Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kash

18.12.2013. 08:34

»

To kash

Vai Jūsu niks domāts kā cash, tas ir skaidra nauda.... Vispār vienīgais, kas Rietumu civilizācijas pieņemts un darbojas ir skaidrs likums, skaidra tā pierādīšana un skaidrība par neizbēgamību no soda. Jūs te sarakstījis komentāru guzmu ar visādām pasakām par gariem un ko tik vēl ne ar ideju, ka galvenais...


Nē - tas ir saīsinājums no Kashmir vai kā citādi, ja vēlieties, bet ne "cash". ja es gribētu rakstīt "cash", tad tā arī rakstītu.
-----------------
Par "rietumu civilizācijas vērtībām" pilnigi piekrītu, bet perfekti likumi neeksistē. Tie pastāvīgi jāmaina vai jāpielāgo, jo mainās arī morāle un pat vērtības, lai cik tas skumji nebūtu. Jūs variet teikt ko gribiet, bet "kolektīvās bezatbildības" saknes jāmeklē nevis likumos, bet galvās. Pietiek ar vienu negodīgu posmu jebkurā darbībā vai taisnīgā lietas izskatīšanā, kad vislabākie likumi vairs nedarbojas. ...un tas pilnībā diskreditē visu ķēdi. Nezinu nevienu valsti, kurā visi likumi darbotos perfekti.
Vai Jūs ziniet? Nosauciet vienu valsti, kurā nebūtu korupcijas teju visās sfērās, kurās nedarbotos škāļveidīgi lobiji parlamentos un valdībās utt. Īpaši Eiropā.
Viss atkarīgs no "samaitātības pakāpes". Brīžiem liekas, ka bez šariata neiztikt (parspīlēju protams).

Atbildēt

To kash

18.12.2013. 06:59

Vai Jūsu niks domāts kā cash, tas ir skaidra nauda.... Vispār vienīgais, kas Rietumu civilizācijas pieņemts un darbojas ir skaidrs likums, skaidra tā pierādīšana un skaidrība par neizbēgamību no soda. Jūs te sarakstījis komentāru guzmu ar visādām pasakām par gariem un ko tik vēl ne ar ideju, ka galvenais, lai viss paliek kolektīvā bezatbildiba, kur daudz vietu kā nobedzinat naudu.

Atbildēt

Kash

18.12.2013. 06:20

»


Un tas pats attiecas uz Būvniecības likumu un arī uz Visparējiem būvnoteikumiem. Ja tie tiktu pienacīgi pildīti, nekādas Zolitūdes nebūtu.
Jaunais Būvniecības likums nemaz arī nav dramatiski kaut kas jauns. Tās dažas izmaiņas nemaina kopīgo likuma garu. Ja cilvēki nepildīja esošo likumu, tad neviens viņus nepiespiedīs pildīt jauno likumu. Jāmainās kaut kam citam. Kaut vai attieksmei pret pienākumu.
Piemēram - Rīgas būvvalde runa par to, ko likums viņiem neliek darīt, tā vietā, lai runātu par to, ko likums viņiem neliedz darīt.

Atbildēt

Kash

18.12.2013. 06:12

»


Bingo!

Atbildēt

>>>>>

17.12.2013. 23:41

»

Kash

Ja reiz iesaistieties sarunā, tad papētiet par ko gāja runa...


Patiešām daudz no šīs lietas nesaprotu, bet no reakcijas skaidrs, ka laikam ir atrasta sāpīga vieta, kur lobiji metīsies nepieļaut likuma grozījumus. Citādi tik daudz komentārus nerakstītu. Ja kāda no komisijām (ceru, ka šo, kas pašpasludinājusies par pasaules svētajiem tomēr neapstiprinās) meklē, ko rakt, te acīmredzami ir daudz ko, jo pretestība tik liela.

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 22:32

»

Un tad

kā Jūs šo likuma pārkāpumu pierādīsiet? Reāli nekā, ja likuma ieraksta normu, ko nevar pārbaudīt, tad ta tur var arī nebūt


Priekš tam ir Darba inspekcija. Tai arī jāveic šīs parbaudes. Darba inspekcijai ir tiesības pārbaudīt arī līgumu esamību. Viņi, pirmkārt, pārbauda darba vieta strādājošo sarakstus konkrētajā dienā. Viņi pārbauda darbinieku apliecības objektā un uz apliecības norādītā līguma esamību dabā, pieprasot to attiecīgajam uzņēmumam. Līgumam jābūt deklarētam VID dienu pirms darba uzsākšanas - tātad nevar šmaukties ar to, ka "pirmo dienu strādā" un fiksi uzcept līgumu. Tas vairs cauri neiet.

