesārņotājiem - dzīvoju pie meža – piemāju iecirkņa mednieki nebūt nav lielākie cūkas un vismaz tie, kurus esmu vaigā redzējusi, izskatās visnotaļ adekvāti. Tomēr viņu dzērienu bundžas, sviestmaižu iepakojumus, čipsu pakas un citas ēdienu un dzērienu atliekas no ceļmalas vietām, kur šamie stāvējuši, zvērus gaidīdami, vācu gandrīz regulāri. Vienugad ik pirmdienu zināju, kurā ceļa līkumā pie viņu pēdām kāda pudele mētāsies - vācu tās, lai, mašīnu sabrauktas, maniem suņiem un arī meža zvēriem kājas nesagrieztu... Arī asiņainas lupatas, maisus u.tml. no krūmiem suņi ir vilkuši un neapraktas zvēru iekšas stiepuši mājās. OK, uz ceļa zīmēm pēdējos gados, šķiet, vairs nešauj. Bet, kad sāku te dzīvot, mežā visas bija sacaurumotas - augsta kultūra vai ne? :D Tā ka lai paklusē par vidi un iemācās aiz sevis savākt... Par veģetāriešiem un liela daļa no pārējā - totālā demagoģija, visu pat neizlasīju - pretīgi.... Ja pats mednieku asociācijas priekšsēdētājs argumentē tik klaji demagoģiskā līmenī, kādi tad ir ierindas mednieki?!? Neklausījos, bet gan jau tādā pašā līmenī arī saeimas nedomājošos deputātus pārliecinājuši balsot par...

Atbildēt

janka

29.01.2019. 09:20

nobalsos un pieņems to likumu un jūs varat kaut apdirsties no dusmām.

Atbildēt

?

28.01.2019. 12:08

janka ir tas psihiski traumētais likumpārkāpējs, kurš sācis ar ieroci skraidīt no 12 gadiem? lielās, ka vectēvs šo pavedinājis uz nelikumībām?

Atbildēt

ku kū, Janka, butele tukša?

28.01.2019. 00:09

»

Janka

ko tu tur teici, ka nav nobalsots? Otrais lasījums vēl tik būs


ja otrais lasījums vēl tikai būs, tad kā tavā kantainajā paurītī var sanākt, ka Saeima ir nobalsojusi?:)

Atbildēt

Es

27.01.2019. 17:29

»

Janka

...


noskatījos to raidījumu. Nu par abām dāmām, manuprāt, komentāri lieki. Grāvere kādu laiku atpakaļ tika ņemta priekšā šajā pašā pietiek.com par savu bērnu audzināšanu un tiesāšanos ar bijušo vīru, kam interesē, var guglē pameklēt. Labāk lai savus bērnus audzina, nevis bāžas svešu bērnu dzīvē. Otra arī neradīja labāku iespaidu, nekādi jēdzīgi argumenti. Par mednieku puses pārstāvjiem. Manuprāt, medniekiem vajadzēja uz raidījumu sūtīt jēdzīgākus runātājus, ne jau Baumani, kurš neko jēdzīgu nevarēja pateikt. Bārs arī vairāk klusēja. Un vispār vairāk vārds tika dots vecenēm nevis mednieku pārstāvjiem. Bet nu galvenais, ka likums tiks pieņemts, kā to dzirdējām raidījumā, tā kā visi bērnu tiesību aizstāvji var iet skriet

Atbildēt

Janka

27.01.2019. 11:36


Man pagaidām nav bērnu. Bet salīdzinoši nesen (13 gadus atpakaļ) pats vēl biju bērns (Bērnu tiesību aizsardzības likuma izpratnē), tāpēc par 23.janvāra Latvijas Radio 1 raidījumā “Krustpunktā” dzirdēto diskusiju “No cik gadiem ļaut lietot medību šaujamieroci?” spriedīšu kā “bērns” ar 18 gadu stāžu, kurš “mazliet” ir paaudzies, “mazliet” pamācījies, “mazliet” pastrādājis, īsāk sakot, apbružājies pieaugušo cilvēku dzīvē. Es arī neesmu bērnu tiesību aizsardzības eksperts (tieši tāpēc spriedīšu no iepriekš minētās pozīcijas), bet arī studijā runājušie bērnu tiesību aizstāvji nav eksperti.

Viena no dalībniecēm tāpēc, ka atzina to pati sakot: “Es neesmu bērnu tiesību aizstāve”, savukārt otra cienījamā dalībniece, iespējams, ir eksperte tikai teorētiskā, nevis praktiskā bērnu tiesību īstenošanas līmenī.

Raidījumā notikušās diskusijas iemesls ir normatīvo aktu grozījumu projekts, kas ļautu 16gadīgiem bērniem vecāku uzraudzībā medībās izmantot medību ieroci. Šeit uzreiz jāizbeidz visas iespējamās spekulācijas par tēmu: ak, vai bērniem iedos vieniem pašiem ieročus, bērni varēs spēlēties ar ieroci, bērni varēs doties uz skolu ar ieroci utt. Atbilde uz visiem šiem jautājumiem ir nē! Diskusija izmaiņām normatīvajos aktos pieprasa pragmatisku, faktos balstītu pieeju, nevis pieņēmumus.

Tātad par faktiem īsumā. Sešpadsmit gadus vecumu sasniedzis jaunietis (man ir sajūta, ka 16 gadīgie nav sajūsmā, ka viņus sauc par bērniem) varēs medībās izmantot medību ieroci, ja īstenojas visi turpmāk minētie apstākļi:

1. Jaunieša veselības, tostarp psiholoģiskais stāvoklis atbilst normatīvo aktu prasībām ieroča iegūšanai (lai gan viņš to neiegūs);
2. Jaunietis ir nokārtojis mednieka eksāmenu, tostarp praktisko sadaļu – šaušanu;
3. Jaunietim ir jāsaņem vecāku piekrišana;
4. Medības notiek pieaugušas personas, medību ieroča īpašnieka, vadībā un uzraudzībā.

Tātad, ja grozījumi tiks pieņemti, tie nedos nekādu iespēju jaunietim vienatnē rīkoties ar ieroci pēc savas patikas, lai arī ko kāds mēģinātu iestāstīt. Savu gatavību izmantot medību ieroci jaunietim ir jāapliecina, pierādot teorētiskās zināšanas, drošības tehnikas zināšanas un praktiskās iemaņas. Līdz ar to kurš katrs nevarēs izmantot ieroci.

Šie ir sausi fakti, skaidri un gaiši, balts uz melna, var saukt to kā grib, viss pārējais ir fantāzijas un spekulācijas, kas uzskatāmi parāda šo fantāziju autoru nezināšanu un neizpratni par tēmu. Jaunietim nebūs tiesību nedz glabāt, nedz pārvietot ieroci vienam pašam, tikai izmantot kontrolētos apstākļos.
Bet, kā tas diemžēl notiek, fakti nav interesanti, tie nav viegli sagremojami, tie nepaķer, tomēr fantāzijas gan. Tad mazliet par fantāzijām, kas tika pieminētas “Krustpunkta” diskusijā.

FANTĀZIJA NR.1 – 16 GADĪGI JAUNIEŠI NAV PIETIEKAMI NOBRIEDUŠI IZMANTOT IEROCI MEDĪBĀS, JO TAS IR BĪSTAMI
Vēl 16 gadīgie nav pietiekami pieauguši, lai lietotu virtuves nazi, jo tas ir ass un var sagriezties, to saku, protams, ar ironiju.

Neapšaubāmi, ka ierocis ir paaugstinātas bīstamības avots, bet tāda ir arī mašīna, motorolleris vai mopēds un tas pats virtuves nazis vai malkas krāsns. Ir tāds labs teiciens – ieroči nenogalina cilvēkus, cilvēki nogalina cilvēkus. Ar ko ierocis atšķiras no automašīnas vai virtuves naža? Savā būtībā ne ar ko. Ar virtuves naža palīdzību var pagatavot vakariņas, var arī kādu traumēt vai nogalināt.

Kāpēc neviens nerunā par virtuves nažu aizliegšanu? Tas noziegumos tiek izmantots biežāk nekā ierocis. Tāpēc, ka nazis nodara ļaunumu, tad, ja to izmanto citiem mērķiem, kā tas paredzēts. Tāpat ir ar ieroci. Nevis ierocis var nodarīt kaitējumu pats par sevi, bet nepareiza un neprasmīga tā lietošana. Ierocis ir tāds pats instruments kā nazis, zāģis vai āmurs. Medības iemāca rīkoties ar ieroci un saprast atbildību, kas ar to saistīta.

