Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kāpēc politika mums nepieciešama? :)

15.11.2013. 09:53

Sabiedrībā tiešā un netiešā mijiedarbībā nepārtraukti atrodas daudzi cilvēki. Katrs no viņiem ir apveltīts ar savu patstāvīgo apziņu un saskata savas intereses, kā viņam šajā sabiedrībā labāk izdzīvot. Bet šīs intereses bieži nesakrīt gan ar citu cilvēku interesēm, gan ar sabiedrības kopīgajām interesēm. Ja cilvēki vadītos vienīgi no savu individuālo vajadzību izpratnes, viņi savu centienu savstarpējās sadursmēs saārdītu sabiedrību. Taču sabiedrība ir nepieciešams viņu eksistences nosacījums, un, ja tās nebūtu viņi paši aizietu bojā. Tāpēc nepieciešama kāda pāri atsevišķiem indivīdiem stāvoša sakārtotība, kas regulētu viņu sabiedrisko izturēšanos visas sabiedrības mērogā. Šo uzdevumu pilda politika.
Te arī parādās politikas dziļākā jēga – pasargāt sabiedrību no spontāna pašsairuma (entropijas). Visi pārējie politikā izvirzāmie mērķi, to vai citu grupu interešu īstenošana iespējama vienīgi ar nosacījumu, ka saglabāsies pati sabiedrība, respektīvi, tiks realizēta politikas pamatfunkcija.
Jebkuras vienas ļaužu grupas centieni par katru cenu īstenot politikā tikai un vienīgi savas intereses pārkāpj šo nosacījumu un līdz ar to zaudē politikas kvalitāti, jo, iznīcinādami sabiedrību vai, kas ir tas pats, novezdami to haosa stāvoklī, viņi iznīcina iespēju to pārvaldīt. Tā ir antipolitiska, nekompetenta rīcība, tai trūkst pārvaldīšanas būtisko īpašību- mērķtiecības un efektivitātes.
Politikas kā pārvaldīšanas specifiskā veida viena no īpatnībām ir tā, ka politika nevar būt vērsta uz sava pārvaldīšanas priekšmeta- sabiedrības iznīcināšanu. Atšķirībā no pārējiem pārvaldīšanas gadījumiem (piemēram, darbarīka, mašīnas, vai uzņēmuma pārvaldīšana), kad pārvaldošais subjekts atrodas ārpus pārvaldāmā objekta, stāv tam pāri un var, ja vien spēj, to visādi ietekmēt, pat iznīcināt, politikā subjekts ir pārvaldāmās sabiedrības daļa, vitāli no tās atkarīgs un ekstremālā situācijā pats iet bojā līdz ar sabiedrību vai pat agrāk.

Atbildēt

Kur problēma? :)

15.11.2013. 09:48

Politika ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas, nacionālas un starptautiskas institūcijas, uzņēmumi vai atsevišķi indivīdi, veic darbības savu oficiālu vai neoficiālu varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai. Zinātnes nozare, kurā tiek pētīta politika, ir politoloģija.

Politisko procesu sākšanās priekšnosacījums ir sabiedrības strukturēšanās Neolīta revolūcijas laikā un līdz ar to atšķirīgu interešu veidošanās dažādās iedzīvotāju grupās.

Vārds "politika" ir cēlies no grieķu vārda Πολιτικά (politika). To ieviesa Aristotelis, lai apzīmētu "valsts darīšanas". Viņš pat uzrakstīja darbu ar tādu nosaukumu.

Atbildēt

Ēdelveiss

15.11.2013. 08:37

Ko jūs te visi vāraties un stresojat ???!!!! Esiet tacu reali !!!!!!!!! Šajā mēslu bedrē ir virak kā miljons ta saukto LR PILSOŅI- debīlu , smirdošu, navionalistu vergu bars, kurs turpinās balsot par jebkuru noziedzīgo politmafijas klanu lai tikai vrētu plivināt sarkanbaltsdarkano lupatu un gaudot dievlūdzeju psalmu par dieva svētību latvijai!!!!!!!!

Atbildēt

vilis

15.11.2013. 07:59

Repše -Belokoņa vergs.Ja grib skaidrību,jārunā ar vergturi ne vergu.

Atbildēt

kirova rajona komjaunietis

15.11.2013. 06:59

lai savāktu ēdienu un iztikšana būtu lētāka, baltais zirgs, mobilizēja pāķus uzspēlēt ''lielo politiku''
kocinieki ar sajūsmu iekļāvās shēmā!

Atbildēt

Šariks

15.11.2013. 05:59

Pat nav ko komentēt,jo kur tie laiki,kad sapratu,ka Repše ir Melnumu-Melnums,taču atkal par visu varu raujas politikā,lai turpinātu solīt tukšu gaisu un galvojumus sniegt uz nodokļu maksātāju naivuma daļas.

Atbildēt

ko niekus

14.11.2013. 23:42

Sametīsim kādu miljoniņu. Nodzēsīsim parādus.
Taču morāle:pats turies sava zirga mugurā. Zirgs ir vēlētāji . Uzmetīsi , tevi no segliem izmetīs.

Atbildēt

Kostja, odesas kefaļu zvejnieks , CTAG DMB 86

14.11.2013. 22:59

Tas ir zirgam skaidrs, ka uz marsieti politiskajā hipodromā ir uzlikuši konkrēta žuļiku kodla - tipa ja nu mūsu zirdziņš atskrien pirmais, mēs bīdam savas šeptes, jo vai nu velti šamo barojām???

nelaba ziņa ir tā, ka tā garantija metalurgam - ir kā ar sirpi pa olām un Marsietim drīz vajadzēs meklēt kādu citu nodarbošanos- piemēram ar ledus sūkāšanu, jo cita nekā aiz vaiga ko ielikt nebūs....

Atbildēt

dadzis

14.11.2013. 22:59

vai Einaru Repši,mežsaimniecības politikā kops 2006.28.junija nav ineresejis vienigi Uldis Mierkans ??? loti lielu interesi par mineto personu minetaja laika, izradija Vladimirs Vaskevics ?

Atbildēt

Attīstītājs Latvijas att'īst'ībai

14.11.2013. 21:52

jāsāk ar pilsoni Einaru Repši,no baņķieru autiņiem attīstāmo subjekt_objektu - kāpēc gribēja ietīstīties,kāpēc ļāvās, kā nolaidās būt par cūkas un lapsas krustojuma produktu, kāpēc neprovēja izrauties no gūsta. Bordānam būs darbs,valdība mums tagad laba, nav nekādas vainas,
Einis varēs cietumā dainot latvju dainas. Māte tavu aizkājiņu, allah akbar. Košeri būs, saku!!!

Atbildēt

proj.par labu Latviju nr.2. ?

14.11.2013. 21:39

...amatpersonas deklarācija rādīja, ka gada laikā Repšes jau tā astronomiskie parādi nav mazinājušies un ir 931 tūkstotis latu, bet viņa kopējā finansiālā situācija vēl vairāk pasliktinājusies.
++++++++++++++++++++++++++
Tāpēc jau arī "tautas glābējs"nāk politikā , "lai strādātu", Šoreiz laikam ziedojumus neprasīs? Aiz muguras baņķieris, priekšā Pirktiņa ar ātriem kredītiem.
Jācer, ka tautai pietiks veselā saprāta, lai šo pašlabuma meklētāju nelaistu pie varas.

Atbildēt

Finansists

14.11.2013. 21:35

Repšem arī gribas ēst, tāpat kā mums visiem. Nu tad labi, ka Baltais Zirgs - Tētiņš pabarojis.

Riebjas, kā niecības āboltiņas, zaķi, reiri, kuriem nav viedokļa nevienā jautājumā un kurus neviens i tagad nezinātu, pamanījās uz panaivā marsieša muguras iejāt treknā maizē. Bet gudrais rimsis panaivo no treknās bankas vietas izēda. Ar glaimiem, protams, - ej tak politikā, Einar, Tu mums tik gudrs. Vārniņ, Tev tik skaista balss, padziedi taču...

Nabaga Einars.

Atbildēt

viedoklis

14.11.2013. 21:31

Un sitais nespejnieks, totalais luzeris it visaa taisas valsti vadit! Kaa tads invalids sez bankierim uz kakla un tuksi muld. Es sievas vietaa vinu patriektu ar sudainu koku. Galigi nekam nederigs cilveks. Tadu laist pie valsts varas ir pat bistami.

Atbildēt

ojārs

14.11.2013. 21:18

Da vajag būt tik pārliecinātam par tautas stulbumu!!!! Bet varbūt tā arī ir - visi ar IQ aizbraukuši. jo te nav demorātiiskas valsts - ti kai - policejiska!!!!

