Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

par mežu

03.02.2015. 14:16

kopš pagājušā gada pavasara tvneta akcijas bija tāds šķietams miers. Atkal uzradies spriedējs - diletants kurš ne no meža saprot, ne no meža terminoloģijas, kura raksta pamatā ir personisks aizvainojums par pie mājas nocirsto sev nepiederošo mežu, un aizvainojums par to, ka nav tik izglītots, ka bērnam nevar paskaidrot neko. tāds kā neticīgais Toms...ja mežsargs teica, ka kārtībā, tātad ir kārtībā... nu vēl, protams, var uzprasīt atomfiziķim, domājams, ka viedoklis būs atšķirīgs, taču tas nebūs uzskatāms par profesionāļa viedokli.
tad ierosiniet mainīt meža likumu un maksājiet vairāk nodokļos, lai pildītu valstij pienākošos sociālo programmu.

Atbildēt

bums

03.02.2015. 13:36

»

zini

tu esi apals mulkis! Izcirsta meza vietaa saaug krumi. Alksni, piemeram. Un tiem nav nekadas vertibas.Lai izaugtu mezs, tas ir jastada


ja drīkst zināt kopš kura laika alksnis skaitās krūmi un no kurienes informācija, ka alksnim nav nekādas vērtības? Latvijā ir divas alkšņu sugas baltalksnis un melnalksnis un abas ir koki.
Protams ir sastopamas dažas sugas kuras var būt gan koks, gan krūms piem. parastā ieva.

Atbildēt

Uldis Sēne

03.02.2015. 12:48

Pats esmu liecinieks tam, ka meži tiek izcirsti uz pilnu klapi, jo mēdzu braukt sēņot. Bez tam, Padomju laikos netiku redzējis, ka pēc izciršanas tiktu atstāts zemē pūstam tādu kvantumu koksnes, kuru var izmantot lietderīgi - kaut vai šķeldas ražošanai, ar kuru kurina Liepājas TEC pilsētas apkurei. Tolaik atstāja tikai tik, cik nepieciešams trūdveida mēslojumam nākamajai meža paaudzei. bet tagad - kretīnisma un bezpriģela kalngals. Mežu dienesta dati par meža platību pieaugumiem, ir acu aizmālēšana - nekas vairāk. Viņi pieskaita to, ko ne tuvu nevar nosaukt par mežu, bet drīzāk gan par meža parodiju, un visi datu lasītāji, kā tādi muļķīši, laimīgi. Izsaimnieko gan privātie, gan valsts meži, jo tagad tas ir bizness, jeb naudas vērtība, nevis patiesa vērtība, kas dod prieku cilvēka sirdij un patvērumu bioloģiskajai daudzveidībai. Vides dienestos sēž rijeklīgi, ciniski, vienaldzīgi birokrāti, nevis dabas draugi un vides vērtību aizstāvji.

Atbildēt

haha

03.02.2015. 12:45

»

bums

1) ar krūmiem aizaugušas lauksaimniecības zemes neviens mežā nav ieskaitījis, ja tev ir zināms kāds konkrēts piemērs, tad lūdzu norādi to (atrašanās veita, kadastra nr...


Ko nu muldi?! Nesen kā bija TV raidījums par to jauno Aizkraukles zemnieku, kuram Mežu zemes dienests uztaisīja uzrēķinu par "mež"drīzāk krūmu nociršanu aizaugušā lauksaimniecības zemē. Un tu vēl te centies man iestāstīt, ka tas tā nav!

Atbildēt

Ledus

03.02.2015. 12:34

Labs, patiess un emocionāls stāsts. Autoram ir talants uz rakstīšanu, vajadzētu turpināt.

Atbildēt

Jānis

03.02.2015. 12:04

»

sivs

To ka veci koki jācērt nebūtu šaubu. Bet kurš tad vietā stāda? Uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt jaunaudzes kaut vai pierīgā. Pārējais viss ap Rīgu nocirsts, piedirsts un pamests. Pretīgi! A kam tas rūp


Notiekti stāda! Bet arī ja nestāda, tad Latvija ir tādā ģeogrāfiskā vietā un te ir tādi klimatiskie apstākļi, ka gribam mēs to vai nē mežs te būs vienmēr. Tur kur neatjauno cilvēks, tur atjauno daba pati. Neuztraucies, drīz arī tavā piedirstajā pierīgā zaļos atkal mežs!

Atbildēt

sivs

03.02.2015. 11:55

»

Jānis

Manuprāt raksta virsrakstam vajadzētu būs "Aizaugusī latvija jeb kas notiek ar Latvijas lauksaimniecību". Braucot uz tēva mājām, redzu, ka padomju laikos apstrādātie tīrumi ir pārvērtušies par mežu. Gan dabiski aizauguši, gan dažādu eiropas programmu atbalstīti, apmežoti mākslīgi. Un ja runājam par ...


To ka veci koki jācērt nebūtu šaubu. Bet kurš tad vietā stāda? Uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt jaunaudzes kaut vai pierīgā. Pārējais viss ap Rīgu nocirsts, piedirsts un pamests. Pretīgi! A kam tas rūp?