Diskusijā 16 gadīgie tiek pasniegti kā nenobrieduši infantīļi, kuri ir gatavi, labi, ja uz tualeti vieni paši aiziet. Man kā ex-sešpadsmitgadniekam ir aizvainojoši to dzirdēt. Interesanti ir arī tas, ka Latvijā spēkā esošie normatīvie akti (pretēji ekspertiem) uzskata sešpadsmitgadīgos par gana pieaugušiem un nobriedušiem.

Daži piemēri, kas uzskatāmi pierāda, ka 16 gados persona ir gatava uzņemties atbildību:
1. Krimināllikuma 11.pants – likumdevējs uzskata, ka jau 14 gados persona ir pietiekami pieaugusi, lai uzņemtos kriminālatbildību par savu rīcību. Tas nozīmē, ka šajā vecumā persona ir pietiekami attīstīta un nobriedusi, lai saprastu savu rīcību un tās sekas, un nepieciešamības gadījumā atbildēt par savu rīcību saskaņā ar Krimināllikuma normām, bet doties medībās, redz, nevar.

2. Civillikuma 33. pants – no 16 gadu vecuma persona ir tiesīga stāties laulībā (ar vecāku piekrišanu). Stāšanās laulībā nozīmē arī tiesības radīt pēcnācējus. Tātad persona 16 gados ir pietiekami nobriedusi, lai precētos un pati kļūtu par vecāku bērnam, bet nepietiekami nobriedusi, lai dotos medībās savu vecāku uzraudzībā?

3. Civillikuma 195.pants. No 16 gadiem personai ir tiesības uz brīvo mantu, kas izņemta no vecāku pārvaldības. Jā, 16 gados personai var būt manta, ar kuru tā var rīkoties, nerēķinoties ar vecāku viedokli.

4. Civillikuma 220.pants. Persona 16 gados var tikt atzīta par pilngadīgu. Proti, 16 gados persona var būt tik nobriedusi, lai baudītu gandrīz visas tiesības, kuras bauda pieauguši, bet uz medībām doties – nē?

5. Ceļu satiksmes likuma 24.pants. 16 gados var iegūt traktora tiesības, līdz ar to veikt lauksaimniecības darbus, ko, starp citu, daudzi jaunieši dara no daudz agrāka vecuma, palīdzot saviem vecākiem. Ar mācību atļauju no 16 gadiem var piedalīties ceļu satiksmē pieredzējušas personas uzraudzībā -šajā gadījumā nav iepriekš jāpierāda savas zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem. 16 gados persona ir gana nobriedusi, lai piedalītos intensīvā ceļu satiksmē, piedevām vēl ar pasažieriem automašīnā, un teorētiski tiek apdraudētas daudzu personu veselība un dzīvība, bet izrādās, ka 16 gados persona nav gana nobriedusi, lai atrastos mežā kopā ar vecākiem medījot?

6. Darba likuma 37.pants. Bērns Darba likumā izpratnē ir persona, kas jaunāka par 15 gadiem. Tātad 15 gados persona ir gana pieaugusi un nobriedusi, lai stātos darba tiesiskajās attiecībās un atbildētu par savu pienākumu izpildi, bet ne doties kopīgā atpūtā un piedzīvojumā ar vecākiem?

7. Ministru kabineta 2012. gada 4. septembra noteikumi Nr. 619 “Noteikumi par atpūtas kuģu vadītāju apmācību, sertificēšanu un reģistrāciju” 7.punkts un Ministru kabineta 2016. gada 9. februāra noteikumi Nr. 92 “Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos” 14.punkts. Sasniedzot 16 gadus persona tiek uzskatīta par pietiekami nobriedušu, lai būtu tiesīga vadīt atpūtas kuģi, kura garums nepārsniedz 12 metrus. Atkārtošu – 12 metrus garu atpūtas kuģi ar pasažieriem, bez jebkādas vecāku uzraudzības! Un jā, šīs tiesības nāk ar pienākumiem, kuru starpā ir pienākums veikt visus pasākumus, lai nodrošinātu cilvēku dzīvības un veselības apdraudējumu novēršanu. Sešpadsmit gados persona ir tiesīga Rīgā pa Daugavu kuģot ar 12 metru garu atpūtas kuģi, atbildēt par citu personu dzīvību un veselību bez jebkādas uzraudzības, bet lai dotos medībās vecāku uzraudzībā vēl jāizaug no mazajām bikšelēm?

Šo uzskaitījumu varētu turpināt, bet doma ir skaidra. 16 gadus veca persona virknē normatīvo aktu tiek uzskatīta par gana pieaugušu un nobriedušu, lai uzņemtos saistības, stātos laulībā, vadītu auto un traktortehniku, atbildētu par savu rīcību likuma priekšā, kā arī atbildētu par citu personu veselību un dzīvību. Lieki pieminēt, ka arguments, ka persona 16 gados nav gana nobriedusi doties medībās ar ieroci vecāku uzraudzībā, uz minēto apstākļu fona šķiet smieklīgs. Sešpadsmitgadīgie, ja Jūs šo lasāt, Jums nesāp, ka Jūs uzskata par infantiliem? Jūs taču tādi neesat, vai ne?

FANTĀZIJA NR.2 – SABIEDRĪBAS DROŠĪBA, TERORISMS, “IEROČU DIREKTĪVA”
Diskusijā izskanēja apgalvojums, ka , ja jaunieši izmantos ieročus medībās, tas apdraudēs sabiedrības drošību, pieaugs terorisma draudi.

Savukārt “Ieroču direktīvas” mērķis ir novērst terorismu, kā arī pasargāt sabiedrību, ierobežojot noteiktu ieroču apriti. Pirmkārt, gribētos lūgt statistiku par terora aktiem, kurus ir paveikuši mednieki vai kuri ir paveikti, izmantojot medību ieročus. Sabiedrības drošība nav vienkārši karogs, kuru vicināt, lai attaisnotu jebkādas iedomas, ir nepieciešams pamatojums. Ja nav statistikas, diskusija par personas tiesību ierobežošanu nevar notikt. Tiesības neierobežo tāpēc, ka kādam kaut kas šķiet.

Tāpat būtu prātīgi izlasīt direktīvu pirms to sāk pieminēt šī temata kontekstā. Direktīvas 2.pantā norādīts: “Šī direktīva neskar valstu noteikumu piemērošanu attiecībā uz ieroču nēsāšanu, medībām vai šaušanu mērķī, izmantojot ieročus, kuri ir iegādāti un tiek glabāti likumīgi saskaņā ar šo direktīvu.” Izlasot šo, Direktīvas piesaukšana medību kontekstā šķiet nekorekta labākajā gadījumā vai apzināta maldināšana, nezināšana un izglītības trūkums sliktākajā gadījumā. Neapšaubāmi, ka cīņa par bērnu tiesībām, izmantojot melus un lepojoties ar nezināšanu, ir “lielisks” piemērs, ko rādīt bērniem.

Bet, ja runājam par direktīvu, tā skaidri un nepārprotami vēstī, ka mednieki nav drauds sabiedrības drošībai, medībām un medību ieročiem nav nekāda sakara ar terorismu. NEKĀDA!

Terorisma sakarā drīzāk varētu fantazēt par auto aizliegšanu. Mednieki teroristi un teroristi ar medību ieročiem ir dažu personu izdomājumi, bet smagās mašīnas, kas ietriecas cilvēku pūļos Berlīnē (12 bojāgājušie) un Nicā (84 bojāgājušie) diemžēl ir fakts. Prasmes šaut uz kustīgu mērķi un ātri novērtēt situāciju, kuras iegūst medībās un medību šaušanas sportā, šādā situācijā, iespējams, būtu glābušas dzīvības.

