Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Pēc Čakšas kaut grēku plūdi?

Pietiek lasītājs
29.03.2017.
Komentāri (64)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

s....

02.05.2017. 18:20

»

Dana

Kāpēc Čakša neiebilst pret plānoto zāļu sadārdzinājumu PVN celšanas rezultātā


gan jau šito ideju piespēlēja bijusī Farm. departamenta direktrise Diāna Arāja. Cik labi, ka viņu noņēma.

Atbildēt

skapis

02.04.2017. 09:18

»

Dana

Kāpēc Čakša neiebilst pret plānoto zāļu sadārdzinājumu PVN celšanas rezultātā


Kāpēc,lai uztrauktos-ar PVN celšanu varēs draugi no farmācijas biznesa pacelt zāļu cenu kosmiskos augstumos.Un kā ar iekārtu iepirkumiem stradiņiem? 20% vismaz dabūja ZZS kasei?

Atbildēt

Hi hi

01.04.2017. 21:14

»

Dana

Kāpēc Čakša neiebilst pret plānoto zāļu sadārdzinājumu PVN celšanas rezultātā


Atbalsta DRO,citādi naudu neredzēt! Viņu tas personīgi šobrīd maz skar,a kas pa citiem po*uj

Atbildēt

Dana

01.04.2017. 18:26

Kāpēc Čakša neiebilst pret plānoto zāļu sadārdzinājumu PVN celšanas rezultātā?

Atbildēt

Andrejs

01.04.2017. 16:56

»

Ierednis

Par šo es lūgšu Dievu


Tad būs jālūdz par tandēmu, šefs jāpieķer komplektā, kurš šodien teica ka stutēšot līdz zeme nesīs.

Atbildēt

XXY

01.04.2017. 16:39

»

bezdarbnieks

Cēsu slimnīcu jau arī gatavo privatizācijai-Niklass,Šķenders,Bimbirulis un tā finansiste no Domes


Jā varētu būt, par to ideja bija jau kad Ozoliņu noņēma.

Atbildēt

Troļļu gans

01.04.2017. 15:39

»

baumas

VM amatam jau tiek meklēti citi kandidāti. Zaļā partija izteiks neuzticību


Kuru te bijušo veselības ministru konferencē pieminēja deputāts Ražuks? ;-)

Atbildēt

Troļļu gans

01.04.2017. 15:37

»

skapis

Ja pati ministre neko nedara,tad vismaz deputāti sāk rosīties viņas vietā


Negribēts, bet pozitīvs rezultāts nav slikts rezultāts. Pateiksimies ZZS par pēdējiem 2 ministriem. Laba izvēle. Tomēr pārāk sapriecāties ir grūti, zinot kas notiek veselības jomā pēdējos 2 - 3 gadus, lejupslīde ir jūtama. Ja vēlētāji neizsūtīs ZZS un vietējos komuņagu klonus uz politisko miskasti, tad viņu ir pelnījuši tādu medicīnu kāda tā ir pēc Belēviča un Čakšas darbīgo rociņu darbiņiem. Īpaši lauku iedzīvotāji, ZZS pamatelektorāts, kurš visvairāk cieš darbīgo rociņu darbošanās rezultātā.

Atbildēt

baumas

01.04.2017. 15:14

VM amatam jau tiek meklēti citi kandidāti. Zaļā partija izteiks neuzticību

Atbildēt

HIV

01.04.2017. 14:18

Attēlā to sarkano degunu vajadzētu uzlikt Čakšai pašai,kad iet tikties ar ministriem,vismaz jautrība būtu.

Atbildēt

Troļļu gans

01.04.2017. 09:00

»

Hi hi

Bet viņš būs darījis,izteicis priekšlikumus... vai tad izskatās,ka tiešām kāds grib ko uzlabot. Runā,ka Veselības reformas dokumentā paredzēta iespēja privatizē visa līmeņa slimnīcas,tas pēc Recipes pasūtījuma,izpilda Vāne


Nu ko, tad būs politiskais līķis, ne pirmo reizi piezīmēšu. Ņemot vērā, Recipes un Vānes lielo ietekmi uz ne pārāk stipro cien.ministri, ticami. Bet pagrūti ZZS būs norakst faktu, ka viņu ministres un partijas cilvēki ir privatizēšanas iniciatori un realizētāji un medicīna 90% Latvijas iedzīvotāju aizbrauc neaizsniedzamās tālēs, vienalga kādā formātā, maksā visi milzīgus nodokļus, ko iegrūst privātās slimnīcās vai maksā paši ļoti nedaudzi. Diezin vai pēc Belēviča un Čakšas visu izdosies nogrūst uz izpildvaru. Kas tik ilgi sajūsminājās par ministru, kurš regulāri iebrauca interešu konfliktos, bieži sūtīja uz kaut kurieni deputātus, bīdīja savas biznesa intereses? Kas ļāva izpildvarai kļūt tik aktīvai, bezkaunīgai, savtīgai un nekompetentai? Deputāti un vēlētāji!

Atbildēt

Hi hi

31.03.2017. 22:43

»

Troļļu gans

Tieši tā. Bet rūpju intensitāte un kvalitāte atšķiras, jo vēlētājs netiekot pie ārsta vai sēžot garā, garā rindā, jautās: "Hei, deputāt, Sociālo un darba lietu komisijas vai Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsētāj, ko esi izdarījis, lai apvaldītu bezkaunīgo, aktīvo, bet vājspējīgo izpildvaru...


Bet viņš būs darījis,izteicis priekšlikumus... vai tad izskatās,ka tiešām kāds grib ko uzlabot. Runā,ka Veselības reformas dokumentā paredzēta iespēja privatizē visa līmeņa slimnīcas,tas pēc Recipes pasūtījuma,izpilda Vāne

Atbildēt

Troļļu gans

31.03.2017. 21:58

»

hi hi

pēc gada un vēl bišķiņ Saeimas vēlēšanas...Sāk jau laicīgi rūpēties par vēlētājiem


Tieši tā. Bet rūpju intensitāte un kvalitāte atšķiras, jo vēlētājs netiekot pie ārsta vai sēžot garā, garā rindā, jautās: "Hei, deputāt, Sociālo un darba lietu komisijas vai Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsētāj, ko esi izdarījis, lai apvaldītu bezkaunīgo, aktīvo, bet vājspējīgo izpildvaru, nevis tikai jūsmojis par entuziasmu vai klausījies šķidras atskaites vai norijis ministru uzbraukumus par maigiem un pieklājīgiem jautājumiem vai uzdevis pārīti jautājumus deputātu pieprasījumos un aizmidzis saņemot atbildes?"

Atbildēt

Troļļu gans

31.03.2017. 21:13

»

Troļļu gans

Un vienalga būs par maz


Stāvvietu, ne naudas :-)

Atbildēt

Troļļu gans

31.03.2017. 21:12

»

ha ha

Jaunajā korpusā ir autosstāvvietas, sanāk pa 1000 eiro /kvm


Un vienalga būs par maz :-)

Atbildēt

Troļļu gans

31.03.2017. 21:11

»

Krists

Ziņās tādi satraukti ministres sejas panti bija , laikam dodiet naudu sāk buksēt, ko nu


Iespējams, ka varam sākt novērtēt cien.ministres ieguldījumu veselības aprūpē. Ja cien.bij.ministrs sašūmēja sabiedrību, tad Čakšai izdodas sašūmēt deputātus. Tur tas redzēts, kur tas redzēts, kā teiktu krievu klasiķis Krilovs, ka deputāts Ražuks organizē starptautisku konferenci, kuru atklāj cien.deputāte Bārča? Kur izpildvara, tās labāko pārstāvju izskatā 2 stundas garlaikojās, sēžot pirmajā rindā iepretim deputātam Ražukam? Kur cien.ministre izturēja veselu 1 stundu un pat gandrīz nezaudēja savaldību dzirdot ciparus, kuri viņai personiski nepatīk? Tas ir progress.

Atbildēt

Troļļu gans

31.03.2017. 21:01

»

Aina

Bija kaut kur rakstīts, ka 2,5 miljoni eiro uzturēšana izmaksās nav dzirdēts ka ministres kundzei tas būtu svarīgi


Tas būs dārgi. Vai jaunajā korpusā būs kaut kas tāds, kura dēļ tiks mainīti mūsu nodokļi un mums visiem nāksies maksāt šos un vēl nezin kādus miljonus? Kas jauns būs jaunajā korpusā? Vai tagad tur ārstēs to, ko līdz šim Latvijā ārstēt nevarēja?
Komfortablāk? Jā. Nav mazsvarīgi, visiem pacientiem, ārstiem, māsām, citam personālam. Vai tas maksā 2,5 miljonus un vēl daudzus miljonus? Cik liela summa paliek pārējai Stradiņu uzturēšanai? Vai jumti ir saremontēti, lai nodaļas neaplūstu? Vai vārnas uz galvas nekakās? Vai pelējuma sēnītes no veco korpusu sienām ir izdzenātas? Vai gāzes baloni vairāk nesprāgs? Vai sapuvušie logu rāmji ir nomainīti? Vai teritorijā dubļu jūras pēc lietus vairāk nav?

Atbildēt

Troļļu gans

31.03.2017. 19:40

»

Bet..,

...cik tālu ar Stradiņu būvi tika tā valde, kas sastāvēja tikai no Čakšas un Šmita


Vai tad kaut kas nebūvēja arī Šmita laikā un kavēšanās jau bija atnākot Šmitam? Jaunais korpuss ir kā baravika starp suņu sēnēm, viss jāliek vienā katlā un nezini vai rezultāts būs ēdams. Skaists vai neskaists, iederīgs vai neiederīgs, tas ir gaumes jautājums. Ir svarīgāki jautājumi. Kāds būs ieguvums no jaunā korpusa? Jaunais korpuss vilks uz augšu pārējos, vai vecie vilks uz leju jauno, kontrasts starp jauno, dārgo un moderno un vecajiem, novecojušiem un nolaistajiem ir liels. Vai rezultātā izdevumi veselībai pieaugs un pieaugs arī nepieejamība? Cik tas prieks maksās? Vai pēc pāris gadiem finansējuma nepietiekamības dēļ jaunais korpuss neizskatīsies līdzīgs vecajam? Kas un vai dos papildus naudu? Kad uzcels pārējo daļu? Vai slaveno celtnieku garadarbam nebūs pārāk daudz defektu? Vai patreizējā valde, cien.ministre un tās padomnieku bars spēs nodrošināt efektīvu funkcionēšanu un apsaimniekošanu? Liekas, ka īstās problēmas vēl tikai sāksies un cien.ministrei būs visas iespējas audzināt raksturu un nezaudēt savaldību pēc pāris nepatīkamiem cipariem kā šodienas konferencē.

Atbildēt

Troļļu gans

31.03.2017. 16:45

»

...

laikam arī Tvaika ielai trūkst finansējums


Sāk manas mīļotās cien.ministre atbalstītāju jaukais pulciņš līdzināties bij.cien.ministra draugu pulciņam. Ko te teikt, ministru siržu, uzskatu un attieksmes tuvība rada vienādu draugu pulciņus.

Atbildēt

Māsa

31.03.2017. 14:00

Es zinu, kas pasūta šos rakstus. Tas ir gļēvulis. Viņš pats nekad neparakstās ar savu vārdu. Tas ir ļaundaris, kas medicīnu nodzinis līzd kliņķim. Man ir vēstule, ko man rakstīja draudzene no Norvēģijas. Viņa aizbrauca uz Norgi šā liekuļa dēļ. Te jums daļu no vēstules.
- tad nu mani sauca uz mazo operāciju zāli. Pie durvīm stāvēja visa slimnīcas vadība. Anita stāvēja ar sarkanām rozēm. Viņa pati man atvēra durvis.
Viņš bija noguldits ar kājām un galvu uz zemi. Šefs no dibena dzina viņam garas sirmas spalvas. Pumpa tāda kā pseidokondiloma tieši pret caurumu. Traucējusi dirst.
Brūnās pseidokondilomas ir kazahiem. Viņi dibenu tīra ar akmeni.
Milzīgs dibens un mazs līks pincītis. Es padomāju, kā ar to vispār kaut ko var. Nu ar to melno vārnu grīdas biedreni tad tā- tai tik naudu, Bet Baiba taču bija kaut kāda Latvijas misene, un viņa arī pa šo pincīti ņemas, bauc pie viņa sūkā un lūdzas, lai šo arī.
Viņš ieraudzija mani, pazina un sāka kliegt, ka es viņu nogalināšot. Paņēmu adatu un un iedūru vēnā. Viņš drebēja kā galerts un kliedza kā lokomotīve. Es sapratu, kāpēc Anita un visa vadība viņu sauc par belašu.
Vēlāk man palātā lika viņam vālreiz iedurt vēnā un uzlikt sistēmu. Pumpa bija nost. Gulēja viņš palātā un viņa roku glāstīja Čakša. Es zinu, kā atšķirt tās, kas pielien, no tām, kas devušas. Šitā tam mazam līkam pincītim dod.
Nu tā es viņu aizmirsu ar visu viņa pumpu.
Jūnijā manai vecākajai tīnim liftā iekāpa līdz divi čečeni. Varbūt kaut kādi afgāņi, jo viņš mūs vienmēr agrāk uz to Gulaša goteli sauca.
Apturēja liftu starp stāviem. Viens bērnam muti ar lupatu ciet, otrs roku zem biksēm un pirkstu iebāž. Un tad bērnam saka, ka es esot kaut kādu vēstuli Lauku avīzei uzrakstījusi un tagad 20 štukas viņiem parādā. Un parāda mazākās bildīti.
Nākošā dienā dabūju biļetes uz prāmi mums visām trim. Meitas mācās un šprehē norge, es arī špricēju, bet sola, ka tikšu reanimācijā. Nu alga ir desmitreiz. Kamēr viņš pisīs medicīnu, mēs uz Latviju nebrauksim. Norvēģijā policijai uzrakstīju iesniegumu, viņi meitas pieskata.

Atbildēt

Troļļu gans

30.03.2017. 18:27

»

Anda

Un tad, ko gana k-gs ar šo bezjēdzīgo vārdu virknējumu vēlējās tautai pavēstīt... nebūtu gans būtu pašam ar ko palepoties, nevis ķertu kaifu visus apvemjot un dziedēt savus bērnībā iegūtos kompleksus caur anonīmo analītisko pseido žurnālistiku


Super jauki, rakstiet vēl. Izceliet, kā teikt, cien.bij.ministra un cien.ministres draugu pulciņa kvalitātes, lieliski raksturojot bij.cien.ministru un cien.ministri.

Atbildēt

Anda

30.03.2017. 17:34

»

Troļļu gans

Belēvičs Stradiņu valdē nekad nebija, bija un izbija Štāls, ir palikusi Buša, abi Belēviča iebīdīti un 2 Čakšas iebīdītie cilvēki. Konkursi viņiem visiem bija vai vienai vēl būs o-ho-ho, atlasīja labākos no labākajiem 5 kārtās no 1001 kandidāta. Saeimas deputāti neļaus sameloties. Štālu speciāli ielika...


Un tad, ko gana k-gs ar šo bezjēdzīgo vārdu virknējumu vēlējās tautai pavēstīt... nebūtu gans būtu pašam ar ko palepoties, nevis ķertu kaifu visus apvemjot un dziedēt savus bērnībā iegūtos kompleksus caur anonīmo analītisko pseido žurnālistiku.

Atbildēt

Troļļu gans

30.03.2017. 17:12

»

Nunu

Belēviča valde tur vaira nestradā, tā, ka visus varoņdarbus lūdzu Čakšai


Belēvičs Stradiņu valdē nekad nebija, bija un izbija Štāls, ir palikusi Buša, abi Belēviča iebīdīti un 2 Čakšas iebīdītie cilvēki. Konkursi viņiem visiem bija vai vienai vēl būs o-ho-ho, atlasīja labākos no labākajiem 5 kārtās no 1001 kandidāta. Saeimas deputāti neļaus sameloties. Štālu speciāli ielika jaunā korpusa bīdīšanai, tā kā būs vien jāsauc jaunais korpuss Belēviča-Čakšas vārdā, ņemot vērā, ka Belēvičs mīlēja grozīties pie jaunā korpusa, bet Čakša pielika un turpina pielikt savas rociņas.

Atbildēt

medmāsa

30.03.2017. 16:52

Kāpēc atbrīvoja Krieviņu,bet Vāne turpina rebas?

Atbildēt

Hi hi

30.03.2017. 16:40

»

Baigi interesanti

Vai ZZS spice izmanto Čakšu, Reiznieci un Barču seksuālām izpriecām


Droši vien Jarča visvairāk pieprasīta, anduļka visiem uzmācas,bet kaut kā nesanāk.

Atbildēt

Baigi interesanti

30.03.2017. 14:34

Vai ZZS spice izmanto Čakšu, Reiznieci un Barču seksuālām izpriecām ?

Atbildēt

alpis

30.03.2017. 14:28

»

Citās valstīs tā nenotiktu

Prettautiska valdība. Vai tad tiešām latvieši neies ielās


Latvieši nekur neies!Bez 3D mūsu valsts ir tikai LPSR likumīgais turpinājums ar visiem LPSR deputātiem,čeku,komunistiem,komsorgiem bagāžā un pie stūres.Viņi šo situāciju arī izmanto no visiem galiem-noblēdītā pensija par padomju gadiem,politiski represētie zīdaiņi,komjaunieši un komunisti,14 gadu vecumā strādājošo atzīšana par noziedzniekiem utt.līdz bezgalībai.Pasūtiju malkas krava,Atveda smuki nokrāmētu,bet vēlāk izrādījas ar malku apkrāmēti šāļu apzāģi.Un tā visur un visos līmeņos.

Atbildēt

Troļļu gans

30.03.2017. 10:24

»

VeM

Reformas būs(vismaz Stradiņos), vakar ar eiro un fin mina reformātori A.Birumu uz 5 gadiem darba līgumu parakatījām! Ziņa noteikti nepatiks dīkdieņiem un nepaklausīgajiem


Nu nezinu, nezinu. Zinot cien.ministres totālu nespēju atrast labus padotos, nav pārliecība par dīkdieņu un nepaklausīgo iespējamo diskomfortu. Varbūt kļūdos. Kā tur bija ar Stradiņu jaunā korpusa termiņiem, 10.2016.? Būs Birumai izaicinājumi. Iesmērēs jauno kurpusu pieņēmējiem, būs cien.ministres uzslava. Bet, ja iesmērēs, tad pati varēs 5 gadus novērst defektus. Diezin vai visu ierastajā stilā varēs novelt uz padotajiem. Neiesmērēs, interesanti vai uzreiz zaudēs uzticību vai būs pieklājības pauze. Gan defektu novēršana, korpusa palaišana un pēc naudas atrašana dārgajai apsaimniekošanai būs lieliska iespēja pierādīt dīkdieņiem un nepaklausīgajiem cik efektīvi strādā Belēviča-Čakšas valde.

Atbildēt

ko ņemies

30.03.2017. 10:24

»

...

Un kur tad konkurss


vai tad Birumu konkursa kāŗtībā iecēla? Kreicbergu konkursa kārtībā? Tādēļ arī neviens nekādus konkursus nerīkos ne par amatiem, ne vērtēšanām, ne reformām.

Atbildēt

Liliana

30.03.2017. 10:04

Viss kä uz delnas un nevienam nekäda dala nav.

Atbildēt

Liliana

30.03.2017. 09:59

»

Citās valstīs tā nenotiktu

Prettautiska valdība. Vai tad tiešām latvieši neies ielās


Nekad neies...jo tad neko nedotu,tikai arestus.Un neapmierinatie izbrauc- uz citäm valstïm.Ne visi izbrauc.

Atbildēt

VeM

30.03.2017. 09:06

»

lelle

Runas un runas, bet kur ir reformas? Iedod naudu kaut kur algām, bet vai tad tās ir reformas? Tad, kad kaut vienu ministrijas iestādi nolikvidēs ar visiem ierēdņiem,kaut vienu slimnīcu reālu reformu parādītu, bet tā vietā lobē farmāciju un privāto sfēru


Reformas būs(vismaz Stradiņos), vakar ar eiro un fin mina reformātori A.Birumu uz 5 gadiem darba līgumu parakatījām! Ziņa noteikti nepatiks dīkdieņiem un nepaklausīgajiem :)

Atbildēt

lelle

30.03.2017. 08:07

Runas un runas, bet kur ir reformas? Iedod naudu kaut kur algām, bet vai tad tās ir reformas? Tad, kad kaut vienu ministrijas iestādi nolikvidēs ar visiem ierēdņiem,kaut vienu slimnīcu reālu reformu parādītu, bet tā vietā lobē farmāciju un privāto sfēru.

Atbildēt

viņa

30.03.2017. 05:53

taču teica - "nafig man to vajag, to" solīt jau solīju, ka nedarīšu, lai man būtu labāk...

Atbildēt

Nostradamus

30.03.2017. 05:40

Padomju okupanti,komunisti parastie un komunisti pàrkrāsotie,kolaboracionisti un internacionālie homoseksuālisti.
Tikai cilvēkiem parastiem šajā projektā vieta nav atvēlēta.

Atbildēt

Citās valstīs tā nenotiktu

30.03.2017. 01:09

Prettautiska valdība. Vai tad tiešām latvieši neies ielās?!

Atbildēt

Un...

29.03.2017. 21:18

»

med

Par Sanses slimnīcu nebiju dzirdējis ,Izskaties esi tuvu pirmavotiem


Striks būs tukša vieta,ļaus Austrumu slimnīcā darīt ko grib

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Levita jaunvārdi un to tulkojums

FotoLevita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums, Latvijas valsts ceļš.
Lasīt visu...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...