Atbildēt

murgs

03.02.2015. 11:51

»

bums

1) ar krūmiem aizaugušas lauksaimniecības zemes neviens mežā nav ieskaitījis, ja tev ir zināms kāds konkrēts piemērs, tad lūdzu norādi to (atrašanās veita, kadastra nr...


tad kāpēc nesen tam vienam kungam piespieda maksāt 38000 eiras par krūmu ciršanu nosaucot to par mežaudzi?
Vai tad tā statistiskā taksācija katru koku uzskaita? Kurš viņiem ir ļāvis pa privātīpašumiem šiverēt un skaitīt? Par kādu naudu tas ir realizēts un kādā laika periodā? Ticamība nekāda!
Turklāt izcirtumi nāk klāt katru dienu! Tie paši zviedri, kam ir monopoltiesības uz Latvijas valsts mežu ilgtermiņa izciršanu - viņi pieļaus, ka ražotnes stāv dīkā un necirtīs lai kaut kādai statistikai būtu ticamība? Blefs!

Atbildēt

Jānis

03.02.2015. 11:44

Manuprāt raksta virsrakstam vajadzētu būs "Aizaugusī latvija jeb kas notiek ar Latvijas lauksaimniecību". Braucot uz tēva mājām, redzu, ka padomju laikos apstrādātie tīrumi ir pārvērtušies par mežu. Gan dabiski aizauguši, gan dažādu eiropas programmu atbalstīti, apmežoti mākslīgi. Un ja runājam par veciem mežiem, tad viennozīmīgi tie jācērt nost, lai aug jaunais!

Atbildēt

bums

03.02.2015. 11:08

»

haha

Mēs jau zinam kā tas koksnes pieaugums rodas. Krēsliņkantoris sācis mežos ieskaitīt ar krūmiem aizaugušās lauksaimniecības zemes, bet mēs visi labi zinam, ka tas nav mežs, kurā augtu sēnes, ogas, bet gan riktīgs nekam nederīgs džunglis. Nebāz te visiem batonus ausī, visi nav tik stulbi kā tu domā...


1) ar krūmiem aizaugušas lauksaimniecības zemes neviens mežā nav ieskaitījis, ja tev ir zināms kāds konkrēts piemērs, tad lūdzu norādi to (atrašanās veita, kadastra nr.)
2) skaitļi par koksnes krāju ko minēju nav krēsliņkantora dati, bet gan MZI Silava dati. Protams tiem var neticēt un pateikt, ka visi Silavas zinātnieki ir muļķi un interneta komentētāji ir tie īstie gudrinieki:-) bet tādā gadījumā vajadzētu liktpetī savus skaitļus un pateikt kā tie ir iegūti.
MZI Silava datus par mežu krāja ieguva visas Latvijas teritorijas meža statistiskajā taksācijā http://www.silava.lv/22/section.aspx/View/13 , skaties linku,
Ja kāds tos apšauba var tas veikt savu meža monitoringu un rezultātus publicēt. Es labprāt iepazītos ar šādu alternatīvu viedokli, tad arī varētu salīdzināt datus un diskutēt par tiem.

Atbildēt

Zelma Z

03.02.2015. 11:06

Pierādījies, ka latvieši, ar savu verga gēnu, nemaz nav spējīgi būt saimnieki savā zemē. Toreiz Kārlis Ulmanis Latvijai gadījās kā saimniekošanas brīnumbērns,bet tādi brīnumbērni dzimst pa reizei, ar daudzu gadu simtu atstarpi un tikai tad, ja šai dzimšanai ir labvēlīga vide.
Latvija atgādina mantiniekus, kas no vecākiem mantojuši bagātīgu īpašumu, bet to nevis vairo un uztur nākotnei, bet izdemolē un visu pārdod, lai labklājības baudu varētu sasniegt uzreiz - kādu laiku uzdzīvojot un ne par ko nedomājot. Bet, kad nu viss ir izšķērdēts, tad var arī turpināt dzīvot savu pazemojošo verga dzīvi, klanoties un ejot bučot rokas bagātajām valstīm, cerībā, ka tās kādu kumosu atmetīs un arī pasargās no pasaules ļaunajiem vējiem.

Atbildēt

zorro

03.02.2015. 11:05

Debils raksts.
Ja mežs ir pieaudzis, tad tas ir jācērt, izņēmumi ir rezervāti uc liegumi. Cilvēks grib, lai cits īpašnieks necirstu mežu, jo viņam pūtīs vējs!?????? Ja tas būtu viņa mežs, tad tas jau sen būtu nocirsts, pārdots un , iespējams, nodzerts.
Dienvidlatvijā Priedes 100 gados jau krīt nost. Kaitekļi, sēneītes uc. Saskaros ar šo problēmu savos mežos itin bieži.
Normāli būtu ciršanas vecumu samazināt par kādiem 10 gadiem. To nodrošina arī mūsdienīga mežu kopšana.