Ko vēl pasaka “Ieroču direktīva”? To, ka ieroci var izmantot medībās arī pirms 18 gadiem. No cik? Tas ir katras valsts ieskatā, kaut no 14 gadiem. Briselē medniekus neuzskata ne par draudu drošībai, ne teroristiem, kā arī situāciju, kad jaunietis kontrolētos apstākļos izmanto medību ieroci, uzskata par normālu. Briselē uzskata, ka 16 gadīga persona nav nekāds neizlēmīgs infantils, kāpēc tad tāds uzskats valda Latvijā?
Rezumējot jābilst, ka pirms kaut ko teikt, kaut kas ir jāizlasa, it īpaši, ja savu sakāmo uzdod par sabiedrības viedokli. Protams, tas prasa piepūli, bet tā ir lieliska iespēja no pseidoeksperta visās jomās kļūt vismaz par zinātāju. Tas būtu labs piemērs bērniem, vai ne?

FANTĀZIJA NR.3 – MEDĪBAS IEMĀCA CIETSRIDĪBU
Nē, medības ieaudzina pavisam citas vērtības. Cieņu pret medījumu, atbildību par veikto šāvienu, izpratni par dabas procesiem, tostarp sapratni par to, kā cepetis nonāk uz vakariņu galda. Pietāti pret visu dzīvo, jo tu saproti, ko nozīmē nomedīt, tu saproti praksē, kāda ir tā cepeša cena. Medības nav savienojamas ar vārdu “cietsirdība”.

Medību viens no galvenajiem principiem, kas tiek mācīts un atkārtots visā mednieka dzīves laikā – dzīvnieks ir jānomedī tā, lai neradītu tam nevajadzīgas ciešanas. Ātri un precīzi. Medības ir visgodīgākais veids, kā iegūt gaļu sev pārtikai. Protams, var teikt, ka nav jau pašam jānogalina, var nopirkt, bet vai tā nav liekulīga attieksme? Bēgt pašam no šīs atbildības un lūgt, lai to izdara kāds cits?

Savukārt ierocis ir instruments, kurš iemāca atbildību. Lasot neskaitāmās drošības tehniskās prasības, kā arī pielietojot to praksē, cilvēks saprot atbildības apmērus. Nepatikšanas ar ieroci sadara nevis tas, kas zina, kā lietot ieroci, bet gan tas, kuram iespēja iegūt šīs zināšanas bija liegta.
Ja pieturas pie šīs fantāzijas, būtu jāaizliedz arī dzīve laukos līdz 18 gadiem. Dzīvojot laukos, bērns saskaras ar tām pašām īstenībām, ar kurām medībās. Un negribas ticēt, ka bērni, kas uzauguši laukos, kur bija saimniecība, mājlopi, ir izauguši par cietsirdīgām personām ar psihes novirzēm. To neapstiprina arī profesionāli ārsti, kuru intervijas var izlasīt jebkurš. Tad kāpēc mēs ticam tiem, kas par medībām nezina neko, savukārt neticam ārstiem un jomas lietpratējiem?

FANTĀZIJA Nr.4 – POLIJAS PIEMĒRS
Diskusijā tika pieminēts Polijas piemērs, kur nesen tika pieņemti grozījumi, kas paredz pat kriminālatbildību par jauniešu iesaistīšanu medībās. Šeit būtu jāsāk ar to, ka šie grozījumi ir sekas Polijas mednieku slinkumam un pilsoniskās aktivitātes trūkumus. Lielisks atgādinājums Latvijas medniekiem par to, kāda nozīme ir mednieku organizācijām un katra individuālajai aktivitātei un personiskai atbildībai pret medībām.

Šeit jānorāda, ka Polija ir izņēmums nevis likumsakarība uz pārējās Eiropas fona, kur šādu ierobežojumu nav. Turklāt pēdējā laikā Polija nav labākā izvēle demokrātisko reformu piemēram. Kaut vai pēdējās reformas, kas būtiski ierobežo tiesu neatkarību. Polija flirtē ar autoritārismu, aizmirstot kā 20.gs trīsdesmito gadu autoritārisma uzplaukums beidzās Eiropā.
Novērtēt, vai ir korekti izņēmumu dēvēt kā vispārizplatītu likumsakarību, atstāšu katra lasītāja ziņā.

NOSLĒGUMĀ
“Krustpunkta” diskusijā izteikto fantāziju uzskaitījumu un to absurduma akcentēšanu varētu turpināt vēl ilgi. Bet tad raksta garums pārsniegtu jebkādas saprāta robežas. Noslēgumā vēlētos pateikties savam brālim, kura uzraudzībā 16 gados nomedīju pirmo dzīvnieku. Jā, viņš riskēja saņemt sodu, formāli pārkāpjot likumu, bet ļaujot man iesaistīties medību procesā.

Vai es sevi 16 gados uzskatīju par tādu, kādu sešpadsmitgadnieki tika pasniegti diskusijā? Nē, jo 16 gados tu esi gana pieaudzis, lai izvēlētos savu karjeru un iegūstamo izglītību (18 gados to darīt jau ir par vēlu), uzņemties atbildību vai darīt kaut ko no iepriekš uzskaitītā, tad kāpēc tu neesi gana pieaudzis, lai medītu? Es ticu, ka tie, kam šobrīd ir 16 gadi, arī ir gana pieauguši un neuzskata sevi par tādiem, kādus tos vēlas pasniegt.

Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka bērna tiesību aizsardzību vispirms nodrošina vecāki. Savukārt Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija paredz tiesības vecākiem audzināt bērnus atbilstoši savai pārliecībai. Viedokļi var atšķirties, bet, pamatojoties uz tikai izdomātām problēmām, nedrīkst liegt kādam īstenot tā tiesības.

Medības ir brīvprātīgs pasākums. Ja kāds pusaudzis vai tā vecāki uzskata, ka šī nodarbe nav piemērota, tad tas nav jādara, un gluži pretēji, ja kāds to vēlas, kāpēc to liegt, turklāt vēl nomelnojot un izplatot nepatiesus faktus?

Atbildēt

>janka

26.01.2019. 12:48

»

janka

Jau informējām, ka 21. janvāra rītā zemnieku saimniecībā “Sporas” Naukšēnos kāds plēsējs noplēsa teļu un to daļēji apēda. Nākamajā naktī dzīvnieks tika nofilmēts. Saimniece bažījās par savu ganāmpulku, jo saimniecības tuvumā bija redzēti trīs līdzīgi dzīvnieki. Vietējie mednieki iesaistījās, lai šo ...


Atkal un atklal, Janka, melo! Nu, nekādi nevari bez meliem izdzīvot! Ne stundu, ne dienu!
Noskaidro vispirms patiesību par Naukšēniem un tad sāc klabināt knābi.
Naukšēnos neviens vilks nevienu teļu nav noplēsis! Nekādas vilka koduma pēdas nav konstatētas kritušajiem teļiem, kuri jau bija beigti. Lopi jau bija krituši.
Saimniece gan visā nopietnībā var bažīties par savu bezatbildību vai par kaitniecību pret savu ganāmpulku.
Tā, ka mels vien tālāk savus melus un apkauno visus medniekus, bet neizplati savu kašķa infekciju publiskajā telpā!

Atbildēt

nu nu

25.01.2019. 10:52

»

nu

reāli, tik tālu no sapratnes, nekad nav lasītas grāmatas, kas vairāk satur izglītojošo informāciju, kā ābece un āmura instrukcija? Jau tūkstošgadēm visās garīgajās mācībās TIEK UZSVĒRTS - NEJAUC NOGALINĀŠANU ĒŠANAI UN NOGALINĀŠANU IZPRIECAI, tās ir 2 dažādas lietas...vai nu tiešām nevar kādreiz, ja ...


es zinu daudz cilvēku, augstskolu rektorus, zinātniekus, pedagogus, zinātņu doktorus, kuri ir mednieki. A tās tavas garīgās mācības tu vari iebāzt sev pakaļā, reālajā dzīvē tās nedarbojas. Pamēģini piepildīt sava bērna vēderu ar garīgo mācību.

Atbildēt

janka

25.01.2019. 10:47

Jau informējām, ka 21. janvāra rītā zemnieku saimniecībā “Sporas” Naukšēnos kāds plēsējs noplēsa teļu un to daļēji apēda. Nākamajā naktī dzīvnieks tika nofilmēts. Saimniece bažījās par savu ganāmpulku, jo saimniecības tuvumā bija redzēti trīs līdzīgi dzīvnieki. Vietējie mednieki iesaistījās, lai šo situāciju atrisinātu.

Mednieki izpētīja apkaimi un atklāja uz saimniecību nākušo dzīvnieku pēdas. Tika nolemts tos ielenkt konkrētā platībā. Vienu no dzīvniekiem izdevās nomedīt jau lenkšanas laikā. Tas iespējams bija jauns vilks, kurš sirga ar kašķi. Pilnīgu pārliecību varēs iegūt pēc analīžu veikšanas, jo nomedītais dzīvnieks nodots tālākiem izmeklējumiem. Tiek lēsts, ka kašķis ir skāris veselu dzīvnieku ģimeni, kas mitinās saimniecības tuvumā.

Šajā gadījumā var teikt, ka saimniecība ne tikai pasargāta no tālākiem zaudējumiem, bet arī izbeigtas patiešām slima dzīvnieka ciešanas. Slimība novājina dzīvnieku, viņam salst un zūd spēki. Iespējams, tieši tāpēc dzīvnieks izšķīrās par uzbrukumu novietnē esošajiem teļiem, jo dabiskajā vidē neko nomedīt nespēja. Šāda rīcība veselam plēsējam ir netipiska.


Jāņem vērā, ka kašķis ir viens no veidiem, kā daba regulē dzīvnieku populācijas skaitu, ja tas nenotiek citu iemeslu dēļ.

Notikušais kārtējo reizi apliecina, ka bez mednieka iesaistīšanās saimniekošana mūsdienu apstākļos nav iespējama ne laukos, ne arī pilsētā, vienlaikus šajā gadījumā mednieki izbeidza dzīvnieka mokas, sirgstot ar kašķi.

Savvaļas dzīvnieku varētu teorētiski izārstēt no šīs slimības, bet tiem atgriežoties savā migā vai alā, dzīvnieki atkal tiks inficēti, un viss sāksies no sākuma. Turklāt dzīvnieku kontakta gadījumā tā pārceļas no slimā dzīvnieka uz veselo. Kašķis spēj aptvert dzīvniekus lielā reģionā. Nespējot atjaunot spēkus, dzīvnieki iet bojā lēnā un mokošā nāvē, ziemā nosalstot. Slims savvaļas dzīvnieks, kuram kašķis var nebūt vienīgā saslimšana, kontaktā ar mājdzīvniekiem, aplipina arī tos. Ārstēšanas process būs ļoti ilgs un dārgs, dzīvnieks cietīs mokas.

Atbildēt

nu

22.01.2019. 15:26

»

aha

argumentētāji ir niecīga saujiņa pietiekkom štata komentētāji? Nesmīdini. Nav neviena argumenta, ir uz emocijām balstīta muldēšana. Ej uzēd kādu desu no ledusskapja kas pagatavota no lopa, kuru tavā vietā ir nokāvis cits un dzīvo tālāk ar cēlu apziņu, ka tu esi tas lielais dabas draugs un aizstāvis...


reāli, tik tālu no sapratnes, nekad nav lasītas grāmatas, kas vairāk satur izglītojošo informāciju, kā ābece un āmura instrukcija? Jau tūkstošgadēm visās garīgajās mācībās TIEK UZSVĒRTS - NEJAUC NOGALINĀŠANU ĒŠANAI UN NOGALINĀŠANU IZPRIECAI, tās ir 2 dažādas lietas...vai nu tiešām nevar kādreiz, ja ir aizmirsts, kā izskatās grāmatas, parunāties ar kādiem, drusku, nu teiksim,ar nu pa visam drusku, augstāk attīstītu intelektu, apveltītu cilvēku, lai izskaidro atšķirību,- vai tiešām gribas pašam un pēcnācējiem novēlēt būt neandertāliešu līmeņa saprātu un nākamās paaudzes producēt kā primātu bara locekļus????

Atbildēt

profesors

21.01.2019. 11:17

No Latvijā veiktā pētījuma izriet, ka lielākā daļa nemednieku (58 procenti) un gandrīz visi mednieki (98 procenti) uzskata, ka savvaļas dzīvnieku medības ir pieļaujamas, – tā ir lielākā Latvijas sabiedrības daļa.

95% mednieku un 38% nemednieku attieksme pret medniekiem bija pozitīva, 26% nemednieku attieksme pret medniekiem bija negatīva, bet 36% – neitrāla. Te var diskutēt, vai vieglāk pārliecināt cilvēku, kuram ir pretējs viedoklis vai neitrāls. Un vai cilvēks, kuram ir neitrāla attieksme, ir viedokļa pretinieks, un kā viņa viedokli vērst pozitīvi. Tas būtu jauna pētījuma vērts jautājums – uzskata Andris Pētersons. Viennozīmīgi, ka te būtu plašs darbalauks mednieku organizācijām, stāstot par mednieku un medniecības nozīmi sabiedrības dzīvē, ekonomikā un kultūrā.

Pētījuma dati liecina, ka 25% nemednieku attieksme pret medniekiem ir negatīvāka nekā pret medībām, bet 7% – pozitīvāka. Tas nozīmē, ka mums, medniekiem, jāizvērtē tas, kā mēs par sevi stāstām sabiedrībai, kā mūs, medniekus, redz apkārtējie – vai kā cilvēkus, kam ir augstas morāles un ētikas vērtības, vēlme un iespējas sargāt dabas vērtības, saglabāt tās nākamajām paaudzēm, vai tomēr kā neuzticamus noplukušus vīreļus vatenī ar nepatīkamu dvingu, kuri ar bisi zaglīgi slīd gar mežmalu, vai arī kā tādus, kuri nerēķinās ne ar ko, lai apmierinātu savu egoismu.

Atbildēt

profesors

21.01.2019. 11:15

Kāpēc daļai sabiedrības tik grūti saprast, ka mednieks vienlaikus ir arī dabas sargātājs?

“Jāņem vērā, ka mednieki ir utilitāristi jeb cilvēki ar lietišķu skatījumu uz lietām. Viņiem vajadzētu saprast – ja mežā nebūs dzīvnieku, tad arī viņiem nebūs tur ko darīt. Tāpēc a priori mednieki ir ieinteresēti dabas un meža dzīvnieku saglabāšanā. Diemžēl ir mednieki, kuri par to nedomā. Savukārt mutuālisti aizsargā dabu un savvaļas dzīvniekus tāpēc, ka uzskata – cilvēks un daba ir vienlīdzīgi, viņi ir emocionāli saistīti ar savvaļas dzīvniekiem, tāpēc nevar pieļaut, ka kāds tos nogalina. Gan utilitāristi, gan mutuālisti ir ieinteresēti dabas un savvaļas dzīvnieku aizsardzībā un pastāvēšanā, un tajā pašā laikā ir tik dažādi, ka uzskata viens otru par pretiniekiem. Daudziem cilvēkiem tieši šāds pretnostatījums palīdz izprast sevi un orientēties dzīvē. Umberto Eko ir eseja Ieviest ienaidnieku. Tajā viņš raksta, ka cilvēkam ir vajadzīgs kāds, pret ko cīnīties. Tu sevi pretnostati kādam citam un mēri sevi attiecībā pret citiem. Labāk būtu vienoties un saprasties…” skaidro profesors Andris Pētersons.

Atbildēt

ha ha

21.01.2019. 11:09

»

ir

jau pietiekoši izvilkts. Būs vēl, ja nenāksi pie prāta. Runa ir par medību pārkāpumiem kopumā. Tikai tie, kurus uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmie inspektori ir SPĒJĪGI atklāt! Nemaz nerunājot par latento daļu


29. aprīlī un 3. maijā divās kažokzvēru fermās tika atvērti sprosti un izlaistas vairāk nekā 100 Amerikas ūdeles. Neviena ūdele no fermu teritorijām neizkļuva. Tomēr, ja tā būtu, tad tas radītu apdraudējumu dabai.

Kaut gan tās ir selekcionētas, augušas nebrīvē, daļa no tām nokļūstot savvaļā, spētu pielāgoties, jo dabiskie instinkti tām ir saglabājušies.

“Ja vēl tas notiek kaut kur pilsētas tuvumā, kur pārtikas pārbagātība ir lielāka un kur ir atkritumu urnas, tad tur vienmēr putni pulcējās. Turklāt, ja netālu ir ūdenstilpne – tad tur ir iespēja barības objektus atrast un pielāgoties”, stāsta DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.

Amerikas ūdele ir invazīva suga. Tāpat kā latvānis, kurš agresīvi izplatās un pārņem teritoriju. Amerikas ūdeļu skaits jau tagad ir radījis apdraudējumus - tiek uzskatīts, ka to dēļ ir mazāk, piemēram, mežirbju, kurām Dabas pārvalde ir izstrādājusi arī aizsardzības plānu. Tāpat Amerikas ūdele gadu gaitā ir izkonkurējusi Eiropas ūdeli.

“Šī suga ir lielāka, ekoloģiski plastiskāka, viņa izgrūž šo vietējo sugu ārā. Principā Latvijā jau 10 un vairāk gadus Eiropas ūdele nav sastapta,” uzsver Stroda.

Amerikas ūdele ir lielāka un smagāka par Eiropas ūdeli, bet to izskats ir līdzīgs.

Amerikas ūdele agrāk Eiropā nemaz nedzīvoja. Tomēr 20.gadsimta 50. un 60. gados Eiropā, tostarp Igaunijā un Lietuvā tās ar nodomu palaida dabā, lai to būtu vairāk. Tāpat tās audzēja kažokzvēru fermās.

“Latvijā šādā mērķtiecīga Amerikas ūdeļu izlaišana nebija. Bet no Lietuvas daļa pēc tam ienāca Latvijā. Daļa arī, kas izmukušas, jo agrāk nebija tik stingras labturības prasības un noteikumi, kā šīm kažokzvēru fermām jābūt nožogotām. Viena daļa dzīvnieku nokļuva savvaļā, un tā viņas te iedzīvojās,” skaidro Stroda.

Atbildēt

ha ha

21.01.2019. 11:07

»

beidz miglu pūst acīs!

te nav runa par medībām un to nozīmi normālā ES valstī, kur medību saimniecība ir PAVISAM kaut kas CITS nekā Latvijā. Par mednieka pienākumiem aicinam tevi nolasīt lekcijas un referātus LMS un LATMA sapulcēs, mednieku forumos. Rīkot speciālus kursus, piespiest, jā piespiest, jo savādāk, kā redzams, ...


”Fermas tālākajā stūrī nostrādājusi signalizācija, kamēr apsardzes vienība devusies apsekot lokāciju, audzētavas otrā pusē, pieņemam, ka vairākas personas pārlēkušas pāri sētai un operatīvi atvērušas būrus,” stāsta direktors Leifs Mogensens.

Būros atradās ūdeļu mammas ar mazuļiem, kā arī tādas, kas vēl ir gaidībās; izbēgušas vairāk nekā simts mammas, no kurām uzņēmuma darbiniekiem lielāko daļu šobrīd jau ir izdevies noķert un nogādāt atpakaļ būros.

“Lai arī mammas tiek noķertas, tās ir emocionāli ļoti satrauktas un nespēj barot mazuļus. Līdz ar to mazuļi tiek izvietoti inkubatorā, kur par tiem rūpējas vetārsts,” stāsta Mogensens.

Savukārt Latvijas Zvēraudzētāju Asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa stāsta, ka ūdeļu izlaišana ir nepieņemama no dzīvnieku aizsardzības viedokļa. „Šāda rīcība daudzējādi nav pieņemama, jo mazuļi, kas paliek būros, nespēj paši uzturēt siltumu,” saka Vilciņa. „No būriem izlaižot ūdeļu mammas, dzīvnieki netiek glābti, bet gan tiem tiek nodarīts pāri. Līdz ar to šāda rīcība nav loģiska un ir nevēlama no dzīvnieku aizsardzības viedokļa," norāda Vilciņa.

Šis ir jau otrais šāda veida ielaušanās notikums šogad, pirmo reizi tas skāra kažokzvēru audzētavu "Gauja AB" naktī uz sestdienu, 29.aprīli, nodarot uzņēmumam zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā.


Atbildēt

janka

21.01.2019. 11:00

»

kā tas iespējams, Janka?

raimix


tas ir iespējams tā, ka trīs gadu stāžs jau sen ir atcelts. Karabīni var iegūt nokārtojot šaušanas eksāmenu. Vajag sekot līdzi jaunumiem.

Atbildēt

Koks

21.01.2019. 02:11

Čiekura tēze: - Par ieroču apriti runājot – medniekam ir jābūt svētākai, kā Mātei Terēzei..

Atbilde: - bet nav!

Čiekura tēze: - Ieroci var atņemt arī par sīko huligānismu, tādēļ medniekam ir liegta iespēja, atvainojos, pačurāt Bolderājas mežos.

Atbilde: - 1) kas to ieroci var atņemt, atvainojos, nejaušs stirnu buks, garām skrienot, vai tomēr kā jaunākajā zināmajā likuma izsmiešanas gadījumā, par kuru bija tv sižets un arī šis portāls jau aprakstījis:
Valsts meža dienesta amatpersonai, kas atbildīga par medību uzraudzību Latgalē Igoram Pozņakovam, Valsts policija aptur transportlīdzekļa vadītāja apliecības darbību, jo pēc apturēšanas bijušas pamatotas aizdomas par automobiļa vadīšanu alkohola reibumā. Amatpersona atteikusies no alkohola pārbaudēm, tādējādi piemērojams bargākais sods par braukšanu reibumā. Kamēr tiesa lemj par piemērojamo sodu, aizliegts vadīt transportlīdzekli, tomēr “Bez Tabu” noskaidro, ka medniecības inspektors pilda amata pienākumus, ilgstoši neatļauti pārvietojoties ar automašīnu. Turklāt Pozņakovs ar ieroci rokā pirms tam jau vajājis savu bijušo draudzeni pa Ludzas pislētu. Un nekāds ierocis viņam atņemts netika. Pat inspektors to dara.

-2) Iepazīsties ar jaunāko tavas reliģijas apoloģēta Haralda Barvika, ļoti ieinteresēto Ineša Boķa un Mārtiņa Staķa bīdīto projektu Saeimā, kas ieroča anulēšanu par huligānismu un dzeršanu izņēmuma kārtā medniekiem grib atcelt!
Pārējiem ieoču nēsējiem - pašaizsardzībai vai sportistiem - tiem jā, tiem uz visstingrāko, nost uzreiz par tādiem pārkāpumiem. Bet izņēmumu šie bezatbidlīgie un aprobežotie cukurtētiņi gatavojās izraut cauri Saeimā speciāli priekš medniekiem Latvijā.

Vai nav tā kā par traku?

Atbildēt

Koks

21.01.2019. 01:17

Nav tādas medniku ētikas Latvijā.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

