Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ierosinājums Pietiekam

24.02.2021. 22:26

Jums vajadzētu uzrakstīt rakstu par tēmu, kas ir apskatīta šajā vecajā referātā, un tas bija jau tālajā 2010.gadā, bet nekas nav mainījies!:
http://www.latvijasadvokats.lv/article/49/

Lūk, tā ir īstā vieta, no kurienes aug kājas Latvijas policijas un prokuratūras cinismam un visatļautībai. Mums cenšas iestāstīt, ka dzīvojam demokrātiskā valstī, bet izrādās, ka pat Krievijā un Ukrainā ir lielāka demokrātija, nekā Latvijā, jo Latvijā policija un prokuratūra darbojas kā troika, kas aizstāj tiesu!
Te galvenais, vērtīgākais izvilkums no šī referāta, kas pierāda, ka dzīvojam beztieskākā valstī pat par Krieviju un Ukrainu:
" Kādus pilveidošanas ceļus saskata šī referāta autors?
..............
Otrkārt, ir jāatsakās no līdz šim dominējušās tendences samazināt pārsūdzēšanas iespējas līdz vienai-divām pakāpēm, nepieciešams ieviest dubulto un pat trīskāršo kontroli.

Treškārt, nepieciešams palielināt tiesas un tiesnešu lomu pirmstiesas kriminālprocesā un kriminālprocesa uzsākšanas stadijā pieņemto lēmumu kontrolē, paredzot plašākas iespējas pārsūdzēt arī tiesā lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu un par kriminālprocesa uzsākšanu.

Šādus un līdzīgus tiesiskus modeļus izmanto jau vairākas valstis. Dažas no šīm valstīm vai dažus šo valstu pielietotos risinājumus nevajadzētu pārņemt nekritiski, kā to dažreiz dara mūsu likumdevējs, bet tomēr problēmas izpēte nevar būt ne vispusīga, ne praktiski noderīga, ne mūsdienu situācijai atbilstoša, pilnībā ignorējot ārvalstu pieredzi un no tās uzreiz atsakoties.

Piemēram, Francijas Kriminālprocesa kodeksa sistēma būtiski atšķiras no Latvijas kriminālprocesa tieši ar to, ka izmeklēšanas tiesnesis ir aktīvs procesa dalībnieks praktiski visā pirmstiesas kriminālprocesā. Izmeklēšanas tiesnesis var izdarīt izmeklēšanas darbības (Francijas KPK 92.pants), pieprasīt no kriminālprocesu veicošajām amatpersonām izdarīt izmeklēšanas darbības (Francijas KPK 151.panta 1.daļa), lemt par pierādījumu pieļaujamību jau izmeklēšanas stadijā (Francijas KPK 170.pants), izbeigt kriminālprocesu, ja apsūdzības celšanai nav pamata (Francijas KPK 177.panta 1.daļas).

Saskaņā ar Francijas KPK 185. un 186. pantiem procesa dalībniekiem ir tiesības pārsūdzēt izmeklēšanas tiesneša lēmumus izmeklēšanas palātai.

Citiem vārdiem, izmeklēšanas tiesneša statuss Francijas kriminālprocesā ir pietuvināts procesa virzītāja statusam Latvijas kriminālprocesā, un, kas ir daudz svarīgāk, tiesa plašāk, nekā Latvijā, kontrolē pirmstiesas kriminālprocesa norisi.

Pārsūdzības arhitektūras ziņā mūsu Kriminālprocesa likumam ir līdzīgs Igaunijas Kriminālprocesa likums, kura 229.paragrāfs piešķir procesa dalībniekiem tiesības pārsūdzēt izmeklēšanas iestādes lēmumus prokuroram, bet prokurora lēmumus – vienu pakāpi augstākajā prokuratūrā. Tomēr, Igaunijas Kriminālprocesa kodeksa 230.paragrāfs paredz iespēju prokuratūras amatpersonu lēmumus pārsūdzēt izmeklēšanas tiesnesim.

Kā interesantu piemēru var minēt arī Krievijas Federācijas un Ukrainas Kriminālprocesa kodeksus, kuru aktualitāte Latvijai pamatojās uz tādu mūsu tiesisko kultūru kopējo iezīmi kā ārkārtīgi progresīva tiesiskā regulējuma iestrādāšana likumā un relatīvi augsts juristu profesionāls līmenis, kuri, diemžēl, bieži vien vāji ietekmē kopumā represīvi nihilistisku domāšanas veidu likuma piemērošanas praksē. Iespējams, ka demokrātiskie institūti, kas Latvijā vismaz pagaidām funkcionē, ļaus mums šo valstu pieredzi izmantot labāk, nekā pašās Krievijā un Ukrainā.