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 22:27

»

>>>>>

Vai patiesi? Ja darbinieks, kas nav saņēmis algu, to piedzen no virsuzņēmēja, tas nekādi nav saistīts ar nelegalo nodarbinātību? Man nav ne jausmas, kas ir Eurofound, izskatās, ka vienkārsi apkopojuši, ko dara dažādās Eiropas valstīs, taču materiāls labs izvērtējumam visām iespējamām komisijām...


Ja reiz iesaistieties sarunā, tad papētiet par ko gāja runa.
Speciali Jums paskaidroju, ka mēs apspriežam gadījumus, kad apakšuzņēmējs krāpjoties būvlaukumā ieved darbinieku bez līguma (apzīmējums Džamšuds) un kurš par to atbild.
Likums nenosaka, ka ģenerāluzņēmējam jāpārbauda apaksūzņēmēju noslēgtie darba līgumi. Ģenerāluzņēmējam pat nav tadu tiesību. Likums to pat liedz.
Šajā pētījumā (Eurofound) ir runa par apakšuzņēmēju LEGĀLI nodarbinato cilvēku tiesībām. Ja šim cilvēkam nav samaksāta alga tādu vai citādu iemeslu dēļ (apakšuzņemēja bankrots utt), tad viņam ir tiesības griezties atbilstošās iestadēs un pieprasīt samaksu no virsuzņēmēja (pārsvarā tas tiek risināts ar apdrošināšanas starpniecību). BET, tad arī ir JAPIERĀDA, ka viņš tur ir strādājis. Lai pierādītu, ka viņs tur ir strādājis, ir jābūt darba līgumam. Ko gan Džamšuds bez līguma pierādīs?

Atbildēt

Un tad

17.12.2013. 22:10

»

Kash

Lūk tas jau ir noziegums. Likuma pārkāpums kuru veic vai nu apakšuzņēmējs viens pats, vai ar ģenerāļa piekrišanu. Pirmais atbildīgais vienalga ir apakšuzņēmējs


kā Jūs šo likuma pārkāpumu pierādīsiet? Reāli nekā, ja likuma ieraksta normu, ko nevar pārbaudīt, tad ta tur var arī nebūt.

Atbildēt

>>>>>

17.12.2013. 22:09

»

Kash

Jūs mani piespiedat izlasīt (tiesa gan pa diagonāli) visu tekstu "Liability in subcontracting processes in the European construction sector...


Vai patiesi? Ja darbinieks, kas nav saņēmis algu, to piedzen no virsuzņēmēja, tas nekādi nav saistīts ar nelegalo nodarbinātību? Man nav ne jausmas, kas ir Eurofound, izskatās, ka vienkārsi apkopojuši, ko dara dažādās Eiropas valstīs, taču materiāls labs izvērtējumam visām iespējamām komisijām.

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 22:02

»

Protams, protams

Saprotams, tas viss bez pases, lai foto var pie viena vārda mainīt kādu vien vajag


Lūk tas jau ir noziegums. Likuma pārkāpums kuru veic vai nu apakšuzņēmējs viens pats, vai ar ģenerāļa piekrišanu. Pirmais atbildīgais vienalga ir apakšuzņēmējs.

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 22:00

»

.............

Liability in subcontracting processes in the European construction sector, autors - Eurofound, var atrast ar google, man prasīja vienu minūti. Izrādās jautājums diezgan nopietni analizēts Eiropā, ja nemaldos, tikko tika pieņemta norma, ka šāda atbildība turpmak būs gadījumā, kad sniedz būvniecības pakalpojumus...


Jūs mani piespiedat izlasīt (tiesa gan pa diagonāli) visu tekstu "Liability in subcontracting processes in the European construction sector".
Pats vismaz izlasījāt?
Vai te kaut kur bija runa par nelegālu nodarbinatību? Te viscaur runa bija par apakšuzņēmēju nodarbinato tiesībām. Par tādu darbinieku tiesībām, ar kuriem noslēgti darba līgumi.
Nejauciet kotletes ar mušām. Rakstā neiet runa par nelegalo darbu. Ja nepamanīju, tad noradiet konkrēti - kurā lapā ir runa par apakšuzņēmēja nelegāļiem!
Bez tam Eurofound nav ne noteikumu pieņēmējs ne kā citādi ar varu apveltīts "orgāns". Viņi tikai veic analīzi un var sniegt rekomendācijas.

Atbildēt

Protams, protams

17.12.2013. 21:17

»

Kash

Runājot par Džamšudiem. Likums jau nosaka kā šādas lietas kārtojas...


