Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Rand

31.03.2018. 03:25

Super!
Mārtiņš Ķibilds piesaista investorus caur "ADRESES"

Atbildēt

Re ko

18.01.2017. 13:07

Latviešu tauta izrādījās ļoti piemērota gan ģeopolitiskajai diktatūrai, gan „perestroikai”, spējot nodrošināt morālo un intelektuālo atbalstu, kā arī kadru neizsmeļamu kontingentu gan amerikāņiem, gan krievu komunistu odiozajai elitei. Latviešu vispārējās attīstības līmenis izrādījās adekvāts abiem procesiem. Valsts politiskā neatkarība un nacionālā suverenitāte, godīgums un taisnīgums, tiesiskums un cilvēciskums latviešiem izrādījās tukša skaņa. Noteikti tai latviešu daļai, kura sevi sauc par inteliģenci. Toties tukša skaņa nav ZBS kaislībām. Zagšanas, Blēdību un Stulbuma kaislībām.

Atbildēt

Edge

16.01.2017. 00:16

»

Okšķeris

„Prihvatizācija” ģenerēja cilvēkus, kuri ir ieinteresēti ekonomiskajās un finansu mahinācijās, monopolizācijā, korupcijā, valsts paternālismā, mazā un vidējā biznesa nepieļaušanā.Sociālisma lielākā nelaime bija cilvēka iniciatīvas apspiešana. Privātā iniciatīva tika pieļauta vienīgi valsts labā, bet...


"Gribi labāk dzīvot, iemācies veikli kustēties!"
Spilgtākais "cilvēku iniciatīvas apspiešanas" piemērs - "Puķu audzēšana pārdošanai ārpus padomju Latvijas robežām sākās 50. gados, savukārt 8. martā populāro tulpju masveida uzziedināšana Krievijas tirgum - 1962. gadā. Daži ar šīs smaržīgās un skaistās preces realizāciju nodarbojās pašu spēkiem, taču vairums izmantoja Dārzkopības un biškopības biedrību, kuras pamati likti 1958. gadā.
Latvijā padomju gados audzēja galvenokārt tulpes, narcises, lilijas, mežvīteņus, rozes un gladiolas. Droši var apgalvot, ka 80. gados Latvija bija viena no līderēm Padomju Savienības puķu tirgū. Tolaik igauņi specializējās gurķu, bet lietuvieši - kažokzvēru audzēšanā. Starp citu, sociālistiskajai valstij tas nepatika, tāpēc Lietuvas likumdošana ierobežoja oficiāli atļauto nutriju mātīšu skaitu audzētavā. Lai šo normu apietu, lietuvieši krātiņus turēja pāri robežai - Baltkrievijā.
Daži puķu audzētāji valsts darbā nestrādāja, citiem tā bija blakusnodarbe, kas tomēr deva ievērojamāko ģimenes budžeta papildinājumu. Bijušais Dārzkopības un biškopības biedrības vadītājs, politiķis Andris Ārgalis zina, ka lielai daļai Siguldā dzīvojošo ārstu un zinātnieku darbs ar puķēm bija tikpat svarīgs, cik pamatprofesijai atvēlētās diennakts stundas. Puķu audzēšana bija nopietna nodarbe ar solīdiem ienākumiem - Siguldā vien aptuveni 200 Dārzkopības un biškopības biedrības biedru savulaik Krājkasē noguldīja vairāk nekā 100 000 rubļu." Puķu bizness padomju gaumē (žurn. Leģendas/Senioriem.lv)

Atbildēt

Okšķeris

15.01.2017. 21:18

„Prihvatizācija” ģenerēja cilvēkus, kuri ir ieinteresēti ekonomiskajās un finansu mahinācijās, monopolizācijā, korupcijā, valsts paternālismā, mazā un vidējā biznesa nepieļaušanā.Sociālisma lielākā nelaime bija cilvēka iniciatīvas apspiešana. Privātā iniciatīva tika pieļauta vienīgi valsts labā, bet nevis cilvēka paša labā. Valsts visu gribēja pati izlemt un cilvēkiem bija jāpakļaujās valsts lēmumiem.
Austrumeiropā tagad kapitālismā privātā iniciatīva tiek apspiesta vēl vairāk nekā sociālismā. To dara ne tikai valsts, bet arī oligarhi, biznesmeņi-monopolisti. Valsts likteni nosaka tie, kuriem patiesībā valsts nemaz neinteresē. Viņiem interesē tikai sava labklājība.

Atbildēt

Vai

15.01.2017. 16:24

»

Šeit ir darbs

Šeit ir darba "KAPEIKU STRUKTŪRĀM"- troļļiem. Viasmaz sātana grašus atļauj pelnīt, ja citu neko neprot tautas labā. Naidu kurinat - arī darbs, kapeikas lasīt salonos zem galda - arī darbs


tad šeit maksā par trollēšanu šajā portālā? Trollis ir, bet vai viņam maksā? Liek trollēt noteiktus darbus, bet vai par to maksā?

Atbildēt

Šeit ir darbs

15.01.2017. 15:50

Šeit ir darba "KAPEIKU STRUKTŪRĀM"- troļļiem. Viasmaz sātana grašus atļauj pelnīt, ja citu neko neprot tautas labā. Naidu kurinat - arī darbs, kapeikas lasīt salonos zem galda - arī darbs.

Kapeišniki strādā.

Atbildēt

Edge

15.01.2017. 12:34

"Latvijas vēstures politika ne vienmēr bijusi efektīva, saka vēsturniece [LU Sociālo zinātņu fakultātes komunikāciju studiju nodaļas profesore] Vita Zelče (IR, 23.08.-29.08.2012)
====================================================
"Kadri izšķir visu!" J.S.
"Pārbūves" mantojums:vēstures politikas īstenotāji - Priedīša kunga paaudzes izaudzinātie kadri.

Atbildēt

Edge

15.01.2017. 12:21

„Perestroika” atbrīvosies no šausmīgajiem meliem, kuri pašlaik Latvijas valdošās kliķes uzraudzībā turpina auļot kā satrakojies lops ar izvalbītām acīm un krampjaini trīcošu ķermeni.
====================================================
Auļoja Priedīša kunga paaudze, kas bija "perestroikas" vadošais un virzošais spēks, - par šodienas to vairs nepateiksi. Sk. diskusijas "Ne mana druva" dalībnieku foto vietnē Satori.lv

Atbildēt

Janis Stings

15.01.2017. 11:31

»

Pomeranču vainadziņš

"Nakama eseja bus par mankurtismu


Mezonigas ciltis parasti esot naidigas pret citam ciltim. Latviesi ka mezoni ir naidigi pret savejiem, ar to izcelas latviesu mezoniba. Latviesu mezoni ka savejo mezoni.

Atbildēt

J.S.

15.01.2017. 11:16

»

Pomeranču vainadziņš

"Nakama eseja bus par mankurtismu


Eseja tacu teikts Tā tas ir tāpēc, ka „perestroikas” unikālā afēra balstās uz mankurtisma divām modifikācijām. Par tām būs runa citā esejā.Vai tiesam visi latviesi ar sajukusi prata?

Atbildēt

Mugurkauls

15.01.2017. 10:34

pšehi ar ziediem un bučošanu sagaidījuši tēvoča sema tanku kolonas,interesanti kā būs latvuviešiem?

Atbildēt

Janis Stings

15.01.2017. 10:12

Nakama eseja bus par mankurtismu.Tas Rietumos ir svess vards.Bet esejas jau ir prieks latviesiem, kuru vecakie cilveki lasija romanu.Uz latviesiem mankurtisms attiecas smagi, jo latviesi pec dabas ir verdziski padevigi un nodevigi. Vini negrib dzivot bez saimnnieka rokas bucosanas, kas nepatik Artura kungam un par ko latviesi vinu aprej.

Atbildēt

J.S.

15.01.2017. 10:08

»

:))

Janis Stings gan tāds nav


Ne, nav Grantina kungs! Es arzemes ierados bez norikojuma.

Atbildēt

Edge

15.01.2017. 00:40

»

es

atceros, ka Gorbačovs vēl 80-to gadu beigās vēl teica, ka viņš ir par sociālismu, un,vai vajag graut sistēmu, no tā var izcelties starpnacionāli kari un citas nelaimes. Lai grautu sistēmu, bija vajadzīgs Jeļcins. Tiesa gan, viņš Latvijai deva neatkarību...


"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas." Aivars Kļavis, rakstnieks (LVportāls)
====================================================
Lai grautu daudz prāta nevajadzēja - tāpēc jau neatkarības laikā galvenās problēmas (demogrāfija, migrācija, labklājība) tikai saasinās, pozitīvu risinājumu nebeidzamās reformās neiegūst. Lai arī vēsturi "groza" - sekas jau nenoslēpt.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

14.01.2017. 21:17

»

Okšķeris

Indokrinācija ir eiropeīdu klasiska īpašība, par katru cenu vēloties citus sistemātiski un ilgstoši pamācīt vai ideoloģiski zombēt, lai citi bez ierunām pieņemtu Rietumu dzīves veidu, domāšanu, izglītību, saimniekošanas formātus utt. Indokrinācija ir vienota ar eiropeīdu velmi citus pakļaut un izmantot...


Protams, Artur, visi "režīmi" nav tik humāni, kā putiniskais, kurš sniedz bezmaksas palīdzības ruku saviem kaimiņiem- gruzīniem, čečeniem, ukraiņiem vai sīriešiem. Un kāpēc piemini tādu "paradīzi stūrīti" kā Osvencimu, bet ne Gulagu ? Vai tāpēc, ka Gulaga dibinātāji bija no tev tik mīļotās tautas ? Šie, Artur, ir tavi mīļcilvēciņi, kuri centās izlabot vāciešu pielaistās kļūdas( Tu taču sacīji: žēl ka vācieši neuzvarēja, tad nebūtu tāds kauna traips pie Baltijas jūrs)... . https://www.youtube.com/watch?v=PWYsZviZD-o

Atbildēt

Okšķeris

14.01.2017. 19:57

Indokrinācija ir eiropeīdu klasiska īpašība, par katru cenu vēloties citus sistemātiski un ilgstoši pamācīt vai ideoloģiski zombēt, lai citi bez ierunām pieņemtu Rietumu dzīves veidu, domāšanu, izglītību, saimniekošanas formātus utt. Indokrinācija ir vienota ar eiropeīdu velmi citus pakļaut un izmantot. Pašlaik ASV politikas stratēģija ir indokrinācijas spilgts piemērs, vēloties valdīt uz planētas. Eiropeīdi nemaz nav spējīgi izjust un respektēt kognitīvo disonansi starp ilgām un praksi no indokrinācijas viedokļa. Eiropeīdu ģeopolitiskā mentalitāte ir akla mentalitāte, nespējot pārvarēt indokrinācijas maldus. Eiropeīdu indokrinācija ir novedusi pie tā, ka Eiropa ir vēsturiski visļaunākais un visagresīvākais kontinents, - par to liecina kari, fašims, nacisms, komunisms, Osvencima, I un II, un III Pasaules karš. Protams, eiropeīdu pārvaldītā Ziemeļamerika cenšas atņemt Eiropas godu būt visļaunākajiem un visagresīvākajiem uz planētas. Taču eiropeīdi 2002.- 2014.gadā zaudēja agrākās indokrinācijas sasniegumus. Islama valsts aktivitātes iezīmē eiropeīdu kolapsu planētas kundzībā.

Atbildēt

es

14.01.2017. 14:06

atceros, ka Gorbačovs vēl 80-to gadu beigās vēl teica, ka viņš ir par sociālismu, un,vai vajag graut sistēmu, no tā var izcelties starpnacionāli kari un citas nelaimes. Lai grautu sistēmu, bija vajadzīgs Jeļcins. Tiesa gan, viņš Latvijai deva neatkarību.
Nezinu gan, vai tagad ir vērts par to diskutēt, kad vēl arvien ir modē vēstures grozīšana.

Atbildēt

Janis Stings

14.01.2017. 09:58

Artura kungs Facebook raksta, ka ta ir cina starp cilvekiem un postcilvekiem. Tramps velas saglabat cilvekus uz zemes, bet vinam to nelauj postcilveki, kuru skaits ir liels +pederasti, muldetaji, slinki, diplomu pirceji utt.Es par to domaju un neredzu iebildumus.

Atbildēt

liela banda

14.01.2017. 03:26

liela banda izmantoja perestroiku ,lai klutu par miljonariem.

Atbildēt

Edge

14.01.2017. 00:56

"Runa ir par pārejas laikmetu. Par mūsu pārejas laikmetu, kurā mums ir gods dzīvot no pagājušā gadsimta 70.gadiem." A.Priedītis: Katastrofas trajektorija (Pietiek.com)
====================================================
Šeit un tagad - esam kustībā, bet vēl nav trajektorijas/vēstures beigas. Pārbūve turpinās, taču prognozes neiepriecinošas (visai cilvēcei):
"Es [A.Ambainis] nebaidos no situācijas, ka tikai 10% cilvēku ir darbs, bet no tā, ka 40% cilvēku paliek aiz sabiedrības borta."
LV portālam: ANDRIS AMBAINIS, skaitļošanas zinātnieks

Atbildēt

Edge

13.01.2017. 23:59

"Acīmredzot galveno atziņu nevajadzēs koriģēt. Galvenā atziņa saglabāsies uz visiem laikiem. „Perestroika” bija katastrofa."
====================================================
Koriģēt vajadzēs galveno mācību, jo "vēstures beigas" jau 1991.g. neiestājās. Nesen piedzīvotā katastrofa nebija pirmā, kura skāra Latviju un Latvijas tautu. Cik tādu līdzīgu nav bijis, sākot jau ar Livonijas Krusta kariem. Pārbūve turpinās - to skaidri apliecina notikumi pēc 2008.g. krīzes - Krievija paņemt Krimu, bēgļi un ek. imigranti pārpludina Eiropu, Brexit, tagad Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu. Kāds būs nākamais pārbūves solis kapitālisma nomaiņas procesā? The End of Capitalism — So What’s Next? Prof. Klaus Schwab, Founder and Executive Chairman of the World Economic Forum.
p.s. Latvijas vēstures politikas "stūrmaņi" jau aktīvi sāk pielāgoties izmaiņām. Palasiet tik uzmanīgāk viņu rakstus, piem. “Jākliedē uzturētais mīts par mūsu senču kalpības garu.” Intervija ar vēsturnieku K.Kļaviņu

Atbildēt

Žulis

13.01.2017. 23:34

Šajā rakstā daudz kas pateikts pietiekami pareizi un precīzi, piemēram: „...pie mums kapitālismu sāka atjaunot tie paši cilvēki, kuri aktīvi līdzdarbojās sociālisma celtniecībā, šīs celtniecības laikā sakrātās valsts bagātības piesavinoties sev un pasludinot par savu privātīpašumu......„Perestroika” sākās daudz agrāk. ..... Vispirms „perestroika” sākās PSRS varas elites gudrākajās galvās....VDK elite saprata un klusu atzina sociālisma celtniecības letālo likteni.”
Taču šai pareizajai faktu konstatācijai seko visai greizs skaidrojums un kopējās ainas raksturojums. Piemēram, sociālisma letālajam liktenim nav nekā kopīga ar cilvēkam piemītošu grēcīgumu kā tādu, bet gan ar to, ka jau no pašiem pirmsākumiem PSRS valdošā elite nodeva tos ideālus, kurus pati sludināja. Komunisma ideoloģija viņiem bija tikai LĪDZEKLIS (instruments) varas sagrābšanai un noturēšanai. Ne jau viņi kalpoja komunisma idejām, bet gan ar šo ideju palīdzību visas PSRS teritorijā dzīvojošās tautas piespieda kalpot sev. Savām savtīgajām vēlmēm, interesēm un savai varas kārei. Palasiet vēsturi par komunistu pastrādātajām zvērībām un jūs sapratīsiet, ka tam visam nav nekā kopēja ar tām vispasaules darbaļaužu draudzības, brālības un vienlīdzības idejām, par ko runā komunisma ideoloģija. Kādu laiku jau var cilvēkus šādi muļķot. Bet to nav iespējams darīt bezgalīgi. Cilvēki, redzot ka „komunisma gaišās ēkas arhitekti” tikai imitē uzticību komunisma idejām, savukārt sāka arī no savas puses tikai imitēt sociālisma celtniecību. Un nelīdzēja vairs ne goda raksti, ne ceļojoši sarkanie karodziņi, ne darba trieciennieku nozīmītes un labāko darba darītāju bidīšu izlikšana goda plāksnēs. Sociālisma celtniecības letālais iznākums kļuva neizbēgams. Vienīgais veids, kā kompartijas funkcionāri varēja saglabājot varu savās rokās un pāriet uz kapitālismu, bija šī viņu pašu izplānotā un realizētā perestroika. Ne par kādu piesardzīgu un pakāpenisku kapitālisma mentalitātes uzpotēšanu, kuru it kā Gorbačovs būtu izjaucis (kā teiktsšajā rakstā), nevarēja būt ne runas. Atšķirībā no Ķīnas, PSRS nebija monolīts veidojums. Lai padomju impērija varētu iekļauties kapitālisma sistēmā, visām „savienotajām republikām” bija jādod formāla patstāvība un neatkarība. Un vēl „gudrajiem un tālredzīgākajiem komunistiem” vajadzēja kaut kā nolikt pie vietas un atbrīvoties no „mazāk gudrajiem”. Tā, ka Gorbačova realizētais perestroikas variants bija vienīgais iespējamais. Un tas arī tika realizēts. Un nav te nekāda perestroikas mantojuma. Ir tikai loģisks perestroikas iznākums. Padomju vara Latvijā turpinās. Tikai tagad šī padomju vara kā sabiedrības pārvaldes instrumentu izmanto kapitālisma un liberālisma idejas (Jā, tieši izmanto, nevis tām kalpo). Lozungi un konstitūcija ir pārrakstīti, sarkani-zili viļņotais karogs un LPSR himna nomainīti ar no Latvijas republikas patapinātajiem karogu un himnu, bet bezsaimnieciskums, draugu būšana, ļaunprātīga varas izmantošana palikusi iepriekšējā. Tas tā pavisam īsi.

Atbildēt

hm

13.01.2017. 22:43

Izskaidrot kāpēc beidza pastāvēt Padomju Savienība nebūs tik viegli. Daudzu procesu ietekmē. Afganistānas karš, zemās degvielas cenas, politisko vadītāju biežās maiņas, idejas strupceļš, saimnieciskās darbības neefektivitāte, Rietumu ideoloģiskā ietekme ... un tā var turpināt un turpināt.
Revolūcijas laikā likumi pārstāj darboties. Noteicošais kļūst spēks, ar kā palīdzību tiek pārdalītas vērtības. Beidzoties revolūcijai, sabiedrība atgriežas pie likumiem, valsts varas un birokrātijas. It kā sākam dzīvi no jauna, no 0. Taču tiem, kuri juku laikos pamanījās iegūt nelikumīgus labumus, par tiem vairs ne vārda.

Atbildēt

Krivs

13.01.2017. 22:26

»

VB

Atradis gan npar ko uztraukties - publiskā vēsture


https://en.wikipedia.org/wiki/Public_history
https://de.wikipedia.org/wiki/Public_History
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F
Kad latvietis izbeigs augstprātīgi izrādīt savu stulbumu un neko nezinot pamācīt citus? Vari paskatīties, kas ir publiskā vēsture, ja proti lasīt, nelga vietējais!

Atbildēt

Prof. Hadsons

13.01.2017. 19:34

Artur, tev frāzes mainās ar izrautiem viedokļiem no konteksta un tu ar to radu "burzmu", prāta sajukumu. Te "vēstures politika", te "publiska vēsture - kas tas ir? Te tu pareizi nosauc, ka visu nejēdzību pastrādāja, es papildinātu - un turpina nejēdzības attīstīt un pārnest uz jauno paaudzi, "perestrikas" nomenklatūra un KGB, specdienesti. Bet tu "grābsties gar visādām frāzēm un terminoloģijā, jauc un atkārto kaut kādā "šurum burum secībā un neproti attīstīt sakarības - SPECDIENESTI un NOMENKLATŪRA jegu un būtību. šadu cita veida frāžu rakstā ir daudz, bet rezuktātā - putra, tu vāries. Savam studentam es tavus rakstus neļautu lasīt, lai nejūk prātā.

Proti, patiesas, pat specgudras frāzes sajaucas ar tukšu muldēšanu, ja neteikt - pēc šizofrēnijas pakāpes. Kopā rakstu var nodēvet par kārtējo murgu, kuru, ja vajadzētu paprasīt manam studentam, lai izlasa tavu rakstu un atstāsta, nekas loģisks viņam nesanāktu, students apstulbtu un apjuktu, domājot, ka es varu par viņu padomāt - students "nevelk", pelēks, neprot izanalizēt pat vienu "nopietnu" rakstu.
Artur, paprasi kādam tev tuvam cilvēkam, lai izlasa tavu rakstu un paklausies, ko viņš par to var pastāstīt, kas viņam no raksta izlasīšanas vienu reizi, paliks atmiņā sarunai, lai atstāsta un tu sapratīsi, ka tavs tuvinieks tevi nevar atstāstīt, ka tavos rakstos, tevī ir daudz gudru, savārstījumu, bet tajos trūkst domas loģiska virknējuma, domas skaidrības, kas tavus rakstus padara murgainus. Atvaino par atklātību, tā turpini, cita tev nav dots.

Atbildēt

Jurmala

13.01.2017. 19:08

truksni eda eda kamer izeda

Atbildēt

Arturs Nagliņš

13.01.2017. 19:07

Internetā par N.Grostiņu: "Dzimis Rīgā 1964. gadā. 1982. gadā beidza Rīgas 2. vidusskolu, līdz 1987. gadam studēja Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, bijis LVU komjaunatnes komitejas sekretāra vietnieks ideoloģiskajā darbā.1987. gadā esot piedalījies aizliegtajos masu protestos pie Brīvības pieminekļa". Kuram te kaut kas vēl nav skaidrs par šī kunga darbību agrāk un tagad?

Atbildēt

Bet

13.01.2017. 18:37

»

Janis Stings

Tas ir pareizi, ka Austrumeiropiesi atskiras no Rietumniekiem ar savu mezonibu un iztapsanu amerikaniem, kas Rietumos visiem nepatik.Latviesi ari nav ciena Rietumos, bet daudzi jau nemaz nezina, kas ir tie latviesi un Latvija kur atrodas. Latvija savu vesturi kroplo pasi latviesi, to es zinu labi


Sauksim Latvijas ultralabējos populistus vārdos: piemēram Marinu Le Penu European Alliance for Freedom viceprezidenta amatā pagājušgad aizstāja latvietis. Prese nepamanīja :) Sauc viņu Normunds Grostiņš un tas ir Eiropā ietekmīgākais latviešu populists. Šaubos vai te viņu vispār atpazīst, bet Briselē gan!

Atbildēt

Atbrivotajs

13.01.2017. 18:23

Ja nebutu atmodas , tad sitadi arturi ilgi sedetu mordovijas gulagos par sitadiem rakstiem...

Atbildēt

Janis Stings

13.01.2017. 17:46

Tas ir pareizi, ka Austrumeiropiesi atskiras no Rietumniekiem ar savu mezonibu un iztapsanu amerikaniem, kas Rietumos visiem nepatik.Latviesi ari nav ciena Rietumos, bet daudzi jau nemaz nezina, kas ir tie latviesi un Latvija kur atrodas. Latvija savu vesturi kroplo pasi latviesi, to es zinu labi.

Atbildēt

Pedro Vokula

13.01.2017. 17:26

ukropakrainā nožņaudz antiputiniskās Krievijas ruporu "Doždj",bet pilnīgs KLUSUMS.Nav nosodījuma no mogerini un rinkas,klusē nulande un baidens;nestāv ar nosodījuma plakātiem pie ukru pārstāvniecības bante un snore,kalniete un iesalnieks,nav tur dubravas gaišā skatiena.Kas tas būs!

Atbildēt

lauķis

13.01.2017. 16:47

Nu nebija ne ,,perestroikas,, ne PSRS sabrukuma.PSRS tika plānveidīgi sagrauta un izlaupita , protams, Gorbačova virsvadībā.PSRS transformējās par ES.
PSRS sagrausana sakās jau tājaja 1978.gadā , kompartijas naudas tika iepludinatas kapitalisma koncernos.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...