Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Oda pieturzīmei

Arturs Priedītis
13.10.2017.
Komentāri (13)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Edge

15.10.2017. 10:21

»

atmiņa

Toties ir daudz psihologu, astrologu, teologu u.c. ideologu. Bija kāds teiciens par duļķainu ūdeni


Maz bija, ir un būs t.s. "3.atmodas" laiku 40+gadīgo, kas par savas darbošanās sekām tagad vēlēsies pateikt:
"Mērķējām komunismam, taču trāpījām tautai."
Škapars un visa tā auseklīšu un priedīšu paaudze jau gribēja "kā labāk", taču par sekām atbildību nevēlas uzņemties - rāda viens uz otru ar pirkstu un turpina vainot padomju varu:
" Gan mirstības, gan migrācijas dēļ ikdienu Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās par 55 cilvēkiem. Mēnesī tas ir par 1650, bet gadā par 23 tūkstošiem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka katru mēnesi mēs paliekam nabagāki par vienu mazpilsētu vai pagastu." Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš.(jauns.lv, 17.03.2017.)

Atbildēt

ha-ha

15.10.2017. 10:04

Pēdiņās ir jāliek- VID,KNAB,kuri ir paziņojuši,ka viņu galvenais darbs ir blēžu izglītošana un pāraudzināšana.Kāda VID veca beibe atklāti pastāstija,ka viņi par saņemtajiem kompromatiem tulīt informējot aizdomas turāmos,lūdzot viņus piebremzēt,jo ienākusi informācija.Atpazīstama informātora gadījuma,droši vien pie tādas attieksmes,tiek paziņota infarmātora personība.

Atbildēt

Edge

14.10.2017. 18:08

»

atmiņa

Viktors Kalniņš


“Var jau būt, ka es [V.Belševica] par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien." No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.
"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā." Knuts Skujenieks ( Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009.)
==================================================
30 gadus (1962-1992) pilināja, pilināja, kamēr padomju sistēmu sadrupināja, taču, ak, vai - 90.gados par savu paveikto dabūja smagi samaksāt.Tagad inteliģenti likumsakarīgi nonākuši "zemāk par slieksni":" Latvijas inteliģence zināmā mērā ir sagrauta. Kādā nozīmē? Sabiedrībā nav inteliģences pārstāvju, kuru viedoklis būtu ārkārtīgi nozīmīgs lielākajai daļai iedzīvotāju'." Andrejs Krasņikovs, akadēmiķis, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, profesors, inženierzinātņu doktors (nra,27.06.2017.)

Atbildēt

VB

14.10.2017. 12:14

"Grūti ir nosaukt, ko tagad nevajag likt pēdiņās."
Njāa...
Labs darbs, autoram Paldies!

Atbildēt

atmiņa

14.10.2017. 12:03

Viktors Kalniņš
...LOGI...
deg tumsa
jā tā ir tumsa kas sadeg
mēs visi kas esam Dzīvi
dedZinām tumsu
bet noticējām
tam gudrajam muļķim
kas teica ka gaisma
deg
it kā to varētu sadedzināt
pat n-tajā
genocīdā
...(1976.)...

Atbildēt

Edge

13.10.2017. 23:14

" Kad Gorbačovs atļāva publicēt „disidentisko literatūru”, latviešiem nekas nebija publicējams."
=====================================================
Piebildei:"...Arī "Kāvu blāzmā" [V.Lāms], kas visilgāk - veselus trīsdesmit gadus - bija liegta lasītājiem, nav rakstīta paslepus noglabāšanai atvilktnē līdz kādiem "labākiem laikiem", bet gluži parastā kārtā toreiz [1958] iesniegta žurnāla "Karogs" redakcijai, kur pēc būtiskas īsināšanas arī sākta drukāt (Karogs, 1956, 7. - 11.), taču publikācija palika nepabeigta (iespiestas romāna divas daļas).
Kas tad bija noticis, kāpēc publicēšanai pieņemts un drukāt iesākts darbs bija jāpamet pusceļā?..."
Harijs Hiršs:"Ilgi gaidīts romāns" (pēcvārds romānā "Kāvu blāzmā" / Rīga, Liesma, 1989)