Atbildēt

Stroncijs

03.02.2015. 10:21

Cik ilgi vēl?...
===================================================

Kamēr 4. maija kliķe netiks iznīcināta reizē ar Gorbunovu un valsts izrauta no ES nagiem, un netiks apbruņota par pusi no naudas, ko saņem par izcirstajiem mežiem..kamēr katrs latvietis nestaigās ar kalašņikovu, pakārtu kaklā..

Bet tas nekad vairs nenotiks..Tava Latvija ir tik, cik tev pieder zemes platības un tik, cik un kā tu vari nopirkt Latvijas politikus-prostitūtas - ar naudu vai teroru..

Atbildēt

hm

03.02.2015. 10:05

Mežu taču audzē kokmateriālam. Mūsdienās mastu priedēm burinieku mastos pielietojums meklējams vien vēstures grāmatās, ne realitātē. Koksnes dabīgā žāvēšana ??!!! - kāds ar to aizņemas ... hobijam?
Gribētos arī dzirdēt no meža aizstāvjiem, vai viņi grīdas un apdares dēļus savām vajadzībām izvēlas ar zariem 1 cm vai 10 cm diametā?
Mežs dzīvo, kamēr tas aug, labi aug. Kad paliek vecs - jāizcērt.
Sākotnēji, priekšstatam tomēr derēja noskaidrot lielākos meža īpašniekus, kam pieder Latvijas meži, kurām skandināvu firmām, pensiju fondiem.
Citādi vairāk atgādina - manā pagalmā 3 priedes, 2 es nocirtu, kas nu būs ...

Atbildēt

čiulis

03.02.2015. 09:21

»

Kāpēc

gan valsts kontrole nevarētu pārbaudīt valsts mežu dienesta izsniegtos mežu ciršanas pamatojumus lielajām kompānijām un jaunbagātniekiem...


Suns saimniekam nekož un nemeklē sev palīgus,kuri kalpo saimniekam.
Izpostīs visu un nories tevi kā suns

Atbildēt

čiulis

03.02.2015. 09:18

»

Lotgols

Es to saprotu tā - beidzam cirst mežus, likvidējam darbavietas un tad piesakām karu un padodamies kādam (Krievijai? Vācijai?), lai tad lielvalsts mūs baro


Tu jau sen laizi pakaļu krievam un esi gatavs atdot visu kas mums ir.
Vai tik lietus arī nelīst uz tavas peškas un vai tu nepirksi dārgu lietussargu jo krievam nelīst un nāks te pēc lietus un tava širmja?

Atbildēt

Lotgols

03.02.2015. 09:02

Es to saprotu tā - beidzam cirst mežus, likvidējam darbavietas un tad piesakām karu un padodamies kādam (Krievijai? Vācijai?), lai tad lielvalsts mūs baro.

Atbildēt

Uui

03.02.2015. 01:40

Burvigs aicinajums iet ielas un noslanit visus varosos pec kartas, tikai likta zina var dabut milzigu cietumsodu, protams tas ir latvija , francija taadu sodu nav un nav jau kam iet , un zini man ari ir do lampocki , es ari laulos nozageju mezu ,jo neredzu jegu nezko taupit, tapat ari dzivokli pardevu un zini neuztracos par citiem un bernus ari netaisu ,jo neredzu kur viniem dzivot un augt , ta ieaku visiem ta darit baudit savu dzivi celot unie kajas ,kas pec manis.

Atbildēt

50s

03.02.2015. 01:10

Ainaram pilnniga taisniba! Viss ir izlaupits.Nesen vel atstaja stripu gar celiem. Tagad cert visu. Cert pat visadu siceni. Vienigais labums,ka tiek buveti celi mezos. Bet tas laikam prieks NATO...

Atbildēt

aizmirsti

03.02.2015. 00:41

»

Haris.

Vispirms.Ir meli,ir lieli meli un ir statistika.Es neticu tiem,kas mierina sabiedrību ar skaitļiem par Latvijas mežu,it kā,saudzīgu izciršanu!Savulaik,krievu laikā, strādāju kokapstrādes kombinātā,jeb zāģētavā,kurā baļķus zāģēja plankās,dēļos,brusās,t.i.materiālos ar pievienoto vērtību.Drīkstēja cirst...


Tas trans trekni barojas no mūsu mežiem.Viedokli no šā nesagaidīsi. Tāpēc jau Mežu dienesta beņķī iestūma Vienotības bezmugurkaulnieku, kurš nolikvidēja mežziņus, kuri vēl pretojās to mežu totālai izlaupīšanai.

Atbildēt

haha

03.02.2015. 00:35

»

bums

Cērtot ar tādu apjomu kā tagad esošos mežus nenokapās nekad. piem. ja 2013.gadā nocirsti apm. 11,3 milj.m3 (VMD dati), bet koksnes pieaugums ir apm. 25 milj.m3 gadā (MZI Silava dati). Latvijā kopš 1991.gada visu laiku ir palielinājušies koksnes resursi, ja 90-gados bija apm. 480 milj.m3 kopējā koksnes...


Mēs jau zinam kā tas koksnes pieaugums rodas. Krēsliņkantoris sācis mežos ieskaitīt ar krūmiem aizaugušās lauksaimniecības zemes, bet mēs visi labi zinam, ka tas nav mežs, kurā augtu sēnes, ogas, bet gan riktīgs nekam nederīgs džunglis. Nebāz te visiem batonus ausī, visi nav tik stulbi kā tu domā.

Atbildēt

info

03.02.2015. 00:28

Toties to visu uzrauga un atbalsta Vienotības nelietis pēc parliecības un darbībām, kas draugos ar Duklavu un kurš varmācīgi iesēdās Kinnas vietā Krēsliņandis. Kopīgiem spēkiem ar zaļajiem un zemniekiem notiek mūsu valsts apjomīga izzagšana. Ar kūdras purviem notiek gluži tas pats.

Atbildēt

Jankam

02.02.2015. 23:34

»

Janka

Vai tad tagad nesaudzē un nekopj


Atkal nākamā "industrija" blakus uzturēšanās atļauju rūpalam. Cik lepni.

Atbildēt

Janka

02.02.2015. 22:19

»

????//

Baltu tauta mežus saudzēja un kopa, .....latvieši nocērt un pārdod par"velti


Vai tad tagad nesaudzē un nekopj?
Cik tas ir par baltu velti - kuram? Faktus, lūdzu!
Uz emocijām balstīts stāsts un komentāri tāpat.

Atbildēt

Kāpēc

02.02.2015. 22:03

gan valsts kontrole nevarētu pārbaudīt valsts mežu dienesta izsniegtos mežu ciršanas pamatojumus lielajām kompānijām un jaunbagātniekiem.
Cik vecs mežs tad ir nocirsts. Arī mums būtu interesanta statistika. Varētu cepties pēc būtības.
Ir taču dzirdēti gadījumi, kad tiek pārdots mežs, kas vēl nav ciršanas vecumā un vietējais mežsargs zvēr, ka kailcirte nav iespējama vēl gadus padsmit, bet uzrodas veikls pircējs, kuš pa lēto nopērk šādu necērtamu mežu un pēc pusgada tur tikai celmi vien.

Atbildēt

kā parasti

02.02.2015. 21:57

»

nu ko

Un tu tici tam? Savam acim ne! Gramataa rakstits, ka mezi palielinajusies, bet dabaa redzams pretejais. Tu tici gramatai. Burta kalps


Un tu tici tam? Savam acim ne! Gramataa rakstits, ka mezi palielinajusies, bet dabaa redzams pretejais. Tu tici gramatai. Burta kalps.
====================
Tu nemaz dabā neesi bijis un nevienu jaunaudzi neesi skatījies. Un tev kā jau visiem vurdulakiem ir nepieciešams, lai viss būtu slikti un visi vaimanātu. Ja vurdulaks izdzird labu ziņu, viņam sākas neciešamas mentālas sāpes, gluži kā vampīriem no saules gaismas Holivudas filmās, tāpēc vurdulaks kā izdzird labu ziņu, nekavējoties pieprasa, lai laba teicējs to atsauc un cenšas laba teicēju pierunāt neko labu neteikt un būt kā vardulakiem - būt negatīvam un visu pozitīvo noliedzošam. Tas nekas, ka tas neatbilst realitātei, bet vienalga vurdulaks pieprasa, lai neviens nesaka neko labu.

Atbildēt

no augsas

02.02.2015. 21:48

»

nīgrais

Kaut ko tādu es jau dzirdēju ap 93. gadu. Pastardienas datumi tiek pārvirzīti uz priekšu


Nemuldi! Lidojot vel 6 gadus atpakal, visa Latvija bija mezos, tagad mezu viducos milzigi izcirsti pleki. Jautajums, kapec vini izcert vidusdalu, bet gar cela malam atstaj so to?

Atbildēt

Haris.

02.02.2015. 20:44

Vispirms.Ir meli,ir lieli meli un ir statistika.Es neticu tiem,kas mierina sabiedrību ar skaitļiem par Latvijas mežu,it kā,saudzīgu izciršanu!Savulaik,krievu laikā, strādāju kokapstrādes kombinātā,jeb zāģētavā,kurā baļķus zāģēja plankās,dēļos,brusās,t.i.materiālos ar pievienoto vērtību.Drīkstēja cirst 7% no meža platības.Kad aptrūka vietējo baļķu,-pārējos ieveda no Karēlijas un Urāliem.
Šodien notiek Latvijas zaļā zelta izlaupīšana!Nupat TV bija sižets,kurā stāstīja un rādīja,kā tikušas izpostītas ērgļu ligzdas.Lielas meža platības ir nodotas privātīpašumā un daudzas barbariski padarītas par klajumu.Mežs nav,tikai,kokmateriālu noliktava!Gribētu dzirdēt ministra Dūklava domas šajā sakarā.

Atbildēt

rafpgis

02.02.2015. 20:39

personīgi savu mežu nopārdevu un izāģēju deviņdesmitajos kā citus denacionalizētos pārējie darījuši ...


mūsējā valsts tagad izcēt atlikušos bet akopolipse jau nav var arī bez meža lai kad putins atnāk paliek tīri lauki tīrumi gabalos ...

Atbildēt

rafpgis

02.02.2015. 20:36

personīgi savu mežu nopārdevu un izāģēju deviņdesmitajos kā citus denacionalizētos pārējie darījuši ...


mūsējā valsts tagad izcēt atlikušos bet akopolipse jau nav var arī bez meža lai kad putins atnāk paliek tīri lauki tīrumi gabalos ...

Atbildēt

rafpgis

02.02.2015. 20:35

»

pierādīts

......latvieši atkal rukšķ,mežu vajag sēt nevis stādīt


personīgi savu mežu nopārdevu un izāģēju deviņdesmitajos kā citus denacionalizētos pārējie darījuši ...


mūsējā valsts tagad izcēt atlikušos bet akopolipse jau nav var arī bez meža lai kad putins atnāk paliek tīri lauki tīrumi gabalos ...

Atbildēt

ss

02.02.2015. 20:29

Pat komentars ir viens otrs tuvredzigs pidars!! Tadi pasi ,kas parvalda so valsti tuvredzigi savtigi ,rijigi pidari,kas gatavi miesigu mati pardot ,ka tik cena pieklajiga!! Turpinoiet vien pastalnieki ,driz sedesiet pie sasistas siles un viens otru dupsi rullet . Aksti bez mugurkaula!!

Atbildēt

Praatniex

02.02.2015. 20:05

»

$%$%$%$%

Labs raksts! Nudien


aināra gaudulīgā ņerkstēšana ir GALĪGI GARĀM! Skat. buma komentāru 18:44.
Un kas liedz aināram nopirkt citu māju AR VISU MEŽU?

Atbildēt

>>

02.02.2015. 19:20

»

autoram

Vajadzēja pirkt māju ar visu mežu, tad nebūtu jārīko histērijas,ka kāds nocirtis mežu tieši pie viņa mājas


Vajadzēja turēt savu smirdīgo mutīti, kad tev, stulbenim, neviens neko neprasīja!

Atbildēt

derdz

02.02.2015. 19:14

starp citu Zviedri savus mežus saudzē, bet kā saka gudra ekonomika ir izmantot citu valstu resursus, bet savējos pataupīt.

Atbildēt

derdz

02.02.2015. 19:11

»

autoram

Vajadzēja pirkt māju ar visu mežu, tad nebūtu jārīko histērijas,ka kāds nocirtis mežu tieši pie viņa mājas


tad esi tik laipns brauc un dzīvo uz ņujorku, dzīvosi bez saviem kokiem un elposi the best svaigu gaisu un domāsi kāpēc piemetās visādas slimibas un rij tik zāles

Atbildēt

bums

02.02.2015. 18:44

»

fv

Stasts ir vienkāršs. Esošos mežus nokapās 20gadu laikā, jaunie būs cērtami pēc 80-100 gadiem. Pa visu paliek 60-80 gadi tukšuma


Cērtot ar tādu apjomu kā tagad esošos mežus nenokapās nekad. piem. ja 2013.gadā nocirsti apm. 11,3 milj.m3 (VMD dati), bet koksnes pieaugums ir apm. 25 milj.m3 gadā (MZI Silava dati). Latvijā kopš 1991.gada visu laiku ir palielinājušies koksnes resursi, ja 90-gados bija apm. 480 milj.m3 kopējā koksnes krāja Latvijas mežos, tad tagad tā ir apm. 633 milj.m3 (MZI Silava dati).

Atbildēt

pierādīts

02.02.2015. 18:35

......latvieši atkal rukšķ,mežu vajag sēt nevis stādīt.

Atbildēt

autoram

02.02.2015. 18:23

Vajadzēja pirkt māju ar visu mežu, tad nebūtu jārīko histērijas,ka kāds nocirtis mežu tieši pie viņa mājas.

Atbildēt

$%$%$%$%

02.02.2015. 18:22

Labs raksts! Nudien ...

Atbildēt

Nu,nu

02.02.2015. 18:17

Un no kurienes rodās tādi "autori-pastaliņas",kas kurina naidu pret Valsti, kurā dzīvo, no kuras augļiem pārtiek? Akurāt pūšot padomjpropagandas taurītē!!!
Un tikai nevajag tūlīt smilkstēt par patriotismu un Tēvzemes mīlestību, ja tā nav saistīta ar loģisku Saimnieka prātu un darbiem!
Vienkārši riebj šādi tukšdeguna urbinātāji!

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

FotoPandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai. Politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi.
Lasīt visu...

21

Kas pašlaik notiek VID?

FotoŠodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka skaisti. Bet, cik es saprotu, tad līdz ar viena konta norēķinu sistēmu pati nodokļu uzskaites metodika un programmatūra arī ir mainīta.
Lasīt visu...

21

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

Foto20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar izcilu drošību un nekaitīgumu, un tās loğiski izvirzījās pārdotāko medikamentu topos, viedokļu līderi un arī politiķi un valsts amatpersonas tās slavēja.
Lasīt visu...

