Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Publisko iepirkumu likums – pamats koruptīvām shēmām

Vjačeslavs Zeļonijs, jurists – iepirkumu speciālists
20.06.2021.
Komentāri (18)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Lopip

25.06.2021. 14:44

Bija jau agrak pieturvietas vacu firmai euroAwk, kas tās uzstadija un uztureja oar savu naudu. Tagad izdomajuši izlaipit bidzeti

Atbildēt

Robinson

24.06.2021. 19:15

have made $ 13594 last month by working online from my home. I am a full time college student and by just doing this in my free time for a few hours per week by TSq using my laptop, I payed off my student loans. Check this out and start making cash online in so incredibly simply way by just following instructions on this website ...

For more detail visit this web ....... www.Snag4.com

Atbildēt

Andron Mc

21.06.2021. 18:11

Pareizais jautājums ir - kāda mārrutka pēc rīdzinieki tos zagļus ievēl katru reizi?

Atbildēt

Maigonis

21.06.2021. 13:32

»

Ierēdņu armijas priekšā, mafija nervozi pīpē

Līdz šim neesmu sastapis nevienu valsts iestādījumu, kur nerēgotos acīmredzamas shēmas iedzīvotāju maku iztukšanai. Valsts kase tiek iztukšota ar likuma spēku, kas sen jau iestrādāts likumdošanā. Pamēģiniet atlaist korumpētu ierēdni, pirmkārt viņu sargā likums, otrkārt jāpierāda vaina, kas praktiski...


Nu vaina jāpierāda vienmēr. Kā tad tu biji iedomājies - ka var vainot ko patīkas nepierādot vainu. Cita lieta ka tiem kontrolētājiem pietrūkst kompetences to pierādīt. Vai ka procedūra ir tā sarežģīta, ka krāpjoties neko nevar iepirkt, pat darot visu godīgi.

Atbildēt

Zeze

21.06.2021. 11:32

Ko tur vispār runāt. Tāpat skaidrs, ka demokrātiskā sistēma ir sapuvusi.

Atbildēt

Ierēdņu armijas priekšā, mafija nervozi pīpē

21.06.2021. 11:22

»

Jānis

Dzirdēju, ka Salaspils sociālā dienesta vadītāja Iepirkumu likumu iztulko pa savam- apzvana pazīstamus uzņēmējus un palūdz pieteikties iepirkumā, nosaucot kādu cenu jānorāda, un jau zin kādu cenu piedāvās uzvarētājs


Līdz šim neesmu sastapis nevienu valsts iestādījumu, kur nerēgotos acīmredzamas shēmas iedzīvotāju maku iztukšanai. Valsts kase tiek iztukšota ar likuma spēku, kas sen jau iestrādāts likumdošanā. Pamēģiniet atlaist korumpētu ierēdni, pirmkārt viņu sargā likums, otrkārt jāpierāda vaina, kas praktiski nav iespējams, treškārt jāizmaksā milzīgas kompensācijas atlaišanas gadījumā, ja izdodas nokaunināt lai brīvprātīgi pamestu krēslu.

Atbildēt

Kas stulbaaks?

21.06.2021. 08:42

Likums vai iepirkumu uzraudziibas birojs? Likums atljauj iekaartas pirkt peec pasuutiitaaja ieskatiem, pat noraadot firmu. IUB stulbeni to atbalsta. Augstaakaa tiesa nevis noraada, ka likums jaamaina, bet rada precedentu, ka likumu var arii neieveerot.

Atbildēt

Iepircējs

21.06.2021. 07:31

Neviens likums neaizsargās, ja paši procedūras dalībnieki negribēs lai tas notiek godīgi.

Atbildēt

nu

21.06.2021. 04:57

Izskatās, ka kādam bija sarunāts trekns pasūtījums, bet tad .. bāāāc .. atlaida sponsorētos lēmuma pieņēmējus un viss izjuka.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

21.06.2021. 03:53

Ir citas tiesību aizsardzības metodes.

Atbildēt

wow

21.06.2021. 01:49

Aizstāt iepirkumus ar piedāvājumu loteriju! Cik naudas un laika ietaupītos!

Atbildēt

Tiesu eksperts

21.06.2021. 00:26

Tik vienkārša atbilde: "vajadzīgie" likumu top uz pasūtījuma pamata, apmaksāti un tos pieņem "par katru cenu" vajadzīgo personu interesēs.

Ir cits paņēmiens - likumus raksta pati iestāde "ērtākai lietošanai", tajā iestrādā bezatbildības elementus. Savulaik uzrakstīju projektu pēc pasūtījuma. Atbilde bija - labs likuma projekts, bet mums tāds (lasi: godīgs likums) neder. Mēs gribam tādu, kuru varam paši pielietot kā mums ērtāk.