Krievijas Kriminālprocesa kodeksa 125.panta 1.daļa paredz personai tiesības pārsūdzēt rajona tiesā pēc pirmstiesas izmeklēšanas izdarīšanas vietas lēmumus par krimināllietas ierosināšanu un izbeigšanu, citus lēmumus, kas skar personas konstitucionālās tiesības un brīvības, vai kavē personas pieeju tiesai.

Ukrainas Kriminālprocesa kodekss, kurš no juridiskās tehnikas viedokļa izskatās neskaidrāks un sarežģītāks, tomēr paredz iespējas pārsūdzēt tiesā lēmumus par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu (236-1.pants), par kriminālprocesa izbeigšanu (236-5 pants) un kriminālprocesa uzsākšanu (236-7.pants).
............."

Atbildēt

Kroplim analfabētam

24.02.2021. 21:29

»

A teu kroplim

kāc kauko prasija


Tu esi ne tikai kroplis, bet arī analfabēts. Iemācies rakstīt maukas bērns 😉

Atbildēt

A teu kroplim

24.02.2021. 20:09

»

Kroplim

A tev kroplim nav vienalga


kāc kauko prasija?

Atbildēt

es.

24.02.2021. 17:10

»

Kāpēc uz C19 netestē prokurorus?

Masveida testēšanā prioritāte būtu prokurori, policisti, tiesneši


Galvenais ģenerālprokurors ir sapotēts - pārējie prokurori ir nesvarīgi!

Atbildēt

24.02.2021. 17:02

Lapsa, es pareizi sapratu, ka ar šo rakstu tu atļauj man neapmaksāt tavu izrakstīto rēķinu, jo es baidos no c-19 un man nav internetvbankas?

Atbildēt

deputātam

24.02.2021. 16:03

labdien, jūs izprotat situāciju, varbūt jums ir e-pasts, kur varētu vērsties pie jums pēc palīdzības ?

Atbildēt

Hgff

24.02.2021. 15:17

Lembim bij zeel Paris citroni lai izkupinatu tos stulbos kantorus

Atbildēt

Deputāts

24.02.2021. 15:12

Prokuratūras likums jāmaina. Prokuroriem būs jāatbild par saviem lēmumiem tiesās, tāpat kā visiem. Tāda ir Eiropas valstu prakse, un nevar būt vienā Eiropas dalībvalstī prokurori ir izņēmuma situācija. Īpaši mazā valstī, kur katram ir pazīstams kāds tiesnesis un prokurors, un līdz ar to tieši prokuroru amatā šodien Latvijā ir vislielākā korupcija un naudas atmazgāšana. Tas atspoguļojas starptautiskajā korupcijas indeksā, neskaitāmajos gadījumos, kad prokurori tieši iesaistīti īpašumu, biznesu, vai tirgus konkurentu ietekmes sfēru pārdalē ar kriminālām metodēm. Tā vietā, lai ķertu bandītus, slepkavas un izvarotājus, prokurori Latvijā nesodīti nodarbojas ar sveša īpašumu un naudas pārdales sakarā pašu ierosinātām krimināllietām. Sistēma ir sapuvusi no pašas augšas, kur prokurori paši kļuvuši par kriminālu darījumu veicinātājiem, nevis to apkarotājiem. Prokuroriem par šādu neadekvātu rīcību liikumā vairs nekas nedraud, un šis likuma “caurums” ir jāaiztaisa.

Atbildēt

Drfzdfatg

24.02.2021. 14:28

schādi ,,PROCKURĀRI,, būtu uzreiz jātiesā

Atbildēt

jautājums

24.02.2021. 13:37

ka vispar kovid laikā var strādāt tiesas un taču arī covid laika notiek izsoles un cilvēkus izliek no dzīvokļiem, vai kāds šo jautajumu maz ir pētījis ?

