Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

birziņa

04.07.2017. 08:29

»

patiesība

Atalgojuma trūkuma dēļ spriedze un satraukums ir jūtami daudzās medicīnas specialitātēs, ne tikai dzemdību iestādēs un nodaļās, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» atzina veselības ministre Anda Čakša...


Lasu, ka pie siles esošo pakalpiņi atkal ieņirdz par ārstu prasībām pēc godīga, izglītībai un atbildībai adekvāta atalgojuma. Izrādās, ka šie gribot par daudz! Vai tiešām? Lai kļūtu par ārstu, ir jāstudē 7.gadus, un pēc tam visa darba mūža garumā jāturpina izglītoties. Jāceļ kvalifikācija, jāapmeklē kursi, jāiegādājas pietiekami daudz un pietiekami dārgas medicīniskās literatūras (par saviem līdzekļiem, protams!). Ja esi ģimenes ārsts, Tev vēl jāuztur prakses vieta, jāmaksā alga palīgam. Taču tie vēl būtu sīkumi salīdzinot ar ATBILDĪBU. Ar atbildību, ko ārsts nes par katra sava pacienta veselību un dzīvību! Ir ļoti daudz profesiju ar lielāku vai mazāku atbildības pakāpi par līdzcilvēku likteņiem, bet ārsti tomēr būs pašā virsotnē. Vai tiešām viņiem būtu jāsaņem daži simti eiro??? Jāskaita santimi vai centi, jārakņājas par nocenoto produktu plauktiem, un mēneša beigās jāaizņemas no kaimiņa cēneri, lai izvilktu līdz algai? Ja kāds ir pelnījis dzīvot cilvēku cienīgu dzīvi, tad tie ir tie, kas ikdienā glābj cilvēku dzīvības! Gan ģimenes ārsti, gan speciālisti, gan arī tie, kuri pilda līdzīgas funkcijas. Un, kad es dzirdu ņirgāšanos par ārstu prasībām, tad es iedomājos valsts un pašvaldību uzņēmumu krēslu deldētājus, dažādu par blatu ieceltu padomju parazītus, bezatbildīgu birokrātu tūkstošus, visādus "komunikāciju ekspertus", "NVO projektu vadītājus" un tamlīdzīgu publiku. Painteresējieties par sashēmoto milzu atalgojumu valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās un to padomēs, un tad metiet akmeni ārstu virzienā!

Atbildēt

patiesība

03.07.2017. 23:16

Atalgojuma trūkuma dēļ spriedze un satraukums ir jūtami daudzās medicīnas specialitātēs, ne tikai dzemdību iestādēs un nodaļās, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» atzina veselības ministre Anda Čakša.
Viņa sacīja, ka, veselības aprūpi ilgstoši saucot par prioritāti, bet tai pašā laikā nenovirzot šai «prioritātei» atbilstošu finansējumu, mediķi jūtas nenovērtēti. «Ir tā sajūta, ka vajadzīgs novērtējums arī algā - ne tikai vārdos, bet arī darbos,» norādīja Čakša.
Ministre skaidroja, ka tieši zemā atalgojuma dēļ daudzviet sāk trūkt mediķu, kā rezultātā pasliktinās veselības aprūpes pieejamība sabiedrībai. Pirmie par kritisko situāciju signalizējot tieši mediķi no specialitātēm, kurās Latvijā ir visierobežotākās darba iespējas, piemēram, bērnu ķirurgi, anesteziologi, kā arī dzemdību speciālisti.
Tajā pašā laikā Tiesu izpildītāju ienākumi kopš 2010. gada:
Jānis Stepanovs 8 530 099 EUR
Ainārs Šusts 4 015 532 EUR
Ginters Hmeļevskis 3 133 997 EUR
Andris Spore 3 027 505 EUR
Aija Kalniņa 2 391 733 EUR
Kalvis Dūrītis 2 257 212 EUR
Jānis Tunnis 1 953 273 EUR
Andris Sladzs 1 918 034 EUR
Rolands Veinbergs 1 739 911 EUR
Ineta Kaktiņa 1 661 687 EUR
Sandis Tompsons 1 595 106 EUR
Jānis Strižko 1,494, 454 EUR
Andrejs Glumovs 1,235 966 EUR
Inese Bože 1 207 504 EUR
Tātad naudas ir daudz. Tikai tā tiek pnetaisnīgi pārdalīta, apzogot latviešu tautu.

Atbildēt

Untūns Mazpisāns īstajā vārdā Cenzētaizs MazpisNczs

03.07.2017. 21:33

»

Maniaks pu(r)dulis

Idiotiskais maznodrośinàtais dilèrîjuma dzîtais klauns manikaks porcijs srrrancijs sorryjs atkal pamodies, Tvaika ielà gaviles. Sen jau tu visiem, vèmekłainais idiot, ar savu tupumu esi piegriezies


Atkal ar saviem Tvaika ielas gaviļu dzejpantiem dračī idiotus lasītājus, nahuj, bļeģ idiot nesaproti un neredzi savu šizi tiupumu. Kam tā huiņa intresē? Ej, dirsa, uz redakciju, izdevniecību, tev mulki debilais pateiks, ka esi totāls stulbenis, nevis dzejnieks. Nehuj, versies pie Lemberga, lai dod nau publicēt grāmatu, ble ko piemēslo te slejas, visu laiku tie sūdi jsrullr prom.

Atbildēt

Maniaks pu(r)dulis

03.07.2017. 20:27

»

Cenzetaizs Mazspisanczs

Atkalk ar saviem šizi sūdiem klāt


Idiotiskais maznodrośinàtais dilèrîjuma dzîtais klauns manikaks porcijs srrrancijs sorryjs atkal pamodies, Tvaika ielà gaviles. Sen jau tu visiem, vèmekłainais idiot, ar savu tupumu esi piegriezies.

Atbildēt

Cenzetaizs Mazspisanczs

03.07.2017. 19:59

»

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

...


Atkalk ar saviem šizi sūdiem klāt.

Atbildēt

Es

03.07.2017. 17:35

»

Ilze

Latvijas Ceļa Ozoli un Apiņi, no pašiem pirmajiem neatkarības gadiem, uzlikdami veselības aprūpi uz pašiem sev izdevīgām sliedēm, arī salaida visu grīstē. Tagad mēs redzam sekas


lūdzu atcerēties, ka pat Rietumu īstā buržuāzija zina, ka veselības aizsardzība, izglītība, māksla, zinātne nevar būt tirgus ekonomikas sastāvdaļa; proti, nevar attiecināt tirgus ekonomikas nosacījumus. Tikai XX gs. nogalē Rietumu buržuāzija vispārējās degradācijas rezultātā pārstāja veidot sociālas valstis un visu nobīdīja uz tirgus ekonomikas sliedēm, jo iniciatīvu pārņēma jaunās parvēniju alkātīgās finansistu bandas. To, protams, nevarēja zināt vai negribēja zināt "perestroikas" atlasītie vietējie latviešu mēsli varas kabinetos. Šķēle atklāti aicināja "kultūrai" pašai pelnīt naudu. Bet vainīgi nav tikai "brīvvalsts" pirmie vadošie mēsli. Vainīga ir visa tauta, jo tā 27 gados spēja deleģēt tikai "veikalniekus", kā šaura vēriena biznesmeņus sauca Rainis. Piemēram, aptieku biznesu radīja paši latviešu nelieši, augst.izglītības biznesu radīja paši latviešu nelieši. Pie mums nelietība iet roku rokā ar iedzimtu stulbumu. Grūti bieži ir pateikt, kas latvietī ir primārais - stulbums jeb nelietība.

Atbildēt

Sise

03.07.2017. 16:32

Daktera Jāņa Ozola 2002.g "Ievai" teiktais citāts skan: "Nauda no pacientiem ir jāņem! Tas dod viņiem drošības sajūtu!"

Atbildēt

Es

03.07.2017. 15:53

»

Alīda

Autors ir tas pats Jānis Ozols, kurš ar Apini bija Latvijas ceļā un kurš vadīja Rīgas 1.slimnīcu. Tas pats Ozols, kurš intervijā "Ievai" divtūkstošo gadu sākumā atzina: "No pacientiem nauda ir jāņem!". Tad jājautā Ozola kungam: Cik tad ārstiem vajadzētu maksāt no valsts kabatas, lai viņi pārstātu ņemt...


jau jutu lasot, ka tas ir īsts latvietis-blēdis, divkosis, nelietis, pielīdējs, melis, stulbs padomju laiku gānītājs, pašslavētājs. Vārdu sakot, īsts latvietis, kurus citas tautas tik ļoti mīl, ka labprāt redzētu pazūdam no Zemes, kas tagad arī notiek ar to pašu naudkārīgo latviešu ārstu palīdzību. Sūdu smaka atkal te ir.

Atbildēt

Alīda

03.07.2017. 15:45

Autors ir tas pats Jānis Ozols, kurš ar Apini bija Latvijas ceļā un kurš vadīja Rīgas 1.slimnīcu. Tas pats Ozols, kurš intervijā "Ievai" divtūkstošo gadu sākumā atzina: "No pacientiem nauda ir jāņem!". Tad jājautā Ozola kungam: Cik tad ārstiem vajadzētu maksāt no valsts kabatas, lai viņi pārstātu ņemt no pacientiem?

