Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Guntis Grūtnieks

08.02.2017. 10:58

Es redzu, ka maza interese ir par valodu pie mums Kurzemē.

Atbildēt

Tas

05.02.2017. 18:32

»

Re, programma Rīgai

KĀ ATGŪT RĪGU LATVIJAI...


Bordāns izskatās aizdomīgi. Vai viņš neko nav zadzis? Vai viņš ir valdošajā kliķē? Stulbi reklamē sevi?

Atbildēt

Neblaso par SS - SaSkaņu un NA

05.02.2017. 15:46

»

Re kā

Я не научился любить свою родину с закрытыми глазами, с преклоненной...


Tevi krāpj un tev melo ar vienīgo "zīgerista banānu"- "bezmaksas" braukšanu, zinot, ka kādam par to ir jāsamaksā. Ja grib vieniem atvieglot dzīvi, tad neizlaupi viņa paša kabatas ar citiem maksājumiem. Tevi krāpj dzīvojamo māju apsaimniekošanā, tevi krāpj visur, lai dabūtu "20 % otkatu, visas lielākās partijas, tava Saskaņa visvairāk. Un Lembergs un tava nacionāla apvienība ar savu pretīgoi tiesu sistēmu un Maksātnespējas miljonāriem?!

Tu domā ka krievs Ušakovs tevi saudzē un dod labumus. Kapitālismā un izlaupīšanā nešķiro tautības, aplaupa visus. Tu balso pēc principa : "svoloč, no svoj"? Un tu iekrīt, smagi. Sabiedrībā, pie tam kapitālistiskā, nevar sadalīt - krievam konfeti, latvietim - pigu. Prostitūtas arī nešķiro tautības -kabatas tīra visiem, kaut izrāda savus "labumus".

Atbildēt

Re, programma Rīgai

05.02.2017. 15:36

»

Kika

Vai tas ir Artūriņa kredo? Kāpēc kremliskā valodiņā


KĀ ATGŪT RĪGU LATVIJAI

UZMANĪBU – NEBALSOT PAR SAEIMAS PARTIJĀM – SASKAŅU (SS) + TB/LNNK/NA, NEBALSOT PAR VIENOTĪBU, ZZS – viņi melo, pārdodas sātanam – korupcijai, tīra kabatas tautai.