Atbildēt

Edge

13.10.2017. 22:27

" Kad Gorbačovs atļāva publicēt „disidentisko literatūru”, latviešiem nekas nebija publicējams."
=======================================================
Pēc Vizmas Belševicas 30 000 lielā tirāžā iznākušajiem "Gadu gredzeniem" (1969), nekas spēcīgāks līdz 1985.g. nebija uzrakstīts - tāpēc nebija latviešiem pat kādu rakstāmgaldā noslēptu manuskriptu, ko publicēt.
"Sen patiesības akās ūdens rūgts.
Ar meliem sajaukts, nedzesina slāpes.
Par agru atzīšanas koka auglis plūkts
Un zobus nomizojis. Mute ilgi sāpēs.
Pār malām vilšanās un vēlo šaubu mērs.
Kā greizsirdīga sieva Roma prasa,
Lai ik uz soļa mīlestību zvēr
Tai publiski... Un spiegu acīm lasa
Starp manām rindām, ka tai nepieder
Šī sirds, kādreiz tik ļāvīga un naiva.
Mēms kļuvis tulks. Un domīgs kļuvis nerrs.
Un sapņos peld uz Rīgu kuršu laivas.

Atbildēt

Edge

13.10.2017. 21:42

»

EGLĪTIS

Priedīt, cik palagus tu vari uzcept nedēļas laikā


"Literārā daiļrade, kuras idejiskums nesaskanēja ar PSRS valdošo ideoloģiju, LPSR neeksistēja. Tika sacerēts vienīgi kaut kas tāds, ko padomju cenzūra atļāva publicēt. Eksistēja tikai „odas”. Tātad padomju prasībām atbilstošs idejiskums."
======================================================
Kapitālismā nākas 10x vairāk "uzcept", kā nekā neoliberālisma ideoloģija vairs nemaksā par tādu idejiskumu, kādu varēja atļauties LPSR.
Iesaku- Imanta Ziedoņa "Re, kā" (Rīga, Liesma, 1981, 153 lpp) Padomju ideoloģija visā savā krāšņumā:"Kukainīt, / re, kā saule spīd! / Iemācies sauli, kukainīt! / Re, kā lapele, zaļā un vārā,/ elpo / iekšā un ārā!/ Skuja nedur / tam, kas skujā gāzies, / Kukainīt, / neuzbāzies! /
Kukainīt, / re, kā saule spīd! / Iemācies sauli, kukainīt! "

Atbildēt

glītis

13.10.2017. 21:40

»

EGLĪTIS

Priedīt, cik palagus tu vari uzcept nedēļas laikā


Mazattīstītām zemām pierītēm šī pilnīgi noteikti nav piemērota lasāmviela. Kādēļ gan tev nepalasīt ko citu? Portālā KasJauns allaž ir daudz ļoti nozīmīgas un gana lakoniskas informācijas, piemēram, par Kimas Kardašianas vareno dibenu.

Atbildēt

EGLĪTIS

13.10.2017. 17:35

Priedīt, cik palagus tu vari uzcept nedēļas laikā?

Atbildēt

reptilis

13.10.2017. 15:54

Diezgan precīzi...

Atbildēt

A.P.

13.10.2017. 14:39

Lai tauta savās izdarībās atbrīvotos no „pēdiņām”, jāņem ir vērā vēsturiski determinēti faktori un zināmi mūsdienu nosacījumi. Tā tas, sākot ar tautas vadošo daļu, spēku, līderi, formālo un neformālo vadoni; respektīvi, tautas vadošo šķiru, kas kapitālismā skaitās buržuāzija, kaut gan jautājums par tās idejisko un stratēģisko patstāvību ir diskutabls jautājums Rietumu civilizācijas tajās zemēs, kurās netika iznīcināta aristokrātija. Buržuāzijas ģenēze zinātnē ir izprasta. Buržuāzijas pamatlicēji neietilpa nevienā kastā vai bija zemākā stāvoklī par zemniecību. Buržuāzija galvenokārt radās no karavīru kastas kalpiem – gļēviem un slinkiem tipiem, parazītiem un liekuļiem, kuri uzurpēja starpnieku funkcijas starp augstākajām kastām. Tipisks topošās buržuāzijas tēls ir Sančo Panso no slavenā romāna. Vairāku paaudžu laikā buržuāzija ieguva to veidolu, kāds tas tai ir mūsdienās. Buržuāzijai izdevās pārņemt varu un to saglabāt līdz šai dienai. Demogrāfiskās pārejas laikā Rietumu civilizācijā sākās strauja sociālās stratifikācijas pārkārtošanās. Tā būtiski attiecas arī uz buržuāzijas perspektīvām, jo tai ir radies enerģisks konkurents – finansu spekulatīvā kapitālisma ģenerētā jaunā sīkburžuāzija, kurai ir milzīgi finansu resursi un kura tiecas dominēt sociumā, izmantojot sociumā konstatējamo negatīvo konverģenci – dažādu sociālo grupu attālināšanos vienai no otras materiālā stāvokļa kraso atšķirību rezultātā. Atsevišķa problēma Rietumu civilizācijā ir bijušo sociālisma zemju sociālā stratifikācija. Tas visvairāk attiecas uz tautām bez aristokrātijas un buržuāzijas. Šo tautu ģeopolitiskie saimnieki uzspiež kapitālistisko dzīves modeli, kā ieviešana noteikti nevar būt gluds process bez aristokrātiskām un buržuāziskām tradīcijām. Šīs tautas ir dzīvojušas tikai saskaņā ar masu komunikācijas un masu kultūras normām un vērtībām. Bet tas nozīmē aklu, ģenētiski nosacītu bezierunu paklausību jebkurai politiskajai varai, kas ģeopolitiskā jūga apstākļos turklāt papildinās ar kompradoru aktivitātēm, jo no bezkvalitatīvās biomasas nav grūti aicināt talkā ārvalstu atbalstītājus un aģentus. Tautas izdarībās „pēdiņas” ir populāras dominējošās divdomības dēļ: visi ir neapmierināti ar varu, taču visi balso par šo varu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

FotoAtbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam Rīgā, Brīvības gatvē 207 ir plānota Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvniecība, kas tiks sākta jau šogad.
Lasīt visu...

21

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

FotoNacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā.
Lasīt visu...

21

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

FotoPērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā viņa antisemītiskiem izteikumiem. Tēma tika attīstīta, un “izcilais vēsturnieks” nonāk pie secinājuma, ka patiesībā WWII izraisīja nevis Hitlers ar Staļinu, bet gan Polija. Nu ko, nākošais atklājums varētu būt tāds, ka, tie 20 tūkstoši poļu virsnieki nevis tika nošauti Katiņā un citviet ar čekistu iecienīto paņēmienu - lodi pakausī, bet nomiruši pašu neuzmanības dēļ, masveidīgi saindējoties ar sēnēm.
Lasīt visu...

21

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

FotoAtbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku zemākā darba samaksa pieaugs par 10%, savukārt rezidentiem darba samaksas pieaugums būs 20% apmērā. Piemēram, sertificētu ārstu zemākā mēnešalga pieaugs par 108 eiro (no 1079 eiro 2019.gadā līdz 1187 eiro 2020.gadā) un sertificētu māsu un ārstu palīgu zemākā mēnešalga palielināsies par 71 eiro (714 uz 785 eiro). 
Lasīt visu...

10

Šakāļi

FotoTā iegājies, ka vieni zvēri mums simbolizē drosmi un cēlumu, bet citi - gļēvumu un zemiskumu. Tā, piemēram, lauvu mēs dēvējam pat par zvēru karali, bet hiēnām un šakāļiem cilvēku vērtību sistēmā ir visai zīmīgs, bet nožēlojams statuss. Tie reti uzbrūk spēcīgam pretiniekam, tie vareni tikai barā, tie uzglūn slimam vai vājam,      vai vēl neizaugušam, vārdu sakot, tādam, kurš nespēj sevi aizstāvēt.
Lasīt visu...

18

Mums pilnīgi neparedzētām vajadzībām ļoti nepieciešami vēl divi miljoni nodokļu maksātāju naudas

FotoLatvijas Televīzija Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) 2020. gada 15. janvārī iesniegusi informatīvo ziņojumu par vidēja termiņa darbības stratēģijas (2020.-2022. gadam) ieviešanu un kapitālsabiedrības sekmīgai attīstībai nepieciešamiem priekšnoteikumiem. Ziņojumā apkopota informācija par šābrīža situāciju uzņēmumā.
Lasīt visu...

21

Intelektuālā atombumba

FotoCilvēce vēsturiski nesen ieguva atombumbu kā pagaidām efektīvāko līdzekli cilvēku fiziskajai iznīcināšanai. Taču cilvēce vēsturiski vēl nesenāk (no XX gs.70.gadiem) ieguva atombumbu  arī cilvēku garīgajai (apziņas, domāšanas, prāta, uztveres) iznīcināšanai, viņus neiznīcinot fiziski. Arī tas pagaidām ir efektīvākais līdzeklis attiecīgajā jomā. Tik efektīvs līdzeklis garīgajai iznīcināšanai nav ne reliģiskā dogmātika, ne politiski ideoloģiskā dogmātika. Šo līdzekli jāsauc par intelektuālo atombumbu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mums būtu jāsāk uzvesties kā saprātīgiem vismaz līdz budžeta apstiprināšanai

Pēdējās dienās visi jau ir apjukuši no tā ziņu daudzuma, kas ar mediju un sociālo tīklu...

Foto

2020. No Tuvajiem Austrumiem līdz Baltijai: ģeopolitiskās prognozes ASV un Irānas konflikta kontekstā

Ģeopolitiskās prognozes jaunajam gadam no dažādu politologu puses skan neviennozīmīgi un tās atšķiras...

Foto

Pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis top necaurspīdīgi

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Rektoru padomei, Augstākās izglītības padomei,...

Foto

500 metru aptieku darbības ģeogrāfiskais ierobežojums jāatceļ, lai veicinātu medikamentu pieejamību un normalizētu zāļu cenas Latvijā

Nevalstiskā organizācija Impact 2040 vērsusies pie Valsts prezidenta, Saeimas deputātiem...

Foto

Atklātā vēstule par ilgtspējīgu un gudru saimniekošanu Latvijas mežos

Mežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas, kas ir pēdējos 250 gados lielākā meža platība. Latvijas meža...

Foto

Pašlaik galvaspilsētu vada Mata Hari, kas iepriekšējos 10 gadus veiksmīgi nēsājusi čemodānus aiz vajadzīgajiem cilvēkiem

Maniem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā...

Foto

Pa Latviju klīst populāra nopūta - “Galvenais, ka šoreiz ir prezidents, par kuru nav kauns”

Tas, ko esmu ievērojis un sen sapratis - cilvēkiem ārpus Latvijas...

Foto

Neredzam nekādu iemeslu, lai kaut ko mainītu partijas darbībā arī pašlaik

Ņemot vērā situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC)...

Foto

Kā Kariņa valdība iespēra zem jostas vietas Latvijai kā tiesiskai valstij

9.janvāra Saeimas plenārsēdē tika izskatīts deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības nespēju pamatot...

Foto

Cerību ideoloģija

Uz planētas pašlaik notiek sīva cīņa par pasaules kārtību. Cīņa notiek starp tiem, kuri vēlas dzīvot daudzpolārā pasaulē, kur pasaules kārtību nosaka vairākas spēcīgas...

Foto

IZM izteikti neieklausās profesionāļu viedoklī un nāk klajā ar nepārdomātiem priekšlikumiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēdējā laikā izceļas ar dažādu noteikumu aktīvu ražošanu, bet tas...

Foto

Vai LTV izplata viltus ziņas?

6. janvārī sabiedrība uzzināja par kārtējām vadošo darbinieku iecelšanām Latvijas TV. Zīmīgi, ka pārmaiņas skārušas tieši atbildīgos par saturu. LTV pavēstīja,...

Foto

„Mediju ekspertes” Rudušas piecpadsmitā darbavieta atbilstoši viņas vektoram būs valsts televīzija

No 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt...

Foto

Laimīgā dzīve ar “suņa s...iem” un prognozēšanas rutīna

Ar svešvārdu “rutīna” neapzīmē vienīgi šablonisku darbību, kad valda ilgi trenēts un stabils, taču ne visai simpātisks automātisms....

Foto

Iniciatīva: valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm

Brīdī, kad valstī trūkst naudas mediķiem, demogrāfijas jautājumiem, ir nepieciešams arī palūkoties, kur varētu ietaupīt...

Foto

Daudzi šeit Latvijā savā apziņā vēl nedzīvo kā Eiropā, par kuru sapņojam

Eiropa. Brīvā Eiropa. Padomju Latvijas laikā tā bija katra latvieša sapnis. Nostāsti par turīgajiem...

Foto

Valdībai jāpievērš uzmanība nepilnībām regulējumā par aptieku izvietojumu

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 18.decembrī, izskatot pieteikumu par Zāļu valsts aģentūras izsniegtām atļaujām aptiekas atvēršanai, atcēla...

Foto

Elektriskā dzīve

Pagātne ir ne tikai notikumiem, bet arī idejām. Notikums bez idejas ir ikdiena, bet notikums ar ideju kļūst par vēsturi. Pagājušā gadsimta otrajā gadu...

Foto

Pagātnes fakti tagadnei

Latvijas sabiedrības kādā daļā joprojām saglabājas speciāli iezombētais melīgais priekšstats par “perestroiku/atmodu”. Daudzi turpina slavēt tādus VDK sameistarotos pseidonacionālos mistrojumus kā LTF, LNNK,...

Foto

Lai arī pamazām, tomēr tiesiskā situācija Latvijā uzlabojas

23. decembrī Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu Satversmei atzinusi normu, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas...

Foto

Datu valsts inspekcijas direktore jaunu izaicinājumu priekšā

Datu valsts inspekcijas vadītāja amatā tiku iecelta 2016.gada 5.aprīlī, neilgi pirms tika pieņemta Vispārīgā datu aizsardzības regula (2016.gada 27.aprīlī)...

Foto

No kā mums lūgt svētību jeb svētība vai lāsts?

Šajos Ziemassvētkos arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs aicina iznīcināt ļaunumu savās dzīvēs. Šai sakarā minēšu kādu piemēru, kur no...

Foto

Objektīvais faktors

Eksistenciālajai traģēdijai, kas latviešu tautā turpinās jau gadus trīsdesmit un izteikti triumfālu pakāpi ir sasniegusi “6.oktobra paaudzē”, ir objektīvs faktors. Tāds faktors patiešām eksistē...

Foto

Notiek sorosītu bezprecedenta uzbrukums Valsts policijai

Pēdējās dienās lielu vairumu Latvijas masu mediju ir pāršalkusi ziņa, ka it kā kāda persona terorizējot un vajājot žurnālistu organizāciju Re:Baltica un...