Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Eduards

02.09.2019. 23:04

»

Andrejs Bubinduss

Kad karavīru pārkāpumi sabiedriskās vietās tiek slepenoti, ir skaidrs viens- morāle personālsastāvam,sākot no ierindniekiem līdz ministram, beidzot ar bruņoto spēku virspavēlnieku ( prezidentu) nav piemērota pienākumam un godam uzņemties valsts, sabiedrības un tautas militāru aizsardzību, te ir pamats...


"kad... Skolotāju pārkāpumi tiek slepenoti... U.t.t."
Ta var pateikt par jebkuru profesiju. Ja viņš nav darbā un formā.
Ir pārkāpumi, kuri ietekmē dienesta gaitu. Tos atbilstoši noformē. Citādā ziņā karavīram, tāpat kā jebkuram cilvēkam ir tiesības u personas datu aizsardzību. Nav viņiem pienākums publiskot cik reizes bez jostas brauca vai ielu pie sarkanās gaismas pārgāja.

Atbildēt

Eduards

02.09.2019. 22:55

»

Maxis

Piekritu


Lapsa atkal Pabriku celiņā. Un Girgena koreši to izplata... Nelabi ož...

Atbildēt

Maxis

01.09.2019. 18:30

»

aina

Lielāka alga,lielāka dzeršana


Jebkuram normalam cilvekam.
Ir vaidzigs brivs bridis no ikdienas darba,psihiskas slodzes

Atbildēt

Andrejs Bubinduss

01.09.2019. 12:02

Kad karavīru pārkāpumi sabiedriskās vietās tiek slepenoti, ir skaidrs viens- morāle personālsastāvam,sākot no ierindniekiem līdz ministram, beidzot ar bruņoto spēku virspavēlnieku ( prezidentu) nav piemērota pienākumam un godam uzņemties valsts, sabiedrības un tautas militāru aizsardzību, te ir pamats runāt par algotņu baru disciplīnas ieviešanu. Un kāds algotņiem var būt gods?

Atbildēt

aina

01.09.2019. 11:17

Lielāka alga,lielāka dzeršana!
Tiem,kas aizstāv tos dzērājus...ja Jums uzbrauks militārs dzērājs,domāsit savādāk...

Atbildēt

Promiles drosmei

01.09.2019. 10:50

Valdības pērn apstiprinātie grozījumi noteikumos paredz, ka, lai līdzsvarotu kareivju un jaunāko instruktoru mēnešalgas, kā arī paaugstinātu NBS spējas rekrutēt jaunus karavīrus no civilās vides, karavīru mēnešalgas likmes palielinātas par 75 eiro pirms nodokļu nomaksas. Mēnešalga atkarīga no dienesta pakāpes, izdienas un kategorijas. Piemēram, patlaban par viena gada izdienu kareivis un matrozis saņem 520 eiro, bet ministrija rosināja mēnešalgu palielināt līdz 595 eiro.

Atbildēt

trrrratataaaa

31.08.2019. 22:53

»

Dzert un kauties īsta armija

Armija ir butaforija kas norij teritorijas līdzekļus


ja tauta nebaro kāzu ģenerāļus bez zobiem, tad tauta lido ar Ryanair ! un pareizi dara.

Atbildēt

Laba bilde

31.08.2019. 22:51

Tam ākstam tak alga ir vismaz 2-3 tūkstoši. Vai tad zobiem nepaliek pāri ? Kauja sauc mūs bezzobainais dženerāls, urrā !

Atbildēt

Asiirietis

31.08.2019. 21:55

»

Cyril

урод латыш


Mani priecē tava regulārā atrādīšanās, tā vismaz skaidri apliecina, ka deokupācija nav notikusi un bolševiku izdzimumi ar svītu joprojām ir pie varas Latvijā.

Atbildēt

Dzert un kauties īsta armija

31.08.2019. 19:15

Armija ir butaforija kas norij teritorijas līdzekļus.

Atbildēt

...

31.08.2019. 06:06

»

pareizi

Krievija nav "valsts", bet Putlera sūdos mirktoša Impērija


Tāda pati kā Latvija,mirkst partijnieku sūdos.

Atbildēt

Gudrie ministri gudri dala naudu, tāpēc

31.08.2019. 03:19

otro vietu partiju reitingā ieņem premjera pārstāvētā "Jaunā Vienotība", kurai reitings pieaudzis no 8,5% jūlijā līdz 8,8% augustā.