Atbildēt

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

24.02.2021. 13:06

Kovid-19 (covid-19) pandēmija mūsu mīļajā Latvijā sākās 2020. gada 13. martā. Līdz šim brīdim SARS-CoV-2 vīruss nav uzvarēts. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Neskatoties uz to, ka pavisam drīz sāksies vakcinācija pret kovid-19 vīrusu, turpināsim ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ievērosim 2 metru distanci cits no cita. Vakcīna mūs pasargās no simptomātiskas saslimšanas ar kovid-19 vīrusu. Tā ir mūsu kopīga iespēja uzveikt pandēmiju un atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Nezaudēsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Jau kopš senatnes Latvju Dievi ir rūpējušies par mūsu tautas pašcieņu un labklājību. Latvju Dievi vienmēr ir atbalstījuši mūsu tautu grūtos laikos. Arī šoreiz Latvju Dievi nepametīs mūs vienus nelaimē. Stiprināsim latvietību caur ticību Latvju Dieviem. Ielaidīsim savās dzīvēs Latvju Dievu dievišķo enerģiju! Būsim brīvi savā ticībā! Būsim vienoti kā tauta! Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt šajā grūtajā laikā!
Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #rituāli #buršanās #pagāni #ticība #veselība #spēks #drosme #Senpokaiņi #PokaiņuMežs

Atbildēt

P.

24.02.2021. 12:10

Ar bērna muti runā patiesība. :)

Atbildēt

🕋

24.02.2021. 12:04

»

C

Nekur nav teikts, ka viņa ir apsūdzētā. Ja pat ir, tam ir otršķirīga nozīme pie šī raksta


Kāda tad jēga šādam puspatiesību rakstam? Vai varbūt ir kas slēpjams? Bet tad jau vispār vajadzēja paklusēt.

Atbildēt

Kaža

24.02.2021. 12:04

Latvijā jau labu laiku sāpes bieži vien ir ārstu,no kuriem ir atkarīga ārstēšana un pacienta veselības stāvokļa vērtējums,invaliditātes un atbalsta nepieciešamības rekomendācijas,izsmiekla un ņirgāšanās iemesls.Kaut kā negribās ticēt,kā pie mūsdienu medicīnas attīstības nav iespējams novērst sāpju iemeslus,zinot pietiekami daudzas diagnozes,kuras rekomendē ārstēt tikai ar jaunu problēmu radošām pretsāpju ripām.Tā,manuprāt,ir valsts nepārtrauktības politikas teoretiķu un praktiķu politikas rezultāts,pie kuras okupācijas totalitārā režīma bosi bez pārtraukuma turpina savu darbību no sarkaniem pārkrāsojoties netīri sarkani brūnos ar attiecīgi netīru sociāli labējo politiku,pie kuras paši ir kļuvuši miljonu īpašnieki,bet tauta nabadzīgo ES tautu lïderos.Līdz ar to arī tiesiskā sistēmā izturās atbilstoši un negrib pat savu 40 apsūdzību īpašnieku, daudzmiljonāru,šādas sistēmas līderi atbilstoši sodīt,bet soda Grantiņus,nogalina Purus un ar visnetīrākajām,bet politikai atbilstošām metodēm iebaida tautu,par ko var uzskatīt izskanejošakos-kaņepju lietu,slimā cilvēka pazemošanu,bet darba invalīdu ilggadīgo neārstēšanu,neatbalstīšanu,faktisku spīdzināšanu var uzskatīt par šādas politikas normu.

Atbildēt

C

24.02.2021. 11:49

Nekur nav teikts, ka viņa ir apsūdzētā. Ja pat ir, tam ir otršķirīga nozīme pie šī raksta.

Atbildēt

Argo

24.02.2021. 11:38

Ja sieviete patiešām gribētu kaut ko nogādāt prokuratūrā, sen jau to būtu izdarījusi. Neredzu problēmu pašrocīgi sagatavot iesniegumu un palūgt kādu tuvinieku / advokātu nogādāt šo dokumentu uz prokuratūru vai pastu. Neticu, ka slimniekam ar tādu diagnozi, nav palīga, kas viņas vietā dodas uz veikalu un aprūpē to. Bet, ja negribas ierasties, tad, protams, jāķeras pie katra salmiņa, lai vilktu procesu. Ļoti subjektīva žurnālistika, atspoguļojot tikai vienas puses stāstu bez jebkādas kritiskas domāšanas.

Atbildēt

!!!

24.02.2021. 11:29

»

???

Veltīgi izliekaties gudrāka nekā esat. Noliegt acīm redzamo ir muļķīgi. Rakstā NAV norādīts, kādas ziepes sieviete sastrādājusi. Līdz ar to var uzskatīt ka raksts ir nepabeigts , jo tēma nav līdz galam iztirzāta


Tas nozīmē, ka šai filmai (rakstam) būs arī otrā daļa (turpinājums), ja skatītāji (lasītāji) cītīgi skatīsies (lasīs) pirmo daļu :D

Atbildēt

Ок

24.02.2021. 11:06

»

???

Veltīgi izliekaties gudrāka nekā esat. Noliegt acīm redzamo ir muļķīgi. Rakstā NAV norādīts, kādas ziepes sieviete sastrādājusi. Līdz ar to var uzskatīt ka raksts ir nepabeigts , jo tēma nav līdz galam iztirzāta


Iztirzāt īpaši nav ko...
Ja parastais mirstīgais kam nav jenotu jumta saņem pavēsti, jāierodas pie pavēstes nosūtītāja pavēstē norādītajā vietā un adresē.
Ko tur daudz filozofēt....
Prokuratūra bez iemesla pavēstes nesūta...

Atbildēt

ņu, ņu...

24.02.2021. 11:06

Ja neliešus ieceļ augstos amatos un vēl viņiem, neprasot nekādu atbildību, iedod praktiski neierobežotu varu, tad ne par ko vairs nav jābrīnās.

Atbildēt

???

24.02.2021. 10:37

»

Zelma

Vajag lasīt uzmanīgāk. Tad nebūs muļķīgu jautājumu


Veltīgi izliekaties gudrāka nekā esat. Noliegt acīm redzamo ir muļķīgi. Rakstā NAV norādīts, kādas ziepes sieviete sastrādājusi. Līdz ar to var uzskatīt ka raksts ir nepabeigts , jo tēma nav līdz galam iztirzāta.

Atbildēt

vietējais

24.02.2021. 10:11

»

Zelma

Vajag lasīt uzmanīgāk. Tad nebūs muļķīgu jautājumu


Tieši tas jautājums jau ir tāds kā nu ir, šaubos ka Jūsu aizrādījumu viņš vispār sapratīs. Jo neviens muļķis jau nesaprot ka ir muļķis, viņš ir pārliecināts ka ir visgudrākais. To jau var redzēt arī ??? pēc šāda tipa komentāriem.

Atbildēt

Zelma

24.02.2021. 09:25

»

Fakts

Prokurori saņem ap 3000 euro mēnesī un drāž visu Latvijas tautu


No šīs iestādes jau sen nāk nelāga smaka.

Atbildēt

Haralds

24.02.2021. 09:17

Piesedzoties ar Covid-19 vara apzināti pārkāpj Satversmē noteikto,ka valsts aizsargā katra pilsoņa brīvību, veselību un dzīvību!Jaunajos noteikumos,ar bezargumentu apgalvojumiem,man liegti eksistenciāli svarīgi pakalpojumi,ja man nav maska.Vai tad tas nav piesauktais globālais vai vietējais terors?Neviens pēkšņi nav sastopams vai sazvanāms.Kur pierādījumi par masku un vakcīnu lietderību?Kāds te piesper kāju un tā tam būs būt!Esmu brīvs pilsonis brīvā Latvijā,jeb man nav taisnība?Pats galvenais,ka neviens ar parakstu un zīmogu neuzņemas atbildību par uzspiestiem likumiem un nespēj(negrib)neko rakstiski garantēt!

Atbildēt

hm

24.02.2021. 08:36

»

???

Vienīgi aizmirsies uzrakstīt, kāpēc sievietei jādodas uz prokuratūru. Ko tad viņa sadarījusi


Parasti uz prokuratūru aicina, lai uzrādītu apsūdzību vai pieprasīt liecināt. Apsūdzību var elementāri nosūtīt pa pastu vai kā elektroniski parakstītu dokumentu, liecības var sniegt attālināti vai rakstiski. Te acīmredzami ir tieši tas, ko Valsts kontrole rakstīja atzinumā - ka prokurorus neviens nekontrolē, un prokuratūra sevi uzskata par valsti valstī. Svešvalodā izsakoties, bezpreģels.

Atbildēt

???

24.02.2021. 08:27

Vienīgi aizmirsies uzrakstīt, kāpēc sievietei jādodas uz prokuratūru. Ko tad viņa sadarījusi?

Atbildēt

Kāpēc uz C19 netestē prokurorus?

24.02.2021. 08:02

Masveida testēšanā prioritāte būtu prokurori, policisti, tiesneši!
Kāpēc viņi noziedzīgā veidā, apraudot sabiedrības veselību, netiek testēti ikdienā?

Atbildēt

jautaajums

24.02.2021. 07:42

»

Pilāts

Cik atceros, no Augusta laikiem visi menti ir vienādi


Nu pastāsti,kāds tas Augusts bija,un,vai vispār bija?Par anekdoti "vēsturnieki noskaidrojuši" man jau sen vairs smiekli nenāk.Romas impērija nekur nav pazudusi,tā ir šodienas realitāte.

Atbildēt

Pilāts

24.02.2021. 07:12

Cik atceros, no Augusta laikiem visi menti ir vienādi

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi