Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Eduards

02.09.2019. 23:04

»

Andrejs Bubinduss

Kad karavīru pārkāpumi sabiedriskās vietās tiek slepenoti, ir skaidrs viens- morāle personālsastāvam,sākot no ierindniekiem līdz ministram, beidzot ar bruņoto spēku virspavēlnieku ( prezidentu) nav piemērota pienākumam un godam uzņemties valsts, sabiedrības un tautas militāru aizsardzību, te ir pamats...


"kad... Skolotāju pārkāpumi tiek slepenoti... U.t.t."
Ta var pateikt par jebkuru profesiju. Ja viņš nav darbā un formā.
Ir pārkāpumi, kuri ietekmē dienesta gaitu. Tos atbilstoši noformē. Citādā ziņā karavīram, tāpat kā jebkuram cilvēkam ir tiesības u personas datu aizsardzību. Nav viņiem pienākums publiskot cik reizes bez jostas brauca vai ielu pie sarkanās gaismas pārgāja.

Atbildēt

Eduards

02.09.2019. 22:55

»

Maxis

Piekritu


Lapsa atkal Pabriku celiņā. Un Girgena koreši to izplata... Nelabi ož...

Atbildēt

Maxis

01.09.2019. 18:30

»

aina

Lielāka alga,lielāka dzeršana


Jebkuram normalam cilvekam.
Ir vaidzigs brivs bridis no ikdienas darba,psihiskas slodzes

Atbildēt

Andrejs Bubinduss

01.09.2019. 12:02

Kad karavīru pārkāpumi sabiedriskās vietās tiek slepenoti, ir skaidrs viens- morāle personālsastāvam,sākot no ierindniekiem līdz ministram, beidzot ar bruņoto spēku virspavēlnieku ( prezidentu) nav piemērota pienākumam un godam uzņemties valsts, sabiedrības un tautas militāru aizsardzību, te ir pamats runāt par algotņu baru disciplīnas ieviešanu. Un kāds algotņiem var būt gods?

Atbildēt

aina

01.09.2019. 11:17

Lielāka alga,lielāka dzeršana!
Tiem,kas aizstāv tos dzērājus...ja Jums uzbrauks militārs dzērājs,domāsit savādāk...

Atbildēt

Promiles drosmei

01.09.2019. 10:50

Valdības pērn apstiprinātie grozījumi noteikumos paredz, ka, lai līdzsvarotu kareivju un jaunāko instruktoru mēnešalgas, kā arī paaugstinātu NBS spējas rekrutēt jaunus karavīrus no civilās vides, karavīru mēnešalgas likmes palielinātas par 75 eiro pirms nodokļu nomaksas. Mēnešalga atkarīga no dienesta pakāpes, izdienas un kategorijas. Piemēram, patlaban par viena gada izdienu kareivis un matrozis saņem 520 eiro, bet ministrija rosināja mēnešalgu palielināt līdz 595 eiro.

Atbildēt

trrrratataaaa

31.08.2019. 22:53

»

Dzert un kauties īsta armija

Armija ir butaforija kas norij teritorijas līdzekļus


ja tauta nebaro kāzu ģenerāļus bez zobiem, tad tauta lido ar Ryanair ! un pareizi dara.

Atbildēt

Laba bilde

31.08.2019. 22:51

Tam ākstam tak alga ir vismaz 2-3 tūkstoši. Vai tad zobiem nepaliek pāri ? Kauja sauc mūs bezzobainais dženerāls, urrā !

Atbildēt

Asiirietis

31.08.2019. 21:55

»

Cyril

урод латыш


Mani priecē tava regulārā atrādīšanās, tā vismaz skaidri apliecina, ka deokupācija nav notikusi un bolševiku izdzimumi ar svītu joprojām ir pie varas Latvijā.

Atbildēt

Dzert un kauties īsta armija

31.08.2019. 19:15

Armija ir butaforija kas norij teritorijas līdzekļus.

Atbildēt

...

31.08.2019. 06:06

»

pareizi

Krievija nav "valsts", bet Putlera sūdos mirktoša Impērija


Tāda pati kā Latvija,mirkst partijnieku sūdos.

Atbildēt

Gudrie ministri gudri dala naudu, tāpēc

31.08.2019. 03:19

otro vietu partiju reitingā ieņem premjera pārstāvētā "Jaunā Vienotība", kurai reitings pieaudzis no 8,5% jūlijā līdz 8,8% augustā.

Atbildēt

morda

30.08.2019. 23:04

»

seja

a kas tas par lopu bildē ar šķībām protēzēm


Uzliec brilles, urla !