Citur atkarīgs no likuma un soda, godaprāts nav izmērāms. Kādu atbildību uzņemas apakšuzņēmums, ja tas no virsuznemeja nodibināys? Patiešām vēlaties atbildi, uzreiz pēc Zolitūdes traģēdijas te pāris celtnieki komentāros to aprakstīja. Laikam sīle labi dziļa.

Atbildēt

Protams, protams

17.12.2013. 21:08

»

Kash

Runājot par Džamšudiem. Likums jau nosaka kā šādas lietas kārtojas...


Saprotams, tas viss bez pases, lai foto var pie viena vārda mainīt kādu vien vajag :))))

Atbildēt

.............

17.12.2013. 21:02

»

Kash

Lūdzu parādiet resursu, kur es varu iepazīties ar šiem noteikumiem, ka ģenerāluzņēmējs atbild par apakšuzņēmēja darba līgumiem. Kamēr tādu neuzradīsiet, domas nemainīšu. Esmu strādājis Francijā. Protu daudzmaz lasīt gan vāciski, gan franciski, tāpēc resursu lūdzu


Liability in subcontracting processes in the European construction sector, autors - Eurofound, var atrast ar google, man prasīja vienu minūti. Izrādās jautājums diezgan nopietni analizēts Eiropā, ja nemaldos, tikko tika pieņemta norma, ka šāda atbildība turpmak būs gadījumā, kad sniedz būvniecības pakalpojumus citās ES valstīs. Pa šo laiku valstis palikušas vēl stingrākas, taču tabula sniedz labu priekšstatu kas draud citviet.

Atbildēt

Atbilde

17.12.2013. 20:43

»


Kādēļ var Vācijā un Francijā? Jāmaina likumi, lai varētu, tie likumi taču nav akmenī cirsti. Acīmredzot aizskarta sāpīgā vieta shēmām :)))))

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 19:13

»

Kasham

Redziet Francijā un Vācijā atbild par apakšnieka neesošiem darba līgumiem vai neizmaksātām algām, tur laikam tā milzīgā atšķirība ar Latviju


Izlasiet Darba Likumu un Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Tad sapratīsiet kādēļ ģenerāluzņēmējs nevar atbildēt par apakšuzņēmēja līguma nenoslēgšanu ar Džamšudu.

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 18:53

»

Kasham

Redziet Francijā un Vācijā atbild par apakšnieka neesošiem darba līgumiem vai neizmaksātām algām, tur laikam tā milzīgā atšķirība ar Latviju


Lūdzu parādiet resursu, kur es varu iepazīties ar šiem noteikumiem, ka ģenerāluzņēmējs atbild par apakšuzņēmēja darba līgumiem. Kamēr tādu neuzradīsiet, domas nemainīšu. Esmu strādājis Francijā. Protu daudzmaz lasīt gan vāciski, gan franciski, tāpēc resursu lūdzu.

Atbildēt

geizers

17.12.2013. 18:41

kas vainīgs - tas bailīgs.

Atbildēt

S.S.

17.12.2013. 18:19

No: http://blog.artursprieditis.lv/
Tam, ar ko tagad sastopamies katru dienu, acīmredzot vispiemērotākais ir transcendentālais izskaidrojums. Proti, Dievs latviešu tautai atmaksā par tās mūžseno patoloģisko naidu pret saviem godīgākajiem un gundrākajiem cilvēkiem. Latvieši visvairāk mīl ienīst un vajāt savus godīgākos un gudrākos, pret viņiem agresīvi vēršoties jebkurā izdevīgā situācijā. Bet tas nevar palikt bez sekām. Un sekas ir briesmīgas.
Katras tautas dzīvi vada tās elite – inteliģence. Elite organizātoriski formē tautas gaitas un piepilda ar saturu tautas apziņu. Tautas elite ir tautas galva. Ja tautai nav elite, tad tautai nav galva. Ja tauta nerūpējās par savas elites izveidošanu, tad tautai ir jāsamierinās ar dzīvi bez galvas.
Latviešu tautas dzīve ir dzīve bez galvas. Visur elites vietā ir kretīni, muļķi, zagļi, blēži. Visur,- jebkurā dzīves segmentā. Tajos vēsturiskajos periodos, kad latviešu tautu pieskatīja vācu un krievu elite, latviešu tauta neizjuta savas galvas trūkumu. Tajos vēsturiskajos periodos, kad latviešu tauta ir palaista savvaļā, galvas trūkums pārvēršās par tautas katastrofu.
Citādāk tas nevarēja notikt, jo tauta pati ir vainīga, un Dievs tagad tai liek dzīvot morālās un intelektuālās elles mocībās par tautas milzīgo grēku – patoloģisko naidu pret sava etnosa godīgākajiem un gudrākajiem cilvēkiem.
Radikālu notikumu laikā, saprotams, godīgas un gudras elites/inteliģences trūkums visuzskatāmāk atspoguļojās. Tā tas ir Zolitūdes traģēdijas sakarā.
Tas ir ļoti sāpīgs notikums. Taču ne mazāk sāpīgi notikumi ir nekur nederīgās un amorālās latviešu inteliģences nodevība 1939.-1940.gadā un 1989.-1990.gadā, nelietīgi atdodot tautas uzticēto valsti un pēc tam savas noziedzības slēpšanai izdomājot mītu par „okupāciju” (arī „globalizāciju”, „atgriešanos Eiropā”) un ar šo mītu zombējot vairākas paaudzes, kas praktiski nozīmē godīgas un gudras elites ģenēzes totālu neiespējamību ļoti tālā vēsturiskajā perspektīvā. Tā rezultātā latviešu tauta var palikt bez galvas līdz pasaules galam. Vienīgais glābiņš tāpēc var būt aicinājums kādam ārējam spēkam atkal pieskatīt latviešu tautu. Turklāt izvēle šajā ziņā tagad ir daudz plašāka nekā, teiksim, 1939.-1940.gadā.