Atbildēt

rasmahazanovs

14.11.2013. 21:13

Latvijai ir visas iespējas būt GINESA grāmatā balsojot par šq šifazrēniki AK dievs nākat pie prāta CETURTO REIZI RAUJĀS PIE SILES

Atbildēt

Viltnieks

14.11.2013. 21:05

Baltā zirga labdarība sāk izskatīties paradoksāla pat dīkam vērotājam.
Rodas aizdomas, ka banciņa pieder pašam Repšem un caur šo "labdarību" viņš funkcionē kā patiesais/puspatiesais labuma guvējs.

Atbildēt

vārds

14.11.2013. 20:24

»

Čiekurs Egles dēls

Pusotru gadu atpakaļ Lapsa kā ūdenī skatījies


Fufelis tas parāds, tiek speciāli izbazūnēts, lai einīts izskatītos tautai pievilcīgs, - tāds pliks un nabadzīgs.
Daudz kas liecina, ka nav tik vienkārši. Ja vajadzēs, domāju, einīts bagātībā pārspļaus daudzus bālēliņu "oligarhus". Viņu bīda, jo daži politbiznesmeņi vēl redz iespēju uzvārīties, izmantojot eiņa tēlu. Lai viņiem neveicas!

Visvairāk žēl, ka Gunārs Astra, novērtēdams šo "vīru", smagi kļūdījās.

Atbildēt

reāliste

14.11.2013. 20:13

»

sv

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu...


Tur ir jābūt Tvaika ielas klientam, lai par šo laimnesi nobalsotu.
Tā jau izskatās, ka ir pamatīgās naudas grūtībās un nu laužas pie siles, lai savu finansiālo situāciju strauji uzlabotu.
Ir tādi ļaudis, kuri savu labklājību prot nodrošināt tikai ieraušoties augstos valsts amatos. Un šis nu ir spilgts piemērs.
Repšem liels paldies vēlētāju vārdā, ka parakstīja garantijas Liepājas metalurgam. Droši vien, ka vēl "uzpeldēs" tikpat "veiksmīgi" garantētie kredīti

Atbildēt

Andris

14.11.2013. 20:07

un Sudraba jau ar līdzīgā "mākslīgā intelekta" afērā ielīdusi. Zinātnes glābēja :)

Atbildēt

sss

14.11.2013. 19:55

Jābū sevišķi lielam muļķim, lai par šo subjektu balsotu.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

14.11.2013. 19:27

Pusotru gadu atpakaļ Lapsa kā ūdenī skatījies:
http://www.pietiek.com/raksti/einaru_atstajusi_bez_kabatas_naudas_-_vai_vienkarsi_suta_pelna

Atbildēt

Sindema

14.11.2013. 19:19

»

sv

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu...


Kaut kas jau jāmuhļī... Kuram tad gribētos saskrieties ar "svina piku"?

Atbildēt

Ojārs

14.11.2013. 19:15

Interesanti, cik galu galā būs izmaksājušas katra no 5 līdz 6 iegūtajām vietām nākamajā Saeimā? Taču, ja par to varēs dabūt kaut viena ministra vietu, tad jau mīnusos Belokoņs&Co nepaliks.

Atbildēt

ss

14.11.2013. 19:07

Vai Titavs ar turpat nav Belakoņa maizē?

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 14.11.2013. 19:07

;)

Mediju ziņa (2013. gads): "Latvija ir maza valsts gan teritorijas, gan iedzīvotāju ziņā, taču skatoties uz to, cik Latvijā ir reģistrētu politisko partiju, rodas pretējs viedoklis. Saskaņā ar uzņēmuma reģistra datiem Latvijā uz diviem miljoniem iedzīvotāju ir reģistrētas 79! politiskās partijas un partiju apvienības. Visas šie politiskie veidojumi pārsvarā ir dibināti, lai aizstāvētu noteiktu sabiedrībā pastāvošo grupu intereses – uzņēmējus, zemniekus, skolotājus, ārstus, ģimenes, pensionārus u.c. sabiedrības pārstāvjus." ( apt.cit.aut. – A. Graudiņš, ZZS jeb "hūtes naftaspāķi" )
-----

"Mēs 'taisām' SAVU "partiju"!..."
( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” - 19.08.2008., Nr.6. )

Starp reklāmām par pamperiem,
Un "diskrētajiem spārniņiem",
Tiek "masmēdekļos" sludināts:
"Jauns 'politspēks' top dibināts!