Korupcija tiesās, iestādēs, to starp ministrijās un pašvaldībās plaukst un zeļ.

Ir likumi, kuros iestrādā obligātus noteikumus, bet nav tajā noteikts, kas notiks, ja šis pozīcijas nepilda, bet šādus likumus taisa nejēgas, kuri nesaprot, kas ir likums. Šāda rīcība var rasties arī ar nolūku.

Latvijā ierēdņiem nomenklatūra ir atņēmusi jebkādas tiesības, ko liek, to jādara. pamēģini neklausīt. Un te ierēdņi no tā paliek "tupi" un glupi, viņiem neaug smadzenes un profesionalitāte, aug vienaldzība, jo kukuļus ņem nomenklatūra, ierēdņi to redz, bet viņiem jāklausa , jāraksta tas, ko liek. Viņi dara ko liek, bet kukuļi nāk citu, nomenklatūras kabatās. Šādam darbam nav jēgas un brīnāmies, kas notiek Latvijā, apvainojam ierēdņus ar vienu olekti - ierēdņi ir stulbi, tādi un šādi nelieši. Tā rodas naida runa, apvainojumi.

Atbildēt

Vilciens

20.06.2021. 21:57

Vai vjačeslavi nejauc adreses?

Atbildēt

man teiciens

20.06.2021. 21:53

»

?

no kurienes pideram stakim ta maniakala tieksme karogus pluinit


patīk.Viņam nepatīk krāsa.

Atbildēt

?

20.06.2021. 20:47

no kurienes pideram stakim ta maniakala tieksme karogus pluinit ?

Atbildēt

info

20.06.2021. 20:01

Septembrī no Rīgas ielām pazudīs reklāmu stabi un stendi - tos nomainīs 460 jauni stendi un ekrāni. Izsolē uzvarējušā pretendenta – SIA “Visual Media” – iepriekšējā darbība - uzņēmēju grupa jau iepriekš palika parādā valstij nodokļus un nodevas.

--

Uzņēmuma “Visual Media” darbību var vērtēt kā agresīvu komercdarbību. Proti, paši uzņēmuma pārstāvji norāda, ka ar “Visual Media” zīmolu darbojas vairāki saistīti uzņēmumi, kuri atrodas vienā adresē, to valdes locekļi vai dalībnieki ir vienas un tās pašas personas – Reno Grīnbergs un Kristiana Otomera-Vītola. Proti, SIA “Visual Media” ir tikai viena no uzņēmumu grupas vai shēmas.

Piemēram, ar vienādu nosaukumu – SIA “Visual Media” – ir bijuši vismaz divi uzņēmumi. Viens no tiem ir likvidēts 2014. gadā, tam ir vairākkārt mainījušies dalībnieki, tostarp bijis arī Reno Grīnbergs. Pirms likvidācijas kā vienīgā dalībniece un valdes locekle iecelta Baltkrievijas pilsone, vienlaikus uzņēmumam bijis 467 080 eiro liels nodokļu parāds.

Teju pusmiljonu eiro lielais parāds ir dzēsts ar Valsts ieņēmuma dienesta lēmumu, iespējams, tādēļ, ka to nevarēja piedzīt. Līdztekus tam “Visual Media” nosaukumu ir pārņēmusi Grīnbergam piederošā SIA “PRO TV”. Vēl pirms neilga laika tai bija nodokļu parāds 10 061,55 eiro apmērā. Savukārt SIA “Visual Print” likvidācijas brīdī 2018.gada augustā ir bijis nodokļu parāds 21 974 apmērā.

Atbildēt

Jānis

20.06.2021. 19:54

Dzirdēju, ka Salaspils sociālā dienesta vadītāja Iepirkumu likumu iztulko pa savam- apzvana pazīstamus uzņēmējus un palūdz pieteikties iepirkumā, nosaucot kādu cenu jānorāda, un jau zin kādu cenu piedāvās uzvarētājs.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

FotoAttiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi – tālab, ka viņi ir veseli) tiek liegta pārstāvniecība valsts pārvaldē un dalība aktīvajā politika.
Lasīt visu...

21

Nelokāmi pret varmākām!

FotoManuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs izgāzīsies, jo vairums vakcinēto injicējās nevis medicīnisku iemeslu, bet varas noteikto eksistenciālo ierobežojumu dēļ un, visticamāk, sirdī alkst atriebi par sačakarēto organismu. Protams, ka ir injicēto varza, kas sevi tagad uzskata par augstāko kastu un pilnā mērā izmanto dāvāto iespēju paņirgāties par “zemcilvēkiem”. Šie neģēļi visu laiku ir mituši mūsu vidū un beidzot var apmierināt savus zemiskos instinktus.
Lasīt visu...

6

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

FotoLai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem uz dažiem jautājumiem ar portāla Pietiek starpniecību?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....