(1) Apvienojieties ar Jāņa Bordāna partiju, jo, piemēram, katrs no 5 partijām atsevišķi saņem pa 4 %, visas balsis aiziet Ušakovam vai citai partijai, bet kopā iegūsiet 20 % vai visus 50+1. Ir vērts apvienoties.
(2) Izvirziet 3 – 5 sava partijas savu mēra kandidātus un vienojieties – kura partija vai kurš mēra kandidāts iegūs lielāku atbalstu, tas būs mērs.
(3) Izvirziet kā pirmo solījumu, ka nodrošināsiet Rīgā NESTRĀDĀJOŠIEM pensionāriem un skolniekiem BEZMAKSAS BRAUKŠANU, lai AIZVĒRTU muti Ušakova melu KAMPAŅAI, ka tie CITI ATŅEMS bezmaksas braukšanu nestrādājošiem pensionāriem un citām kategorijām.
(4) Pastāstiet, ka valsts galvaspilsētā Rīgā nodrošināsiet vienādu braukšanas maksu visiem Latvijas iedzīvotājiem – 0.60 centu.
(5) Analizējiet, ka 0.60 centu biļetes cena visai Latvijai savā galvaspilsētā būs ekonomiski izdevīga cena – jo mazāk jāmaksā, jo biežāk brauks un jo vairāk samaksās, nekā tad, ja biļete 1.15 vai 2.0 EUR un nekādu zaudējumu nebūs.
(6) Uzsveriet, ka ar tagadējo biļešu cenu par “bezmaksas” braukšanu Ušakovs melo un krāpj rīdziniekus, jo šo naudu no pensionāru kabatas izņem ar citiem maksājumiem, no bērniem, mazbērniem, no lauciniekiem, no strādājošiem rīdziniekiem ar paaugstinātu biļetes maksu, ar tēriņiem RNP uzturēšanai utt.
(7) Skaidrojiet – ja ievēlēs, LIKVIDĒSIET RĪGAS NAMU PĀRVALDNIEKU (RNP), kas izveidots kā nepamatots rīdzinieku apsaimniekošanas naudas izsaimniekotājs daudzu miljonu apjomā šī aparāta uzturēšanai, ko var izdarīt tās pašas namu pārvaldes un ko tās dara, neļaujot dublēt maksu, izslēdzot remontfirmām apšaubāmu remontdarbu sadārdzinājumu.
(8) Ka izskatīsiet un apmierināsiet visus iesniegumus par piespiedu nomas zemes zem daudzdzīvokļu mājām samazināšanu atbilstoši apbūves noteikumiem.
(9) Paskaidrojiet, ka atteiksieties no zemes piespiedu nomas līgumu slēgšanas vai pieprasīsiet iesniegt “funkcionāli nepieciešamās zemes gabala” zemes robežu plānu ar atsevišķi kadastrālo vērtību, lai izslēgtu ražojošās vai apbūves zemes kadastrālo vērtības iekļaušanu dzīvojamām mājām.
(10) Paskaidrojiet, ka Ušakova pārvaldītā kapitālsabiedrība Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) nelikumīgi uzliek dzīvokļiem maksāt par apgrūtinājumos izmantojamo zemi, kas pēc Civillikuma attiecas uz zemes īpašnieku vai zemes īpašnieks ar apgrūtinājumu zemi slēdz atsevišķus līgumus.
Latvijas Avīzes raksta virsraksti: Kurš apmaksās rēķinus par neveiktiem darbiem; Iekasē naudu par nepadarīto; Kur paliek uzkrājumi? Pārvaldnieks pārkāpumus neatzīst; Atklājumi iedzīvotājus nepārsteidz; Valsts kontroles atklājumi iedzīvotājus nepārsteidz;
Ja jūs risināsiet šīs un citas rīdzinieku piezemētās, bet globālas vajadzības – atsegsies Ušakova melus par “bezmaksas”braukšanu –
VĒLĒTĀJI TEV SAMAKSĀS AR SAVĀM BALSĪM.

Atbildēt

Re kā

05.02.2017. 12:58

»

Buba

Priedītis ( diemžēl arī mans klasesbiedrs Talsu vidusskolā 60-to gadu sākumā), kurš savos sacerējumos nekad nav īpaši slēpis pretnacionālo pārliecību, tādēļ šis sacerējums drīzāk vērtējams kā pozīcija "Jo Latvijā sliktāk, jo labāk


Я не научился любить свою родину с закрытыми глазами, с преклоненной
головой, с запертыми устами. Я нахожу, что человек может быть полезен своей
стране только в том случае, если ясно видит ее; я думаю, что время слепых
влюбленностей прошло... Я полагаю, что мы пришли после других для того,
чтобы делать лучше их. чтобы не впадать в их ошибки, в их заблуждения и
суеверия.
Прекрасная вещь — любовь к отечеству, но есть еще нечто более прекрасное — это любовь к истине. Любовь к отечеству рождает героев, любовь к истине создает мудрецов, благодетелей человечества. Любовь к родине разделяет народы, питает национальную ненависть и подчас одевает землю в траур; любовь к истине распространяет свет знания, создает духовные наслаждения, приближает людей к Божеству. Не через родину, а через истину ведет путь на небо.
Я никогда не добивался народных рукоплесканий, не искал милостей толпы; я всегда думал, что род человеческий должен следовать только за своими естественными вождями, помазанниками Бога, что он может подвигаться вперед по пути своего истинного прогресса только под руководством тех, кто тем или другим образом получил от самого неба назначение и силу вести его; что общее мнение отнюдь не тождественно с безусловным разумом, как думал один великий писатель нашего времени; что инстинкты масс бесконечно более страстны, более узки и эгоистичны, чем инстинкты отдельного человека, что так называемый здравый смысл народа вовсе не есть здравый смысл; что не в людской толпе рождается истина; что ее нельзя выразить числом; наконец, что во всем своем могуществе и блеске человеческое сознание всегда обнаруживалось только в одиноком уме, который является центром и солнцем его сферы. Как же случилось, что в один прекрасный день я очутился перед разгневанной публикой,— публикой, чьих похвал я никогда не добивался, чьи ласки никогда не тешили меня, чьи прихоти меня не задевали? Как случилось, что мысль, обращенная не к моему веку, которую я, не желая иметь дело с людьми нашего времени, в глубине моего сознания завещал грядущим поколениям, лучше осведомленным,— при той гласности в тесном кругу, которую эта мысль приобрела уже издавна, как случилось, что она разбила свои оковы, бежала из своего монастыря и бросилась на улицу, вприпрыжку среди остолбенелой толпы? Этого я не в состоянии объяснить.

Atbildēt

A.P.

05.02.2017. 11:10

»

Buba

Es esmu Jānis Kārkliņš, bet kurš no mums ir īstens. hameleonisks mēsls, lai lemj publika. Katrā ziņā klases salidojumos, kuri notiek reizi 5 gados, tavs vārds tika locīts ne tai pozitīvajā nozīmē


Priecājos, ka nosauci savu vārdu. Tātad - viss vēl nav zaudēts! Vai pēc vidussskolas esi kaut kur mācījies? Piezīme "lai lemj publika", liecina par lieliem robiem zināšanās, cilvēku izpratnē. Tas nav labi mūsu vecumā. Saprātīgi cilvēki "publikai" neuzticās. "Publika" nav idejiski patstāvīgs veidojums, bet ir spējīga izpildīt vienīgi kāda norādījumus. Starp citu, par klases salidojumiem dzirdu pirmo reizi. Tātad te arī izpaužas tipiski latviska nelietība.

Atbildēt

A.P.

04.02.2017. 19:04

»

Buba

Priedītis ( diemžēl arī mans klasesbiedrs Talsu vidusskolā 60-to gadu sākumā), kurš savos sacerējumos nekad nav īpaši slēpis pretnacionālo pārliecību, tādēļ šis sacerējums drīzāk vērtējams kā pozīcija "Jo Latvijā sliktāk, jo labāk


Ja jau esi mans klases biedrs, tad nevajadzēja slēpties aiz "bubas" un parādīt, ka esi īsts latvietis, bet nevis gļēvs latviešu mēsls. Anonīmajiem komentētājiem nav pieņemts atbildēt. Izņēmums tāpēc, ka komentāros pirmo reizi kāds piesakās kā mans klases biedrs.

Atbildēt

Viesturs

04.02.2017. 02:12

Attieksmē pret latviešu valodu un Latvijas vēsturi!

Atbildēt

SŪKĀ

03.02.2017. 17:40

»

REKĀ

Attiecībā uz šīm divām augstskolām , jāatceras, ka tām ir atšķirīgs statuss, tostarp viņu rektoriem. Jo Ekonomikas augstskolas rektoru neievēl, bet nozīmē tās valsts rektoru padome, kura uztur šo augstskolu. Pālzovs latviešu valodā runā pietiekoši labā līmenī. Dokumentāciju latviešu un angļu valodā ...


beidz tak reptilēt....būtība, kas ir kas, ir rezultātā. Tātad, jaunie ekonomistino pārbaudītās Rietumu ekonomiskās sistēmas jau krietnu brīdi veic savu darbību i paraktiski, i izglītībā. KUR LATVIJAS TAUSTSAIMNIECĪBAS ( PARDON- EKONOMIKAS) IZAUGSMES DINAMISKS ILGLAICĪGS ATTĪSTĪBAS PIERĀDĪJUMS? KUR? Pasūtījumu statisktika un dižā teoretizēšana neder... tātad, par ko mēs pārliecināmies? Par drošu, paredzamu nākotni- VAI PILNĪGU DIRSU? Es uzskatu, ka pietiek barot svešas dirsas, lai kādos krēslos šamie sēd, ja bez sūda un mīzala nekas cits taustāms no viņiem ārā nenāk...

Atbildēt

vecā suga

03.02.2017. 17:31

»

Jaunā suga

Vai tas nav Arturs Priedsītis


vēl visi nav pataisīti par bezierunu vergiem, kurus jābaro ar instinktu dzīves veidu un emociju kultūras un izglītības industrijām. Es letiņu emociju un instinktu vergiem atgādināšu tās prasības, kādas izvirza izglītības valsts jomā Francijas valsts.Tātad, starptautiskās konkurences ieviesēji- atgremojiet;NEVIENS, KURAM NAV FRANCIJAS VALSTS IZGLĪTĪBAS DIPLOMS vai kvalifikācijas komisijas apstiprināts SERTIFIKĀTS PAR SPECIĀLO PRIEKŠMETU EKSĀMENU NOKĀRTOŠANU FRANČU VALODĀ FRANCIJAS VALSTS SERTIFIKĀCIJAS ( ATESTĀCIJAS) KOMISIJAI, NETIEK PIELAISTS PIE PAMATDARBA FRANCIJAS VALSTS MĀCĪBU IESTĀDĒS, SĀKOT AR VALSTS PIRMSKOLAS IESTĀDĒM, BEIDZOT AR AUGSTSKOLĀM.....Loti vienkārši un skaidri. un tā Francijas valsts ne tikai notur savu izglītības kvalitāti, bet aizsargā savu darba tirgu. Vai ir jautājumi?

Atbildēt

Re kā

03.02.2017. 10:12

»

Re kā

D.Kalna raksts "Delfos" par šausmīgo mirstību ir ļoti vajadzīgs teksts. Raksts ir ļoti precīza, uzskatāma, pārliecinoša, drausmīga liecība par latviešu tautas nevērtību, kad paši viens otru iznīcina sava dabiskā stulbuma, dabiskā zaglīguma, dabiskās nenovīdības, dabiskās verdziskās padevības, dabiskās...


Neviens vēl nav apturējis civilizācijas bojāeju. Mēģinājumi bijuši vienmēr. Bet tikai uz kādu laiku ir izdevies relatīvi stabilizēt dzīvi - retušēt agoniju. Starp citu, Trampa kunga darbība sola 8 gadus eiropeīdu pagrimuma ierobežošanā. Protams, ja viņš izturēs 8 gadus. Kopumā nākotne pieder postcilvēkiem. Viņi to nesaprot. Turpina ārdīties pret Trampu, kaut gan vēsturiskā trajektorija ir labvēlīga postcilvēkiem. Tā ir rūgta vēsturiskā patiesība, bet tur neko nevar darīt. Pat Krievija strauji iet bojā, kaut gan to vismazāk ir skārusi neoliberālā un postmodernistiskā smirdoņa. Tautas izmiršanu, pagrimšanu neizdodās apturēt. Valdība cenšās, bet viss velti.

Atbildēt

Re kā

03.02.2017. 10:10

D.Kalna raksts "Delfos" par šausmīgo mirstību ir ļoti vajadzīgs teksts. Raksts ir ļoti precīza, uzskatāma, pārliecinoša, drausmīga liecība par latviešu tautas nevērtību, kad paši viens otru iznīcina sava dabiskā stulbuma, dabiskā zaglīguma, dabiskās nenovīdības, dabiskās verdziskās padevības, dabiskās nacionālās nodevības, dabiskās alkātības dēļ. Bet tā tam ir jābūt. Bojā iet eiropeīdu civilizācija. Bojā iet šīs civilizācijas nelabais plankums latviešu tauta. Kā zināms, civilizācijas bojā iet pašu vainas dēļ - sava iekšējā sabrukuma (degradācijas, deģenerācijas) vainas dēļ. Tāpēc tas, kas notiek pašlaik un turpināsies rītdien, ir dabisks un neatgriezenisks process. Tā tam ir jābūt.

Atbildēt

Nenovērtētais

02.02.2017. 19:53

Ar vienu "spalvas vilcienu" nacionāla valsts ir gatava pazaudēt savas pozīcijas augstākajā izglītībā.

Atbildēt

Vai arī

02.02.2017. 19:40

Pie lemsanas ir tādi, kas tikai izliekas, ka ir latviesi. Vai nemāk novērtēt to, kas viņiem ir, vai arī - pārāk labi māk novērtēt.

Atbildēt

Mūrnieks

02.02.2017. 09:16

Latvieši tikai izliekās, ka nevar dzīvot bez latviešu valodas. Izliekās, lai sariebtu krieviem.

Atbildēt

Kaira Kairuma

01.02.2017. 10:29

»

Fēlis

Praidītis vienmēr atradīs, kā uzspricēt Latvijai. Aizmirsa vien piebilst, ka nacisti nīcina laukā lielo un vareno krievu valodu


Bet latvieši jau arī ir tādi mīļi lopiņi. Vai tu to nemani, latviešu kaka?

Atbildēt

Fēlis

01.02.2017. 10:26

Praidītis vienmēr atradīs, kā uzspricēt Latvijai. Aizmirsa vien piebilst, ka nacisti nīcina laukā lielo un vareno krievu valodu.

Atbildēt

Kaira Kairuma

01.02.2017. 09:54

Kurš teica, ka latviešiem ir kaut kas svēts?

Atbildēt

Jaunā suga

01.02.2017. 01:21

Vai tas nav Arturs Priedsītis?
Artur, atradis kur kašķi meklēt. Vai tiešam tu slims, garā nabadzīgs?

Atbildēt

šī

01.02.2017. 00:33

»

Okšķeris

Jaunā suga...


postcilvēku suga jau darbojas pilnā sparā, ne tikai nule iznāk uz skatuves :)
Vai tik nesāk atgriezties konservatīvisms, vismaz jaunekļi sāk audzēt bārdas :)

Atbildēt

nu ja

01.02.2017. 00:28

»

:-)

Drīzāk izcenzēs tos, kurus gribēs izcenzēt


...kā tas ir bijis arī līdz šim.

Atbildēt

interesanti

01.02.2017. 00:27

»

L.Grantiņš LRTT- PIETIEK

Pacentieties, lai manā vārdā netiktu rakstīts


cik esi gatavs maksāt, ka atļaujies pieprasīt centīgus pakalpojumus?

Atbildēt

:-)

01.02.2017. 00:26

»

L.Grantiņš LRTT- PIETIEK

Pacentieties, lai manā vārdā netiktu rakstīts


Drīzāk izcenzēs tos, kurus gribēs izcenzēt.

Atbildēt

Okšķeris

31.01.2017. 23:24

»

REKĀ

Attiecībā uz šīm divām augstskolām , jāatceras, ka tām ir atšķirīgs statuss, tostarp viņu rektoriem. Jo Ekonomikas augstskolas rektoru neievēl, bet nozīmē tās valsts rektoru padome, kura uztur šo augstskolu. Pālzovs latviešu valodā runā pietiekoši labā līmenī. Dokumentāciju latviešu un angļu valodā ...


Jaunā suga

Antropoloģiskās katastrofas kontekstā ietilpst saruna par „jaunas sugas” rašanos, pastāvēšanu. Šajā sakarā ir sastopami fantastiski risinājumi.
Piemēram, vienmēr cilvēkiem līdzās ir eksistējuši citas sugas hominīdi; proti, uz planētas ir eksistējuši dažādu sugu hominīdi. Viņi dzīvoja mums, cilvēkiem, līdzās. Tikai mēs nepratām vai nespējām viņus identificēt dažādas sugas hominīdu masā ar kopējo nosaukumu „cilvēce”. Cilvēce varbūt ir daudzveidīga un sastāv no dažādām hominīdu sugām. Tagad citas sugas hominīdi pārņem iniciatīvu. Tā faktiski nav jauna suga, jauns antropoloģiskais tips. Tā ir suga, kas līdz šim bija „nomaskējusies” starp Homo sapiens. Tagad šī suga „uznāk uz skatuves”. To var saukt par postcilvēku sugu.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT- PIETIEK

31.01.2017. 22:58

»

Linards G.-Žulim

Ko tu provocē skandālu? Gribi pa galvu dabūt


Pacentieties, lai manā vārdā netiktu rakstīts... .

Atbildēt

HA! > Jūlis

31.01.2017. 22:49

Nevajag aizmirst, ka veidojot Latvijas valsti tika ņemts vērā , ka gadsimtiem ilgi tās teritorijā dzīvoja krievi, poļi vācieši ar savu valodu. Tie visi kļuva par pilsoņiem. Lībieši tika nežēlīgi asimilēti. Ar citiem tas neizdevās. Tieši tāpēc starpkaru Latvijā pasēs nerakstīja tautību. Vienīgi Preambulā noteikta latviešu valodas loma.

Atbildēt

REKĀ

31.01.2017. 22:41

Attiecībā uz šīm divām augstskolām , jāatceras, ka tām ir atšķirīgs statuss, tostarp viņu rektoriem. Jo Ekonomikas augstskolas rektoru neievēl, bet nozīmē tās valsts rektoru padome, kura uztur šo augstskolu. Pālzovs latviešu valodā runā pietiekoši labā līmenī. Dokumentāciju latviešu un angļu valodā nodrošina prorektors. Aprobežotajiem vētras cēlājiem ūdens glāzē svarīga nav izglītības kvalitāte Latvijā, bet tikai un vienīgi valsts valoda. Neiedomājams provinciālisms, līdzīgs vēlmei Latviju padarīt par Brīvdabas muzeju.Tas ir pseidopatriotisms.

Atbildēt

jūlis

31.01.2017. 21:55

Latviešu it kā inteliģence nepārtraukti dala rīdzniekus krievvalodīgajos un latviešvalodīgajos.Latvijā valsts pilsoņu valoda ir latviešu un inteliģencei nevajadzētu nemītigi šķelt sabiedrību un reklamēt divvalodību.Nemītīgi atgādinot ka ir pilsoņi,kuri it kā ignore pilsoņu pienākumu,tiek pazemoti cilvēki,kuri savā ģimenes lokā runā krieviski,bet kuri pilda savu pilsoņa pienākumu un nevienam neuzbāžas ar savu ģimenes valodu.

Atbildēt

Filozofs

31.01.2017. 20:36

Kurš filozofs teica, ka latviešiem ir identitātes centrā valoda? Tās ir muļķības, suņa smiekli. Centrā ir zagšana. To visa pasaule tagad zina.

Atbildēt

Griša

31.01.2017. 20:25

Jebšu kāda būtu diskusija, ja būtu lieta ap no Krievijas ievestiem rektoriem, bet nevis ap angļu valodā runājošiem rektoriem? Tad diskusijas nebūtu. Krievus padzītu.

Atbildēt

AG

31.01.2017. 19:51

AK OKUPANTU DIRSU LAIZĪTĀJS PRIEDĪTIS ATCERĒJIES, KA SAVULAIK CĪNĪJĀS PAR LATVIEŠU VALODU D-PILĪ, NU NU !!! :)))

Atbildēt

Re kā

31.01.2017. 19:33

No A.P. CV: 1987 sept.-1993 janv. docents, Latviešu filoloģijas un kultūras katedras vadītājs, Daugavpils Pedagoģiskais institūts.Nozīmīgākais: PSRS (arī Rietumos nebija sastopama attiecīga studiju programma) pirmais sagatavo kultūras vēstures skolotāja specialitātes studiju programmu (1988).
1991 sept.-1995 okt. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks valodas jautājumos. Nozīmīgākais: valstī vienīgā tāda veida štata vieta; nodibina valstī pirmo Valodas inspekciju (1991.g.17.X); valstī pirmie uzsāk latv.val.atestāciju (1992.g.20.II).

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...