20.01.2019. 23:12

Esmu mednieks kopš 2014.gada. Protams, mednieki, tāpat kā autobraucēji, ir dažādi, ir arī tādi, kam medību ētika un principi ir tukša skaņa, bet tāpēc jau neviens nebļauj, ka ir jāaizliedz automašīnas, jo atsevišķi autovadītāji klaji pārkāpj CSN un nepieklājīgi izturas pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Bet nu par medībām:
1-kārt: kāpēc vispār ir jāmedī dzīvnieki?
Cilvēks diendienā dzīvo saskarē ar dabu (pat betona džungļu iemītnieks). Dabā viss notiek pēc dabas likumiem: dzīvnieki vairojās tur, kur ir piemēroti dzīvošanas apstākļi un populācija iznīkst tur, kur tiek likvidēta dzīves vide un barošanās bāze. Apgalvojums, ka „daba pati visu noliek līdzsvarā” ir pilnīgi pareizs, jautājums ir par to, vai konkrētais līdzsvars „dzīvās radības kronim” ir labs un vajadzīgs? Mūsu pusē (Kurzemē) mežacūkas pazuda krietni pirms cūku mēra atnākšanas, jo intensīvas izzāģēšanas dēļ tika iznīcināti vecie meži, savukārt jaunaudžu stādīšanas rezultātā strauji pieauga stirnu, briežu un alņu populācija. Meža zvērs ir vienkāršs savā domāšanā: ja ir vesels kvartāls ar jaunām priedītēm/eglītēm, viņš apgrauž kociņu tikai acu augstumā un dodas pie nākamās. Alņu ģimene dažu dienu laikā var iznīcināt vairākus hektārus stādījuma! Neviens zvērs negrauzīs vecus kokus, ja blakus ir sulīga jaunaudze. Tāpat nevienu briedi vai stirnu neredzēsi mežā, ja blakus ir labības lauks – kamēr labība nav novākta, zvēri rij graudus (un ir reāli konkurenti barības ķēdē vegāniem, jo apēd tiem domāto pārtiku). Plēsēji (vilki un lūši), ja ir izvēles iespējas, neskrien pa mežu stirniņai pakaļ, bet aitu aplokā nokož vairāk, nekā spēj apēst. Tādēļ, ja cilvēks veic saimniecisko darbību dabā, viņa un meža zvēru intereses neglābjami saduras. Un vienīgais risinājums šeit ir dzīvnieku skaita regulācija.
2-kārt, dzīvniekus medīt nav ētiski?
Dzīvnieku uzvedību un tikumus nosaka sugas izdzīvošanas instinkts, nevis cilvēku izdomātie ētikas likumi. Skatoties no cilvēka viedokļa, iespējams, ka vilks ir „ētisks” dzīvnieks, jo ir monogāms, un par pēcnācējiem rūpējas abi vecāki. Bet vilks kucēnus ar siermaizītēm nebaro, un stirnas kazlēniņu vai brieža teliņu nogalināt vilkam nekādi ētiskie apsvērumi nestrādā. Turklāt, ja mednieks to drīkst darīt tikai ierobežotas medību sezonas ietvaros, vilkam medību sezona ir visu gadu. Pārnadži vispār ir pilnīgi neētiski dzīvnieki – ne stirnām, ne briežiem, ne alņiem tēvs bērnu audzināšanā nepiedalās. Vēl trakāk – ja riskantā teritorijā pārvietojas briežu ģimene, izcirtumā vispirms tiek izdzīts teļš, pēc tam iet govs un bullis (tēvs) varonīgi zogas pats pēdējais. Lauvu tēviņi nokož mazos lauvēnus, lai tiku pie sexa, savukārt leduslāču mātītēm galvenais drauds, no kā aizsargāt savus bērnus, ir… leduslācis, kurš bez problēmām savu ēdienkarti papildina ar saviem paša bērniem!.
3-kārt, mednieki tikai šauj?
Šāviens ir pati īsākā medību procesa sastāvdaļa. Lai tiktu pie šaušanas, medniekam ir jāiegulda milzīgs laiks (un līdzekļi) infrastruktūras uzturēšanā. Šajā medību sezonā, gandrīz katras brīvdienas pavadot mežā, esmu šāvis tikai 1 (vienu) reizi!!! Dažas nedēļas atpakaļ, ar ragaviņām vairākos piegājienos, gandrīz 2 kilometru attālumā barotavā ievedu 9 graudu maisus. Mežā esmu tikai brīvdienās un tikai uz dažām stundām, tā kā zvēriem ir iespēja netraucēti baroties (ko viņi arī izmanto) visu nedēļu! Lai zvēru populācija attīstītos (un būtu medījums), medniekam par dzīvniekiem ir jārūpējas, jāpiebaro, jāgādā sāls, jāveido barības lauciņi; tas nav aiziet uz Maximu un no plaukta iefasētu karbonādi paņemt.
Mednieki un medību process Latvijā ir stingri reglamentēts un kontrolēts: pagājušajā gadā no 6 dzinējmedībām mūsu kolektīvā pārbaude bija 5 reizes! Pārbaudīts tiek viss: dokumenti, alkohols, medību aprīkojums, sanitārās prasības. Par ieroču apriti runājot – medniekam ir jābūt svētākai, kā Mātei Terēzei – no ieroča atļaujas atbrīvoties ir vieglāka, kā no nevainības kojās: JEBKURŠ administratīvais pārkāpums attiecībā ar alkoholu (ierocis stāv mājas seifā) ir pamats atļaujas anulēšanai. Ieroci var atņemt arī par sīko huligānismu, tādēļ medniekam ir liegta iespēja, atvainojos, pačurāt Bolderājas mežos.
P.S. Cienu L.L. par viņa darbu ierēdniecības nejēdzību izgaismošanā, bet medību tēmas risināšana varētu būt pārdomātāka un konsekventāka…

Atbildēt

kā tas iespējams, Janka?

20.01.2019. 16:28

»

Medībās sieviete nošauj kriminālpolicijas darbinieku

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīga pienākumu izpildītāja Anastasija Laizāne aģentūru LETA informēja, ka vīrieti nejauši no karabīnes sašāvusi viņa medību biedre, kāda 1980.gadā dzimusi sieviete...


raimix
Cik zinu, tad medību karabīni drīkst iegādāties mednieks, kuram medību stāžs ir vismaz trīs gadi. Tad rodas jautājums, kā sieviete varēja legāli lietot medību karabīni jau pirmajās medībās?

Atbildēt

beidz miglu pūst acīs!

20.01.2019. 15:55

»

...

Medības ir svarīgs un nozīmīgs nodarbošanās veids ap 25 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Ar medībām paši mednieki vien neizprot tikai dzīvnieku nogalināšanu, izmantojot dažādus rīkus un metodes. Medības nav arī vienkāršs vaļasprieks, jo daudziem Latvijas medniekiem tas drīzāk ir kā dzīves un pasaules...


te nav runa par medībām un to nozīmi normālā ES valstī, kur medību saimniecība ir PAVISAM kaut kas CITS nekā Latvijā. Par mednieka pienākumiem aicinam tevi nolasīt lekcijas un referātus LMS un LATMA sapulcēs, mednieku forumos. Rīkot speciālus kursus, piespiest, jā piespiest, jo savādāk, kā redzams, tiec pasūtīts uz poda, apmeklēt tos vismaz 80% mednieku no 21 000 aktīvo mednieku skaita. Piespied viņus kārtot IKGADĒJOS OBLIGĀTOS ŠAUŠANAS EKSĀMENUS kā tas ir Skandināvijā un citās ES valstīs.
Un TIKAI TAD nāc priekšā visaa Latvijas sabiedrības priekšā un publiski SKAIDRO, ka Latvijā JĀMAINA LIKUMS, jo ir KRITISKI NEPIECIEŠAMS atļaut šaut pusaudžiem dzīvneikus nesagaidot 18 gadu vecumu.
Pagaidām bezatbildīgu jokdaru ar automātiem "stingrā uzraudzībā".

Atbildēt

ir

20.01.2019. 15:31

»

tu

izvelc vēl vecākas lietas no pagultes. Paskaties statistiku, cik ir noslīkuši, cik gājuši boja avārijās, cik no narkotikām. Un tad salīdzini ar medībās bojā gājušo statistiku. Sekojot tavai idiota loģikai, automašīnas arī vajag aizliegt. Šogad satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši 122 cilvēki, bet...


jau pietiekoši izvilkts. Būs vēl, ja nenāksi pie prāta. Runa ir par medību pārkāpumiem kopumā. Tikai tie, kurus uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmie inspektori ir SPĒJĪGI atklāt! Nemaz nerunājot par latento daļu.

Atbildēt

...

20.01.2019. 13:31

Medības ir svarīgs un nozīmīgs nodarbošanās veids ap 25 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Ar medībām paši mednieki vien neizprot tikai dzīvnieku nogalināšanu, izmantojot dažādus rīkus un metodes. Medības nav arī vienkāršs vaļasprieks, jo daudziem Latvijas medniekiem tas drīzāk ir kā dzīves un pasaules uztveres veids.Mednieki ir tie, kas vislabāk pārzina Latvijas mežus un faunu, viņi ir tie, kas rūpējas par meža dzīvniekiem ziemā, kā arī cīnās ar plēsējiem, kas apdraud Latvijas putnus un mazos zīdītājus. Mednieku intereses būtībā saskan ar dabas aizsardzības interesēm, jo ko tad mednieks darīs, ja mežā nebūs dzīvnieku, upēs un ezeros pīļu?Mednieki aktīvi iesaistās medību saimniecības veidošana, ar ko saprot dabas resursu izmantošanas sistēmu, kas vienlaikus ar medību produkcijas ieguvi nodrošina saimnieciski pieļaujamo dzīvnieku skaitu un medījamiem dzīvniekiem nepieciešamās vides saglabāšanu. Mednieka pienākums ir medību resursus izmantot tā, lai nodrošinātu medījamo dzīvnieku sugu populāciju, genofonda un medījamo dzīvnieku apdzīvotās vides aizsardzību un saglabāšanu.

Atbildēt

tu

20.01.2019. 13:30

»

Visos gadījumos pārkāpti Medību noteikumi

Melnās sestdienas mežā: “LA” skaidro, kāpēc sašauti divi mednieki...


izvelc vēl vecākas lietas no pagultes. Paskaties statistiku, cik ir noslīkuši, cik gājuši boja avārijās, cik no narkotikām. Un tad salīdzini ar medībās bojā gājušo statistiku. Sekojot tavai idiota loģikai, automašīnas arī vajag aizliegt. Šogad satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši 122 cilvēki, bet pērn desmit mēnešos gāja bojā 108 cilvēki. 26. oktobrī, piemēram, satiksmes negadījumos gājuši bojā trīs cilvēki.

Atbildēt

ikgadējo šaušanas eksāmenu LMS noraidīja

20.01.2019. 10:18

Savā prezentācijā Vilnis Jaunzems pastāstīja par citu valstu pieredzi medību šaušanas ikgadējā eksāmena jomā. Tā, piemēram, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā un Igaunijā nav atļauts medīt ar ieroci, ja ar to nav nokārtots šaušanas pārbaudījums. Vilnis Jaunzems argumentēja, ka šaušanas prasmju pārbaude nav šautuvju lobijs: "Eksāmens ir nepieciešams, lai mednieku šaušanas prasmes būtu labākas, un pēc iespējas mazāk būtu dzīvnieku savainošanas gadījumu."

Vilnis Jaunzems klātesošajiem izklāstīja arī savu redzējumu par eksāmena noteikumiem. Pēc viņa uzskatiem, eksāmens būtu nokārtots, ja no 100m attāluma 5 reizes pēc kārtas veiktie šāvieni būtu trāpīti mērķī, šāvējam neredzamā 30cm aplī. "Uzskatu, ka šāvienu varētu izpildīt jebkurā no 4 veidiem, kas ir atļauti kombinētajā medību šaušanā - guļus no elkoņa, stāvus no štoka, stāvus no atbalsta pret zemē iebetonētu baļķi un stāvus bez atbalsta," tā viņš. Pēc Jaunzema redzējuma, eksāmenu varētu pieņemt licenzētas šautuves instruktors, kuram to būtu uzticējusi attiecīgā Valsts meža dienesta virsmežniecība.

Savas prezentacijas noslēgumā Vilnis Jaunzems uzsvēra: "Ieviešot ikgadēju medību šaušanas prasmju pārbaudi, būsim izdarījuši visu, lai maksimāli samazinātu dzīvnieku, mednieku un medību suņu savainošanas gadījumu skaitu. Būsim pilnveidojuši visu mednieku medību iemaņas! Eksāmens būtu arī regulāra ieroča tehniskā stāvokļa kontrole."
LMS

Atbildēt

Vīrietis ar medību ieroci uzbrūk kaimiņiem, bet pēc tam izdara pašnāvību

20.01.2019. 10:01

2011.g
Cēsīs vīrietis ar medību ieroci uzbrucis kaimiņiem, bet pēc tam izdarījis pašnāvību, apstiprināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

1943.gadā dzimušais vīrietis sākotnēji vērsies Valsts policijā, sūdzoties par kaimiņiem, kuri it kā vēloties viņu noindēt. Policijas darbinieki devušies uz notikuma vietu, uz kurieni izsaukuši arī neatliekamo medicīnisko palīdzību. Mediķi vīrietim injicējuši nomierinošus līdzekļus un devušies prom.

Pēc laika saņemts vēl viens izsaukums - vīrietis, kurš bijis mednieks ar oficiālu ieroci, uzbrucis diviem kaimiņiem, bet pēc tam pats nošāvies. ..
Leta, Diena, TVNET

Atbildēt

Visos gadījumos pārkāpti Medību noteikumi

20.01.2019. 09:52

Melnās sestdienas mežā: “LA” skaidro, kāpēc sašauti divi mednieki

Nopietnu savainojumu galvā 21. novembra dzinējmedībās guvis Kurmāles pagasta mednieku kluba “Kurmāle” biedrs. 33 gadus vecajam vīrietim veikta operācija Kuldīgas slimnīcā ar Rīgas specializētā medicīnas centra ārstu piedalīšanos. Nedēļu iepriekš mediķu brigāde steigusies palīgā arī uz Dagdas novadu, kur biedrības “Svariņi” rīkoto dzinējmedību laikā sašauts 71 gadu vecs mednieks, viņš guvis kreisās rokas plaukstas traumu. Abos gadījumos mednieki pārkāpuši Medību noteikumu drošības prasības, neievērojot šaušanas leņķi, kā arī mainot atrašanās vietu uz mednieku līnijas.


MEDNIEKI TROFEJU DĒĻ REGULĀRI SAŠAUJ MEDĪBU BIEDRUS

Degpunktā, 2014
Lai cik droši arī nebūtu medību drošības noteikumi, tomēr statistika ir nepielūdzama – pēdējo 45 gadu laikā 258 cilvēki ir sašauti, bet 78 ir gājuši bojā no medību ieroča.
Kā norāda Valsts mežu dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, visbiežāk nelaimes gadījumi notiek tāpēc, ka tiek izdarīts šāviens mednieku sektorā, šaujot pa neskaidru mērķi, kā arī neuzmanīgi apejoties ar medību ieroci.
Tā diemžēl ir noticis arī Rucavas mežos Liepājas apkaimē, kur viens no medniekiem izdarīja neuzmanīgu šāvienu un nāvīgi savainoja citu mednieku. Medību kluba Mednieki vadītājs Edvīns Porciks norāda, ka abi mednieki bijuši ar ilgu gadu pieredzi, tāpēc vēl jo dīvaināks šķiet šis traģiskais negadījums.
Lai mazinātu iespējamo nelaimes gadījumu skaitu, mednieki piedāvā regulāri veikt mācības un mednieka tiesību eksāmenus.

utt utjpr


Atbildēt

...

20.01.2019. 09:46

»

Medībās sieviete nošauj kriminālpolicijas darbinieku

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīga pienākumu izpildītāja Anastasija Laizāne aģentūru LETA informēja, ka vīrieti nejauši no karabīnes sašāvusi viņa medību biedre, kāda 1980.gadā dzimusi sieviete...


Diemžēl medību pretiniekus nekas no tā, ko mednieki dara, neinteresē. Viņi ir vislielākie eksperti, lai gan par medību būtību nezina neko. “Tas jau kā parasti. Cilvēks, kurš vismazāk saprot, kļūst par vislielāko ekspertu

Atbildēt

Medībās sieviete nošauj kriminālpolicijas darbinieku

20.01.2019. 09:41

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīga pienākumu izpildītāja Anastasija Laizāne aģentūru LETA informēja, ka vīrieti nejauši no karabīnes sašāvusi viņa medību biedre, kāda 1980.gadā dzimusi sieviete.
Sašautais nogādāts slimnīcā, kur ārsti viņam konstatējuši šautu brūci krūšu kurvja labajā pusē. Mediķu centieni glābt vīrieša dzīvību beigušies nesekmīgi - plkst.21.10 viņš nomiris.
2011.g.11.okt.

Atbildēt

re

20.01.2019. 08:56

Bobslejists Oskars Ķibermanis.
Foto: Paula Čurkste/LETA
Mednieku ģimenē augušie bērni iepazīstas ar šo vēsturisko nodarbi jau ļoti agrīnā vecumā. Vecāki, visbiežāk tēvs, skaidro, kā dabā viss iekārtots, kā dzīvo zālēdāji un plēsēji, kāda ir to mijiedarbības būtība. Stāsti par mežu un medībām, par piedzīvojumiem, veiksmēm un neveiksmēm ir mednieku ģimenes mitoloģija un zinātne, kas bērniem un jauniešiem tiek atklāta visā pilnībā. Vecākiem ir tiesības mācīt saviem bērniem visu par medībām, arī par pašu nomedīšanas procesu.

“Manam dēlam šobrīd ir pusotrs gadiņš. Drusku vēl būs jāpagaida, taču es noteikti ņemšu viņu līdzi uz mežu. Ies, tāpat kā es gāju bērnībā. Ja viņam tā lieta iepatiksies, būs mednieks. Ja ne, es neuzspiedīšu. Medības ir sirdslieta. Nevienu nevar piespiest kļūt par mednieku ar varu,” savu nostāju paskaidroja bobslejists, mednieks un tētis Oskars Ķibermanis.