12

Mums ir izvēle

FotoTV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...” To teica vīrietis, iespējams - vīrs un tēvs, iespējams – pedagogs... nezinu... bet jauniešu centra vadītājs. Vēl viena aita iekšā aplokā, un vārtiņi ciet.
Lasīt visu...

6

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

FotoCOVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi.
Lasīt visu...

12

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

FotoKādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju. Bet... pēc trim novadītiem dievkalpojumiem hierarhijā augstāk stāvošie Dieva kalpi steigšus mani no draudzes gana pienākumiem atstādināja.
Lasīt visu...

12

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

FotoŠonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā rajonā. Es labi pazinu Romu Bezzubovu. Viņš bija labs draugs, stiprs, dzīvespriecīgs, ar lielisku humora izjūtu. Milzīgs zaudējums, kas atstās tukšu vietu ģimenē, draugiem un viņa astoņus gadus vecajai meitiņai.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

FotoFutbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu valstī, – Mārtiņš Bunkus (kura slepkavības metode ārkārtīgi atgādina R. Bezzubova slepkavību), Pāvels Rebenoks (lai gan oficiālā versija ir slepkavība laupīšanas laikā), senāk arī Daugavpils vicemērs Grigorijs Ņemcovs u.c.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....

Foto

Starp Īzaku Ņūtonu un Klausu Švābu

Pasaules priekšniecības tekstus der palasīt. Vairāk gan tos no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem. Otrā rokā turot Ņūtonu, Maltusu, Veļikovski, Eliadi un...

Foto

Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav: svarīgākais ir, kas notiek ap to

Pasaulē notiek interesantas lietas. Šķiet, ka to, kas vēl joprojām svēti tic tam,...

Foto

Kremļa atbalstītā „Krievijas Impērijas kustība”– teroristiska organizācija Kanādā

Kanādas valdība ir nopublicējusi atjaunināto teroristisko organizāciju sarakstu, kurā ir iekļauti 13 grupējumi, to skaitā tāda „Krievijas Impērijas...

Foto

Starpnacionālās attiecības nacionālā valstī

Jebkura nacionālā kultūra ir vērtīga pasaules kultūras daļa, pelnījusi saglabāšanu un tālāku attīstību. Jebkuras nacionālās kultūras pamats ir valoda. Valodas ir visspēcīgākais...

Foto

Suminājums līdzcilvēkiem

Sirsnīgs tencinājums visiem, visiem par daudziem, ļoti daudziem atbalsta sveicieniem vēstulēs, sociālos tīklos, maniem mīļajiem vārdos, domās. Tiešām jauki un uzmundrinoši!...

Foto

Esmu saņēmis jau septiņus uzaicinājumus no meitenēm

Būt publiskai personai ir ļoti smags darbs. Tas ir jo smagāks, ja esi ne tikai publiska persona, bet socioloģiski...

Foto

Es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām....

Foto

Aleksandrs Kiršteins melo. Partijas vai padomju varas uzdevumā?

Kārlis Seržants publicējis teiku par "nenovērtēto politiķi Māri Grīnblatu" ("Kas Jauns", 23.marts). Uzmanību piesaistīja Aleksandra Kiršteina teiktais: "Atceroties...

Foto

Šoreiz mēs mierā neliksimies, jo beidzot ir radusies iespēja vainot kādu citu

Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs...

Foto

Saistībā ar izplatītajiem meliem pieprasu publisku atvainošanos no raidījuma “Nekā Personīga” veidotājiem

Es, mūziķis, mākslinieks un pasākumu vadītājs Kaspars Pudniks, vērsīšos tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu par...

Foto

Mūsu bērnu un mazbērnu nauda atkal izkūp skursteņos

Drusku atļaušos šo nokomentēt no profesionālās puses. Šī ir ļoti vērienīga kampaņa ar ļoti lielu budžetu. To es...

Foto

Uzvarētāji ir VDK un KP, un kolaborantu pūlis

Kad dzirdu uzsaukumu "publiski jānosoda visa veida kolaboranti", mani mazliet tā kā uz smiekliem velk! Nē, nu viss...

Foto

Raudzīties uz Augšāmcelto ar apustuļu acīm

Mk 16:1-7  “Kad sabata diena bija pagājusi, Marija Magdalēna un Marija, Jēkaba māte, un Salome nopirka smaržīgas zāles, lai ietu...

Foto

Iniciatīva „Latvija Eirovīzijā – par sabiedrības līdzdalību Latvijas tēla veidošanā”

Savu viedokli par Samantas Tīnas un Latvijas Televīzijas klaji nepieņemamo un augstprātīgo attieksmi pret Latvijas sabiedrību,...

Foto

Ārlietu ministrs Rinkēvičs un „fake” ziņas

Šī gada 4. martā LETA, ”Press.lv, “bb.lv” kāds censonis Latvijas ārlietu ministram uzdod jautājumu: kāda atšķirība starp diviem opozicionāriem -...

Foto

Jautājums ir par mūsu izvēli

Šorīt manas pārdomas raisīja viens ieraksts Facebook, kurā sieviete ļoti "garšīgi" un izjusti dalījās savās pārdomās par ierobežojumiem, kuri visiem it kā...

Foto

Divi gadījumi

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrisko domu satricinājušas vismaz divas situācijas, kas lielai daļai liekas uzskatāmi netaisnīgas....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass. Epilogs

Šis ir epilogs rakstam, kurā kritizēju valdības liegumu Latvijā iegādāties apavus un apģērbu ar pielaikošanu. Aizliegums ir spēkā jau no...

Foto

Kad veselības ministrs beidzot paziņos visus “tos” vainīgos daudzu cilvēku nāvēs?

Esam saņēmuši daudz kritisku viedokļu un sašutumu, kā mēs tā drīkstējām, kā mēs tā kā kaut...

Foto

Ziņģe par rindām

Ai, bailes, bailes, ai, nāves bailes spoži stāv uz vakts, sirds saraujas pikucī, un zobi braši klab, jo mēs atkal nīkstam rindās. ...

Foto

Īss ieskats kapitālisma, liberālisma, sociālisma un komunisma attīstībā

Kapitālisms tāpat kā viss pasaulē ir pakļauts evolūcijai. Sakari, tehnika, ražošana, politika. Ja evolūcija tiek mākslīgi bremzēta, uzkrājas kritiskā...

Foto

Kā lai nepiekrīt Krištopana kungam, kas savulaik noteica diagnozi mūsu varnešiem

Katru dienu jaunas pērles - šodien Pavļuts prasa papildu finansējumu Vakcinācijas biroja reorganizācijai, kam vispār...

Foto

Mūsu stukači un kolaboranti

2016. gadā Latvijas Radio 1 izskanēja labs raidījums par Latvijas rakstnieku sadarbību ar VDK (Valsts drošības komiteju). Dzejnieks Guntars Godiņš uz dialogu bija ataicinājis literatūrzinātnieci Evu Eglāju-Kristsoni,...

Foto

Ar Zatlera partiju un “Saskaņu” man nekas labs nesanāca, tāpēc, protams, jādibina jauna partija

Kādēļ jāveido jauna politiskā partija? Šāds jautājums kādam var šķist mulsinošs, jo it...

Foto

Slava, ko nenomazgāt

Nejauši pievērsu uzmanību kņadai ap Samantas Tīnas dziesmas The Moon is Rising videoklipu un pašas dziedātājas (klaviatūra pacieš visu) deleģēšanu uz Eirovīziju. Ar pārtīšanu video noskatījos....

Foto

Vakcinācijas bumerangi

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad...

Foto

Izņēmuma kārtā mēs nolaidīsimies tik zemu, ka kaut ko jums paskaidrosim par "ManaBalss" lēmumu pieņemšanu

Pirms dažām dienām ManaBalss platformā esam saņēmuši iniciatīvas iesniegumu ar prasību...

Foto

Skaidra lieta, ka arī es ne pie kā neesmu vainīga, un mana viedokļa apšaubīšana ir absurda un nomelnojoša

Nav izprotama atsevišķu politiķu un atsevišķu mediju vēlme...

Foto

Loģiski, pilnais spriedums būs pēc vēlēšanām

Sveiciens no nebrīves! Likums nosaka, ka pilnais spriedums krimināllietā tiesai jāpieņem līdz šā gada 19. martam. Tas nav noticis. Loģiski....

Foto

Linda Ozola: ko tad nu mēs, mēs jau neko...

Pārbaudīt iesniegumus, kas saistīti ar pašvaldības institūciju darbības tiesiskumu un finanšu līdzekļu caurspīdīgu apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,...

Foto

Kāpēc man savā dzimtenē jāievēro globālo izdzimteņu izdomāti cilvēka tiesību ierobežojumi

Tikko atkal bija kārtējais skandāls Maximā, jo man neesot "pareizā" maska! Un tagad, lasiet uzmanīgi, apsargi,...

Foto

Provinces pensionāra atbalsta vēstule b.Pavļutam

Interneta duļķainie viļņi atnesuši jaunu cilvēku sašutumu par vakcinācijas avīzi nezciktursimttūkstošu tirāžā, kas nāca pa virsu vakcinācijas biroja algu fondiņam 0,6...

Foto

Tiesiskuma konveijers

Tiesiskā valstī visiem un ikvienam ir tiesības uz taisnīgu tiesu saprātīgos termiņos. Tiesiskā valstī izmeklēšana un pratināšana nedrīkst līdzināties spīdzinăšanai. Vai prokurori pie mums...

Foto

Lūdzam atsaukt Latvijas dalību 2021.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā

Es vēlos norādīt un uzsvērt, ka Latvijas tauta NAV deleģējusi šogad nevienu pārstāvi ar konkrētu dziesmu un...

Foto

Andra Šķēles informācija plašsaziņas līdzekļiem

2021.gada 19.martā man ir uzrādīta apsūdzība kriminālprocesā, kas pazīstams kā ""Lattelekom" digitālās televīzijas lieta". Uzskatu apsūdzību par nepamatotu....

Foto

Meroni miljoni, Kariņa darījums un Vonsoviča „draugs” virsprokurors – kad, Stukāna kungs?