Atbildēt

kraupienie NVO-šņiki

17.12.2013. 17:51

nu tur taču vienu NVO-šņiki...90 gadu sākumā izveidojās īpaši tizls jauniešu-neformāļu klubiņš, kas vazājās pa pasauli, rija vīniņus un sūca naudu no visiem...tie bija leģendārā NVO sektora pārstāvji.visus kurus no viņiem ir nācies sastapt-var nosaukt vienā vārdā-nejēgas un dīkdieņi!paskatieties uz voiku-vai tā izskatās cilvēks kas ir spējīgs uz adekvātu rīcību?!un tā kažoka ko tā tur dara...viņa tam angļu vecim ir radiniece?...visur vieni kažociņi...un tā rubesa...gan jau arī viņa bij nvo-šņica...
karoče-es ierosinu mums pašiem izveidot sabiedrisko-komisiju...Lapsa varētu būt komisijas sekretārs...

Atbildēt

Novērotājs

17.12.2013. 17:23

»

Kash

Valsts būvinspekcijas pienākumos nav lokālā būvinspektora kontrolēšana. Vai zināt cik valstī ir pašvaldību? Varbūt velējāties visus šos buvinspektorus (kaut pa vienam katrā pašvaldībā) uzkraut uz Valsts būvinspekcijas pleciem? Vai arī darīs tā kā darīja līdz likvidācijai - 20 vientuļi vilki staigās...


Valsts būvinspekcija būs tāda, kādu to izveidos. Ja likvidē, tad ir tā, ka šodien NEVIENS virs vietējā būvinspektora no valsts puses nevar un nedrīkst kontrolēt, kas tur notiek.
Rezultātā ir kā Zolitūdē - strādāja uz jumta ar sarunātu būvatļauju.

Atbildēt

Kasham

17.12.2013. 17:04

»

Kash

Labrīt


Redziet Francijā un Vācijā atbild par apakšnieka neesošiem darba līgumiem vai neizmaksātām algām, tur laikam tā milzīgā atšķirība ar Latviju.

Atbildēt

?

17.12.2013. 17:03

»

Kash

Labrīt


Kāda problēma tehnoloģijai un ko tas vispār nozīmē? Jautājums ir pavisam vienkāršs - vai ģenerāluzņēmējs kaut kā atbild, ja apakšnieka darbinieks strādā bez darba līguma?

Atbildēt

pp

17.12.2013. 17:02

»

S

Saucam lietas savos vārdos- MARODIERI


100 % piekrītu.

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 17:01

»

Kā tad

Ko nozīmē "kā izturas"? Vai ģenerāluzņēmējs Latvijā atbild par darba līguma neesamību Džamšudam? Atbilde ir nē...


...un redzu, ka Jums galīgi nav "poņas" par būvniecības nozari. Tāpēc labāk nemaz "nebāzieties" par specu, ja nekā nesaprotat. Citādi 100 punkti atgādiniet šīs smalkās komisijas locekli. Tie spriedīs apmēram kā Jūs.

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 16:59

»

Kā tad

Ko nozīmē "kā izturas"? Vai ģenerāluzņēmējs Latvijā atbild par darba līguma neesamību Džamšudam? Atbilde ir nē...


Labrīt!
Kā viņš var atbildēt par svešu līgumu? Pasakiet tehnoloģiju un tad gudri d.siet!

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 16:58

»

Novērotājs

Likvidējot valsts būvinspekciju un atstājot 1 pašvaldības būvinspektoru, salīdzinājums ar policiju izskatās šādi - valsts policiju likvidējam un uz vietām noliekam 1 polici, kurš pakļauts tikai pašvaldības bosam...


Valsts būvinspekcijas pienākumos nav lokālā būvinspektora kontrolēšana. Vai zināt cik valstī ir pašvaldību? Varbūt velējāties visus šos buvinspektorus (kaut pa vienam katrā pašvaldībā) uzkraut uz Valsts būvinspekcijas pleciem? Vai arī darīs tā kā darīja līdz likvidācijai - 20 vientuļi vilki staigās tur, kur gribēs un meklēs kašķi kur gribēs?

Atbildēt

eu

17.12.2013. 16:45

»

Sīmanis S.

Tam, ar ko tagad sastopamies katru dienu, acīmredzot vispiemērotākais ir transcendentālais izskaidrojums. Proti, Dievs latviešu tautai atmaksā par tās mūžseno patoloģisko naidu pret saviem godīgākajiem un gundrākajiem cilvēkiem. Latvieši visvairāk mīl ienīst un vajāt savus godīgākos un gudrākos, pret...


simanovič, vai Jūs aicināt "no ārpuses" veikt Latvijas okupāciju, jo vecie boļševiki un PSRS kolaboranti (prezis Andris Bērziņš)ir slikta elita un pierāda, ka "latvieši" neprot pārvaldīt savu valsti?

Atbildēt

Paijai

17.12.2013. 16:43

»

Paija

Kāda pārkrāsota karikatūra tā Rubesa. Smieklīgi izkrāšļota lelle


Nu esiet pieklājīgāka izteikumos! Vienmēr, pirms vēlaties kaut ko tml. teikt, padomājiet, kāda izskatāties pati. Varbūt esat īstens zirgaģīmis.

Atbildēt

Novērotājs

17.12.2013. 16:41

»

Kash

Neuzskatu, ka Valsts būvinspekcijas likvidēšana būtu kāda traģēdija. Problēma, drīzāk ir tajā, ka ne visai pareizi noteica būvvalžu kompetences un pilnvaras. Bet tajā brīdī būvvaldēm vajadzēja kliegt pilnā rīklē, bet šie klusēja, jo pašiem uzprasīties uz darbu un atbildību nevienam īpaši negribās. ...


Likvidējot valsts būvinspekciju un atstājot 1 pašvaldības būvinspektoru, salīdzinājums ar policiju izskatās šādi - valsts policiju likvidējam un uz vietām noliekam 1 polici, kurš pakļauts tikai pašvaldības bosam.
Un ja kas nepatīk, sūdziet tiesā, pēc 5 gadiem varbūt ka izskatīs.

Atbildēt

Kā tad

17.12.2013. 16:37

»

Kash

Uzraudzība uz uzraudzības, atbildības nekādas, tāds Jūsu priekšlikums? Diez kādēļ citas valstis tiek galā ar vienkāršu atbildības noteikšanu...


Ko nozīmē "kā izturas"? Vai ģenerāluzņēmējs Latvijā atbild par darba līguma neesamību Džamšudam? Atbilde ir nē.

Nevajag stāstīt pasakas par bezatbildību un atbildību. Kas saņem naudu, tam būtu jānes atbildību un jārūpējas, lai uzbūvētais nesagāztos uz galvas, nevis varza ar visādiem būvspeciālistiem, kas paši sevi sertificē.

Atbildēt

Māris Sprinģis

[R] 17.12.2013. 16:29

Paskatoties uz šim personām,ko mēs varētu pateikt? Vai šādi ir tiem mūsu Latvijas Tautas varoņi un glābēji. Vai tā viņi ziedo Latvijas labā savus ieraustos MILJONUS,tā viņi žēlīgi pret mirušajiem,tā viņi žēlīgi pret nabagiem un cietējiem,tā viņi cīnās par sociālo taisnīgumu un iedzīvotāju labklājību valstī(Pasaules Bankas un Starptautiskā valūtas fonda aizrādījums latvijas valdībai par pieaugošo nabadzību īsajā pastāvēšanas laikā). Vai šādi ir mūsu valsts PATRIOTI un CĪNĪTĀJI par TAISNĪBU un DIEVA LIKUMIEM. Es teiktu: "NOST ar ŠĀDIEM VILTUS AIZSTĀVJIEM". Domrovskis parāda ar savu rīcību,kā pausē viņš ir un kādus sociālos slāņus, šķiras viņš aizstāv. Vai tas Tautai vajadzīgs,vai nevajadzētu viņus no Tautas muguras nokratīt nost?

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 16:08

Uzraudzība uz uzraudzības, atbildības nekādas, tāds Jūsu priekšlikums? Diez kādēļ citas valstis tiek galā ar vienkāršu atbildības noteikšanu?
------------------
Ir arī atbildības noteiktas. Jautājums tikai kā pret tām izturās. Ja cilvēks bijis bezatbildīgs, tad sēdēs cietumā. Nekur neizspruks.
Kā jau teicu - esošā sistēma nav slikta, tikai jāsakārto.
Un "citās valstīs" atbildības sadalījums un iekšējā kvalitates kontrole ir līdzīga, tomēr mājas tāpat brūk, ja procesā iesaistījušās bezatbildīgas personas.

Atbildēt

Sīmanis S.

17.12.2013. 16:05

Tam, ar ko tagad sastopamies katru dienu, acīmredzot vispiemērotākais ir transcendentālais izskaidrojums. Proti, Dievs latviešu tautai atmaksā par tās mūžseno patoloģisko naidu pret saviem godīgākajiem un gundrākajiem cilvēkiem. Latvieši visvairāk mīl ienīst un vajāt savus godīgākos un gudrākos, pret viņiem agresīvi vēršoties jebkurā izdevīgā situācijā. Bet tas nevar palikt bez sekām. Un sekas ir briesmīgas.

Katras tautas dzīvi vada tās elite – inteliģence. Elite organizātoriski formē tautas gaitas un piepilda ar saturu tautas apziņu. Tautas elite ir tautas galva. Ja tautai nav elite, tad tautai nav galva. Ja tauta nerūpējās par savas elites izveidošanu, tad tautai ir jāsamierinās ar dzīvi bez galvas.

Latviešu tautas dzīve ir dzīve bez galvas. Visur elites vietā ir kretīni, muļķi, zagļi, blēži. Visur,- jebkurā dzīves segmentā. Tajos vēsturiskajos periodos, kad latviešu tautu pieskatīja vācu un krievu elite, latviešu tauta neizjuta savas galvas trūkumu. Tajos vēsturiskajos periodos, kad latviešu tauta ir palaista savvaļā, galvas trūkums pārvēršās par tautas katastrofu.

Citādāk tas nevarēja notikt, jo tauta pati ir vainīga, un Dievs tagad tai liek dzīvot morālās un intelektuālās elles mocībās par tautas milzīgo grēku – patoloģisko naidu pret sava etnosa godīgākajiem un gudrākajiem cilvēkiem.

Radikālu notikumu laikā, saprotams, godīgas un gudras elites/inteliģences trūkums visuzskatāmāk atspoguļojās. Tā tas ir Zolitūdes traģēdijas sakarā.

Tas ir ļoti sāpīgs notikums. Taču ne mazāk sāpīgi notikumi ir nekur nederīgās un amorālās latviešu inteliģences nodevība 1939.-1940.gadā un 1989.-1990.gadā, nelietīgi atdodot tautas uzticēto valsti un pēc tam savas noziedzības slēpšanai izdomājot mītu par „okupāciju” (arī „globalizāciju”, „atgriešanos Eiropā”) un ar šo mītu zombējot vairākas paaudzes, kas praktiski nozīmē godīgas un gudras elites ģenēzes totālu neiespējamību ļoti tālā vēsturiskajā perspektīvā. Tā rezultātā latviešu tauta var palikt bez galvas līdz pasaules galam. Vienīgais glābiņš tāpēc var būt aicinājums kādam ārējam spēkam atkal pieskatīt latviešu tautu. Turklāt izvēle šajā ziņā tagad ir daudz plašāka nekā, teiksim, 1939.-1940.gadā. Skat.:http://blog.artursprieditis.lv/

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 16:03

»

bs

Ko tu pin to iepirkumu klaat,te tak buuveeja privaats pasutiitaajs,bez nekaadiem iepirkumiem


Domā, ka privātie netaisa tenderus? Un kā vēl taisa! Pamēģini vienu Maksimu bez tendera dabūt.

Atbildēt

Kash

17.12.2013. 16:01

»

Kasham

Kas tad atkal kaut ko sertificēs, jau tagad pārsertificējušies, bet par Džamšudu izsmēķiem un darba līgumiem atbildību uzņemties negrib...


Runājot par Džamšudiem. Likums jau nosaka kā šādas lietas kārtojas.
Es, labi zinot, kas ar tiem Džamšudiem ir, varu paskaidrot, ka viss ir atkarīgs no darba devēja godprātības. Nevienā objektā nedrīkst strādāt cilvēks bez darba līguma. Objektā katram darbiniekam ir jābūt apliecībai, kurā noradīts darba līguma numurs un līguma noslēgšanas datums, fotogrāfija, firmas nosaukums un vārds, uzvārds. Ģenerāluzņēmējam nav tiesību pieprasīt konkrētus darba līgumus. Apakšuzņēmējs uzņemās atbildību un iesniedz informāciju ģenerālim, ka viņam viss ir noformets pēc likuma, un kaut katru dienu iesniedz jaunu darbinieku sarakstu, ja darbinieki mainās.

Atbildēt

bs

17.12.2013. 15:48

»

Kash

Te nu es nepiekrītu...


Ko tu pin to iepirkumu klaat,te tak buuveeja privaats pasutiitaajs,bez nekaadiem iepirkumiem.

Atbildēt

es

17.12.2013. 15:46

sadu vestuli var uzcept 8 klases skolnieks, vai tad militaristi ir parbaudijusi to kantori, nedrikst aimists ,ka seit nevares stulbibas noslepenot, ta taomer sabiedriska komiteja nevis valsts noslepums, ja sita dabojas butu interesanti ko vini tur sava muza noslepenojusi , ---domaju taadas perles naktu laukaa, ka tik turies.

Atbildēt

hm

17.12.2013. 15:43

»

Zīmīgs_pārmetums

Kā "tulkot" Kažociņa kga vēstule pausto - "... trūkst arī informācijas krievu valodā..." - vai kā mājienu, ka pēc klienta pirmā pieprasījuma no saziņas valsts valodā, Latvijas valsts iestāzu un organizāciju darbiniekiem ir "politkorekti" jāprotas un jāpāriet saziņā uz "visiem saprotamo" krievu valodu...


Tā arī jātulko - visam jābūt krieviski, jo bojā gāja krievi un uzspļaut uz to, ka bojā gāja arī azerbaidžāni, baltkreivi, ukraiņi un citi. Preambulu Satversmei nevajag, jo tas sāpinās krievus (tā teica prezis Bērziņš). Valstī jāievieš krievu valodu kā 2.valsts valodu, jo tas mazinās krievu sāpes. Un, sparotams, visiem krievu okupantiem jāpiešķir pilsonību. Vai tik visa sabrukšana un šī komisija nav specdienestu (galvenokārt SAB) operācija, lai panāktu, ka pie varas nāk moskaļi un Latvijā krievu valoda iegūst valsts valodas statusu?

Atbildēt

Lelle

17.12.2013. 14:31

"...piesaistīt organizācijā brīvprātīgos darbam ar cietušajiem."

Jāāā...tas nudien ir interesanti!!! Pašiem no tautas siles algas tūkstošos un vēl visādi labumi par pliku dir...nu, bet tiem, kas reāli strādā vaiga sviedros pa velti jārukā būtu. Īstenie nelieši! Nu kāda sabiedriskā, ja valsts silei piesūcās kā dēles!

Atbildēt

reno

17.12.2013. 14:27

hmm, spriežot pēc vēstules beigām, parakstīta viņa pavisam noteikti ir nepareizi.
nevar beigās rakstīt "ar cieņu", ja viss vēstules saturs skaidri un gaiši liecina, ka nekādas cieņas vispār nav.

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 17.12.2013. 14:06

;)

Citāts no kādas šīs valsts pašvaldības iedzīvotāju "Atklātās vēstules" (2013. gada janvāris): "Uz kurieni iet mūsu valsts? Vai tiešām nav iespējams apturēt valdošās elites politiski atbildīgo locekļu (u.c. šīs valsts un pašvaldību "SILEI pietuvināto" politekonomiskās elites locekļu) melus un divkosību, alkatību un liekulību, pilnīgu nerēķināšanos ar Latvijas iedzīvotājiem?"...
-----

"Klausieties uz "vārdiem" - 'neiespringstiet' uz "darbiem"!!!..."
( 'aktuālā koncepcija' - iz "O.M.© arChīva" )

Slīkst "Latv(ĀN)ija" MELU plūdos,
Kā SILES rukšķu šķidros sū#os,
Kas pļūtīt "prot": "A' HUĻI darīt,
Ja "pūlis" ļauj 'haļavu parīt'?!?

Jel, klausieties uz maniem vārdiem,
Ko "masmēdekļos", vismaz pārdien,
Priekš "bauru" ZOMBĒŠANAS paužu,
Kā SILES cūklops, purnu gaužu!

