Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Guntis Grūtnieks

08.02.2017. 10:58

Es redzu, ka maza interese ir par valodu pie mums Kurzemē.

Atbildēt

Tas

05.02.2017. 18:32

»

Re, programma Rīgai

KĀ ATGŪT RĪGU LATVIJAI...


Bordāns izskatās aizdomīgi. Vai viņš neko nav zadzis? Vai viņš ir valdošajā kliķē? Stulbi reklamē sevi?

Atbildēt

Neblaso par SS - SaSkaņu un NA

05.02.2017. 15:46

»

Re kā

Я не научился любить свою родину с закрытыми глазами, с преклоненной...


Tevi krāpj un tev melo ar vienīgo "zīgerista banānu"- "bezmaksas" braukšanu, zinot, ka kādam par to ir jāsamaksā. Ja grib vieniem atvieglot dzīvi, tad neizlaupi viņa paša kabatas ar citiem maksājumiem. Tevi krāpj dzīvojamo māju apsaimniekošanā, tevi krāpj visur, lai dabūtu "20 % otkatu, visas lielākās partijas, tava Saskaņa visvairāk. Un Lembergs un tava nacionāla apvienība ar savu pretīgoi tiesu sistēmu un Maksātnespējas miljonāriem?!

Tu domā ka krievs Ušakovs tevi saudzē un dod labumus. Kapitālismā un izlaupīšanā nešķiro tautības, aplaupa visus. Tu balso pēc principa : "svoloč, no svoj"? Un tu iekrīt, smagi. Sabiedrībā, pie tam kapitālistiskā, nevar sadalīt - krievam konfeti, latvietim - pigu. Prostitūtas arī nešķiro tautības -kabatas tīra visiem, kaut izrāda savus "labumus".

Atbildēt

Re, programma Rīgai

05.02.2017. 15:36

»

Kika

Vai tas ir Artūriņa kredo? Kāpēc kremliskā valodiņā


KĀ ATGŪT RĪGU LATVIJAI

UZMANĪBU – NEBALSOT PAR SAEIMAS PARTIJĀM – SASKAŅU (SS) + TB/LNNK/NA, NEBALSOT PAR VIENOTĪBU, ZZS – viņi melo, pārdodas sātanam – korupcijai, tīra kabatas tautai.

(1) Apvienojieties ar Jāņa Bordāna partiju, jo, piemēram, katrs no 5 partijām atsevišķi saņem pa 4 %, visas balsis aiziet Ušakovam vai citai partijai, bet kopā iegūsiet 20 % vai visus 50+1. Ir vērts apvienoties.
(2) Izvirziet 3 – 5 sava partijas savu mēra kandidātus un vienojieties – kura partija vai kurš mēra kandidāts iegūs lielāku atbalstu, tas būs mērs.
(3) Izvirziet kā pirmo solījumu, ka nodrošināsiet Rīgā NESTRĀDĀJOŠIEM pensionāriem un skolniekiem BEZMAKSAS BRAUKŠANU, lai AIZVĒRTU muti Ušakova melu KAMPAŅAI, ka tie CITI ATŅEMS bezmaksas braukšanu nestrādājošiem pensionāriem un citām kategorijām.
(4) Pastāstiet, ka valsts galvaspilsētā Rīgā nodrošināsiet vienādu braukšanas maksu visiem Latvijas iedzīvotājiem – 0.60 centu.
(5) Analizējiet, ka 0.60 centu biļetes cena visai Latvijai savā galvaspilsētā būs ekonomiski izdevīga cena – jo mazāk jāmaksā, jo biežāk brauks un jo vairāk samaksās, nekā tad, ja biļete 1.15 vai 2.0 EUR un nekādu zaudējumu nebūs.
(6) Uzsveriet, ka ar tagadējo biļešu cenu par “bezmaksas” braukšanu Ušakovs melo un krāpj rīdziniekus, jo šo naudu no pensionāru kabatas izņem ar citiem maksājumiem, no bērniem, mazbērniem, no lauciniekiem, no strādājošiem rīdziniekiem ar paaugstinātu biļetes maksu, ar tēriņiem RNP uzturēšanai utt.
(7) Skaidrojiet – ja ievēlēs, LIKVIDĒSIET RĪGAS NAMU PĀRVALDNIEKU (RNP), kas izveidots kā nepamatots rīdzinieku apsaimniekošanas naudas izsaimniekotājs daudzu miljonu apjomā šī aparāta uzturēšanai, ko var izdarīt tās pašas namu pārvaldes un ko tās dara, neļaujot dublēt maksu, izslēdzot remontfirmām apšaubāmu remontdarbu sadārdzinājumu.
(8) Ka izskatīsiet un apmierināsiet visus iesniegumus par piespiedu nomas zemes zem daudzdzīvokļu mājām samazināšanu atbilstoši apbūves noteikumiem.
(9) Paskaidrojiet, ka atteiksieties no zemes piespiedu nomas līgumu slēgšanas vai pieprasīsiet iesniegt “funkcionāli nepieciešamās zemes gabala” zemes robežu plānu ar atsevišķi kadastrālo vērtību, lai izslēgtu ražojošās vai apbūves zemes kadastrālo vērtības iekļaušanu dzīvojamām mājām.
(10) Paskaidrojiet, ka Ušakova pārvaldītā kapitālsabiedrība Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) nelikumīgi uzliek dzīvokļiem maksāt par apgrūtinājumos izmantojamo zemi, kas pēc Civillikuma attiecas uz zemes īpašnieku vai zemes īpašnieks ar apgrūtinājumu zemi slēdz atsevišķus līgumus.
Latvijas Avīzes raksta virsraksti: Kurš apmaksās rēķinus par neveiktiem darbiem; Iekasē naudu par nepadarīto; Kur paliek uzkrājumi? Pārvaldnieks pārkāpumus neatzīst; Atklājumi iedzīvotājus nepārsteidz; Valsts kontroles atklājumi iedzīvotājus nepārsteidz;
Ja jūs risināsiet šīs un citas rīdzinieku piezemētās, bet globālas vajadzības – atsegsies Ušakova melus par “bezmaksas”braukšanu –
VĒLĒTĀJI TEV SAMAKSĀS AR SAVĀM BALSĪM.

