Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zina drēbi

28.09.2016. 15:39

CENZĒTS ir losis. Pinīgi neko no prakses nesaprot.

Atbildēt

jolanta

25.09.2016. 14:16

Tur strādā tāmētāja Ovčarova, kas samurgos un apčakarēs ikvienu Rīgas namsaimnieks klientu. Kā tāds debils cilvēks var dabūt sertifikātu un strādāt par tāmētāju.

Atbildēt

CENZĒTS

24.09.2016. 17:52

»

no teksta

> ...varēs hakerēt, kā kaimiņa wifi


"Nu, un nafig' vajag tos virtuālos ščotčikus?"
-----------

Labs jautājums, patiesībā! ;)

Vēl, pie reizes, būtu visnotaļ lietderīgi noskaidrot arī šo:

1. KAM to vajag visvairāk?
2. KĀPĒC to vajag tam, kam vajag visvairāk?
3. KĀDS ir finansiālo zaudējumu (u.c. nodarīto kaitējumu, par kuriem pat vispār netiek runāts, vismaz vēl pagaidām) "slieksnis", līdz kuram "cērpamauni", paklusām truli blēdami un vēl pat līdz šim (?!???) nespēdami atjēgties no savu "cirpēju" iezombētā "Stokholmas sindroma"), apkalpos savu "cirpēju" – "skaitītāju komunālpisnesa" shēnotāju u.c. (ie)saistīto figurantu – arvien straujāk pieaugošās un nu jau pat neprognozējami apjomīgās / vājprātīgi alkatīgās "īpašās vajadzības" (t.i. lopiski negausīgas savu "klientu" aplaupīšanas un maniakālas psiholoģiskas izvarošanas tieksmes)?

===========

Ir sacīts: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

Un, arī: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"." ;)

Atbildēt

no teksta

24.09.2016. 15:12

> ...varēs hakerēt, kā kaimiņa wifi
///
bet, ja man parole ar 33 simboliem, arī var kāds hakerēt? :)
________________________
"...stāsta, ja griež 24 h 365 d, tad beidzot var atgriezt puslitru."
///
Nu, un nafig' vajag tos virtuālos ščotčikus?

Atbildēt

Tironis

24.09.2016. 10:32

»

virtuālos ščotčikus gan varēs hakerēt, kā kaimiņa wifi

Mantru par to, ka iedzīvotāji ietekmē skaitītājus komunaļščiki atkārto ik uz soļa. Kad uzjautā, kā? Viņi stāsta kā iedzīvotāji manipulē ar magnētiņiem un plastmasas+vara rādītāji čikinot kubikmetrus atpakaļgaitā. Komunaļščiki paļaujas, ka vidusmēra babka skolā gāja 2 ziemas un nezina, ka ar magnētiņiem...


Dzīvokļos uzstāda sausā tipa skaitītājus, tas sastāv no atsevišķa ciparnīcas mehānisma un rotora lāpstiņām, rotors ar ciparnīcu nav savienots tieši, bet ar magnētiska sajūga palīdzību. Uz to tad arī spēcīgs magnēts iedarbojas.YouTubs pilns ar piemēriem. Taču ir vēl kāds būtisks iemesls neprecizitātei,tā ir ūdens kvalitāte, jeb dzelzs nogulsnes ūdensvadā, šī iemesla pēc apstājies skaitītājs nav retums.

Atbildēt

CENZĒTS

24.09.2016. 02:57

»

atbildējums

Nu šajā namā, kurā ir 388 ūdens skaitītāji


Ja ļauts paziņkārot - kāda ir 1 m3 ūdens cena (jeb piegādes tarifs) uz "tekošo momentu"?

Atbildēt

CENZĒTS

24.09.2016. 02:49

»

Tironis

Tā ir reāla patiesība,viens mājas kontrolskaitītājs izmaksā neskaitāmās reizes lētāk, bet dod maksimālo efektu, jo ļauj novērtēt mājas faktiski patērēto ūdeni, pat tad ja dzīvokļi rādījumus nav nodevuši. Turklāt arī attālināti nolasāmie vēl nenozīmē superprecīzie un neietekmējamie...


"Ir konkrēts jautājums, kā konsekventi LIKUMĪGI sadalīt kopējā patēriņa attiecīgo proporcionālo daļu, ja dzīvokļos nav skaitītāju."
-------

Ir sacīts: "Meklējiet (t.sk. arī atbildes, jebkādas) rakstos!"

Šajā gadījumā - KONKRĒTA atbilde (un, pie tam vēl, ne tikai viena vienīga) uz šo konkrēto jautājumu (tieši tāpat, kā uz jebkuriem citiem taml. būtiskiem jautājumiem par aktuālo "skaitītāju komunālpisnesa" tēmu u.c. attiecīgās LT sfēras aktualitātēm, faktiski jebkurām) ir meklējama un arī visnotaļ elementāri atrodama DzĪL definētajos nosacījumos. T.i., konkrētajā gadījumā - tajos DzĪL nosacījumos, kas (vēl joprojām un konstanti nemainīgi, jau kopš 1.01.2011.) visnotaļ nepārprotami "prezentē" un juridiski "korekti" / pēc būtības adekvāti reglamentē dzīv. īp. "kopības" ekskluzīvo Likumīgo kompetenci dzīvokļu / daudzdzīvokļu māju (īpašumu un to īpašnieku) Likumīgo Tiesību sfērā.

P.S. Cita starpā - ir sacīts: "Viss "jaunais" ir labi aizmirsts vecais."

P.P.S. Šī w-lapa tomēr NAV juridisko diskusiju w-resurss (kā jau tapis "akcentēts" iepriekš, n-kārt un regulāri), ar VISĀM no tā "iztekošajām" konsekvencēm, dabiski.

Atbildēt

virtuālos ščotčikus gan varēs hakerēt, kā kaimiņa wifi

24.09.2016. 00:41

»

no teksta

"...ka dzīvokļu iedzīvotāji vairs nevarētu patvaļīgi ietekmēt skaitītāju rādījumus


Mantru par to, ka iedzīvotāji ietekmē skaitītājus komunaļščiki atkārto ik uz soļa. Kad uzjautā, kā? Viņi stāsta kā iedzīvotāji manipulē ar magnētiņiem un plastmasas+vara rādītāji čikinot kubikmetrus atpakaļgaitā. Komunaļščiki paļaujas, ka vidusmēra babka skolā gāja 2 ziemas un nezina, ka ar magnētiņiem var kustināt tikai detaļas no dzelzs. Vēl interesanta metode šķiet skaitītāju stikliņu griešana pretējā virzienā. Tie, kuri ir mēģinājuši, stāsta, ja griež 24 h 365 d, tad beidzot var atgriezt puslitru. Forši.

Atbildēt

no teksta

23.09.2016. 20:02

"...ka dzīvokļu iedzīvotāji vairs nevarētu patvaļīgi ietekmēt skaitītāju rādījumus,..."
///
dzīvē nav dzirdēts. Nosauciet, lūdzu, kaut vienu gadījumu, kaut vienu.

Atbildēt

atbildējums

23.09.2016. 19:55

»

Jautājums

Kopš kura laika ūdensskaitītāju cena ir līdzvērtīga automašīnas cenai


Nu šajā namā, kurā ir 388 ūdens skaitītāji

Atbildēt

Tironis

23.09.2016. 19:21

Tā ir reāla patiesība,viens mājas kontrolskaitītājs izmaksā neskaitāmās reizes lētāk, bet dod maksimālo efektu, jo ļauj novērtēt mājas faktiski patērēto ūdeni, pat tad ja dzīvokļi rādījumus nav nodevuši. Turklāt arī attālināti nolasāmie vēl nenozīmē superprecīzie un neietekmējamie.
Ir konkrēts jautājums, kā konsekventi LIKUMĪGI sadalīt kopējā patēriņa attiecīgo proporcionālo daļu, ja dzīvokļos nav skaitītāju.

Atbildēt

[email protected]

23.09.2016. 18:51

RNP mūsu mājai vairākus mēnešus mākslīgi uzveidoja kopējo ŪDENS STARPĪBU, tādejādi iedzīvojoties uz 2x apmaksu par vieniem un tiem pašiem kubiem ūdens..kurus protams vēlāk nevar pārrēķināt.kad vērsos rakstveidā pie viņiem,tad kas tik nebija jālasa atbildēs..
Ja kādam interesē kā tas tiek darīts,sīkāks info e-pastā.

Atbildēt

CENZĒTS

23.09.2016. 17:52

»

vispār jau

Kļūda tieši bija uz otru pusi un tagad pateicoties tam bļaurim iedzīvotāji par skaitītājiem maksās nevis 4378,25 eiro kā bija sākotnēji, bet 16492,83 eiro


;)

Vispār jau - kāda nozīme tam, ar kādām (dārgākām / lētākām) "aromatizētajām" ziepēm tiks ieziepēts striķis, ar kuru (pie)ļauj sevi pakārt ziepju izvēles "konstruktīvie oponenti"?! ;)))

Atbildēt

CENZĒTS

23.09.2016. 17:41

;)

Max. objektīvi ievērtējot gan aktuālajā publikācijā (galvenokārt) kārtējo reizi tiražēto "cērpamaunu" ZOMBĒŠANU, gan pie šīs publikācijas (arī, t.sk.) proponētos visnotaļ "diskutablos" viedokļus komentāru sadaļā (patiesībā – kārtējo "plikpaura matu skaldīšanu", diemžēl, pie tam vēl - galvenokārt tikai saistībā ar sevis PAŠU atzīšanu par bezcerīgi truliem "cērpamaniem" un kārtējo "samērīšanos" ar iedomāti "optimālākajiem risinājumiem" SEVIS PAŠU "apcirpšanai pa pliko") – visticamāk, varētu izrādīties gana lietderīgi vēlreiz aktualizēt (cita starpā - nu jau kuro reizi pēdējo pārdesmit gadu laikā!?!) jau iepriekš n-kārt un regulāri publiskoto "konceptuālo sauso atlikumu" par klaji PRETLIKUMĪGO "skaitītāju pisnesa" shēmojumu. Tātad - skat. "zemāk":

=======

Par "skaitītāju biznesu" šajā pašreizējā "tiesiskajā valstī".

PIRMAIS "skaitītāju biznesa" etaps = jebkādiem līdzekļiem piedabūt iedzīvotājus uzstādīt aukstā / karstā ūdens patēriņa, siltuma patēriņa u.c. skaitītājus, kas "vispārzināmajā praksē" izpaužas kā tiešs vai netiešs "spiediens" uz tiem, kuri nevēlas uzstādīt skaitītājus savos atsevišķajos dzīvokļu īpašumos - ieskaitot "pakalpojumu sniedzēju" pieņemtus juridiski nepamatotus lēmumus un "izdotus rīkojumus" par OBLIGĀTU skaitītāju uzstādīšanu, nepamatoti "izkalkulētu" vairākkārtīgi palielinātu "patēriņa normu" voluntāru noteikšanu, ja nav izpildītas nepamatotās prasības uzstādīt skaitītājus, dažādas "sabiedrisko aktivitāšu" manipulācijas, administratīvā un juridiskā šantāža u.t.t., un taml.

OTRAIS "skaitītāju biznesa" etaps = dažādas "ienesīgas" (gan "pakalpojumu sniedzējiem", gan arī skaitītāju tirdzniecības / uzstādīšanas / modernizācijas / sertifikācijas / verifikācijas kantoriem, kuri nereti izrādās "cieši saistīti" ar "pakalpojumu sniedzējiem") aktivitātes, izmantojot tehniski finansiālas manipulācijas uz pirmajā etapā panāktās "OBLIGĀTĀTĀS skaitītāju uzstādīšanas" bāzes. Vienlaikus arī - turpinot lētticīgo ļautiņu, kuri pakļāvās "spiedienam" par skaitītāju OBLIGĀTU uzstādīšanu, neierobežotu psiholoģisku čakarēšanu un elementāru aplaupīšanu, t.sk. ar komunālo pakalpojumu rēķinos iekļautiem "pārtēriņa papildaprēķiniem", "skaitītāju rādījumu korekcijām" un tamlīdzīgiem "finanšu instrumentiem".

Savukārt - saistībā ar iepriekš minēto, "skaitītāju biznesa" apzināti PRETLIKUMĪGAJĀ shēmojumā / "vispārzināmajā praksē" absolūti netiek ņemts vērā un pat demonstratīvi konsekventi tiek ignorēts tāds "sīkums", ka - šajā "tiesiskajā valstī" spēkā esošajā likumdošanā VISPĀR NAV definēta kā obligāts pienākums un, līdz ar to, no šāda aspekta nekādā veidā NETIEK reglamentēta tā saucamo "hidroietilpīgo" komunālo pakalpojumu patēriņa uzskaites mērinstrumentu (skaitītāju) uzstādīšana atsevišķajos privātīpašumos (dzīvokļos).

Muļķu Zemē "skaitītāju bizness" joprojām rullē, kā pa cūku taukiem! ;)))

-----------

Tomēr, JA runājam patiešām nopietni un juridiski / pēc būtības pienācīgi argumentēti, tad - iespējami visoptimālākā "tekoši aktuālās" problēmas risinājuma izvēle IR elementāra "kā lāpsta": tā vietā, lai pa dārgo pirktu un regulāri pa dārgo "sertificētu", "verificētu", "optimizētu", "modernizētu" un taml. "apsaimniekotu" n-tos ūdens skaitītājus KATRAM atsevišķam dzīvoklim - nesalīdzināmi lietderīgāk būtu izdarīt TIKAI 2 (divas) lietas:

1. Pilnīgi LIKUMĪGI (!!!) izmantot iespēju kategoriski un neatgriezeniski attiekties no turpmākas "trulo cērpamaunu" līdzdalības šajā klaji PRETLIKUMĪGAJĀ "skaitītāju pisnesa" daudzmiljonu AFĒRĀ - kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ (arī, t.sk.), ka tas ir izrādījies nu jau pat vairākkārt (!!!) dārgāks "prieks" katram atsevišķajam līdzšinējam "cērpamaunam", nekā salīdzinoši vairākkārt mazāki tēriņi par PAŠkontrolēti TAISNĪGI (!!!) un, kas ir ne mazāk būtiski - arī konsekventi LIKUMĪGI sadalīta kopējā patēriņa attiecīgo proporcionālo daļu.

2. Vienlaikus jeb paralēli iepriekš minētajam - iztērēt pat nesalīdzināmi mazāku naudiņu (t.i. "konfrontējot" ar līdzšinējiem un, neapšaubāmi, arī turpmāk prognozējamajiem "ģeometriskā progresijā" pieaugošajiem nesamērīgi "astronomiskajiem" maksājumiem par "skaitītāju pisnesa servisu"), lai dzīvokļu īpašnieki, pamatojoties uz konsekventi LIKUMĪGU (!!!) "kopības" lēmumu, kopīgi iegādātos TIKAI VIENU maģistrālo kontrolskaitītāju uz visu dzīvojamo māju: uzstādīšanai uz maģistrālā ūdensvada, līdzās (jeb "šaipus") ūdens piegādes kantora uzstādītajam / noplombētajam un šim kantorim piederošajam skaitītājam. Tur, kur šādi papildus kontrolskaitītāji jau ir uzstādīti, skaitītāju rādījumu starpība mēdz būt vismaz 30-50% un pat līdz 80% - "par labu" ūdens piegādes "biznesmeņu" nekad nepiepildāmajiem bezizmēra maciņiem, dabiski.

Vēl jo vairāk tas būtu lietderīgu tāpēc, ka (vēlreiz uzsverot būtiskāko) - šajā "tiesiskajā valstī" spēkā esošā likumdošana ne tikai nereglamentē, bet VISPĀR NEPAREDZ kā principiālu un "visaptverošu" Likumīgu pienākumu ūdens skaitītāju uzstādīšanu atsevišķos dzīvokļos, kur nu vēl - kā dzīvokļu īpašnieku “obligātu pienākumu”, kā to apzināti pretlikumīgi un praktiski neierobežoti mēdz jebkuros "līmeņos" masīvi lobēt un no savas Likumīgās Tiesības pienācīgi nezinošiem / aizsargāt nespējīgiem "klientiem" atļaujas voluntāri kategoriski pieprasīt pašvaldību / valsts / privātstruktūru "komunālbiznesa" kantori.

===========

Ir sacīts: "DOMĀ līdzi!!!..." ;)

Un, arī: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."

Dēļ tam, gluži loģiski un elementāri pašsaprotami - JA Tu ne tikai vēlies, bet arī patiešām pamatoti vari uzskatīt sevi par sakarīgi smadzeņot spējīgs Normālu Cilvēku, tad - pierādi sev un citiem, ka tu pienācīgi pilnvērtīgi ZINI, iespējami lietderīgi IZMANTO un max. efektīvi AIZSARGĀ savas (un, reālo iespēju robežās, arī savu tuvinieku, draugu, paziņu u.c. līdzcilvēku) LIKUMĪGĀS TIESĪBAS! ;)

Atbildēt

tuncis

23.09.2016. 14:32

»

w

tuvojas vēlēšanas dumas krieviem vajag naudu, tad arī izstrādā plebeju apzagšanas shēmas


tas jau notiek masveidā, nav iespējams cīnīties pret šiem absurdiem rēķiniem, izpētiet piedziņas lietas tiesās, tur piedzen bez pamatotiem aprēķiniem un cilvēkiem nav iespējams neko panākt, nepamatotas piedziņas jau var aprēķināt miljonos!

Atbildēt

patērētājs

23.09.2016. 14:29

tāda šmaukšanās notiek arī Liepājā, beidzot Valsts kontrole varētu izvērtēt piesūtīto apsaimniekošanas rēķinu pamatotību, notiek iedzīvošanās uz tā jau nabadzīgo cilvēku rēķina un parēķiniet, ja kaut par 1 EUR nokrāpj uz katra rēķina, cik tas ir, bet nokrāpj daudz vairāk. Prasa tikai naudu, bet darbs nav ieguldīts un tiesas visu piedzen bez iedziļināšanās.

Atbildēt

w

23.09.2016. 11:05

tuvojas vēlēšanas dumas krieviem vajag naudu, tad arī izstrādā plebeju apzagšanas shēmas!

Atbildēt

slimais

23.09.2016. 10:55

mDundri esmu pilnīgi traks un slims es, tāpēc arī murgoju savā nodabā

Atbildēt

Ēdelweiss

23.09.2016. 09:32

»

Sergejs

Visi mēraparāti jāuzstāda pakalpojuma sniedzējs par saviem līdzekļiem, izmaksas par to iekļaujot tarifos. Tāpat kā to darīts veikalos. Cienām savus patērētāja tiesības. Ja viens no puses ir fiziska persona, tad specialais likums ir patērētāja tiesības aizsardzības likums nevis kādi MK Nr.1013, Nr.1014...


Un šis likums, kā jau visi LR noziedzigie " l8kumi " ir izstrādats tā, lai tas aizstāvetu vienīgas patēretāju tiesibas = samaksāt 4.maija totālās valstiskās noziedzības un genocida valdošo zagļu piestāditos rēķinus !!!!!

Atbildēt

Ēdelweiss

23.09.2016. 09:12

Šī sandarta latvijā valdošo politmafijas klanu koakasSaeima 4.maija totālas valstiskās noziedzibas un genocida režima morales shēma tiek izmantota arī RD valdošas trijotnes Ušakovs-Ameriks-Radzevics faktiskajā darbibā klasificējot apzinatu NOZIEGUMU par kļūdu

Atbildēt

Jānis

23.09.2016. 08:55

Ha, Kļūda?! Kāpēc ne uz otru pusi, bet tikai par labu RNP un tā gandrīz visās tāmēs un rēķinos! Pamēginiet ar viņiem diskutēt - pretī, cik ziņāms baigi lielā juristu nevis speciālistu komanda,kura aizstāv RNP savtīgās intereses, bet ne vis dzīvokļu īpašnieku, kā viņi,t.i. RNP visos stūros deklarē.

Atbildēt

Sergejs

22.09.2016. 21:59

Visi mēraparāti jāuzstāda pakalpojuma sniedzējs par saviem līdzekļiem, izmaksas par to iekļaujot tarifos. Tāpat kā to darīts veikalos. Cienām savus patērētāja tiesības. Ja viens no puses ir fiziska persona, tad specialais likums ir patērētāja tiesības aizsardzības likums nevis kādi MK Nr.1013, Nr.1014 un visādi citi likumi.

Atbildēt

CENZĒTS

22.09.2016. 20:49

»

pilsonis

DzĪB Staburags arī šmauc vecos cilvēkus, liekot mainīt skaitītājus tikai viņu akceptētās firmās, pasaka, ka skaitītāja maiņa maksās 22 eiro, bet tad atnāk meistars uzstāda un paprasa 98 eiro, nekādus čekus nedod


;)))

Kā zināms - saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, JEBKĀDĀM "DzĪB" (tieši tāpat, kā "DzĪKS" un taml. "šlipses biedru pašdarbnieku pulciņiem", kā arī, "mājāžiem" u.c. taml. "sabiedriskajiem aktīvistiem") Likumdevējs NAV deleģējis absolūti NEKĀDU Likumīgo kompetenci dzīvokļu īpašumu / daudzdzīv. mājas kopīpašuma Likumīgo Tiesību sfērā. T.sk. un ĪPAŠI jau - saistībā ar jebkādām lēmumu pieņemšanas / praktiskās rīcības patvaļīgām iniciatīvām, t.i. šādiem profāniem "pašdarbniekiem" klaji PRETLIKUMĪGI uzurpējot jeb prasti piesavinoties Likumdevēja definēto šīs Likumīgo Tiesību sfēras VIENĪGO ekskluzīvo subjektu - dzīvokļu īpašnieku / dzīv.īp. "kopības" - Likumīgo kompetenci.

Ir sacīts: "DOMĀ līdzi!!!..." ;)

Atbildēt

pilsonis

22.09.2016. 20:23

DzĪB Staburags arī šmauc vecos cilvēkus, liekot mainīt skaitītājus tikai viņu akceptētās firmās, pasaka, ka skaitītāja maiņa maksās 22 eiro, bet tad atnāk meistars uzstāda un paprasa 98 eiro, nekādus čekus nedod.

Atbildēt

CENZĒTS

22.09.2016. 20:04

»

Ņuģis Muris

pietiek nu beidziet,ar ūdeņa aprēkinu šmaucas visās pašvaldībās un tam par iemeslu vienoto komandas pieņemtie mk noteikumi,pietiek liekuļot tikai par Rīgu


"...ar ūdeņa aprēkinu šmaucas visās pašvaldībās..."
-------
Neapšaubāmi. Un kā vēl šamucas - iedomāti "nesodīti" un nu jau pat demonstratīvi patvaļīgi "cērp pa pliko" unisonā blējošo "aunu baru". Pie tam vēl, diemžēl - ar PAŠU "cērpamaunu" trulu "klusējošo piekrišanu" un (pat) aktīvu līdzdalību SEVIS PAŠU "apcirpšanā".


"...un tam par iemeslu vienoto komandas pieņemtie mk noteikumi..."
-------
Šie MK noteikumi (t.i. Nr.1013. un Nr.1014., acīmredzot ir domāts) attiecas TIKAI un VIENĪGI uz savulaik valsts / pašvaldību īpašumā esošajiem dzīvokļiem / daudzdzīv. mājām, kas pašreiz nonākuši privātīpašumā (jeb tikuši privatizēti) likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" ietvaros un noteiktajā kārtībā.

Tādas daudzdzīvokļu mājas, kas ir bijušas valsts / pašvaldību īpašumā, ir "dislocētas" galvenokārt pilsētās, t.sk. arī reģionu "lielajās" pilsētās un mazpilsētās.

Kur pretī - "uz vietām" pagastos (galvenokārt bijušajos kolhozu centros) šādu valsts / pašvaldību māju praktiski NEBIJA (izņemot atsevišķas tā dēvētās "resoru" mājas, kas vairumā gadījumu bija valsts īpašumā). Jo - laukos esošās daudzdzīvokļu mājas bija kolhozu (jeb tā dēvēto "paju sabiedrību") īpašums, kas arī tika privatizēts par "pajām" – NEVIS valsts vai pašvaldību īpašums, kas tika "atprečots" par "privatizācijas sertifikātiem". Un, kā tādas, šīs dzīv. mājas tika privatizētas CITA likuma ietvaros / noteiktajā kārtībā (t.i. – likums «Par lauksaimniecības uzņēmumu un zvejnieku kolhozu privatizāciju», kas, cita starpā, vairs nav spēkā). Līdz ar to - uz ŠĀDĀM daudzdzīv. mājām, kuras NEBIJA valsts / pašvaldības īpašumā (un kuru kopskaits Latvijā ir ~ 2000, blakusminot), NEATTIECAS minētiem MK noteikumi Nr.1013. un 1014., kas ir izstrādāti un izsludināti par spēkā esošiem uz valsts un pašvaldību dzīv. māju privatizācijas likuma "bāzes" (skat. iepr.).

Tā, ka - šis aktuālais "stōrijs" tomēr attiecas galvenokārt uz Rīgu, bez īpašas "liekuļošanas". ;)

Atbildēt

CENZĒTS

22.09.2016. 19:21

»

PNR

Konkrētāk, Ontūn. Kas ar ko pretrunā


;)

Patiesībā jau - nevienam nav liegts PAŠAM(-ai) pienācīgi pilnvērtīgi apgūt aktuālās LT sfēras "speciālo" (ekskluzīvi prioritāro) / atbilstoši saistīto "vispārējo" (pakārtoti sekundāro) normatīvo reglamentāciju. Piemēra pēc, kaut vai - tajā pašā RNP ar to nodarbojas paliela komanda "juristu" (tikai, diemžēl, visbiežāk gan totāli "garām kasei", kā ir nepārprotami konstatējams).

Cita starpā - "juridiskā (normatīvā) minimuma" pienācīgi pilnvērtīga apguve nudien NAV nekas aumež grūts vai sarežģīts. Nu, kaut vai ņemot vērā to (arī, t.sk.), ka aktuālās dzīvokļa īpašuma / daudzdzīvokļu mājas kopīpašuma Likumīgo Tiesību sfēras tā dēvētajā "jumta likumā" jeb "Dzīvokļa īpašuma likumā" ir tikai 21 pants (!!!). Un, pie tam vēl, DzĪL definētie nosacījumi (gan attiecībā uz atsevišķo dzīvokļa īpašumu, gan arī saistībā ar kopīpašumā esošo daļu) ir patiešām vienkārši un neapšaubāmi skaidri saprotami (gribētos domāt, ka jebkuram "vidējam statistiskajam" personāžam). Ieskaitot atsevišķo dzīvokļu / kopīpašumā esošās daļas "formas un satura" definīcijas, attiecīgo Likumīgo kompetenču (tiesību / pienākumu / atbildības) un funkciju deleģējumus, jebkuru attiecīgo "subjektu / objektu" konkrētus uzskaitījumus, jebkuru procedūru "norišu" aprakstus, juridiskā adekvātuma (lēmumu pieņemšanai nepieciešamo kvorumu atbilstības u.c. taml.) kritērijus u.t.t., u.t.j.pr. Skat. w-resursu

=======

Tātad - kas KONKRĒTI tevi interesē (jo - teju viss "šedevrs" ir vienas vienīgas pretrunas)?

Lai gan, patiesībā (kā jau ziņots n-kārt) - par to VISU (arī, t.sk.) ir gana izvērsti un juridiski / pēc būtības pienācīgi pilnvērtīgi argumentēti runāts jau iepriekš, galvenokārt jau jebkuram iespējamajam interesentam brīvi pieejamajā publiskajā telpā. T.sk. arī šajā w-lapā, kur (zināmu un vairākkārt norādītu jebkurā izpratnē NEadekvātu iemeslu dēļ) ir tikuši pat maniakāli konsekventi CENZĒTI. Dēļ tam (arī, t.sk.) - "ar vienu un to pašu sprediķi atkārtoti kancelē nekāpj", tak' jau. Katrā ziņā - vismaz NE šajā w-lapā (vairs).

Atbildēt

Tironis

22.09.2016. 19:12

Ūdens patēriņa skaitītāji un attālinātās nolasīšanas sistēma daudzdzīvokļu mājā var būt tikai un vienīgi kopīpašums. Bet visas vajadzīgās izmaksas kas ir saistītas ar kopīpašumu, saskaņā ar CL 1071.pantu, jānes kopīpašniekiem samērīgi ar viņu daļām. Ir taču saprotams, kam īpašums lielāks, tam jāiegulda vairāk. To pašu var izlasīt Dzīvokļa īpašuma likumā: "Dzīvokļa īpašnieks atbilstoši viņa dzīvokļa īpašumā ietilpstošās kopīpašuma domājamās daļas apmēram sedz uz dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma pamata noteiktos izdevumus." Par daļām kopīpašumā vispārīgi parasti tiek uzskatīti tieši kvadrātmetri. Taču, šoreiz runa iet par kokrētu kopīpasuma domājamo daļu, jeb ūdens patēriņa skaitītājiem un attālinātās nolasīšanas sistēmu,
kas ir katra kopīpašnieka dzīvoklī. Tādēļ kopīpašnieki var izmantot savas dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvaras un paši izlemt par maksāšanas kārtību atbilstoši kvadrātmetriem, vai skaitītājiem.

Atbildēt

Ņuģis Muris

22.09.2016. 18:20

pietiek nu beidziet,ar ūdeņa aprēkinu šmaucas visās pašvaldībās un tam par iemeslu vienoto komandas pieņemtie mk noteikumi,pietiek liekuļot tikai par Rīgu.

Atbildēt

no RNP piedāvājuma

22.09.2016. 17:50

maksa par viena dzīvoklī esošā ūdens patēriņa skaitītāja nomaiņu, kas aprīkots ar attālināto ūdens skaitītāju rādījumu nolasīšanas sistēmu, mēnesī līdz 0,26 EUR ar PVN par kv.m/12 mēnešu perodā.

0,26 EUR × 4 skaitītāji × 50 kv.m × 12 mēn. = 624 EUR
Lēti, labi, izdevīgi!

Atbildēt

plastelins

22.09.2016. 17:44

jo talak jo trakak.. kads udenim sakars ar kvadratmetriem, , ceru ka otraja varianta bus pareizi, pec logu skaita:)) utt

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...