Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neticami, bet fakts — arī pēc Krievijas nepieteiktā kara un bruņotas invāzijas Ukrainā, pēc vispasaules nosodījuma par civiliedzīvotāju slepkavībām un pēc Hāgas tribunāla uzsāktās izmeklēšanas par genocīdu atrodas “noderīgie idioti”, kas uzskata — Latvijā tiekot apspiestas krievu tiesības.

Mediji jau pievērsa uzmanību tam, ka kāds “kultūrpētnieks” Deniss Hanovs, uzstājoties “sabiedriskajā” LTV1 kanālā, apspriedis nevis Kremļa uzsāktās asinsizliešanas ietekmi uz sabiedrību, kultūru un cilvēkiem, bet gan “emocionālās ciešanas”, kuras tagad it kā nākoties piedzīvot… krievu tautības cilvēkiem Latvijā:

https://neatkariga.nra.lv/komentari/bens-latkovskis/374862-hanovs-neizmanto-iespeju-pakluset-un-nekaunigi-zelojas-par-smago-krievu-likteni

Deniss Hanovs jūt līdzi “novārtā pamestajiem” krieviem, kas esot pamesti un dzīvojot ciešanās: “Vai nav tā, ka ilgstoši šie cilvēki informācijas ziņā, kultūrprakšu ziņā un arī politiskajā telpā bija pamesti, nevajadzīgi, nezināmi. Būtiska cenzūra bija pirms desmit gadiem notikušais valodas referendums, kuru politiķi ne skaidroja, ne mēģinaja analizēt.” Uz to Twitter lietotājs Aigars Prūsis atbild: “Izejot no šādas greizas demagoģijas, 1991. gada janvārī janvārī mums vajadzēja analizēt, ko esam nodarījuši Rīgas omoniešiem, nevis stāvēt barikādēs.”

https://twitter.com/Prusis/status/1501073160774557701

Tiek izteikti apgalvojumi, ka krievi “ciešot gadījumus, kad pret viņiem izrādot nepatiku”, taču uz konkrētiem gadījumiem norādīts netiek. Policija tāpat nav ziņojusi, ka būtu ierosināts kāds process, piemēram, par sīko huligānismu, piesienoties krieviem “tikai tāpēc, ka krievi”. Tieši pretēji — mītiņa laikā par huligānismu tikusi aizturēta kāda putiniste, kam uzlikts naudassods.

Olga Procevska raksta: “Ilgi nebija jāgaida. Latvijas nacionālistiski orientētie politiķi jau pirmajās karadarbības dienās sāka sacensties ierosinājumos, kas vērsti pret Latvijas krievu kopienu – gan šeit dzimušajiem, gan pēdējos pārdesmit gados no Krievijas iebraukušajiem.” Tomēr konkrēti citāti no konkrētiem politiķiem netiek uzrādīti.

https://pietiek.com/raksti/ne_mana_varda/

Taču faktiski dabā novērojams, ka nevis kaut vienu krievu aizskāruši “par to, ka krievs”, bet gan pretējais. Kremļa atbalstītāji taisījuši piketu pie skolas Daugavpilī, kur izkārti Latvijas un Ukrainas karogi — pēdējo mēģinājuši noraut. Rēzeknē uz koku stumbriem piestiprinātas kartona plāksnes, uz kurām attēlots burts "Z". Siguldā tika sabojāts dzeltenzils ukraiņu atbalsta plakāts ar frāzi par Krievijas karakuģi. Vairāki šādi “izpaudumi” fiksēti, protams, Rīgā.

https://www.apollo.lv/7478841/vairakas-latvijas-pilsetas-paradijusies-kremla-agresiju-un-karu-atbalstosie-z-burti

Soctīklos Ilvars Atgāzis ievietojis bildi no veikala, kur kāda vietējā putiniste uz savas somas uzķēpājusi Z zīmi: “Šodien Ziepniekkalna “Lidl” ieraudzīju šo radījumu, kurš pie izejas vēl uzdrošinājās pateikt "Скоро тут везде будут российские флаги!" Karu slavinošai simbolikai Latvijā nav vietas!”

https://www.facebook.com/ILVARS96/posts/7544238408983929

Vēl vairāk: nevis aizskar krievus “par to, ka krievi”, bet tieši pretēji. “Pie manis tagad LIEPĀJĀ (!) kaut kādi piedzērušies gopņiki gribēja piesieties, jo man bija lentīte ar Ukrainas karogu, krieviski lamājās un prasīja "paskaidrot". Izlikos nedzirdam un spītīgi devos pie tuvākā cilvēku pūļa (par laimi, tas bija tuvu pludmalei). Sasodīts," raksta kāds nelatvietis, kurš lieto kirilicu (!!!(sad)

https://tautaruna.nra.lv/kriminali/375205-virietim-liepaja-megina-uzbrukt-jo-vinam-bijusi-lentite-ar-ukrainas-karogu/

No kurienes Liepājas urlām šāda attieksme? Izrādās, ka Liepājā esošā Krievijas Federācijas konsulāta diplomāts publiski solījis “sodīt liepājniekus”, ja viņam kaut kas nepatiks:

https://neatkariga.com/opinions/375557-russian-consulate-employee-in-liepaja-threatens-latvia-like-putin-did-ukraine-before-invading

Kā ikvienam zināms, viltus ziņas par to, ka “russkij vezģē priķesņājut”, ir viens no Kremļa propagandas iemīļotajiem instrumentiem, kas ietilpst t.s. “Karaganova doktrīnā” — ka jāpatur ārvalstīs lielas krievvalodīgo kopienas, viņus nevajag aicināt uz dzimteni, bet izmantot diasporas krievus kā instrumentu citu valstu iekšpolitikā. Neesoša apdraudējuma sajūtas radīšana etniskajiem krieviem (kaut dabā konstatējami fakti parāda pretējo) ir viens no tipiskajiem viltus naratīviem.

Savukārt raidījums “Bez Tabu” skatītājiem piedāvā lielisku piemēru, kā no šī viltus naratīva ar laiku iespaidojas parastie krievi Latvijā, kā tas galu galā sakropļo viņu dzīves uztveri. Dagdas pusē kāda krieviete, atklāti klāsta, ka iebrukumu Ukrainā nenosoda. Viņasprāt, krieviem Latvijā esot liegtas izteikšanās tiesības, un, kas ir pats nepiedodamākais, viņas bērniem jāmācās latviešu valoda: "Esmu krieviete. Mums kremt, ka valstī mūs neciena! Mūsu bērni visus šos gadus cietuši, jo nākas mācīties latviešu valodu. Viņiem ir grūti un mokoši," ar tādu pārliecību dzīvo šī krieviete.

https://tautaruna.nra.lv/divaini/375420-atskanas-no-dagdas-musu-berni-cies-jo-nakas-macities-latviesu-valodu/

Kamēr “Z” burta mīļotāji aizskar latviešus un agresorvalsts labā nodarbojas ar sīko huligānismu, kas vērsts pret invāzijas upuriem un viņu dzeltenzilo simboliku, tikmēr dažādi valsts finansēti “pētnieki” un “sabiedriskie mediji” turpina atgremot Kremļa naratīvu, ka krievus “aiztiekot” un ka viņi citās valstīs “ciešot”. Kaut gan faktiski ar foto un videomateriāliem tiek fiksēti pretējie gadījumi — tiek lietota agresijas simbolika un izteikti draudi Latvijas un Ukrainas pilsoņu virzienā, kas šai Kremļa simbolikai nepievienojas un nosoda tās lietošanu.

Novērtē šo rakstu:

189
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...