Atbildēt

Re kā

05.02.2017. 12:58

»

Buba

Priedītis ( diemžēl arī mans klasesbiedrs Talsu vidusskolā 60-to gadu sākumā), kurš savos sacerējumos nekad nav īpaši slēpis pretnacionālo pārliecību, tādēļ šis sacerējums drīzāk vērtējams kā pozīcija "Jo Latvijā sliktāk, jo labāk


Я не научился любить свою родину с закрытыми глазами, с преклоненной
головой, с запертыми устами. Я нахожу, что человек может быть полезен своей
стране только в том случае, если ясно видит ее; я думаю, что время слепых
влюбленностей прошло... Я полагаю, что мы пришли после других для того,
чтобы делать лучше их. чтобы не впадать в их ошибки, в их заблуждения и
суеверия.
Прекрасная вещь — любовь к отечеству, но есть еще нечто более прекрасное — это любовь к истине. Любовь к отечеству рождает героев, любовь к истине создает мудрецов, благодетелей человечества. Любовь к родине разделяет народы, питает национальную ненависть и подчас одевает землю в траур; любовь к истине распространяет свет знания, создает духовные наслаждения, приближает людей к Божеству. Не через родину, а через истину ведет путь на небо.
Я никогда не добивался народных рукоплесканий, не искал милостей толпы; я всегда думал, что род человеческий должен следовать только за своими естественными вождями, помазанниками Бога, что он может подвигаться вперед по пути своего истинного прогресса только под руководством тех, кто тем или другим образом получил от самого неба назначение и силу вести его; что общее мнение отнюдь не тождественно с безусловным разумом, как думал один великий писатель нашего времени; что инстинкты масс бесконечно более страстны, более узки и эгоистичны, чем инстинкты отдельного человека, что так называемый здравый смысл народа вовсе не есть здравый смысл; что не в людской толпе рождается истина; что ее нельзя выразить числом; наконец, что во всем своем могуществе и блеске человеческое сознание всегда обнаруживалось только в одиноком уме, который является центром и солнцем его сферы. Как же случилось, что в один прекрасный день я очутился перед разгневанной публикой,— публикой, чьих похвал я никогда не добивался, чьи ласки никогда не тешили меня, чьи прихоти меня не задевали? Как случилось, что мысль, обращенная не к моему веку, которую я, не желая иметь дело с людьми нашего времени, в глубине моего сознания завещал грядущим поколениям, лучше осведомленным,— при той гласности в тесном кругу, которую эта мысль приобрела уже издавна, как случилось, что она разбила свои оковы, бежала из своего монастыря и бросилась на улицу, вприпрыжку среди остолбенелой толпы? Этого я не в состоянии объяснить.

Atbildēt

Viesturs

04.02.2017. 02:12

Attieksmē pret latviešu valodu un Latvijas vēsturi!

Atbildēt

SŪKĀ

03.02.2017. 17:40

»

REKĀ

Attiecībā uz šīm divām augstskolām , jāatceras, ka tām ir atšķirīgs statuss, tostarp viņu rektoriem. Jo Ekonomikas augstskolas rektoru neievēl, bet nozīmē tās valsts rektoru padome, kura uztur šo augstskolu. Pālzovs latviešu valodā runā pietiekoši labā līmenī. Dokumentāciju latviešu un angļu valodā ...


beidz tak reptilēt....būtība, kas ir kas, ir rezultātā. Tātad, jaunie ekonomistino pārbaudītās Rietumu ekonomiskās sistēmas jau krietnu brīdi veic savu darbību i paraktiski, i izglītībā. KUR LATVIJAS TAUSTSAIMNIECĪBAS ( PARDON- EKONOMIKAS) IZAUGSMES DINAMISKS ILGLAICĪGS ATTĪSTĪBAS PIERĀDĪJUMS? KUR? Pasūtījumu statisktika un dižā teoretizēšana neder... tātad, par ko mēs pārliecināmies? Par drošu, paredzamu nākotni- VAI PILNĪGU DIRSU? Es uzskatu, ka pietiek barot svešas dirsas, lai kādos krēslos šamie sēd, ja bez sūda un mīzala nekas cits taustāms no viņiem ārā nenāk...

Atbildēt

vecā suga

03.02.2017. 17:31

»

Jaunā suga

Vai tas nav Arturs Priedsītis


vēl visi nav pataisīti par bezierunu vergiem, kurus jābaro ar instinktu dzīves veidu un emociju kultūras un izglītības industrijām. Es letiņu emociju un instinktu vergiem atgādināšu tās prasības, kādas izvirza izglītības valsts jomā Francijas valsts.Tātad, starptautiskās konkurences ieviesēji- atgremojiet;NEVIENS, KURAM NAV FRANCIJAS VALSTS IZGLĪTĪBAS DIPLOMS vai kvalifikācijas komisijas apstiprināts SERTIFIKĀTS PAR SPECIĀLO PRIEKŠMETU EKSĀMENU NOKĀRTOŠANU FRANČU VALODĀ FRANCIJAS VALSTS SERTIFIKĀCIJAS ( ATESTĀCIJAS) KOMISIJAI, NETIEK PIELAISTS PIE PAMATDARBA FRANCIJAS VALSTS MĀCĪBU IESTĀDĒS, SĀKOT AR VALSTS PIRMSKOLAS IESTĀDĒM, BEIDZOT AR AUGSTSKOLĀM.....Loti vienkārši un skaidri. un tā Francijas valsts ne tikai notur savu izglītības kvalitāti, bet aizsargā savu darba tirgu. Vai ir jautājumi?

Atbildēt

Re kā

03.02.2017. 10:12

»

Re kā

D.Kalna raksts "Delfos" par šausmīgo mirstību ir ļoti vajadzīgs teksts. Raksts ir ļoti precīza, uzskatāma, pārliecinoša, drausmīga liecība par latviešu tautas nevērtību, kad paši viens otru iznīcina sava dabiskā stulbuma, dabiskā zaglīguma, dabiskās nenovīdības, dabiskās verdziskās padevības, dabiskās...


Neviens vēl nav apturējis civilizācijas bojāeju. Mēģinājumi bijuši vienmēr. Bet tikai uz kādu laiku ir izdevies relatīvi stabilizēt dzīvi - retušēt agoniju. Starp citu, Trampa kunga darbība sola 8 gadus eiropeīdu pagrimuma ierobežošanā. Protams, ja viņš izturēs 8 gadus. Kopumā nākotne pieder postcilvēkiem. Viņi to nesaprot. Turpina ārdīties pret Trampu, kaut gan vēsturiskā trajektorija ir labvēlīga postcilvēkiem. Tā ir rūgta vēsturiskā patiesība, bet tur neko nevar darīt. Pat Krievija strauji iet bojā, kaut gan to vismazāk ir skārusi neoliberālā un postmodernistiskā smirdoņa. Tautas izmiršanu, pagrimšanu neizdodās apturēt. Valdība cenšās, bet viss velti.

Atbildēt

Re kā

03.02.2017. 10:10

D.Kalna raksts "Delfos" par šausmīgo mirstību ir ļoti vajadzīgs teksts. Raksts ir ļoti precīza, uzskatāma, pārliecinoša, drausmīga liecība par latviešu tautas nevērtību, kad paši viens otru iznīcina sava dabiskā stulbuma, dabiskā zaglīguma, dabiskās nenovīdības, dabiskās verdziskās padevības, dabiskās nacionālās nodevības, dabiskās alkātības dēļ. Bet tā tam ir jābūt. Bojā iet eiropeīdu civilizācija. Bojā iet šīs civilizācijas nelabais plankums latviešu tauta. Kā zināms, civilizācijas bojā iet pašu vainas dēļ - sava iekšējā sabrukuma (degradācijas, deģenerācijas) vainas dēļ. Tāpēc tas, kas notiek pašlaik un turpināsies rītdien, ir dabisks un neatgriezenisks process. Tā tam ir jābūt.

Atbildēt

Nenovērtētais

02.02.2017. 19:53

Ar vienu "spalvas vilcienu" nacionāla valsts ir gatava pazaudēt savas pozīcijas augstākajā izglītībā.

Atbildēt

Vai arī

02.02.2017. 19:40

Pie lemsanas ir tādi, kas tikai izliekas, ka ir latviesi. Vai nemāk novērtēt to, kas viņiem ir, vai arī - pārāk labi māk novērtēt.

Atbildēt

Mūrnieks

02.02.2017. 09:16

Latvieši tikai izliekās, ka nevar dzīvot bez latviešu valodas. Izliekās, lai sariebtu krieviem.

Atbildēt

Kaira Kairuma

01.02.2017. 10:29

»

Fēlis

Praidītis vienmēr atradīs, kā uzspricēt Latvijai. Aizmirsa vien piebilst, ka nacisti nīcina laukā lielo un vareno krievu valodu


Bet latvieši jau arī ir tādi mīļi lopiņi. Vai tu to nemani, latviešu kaka?

Atbildēt

Fēlis

01.02.2017. 10:26

Praidītis vienmēr atradīs, kā uzspricēt Latvijai. Aizmirsa vien piebilst, ka nacisti nīcina laukā lielo un vareno krievu valodu.

Atbildēt

Kaira Kairuma

01.02.2017. 09:54

Kurš teica, ka latviešiem ir kaut kas svēts?

Atbildēt

Jaunā suga

01.02.2017. 01:21

Vai tas nav Arturs Priedsītis?
Artur, atradis kur kašķi meklēt. Vai tiešam tu slims, garā nabadzīgs?

Atbildēt

šī

01.02.2017. 00:33

»

Okšķeris

Jaunā suga...


postcilvēku suga jau darbojas pilnā sparā, ne tikai nule iznāk uz skatuves :)
Vai tik nesāk atgriezties konservatīvisms, vismaz jaunekļi sāk audzēt bārdas :)

Atbildēt

nu ja

01.02.2017. 00:28

»

:-)

Drīzāk izcenzēs tos, kurus gribēs izcenzēt


...kā tas ir bijis arī līdz šim.

Atbildēt

interesanti

01.02.2017. 00:27

»

L.Grantiņš LRTT- PIETIEK

Pacentieties, lai manā vārdā netiktu rakstīts


cik esi gatavs maksāt, ka atļaujies pieprasīt centīgus pakalpojumus?

Atbildēt

:-)

01.02.2017. 00:26

»

L.Grantiņš LRTT- PIETIEK

Pacentieties, lai manā vārdā netiktu rakstīts


Drīzāk izcenzēs tos, kurus gribēs izcenzēt.

Atbildēt

Okšķeris

31.01.2017. 23:24

»

REKĀ

Attiecībā uz šīm divām augstskolām , jāatceras, ka tām ir atšķirīgs statuss, tostarp viņu rektoriem. Jo Ekonomikas augstskolas rektoru neievēl, bet nozīmē tās valsts rektoru padome, kura uztur šo augstskolu. Pālzovs latviešu valodā runā pietiekoši labā līmenī. Dokumentāciju latviešu un angļu valodā ...


Jaunā suga

Antropoloģiskās katastrofas kontekstā ietilpst saruna par „jaunas sugas” rašanos, pastāvēšanu. Šajā sakarā ir sastopami fantastiski risinājumi.
Piemēram, vienmēr cilvēkiem līdzās ir eksistējuši citas sugas hominīdi; proti, uz planētas ir eksistējuši dažādu sugu hominīdi. Viņi dzīvoja mums, cilvēkiem, līdzās. Tikai mēs nepratām vai nespējām viņus identificēt dažādas sugas hominīdu masā ar kopējo nosaukumu „cilvēce”. Cilvēce varbūt ir daudzveidīga un sastāv no dažādām hominīdu sugām. Tagad citas sugas hominīdi pārņem iniciatīvu. Tā faktiski nav jauna suga, jauns antropoloģiskais tips. Tā ir suga, kas līdz šim bija „nomaskējusies” starp Homo sapiens. Tagad šī suga „uznāk uz skatuves”. To var saukt par postcilvēku sugu.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT- PIETIEK

31.01.2017. 22:58

»

Linards G.-Žulim

Ko tu provocē skandālu? Gribi pa galvu dabūt


Pacentieties, lai manā vārdā netiktu rakstīts... .

Atbildēt

HA! > Jūlis

31.01.2017. 22:49

Nevajag aizmirst, ka veidojot Latvijas valsti tika ņemts vērā , ka gadsimtiem ilgi tās teritorijā dzīvoja krievi, poļi vācieši ar savu valodu. Tie visi kļuva par pilsoņiem. Lībieši tika nežēlīgi asimilēti. Ar citiem tas neizdevās. Tieši tāpēc starpkaru Latvijā pasēs nerakstīja tautību. Vienīgi Preambulā noteikta latviešu valodas loma.

Atbildēt

REKĀ

31.01.2017. 22:41

Attiecībā uz šīm divām augstskolām , jāatceras, ka tām ir atšķirīgs statuss, tostarp viņu rektoriem. Jo Ekonomikas augstskolas rektoru neievēl, bet nozīmē tās valsts rektoru padome, kura uztur šo augstskolu. Pālzovs latviešu valodā runā pietiekoši labā līmenī. Dokumentāciju latviešu un angļu valodā nodrošina prorektors. Aprobežotajiem vētras cēlājiem ūdens glāzē svarīga nav izglītības kvalitāte Latvijā, bet tikai un vienīgi valsts valoda. Neiedomājams provinciālisms, līdzīgs vēlmei Latviju padarīt par Brīvdabas muzeju.Tas ir pseidopatriotisms.

Atbildēt

jūlis

31.01.2017. 21:55

Latviešu it kā inteliģence nepārtraukti dala rīdzniekus krievvalodīgajos un latviešvalodīgajos.Latvijā valsts pilsoņu valoda ir latviešu un inteliģencei nevajadzētu nemītigi šķelt sabiedrību un reklamēt divvalodību.Nemītīgi atgādinot ka ir pilsoņi,kuri it kā ignore pilsoņu pienākumu,tiek pazemoti cilvēki,kuri savā ģimenes lokā runā krieviski,bet kuri pilda savu pilsoņa pienākumu un nevienam neuzbāžas ar savu ģimenes valodu.

Atbildēt

Filozofs

31.01.2017. 20:36

Kurš filozofs teica, ka latviešiem ir identitātes centrā valoda? Tās ir muļķības, suņa smiekli. Centrā ir zagšana. To visa pasaule tagad zina.

Atbildēt

Griša

31.01.2017. 20:25

Jebšu kāda būtu diskusija, ja būtu lieta ap no Krievijas ievestiem rektoriem, bet nevis ap angļu valodā runājošiem rektoriem? Tad diskusijas nebūtu. Krievus padzītu.

Atbildēt

AG

31.01.2017. 19:51

AK OKUPANTU DIRSU LAIZĪTĀJS PRIEDĪTIS ATCERĒJIES, KA SAVULAIK CĪNĪJĀS PAR LATVIEŠU VALODU D-PILĪ, NU NU !!! :)))

Atbildēt

Re kā

31.01.2017. 19:33

No A.P. CV: 1987 sept.-1993 janv. docents, Latviešu filoloģijas un kultūras katedras vadītājs, Daugavpils Pedagoģiskais institūts.Nozīmīgākais: PSRS (arī Rietumos nebija sastopama attiecīga studiju programma) pirmais sagatavo kultūras vēstures skolotāja specialitātes studiju programmu (1988).
1991 sept.-1995 okt. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks valodas jautājumos. Nozīmīgākais: valstī vienīgā tāda veida štata vieta; nodibina valstī pirmo Valodas inspekciju (1991.g.17.X); valstī pirmie uzsāk latv.val.atestāciju (1992.g.20.II).

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...