Vaicāts, kad pats uzsācis medību gaitas, sportists atbildēja, ka īsti neatceroties, bet tas bija vēl pirmsskolas laikā. Oskara pirmās atmiņas ir saistītas ar medībām ziemā. Esot gājuši mastā dzīt kopā ar citu mednieku un, kad puika vairs nevarēja tikt kupenām cauri, kolēģis nesis viņu pičpaunā. Visu bērnību un jaunību O. Ķibermanis gājis dzinējos, līdz astoņpadsmit gados nokārtojis eksāmenu un kļuvis par pilntiesīgu mednieku.

Arī tagad dzinējmedības ir sportista iecienītākais medību veids, taču tieši tām atliek vismazāk laika. Oktobrī tiek atklātas dzinējmedības un tajā pašā laikā startē arī sporta sacensību sezona. Oskars atzīst, ka dzinējmedībās viņu visvairāk saista iespēja tikties ar draugiem un kolēģiem. Nomedīt nav galvenais. Par guvumu daudz svarīgāka ir kopīga darbošanās, meža darbi, dzīvnieku piebarošana.

SAISTĪTIE RAKSTI

Atbildēt

re

20.01.2019. 08:54


Mednieka ģimenē augušie bērni izprot medību jēgu un procesus. Viņiem nav un nevar būt nekāds stress vai, kā tagad moderni teikt, psiholoģiskā trauma sakarā ar dzīvnieka nomedīšanu. Ja viņš (bērns) negrib tos skatus redzēt, viņš uz medībām nemaz neies, sarunā uzsvēra O. Ķibermanis. “Mani tas viss uzrunā. Man tas viss process kopumā ļoti patīk. Citam var būt gribas iet uz teātri vai dejot, bet man patīk medības. Tas vai nu ir, vai nu nav. Un medījums nav galvenais mērķis,” paskaidroja sportists.

Viņš ar nožēlu atzina, ka medību pretinieki medībās redz tikai vienu aspektu, izmanto to. Viss pārējais viņus neinteresē. Tajā pašā laikā paši jaunākie mednieki un viņu bērni zina, ka medībās iet ne jau tikai tādēļ, lai nomedītu zvēru. Piemēram, ziemā mednieki ved uz mežu sienu un citu barību. Sevišķi svarīgi tas ir stirnām, kurām dziļā sniegā ir grūti pārvietoties un meklēt barību. Diemžēl medību pretiniekus nekas no tā, ko mednieki dara, neinteresē. Viņi ir vislielākie eksperti, lai gan par medību būtību nezina neko. “Tas jau kā parasti. Cilvēks, kurš vismazāk saprot, kļūst par vislielāko ekspertu,” nopūtās O. Ķibermanis.

Atbildēt

paklau

20.01.2019. 08:39

»

paklau, Janka, mednieķel,

ko tad tu te klabini taustiņus???? Neesi šodien kārtējā killēšanas akcijā? Tik smuks laiciņš ārā! Taisni radīts priekš tevis, lai ar baudu atņemtu dzīvību kādai dzīvai radībai! AR BAUDU...


tu, kad redzēji, ka mednieki šaudās apdzīvotā vieta un met pīles atkritumos, tu ziņoji policijai vai vienkārši iepļūtīji komentāru? Pēc tādiem stulbiem komentāriem uzreiz ir skaidrs, ka rakstītājs muld, jo NEVIENS mednieks neriskēs zaudēt ieroča atļauju, šaudoties apdzīvotā vietā. Muldēt vajag ar mēru, tad varbūt kāds noticēs

Atbildēt

nevajag

20.01.2019. 08:35

»

Svins

Bet mednieki taču, pašu vārdiem, ir cēli vienots kopums ētikas augstākajā punktā, pilnīgā saplūdumā ar dabu


pārspīlēt, arī mednieki ir tikai cilvēki un gadās pa melnai avij. Nevajag visas Latvijas nelaimes uzkraut medniekiem.

Atbildēt

Svins

19.01.2019. 19:03

»

vispār

mežus daudz vairāk piedirš cilvēki parastie, atpūtnieki un vasarnieki


Bet mednieki taču, pašu vārdiem, ir cēli vienots kopums ētikas augstākajā punktā, pilnīgā saplūdumā ar dabu.

Vai nebūtu tikai loģiski prasīt mazliet augstāku standartu kā no urlas ar plastmasnieku zaļumos?

Atbildēt

paklau, Janka, mednieķel,

19.01.2019. 15:49

»

Janka

kad beidz, norauj ūdeni


ko tad tu te klabini taustiņus???? Neesi šodien kārtējā killēšanas akcijā? Tik smuks laiciņš ārā! Taisni radīts priekš tevis, lai ar baudu atņemtu dzīvību kādai dzīvai radībai! AR BAUDU:)
Ko tu te pie datori dirni? Tā taču stulbo pilsētnieku privilēģija, kuri neko no slepkavošanas baudas nesajēdz!

Atbildēt

patiesībā

19.01.2019. 15:15

»

!!

korumpētais Inesis Boķis no ZZS to ķīlē. Kas aiz Boķa stāv, visiem zināms, kam interesē


tad jau sanāk, ka JKP sadarbojas ar ZZS tā, ka gailis pakaļ nedzied! Tikai stāsta pilnām mutēm, ka kategoriski ir pret ZZS valdībā! Mums stāsta, ka pietiek ar veco blēžu un izsaimniekotāju politiku! Teica, ka metīšot arī Dūklavu nost no Saeimas tautsaimniecības komisijas vadības!
Kas tad notiek patiesībā? Ko bīda Inesis Boķis no ZZZS un ko akceptē Saeimas aizsardzības komisija??? Tur pat Bergmanis no ZZS nav priekšgalā.

Atbildēt

!!

19.01.2019. 11:50

korumpētais Inesis Boķis no ZZS to ķīlē. Kas aiz Boķa stāv, visiem zināms, kam interesē.

Atbildēt

Alva

19.01.2019. 10:45

Kāpēc LATMA izplata melus?

Atbildēt

vispār

19.01.2019. 00:32

»

Svins

Tad man sanāk novērot sevi necienošus medniekus. Kontroles mehānisma mitrājs vai kas cits jau arī nav


mežus daudz vairāk piedirš cilvēki parastie, atpūtnieki un vasarnieki.

Atbildēt

Svins

19.01.2019. 00:26

»

Janka

nē, diršat jūs jo jūs no padomju laikiem atceraties ka bija svina skrotis, ar kādām neviens sevi cienījošs mednieks nemedī


Tad man sanāk novērot sevi necienošus medniekus. Kontroles mehānisma mitrājs vai kas cits jau arī nav.

Un vēl - kāpēc sevi cienošie piedirš mežus, ezermalas ar bises patronu čaulītēm?

Atbildēt

ar sūdiem sajaukta gaļa arī nav smādējama

19.01.2019. 00:02

no'medniekiem.lv'

Aigars Remess: Man ir pietiekoši liela iespēja komunicēt ar dažādu valstu medniekiem - un mēs (vairums) esam galvas tiesu pārāki pār šamiem. Tieši pēdējos gados, anarhisms LV medniecībā, ir ienācis ar šauru mednieku lo'' ku un ZM ierēdņu komunistiskās domāšana svētību. .. Ne LV mednieki ir saindēdi ar pagājušā gadsimta komunistisko domāšanu , bet tieši ZM ......

Māris Mednieks: Tur jau ir tā problēma, ka liela daļa mednieku uz šo problēmu skatās idiotiski tuvredzīgi –
1. galvenais palikt dzīvam pašam
2. neatkarīgi no procesa - drošības, ētikas u.t.t., tikt pie lielāka vairuma gaļas.
Resp. - ja paši dzīvi, tad ar sūdiem sajaukta gaļa arī nav smādējama.

Māris Mednieks: Šis forums lieliski parāda, ka daži, kā žurnālā Medības teikts - parazītmednieki, ar meliem, klaju demagoģiju, spēj veselu baru cilvēciņu novest līdz neardentāliešu līmenim, kas gatavi saplosīt katru, kas varētu pretendēt uz viņu noskatīto kaula gabalu.

Atbildēt

hi

18.01.2019. 23:16

»

nu i labi

Vilkam pie dirsas ko par viņu domā aita


un zaķim, ko par viņu pele

Atbildēt

Lapas:    6   5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...