Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Krūmiņš

02.02.2017. 08:18

Te tagad divi raksti par to, kā latvieši mīl savu valodu. Smiekli nāk,kā šie mīl. Gatavi māti nodot un kur nu vēl valodu. Nav cilvēki labi un vērtīgi.

Atbildēt

Komentārs

31.01.2017. 15:18

Precizēju. Tas, ka nav sabiedrības pasūtījuma par tēmu, nerada pieprasījumu pēc izpētes.

Atbildēt

>> es vēl

31.01.2017. 15:00

Pārbūves jeb "perestroikas" jautājums ir ne tikai aktuāls, bet arī būtisks. Diemžēl, nespēja distancēties, arī pasūtījums nedod iespēju to objektīvi izvērtēt.

Atbildēt

Es vēl

30.01.2017. 13:06

gribu teikt, ka tā perestroika daudziem ir pie vienas vietas.

Atbildēt

Okšķeris

29.01.2017. 16:59

Latviešu nākotne ir politiķis Kaimiņš un akadēmiķis Žulis.

Atbildēt

Komentārs

29.01.2017. 15:30

A.P. nisa ir pieprasīta un vajadzīga. Autora ražīgums ir liels pluss neremdināmajā un mainīgajā pieprasījumā. Arī tas, ka jautājums tiek skatīts no morāli ētiskā aspekta ir aktuāli. Par nožēlu, A.P. iecienītais pārliecināsnas stils - bezjēdzīga apsaukāsana, neļauj autoru uztvert ne kā morālo garantu, ne kā patiesības nesēju. Arī secinājumu daļa ir ar tendenci pārtapt par apgriezti pretēju raksta loģikai.

Atbildēt

Eduards Lunis

29.01.2017. 10:55

---Ar šausmām aptvēru-KAS MĒS TE ESAM!? Mūsu rīcība atbilst situācijai, kad slīkst mūsu mīļots, tuvs cilvēks, bet mēs štukojam...!?
MĀCIETIES NO ASV EKONOMIKAS PROFESORA M. HADSONA! SAVĀ PĒTĪJUMĀ-LATVIJAS NEATKARĪBA IR NOZAGTA- IR IETEIKUMS- NEKAVĒJOTIES VEIKT LATVIJAS VARAS AUGŠGALA NOZIEGUMU STARPTAUISKU IZMEKLĒŠANU UN SODĪŠANU!? JAU 2009. G. 23. SAPTEMBRĪ TIKA PUBLICĒTS ,,NEATKARĪGAJĀ AVĪZĒ!
-un tie nav visi varturu noziegumi pret Latviju, Tautu , Satversmi! LŪK , PAR KO IR JĀRUNĀ, JĀRAKSTA,BET JAU IR JĀRĪKOJAS!

Atbildēt

Griša

29.01.2017. 10:00

Es atbalstu latviešu ķēniņa Grantīņa portā ieteikto ideju rakstīt Trampam vēstuli, lai Tramps zvana Putinam un krievi atkal nāk latviešus glābt no mežonības. Grantiņš jau rakstot vēstuli ar lūgumu krieviem nākt uz Latviju glābt latviešus no mežonības.

Atbildēt

Edīte

29.01.2017. 09:49

Katra pasniedzēja raksta pareizību apstiprina komentāri, kuros atklājās šausmas par mūsu cilvēkiem.

Atbildēt

Okšķeris

29.01.2017. 09:43

Šodienas dzīve ir nevis identitātes nostiprināšana, bet gan identitātes zaudēšana.Degradācija sākās ar elites degradāciju (deklasētu intelektuāļu rašanos); tai seko inteliģences degradācija. Process noslēdzās ar „tautas” degradāciju – filistru/masu cilvēku pārpilnību; proti, dzīvnieciskiem avīžu lasītājiem (tagad jāsaka – komentāru ūdensgalvām) ar balstiesībām.

Atbildēt

Apsveikums

29.01.2017. 09:22

Nav slikti, ka Tvaika ielas iemītniekiem ir savs pravietis, kura murgojumus apspriest pēc nomierinošu medikamentu iedzeršanas. Izrādās, ka internetā var vāvuļot pat tādi, kam smadzenes izoperētas, un to vietā salikti salmi, sūnas un vēl kaut kas tāds. Tā turpiniet!

Atbildēt

Komentārs

29.01.2017. 02:46

Domāju, A.P. ir izkopis skolotāja/misionāra tēlu; apzināti distancējas, izslēdz sevi no sludinātajām konstrukcijām. Autors ir it kā latvietis, zinātnieks, bet ar iracionālu loģiku, kas balstīta uz demagoģiskiem apgalvojumiem, nekritiskiem vispārinājumiem. Kas mulsina? Atsevisķos A.P. komentāros, pie "neordināriem" rakstiem pazūd iemidzinosā, iecentrētā retorika, senilais stils un atklājas pārsteidzosi skaidri , racionāli, reāli, domājoss pasaules pilsonis.

Atbildēt

>> Blondīne

29.01.2017. 02:33

Siers par velti, kā zināms, ir tikai...

Atbildēt

Edge

28.01.2017. 22:31

»

Žulis >>>Okšķerim

Paskaidro, kādā veidā latviešu tauta lai izlabo tās kļūdas Satversmē, ja latviešu tautai pār tagadējās Latvijas valsts Satversmi nav pilnīgi nekādas noteikšanas. Tikpat labi tu varētu aicināt latviešus kaut ko mainīt ASV konstitūcijā. Ja tu domā, ka vara Latvijā pieder latviešu tautai, tad es lūgšu ...


"Neatkarības 20 gadi pagājuši tādā ētiski morālā nihilismā." A.Mauriņš, LU emeritētais profesors
(LA, 26.03.2010.)
====================================================
Ir izdarīts tas, kas bija vajadzīgs - DDD - depopulācija, deindustralizācija, deracionalizācija. Vai tad šis esošais, nevis izfantazētasi DDD nav okupētas un kolonizētas valsts pazīmes? Jau tuvākajā laikā Latvijā ieradīsies NATO karaspēks (pirmais 1000), tāpēc "tīrie dzintari" var sākt stobrus ieeļļot, par deboļševizācijas "varoņdarbiem" 1941.g. atcerēties - H.Cukuru&V.Veisu paslavēt.

Atbildēt

Žulis >>>Okšķerim

28.01.2017. 21:52

»

Okšķeris

Konstitūcija...


Paskaidro, kādā veidā latviešu tauta lai izlabo tās kļūdas Satversmē, ja latviešu tautai pār tagadējās Latvijas valsts Satversmi nav pilnīgi nekādas noteikšanas. Tikpat labi tu varētu aicināt latviešus kaut ko mainīt ASV konstitūcijā. Ja tu domā, ka vara Latvijā pieder latviešu tautai, tad es lūgšu nosaukt to gadu, kad Latvijā pēc "dziesmotās revolūcijas" ir īstenota starptautiski reglamentētā deokupācijas un dekolonizācijas procedūra, kas ir neatņemama sastāvdaļa okupētas un kolonizētas valsts atbrīvošanai no okupācijas varas jūga. Ja tas nav izdarīts (un tas nav izdarīts!), tad runāšana par kaut kādu kļūdu labošanu valsts Satversmē, kuras rezultātā šeit kaut kas varētu mainīties uz labo pusi ir tikai tukša pļāpāšana.

Atbildēt

Okšķeris

28.01.2017. 21:22

Konstitūcija
Bieži savos tekstos atgādinu par nenormāli daudzajām loģiskajām, gramatiskajām un stilistiskajām kļūdām Satversmē. Tas ir ļoti nopietni. Pārāk nopietni. Mana pozīcija ir vienkārša: kamēr netiks izlabotas kļūdas Satversmē, latviešu tautu nevar uzskatīt par pilnvērtīgu tautu. Katras tautas dzīvē ir tāds līmenis, kurā nedrīkst būt neviena kļūda (visplašākajā nozīmē). Valsts konstitūcija arī pieder minētajam līmenim. Tautai ir jāprot uzrakstīt savas valsts konstitūciju.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

28.01.2017. 20:30

»

švamme

Denis=A.P.=Okšķeris=Arturs Priedītis: Atsvešinātība no pārējiem indivīdiem ātri izvēršas atsvešinātībā no sabiedrības morāles...


Kā nu nav ierindojis ! Ir ! Viņa dzīvesbiedre ir jebrejiete(nejaukt ar ebrejieti). Un, kā saka Kļimovs, ja sieva ir jebreika(žīdiete-hazāriete), tad vīrs pilnībā kļūst par šīs sektas pārstāvi, ar visām no tā izrietošajām politiskajām sekām. Jo ļaunums, kāds mīt Priedīti, ir prātam neaptverams... .Viņš, nebaidoties no sekām, kādas varētu būt par tāda veida holokausta sludināšanu pret latviešu tautu, vienalga to dara. Dara tāpēc, ka aiz viņa stāv Izraēla.

Atbildēt

švamme

28.01.2017. 20:09

»

Žulis

Kā parasti, Priedīša kungs sava raksta konstatējošajā daļā gan visai pareizi izgaismo pašreizējo situāciju, bet raksta skaidrojošajā daļā, viņa skatījums pēkšņi kļūst visai šaurs – viņš runā tikai par to, kas atbilst viņa sludinātajam postulātam (pie visa vainīga latviešu tauta) un veikli apiet vai ...


Denis=A.P.=Okšķeris=Arturs Priedītis: Atsvešinātība no pārējiem indivīdiem ātri izvēršas atsvešinātībā no sabiedrības morāles.

Mani vienmēr ir interesējis: kur Priedītis ierindo sevi šai sabiedrībā? Un kāpēc nav darījis neko, lai šo situāciju novērstu, vai labotu?

Atbildēt

Edge

28.01.2017. 19:47

»

Blondīne

Daudzi to Priedīti lamā, bet


Ko filozofi var dot valstij?
Jurģis Šķilteris:"Skatījumu uz norisēm kopsakarībās. Jautājums, vai tas notiek Latvijā."
(Izsprucis no vārīšanās. IR, 30.06.2010.)
====================================================
Nav pieprasījuma pēc realitātes skaidrojuma - sabiedrības vairākumu neinteresē patiesība. Tagad katram pašam nākas "rakt", diemžēl, bet laiku kādā jādzīvo izvēlēties nevar. Bet gan Šķiltera vai Šuvajeva kungi savas pensijas gados kļūs aktīvāki patiesības (realitātes) atklājēji!

Atbildēt

Žulis

28.01.2017. 19:41

Kā parasti, Priedīša kungs sava raksta konstatējošajā daļā gan visai pareizi izgaismo pašreizējo situāciju, bet raksta skaidrojošajā daļā, viņa skatījums pēkšņi kļūst visai šaurs – viņš runā tikai par to, kas atbilst viņa sludinātajam postulātam (pie visa vainīga latviešu tauta) un veikli apiet vai noklusē visu to, kas neatbilst šai, viņa uztverē neapstrīdāmajai aksiomai. Viņš morālo nihilismu un morālā garanta trūkumu izskaidro ar it kā tikai sabiedrības iekšienē notiekošiem procesiem, bet neviena vārda nerunā par šo procesu virzītājiem un vadītājiem, kas ir īstie vainīgie pie pašreizējās situācijas Latvijā.
Viņš gan ieminas ka amorāla šauras padomju valdošās grupas slepenā apņēmība privātīpašumā iegūt tautas īpašumus radīja „ perstroiku” un „prihvatizācijas” amorālisms nekavējoties atsaucās uz visas sabiedrības tikumisko tonusu, taču uzreiz, lai piesegtu šo padomju komunistu un čekistu vainu un lomu notikušajā sabiedrības degradācijā, sāk runāt par it kā visai tautai piemītošu morālo nihilismu, kurš izveidojies „vairākās paaudzēs ar neslēptu skaudību lūkojoties uz Rietumu iedzīvotāju materiālo labklājību”. Tātad atkal iznāk, ka internacionālā, komunistiskā padomju kliķe ne pie kā nav vainīga, bet pie visa vainojama ir tā sabiedrība, jeb tauta, kas visus padomju gadus ar skaudību lūrējusi uz Rietumiem. Itin kā padomju laiki būtu bijis kaut kāds morālas apgaismības laikmets, kuru šī sabiedrība, jeb tauta tagad ir ar kājām samīdījusi. Īstanībā gan Priedīša pieminētie „plebejiskie sapņi kļūt miljonāram, bagātam biznesmenim, lepni braukt ar „Bentley” pulsēja nevis sabiedrības vai tautas, bet gan viņa idealizētā komunistu režīma vadoņu galvās, kuri jau padomju laikos iepirkās specveikalos un atpūtās specsanatorijās, bet kuriem pašu izsludinātā komunisma ideoloģija un morāle tomēr traucēja piepildīt šos savus „lielos” sapņus. Tāpēc viņi ar „perestroikas” palīdzību, atmetot gadiem kultivēto liekulību, šo komunisma ideoloģiju vienkārši aizsvieda mēslainē. Noticot „perestroikas” lozungiem un it kā piešķirtajai neatkarībai, sabiedrība gan sarosījās, bet nekur tālāk par sarosīšanos tā arī netika, jo visa reālā vara un materiālās vērtības tā arī palika bijušo kompartijas, čekas funkcionāru un kriminālu elementu rokās, kuri prasmīgi un saliedēti tālāk veidoja savām vajadzībām un kapitālistiksajai sistēmai atbilsošu valsts pārvaldes aparātu. Pie šim pārvaldes aparātam piemītošās amoralitātes, tāpat kā pie mūsdienās tautas un sabiedrības lielākajai daļai atņemtā morālā garanta, tautu un sabiedrību vainot nav pamata. Sabiedrība un tauta pie varas Latvijā pa visiem šiem formālās brīvības un neatkarības gadiem, NAV BIJUSI NEVIENU DIENU! Tieši otrādi, valdošais režīms labāko padomju tradīciju garā visus šos gadus ir centies iznīcināt latviešu tautā nacionālismu un patriotismu. Jo tieši NACIONĀLISMS ir tā ideoloģija, kas tautai dod morālo garantu un likvidē morālo nihilismu, izvirzot skaidrus, morālus kritērijus un nospraužot skaidrus mērķus visās valsts attīstības jomās. Tas tā pavisam īsi.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

28.01.2017. 19:12

»

Blondīne

Daudzi to Priedīti lamā, bet


Viss jau gandrīz būtu pareizi, ko Arturs saka, bet viņam ir kada "iedzimta" nelaime, pie visa vainot latviešu tautu ! Apzināti neredzēt to, ka šīs nelaimes īstenotāji ir cionisti un sekta, kas to pārstāv... .

Atbildēt

Fēlis

28.01.2017. 18:54

,,Sākās masveidīga dzīšanās pēc naudas un mantas''. Vai tad kas cits bija gaidāms no gadu desmitus badinātas tautas? Ja krievu laikā ,,ņesuni'' čiepa cik varēja, tad te nu viņiem pavērās plašumplašais darbības lauks, jo padomija bija veikusi pārāk smagus smadzeņu bojājumus.Džinsu un košļenes elitārismu nomainīja daudz dārgākas mantas.

Atbildēt

Blondīne

28.01.2017. 18:45

Daudzi to Priedīti lamā, bet....
diemžēl viņš ir vienīgais, kurš mēģina rast skaidrojumu mūsdienu dzīves uztverei.
Pārējie filozofi vai nu rakņājas TĀLĀ pagātnē, vai vienkārši pelna naudu. Diemžēl!

Atbildēt

reptilis

28.01.2017. 18:38

Tieši tā arī jāraksta -īsi..konkrēti...neizplūstot...ieliku plusu.

Atbildēt

>> A.P.

28.01.2017. 16:46

Vara + nauda + mēdiji + nespēja nodrosināt kontroli = sabiedrības morāles garants (pēc A.P.).

Atbildēt

>> Deniss

28.01.2017. 16:36

Apgalvot, ka morāles nesējs ir sakņots vienīgi un tikai aristokrātijā - ir nekritiski. Latviesu tautas kultūra senākā un nesenā pagātnē apliecina skaistā un labā vienību.

Atbildēt

Tā arī

28.01.2017. 16:15

paliks: Varai nav sevi jāapgrūtina ar morālā garanta pienākumiem.

Atbildēt

DENISS

28.01.2017. 16:05

Uvertīra
Rietumeiropas un Austrumeiropas cilvēcisko padibeņu sinhronizācijai bija zināma priekšspēle, sagatavojot ģenētisko augsni cilvēcisko atkritumu perspektīvām sociāli politiskajos procesos. Daļēji priekšspēle bija kopīga, daļēji atšķirīga abām Eiropas mentālās kartes daļām. Kopīgais bija aristokrātijas iznīcināšana fiziskā veidā un politiskā veidā, kā tas bija Rietumeiropā t.s. buržuāzisko revolūciju rezultātā. Austrumeiropā aristokrātiju centās fiziski iznīcināt tajās zemēs, kurās tā bija vēsturiski izveidojusies.Atšķirīgais ir saistīts ar tautu vispārējo attīstību – civilizētības un kultūras attīstību. Rietumeiropā tautu vispārējā attīstība bija ilgusi gadu tūkstošiem. Austrumeiropas tautas pa lielākajai daļai ir jaunas tautas. Tās pieņēma kristietību apmēram 1000 gadus vēlāk nekā rietumeiropieši. Jauno tautu morālā un intelektuālā kapacitāte nevar būt tāda, kāda tā var būt senām tautām, ģenerējot plašu un dziļu inteliģences un intelektuāļu slāni, kas vienmēr ir attiecīgās tautas morālais un intelektuālais garants.Latviešu tauta izrādījās ļoti piemērota gan ģeopolitiskajai diktatūrai, gan „perestroikai”, spējot nodrošināt morālo un intelektuālo atbalstu, kā arī kadru neizsmeļamu kontingentu gan amerikāņiem, gan krievu komunistu odiozajai elitei. Latviešu vispārējās attīstības līmenis izrādījās adekvāts abiem procesiem. Valsts politiskā neatkarība un nacionālā suverenitāte, godīgums un taisnīgums, tiesiskums un cilvēciskums latviešiem izrādījās tukša skaņa. Noteikti tai latviešu daļai, kura sevi sauc par inteliģenci. Toties tukša skaņa nav ZBS kaislībām - Zagšanas, Blēdību un Stulbuma kaislībām.

Atbildēt

Eduards Lunis

28.01.2017. 15:58

---Kaut kas vēl drusciņ pietrūka!? Bet vienalga -derīgs raksts!Paldies!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Atkal par kristieti Aldi

FotoNav noslēpums, ka Aldis Gobzems sevi uzskata par ticīgu kristieti. Aldis par to savā Facebook lapā ir vairākkārt rakstījis kopā ar lūgšanām, kurās viņš lūdz Dievam daudz dažādu lietu. 
Lasīt visu...

12

To visu es ar saviem atbalstītājiem, bet šī partija nav “Gobzema partija”, šī partija ir mūsu

FotoUz šo ierakstu mani pamudināja periodiski komentāros lasāmā doma “Gobzems neko nedara”. Esmu par šo tēmu jau izteicies un ne reizi vien, bet, acīmredzami jautājums kādam, kurš nesaprot, ir aktuāls, kas arī ir saprotami.
Lasīt visu...

21

Kāda ir atšķirība starp antidemokrātisko, totalitāro režīmu Latvijā un normālu Rietumu demokrātisku valsti

FotoManas, Aivara Lemberga Satversmes 94.pantā garantētās tiesības uz brīvību Rīgas apgabaltiesa ir pārkāpusi. Šādu Rīgas apgabaltiesai neglaimojošu slēdzienu ir noteicis Latvijas parlamenta ieceltais Tiesībsargs, kurš uzrauga cilvēktiesību ievērošanu Latvijā. Kāda ir tiesas reakcija, kādas darbības veic tiesa, lai novērstu Satversmes 94.pantā man garantēto cilvēktiesību uz brīvību pārkāpumu? Nekādi un nekā! Pilnīga ignorance!
Lasīt visu...

18

Uzticēšanos un naudu ārstiem, nevis ierēdņiem, – tā ir atslēga vakcinācijas procesa uzlabošanai

FotoLatvijā pakāpeniski atkal pieaug COVID-19 izplatība, un valdība, nespējot panākt vakcinācijas aptveres rādītāju uzlabošanos, ķeras pie piespiedu mēriem. Saeimā iesniegts likumprojekts par obligātu vakcināciju atsevišķām strādājošo kategorijām: izglītības, veselības aprūpes un sociālās jomas darbiniekiem. Tos, kuri nevarēs uzrādīt atbilstošu sertifikātu, draud atlaist no darba.
Lasīt visu...

21

Ārstu biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu

FotoLatvijas Ārstu biedrība (LĀB) iestājas par vakcināciju kā pašlaik drošāko un efektīvāko Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekli, bet ir kategoriski pret vakcinācijas loterijas rīkošanu. LĀB uzskata, ka fiskālu stimulu izmantošana sabiedrības veselības veicināšanā ir pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos. Biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai.
Lasīt visu...

12

Tauta NAV ēzelis!

FotoMūsu valdībā lielai daļai partiju azartspēles (tostarp loterijas) ir tīkamas: tas ir viņu asinsritē kā barojošs mātes piens. Ne velti parlamentā viskaismīgāk tiek debatēti ne jau tautas labklājībai būtiskie, bet gan azartspēļu biznesam svarīgi jautājumi.
Lasīt visu...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

Lursoft