Atbildēt

pareizi

30.08.2019. 23:03

»

seja

kur Jūs redzat valsti


Krievija nav "valsts", bet Putlera sūdos mirktoša Impērija.

Atbildēt

seja

30.08.2019. 19:43

»

Republika®

Sūda valstī sūda armija


kur Jūs redzat valsti ?

Atbildēt

seja

30.08.2019. 19:41

a kas tas par lopu bildē ar šķībām protēzēm ?

Atbildēt

Lielā deva

30.08.2019. 19:32

Labi trenētam un sportiskam džekam 3,5 promiles nav nekas.

Atbildēt

Wats

30.08.2019. 19:28

Pieķēra vienu militāristu brīvā laikā šmigā. No tā Lapsa spēja uzcept rakstu neparko. Es neredzu problēmu, nu piedzērās. Nu un? Dzert tak nav aizliegts brīvā laikā, ne galdniekam ne militāristam. Pat nevērsies policijā, apvainojās ka armija viņam neziņo par to ko cilvēki brīvā laikā dara. Raksts vairāk kā dīvains.

Atbildēt

Brasais kareivis Sveiks

30.08.2019. 18:23

Bez smigas dienests nav dienests !

Atbildēt

zilais lakatins

30.08.2019. 18:22

Kapec ne Raimonds Pauls ne ,,Cikagas piecisi,, un pat ne ,,Prata vetra,, nav uzrakstijusi nevienu varondziesmu par Latvijas armiju un tas varondarbiem Iraka un Afganistana pildot asv paveles un rikojumus so zemju okupacija ?

Atbildēt

smiekligi!

30.08.2019. 18:18

No ka vini mus ,,aizsargas,, ja pasi zog zabakus ,nakts redzamibas iekartas ,bet ieguto naudu nodzer un notriec narkotiku iegadei !

Atbildēt

republiks r

30.08.2019. 17:40

»

Republika®

Sūda valstī sūda armija


sūda pietiekkomam sūda komentētāji!!!

Atbildēt

Republika®

30.08.2019. 16:20

Sūda valstī sūda armija !!!

Atbildēt

par vai pret? pie kājas!

30.08.2019. 14:27

»

E.Sedleniece maksliniece

Kapec jaslepeno Degradeto armiju Zadzibas un piesavinasanas


Nevāvuļo! Armija nevienu krimināllietu nav "slepenojusi"! Šeit runā par disciplārpārkāpumiem un attiecīgi par to piemērošanu, kas ir armijas iekšējā lieta kā jebkuram citam darba devējam! vai tavs darba devējs maz zina, ko tu dari ārpus darba un kādus administratīvos pārkāpumus esi izdarījis? Nedomāju vis! Tāpēc L.L. un līdzīgiem nav nekādu tiesību tikai klikšķu dēļ taisīt rakstus par to, ka kāds karavīrs savā brīvajā laikā ar savu privāto mašīnu ir braucis dzērumā, ir ticis noķerts un arī vēlāk sodīts! Viņš tajā brīdī bija tāds pats pilsonis kā tu!

Atbildēt

E.Sedleniece maksliniece

30.08.2019. 11:40

»

...

lai uzrakstītu nomelnojošu rakstu, nav vajadzīga izpratne un zināšanas. Galvenais ir uzrakstīt, lai pēc tam apķēzītie taisnojas


Kapec jaslepeno Degradeto armiju Zadzibas un piesavinasanas.
Vai vispar cinās ar Narkotiku un Alkohol sergu armija.

Atbildēt

...

30.08.2019. 11:07

»

ivars G

Pilnīgas muļķības,jo kā izriet no raksta satura,tā autoram nav pat elementāras izpratnes un zināšanas par militārpersonu pienākumiem un tiesībām


lai uzrakstītu nomelnojošu rakstu, nav vajadzīga izpratne un zināšanas. Galvenais ir uzrakstīt, lai pēc tam apķēzītie taisnojas

Atbildēt

asars

30.08.2019. 11:05

»

Baznīckunga sala

Laps,ko Šuplinsku nelamā šajā sakarā


Saņēmās,uzpravīja dūšiņu,tagad brauks kādam vecim klāt.

Atbildēt

par vai pret? pie kājas!