Mums - čupām brīvas vakances,
Priekš tiem, kas "valsti" 'kalnā nes':
Nāc barā, 'biedri, nebremzē' ~
Pa visiem 'prodžekts jāforsē'!

Jums 'nespīd' beņķi padomēs,
Un - treknu "algu" izredzēs,
'Pa tukšo na...(fig) slienoties':
Tur "vadošāki" 'biedri' ies...

Jūs 'pašvaldoņu barotnēs',
'Pēc SILES "shēmas" neriktēs' ~
Jau sen tur 'robi aizsisti':
'Smeļ piķi' mūs "vecbiedri"...

Uz "tautas kalpiem" ziepēties',
Jums 'nespīdēs': tur 'biedri' ies,
Ar 'polit-klaunu' pieredzi,
Kas (pašreiz) 'malā nostumti'...

Jums "stipendijas" 'nepiķos',
Bet - pašus fiksi 'attārpos':
Bez "biedru naudām" partija,
Nav "ilgtspējīgi" 'velkoša'...

Šmaukt "antiņus" 'nav iekšā' jums?
Tas "gods" būs ekskluzīvi mums!
(Jo - dibinām tak' "partiju"
Uz SAVU 'privāt-kabatu'...)

Jums, 'biedri', dosim iespēju,
Likt lietā savu "veiktspēju",
Iekš MŪSU 'polit-prodžekta' ~
Lai dzīvo "jaunā" partija!!!..."
...
Smīn "vaukšķi", redzot reklāmu:
"Mēs 'taisām' SAVU "partiju"!
(Šis 'sludeklis' ir apmaksāts)
'Mož', grib par bal(a)stu nākt kāds?..."

=====

oriģinālversija = "O.M.© blogā":

http://ontuns-m.blogs.lv/?p=8078

u.c.

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

sv

14.11.2013. 19:00

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu!
Viņu tāpat kā visus citus interesē nauda !Ne velti bija sagrābies īpašumus,kurus nespēja pavilkt un vērtspapīrus,kurusnespēja apmaksāt!
Kā var uzticēties šādam cilvēkam?Vienu dienu viņš burā,nākamā dienā kāpj pa klintīm,trešā -glezno,tad nesās ar močiem,tad ar kuteriem,īsāk runājot pats riktīgi nezina ko grib!
Šobrīd blefo par baigo attīstības attīstīšanu!
Nu ,Repše,redzējām mēs tavu strādāšanu,tavu iedomību ,tā kā nepūlies-tu nespēj mūs aizraut!
Nebalsosim !

Atbildēt

mans vards

14.11.2013. 18:47

Tie kuri valsts atjaunosanas pirmssakumos bija mazi garini strukturas, kas nema kukulus, lobeja, klausija un neko neteica - tie tagad ir generali, pulkvezi, deputati...
Ka lai tad maina situaciju? Jasak rakstit, zinot, nekluset par noziegumiem, japieprasa savas tiesibas, vinu pienakumus utt. Neredzu citus variantus.
Bet ja runa par so rakstu, tad - nobalsos jau tapat par vinu, veletaji balso emocionali, neviens neanalize. Atmina visiem isa. Paklausieties kaut vai lielako Latvijas tautas dalu Radio 1, kad spriez par politiku. Visi visu zina un zin ko vajag aiz restem un par ko balsot.
Sie kundzini uz to ari spele.
Nu tas taa, viens no visa pareejaa.....

Atbildēt

dace

14.11.2013. 18:39

nu re - savu milijonu dabuja,tapēc iet politikā :D

Atbildēt

umka

14.11.2013. 18:34

Vai ar viņa palīdzību esot valdībā netika noorganizēta kādas vidusāzijas republikas kases izlaupīšana vairāku miljardu apmērā? Vai par šo naudu šodien nenoteik apdullinoša reklāmas kampaņa TV, radio un presē? Vai tiešām šis valsts iedzīvotāji ir tik aprobežoti, ka spēj noticēt šiem saldajiem meliem? Cik reizes ļausim jāt Antiņam stikla kālnā? Bezgalīgi?

Atbildēt

vai

14.11.2013. 18:33

tad viņu cietumā neliks par galvojumu Liepājas Metalurgam?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...