Es biju nolēmis vēl kādu laiku klusēt. Taču Ventspils stāsts, kur grasās tiesāt baseinā...

Foto

Mums ir daudz svarīgas slepenas informācijas par ēnu ekonomiku Latgalē, bet mēs to neatklāsim

Finanšu izlūkošanas dienests 2021. gada 9. martā ir saņēmis vēstuli, ar kuru...

Foto

Laime

Katrs cilvēks, sasniedzot apzinīgo vecumu, tiecas pēc laimes. Lai spētu laimīgi dzīvot, viņš izmēģina un meklē dažādas metodes....

Foto

Andri Šķēle, pietiks

Andri Šķēle, pietiek izsaimniekot valsti, neesi gana naudu sagrābies?! Nepietiks?! Tieši tādu kangaru kā tu dēļ Latvija lēni tuvojas bankrotam, izmirst un tiek...

Foto

Kudors turpina priecēt lasītājus ar prastu propagandu

Amerikas valdības finansētais bijušais sektants Andis Kudors turpina priecēt lasītājus ar to, ko viņš sauc par politisko analīzi. Iesaku ielūkoties...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam: par prettiesiska likuma “Dzīvojamo telpu īres likums” neizsludināšanu

Biedrība “Ausma” uzskata, ka denacionalizēto namu īrnieku īres līgumi, kas bija noslēgti līdz dzīvojamo...

Foto

Kā mēs esam nonākuši līdz mirklim, kad visi ir vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki par citiem?

No 16. marta stājās spēkā jaunie ierobežojumi, kas nosaka man un...

Foto

Jau gadu “uzņēmējdarbības nāves lokomotīve” ir traukusies pretēji situācijai citās valstīs

364 dienas ir pagājušas kopš valdības lēmuma sasiet rokas procentuāli lielākajai daļai mūsu valsts uzņēmēju:...

Foto

Ja tu esi “pret mums, pret mūsu uzskatiem un jauno kārtību”, mēs tevi tik un tā izslēgsim

Kamēr Nācijas tēvs pārdomā (vai nepārdomā), kāda nākamā alegorija...

Foto

Samanta Tīna un Latvijas Televīzija iespļauj dvēselē Latvijas sabiedrībai

Pirms dalos ar savu sāpi, vēlos pateikt, ka nenoliedzu dziedātājas Samantas Tīnas milzīgās darba spējas izvēlētajā profesijā...

Foto

Aicinājums veselības ministram godīgi un ātri atbildēt uz jautājumiem

Augsti godātais Pavļuta kungs! Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai...

Foto

Izgāzušos Vakcinācijas biroju mēs tagad mēģināsim paslēpt Nacionālajā veselības dienestā

Veselības ministrija (VM) uzlabos vakcinācijas procesa pārvaldību, tostarp reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju....

Foto

Haoss vakcinēšanā – kā tas izskatās praksē

Šodien, 12.martā saņēmu termiņu uz pirmdienu vakcīnas "AstraZeneca" potēšanai. Mulsinošs tikai fons, kā joprojām notiek šī pasākuma organizēšana....

Foto

Gaisma

Šis nav feļetons, kuru izlasot ir jāsmaida, šī ir «atklāsme», par kuru ir vērts ierēkt pat nelasot, bet, ja izlasīsi, tad spēj tik turēt vēderu,...

Foto

Trīs iemesli, kādēļ vakcinēties pret COVID19 ir bīstami

Cilvēki, kuri vakcinējas pret COVID19, pietiekami nopietni riskē ar savu veselību, jo ir vismaz trīs būtiski iemesli, kuri...

Foto

Par TV sižetu saistībā ar Valsts policijas "katastrofālo" darbinieku trūkumu

Neatkarīgā policistu arodbiedrība noskatījās ironisko TV sižetu par katastrofālo Valsts policijas (VP) darbinieku iztrūkumu un Jūsu...

Foto

VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei: atklāta vēstule ar aicinājumu sniegt detalizētāku informāciju par publiski paustiem apgalvojumiem

Šī gada 1.marta TV3 ziņu sižetā par akcīzes nodokļa likmes pieaugumu...

Foto

Cik ilgi šis perēklis vēl valdīs Ventspils domē?

Vakar izlasīju, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki ir sasaukuši ārkārtas domes sēdi un nu tika stāstīts -...

Foto

Progresīvā cilvēka monologs par mīlestību

Īstenībā visa pasaule ir pilna mīlestības. Mēs visi mīlam labi paēst. Gandrīzi visi no mums mīl naudu. Tie, kuri tikuši pie...

Foto

Lai šie pāris tūkstoši cilvēku ar savu "pareizo domāšanu" kontrolē viens otru, bet neļausim viņiem kāpt mums uz galvas

Šodien mani uz tikšanos pilī uzaicināja LR...

Foto

Es pārstāvu partiju ar vislielāko dibinātāju skaitu kopš Tautas frontes laikiem, tāpēc man ļoti gribētos savākt 10 000 domubiedru

Levita kungs, šī vara sevi ir izsmēlusi....

Foto

Vārda brīvība

Ko grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām....