Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Xxx

04.02.2022. 17:18

Uzliku 2019 gada novembrī ar jaudu 1550 kw gadā. Uz 04.02.2022 saražoti 3000 kw. Iegadajos Elektrum, 2900 eiro ar uzstādīšanu un visām atļaujām

Atbildēt

Хм

01.02.2022. 12:06

»

Panelis

Un tomēr saules paneļi dod kaut vai relatïvu neatkarību no monopoliem, kuri var Tevi locīt un likt maksāt kā vien tiem iegribas. 6kw saules paneļi un 8 kW saules silta ūdens kolektori mājsaimniecībai ir neatsverams atspaids jau 6. gadu, ko izjūtu maciņā katru mēnesi


Так никто и не спорит, летом это действительно хорошая поддержка и вариант. НО зимой?
А для промышленности тем более. Вот сейчас снег на улице и все..ни от батарей ни от коллекторов уже пользы нет.
Вопрос остается что при батареях, что при ветряках- как будет решен вопрос стабильности генерации?
Затих ветер, облачно-останавливать завод, закрывать офисы?
Вот не зря же финны АЕС развивают, понимают, что ветер и солнце - это хорошие, но не стабильные поставщики энергии. А еще не придуманы такие мегачудо батареи, что можно летом закачать энергию и зимой использовать. Вот когда придумают-тогда солнечные батареи всех порвут в пух и прах

Atbildēt

Es

01.02.2022. 10:54

»

Panelis

Un tomēr saules paneļi dod kaut vai relatïvu neatkarību no monopoliem, kuri var Tevi locīt un likt maksāt kā vien tiem iegribas. 6kw saules paneļi un 8 kW saules silta ūdens kolektori mājsaimniecībai ir neatsverams atspaids jau 6. gadu, ko izjūtu maciņā katru mēnesi


Cik tas izmaksāja? Cik ilgi kalpos? Citi rādītāji - patēriņa ierīces, mājsaimniecības apmēri?

Šeit nav sacerējuma rakstīšanas vieta, te gaida konkrētību - īsus, sausus skaitļus, cenas, summas utt. Saņemieties!

Atbildēt

Panelis

01.02.2022. 10:17

Un tomēr saules paneļi dod kaut vai relatïvu neatkarību no monopoliem, kuri var Tevi locīt un likt maksāt kā vien tiem iegribas. 6kw saules paneļi un 8 kW saules silta ūdens kolektori mājsaimniecībai ir neatsverams atspaids jau 6. gadu, ko izjūtu maciņā katru mēnesi

Atbildēt

ko te piebilst...

31.01.2022. 20:35

saules panelis ir noderīgs pašpatēriņam, un tikai.
Vispareizāk ar to nodarboties ir "prasmīgajām rokām" kādu mūsu postpadomju telpā netrūkst.
Izmantot masveidā ir stulbi, jo sevišķi piespiedu kārtā.
Vēl stulbāki ir domu gājieni no VM puses par gāzes apkures aizliegšanu, granulu, šķeldas atļaušanu...tur kāds ar savām smadzenēm nedraudzējas...ja tādas vispār ir !

Atbildēt

daži pat jūras ūdeni

31.01.2022. 18:20

10 ml 10 eu !!!!!!!!!!!!!!!!!!! paneļi nobāl

Atbildēt

ko nu katrs malēniets vai č tirgo

31.01.2022. 18:19

.........

Atbildēt

Tiešām

31.01.2022. 14:13

Pirms pandēmijas un lielajām cenu izmaiņām, kad elektrības tirgus nosacīti bija stabils, tad elektrības cena lielāka bija tieši vasarā un rudenī, bet zemāka ziemā un pavasarī. Tā, ka godātais deputāts mazliet alojas un stāsta nepatiesību.

Atbildēt

Es

31.01.2022. 13:04

»

Gfvvvv

Esmu ieverojis. Visvairāk saules bateriju un vēja parku lietas reklamē tie kuriem TĀDU NAV


Palasīju 2-3 rakstus apollo par šo tēmu. Visi tie EK zaļo kursu pedalējošie "autori" nevienu vārdu nespēj pateikt par izmaksām, atdevi un daudziem citiem faktoriem. Nulle, nevis diskusija un argumenti.
Neākstieties viņiem līdz.

Atbildēt

tā gan

31.01.2022. 10:42

Laikam neskaidri pateicu- pelnu ar mazo HES

Atbildēt

Gvv b

31.01.2022. 06:22

»

tā gan

Daudzus gadus ražoju un nodevu tīklā elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.Pirms kāda laika šo iepēju zaudēju.Pašreiz elektroenerģiju pārdodu atbilstoši biržas cenām.Laikam jau būs nepieklājīgi teikt - naudiņas tagad sanāk krietni vairā


Nekautrējies. Pasaki pieslēguma adresi , savādāk neticu.

Ja kāds ar paneļiem pelnītu tad te būtu pilns ar Leišiem kss tirgotu šādu servisu. Ka Lietuviešiem tāda bizīša nav tad tad tir nav peļņas.

Atbildēt

Gfvvvv

31.01.2022. 06:20

Esmu ieverojis. Visvairāk saules bateriju un vēja parku lietas reklamē tie kuriem TĀDU NAV!!!

Gribi lai pērku? Nopērc sev un parādi man tavus gada izmaksas/ ieguvumis attiecībā pret izdevumiem. Un cik bieži mazgā paneļus?

Atbildēt

tā gan

29.01.2022. 20:49

Daudzus gadus ražoju un nodevu tīklā elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.Pirms kāda laika šo iepēju zaudēju.Pašreiz elektroenerģiju pārdodu atbilstoši biržas cenām.Laikam jau būs nepieklājīgi teikt - naudiņas tagad sanāk krietni vairā.

Atbildēt

Vai tas ir slepeni?

29.01.2022. 19:11

Paldies Zariņam, ka viņš atklāj visu šo afēru aizkulises. Bet man ir viens jautājums. Tagad, krīzes laikā valdība uzņemas maksāt OIk, bet kas tad tas ir par mistisku veidojumu - OIK? Aiz tā taču stāv konkrēti cilvēki, kuriem noteikti jāpelna - kaut visa pasaule lai iet bojā, bet naudai jāripo!Tie nav Latvijas cilvēki? Vai tad viņi nevar apturēt naudas plūsmu, sak, tautai grūti, mēs ejam palīgā un palīdzam! Kāpēc neviens konkrēti nerunā par tiem, kam mēs tik dārgi maksājam? Tas ir noslepenots?

Atbildēt

jaajaa

29.01.2022. 16:08

»

parēķināju

Tikai pēc Zariņa sarakstītajiem skaitļiem


...piecos nesanāks, bet 10 ar garantiju...un to, ko konkrētais autors raksta, arī galvā ņemt nav vērts...valstij šeit vairs nekāda "shēma" nesanāks...būs kopīga ES politika (jau ir) un būs arī noteikumi...tā zaļā elektrība ir vajadzīga!!!...:)

Atbildēt

parēķināju

29.01.2022. 16:00

Tikai pēc Zariņa sarakstītajiem skaitļiem.
Investīcijas niecīgas, apmēram vienkārša spēļu datora cenā. Saražotā elektrība, pret uzstādīto jaudu aptuveni 12%. Projekta atmaksāšanās aptuveni 5 gadu laikā.

Atbildēt

jaajaa

29.01.2022. 15:44

»

Ups

Nejauc. Runa ir par ziemu/vasaru. Norvēģijā pietiek elektības, tirgo citiem. Mums ir vasarā, bet ziemā nav


...nea...tieši par dienu/nakti ir runa...un tieši tāpat ir jābūt pie mums...biržas cena pa stundām...un nekāda tur uzkrāšana ziemai...šodien dod tīklā - saņem naudā uzreiz, kad tērē - maksā tā brīža cenu...:)

Atbildēt

Zinošais

29.01.2022. 14:44

»

Edis

Bla,bla,bla,bla.Vavulosana.Visa pasaule jau normali ir skaidrs,ka sules paneli,tadi,ka sobrid nav efektivi un neatperk ieguldijumus.Tapat,ka veja generatori.Ko gan darit tiem,kas savu pratu un finanses ir ieguldijusi bezjedziga,nelietderiga inovacija?Censties visisu uzpust vel lielaku un globalaku


Komentāri ir viena no neproduktīvākajām formām lai runātu vai diskutētu par sarežgītām lietām. Zariņš un arī es runāju par to ka saules paneļi var būt izdevīgi pie noteiktiem apstākļiem. Viena no Latvijas problēmām ir nosacījumu nepastāvība, tāpēc jebkuri izdevīguma aprēķini ir ar lielu nenoteiktību. Šobrīd elektroenerģijas, saules paneļu cenas un citi faktori ja tos skata statiski ir izdevīgi to uzstādīšanai, bet dinamiski var izrādīties, ka pieaugot pieprasījumam to cenas būtiski pieaug, savukārt elektrības cenas, gāzes cenām atgriežoties iepriekšējā līmenī arī var strauji nokristies. Tāpēc spēkā ir tautas gudrība par to ka nevajag likt visas olas vienā groziņā. Praktiski tas nozīmē, ka jebkuram privātmājas īpašniekam vai būvētājam/pasūtītājam ir prātīgi gan domāt par to, lai pati ēka būtu energoefektīva, gan tās inženiersistēmas veidot tā lai tās varētu darboties ar dažādām alternatīviem enerģijas avotiem.

Atbildēt

Pa saules panelim

29.01.2022. 12:28

Katrai daudzdzīvokļu ēkai mikrorajonos.

Energokomunisma piecgades plānu izpildīsim 3 gados.

Atbildēt

Dumpim, Isarovai un ReBalticai

29.01.2022. 11:46

Imūnā sistēma (kopā ar nervu sistēmu un endokrīno sistēmu) nodrošina un uztur homeostāzi (optimālo līdzsvaru) cilvēka organismā apstākļos, kad tā dažādās sistēmas tiek izmainītas iekšēju vai ārēju faktoru iedarbībā. Traucējumi kaut vienā no šīm trim savstarpēji saistītām un svarīgām sistēmām var izraisīt / izraisa pārmaiņas visā organismā.

Nespecifiskā jeb dabīgā imunitāte (nodrošina fagocīti, dabīgās galētājšūnas, komplementa sistēma, akūtās fāzes proteīni un citokīni), cenšas panākt tūlītēju aizsardzību pret mikrobiem (vīrusiem, baktērijām, sēnītēm vai parazītiem), kā arī palīdz sākt strādāt specifiskai imunitātei.

Savukārt specifiskā jeb adaptīvā imunitāte (tālāk iedalās celulārajā jeb šūnu imunitātē un humorālajā jeb ķermeņa šķidumu imunitātē) jau specifiski reaģē uz mikrobiem, veidojot pret tiem antivielas. Šeit pieskaitāmas augsti specializētas šūnas (T un B limfocīti), kā arī antivielas, ko ražo plazmas šūnas (imūngloblobulīni IgA, IgG un IgM, IgD un IgE).

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT & H-86

29.01.2022. 11:25

Īsts kremlista paziņojums. Nekādas saules "batarejas", nekādas vēja "batarejas" ! Somi, dāņi, vācieši, "āmurikāņi"... ir idioti, jo viņiem pilns ir ar propelleriem un saules paneļiem !!! Mums tas viss jāaizvieto ar Vladimira Vladimiroviča gāzi un naftu ! Jāpērk Kalvīša & Šrodera filiāles pārstāvētie Krievijas energo resursi, lai krieviem būtu nauda par ko slaktēt ukraiņus, sīriešus un kādu dienu arī latviešus !!! Šim "zariņam" vieta aiz restēm līdz pēdējam elpas vilcienam.

Atbildēt

ha-ha

29.01.2022. 08:45

Izklausās pēc kārtējā OIKa un stipri līdzinas Lemberga vaimanām pēc kompensācijām no valsts t.i. mums.Arī muldēšana par kurināmiem,kuri pie mums būs lēti un pie pirmās izdevības netiks pārdoti tur,kur maksās vairāk, izklausàs pēc muldėšanas.

Atbildēt

elektroapgāde ir traucēta

29.01.2022. 04:30

Elektroapgādes traucējumi ziemā. Komentāru sniedz Sandis Jansons, AS "Sadales tīkls" Valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors (divas algas, pats pieņem lēmumu, pats pilda to).

Pirms AS "Sadales tīkls" Ā.Žīgura atrastā brīnumbērna karjera:

A/S Rīgas dzirnavnieks ģenerāldirektora pienākumus pildīs Sandis Jansons, kurš iepriekš ieņēmis vadošus un atbildīgus amatus tādos uzņēmumos kā Fazer, Pepsi Cola, Philip Morris un Pernod Ricard.

Sākot pildīt ģenerāldirektora amata pienākumus S.Jansons uzsvēra: "Mani saista graudaugu pārstrādes nozare un A/S Rīgas dzirnavnieks ražotie veselīgie produkti tāpēc šis darbs man ir liels izaicinājums, jo saskatu daudzas perspektīvas šī uzņēmuma attīstībā tepat Latvijā un eksporta tirgos".

Atbildēt

sludinājums

29.01.2022. 04:29

Vēlos nopirkt rūpnieciski ražotu hidrotaranu stāvošam ūdenim ar pjezoelementu elektrības ražošanai 10kw jaudai.Jautājums zinošajiem,cik lielu jaudu dod neliels pjezoelements šķiltavās?
Zinātniekiem nekas jauns nav jāizgudro jo tādi hidrotarani rūpnieciski tika ražoti jau pirms 150 gadiem.Inovācija būtu pjezoelements.Sliktākajā gadījumā var pievienot jau zināmo mehānisko strāvas ģeneratoru.
Viens otrs amatieris šādu iekārtu jau ir uztaisījis bet zinātniekiem tas nav pa spēkam vai arī viņiem neļauj attīstīt šo sfēru.

Atbildēt

Edis

29.01.2022. 02:43

»

Zinošais

Zariņš raksta par energoefektivitāti. Elektrības patēriņu protams var samazināt taču līdz zināmam līmenim, jo ūdens sildīšanā vai cepšanā nekāda jauna tehnoloģija nav izgudrota. Domāju autors un arī es pieminēju t.s. ēku siltināšanu un tur jau rēķini ir līdzīgi, siltinājums vai tā apdare jau arī nekalpos...


Bla,bla,bla,bla.Vavulosana.Visa pasaule jau normali ir skaidrs,ka sules paneli,tadi,ka sobrid nav efektivi un neatperk ieguldijumus.Tapat,ka veja generatori.Ko gan darit tiem,kas savu pratu un finanses ir ieguldijusi bezjedziga,nelietderiga inovacija?Censties visisu uzpust vel lielaku un globalaku.

Atbildēt

labvakar

29.01.2022. 01:42

un es esmu ar augstāko izglītību, šobrīd maģistros studēju....bet dēļ dažām dzīves kļūdām man ir šie 9 patēriņa kredīti...un es nezinu kad viņus varēšu atdot, jo esmu bezdarbnieks. Interesējos visdažādākajos amatos...par kurinātāju, juristu, mežstrādnieku, pārdevēju, palīgu, malkas skaldītāju.....nekur beigu beigās mani nevajag, jo izrādās ka sludinājumi bijuši jāieliek tīri simboliski, jo likums tā liek....

Atbildēt

zariņš jāaizrotē uz noliktavām

29.01.2022. 01:35

Viss būtu skaidrs. Zariņš pārāk daudz atļaujas runāt. Aizrotējam uz kartupeļu pagrabu par dīgļu nolasītāju. bet man piemēram saules paneļu uzstādīšana kā cilvēkam ar deviņiem patēriņa kredītiem liekas pat ļoti reāla. Pēc daudziem gadiem kad atdošu kredītus, tad noteikti uzstādīšu...

Atbildēt

Zinošais

29.01.2022. 00:53

»

jā, bet...

No kurienes rāvi 15 gadus? Un pēc tam neatmaksāsies? Paneļus noņems


Zariņš raksta par energoefektivitāti. Elektrības patēriņu protams var samazināt taču līdz zināmam līmenim, jo ūdens sildīšanā vai cepšanā nekāda jauna tehnoloģija nav izgudrota. Domāju autors un arī es pieminēju t.s. ēku siltināšanu un tur jau rēķini ir līdzīgi, siltinājums vai tā apdare jau arī nekalpos mūzīgi, tāpēc līdzīgi kā ar paneļiem, kritērijs ir atmaksāšanās laiks un tā attiecība pret kalpošanas laiku. Vienkāršojot, ja ieguldījumi atmaksāsies pēc 10 gadiem un tāds pats būs to kalpošanas laiks, tād tiem būs maza jēga, jo vajadzēs ieguldīt atkal. Tie kas piedāvās protams stāstīs ka tehnoloģijas attīstās un cenas kritīsies, taču praksē tas ne vienmēr tā notiek jo izmaksu struktūra ir sarežgīta un daudzos gadījumos politiski ietekmējama, tāpēc spēkā ir vispārīgais princips, ka vēsturiskā situācija, negarantē tās atkārtošanos nākotnē !

Atbildēt

cik sapratu

29.01.2022. 00:50

»

jā, bet...

No kurienes rāvi 15 gadus? Un pēc tam neatmaksāsies? Paneļus noņems


15 gadi attiecas uz māju energoefektivitātes veicināšanu, siltināšanu. Attiecīgi, mājas iedzīvotājiem jāņem kredīts uz 15 gadiem, lai samaksātu par siltināšanu.
Kad masveidā būtu vai visas mājas nosiltinātas, samazināsies enerģijas patēriņš. Un, ko domājiet, vai enerģijas ražotāji gribēs ciest zaudējumus? Viņiem atliks pacelt cenas. Un zaudētāji būs iedzīvotāji, kas ņēma kredītu.

Atbildēt

Deokupācija dekolonizācija

28.01.2022. 23:27

»

jā, bet...

Kas mainīsies, ja visus nosauksi par kremliniem, cionistiem utt


atrisinās vairumu problēmu, tajā skaitā enerģijas problēmu.

Atbildēt

Haralds Kalns

28.01.2022. 23:11

Lūgums Zariņa kungam. Lūdzu paskaidrojiet, kāpēc lēto Daugavas kaskādes elektroenerģiju,pa tiešo nepārdod iedzīvotājie,apejot biržu !? P.S.Saules paneļus uzstādot,jāņem vērā Bila Geita saules starojuma aizklāšanas (par 30%) afēra,kuru nu jau 10 gadus,realizē arī virs Latvijas,švīkājot debesīs ķīmiskās trases!

Atbildēt

Oki

28.01.2022. 21:55

Enerģijai vajadzētu būt bezmaksas - kā atlīdzība par dzīvošanu šajā interesantajā teritorijā .

Atbildēt

jaajaa

28.01.2022. 21:43

...nu gan autors kaut ko ir sajaucis...ir vajadzīga katra šādi saražota kWh !!!...un visur pasaulē tā to arī dara...piemērs no Norvēģijas...mājsaimniecība pa dienu, kad neviens nav mājās(un elektrība ir dārga) pārdod savu saražoto tīklā...pa nakti lādē elektroauto, pērk elektrību (naktī tā ir lētāka)...vienkārša tā aritmētika...ja privātais ir gatavs tādām milzu investīcijām, viņš ir jāatbalsta ar abām rokām...:)

Atbildēt

Dailonis

28.01.2022. 20:53

Saules paneļu uzstādīsana ir efektīva lauku mājās, kur. lai ierīkotu Sadales tīklu līnijas, tiek prasīti 70 - 100 tūkstoši Eur.
Šo pašu naudu iztērējot individuālas elektroapgādes ierīkošanai, iespējams būt pilnīgi neatkarīgam no Latvenergo.
Te strīdu nav, tas ir pārbaudīts variants. Taču uzņēmība un zināšanas ir vajadzīgas.
Sasienoties ar Sadales tīkliem - iespējami visneiespējamākie pārsteigumi, arī par to esam jau pārliecinājušies.

Atbildēt

1940 - 2022 okupācijas nepārtrauktība

28.01.2022. 19:59

»

Zinošais

Autors par saules paneļiem stāsta pareizas lietas, tikai nezin kāpēc, beigās sastāsta muļķības par t.s. energoefektivitāti. Līdz šim valsts realizētie energoefektivitātes veicināšanas pasākumu programmas tāpat ir domātas turīgajiem un pat ar ES fondu atbalstu to atmaksāšanās laiks pārsniedz 15 gadus...


kremlini vienmēr stāsta labas un pareizas lietas, lai noturētos pie varas. Tikai pazūd zelta rezerves, budžets aiziet mīnusos, bet ekonomokai sākas negatīva izaugsme.

Atbildēt

Zinošais

28.01.2022. 19:28

Autors par saules paneļiem stāsta pareizas lietas, tikai nezin kāpēc, beigās sastāsta muļķības par t.s. energoefektivitāti. Līdz šim valsts realizētie energoefektivitātes veicināšanas pasākumu programmas tāpat ir domātas turīgajiem un pat ar ES fondu atbalstu to atmaksāšanās laiks pārsniedz 15 gadus. Var jau stāstīt, ka tagad energoresursu cenas pieaugušas un šie projekti atmaksāsies ātrāk, taču realitātē šādi apgalvojumi ir tikpat apšaubāmi, jo līdz ar energoresursu cenu kāpumu cenas būtiski cēlušās arī materiāliem un darbaspēkam.

Atbildēt

treknis

28.01.2022. 19:20

siltināšanas efekts beigsies (un jo ātrāk to veiks,jo ātrāk tas beigsies),kad siltuma ražotājam kļūs neizdevīga piegādes cena.Un būsim , kur esam!
Reālāk ir mikrorajosno veidot nelielas kooģenerācijas
stacijas ,kur izmanto gāzi;siltuma padeves zaudējumi
ceļā un problēma būs tikai ar /par gāzi,bet tur varētu
piegādātājus pamocīt ar nodokli par vietas izmantošanu.
Tad siltināšana varētu būt "ilgspējīga"

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...

21

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

FotoTautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana ir atkarīga no 14. Saeimas vēlēšanām. Šīs vēlēšanas atšķiras no iepriekšējām, jo nenotiks spēkošanās nav starp labiem un sliktiem politiķiem vai arī mazākā ļaunuma izraudzīšanās. Notiks izšķirošā politiskā cīņa starp potētājiem un izdzīvot gribētājiem.
Lasīt visu...

21

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

FotoKad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts mūsu sabiedrībai kritisks punkts. Un ne tāpēc, ka kādam ir cēlusies roka ko tādu uzrakstīt – sociopāti ir sastopami ikvienā sabiedrībā. Sarkanā lampiņa iemirgojas tāpēc, ka nosodījums tādam pieļāvumam, ka ārsts varētu neglābt kādu cilvēku viņa tautības dēļ, tvītos nebūt nav vienprātīgs un principiāls.
Lasīt visu...

15

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

FotoEs pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas sanāca man blakus. Otra mana lielā mīlestība bija pirmajā klasē. Es vienmēr esmu zinājis, ka man patīk meitenes. Literatūras un mākslas žurnālā bija viens numurs, kur bija plika sieviete, tas mani vienmēr ļoti interesēja. Tāpat es biju atradis konversācijas vārdnīcā šķirkļus, kur apmēram kaut ko varēja saprast par seksu. Nekāda propaganda mani nebūtu padarījusi par geju, es vienkārši piedzimu hetero.
Lasīt visu...

21

Par "audzēšanu"

FotoNekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari izaudzēt, nerunājot par kādu lopu vai veģetāru ēdam- vai skaistumlietu. Tu vari iesēt sēklu, aplaistīt, izravēt un rūpēties. Lopu tu vari pabarot, apkopt un pasargāt.. Un viss. Bet - tas neesi tu, kas audzē. Audzē Tas, kurš radīja sēklu un deva tai spēju dīgt, augt un dot ražu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...