30.08.2019. 09:54

Absurda pilns raksts, L.L.! Pirmais, ko autors nav sapratis ir tas, ka militārā disciplīna ir katram karavīram normatīvajos aktos un ar komandiera (priekšnieka) pavēlēm noteiktās kārtības ievērošana militārā dienesta izpildē (Militāra dienesta likums, MDL). Ja karavīrs nepilda militāro aktīvo dienestu - atrodas atvaļinājumā, brīvdienās, brauc ar savu personīgo auto, viņš nav karavīrs, bet gan Latvijas pilsonis, un viņa atbildība par, piemēram, auto vadīšanu alkohola reibumā jau ir administratīva (valsts rosināta), nevis disciplinārā (darba devēja rosinātā) lieta. Te jautājums L.L.: kāds normatīvais akts nosaka, ka Valsts policijai vai citai iestādei, kuras atbildībā ir admin.pārkāpumu konstatēšana, to, ka, sniedzot ziņas sabiedrībai, tai ir jānorāda iespējamā admin.pārkāpēja nodarbošanās? Atvainojiet, piedodiet, tādu Latvijā nav un nevar būt – nedrīkst izcelt tikai noteikta loka personu nodarbošanos, pat dzimšanas gada norādīšana ir absurds. Otrs jautājums: kāpēc netiek prasīts, piem., Izglītības ministrijai norādīt datus par skolotājiem dzērājiem pie stūrēs? Ja karavīrs ārpus dienesta ir izdarījis admin.pārkāpumu, viņam admin.sodu piemēro valsts, nevis darba devējs disciplināro sodu, un armijai par valsts piemēroto sodu var nebūt pat nojausmas - nu nesūta tiesas spriedumus darba devējam kā padomju laikos.

Ir izņēmums, un tā ir otra lieta, ko L.L. nav sapratis. MDL: par prettiesisku rīcību karavīru sauc pie disciplinārās atbildības, administratīvās atbildības vai kriminālatbildības, no viņa piedzen atlīdzību par nodarīto materiālo zaudējumu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Admin.pārkāpumu kodekss (15.p.) skaidro: par administratīvo pārkāpumu, kas izdarīts ārpus aktīvā dienesta pienākumu pildīšanas, karavīru sauc pie administratīvās atbildības uz vispārīgiem pamatiem, bet par administratīvo pārkāpumu, ko karavīrs izdarījis, pildot aktīvā dienesta pienākumus, viņu sauc pie disciplinārās atbildības. Tas nozīmē, ka ja karavīrs (nodarbošanās izpratnē) ir stūrējis dienesta auto reibumā pildot aktīvo dienestu, viņu soda nevis valsts ar admin.sodu, bet disciplināri darba devējs jeb Latvijas armija, kura, ja par to Valsts policija neinformē armiju (Militāro policiju) to var arī neuzzināt. Un trešais – karavīru disciplīnas reglaments (76.p): par karavīram vai zemessargam uzlikto disciplinārsodu paziņo viņam personīgi (ar rakstisku pavēli) vai līdzīgas vai augstākas dienesta pakāpes karavīru vai zemessargu klātbūtnē (ierindas priekšā, dienesta sanāksmē). Mediji vai tā izstrādājumi kā L.L. šeit nav minēti. Tāpat nav minēts, ka būtu jāveic statistiskas datu apkopošana, jo tajā pat reglamentā noteiks: disciplinārsodu uzskaiti karavīra personas lietā un automatizētajā personālsastāva uzskaites sistēmā veic Nacionālo bruņoto spēku vienības personāla struktūrvienība, kurā glabājas karavīra personas lieta.

Ierobežotas pieejamības informācija ir tāda informācija, kura ir paredzēta ierobežotam personu lokam sakarā ar darba vai dienesta pienākumu veikšanu un kuras izpaušana vai nozaudēšana šīs informācijas rakstura un satura dēļ apgrūtina vai var apgrūtināt iestādes darbību, nodara vai var nodarīt kaitējumu personu likumiskajām interesēm. Informācijas atklātības likums nosaka, ka par ierobežotas pieejamības informāciju uzskatāma informācija, kurai šāds statuss noteikts ar likumu un kas paredzēta un noteikta iestādes iekšējai lietošanai, kas var būt arī iestādes – armijas – savām vajadzībām un iekšējo lietošanai, piem., analīzei (kuru, protams, veic ierobežots personu loks), veidota piemēroto disciplinārsodu kopējā statistika. Tā ka autors to “slepenību” smuki, bet nepareizi appušķojis!

Atbildēt

KL

30.08.2019. 07:41

LVM pārraugi sev zobus liek par 10 štukām

Atbildēt

Fēlis

30.08.2019. 06:56

»

street photo

Laba bilde,slikti zobi


Nesen bija raksts par labiem zobiem pa 10 štukām. Gribi arī Pabrikam apmaksāt?

Atbildēt

Universitāte

30.08.2019. 06:31

»

Baznīckunga sala

Laps,ko Šuplinsku nelamā šajā sakarā


Vai tad nu viņa arī tāda ? Nevar būt. Vismaz pēc izskata nevar pateikt.

