Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neticami, bet fakts — arī pēc Krievijas nepieteiktā kara un bruņotas invāzijas Ukrainā, pēc vispasaules nosodījuma par civiliedzīvotāju slepkavībām un pēc Hāgas tribunāla uzsāktās izmeklēšanas par genocīdu atrodas “noderīgie idioti”, kas uzskata — Latvijā tiekot apspiestas krievu tiesības.

Mediji jau pievērsa uzmanību tam, ka kāds “kultūrpētnieks” Deniss Hanovs, uzstājoties “sabiedriskajā” LTV1 kanālā, apspriedis nevis Kremļa uzsāktās asinsizliešanas ietekmi uz sabiedrību, kultūru un cilvēkiem, bet gan “emocionālās ciešanas”, kuras tagad it kā nākoties piedzīvot… krievu tautības cilvēkiem Latvijā:

https://neatkariga.nra.lv/komentari/bens-latkovskis/374862-hanovs-neizmanto-iespeju-pakluset-un-nekaunigi-zelojas-par-smago-krievu-likteni

Deniss Hanovs jūt līdzi “novārtā pamestajiem” krieviem, kas esot pamesti un dzīvojot ciešanās: “Vai nav tā, ka ilgstoši šie cilvēki informācijas ziņā, kultūrprakšu ziņā un arī politiskajā telpā bija pamesti, nevajadzīgi, nezināmi. Būtiska cenzūra bija pirms desmit gadiem notikušais valodas referendums, kuru politiķi ne skaidroja, ne mēģinaja analizēt.” Uz to Twitter lietotājs Aigars Prūsis atbild: “Izejot no šādas greizas demagoģijas, 1991. gada janvārī janvārī mums vajadzēja analizēt, ko esam nodarījuši Rīgas omoniešiem, nevis stāvēt barikādēs.”

https://twitter.com/Prusis/status/1501073160774557701

Tiek izteikti apgalvojumi, ka krievi “ciešot gadījumus, kad pret viņiem izrādot nepatiku”, taču uz konkrētiem gadījumiem norādīts netiek. Policija tāpat nav ziņojusi, ka būtu ierosināts kāds process, piemēram, par sīko huligānismu, piesienoties krieviem “tikai tāpēc, ka krievi”. Tieši pretēji — mītiņa laikā par huligānismu tikusi aizturēta kāda putiniste, kam uzlikts naudassods.

Olga Procevska raksta: “Ilgi nebija jāgaida. Latvijas nacionālistiski orientētie politiķi jau pirmajās karadarbības dienās sāka sacensties ierosinājumos, kas vērsti pret Latvijas krievu kopienu – gan šeit dzimušajiem, gan pēdējos pārdesmit gados no Krievijas iebraukušajiem.” Tomēr konkrēti citāti no konkrētiem politiķiem netiek uzrādīti.

https://pietiek.com/raksti/ne_mana_varda/

Taču faktiski dabā novērojams, ka nevis kaut vienu krievu aizskāruši “par to, ka krievs”, bet gan pretējais. Kremļa atbalstītāji taisījuši piketu pie skolas Daugavpilī, kur izkārti Latvijas un Ukrainas karogi — pēdējo mēģinājuši noraut. Rēzeknē uz koku stumbriem piestiprinātas kartona plāksnes, uz kurām attēlots burts "Z". Siguldā tika sabojāts dzeltenzils ukraiņu atbalsta plakāts ar frāzi par Krievijas karakuģi. Vairāki šādi “izpaudumi” fiksēti, protams, Rīgā.

https://www.apollo.lv/7478841/vairakas-latvijas-pilsetas-paradijusies-kremla-agresiju-un-karu-atbalstosie-z-burti

Soctīklos Ilvars Atgāzis ievietojis bildi no veikala, kur kāda vietējā putiniste uz savas somas uzķēpājusi Z zīmi: “Šodien Ziepniekkalna “Lidl” ieraudzīju šo radījumu, kurš pie izejas vēl uzdrošinājās pateikt "Скоро тут везде будут российские флаги!" Karu slavinošai simbolikai Latvijā nav vietas!”

https://www.facebook.com/ILVARS96/posts/7544238408983929

Vēl vairāk: nevis aizskar krievus “par to, ka krievi”, bet tieši pretēji. “Pie manis tagad LIEPĀJĀ (!) kaut kādi piedzērušies gopņiki gribēja piesieties, jo man bija lentīte ar Ukrainas karogu, krieviski lamājās un prasīja "paskaidrot". Izlikos nedzirdam un spītīgi devos pie tuvākā cilvēku pūļa (par laimi, tas bija tuvu pludmalei). Sasodīts," raksta kāds nelatvietis, kurš lieto kirilicu (!!!(sad)

https://tautaruna.nra.lv/kriminali/375205-virietim-liepaja-megina-uzbrukt-jo-vinam-bijusi-lentite-ar-ukrainas-karogu/

No kurienes Liepājas urlām šāda attieksme? Izrādās, ka Liepājā esošā Krievijas Federācijas konsulāta diplomāts publiski solījis “sodīt liepājniekus”, ja viņam kaut kas nepatiks:

https://neatkariga.com/opinions/375557-russian-consulate-employee-in-liepaja-threatens-latvia-like-putin-did-ukraine-before-invading

Kā ikvienam zināms, viltus ziņas par to, ka “russkij vezģē priķesņājut”, ir viens no Kremļa propagandas iemīļotajiem instrumentiem, kas ietilpst t.s. “Karaganova doktrīnā” — ka jāpatur ārvalstīs lielas krievvalodīgo kopienas, viņus nevajag aicināt uz dzimteni, bet izmantot diasporas krievus kā instrumentu citu valstu iekšpolitikā. Neesoša apdraudējuma sajūtas radīšana etniskajiem krieviem (kaut dabā konstatējami fakti parāda pretējo) ir viens no tipiskajiem viltus naratīviem.

Savukārt raidījums “Bez Tabu” skatītājiem piedāvā lielisku piemēru, kā no šī viltus naratīva ar laiku iespaidojas parastie krievi Latvijā, kā tas galu galā sakropļo viņu dzīves uztveri. Dagdas pusē kāda krieviete, atklāti klāsta, ka iebrukumu Ukrainā nenosoda. Viņasprāt, krieviem Latvijā esot liegtas izteikšanās tiesības, un, kas ir pats nepiedodamākais, viņas bērniem jāmācās latviešu valoda: "Esmu krieviete. Mums kremt, ka valstī mūs neciena! Mūsu bērni visus šos gadus cietuši, jo nākas mācīties latviešu valodu. Viņiem ir grūti un mokoši," ar tādu pārliecību dzīvo šī krieviete.

https://tautaruna.nra.lv/divaini/375420-atskanas-no-dagdas-musu-berni-cies-jo-nakas-macities-latviesu-valodu/

Kamēr “Z” burta mīļotāji aizskar latviešus un agresorvalsts labā nodarbojas ar sīko huligānismu, kas vērsts pret invāzijas upuriem un viņu dzeltenzilo simboliku, tikmēr dažādi valsts finansēti “pētnieki” un “sabiedriskie mediji” turpina atgremot Kremļa naratīvu, ka krievus “aiztiekot” un ka viņi citās valstīs “ciešot”. Kaut gan faktiski ar foto un videomateriāliem tiek fiksēti pretējie gadījumi — tiek lietota agresijas simbolika un izteikti draudi Latvijas un Ukrainas pilsoņu virzienā, kas šai Kremļa simbolikai nepievienojas un nosoda tās lietošanu.

Novērtē šo rakstu:

189
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...