Atbildēt

Troļļu gans

03.07.2017. 14:53

»

Iluta

Un vai tad tagad ir laba


Nē, nav laba. Komentārs ir nevis par konkrētiem ministriem, bet par politisko vidi Latvijā. Kurā atkal un atkal ievēlām deputātus, kuri nespēj pildīt likumdevējvaras funkcijas. Tad brīnāmies, ka viens ministrs spēja pusotru gadu darīt brīnumainas lietas un nekas līdz vienam brīdim. Tagad gaidām līdzīgu stāstu. Izlutinātai pajmeitenītei līdz atbilstībai ministra amatam ir ļoti tālu. Kaut gan ko var spēt partija, kuras ministros ir vīzdegunīgs un manierīgs kolhoznieks vai pavirša un viegli uzbudināma šahiste?

Atbildēt

Labs

03.07.2017. 14:07

raksts. No konteksta saprotams, ka rakstījis izglītots un zinošs cilvēks. Patika.

Atbildēt

Troļļu gans

03.07.2017. 12:48

Sačakarēs cien.ministri kā sačakarēja cien.bij.ministru. Bija ar vīzijām un vēlmi tās realizēt. Kāda motivācija un kāda vīziju kvalitāte, tas cits jautājums. Mīlēja Belēviču deputāti, gan partijas biedri, gan pozīcija, gan opozīcija. Sajūsminājās, gaidīja vienkāršus teikumus prastai tautai. Viss bija tik labi. Pietiek laiku pa laikam publicēja rakstus par cien.bij.ministra izdarībiņām. Klusums, deputātiem un KNAB biezas ādas. Deputāti turpināja jūsmot un snaust, priekšniece un pēc tam priekšnieks ar mīlestības pilnām acīm raudzījās uz mīļo blēņdari. Un pēkšņi, bāc. Vienā dienā visas avīzes, sākot ar zaļo mērģļu kabatas līdz it kā neatkarīgām pilnas ar rakstiem par slikto cien.bij.ministru. Viss. Lieliskas, mīlētais blēņdaris pārvērtās par noziedznieku, bandītu, nelieti. Vietā nāca izlutināta pajmeitenīte. Stāsts atkal atkārtojas. Nu uzrakstīja Saskaņas deputāti pāris pieprasījumus, saņēma garu garās atbildes un klusums. Nu organizēja deputāts konferenci, kurā cien.ministre ar grūtībām izturēja stundiņu, gandrīz zaudēja savaldību un pazuda. Neviens neinvestē Pietiek. Netiek pieprasīti ne personāla, ne iepirkumu konkursu dokumenti, ne komandējumu atskaites, ne ko dara padomnieces, ne kāpēc tik bieži piestaigā zāļu lieltirgotāju pārstāvji. Nekas. Pēc tam būs atkal bāc, un slikta ministre. Neko nemāk, neko nevar.

Atbildēt

Pilsone

03.07.2017. 12:36

Rīgā un citās pilsētās salīdušie ierēdņi- zagļi lauķi.
Kapēc tiek slēpts, kur Čakša ir dzimusi ?
Rīgā nav kur nospļauties, trāpīsi lauķim vai tūristam.

Atbildēt

Sorry

03.07.2017. 09:35

Esmu gandrīz vai pārliecināts, ka lielās slimnīcas Latvijā plānoti kā hospitāļi, kuros vedīs tūkstošiem pusdzīvu un sakropļotu cilvēku no Ukrainas, kad septembrī mācību laikā Putins no Baltkrievijas iebruks Ukrainā. Pēc tam, atkarībā no haosa lieluma mēginās iebrukt Lietuvā, savienojot Krieviju ar Kaliningradu un Baltija paliks ielenkumā.

Atbildēt

agents

03.07.2017. 09:29

Kamer zala valdiba staves ar vienu kaju Brisele ,ar otru kremli ,tikmer naudas budzeta nebus .Brisele naudu iedos ,bet prokkremliskie oligarhi to sadalis sava starpa . Cik tas ir vienkarsi milie dakteri.

Atbildēt

Sorry

03.07.2017. 07:19

Man jau likās, ka tās milzīgās slimnīcas pa visu Latviju, samazinoties iedzīvotāju daudzumam, ko neviens nevar nepamanīt, domātas kara hospitāļiem vēl šodien.

Atbildēt

Strādnieks

03.07.2017. 00:03

Pēteris Apinis ir vispār tās pretīgās komunistu - zagļu organizācijas Latvijas ceļš darbonis. Lustrāciju!

Atbildēt

jānis

02.07.2017. 23:51

Cien.autor,ekspluatē visus,jo tas iraid kapitālisms,un pie mums...vēl bišķiņ.

Atbildēt

Pēteris A.

02.07.2017. 23:44

Ieliku Tev plusu, Jāni, pat ja mūsu viedokļi dažkārt atšķiras

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...