Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par mežizstrādes miera periodu putnu ligzdošanas laikā

Iniciatīva, kas tiks iesniegta Saeimā
07.03.2016.
Komentāri (29)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Mežavecis

25.03.2016. 08:58

»

A.K.

Gan malkai, gan lietaskokiem ciršanas periods vēsturiski ir pats ziemas vidus - decembris, janvāris, kad kokos ir vismazāk sulas. Tikai šajā laikā, pie kam, ievērojot mēness fāzes, agrāk tika iegūti kvalitatīvi kokmateriāli. Tāpēc mēs brīnamies, ka vecu ēku koka daļās pat naglu grūti iedzīt. Cirst mežu...


Lietkokus cirst ziemas periodā, nenoliedzami, ir pareizākais. Taču vēsturiski tam ir sakars tikai un vienīgi ar tautsaimniecības organizāciju. Vēsturiski mūsu zemīte bija agrāra un kokus ziemā cirta no lauku darbiem brīvais darba spēks. Lielākais apaļkoku transportēšanas ceļš bija upes palu laikā. Nebija šodienai līdzīga apmēra mežrūpniecības nozare, no kuras darbības vai bezdarbības ir atkarīga tik liela sabiedrības daļa. Vismazāk koku ciršanai vai neciršanai bija sakars ar putnu mīlēšanās un perēšanas periodu. Dažas mūsu putnologu organizācijas nepārtraukti piesedzoties ar sabiedrības un putnu interešu aizsardzību bīda savu kabatas organizāciju intereses naudas līdzekļu izmakarēšanai no valsts, uzņēmēju un dažādu fondu kabatām. Tautā jau sen tiek lietots tāds termins kā "zaļais rekets". Šie pseido dabas mīļotāji var iet bišu kāpt, būtu labāk aicinājuši taisīt putnu būrus un organizējuši to izlikšanu dabā, bet tam tie ir par slinku.

Atbildēt

Lauķis

10.03.2016. 14:02

Putni jau ir tikai viens no faktoriem, kurus ietekmē mežu izciršana. Otra svarīga meža loma ir tā ūdens regulējošais faktors. Intensīvā mežu izciršana Latvijā jau 2015 gadā ir novedusi pie tā, ka daudzās lauku sētu akās trūka ūdens. Gadu simtu garos pētījumos šī sakarība ir pierādīta, tikai šie pēdējie alkatības pilnie gadi pat valsts institūcijām un Latvijas valsts mežu amatpersonām ir aizmiglojusi acis un traucējusi domāšanu novedot mūsu lauku iedzīvotājus jaunas problēmas priekšā, par kuru bija jau zināms, taču šīs zināšanas tika klaji ignorētas.

Atbildēt

Sandis

10.03.2016. 09:36

Lai samazinātu antropogēno slodzi uz putniem, ornitologi varētu rādīt piemēru un pavasarī nelīst lauka no Rīgas (dažās aizsargājamās vietās apmeklētāju skaits samazinātos par 100%) , Boiko vienreiz varētu pārstāt mocīt gulbjus.Vai melnajam starķim patīk, kad M. Strazds to bāž maisā, lai nosvērtu? Vai sīkajiem putneļiem patīk, ka tos Papē katru gadu ornitologi moka murdos? Vai Bergmaņa kameras nav pie vainas dažu mazo ērgļu vājajām ligzdosanas sekmēm? Vai ornitologi un citi "dabas draugi" nav lielākie medņu traucētāji riesta laikā?
Ar nosaukumu "putnu sargāšana" visai sabiedrībai tiek uzspiests atbalstīt dažu indivīdu hobiju!

Atbildēt

ha-ha

10.03.2016. 09:24

Rīgas putnumīļi jau sagatavo augsni treknai Eiropas struktūrfondu trallināšanai uz nebēdu arī šajā plānošanas periodā? Trekni taču jau padzīvojāt pirms dažiem gadiem,atkal gribas ēst?

Atbildēt

jazeps

09.03.2016. 15:29

atkal zaļie sāk sev punktus krāt  !!!!

Atbildēt

nebūs

09.03.2016. 11:08

tiem ka uzskata, ka darbība mežā būtu noteiktajā laika periodā jāizbeidz, būtu jārēķinās ar to, ka viņiem būtu jāpabaro tie darba darītāji(strādnieki), kuri ir izvēlējušies meža profesijas, jo ne jau cietīs lielās pārstrādes rūpnīcas, tās šim periodam kokus uzkrās no ziemas vai iepirks no kaimiņvalstīm, kurās šādu aizliegumu nav. agrajās kopšanas cirtēs aizliegums tās kopt jau pastāv uz ligzdošanas periodu, tā kā tas nekas jauns nav, un tur arī ligzdo lielākā daļa putnu, izņemot, protams tos, kuri ligzdo dobumos un augstajos kokos, taču, ņemot vērā pēdējo 15-20 gadu dabas aizsardzība nostādnes attiecībā uz kailcirtēm, tad tur tiek atstāti zināms skaits uz ha augošu koku, koku ar dobumiem, koki ar ligzdām, kas apvienoti zem nosaaukuma - atstājamie bioloģiskie koki, attiecīgi, arī tajos ligzdo putni. ornitologu rakstā ir sakatāms kārtējais mēģinājums vnk izspiest naudu no meža nozares, nekas vairāk, un šādas aktivitātes ir katru gadu.

Atbildēt

mežsaimnieks

09.03.2016. 10:49

»

putns_bez_galvas

Labi,saudzēsim dabu, ptniņus un zvēriņis. katru gadu tūkstošiem putnu un dzīvnieku iet bijā uz autoceļiem un dzelzsceļiem. Aizliegsim automašinas un vilcienus, braugsim zirgu pajūgos. Lidmašīnas arī aizliegsim, tās traucē gājputniem, lidosim ar gaisa baloniem vai ar burvju paklājiem...


Pagājušā gadsimta sešdesmitajos jau Ķīnā uztaisīja karu pret zvirbuļiem, bet pēc tam visus viņu sējumus sāka noēst tārpi un kukaiņi, tādēļ zvirbuļus nācās ieviest no jauna.

Atbildēt

Tādi neesam

09.03.2016. 09:26

»

tādi esam?

Neticami, cik jums ir kropla domāšana


Atkal sākas vāvuļošana par tuksnesi Latvijā?

Atbildēt

aizliegums

09.03.2016. 09:12

»

rokfeller

šis aizliegums lieti noderētu meža īpašniekiem un novērstu pašlaik esošo apaļkoku pārprodukciju tirgū, tādejādi paglābjoties no Latvijas Finiera uzspiestā monopola . Lieguma periodu mežsaimnieki lietderīgi varētu izmantot meža atjaunošanas darbos un neradītu lieku spiedienu uz infrastruktūras objektiem...


Igaunijā neviens normatīvais akts neaizliedz cirst kokus pavasara periodā. Igaunijas valsts mežu apsaimniekotājs (analogs mūsu a/s Latvijas valsts meži), ir noteicis aizliegumu cirst kokus savos mežos 2 mēnešus pavasara periodā, tā bija 2011.gadā, kā tagad nezinu. Bet svarīgi saprast, tas ir uzņēmuma vadības lēmums, kas attiecas tikai uz uzņēmuma apsaimniekotajiem mežiem. To jebkurā brīdī uzņēmuma vadība var atcelt un tas nevienam citam ārpus uzņēmuma nav saistošs.

Atbildēt

tādi esam?

08.03.2016. 23:57

»

Vo

Šis ir viens patiesi nelietīgs raksts...


Neticami, cik jums ir kropla domāšana!
Tad, kad putniņi izmirs un koki nokaltīs, naudu ēst nevarēsiet.Taču tad jau būs par vēlu...

Atbildēt

A.K.

08.03.2016. 23:16

»

Dainis

Ja nemaldos tas ir tieši tas periods kad lauku cilveki iet uz mežu malku gādāt


Gan malkai, gan lietaskokiem ciršanas periods vēsturiski ir pats ziemas vidus - decembris, janvāris, kad kokos ir vismazāk sulas. Tikai šajā laikā, pie kam, ievērojot mēness fāzes, agrāk tika iegūti kvalitatīvi kokmateriāli. Tāpēc mēs brīnamies, ka vecu ēku koka daļās pat naglu grūti iedzīt. Cirst mežu pārējā laikā faktiski ir nelietība gan pret dabu, gan kokmateriālu pircējiem. Protams, grūti nosodīt mežacirtēju, kuram šis darbs varbūt ir vienīgais ienākumu avots. Vajadzētu nosodīt tos, kas šādu situāciju ir radījuši vai pieļāvuši.

Atbildēt

Mežavecis

08.03.2016. 22:00

Ja sabiedrības lielajai daļai ir tik liels sašutums par mežu ciršanu, tad šī sabiedrības daļa lai maksā par dīkstāvi tai sabiedrības daļai, kura šajā laikā būs spiesta dzīvot no nezin kādiem ienākumiem. Gribētu dzirdēt, ko teiktu daļa no šiem aizliegumu tīkotājiem ja pašiem ar būtu jādodas piespiedu 3 un vairāk mēnešu atvaļinājumā uz sava rēķina. Tiem kuri šeit komentē reizēm nesaprotot par ko ir runa iesaku iepazīties ar sen spēkā esošajiem MK noteikumiem - Ministru kabineta noteikumi Nr.936
Rīgā 2012.gada 18.decembrī (prot. Nr.71 47.§)
Dabas aizsardzības noteikumi meža apsaimniekošanā.
Kāpēc gan necensties aizliegt lauksaimniekiem pavasara darbus - ar savu nepārtraukto lauksaimniecības tehnikas ducināšanu taču tiek neglābjami traumēta mūsu neirotisko putnu psihe - daudz vairāk putni ligzdo tīrummalu krūmos nekā Pierīgas priežu silos.

Atbildēt

rokfeller

08.03.2016. 19:16

šis aizliegums lieti noderētu meža īpašniekiem un novērstu pašlaik esošo apaļkoku pārprodukciju tirgū, tādejādi paglābjoties no Latvijas Finiera uzspiestā monopola . Lieguma periodu mežsaimnieki lietderīgi varētu izmantot meža atjaunošanas darbos un neradītu lieku spiedienu uz infrastruktūras objektiem( ceļi pavasara periodā). Objektīvais lieguma periods 01.04-31.05.
P.S Igauņiem jau sen šāda prakse,visiem labi.

Atbildēt

Dainis

08.03.2016. 18:12

Ja nemaldos tas ir tieši tas periods kad lauku cilveki iet uz mežu malku gādāt

Atbildēt

Vo

08.03.2016. 16:59

»

Ledus

Izcirtējiem nevis prātiņš par īsu, bet acis aizmiglojusi neizmērojamā alkatība - izcirtīs un pārdos mežu un par iegūto naudu nopirks ķīniešu meslus vai citus "civilizācijas labumus", nedomājot ne par dabas , ne valsts nākotni


Nepareizā vietā tu meklē tās alkatībā aizmiglotās acis! Tiem, kuriem pieder zeme un mežs nemaz tādā alkatībā nevelk to visu nocirst un sapostīt. Nav tādu muļķu, kurš gatavs vietu, kur dzīvo pārvērst tuksnesī ķīniešu mēslu un citu "civilizācijas labumu" dēļ. Tad jau Latvija sen būtu pārvērsta par vietu bez mežiem, kur nekas nav aizsargājams.
Alkatība spīd to cilvēku acīs, kuri tagad uzmetušies par tiem lielajiem dabas sargiem priekš tā, ko citi ir sataupījuši pa šiem vairāk kā divdesmit gadiem no zemes privatizācijas brīža. Alkatība spīd mūsu valstsvīru acīs, jo tie gatavi ne tikai savu valsti un tautu, bet, droši vien, arī savu tēvu un māti par naudu pārdot.

Atbildēt

putns_bez_galvas

08.03.2016. 16:31

»

putns ar galvu

Lumpeņprāta kapitālisti lai bišķi pievelk jostas un uztaisa dīsktāvi! Viss nav mērāms naudā un dzīvot ir tiesības, ne tikai lumpeņprāta kapitālistiem, bet visiem, ko Dievs uz zemes radījis!Cieni citus, lai tavam darbam ir svētība! Saprotams jau, ka lumpeņprāta kapitālistiem ir mērķis ātrāk izcirst visus...


Labi,saudzēsim dabu, ptniņus un zvēriņis. katru gadu tūkstošiem putnu un dzīvnieku iet bijā uz autoceļiem un dzelzsceļiem. Aizliegsim automašinas un vilcienus, braugsim zirgu pajūgos. Lidmašīnas arī aizliegsim, tās traucē gājputniem, lidosim ar gaisa baloniem vai ar burvju paklājiem.
Katru gadu pļaujas un kulšanas laikā aiziet bojā daudz dzīvnieki, aizliegsim zemniekiem zemi apstrādāt un ražu novākt ar traktoriem un kombainiem, lai pļauj ar rokām un kuļ ar spriguļiem.
Starp citu senie latvieši zināja teikt: nebāz degunu svešā sētā.
Pēc komentāra var spriest, ka tev nekā nav ne mežs , ne zeme un tu tik sēdi savā purčika peneļmājas diviztabu dzīvokli un izgā zžulti uz tiem, lumpeņkapitālisiem, kuri ir kaut ko sasnieguši un kuriem ir kaut kas vairāk par kredītiem

Atbildēt

Ledus

08.03.2016. 16:29

»

putns ar galvu

Lumpeņprāta kapitālisti lai bišķi pievelk jostas un uztaisa dīsktāvi! Viss nav mērāms naudā un dzīvot ir tiesības, ne tikai lumpeņprāta kapitālistiem, bet visiem, ko Dievs uz zemes radījis!Cieni citus, lai tavam darbam ir svētība! Saprotams jau, ka lumpeņprāta kapitālistiem ir mērķis ātrāk izcirst visus...


Izcirtējiem nevis prātiņš par īsu, bet acis aizmiglojusi neizmērojamā alkatība - izcirtīs un pārdos mežu un par iegūto naudu nopirks ķīniešu meslus vai citus "civilizācijas labumus", nedomājot ne par dabas , ne valsts nākotni.

Atbildēt

putns ar galvu

08.03.2016. 14:06

»

putns_bez_galvas

Viss ir jauki, bet kurš kompensēs mežisztrādātājiem zaudējumus, par dīkstāvi. Es šaubos, ka to darīs ornitologi un petīcijas parakstītāji. Tie 80%, kuri it kā atbalsta šo aizliegumu ir lumpeņproletariāts un kaut kādi ofisu tārpi kuriem nekas nepieder, kuri savā mūžā nevienu dienu nav strādājuši ražošanā...


Lumpeņprāta kapitālisti lai bišķi pievelk jostas un uztaisa dīsktāvi! Viss nav mērāms naudā un dzīvot ir tiesības, ne tikai lumpeņprāta kapitālistiem, bet visiem, ko Dievs uz zemes radījis!Cieni citus, lai tavam darbam ir svētība! Saprotams jau, ka lumpeņprāta kapitālistiem ir mērķis ātrāk izcirst visus Latvijas mežus un tad ņemt piespiedu dīkstāvi uz mūžu. Kaut gan redzams, ka lumpeņprāta kapitālistiem prātiņs par īsu, lai to saprastu - viņi par nākotni nemaz nedomā. Senie latvieši zināja teikt; ja koki tiek cirsti pavasarī, tad visas no tiem celtās ēkas obligāti nodeg! Tā ka sanāk, ka pavasarī cirstais ir zaudi nesošs kokmateriāls.

Atbildēt

putns_bez_galvas

08.03.2016. 12:21

Viss ir jauki, bet kurš kompensēs mežisztrādātājiem zaudējumus, par dīkstāvi. Es šaubos, ka to darīs ornitologi un petīcijas parakstītāji. Tie 80%, kuri it kā atbalsta šo aizliegumu ir lumpeņproletariāts un kaut kādi ofisu tārpi kuriem nekas nepieder, kuri savā mūžā nevienu dienu nav strādājuši ražošanā, kur tiek radītas reālas lietas. Pārsvarā tie dabas draugi dzīvo, Pļaviekos vai Purvciemā padomju laikā celtā paneļmājā un nekādas materiālas vērtības nav radījuši savas dzīves laikā. Man vienēr ir ļoti dīvaini licies, ka šie lumpeņdabas draugi paši neuzpērk mežus. Kur problēma nodibināt fondu, samest naudu, sapirkt mežus un tur nedarīt neko audzēt dabisko mūža mežu.
Un svarīgi ir tas, ka šāds liegums nav nevienā reģiona valstī. Igauņu mežizstrādātāji jau tā ir priviliģētā situācijā salīdzinot ar Latviju, jo viņiem tiek atmaksāta akcīze par degvieli, līdz ar to Igaunijā koksnes iegūšanas izmaksas ir mazākas un igauņi var piedāvāt izdevīgāku cenu starptautiskajos tirgos.
Tagad ornitologiem un citiem "noderīgajiem idiotiem" ir vēlme vēl vairāk samazināt Latvijas mežizstrāds un kokapstrādes konkurētspēju.

Atbildēt

jojo

08.03.2016. 11:30

Par rakstā minēto tautas vairākumu gan es stipri šaubos. Man liekas,ka zaļie ar lielgabalu cenšas šaut uz zvirbuli-mežs jau netiek katru gadu cirsts visā LV teritorijā, bet aizliegumu viņi grib ieviest visā LV. Tas nav samērīgi. Tas ir tāpat kā savulaik zaļie uzvarēja Šleseru,kurš gribēja padziļināt Irbes jūras šaurumu,lai tiktu uz Ventspili lielāki ķuģi. Kam toreiz traucēja? Zivtiņām peldēt vai putniņiem čivināt? Rezultātā zivtiņas turpina čivināt un putniņi peldēt, bet LV tautsaimniecība pazaudēja miljoniem latu.

Atbildēt

Vo

08.03.2016. 10:31

Šis ir viens patiesi nelietīgs raksts!
Tiek raudātas sāļas asariņas par nabaga aizsargājamiem putniņiem. Varētu domāt, ka nejaukie zemnieki, zemes īpašnieki to vien tik domā, kā iznīdēt dabu sev apkārt. Tāpēc tiek izteikts kvēls aicinājums aizliegt zemniekam vasarā savā mežā nogriezt kādu koku. Var redzēt, ka šie "dabas sargi" dzīvo Rīgā un lauki priekš viņiem ir tikai vieta, kur aizbraukt un atpūsties. Un tur viņu smalko dzirdi drīkst apgrūtināt tikai punu dziesmas un kristaltīru strautiņu čalas. Atgādināšu, ka laukos vēl joprojām dzīvo arī cilvēki. Un ne tikai dzīvo, bet arī smagi strādā, lai nopelnītu sev iztiku. Ja zeme ir mūsu privātīpašums, tad nepieļaujami ir kādam no malas noteikt, ko mēs drīkstam un ko nedrīkstam ar šo savu privātīpašumu darīt. Bet, ja kāds, piemēram valsts, to vēlas darīt, tad par uzstādīto aizliegumu un ierobežojumu radītajiem zaudējumiem, valstij ir arī jāmaksā adekvātas kompensācijas. Lūk, par to tad arī vajadzēja pirmām kārtām cīnīties tiem dabas draugiem un parakstu vācējiem. Un tad mēs savās zemēs audzēsim putniņus, ķērpīšus, gliemezīšus . Bet ne jau uz dabas aizsardzību ir vērsti šie "dabas draugu" centieni! Tie ir vērsti uz zemnieku iznīcināšanu!Par ĀRZEMJU naudu šobrīd tiek veidoti plāni vienotām dabas aizsardzības teritorijām pa visu Latviju. ( par Vecpiebalgu ir raksts šodienas Delfu versijās) Interesanti gan, kāpēc norvēģiem būtu tik svarīga tā mūs dabas aizsardzība? Nav redzēts, ka kapitālisti tā vienkārši svaidītos ar naudu. Izskatās, ka viņiem ir nākotnē tālejoši plāni uz šīm, no zemniekiem aizsargātajām, dabas teritorijām Latvijā.
Nez kādēļ visa tā dabas aizsardzība, kas pie mums tiek realizēta pa lielam ir kā tāda karikatūra, kas nes labumu tikai šīs lietas administrētājiem un naudas apguvējiem, nevis dabai un cilvēkiem. Atcerēsimies kaut vai to cīņu pret cūku mēri. Pirmais lēmums, kas tika pieņemts no valsts puses bija rīkojums sākt privāto mājas cūku izkaušanu. Tajā pašā laikā Rīgā ieklīdušās meža cūkas tika humāni izķertas un kā svarīgas personas vizinātas uz mežu, kur tās palaida vaļā, lai pēc pāris dienām tās atkal atgrieztos Rīgā. Šis process laikam turpinās vēl šo baltu dienu. Un kā tika "humāni palīdzēts" Rīgas kanālā dzīvojošajiem bebriem? Lai viņi negrauztu parka kokus, tika pievesti zari ko grauzt. Vai tā nav visīstākā ākstīšanās?! Protams,ka bebri šiem pievestajiem zariem uzšķaudīja un turpināja savu iesākto. Latvijā aizsargājami ir arī lāči.Un par lāča nogalināšanu ir paredzēts milzīgs sods. Vai tiešām mūsu valstij vajadzētu nodarboties ar lāču audzēšanu?! Lāčiem vieta ir lielos mežu masīvos, taigā, nevis nelielajos mežu puduriņos Latvijā. Lācis ir liels plēsīgs zvērs, kuram nepieciešama arī liela barības bāze.Par lāču nodarītajiem kaitējumiem vai saplosītajiem cilvēkiem gan valsts nav paredzējusi nekādu kompensāciju. Vai jūs varētu mierīgi doties paši vai kopā ar bērniem uz mežu ogot un sēņot, ja zinātu, ka tur klaiņo lāči?
Tā mūsu "dabas aizsardzība" Latvijā ir sākusi pieņemt tādu pavisam kroplus, cilvēkiem naidīgus apmērus. Un tikai tāpēc, ka kantoros sēdoši birokrāti domā, kā dabas aizsardzības lozungu aizsegā "apgūt naudu"!

Atbildēt

Kristīne

08.03.2016. 10:08

Ļoti atbalstu un labprāt parakstītos par šo iniciatīvu, tikai šis balsošanas veids nav absolūti drošs no personas datu aizsardzības viedokļa.

Atbildēt

Daunis Auers

08.03.2016. 10:08

Es jau parakstījos, lai putni netraucētu latviešiem izcirst mežus un iegūt peļņu.

Atbildēt

TV skatītājs

08.03.2016. 09:50

»

omg

Tu tieši esi tas, kuram "liekas


Pēc LNT "Dzīvības lidojuma"programmas ir tā, ka melnie stārķi visi aizgāja bojā ārpus Latvijas. Paši ornitologi raksta, ka olās ir DDT, jeb dusts, kas rada stārķu dzimuma proporciju 80:20( vieķāršos vārdos - nav stārķu dāmu, tikai vīri vien), bet atkal mežizstrāde vainīga.
Manuprāt ornitologiem atkal vajag naudu, jo beigušies vairāk kā 1. milj. euro,m ko 2012. gadā ieguva ornitologu boss, t. sk. no ĀM budžeta, bet mežinieki ornitologiem neko nemaksā, tāpēc arī kampaņa sākusies. Nevar nopietni uztvert viņu bosu, kas rastīja TVNETā, ka Latvijā būšot tuksnesis

Atbildēt

omg

08.03.2016. 09:08

»

hm

Kopš padomju laikiem, kad lauksaimniecības vajadzībām tika izmantots katrs zemes pleķītis, pat ceļa malas, zvēru un putnu skaits ir audzis. Un pamatīgi savairojies, un problēma jau kļūst tāda, ka fauna nereti sāk traucēt cilvēkam. Protams, dabā notiek pašregulācija. Lapsām un vilkiem, vanagiem taču ...


Tu tieši esi tas, kuram "liekas".

Iesākumam sameklē konkrētus pētījumus, kuri apliecina, ka putnu skaits ir audzis. Pie mežirbes, melnā stārķa u.c. meža putniem tu apstāsies, jo tie dati ir tieši pretēji.

Pie tam runa ir par ierobežojumu laikā nevis absolūtu aizliegumu.

Atbildēt

hm

08.03.2016. 07:15

Kopš padomju laikiem, kad lauksaimniecības vajadzībām tika izmantots katrs zemes pleķītis, pat ceļa malas, zvēru un putnu skaits ir audzis. Un pamatīgi savairojies, un problēma jau kļūst tāda, ka fauna nereti sāk traucēt cilvēkam. Protams, dabā notiek pašregulācija. Lapsām un vilkiem, vanagiem taču arī jādzīvo! Bet kāpēc aizliegt meža darbus? Tikai tāpēc, ka dažiem ekscentriķiem "liekas"? Varbūt pilsētas apjozt ar dzeloņstieplēm? Varbūt sākt ar tiem, kuriem "liekas"?

Atbildēt

rakstu no meža

08.03.2016. 01:41

tas varetu attiekties uz kailcirtēm tikai bet nu ok. būtu vairāk brīvdienu

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Šakāļi

FotoTā iegājies, ka vieni zvēri mums simbolizē drosmi un cēlumu, bet citi - gļēvumu un zemiskumu. Tā, piemēram, lauvu mēs dēvējam pat par zvēru karali, bet hiēnām un šakāļiem cilvēku vērtību sistēmā ir visai zīmīgs, bet nožēlojams statuss. Tie reti uzbrūk spēcīgam pretiniekam, tie vareni tikai barā, tie uzglūn slimam vai vājam,      vai vēl neizaugušam, vārdu sakot, tādam, kurš nespēj sevi aizstāvēt.
Lasīt visu...

18

Mums pilnīgi neparedzētām vajadzībām ļoti nepieciešami vēl divi miljoni nodokļu maksātāju naudas

FotoLatvijas Televīzija Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) 2020. gada 15. janvārī iesniegusi informatīvo ziņojumu par vidēja termiņa darbības stratēģijas (2020.-2022. gadam) ieviešanu un kapitālsabiedrības sekmīgai attīstībai nepieciešamiem priekšnoteikumiem. Ziņojumā apkopota informācija par šābrīža situāciju uzņēmumā.
Lasīt visu...

21

Intelektuālā atombumba

FotoCilvēce vēsturiski nesen ieguva atombumbu kā pagaidām efektīvāko līdzekli cilvēku fiziskajai iznīcināšanai. Taču cilvēce vēsturiski vēl nesenāk (no XX gs.70.gadiem) ieguva atombumbu  arī cilvēku garīgajai (apziņas, domāšanas, prāta, uztveres) iznīcināšanai, viņus neiznīcinot fiziski. Arī tas pagaidām ir efektīvākais līdzeklis attiecīgajā jomā. Tik efektīvs līdzeklis garīgajai iznīcināšanai nav ne reliģiskā dogmātika, ne politiski ideoloģiskā dogmātika. Šo līdzekli jāsauc par intelektuālo atombumbu.
Lasīt visu...

21

Mums būtu jāsāk uzvesties kā saprātīgiem vismaz līdz budžeta apstiprināšanai

FotoPēdējās dienās visi jau ir apjukuši no tā ziņu daudzuma, kas ar mediju un sociālo tīklu starpniecību nāk no Rīgas domes gaiteņiem. Izsekot, par ko kārtējo reizi kāds no partneriem ir apvainojies vai izteicis ultimātu, patiešām kļūst grūti, un es atvainojos rīdziniekiem par šo jucekli.
Lasīt visu...

21

2020. No Tuvajiem Austrumiem līdz Baltijai: ģeopolitiskās prognozes ASV un Irānas konflikta kontekstā

FotoĢeopolitiskās prognozes jaunajam gadam no dažādu politologu puses skan neviennozīmīgi un tās atšķiras gan pēc vektora, gan dinamisma - no globāla atomkara briesmām līdz Baltkrievijas iekļaušanai Krievijas iniciētajā “valstu savienībā”. Tomēr vairums ir vienisprātis, ka šis gads solās būt notikumiem bagāts.
Lasīt visu...

21

Pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis top necaurspīdīgi

FotoLatvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Rektoru padomei, Augstākās izglītības padomei, Latvijas Universitāšu asociācijai, paužot iebildumus par necaurspīdīgo procesu, kādā top pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis. LIZDA sagatavojusi priekšlikumus augstskolu pārvaldības modeļa uzlabošanai. Priekšlikumi un iebildumi ir nosūtīti izvērtēšanai IZM.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

500 metru aptieku darbības ģeogrāfiskais ierobežojums jāatceļ, lai veicinātu medikamentu pieejamību un normalizētu zāļu cenas Latvijā

Nevalstiskā organizācija Impact 2040 vērsusies pie Valsts prezidenta, Saeimas deputātiem...

Foto

Atklātā vēstule par ilgtspējīgu un gudru saimniekošanu Latvijas mežos

Mežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas, kas ir pēdējos 250 gados lielākā meža platība. Latvijas meža...

Foto

Pašlaik galvaspilsētu vada Mata Hari, kas iepriekšējos 10 gadus veiksmīgi nēsājusi čemodānus aiz vajadzīgajiem cilvēkiem

Maniem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā...

Foto

Pa Latviju klīst populāra nopūta - “Galvenais, ka šoreiz ir prezidents, par kuru nav kauns”

Tas, ko esmu ievērojis un sen sapratis - cilvēkiem ārpus Latvijas...

Foto

Neredzam nekādu iemeslu, lai kaut ko mainītu partijas darbībā arī pašlaik

Ņemot vērā situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC)...

Foto

Kā Kariņa valdība iespēra zem jostas vietas Latvijai kā tiesiskai valstij

9.janvāra Saeimas plenārsēdē tika izskatīts deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības nespēju pamatot...

Foto

Cerību ideoloģija

Uz planētas pašlaik notiek sīva cīņa par pasaules kārtību. Cīņa notiek starp tiem, kuri vēlas dzīvot daudzpolārā pasaulē, kur pasaules kārtību nosaka vairākas spēcīgas...

Foto

IZM izteikti neieklausās profesionāļu viedoklī un nāk klajā ar nepārdomātiem priekšlikumiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēdējā laikā izceļas ar dažādu noteikumu aktīvu ražošanu, bet tas...

Foto

Vai LTV izplata viltus ziņas?

6. janvārī sabiedrība uzzināja par kārtējām vadošo darbinieku iecelšanām Latvijas TV. Zīmīgi, ka pārmaiņas skārušas tieši atbildīgos par saturu. LTV pavēstīja,...

Foto

„Mediju ekspertes” Rudušas piecpadsmitā darbavieta atbilstoši viņas vektoram būs valsts televīzija

No 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt...

Foto

Laimīgā dzīve ar “suņa s...iem” un prognozēšanas rutīna

Ar svešvārdu “rutīna” neapzīmē vienīgi šablonisku darbību, kad valda ilgi trenēts un stabils, taču ne visai simpātisks automātisms....

Foto

Iniciatīva: valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm

Brīdī, kad valstī trūkst naudas mediķiem, demogrāfijas jautājumiem, ir nepieciešams arī palūkoties, kur varētu ietaupīt...

Foto

Daudzi šeit Latvijā savā apziņā vēl nedzīvo kā Eiropā, par kuru sapņojam

Eiropa. Brīvā Eiropa. Padomju Latvijas laikā tā bija katra latvieša sapnis. Nostāsti par turīgajiem...

Foto

Valdībai jāpievērš uzmanība nepilnībām regulējumā par aptieku izvietojumu

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 18.decembrī, izskatot pieteikumu par Zāļu valsts aģentūras izsniegtām atļaujām aptiekas atvēršanai, atcēla...

Foto

Elektriskā dzīve

Pagātne ir ne tikai notikumiem, bet arī idejām. Notikums bez idejas ir ikdiena, bet notikums ar ideju kļūst par vēsturi. Pagājušā gadsimta otrajā gadu...

Foto

Pagātnes fakti tagadnei

Latvijas sabiedrības kādā daļā joprojām saglabājas speciāli iezombētais melīgais priekšstats par “perestroiku/atmodu”. Daudzi turpina slavēt tādus VDK sameistarotos pseidonacionālos mistrojumus kā LTF, LNNK,...

Foto

Lai arī pamazām, tomēr tiesiskā situācija Latvijā uzlabojas

23. decembrī Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu Satversmei atzinusi normu, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas...

Foto

Datu valsts inspekcijas direktore jaunu izaicinājumu priekšā

Datu valsts inspekcijas vadītāja amatā tiku iecelta 2016.gada 5.aprīlī, neilgi pirms tika pieņemta Vispārīgā datu aizsardzības regula (2016.gada 27.aprīlī)...

Foto

No kā mums lūgt svētību jeb svētība vai lāsts?

Šajos Ziemassvētkos arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs aicina iznīcināt ļaunumu savās dzīvēs. Šai sakarā minēšu kādu piemēru, kur no...

Foto

Objektīvais faktors

Eksistenciālajai traģēdijai, kas latviešu tautā turpinās jau gadus trīsdesmit un izteikti triumfālu pakāpi ir sasniegusi “6.oktobra paaudzē”, ir objektīvs faktors. Tāds faktors patiešām eksistē...

Foto

Notiek sorosītu bezprecedenta uzbrukums Valsts policijai

Pēdējās dienās lielu vairumu Latvijas masu mediju ir pāršalkusi ziņa, ka it kā kāda persona terorizējot un vajājot žurnālistu organizāciju Re:Baltica un...