Atbildēt

morda

30.08.2019. 23:04

»

seja

a kas tas par lopu bildē ar šķībām protēzēm


Uzliec brilles, urla !

Atbildēt

pareizi

30.08.2019. 23:03

»

seja

kur Jūs redzat valsti


Krievija nav "valsts", bet Putlera sūdos mirktoša Impērija.

Atbildēt

seja

30.08.2019. 19:43

»

Republika®

Sūda valstī sūda armija


kur Jūs redzat valsti ?

Atbildēt

seja

30.08.2019. 19:41

a kas tas par lopu bildē ar šķībām protēzēm ?

Atbildēt

Lielā deva

30.08.2019. 19:32

Labi trenētam un sportiskam džekam 3,5 promiles nav nekas.

Atbildēt

Wats

30.08.2019. 19:28

Pieķēra vienu militāristu brīvā laikā šmigā. No tā Lapsa spēja uzcept rakstu neparko. Es neredzu problēmu, nu piedzērās. Nu un? Dzert tak nav aizliegts brīvā laikā, ne galdniekam ne militāristam. Pat nevērsies policijā, apvainojās ka armija viņam neziņo par to ko cilvēki brīvā laikā dara. Raksts vairāk kā dīvains.

Atbildēt

Brasais kareivis Sveiks

30.08.2019. 18:23

Bez smigas dienests nav dienests !

Atbildēt

zilais lakatins

30.08.2019. 18:22

Kapec ne Raimonds Pauls ne ,,Cikagas piecisi,, un pat ne ,,Prata vetra,, nav uzrakstijusi nevienu varondziesmu par Latvijas armiju un tas varondarbiem Iraka un Afganistana pildot asv paveles un rikojumus so zemju okupacija ?

Atbildēt

smiekligi!

30.08.2019. 18:18

No ka vini mus ,,aizsargas,, ja pasi zog zabakus ,nakts redzamibas iekartas ,bet ieguto naudu nodzer un notriec narkotiku iegadei !

Atbildēt

republiks r

30.08.2019. 17:40

»

Republika®

Sūda valstī sūda armija


sūda pietiekkomam sūda komentētāji!!!

Atbildēt

Republika®

30.08.2019. 16:20

Sūda valstī sūda armija !!!

Atbildēt

par vai pret? pie kājas!

30.08.2019. 14:27

»

E.Sedleniece maksliniece

Kapec jaslepeno Degradeto armiju Zadzibas un piesavinasanas


Nevāvuļo! Armija nevienu krimināllietu nav "slepenojusi"! Šeit runā par disciplārpārkāpumiem un attiecīgi par to piemērošanu, kas ir armijas iekšējā lieta kā jebkuram citam darba devējam! vai tavs darba devējs maz zina, ko tu dari ārpus darba un kādus administratīvos pārkāpumus esi izdarījis? Nedomāju vis! Tāpēc L.L. un līdzīgiem nav nekādu tiesību tikai klikšķu dēļ taisīt rakstus par to, ka kāds karavīrs savā brīvajā laikā ar savu privāto mašīnu ir braucis dzērumā, ir ticis noķerts un arī vēlāk sodīts! Viņš tajā brīdī bija tāds pats pilsonis kā tu!

Atbildēt

E.Sedleniece maksliniece

30.08.2019. 11:40

»

...

lai uzrakstītu nomelnojošu rakstu, nav vajadzīga izpratne un zināšanas. Galvenais ir uzrakstīt, lai pēc tam apķēzītie taisnojas


Kapec jaslepeno Degradeto armiju Zadzibas un piesavinasanas.
Vai vispar cinās ar Narkotiku un Alkohol sergu armija.

Atbildēt

...

30.08.2019. 11:07

»

ivars G

Pilnīgas muļķības,jo kā izriet no raksta satura,tā autoram nav pat elementāras izpratnes un zināšanas par militārpersonu pienākumiem un tiesībām


lai uzrakstītu nomelnojošu rakstu, nav vajadzīga izpratne un zināšanas. Galvenais ir uzrakstīt, lai pēc tam apķēzītie taisnojas

Atbildēt

asars

30.08.2019. 11:05

»

Baznīckunga sala

Laps,ko Šuplinsku nelamā šajā sakarā


Saņēmās,uzpravīja dūšiņu,tagad brauks kādam vecim klāt.

Atbildēt

par vai pret? pie kājas!

30.08.2019. 09:54

Absurda pilns raksts, L.L.! Pirmais, ko autors nav sapratis ir tas, ka militārā disciplīna ir katram karavīram normatīvajos aktos un ar komandiera (priekšnieka) pavēlēm noteiktās kārtības ievērošana militārā dienesta izpildē (Militāra dienesta likums, MDL). Ja karavīrs nepilda militāro aktīvo dienestu - atrodas atvaļinājumā, brīvdienās, brauc ar savu personīgo auto, viņš nav karavīrs, bet gan Latvijas pilsonis, un viņa atbildība par, piemēram, auto vadīšanu alkohola reibumā jau ir administratīva (valsts rosināta), nevis disciplinārā (darba devēja rosinātā) lieta. Te jautājums L.L.: kāds normatīvais akts nosaka, ka Valsts policijai vai citai iestādei, kuras atbildībā ir admin.pārkāpumu konstatēšana, to, ka, sniedzot ziņas sabiedrībai, tai ir jānorāda iespējamā admin.pārkāpēja nodarbošanās? Atvainojiet, piedodiet, tādu Latvijā nav un nevar būt – nedrīkst izcelt tikai noteikta loka personu nodarbošanos, pat dzimšanas gada norādīšana ir absurds. Otrs jautājums: kāpēc netiek prasīts, piem., Izglītības ministrijai norādīt datus par skolotājiem dzērājiem pie stūrēs? Ja karavīrs ārpus dienesta ir izdarījis admin.pārkāpumu, viņam admin.sodu piemēro valsts, nevis darba devējs disciplināro sodu, un armijai par valsts piemēroto sodu var nebūt pat nojausmas - nu nesūta tiesas spriedumus darba devējam kā padomju laikos.

Ir izņēmums, un tā ir otra lieta, ko L.L. nav sapratis. MDL: par prettiesisku rīcību karavīru sauc pie disciplinārās atbildības, administratīvās atbildības vai kriminālatbildības, no viņa piedzen atlīdzību par nodarīto materiālo zaudējumu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Admin.pārkāpumu kodekss (15.p.) skaidro: par administratīvo pārkāpumu, kas izdarīts ārpus aktīvā dienesta pienākumu pildīšanas, karavīru sauc pie administratīvās atbildības uz vispārīgiem pamatiem, bet par administratīvo pārkāpumu, ko karavīrs izdarījis, pildot aktīvā dienesta pienākumus, viņu sauc pie disciplinārās atbildības. Tas nozīmē, ka ja karavīrs (nodarbošanās izpratnē) ir stūrējis dienesta auto reibumā pildot aktīvo dienestu, viņu soda nevis valsts ar admin.sodu, bet disciplināri darba devējs jeb Latvijas armija, kura, ja par to Valsts policija neinformē armiju (Militāro policiju) to var arī neuzzināt. Un trešais – karavīru disciplīnas reglaments (76.p): par karavīram vai zemessargam uzlikto disciplinārsodu paziņo viņam personīgi (ar rakstisku pavēli) vai līdzīgas vai augstākas dienesta pakāpes karavīru vai zemessargu klātbūtnē (ierindas priekšā, dienesta sanāksmē). Mediji vai tā izstrādājumi kā L.L. šeit nav minēti. Tāpat nav minēts, ka būtu jāveic statistiskas datu apkopošana, jo tajā pat reglamentā noteiks: disciplinārsodu uzskaiti karavīra personas lietā un automatizētajā personālsastāva uzskaites sistēmā veic Nacionālo bruņoto spēku vienības personāla struktūrvienība, kurā glabājas karavīra personas lieta.

Ierobežotas pieejamības informācija ir tāda informācija, kura ir paredzēta ierobežotam personu lokam sakarā ar darba vai dienesta pienākumu veikšanu un kuras izpaušana vai nozaudēšana šīs informācijas rakstura un satura dēļ apgrūtina vai var apgrūtināt iestādes darbību, nodara vai var nodarīt kaitējumu personu likumiskajām interesēm. Informācijas atklātības likums nosaka, ka par ierobežotas pieejamības informāciju uzskatāma informācija, kurai šāds statuss noteikts ar likumu un kas paredzēta un noteikta iestādes iekšējai lietošanai, kas var būt arī iestādes – armijas – savām vajadzībām un iekšējo lietošanai, piem., analīzei (kuru, protams, veic ierobežots personu loks), veidota piemēroto disciplinārsodu kopējā statistika. Tā ka autors to “slepenību” smuki, bet nepareizi appušķojis!

Atbildēt

KL

30.08.2019. 07:41

LVM pārraugi sev zobus liek par 10 štukām

Atbildēt

Fēlis

30.08.2019. 06:56

»

street photo

Laba bilde,slikti zobi


Nesen bija raksts par labiem zobiem pa 10 štukām. Gribi arī Pabrikam apmaksāt?

Atbildēt

Universitāte

30.08.2019. 06:31

»

Baznīckunga sala

Laps,ko Šuplinsku nelamā šajā sakarā


Vai tad nu viņa arī tāda ? Nevar būt. Vismaz pēc izskata nevar pateikt.

Atbildēt

sūda-

30.08.2019. 05:36

brāļi!

Atbildēt

Aha

30.08.2019. 04:38

Agonālā reibuma stadija ir sen zināms cionistu kods! Lūdzu, tauta, neuzķeries!

Atbildēt

Nu, gadījās

30.08.2019. 04:33

Un ko tagad, pārdzīvosim par situāciju? Tak nē, strādāsim tālāk!

Atbildēt

ubibens

29.08.2019. 23:21

»

viss vienkārši

ir uzdevums. Gāzt sūdus. Jo vairāk jo labāk


Neliela,no nodokļiem brīva nauda.Tāpat kā par A.Priedīša izplatīšanu.

Atbildēt

street photo

29.08.2019. 23:16

Laba bilde,slikti zobi.

Atbildēt

Baznīckunga sala

29.08.2019. 23:15

Laps,ko Šuplinsku nelamā šajā sakarā?

Atbildēt

Karote

29.08.2019. 22:58

Kaut kur tak bēda jāslīcina. Tā kā mūsu militāristi, normāli, domājoši, interesējošies par profesionālo tēmu, it labi apzinās, cik smieklīgas ir dažādu lūžņu iepirkšanas, cik butaforiska, nevajadzīga, ir šamo varenība modernajos apstākļos,cik anekdotiskas ir nekad nekarojušo ģenerāļu plejādes,cik nožēlojami būt okupantiem kādās āfrikās, jo saimnieks licis, Utt,utjpr. Gribi vai ne, perosnībā notiek konflikts- kas es esamu, ko vērti mani dzīves gadi. Un kas atliek? Atvaļināties žiglāk- pensija tutū, tad jau labāk šķidrā pašterapija,kad pavisam šķērmi. Cilvēki visi, dzīvi.

Atbildēt

Daiga

29.08.2019. 22:26

Slepenība ir tumsas ierocis. Tieši slepenībā sarosās visādi mošķi.un tad notuek visādi brīnumi.
Iespējans, mums derētu pārskatīt visas slepenās normas; cik adekvātas tās ir. Resp.,. Cik lielā mērā tās atbilst Sabiedrības patiesajām interesēm

Atbildēt

Daiga

29.08.2019. 22:21

»

Fēlis

Karavīrs nav cilvēks


Karavīram ir ierocis.

Atbildēt

NBS sūrā ikdiena

29.08.2019. 21:49

Tātad izrādās, ka alkohols patiesībā neizmaina mūsu personību. Kad esi piedzēries, tu joprojām esi tu pats, nevis kāds cits, uz kuru pēc tam novelt vainu par nedarbiem. Alkohols var mainīt to, kā cilvēks interpretē un saprot emocijas, tomēr vainot grādīgos dzērienus mūsu amorālā uzvedībā nedrīkstam.

Atbildēt

jautājums

29.08.2019. 21:17

Kur var izlasīt statistiku par reibumā aizturētajiem Izglītības ministrijai pakļautajiem darbiniekiem, tāpat arī par Veselības, Zemkopības, Finansu, Ekonomikas un citām ministrijām? Ja tādas nav, tad kāpēc Lapsai histērija tieši par Aizsardzības ministriju? Tāpat nav saprotams, no kurienes izzīsts apgalvojums, ka reibumā aizturētais to darījis pildot dienesta pienākumus, jo tikai tādā gadījumā lieta nonāk NBS Militārajai policijai.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...