Bet - neiespringstiet, jel, uz "darbiem",
Ar "pūļa vaukšķu" lāstiem skarbiem,
Jo - tas, kas "darbos" salaists lopā,
NEKAD ar "vārdiem" neiet kopā..."

=====

u.c. oriģinālversijas "O.M.© blogā":

http://ontuns-m.blogs.lv

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

D_LV

17.12.2013. 13:58

Sabiedriskā komisija? Kāds sakars minētajam bariņam ar sabiedrības interesem ? Jaunie siles amati, uz mirušo kauliem, dzīvo nodokļu naudu tika veiksmīgi izveidoti!! Kautkā sāk tracināt tāda veida "rūpes" ar "veiksmes" stāstiem rezultāta no valdošo puses...

Atbildēt

laukis

17.12.2013. 13:16

Tāda nu ir šī rietumu (Kažociņš, Rubesa) un vietējo taisnības cīnītāju (Voika) morāle. Ko tur liegties, nav vērts !?

Atbildēt

???????

17.12.2013. 13:10

»

gatis

izlasīju vēstuli. nav perfekta, bet katrā gadījumā normas robežās. tā kā Dimante tiešām bija baigi uzvilkusies, vai tik tur nav kādas reālas problēmas apakšā. varbūt knābim vajadzētu ziedot.lv apciemot


Kāds sakars KNAB gar privātu iniciatīvu, kurā iesaistīta komercbanka, laikam tikpat liels kā ziedot.lv ar mājas sagāšanos.

Visi turīgie komisijas locekļi jau var vienu uzvaru uzrādīt savai nenogurdināmajai rīcībai - šodien pieņemts regresīvais ienākumu nodoklis.

Atbildēt

gatis

17.12.2013. 13:00

izlasīju vēstuli. nav perfekta, bet katrā gadījumā normas robežās. tā kā Dimante tiešām bija baigi uzvilkusies, vai tik tur nav kādas reālas problēmas apakšā. varbūt knābim vajadzētu ziedot.lv apciemot?

Atbildēt

Iza

17.12.2013. 12:57

»

Jānis

nesaprotu, kādēļ tādi pārmetumi par vēstules tekstu. zolīda, sakarīga vēstule, kurā norādīts uz problēmām ar faktisku palīdzības sniegšanu cietušajiem. Tur pat nav īsti pārmetuma ziedot.lv, bet gan uz sadarbības trūkumu starp valsts/pašvaldību institūcijām


Piekritu. Man LL publikacijas par so temu liekas pretigas. Es gan nepiekritu komisijas loceklu atlases procesam (kurs un kapec), bet tas, ka cilvekiem NAV jastrada par brivu, ir tikai normali. Un kas tik sausmigs ir sanemt normalu algu? Vai viniem par minimalo tas jadara?
Si vestule varbut ir sasteigta, jo nepeta vel problemu celonus, bet vienkarsi norada uz sapulce izskanejuso cietusi viedokli. Ko Ziedot.lv cepas?

Atbildēt

Kasham

17.12.2013. 12:32

»

Kash

Te nu es nepiekrītu...


Kas tad atkal kaut ko sertificēs, jau tagad pārsertificējušies, bet par Džamšudu izsmēķiem un darba līgumiem atbildību uzņemties negrib.

Uzraudzība uz uzraudzības, atbildības nekādas, tāds Jūsu priekšlikums? Diez kādēļ citas valstis tiek galā ar vienkāršu atbildības noteikšanu?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

FotoEs kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības aprūpes kapacitātes stiprināšanā ir aizstāta ar vāji organizētu un brīžiem pat komisku vakcinācijas procesu.
Lasīt visu...

18

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

FotoThis you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir populārs, jo vairāki draugi FB to šēroja. Pateikšu dažus vārdus. Statistika un šērošana FB viennozīmīgi parāda, ka sabiedrības garīgi ideoloģiskais piedāvājums satiek garīgi ideoloģisko pieprasījumu. Un tagad paņemam piedāvājumu un ģeniālo rakstu, kas sākas ar vārdiem: "Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot." Un tagad pastāstīšu banālu stāstu.
Lasīt visu...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

21

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

FotoNotikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku pārliecības jautājumu, bet daudzu politisko spēku un lielu biznesa struktūru izdzīvošanas jautājumu. Lielā mērā ir vietā teikt, ka cilvēkiem visiem kopā ir jāiznīcina Facebook, pretējā gadījumā Facebook iznīcinās cilvēkus. Tomēr tikt galā ar Facebook monopolu nav tik vienkārši, bet ne neiespējami. To tad arī apskatīsim.
Lasīt visu...

20

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

FotoEs kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres.
Lasīt visu...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...