Atbildēt

sūda-

30.08.2019. 05:36

brāļi!

Atbildēt

Aha

30.08.2019. 04:38

Agonālā reibuma stadija ir sen zināms cionistu kods! Lūdzu, tauta, neuzķeries!

Atbildēt

Nu, gadījās

30.08.2019. 04:33

Un ko tagad, pārdzīvosim par situāciju? Tak nē, strādāsim tālāk!

Atbildēt

ubibens

29.08.2019. 23:21

»

viss vienkārši

ir uzdevums. Gāzt sūdus. Jo vairāk jo labāk


Neliela,no nodokļiem brīva nauda.Tāpat kā par A.Priedīša izplatīšanu.

Atbildēt

street photo

29.08.2019. 23:16

Laba bilde,slikti zobi.

Atbildēt

Baznīckunga sala

29.08.2019. 23:15

Laps,ko Šuplinsku nelamā šajā sakarā?

Atbildēt

Karote

29.08.2019. 22:58

Kaut kur tak bēda jāslīcina. Tā kā mūsu militāristi, normāli, domājoši, interesējošies par profesionālo tēmu, it labi apzinās, cik smieklīgas ir dažādu lūžņu iepirkšanas, cik butaforiska, nevajadzīga, ir šamo varenība modernajos apstākļos,cik anekdotiskas ir nekad nekarojušo ģenerāļu plejādes,cik nožēlojami būt okupantiem kādās āfrikās, jo saimnieks licis, Utt,utjpr. Gribi vai ne, perosnībā notiek konflikts- kas es esamu, ko vērti mani dzīves gadi. Un kas atliek? Atvaļināties žiglāk- pensija tutū, tad jau labāk šķidrā pašterapija,kad pavisam šķērmi. Cilvēki visi, dzīvi.

Atbildēt

Daiga

29.08.2019. 22:26

Slepenība ir tumsas ierocis. Tieši slepenībā sarosās visādi mošķi.un tad notuek visādi brīnumi.
Iespējans, mums derētu pārskatīt visas slepenās normas; cik adekvātas tās ir. Resp.,. Cik lielā mērā tās atbilst Sabiedrības patiesajām interesēm

Atbildēt

Daiga

29.08.2019. 22:21

»

Fēlis

Karavīrs nav cilvēks


Karavīram ir ierocis.

Atbildēt

NBS sūrā ikdiena

29.08.2019. 21:49

Tātad izrādās, ka alkohols patiesībā neizmaina mūsu personību. Kad esi piedzēries, tu joprojām esi tu pats, nevis kāds cits, uz kuru pēc tam novelt vainu par nedarbiem. Alkohols var mainīt to, kā cilvēks interpretē un saprot emocijas, tomēr vainot grādīgos dzērienus mūsu amorālā uzvedībā nedrīkstam.

Atbildēt

jautājums

29.08.2019. 21:17

Kur var izlasīt statistiku par reibumā aizturētajiem Izglītības ministrijai pakļautajiem darbiniekiem, tāpat arī par Veselības, Zemkopības, Finansu, Ekonomikas un citām ministrijām? Ja tādas nav, tad kāpēc Lapsai histērija tieši par Aizsardzības ministriju? Tāpat nav saprotams, no kurienes izzīsts apgalvojums, ka reibumā aizturētais to darījis pildot dienesta pienākumus, jo tikai tādā gadījumā lieta nonāk NBS Militārajai policijai.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Runā, ka...

FotoCilvēce vēl nav noskaidrojusi, kas vai kurš bija pirmais. Kas bija pirmais, vista vai ola? Kā bija patiesībā, kurš to redzēja?
Lasīt visu...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...

3

Uz kopējā fona "Repharm" ir tīri labs un valstiski nozīmīgs koncerns

FotoKatru gadu rudenī atrodas kāds, kas raksta apskatu par šādu tēmu. "Sagadīšanās pēc” katru rudeni farmācijas tirgus sašūpojas, notiek lielākas vai mazākas aktivitātes likumdošanā, normatīvajos aktos, īpašumu maiņā, ražotāju un tirgotāju attiecībās. Vārdu "sagadīšanās" es šeit lietoju tādēļ, ka rudenī tiek izstrādāts valsts budžets un budžetā nekad netiek pietiekami daudz naudas izdalīts medicīnai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

Šorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš...

Foto

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

Politmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas...

Foto

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

Saskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada...

Foto

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

Latvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem...

Foto

Modernā banalitāte

Banalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna...

Foto

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

Jebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida...

Foto

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

Nezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks...

Foto

Partijas pamodušās no miega

Izskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to...

Foto

Objektīvā realitāte

Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai...

Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...