Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ESMAIJA

26.09.2019. 01:19

Es nedomāju, ka pie vainas ir nezināšana, muļķība vai negribēšana, es domāju, ka viss iet pēc smalki izstrādāta plāna. Visatļautībā un nesodāmībā mērķtiecīgi veidojas Latvijas bagātnieku šķira un visiem acu priekšā aug un ir jau izauguši tie, kas šo škiru apkalpos - Tepat ir raksts par Kamparu, bet tādu kamparu ir neskaitāmi daudz, 2011. gadā 3000 JAUNIEŠU BEZ PAMATIZGLĪTĪBAS, KURI REĢISTRĒJUŠIES PAR BEZDARBNIEKIEM... Bet cik pavisam tādu bijis? Varbūt tas cipars ir tik biedējošs, ka tiek slēpts vai, visdrīzāk, nav pat apzināts... ,Un tad jājautā, vai visiem izglītības ministriem no pirmā līdz pēdējam nebūtu jāatbild par sekām,ko viņu tīša vai netīša darbība ir radījusi. Likums taču paredz obligātu kaut vai pamatizglītību. Tātad vai šī likuma izpilde nebija jānodrošina? bet no tā laika līdz šim laikam cik skolu nav likvidēts... internātskolu bērni... kas ar viņiem noticis? Un... tad jādomā par to tukšo muldēšanu par demogrāfijas uzlabošanu... Vai tas nav cinisma kalngals, zinot, kas šajā valstī bērnus sagaida.

Atbildēt

ESMAIJA

25.09.2019. 15:41

»

Meli

Videejaaa izgliitiiba nekad nav bijusi obligata arii ne PSRS


Nav tiesa! Vidējā izglītība bija obligāta. Pat profesiju tad nevarēji iegūt, ja līdztekus neapguvi vidusskolas kursu. Tas ir laiks, kad pati gāju skolā un kad skolā gāja mani bērni. Es nedomāju, ka Jūs melojat, esmu pārliecināta, ka Jūs tajā laikā vēl vai nu nebijāt, vai vēl negājāt skolā tādēļ ticat blēņām. Vidējā izglītība BIJA OBLIGĀTA

Atbildēt

ESMAIJA

25.09.2019. 15:33

»

pilsonis

1960. gadu sākumā ieviesa obligāto vidējo izglītību. Līdz 1967. gadam tika uzceltas 288 jaunas skolas ar 132 000 skolēnu vietām. Kopā 1967./68. mācību gadā darbojās 1302 vispārizglītojošās skolas, t.sk. 330 vidusskolas...


Nezinu, kas esat, bet Jūs rakstāt tieši to, ko es savā prātā esmu neskaitāmas reizes pārcilājusi.. Vēl papildināšu - un bērnus radināja pie darba un viņiem bija ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Un bija vesels tīkls skolu, kurās varēja apgūt visas vajadzīgās profesijas plašam interešu lokam, pēc tam arī darbs bija nodrošināts, turklāt līdztekus tika arī iegūta vidējā izglītība. Ir tā - kad noliek šos laikus vienu otram pretī- to, kā bija un to, kā ir tagad... gribās kā strausam iebāzt galvu smiltīs, lai ne ko dzirdētu, ne redzētu.

Atbildēt

ESMAIJA

25.09.2019. 15:12

»

pilsonis

Ne tikai pētījumos uzsvērts, ka nabadzība, skolu maiņa un attālums līdz skolai ir nopietni riska faktori, kas var mudināt bērnu neapmeklēt skolu un vairs neatgriezties skolā vispār. Vienisprātis ar pētījumu autoriem ir arī lauku skolu direktori, kuri uzskata, ka trūcīgākie bērni skolu slēgšanas gadījumā...


Ak Dievs, cik precīzi! Vēl piebildīšu - tā bezcerības sajūta ir drausmīga un vēl drausmīgāka ir apziņa, ka tev nav dotas nekādas iespējas ko mainīt. Drīz pie mums veidosies kastas kā Indijā un zemākā esošie būs analfabeti, kas paraksta vietā uzvilks krustiņu. Vai tas bija tas, ko mēs iedziedājām Daugavmalā un Lielajā estrādē - tie sabraukušie simti tūkstoši no visas Latvijas...

Atbildēt

visus svītrot

24.09.2019. 18:34

»

Jābalso par jaunajiem

Jā, žēl, ka Andris Kivičs nekļuva par Kultūras ministru. Un Gobzems būtu bijis labs ministru prezidents


Tad kādu īsu laiku būtu diezgan smieklīgi,bet vēlāk ...

Atbildēt

Patriotiskais gars

24.09.2019. 15:16

»

pilsonis

1960. gadu sākumā ieviesa obligāto vidējo izglītību. Līdz 1967. gadam tika uzceltas 288 jaunas skolas ar 132 000 skolēnu vietām. Kopā 1967./68. mācību gadā darbojās 1302 vispārizglītojošās skolas, t.sk. 330 vidusskolas...


Tādas izglītības kalnietes latvanu pastalniekiem vairs nebūs,bet lai lasītu irlandijas noliktavās sēnes un pie pšekiem āboļus nekādas okspordas zināšanas nava nepieciešamas.

Atbildēt

pilsonis

24.09.2019. 14:57

1960. gadu sākumā ieviesa obligāto vidējo izglītību. Līdz 1967. gadam tika uzceltas 288 jaunas skolas ar 132 000 skolēnu vietām. Kopā 1967./68. mācību gadā darbojās 1302 vispārizglītojošās skolas, t.sk. 330 vidusskolas.
Papildus vispārējās izglītības iestādēm tika izveidots ārpusskolas izglītojošo iestāžu tīkls, ko veidoja pionieru nami (kuros bērni darbojās interešu un hobiju pulciņos: šaha, dambretes, modeļu gatavošanas, zīmēšanas, dziedāšanas, deju u.c. pulciņos), jauno tehniķu un naturālistu stacijas, vasarās darbojās pionieru nometnes. Jauniešu sportisko iemaņu attīstīšanai bija izveidotas īpašas sporta skolas (1967. gadā bija jau 35 sporta skolas), kurās paralēli vispārējai izglītībai jaunieši tika pastiprināti trenēti kādā sporta veidā. Sakarā ar bezmaksas augstāko izglītību, ievērojami pieauga studentu skaits.

Atbildēt

Dr.koocs

24.09.2019. 13:08

»

...

Partijnieki jauni,tikumi iepriekšējie


kuvičš sadragājis lienei feisi,līdz 16 gadiem nelasīt!

Atbildēt

Patriotiskais gars

24.09.2019. 13:01

Biju un Būšu par GOBZEMA KUNGU kā TAUTAS DĒLU un MEITU VADONI!Nav saprotams bildē,kāpēc Pūčei savu klaida čomiku kopā kangariskā padotībā jāklanās?!

Atbildēt

...

24.09.2019. 12:18

»

Jābalso par jaunajiem

Jā, žēl, ka Andris Kivičs nekļuva par Kultūras ministru. Un Gobzems būtu bijis labs ministru prezidents


Partijnieki jauni,tikumi iepriekšējie.
Kamēr balsos par parazītiem,tikmēr nekas nemainīsies.
Ja nebaros partijniekus un augļotājus,tie iznīks.

Atbildēt

Bezcerība nākotnē

24.09.2019. 11:54

Baidos teikt, bet sajūta, ka latviešu tauta tiek iznīcināta. Ar skolu slēgšanu, ar internātskolu likvidēšanu, ar obligātās vidējās izglītības likvidēšanu mēs esam padarīti par potenciāliem sētniekiem, Īrijas sēņu lasītājiem, kūts mēzējiem. Gribas kliegt: " Kārli Ulmani, celies augšā!" Lai viņš atlaiž 100 galvaino Saeimas sastāvu, kura domāšana viendienīša līmenī- tikai šodien piepildīt savas kabatas, bet rīt... kaut ūdens plūdi. Bija ļoti liela cerība uz mūsu jauno valdību, kurā tik daudz jaunu , perspektīvu ministru...

Atbildēt

Pilsonis

24.09.2019. 11:31

»

Mazās skolas jāslēdz!!!

Un kur gan radīsies gudri iedzīvotāji, ja bērnu vecāki ir stulbeņi? Stulbiem vecākiem dzimst stulbi bērni - tas ir fakts...


Viss tas ir risināmas detaļas, ja mērķis ir gudri bērni. Ja iegūstam rezultātā dumjus bērnus, tad tieši tādi ir mērķi, tikai mēs neredzam ceļon-sakarības.
Bērns nepiedzimts dumjš. Arī alkoholiķu ģimenēs var izaugt gudri bērni, ja vien izglītības sistēma ir veidota atbilstošiem mērķiem.
Bet kad izglītība ir pakalpojums, bet skolotāji ir pakalpojuma kalpi, tad arī ierīsim to ko kangari mūsu vietā iesēja.

Atbildēt

Mazās skolas jāslēdz!!!

24.09.2019. 11:12

»

procesa jēga

jā, un mums stāsta, ka lielā skolā, klasē ar 30 bērniem ir labāka izgklītība...


Un kur gan radīsies gudri iedzīvotāji, ja bērnu vecāki ir stulbeņi? Stulbiem vecākiem dzimst stulbi bērni - tas ir fakts.
Un palasi faktus par mazajām lauku skolām un it kā skolotāju individuālo pieeju bērniem. Laukos ir katastrofa! Laukos bieži vien skola ir sociālais projekts, kur stulbas skolotājas strādā par 100 eiro algu, jo algu veido gan stundu skaits, gan bērnu skaits klasē. Jo klasē mazāk bērnu, jo mazāka alga. Jo klasē mazāk bērnu, jo mazāka konkurence bērnu starpā - un konkurencei jābūt, protams, veselīgai ar sacensības garu. Ja klasē visi ir slinki alkoholiķu bērni, apātiski, vienaldzīgi, bez gribas un nākotnes redzējuma, tad rezultāts ir tāds, kāds tas šodiem redzams.

Atbildēt

procesa jēga

24.09.2019. 10:43

jā, un mums stāsta, ka lielā skolā, klasē ar 30 bērniem ir labāka izgklītība!!!
Es nesaprotu - kādā veidā? Vai tāpēc, ka var nopirkt interaktīvo tāfeli? Bet pie mūsdienu bērniem - so wehat? Vai tāpēc viņi labāk mācās un kvalitatīvāk apgūst vielu?
30 cilvēku grupā - vismaz puse - neklausās un ir reāls ...vienalga uz klases priekšā runājošo un mācīties mudināt atnākušo skolotāju. Pluss klases ir piestūķētas, ka tikai pie labas veselības un gribas skolotājs izspraucas līdz klases galam, kur atpūšas skolēni!
Mazās skolas tiek visur aiztaisītas, kamēr pilsētās veras vaļā maksas skolas - kur vecāki grib šo individuālāko pieeju.
Bet citādi - kam vajadzīgi gudri iedzīvotāji!?

Atbildēt

kurts

24.09.2019. 10:28

»

lauķis

Nemurgo pats,PSRS astoņu klašu izglītība bija obligāta,pie kam,izglītība bija bez maksas un ļoti kvalitatīva.Diemžēl bija arī ideoloģija,bet tā ir arī tagad


Stulbenīt, 8 vai tagad 9 klašu izglītība ir pamatizglītība! Lai iegūtu vidējo izglītību, tad ir jābeidz 3 gadīgu vidusskolas programmu, kas tehnikumos izstiepjas līdz 4 gadiem līdz ar profesijas apguvi.

Atbildēt

"Es Jūs piespiedīšu mīlēt Raini."

24.09.2019. 10:26

Jāni Miežagraud,obligāti jāraksta PIETIEK.com.Oligāti!Citādi-brīdinājums,naudassods,cietumsods.Obligāti!Vidējo izglītību savulaik ieviesa ASV,lai pusaudžus noturētu prom no ielām (līdz pilnas krimnalatbildibas vecumam),protams,ar labiem jo labiem lozungiem.Tad PSRS arī izdarīja to pašu,līdz karadienesta iesaukšanas vecumam.

Atbildēt

lauķis

24.09.2019. 10:14

»

777

Aivar nevaig murgot par zaļu vēl esi


Nemurgo pats,PSRS astoņu klašu izglītība bija obligāta,pie kam,izglītība bija bez maksas un ļoti kvalitatīva.Diemžēl bija arī ideoloģija,bet tā ir arī tagad.

Atbildēt

777

24.09.2019. 09:53

»

Aivars

PSRS vidējā izglītība bija obligāta


Aivar nevaig murgot par zaļu vēl esi.

Atbildēt

jā,jā

24.09.2019. 09:00

»

iemācies latviešu valodu,

kārklu jeņķi


bļāā - tā ir tīrākā angļu valoda. izskatās, ka tev krievu valoda ir daudz mīļāka

Atbildēt

Pilsonis

24.09.2019. 08:52

Okupācijas gados izglītība obligāta. Neatkarības gados rezultāts tūkstošiem neizglītoto. Izklausās, ka drīzāk 1991. gadā notika koloniālā okupācija.
Un redzēsiet, atradīsies tie, kuri mums mēģinās iečurāt, ka izglītība visiem nav najadzīga, tā ir klasika koliniālos kangaru režīmos.

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

24.09.2019. 08:31

»

es

Pa šiem neatkarības gadiem nekas nav mainījies un visu laiku tik vieni kretīni nomaina citus kretīnus un nevienam no tiem kretīniem nekas neinteresē. Mani jau vairs nekas nevar izbrīnīt tajā kretīnu riņķa dejā ... ja nu vienīgi kādreiz tiešām ir kauns kad kāds no viņiem uzsvempjās kādā ārvalstu tribīnē...


Cik reizes tu esi ticies un runājis ar politiķiem, rakstījis, skaidrojis, Vai esi kādā partijā iesaistījies vai vismaz kādā biedrībā sabiedriskā kārtā? Minēšu, ka neesi. Jo plika iršana ir kopēja pazīme visiem bezģeļņikiem, kas uzskata, ka kāds cits viņu vietā visu izdarīs. Ja nenodarbojies ar politiku, tad tā nodarbojas ar tevi. Tāda kārtība ir bijusi visos laikos. Laimes lācis nenāks!

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

24.09.2019. 08:27

KO nu autors raud un čīkst tagad?! Ej tad politikā un maini situāciju!!! Dibini partiju, vāc naudu, pulcē domubiedrus! Vai ej uz vēlēšanām un balso par tiem, kas kaut ko var izdarīt! Vāc draugus, radus un balso! Jābeidz šitā iršana vienreiz, ka visi ir slikti un ievēlētie vēl tikai ļaunu! Mums valstī ir viens no viszemākajiem rādītājiem Eiropā sabiedrības iesaistē politiskajās partijās. Vai tad kāds liedz iestāties partijā vai dibināt tās?! Beidziet ņuņņāt! Ne velti ir teiciens, ka gudri irst nav malku cirst. Ejiet un dariet!

Atbildēt

!!

24.09.2019. 08:06

bet, ja vispār par šo valdību, tad mēs vēl tikai redzēsim "kuskinu maķ", kad pašvaldībām atrautā nauda bargi atsauksies uz iedzīvotāju ikdienu visā Latvijā, toties,koalīcijas partijas saņems trekno piķi no 1. janvāra! Bet, iespējams, ka esam to pelnījuši, jo var tikai apbrīnot to apolitismu, galīgu nedomāšanu un lētticīgo naivumu, ja neteiktu ģeķību, ar kādu tika sabalsota šī saeima....santē!

Atbildēt

Aivars

24.09.2019. 07:57

»

Meli

Videejaaa izgliitiiba nekad nav bijusi obligata arii ne PSRS


PSRS vidējā izglītība bija obligāta.

Atbildēt

Meli

24.09.2019. 07:05

Videejaaa izgliitiiba nekad nav bijusi obligata arii ne PSRS!

Atbildēt

iemācies latviešu valodu,

24.09.2019. 04:04

»

bla,bla,bļāā, viss ir sliktipunktselvē


kārklu jeņķi !

Atbildēt

Okupacija

23.09.2019. 23:10

»

es

Pa šiem neatkarības gadiem nekas nav mainījies un visu laiku tik vieni kretīni nomaina citus kretīnus un nevienam no tiem kretīniem nekas neinteresē. Mani jau vairs nekas nevar izbrīnīt tajā kretīnu riņķa dejā ... ja nu vienīgi kādreiz tiešām ir kauns kad kāds no viņiem uzsvempjās kādā ārvalstu tribīnē...


Okupācijas gadiem gribēji teikt. Kopš 1940/44. Krievs te tuksnesi uztaisīs dzrīz. Jau ieborējis latvietim ka atjaunota, brīvību atguvusi LR esot. Ar grūtībām bet brīvi-tā runā okupants un kolaboracionists krievu

Atbildēt

es

23.09.2019. 21:50

Pa šiem neatkarības gadiem nekas nav mainījies un visu laiku tik vieni kretīni nomaina citus kretīnus un nevienam no tiem kretīniem nekas neinteresē. Mani jau vairs nekas nevar izbrīnīt tajā kretīnu riņķa dejā ... ja nu vienīgi kādreiz tiešām ir kauns kad kāds no viņiem uzsvempjās kādā ārvalstu tribīnē un atver savu - “nassing spešēēl” muti . Eh patiesi vārdi ir kulakova dziesmā - “Baletomānija”

Atbildēt

Nosauciet kaut vienu

23.09.2019. 21:38

Nosauciet kaut vienu valdību kurai pa šiem 30 gadiem ir interesējuši šeit dzīvojošie cilvēki ? Tādas nav ! Nevienai valdībai te neinteresē parastie cilvēki, jo ir interese tikai un vienīgi par shēmām un kur ko var vairāk nozagt. Citu interešu viņiem te nav....

Atbildēt

Ak tā? Izglītībai trūkst naudas?

23.09.2019. 21:27

Latvānijas partokrātiskā kangaru valdība ir īpaši talantīga jaunu nodokļu ieviešanā... ierosināsim tautas nobalsošanā jaunu nodokli - izglītības no dokli - maksā visi no valsts budžeta algu saņemošie visu līmeņu deputāti un ierēdņi! Nodokļa apjoms - visa summa, kas pārsniedz 2 minimālās algas!

Atbildēt

pilsonis

23.09.2019. 19:57

Latvijas Nacionālajā reformu programmā (NRP) mērķa rādītājs 2020.gadam ir samazināt skolu nepabeigušo jauniešu (18-24 gadu vecumā) īpatsvaru līdz 13,4% 2020.gadā. Un šī mērķa sasniegšanai katru gadu cītīgi turpina likvidēt skolas.

Atbildēt

"viegls,patīkams reibulītis"

23.09.2019. 19:36

Autoram laikam ir kādas izglītības,bet,rādās,velti.Vai budžetu notērējāt?Jūsu dēl tagad atņem brīvpusdienas.

Atbildēt

voila

23.09.2019. 18:57

izglītībā sen viss ir palaists pašlūsmai, ne nozaru attīstības programmas, ne arī pieprasīto kadru gatavošana budžeta vietās. Speciālistiem beidzējiem nav darba un tie brauc prom, savukārt,ir vietas, kur trūkst darba roku,jo nav attiecīgi apmācīto. Paniskās bailes no PSRS plānošanas ir iedzinušas valsti otrā grāvī. Valsts sektoram tomēr ir kopumā jāredz un jākoordinē minētais, pretējā gadījumā viss aiziet ar "kreiso vītni"

Atbildēt

Edge

23.09.2019. 17:19

»

Aivars

Līdzšinējā situācija Latvijas izglītības politikā un politiķu attieksmē pret jaunās paaudzes izglītošanu viennozīmīgi liecina par to, ka šis jautājums nav bijis prioritāšu sarakstā nevienai no valdībām. Ir grūti izskaidrot, kādēļ 28 gadu laikā, kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, rūpes par bērniem, ...


Grūti izskaidrot, viegli saprast! Atliek vien pavērot LV virzītājus dziļāk Eiropā. Viss notiek, process turpinās: "Tuvākajos gados ir sagaidāma jaunas "vienotās Eiropas arhitektūras" tapšana, un Latvijai būtu smagi jāstrādā, lai šo procesu laikā iekļūtu Eiropas Savienības (ES) kodolā, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete."
Kalniete: Mums jābūt ES kodolā (nra.lv)

Atbildēt

Aivars

23.09.2019. 16:19

Līdzšinējā situācija Latvijas izglītības politikā un politiķu attieksmē pret jaunās paaudzes izglītošanu viennozīmīgi liecina par to, ka šis jautājums nav bijis prioritāšu sarakstā nevienai no valdībām. Ir grūti izskaidrot, kādēļ 28 gadu laikā, kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, rūpes par bērniem, kuri neapmeklē skolu un tādējādi palielina analfabētu skaitu, ir atliktas vēlākam laikam. Ar nevalstiskā sektora palīdzību par lielu naudu ir veikti pētījumi, kas daļēji atklāj patiesos skolu pamešanas un neapmeklēšanas iemeslus, bet tai pašā laikā valstij nav pieticis naudas izglītības informācijas sistēmas izveidei. Toties arī šogad valsts cer ietaupīt uz skolu rēķina, slēdzot lauku skolas, kurās ir nepietiekams bērnu skaits. Visai divkosīga un tuvredzīga politika.

Atbildēt

pilsonis

23.09.2019. 16:07

»

gerts

Autors ir muļķis! Ja bērns ir stulbs vai slinks, vai slims, tad viņš pamatoti nevar iegūt vidējo izglītību. Autors blēj: "vajag! vajag! vajag visiem vidējo izglītību!". Nevajag visiem!!! Un visiem nevajag augstāko izglītību. Un visiem nevajag meistara klasi sportā


Ne tikai pētījumos uzsvērts, ka nabadzība, skolu maiņa un attālums līdz skolai ir nopietni riska faktori, kas var mudināt bērnu neapmeklēt skolu un vairs neatgriezties skolā vispār. Vienisprātis ar pētījumu autoriem ir arī lauku skolu direktori, kuri uzskata, ka trūcīgākie bērni skolu slēgšanas gadījumā izglītības iestādi neapmeklēs. Amatas pamatskolas direktore Aleksandra Freivalde stāsta, ka skolā bērnus skolotāji pieskata, rūpējas, lai bērni lietderīgi pavada laiku, nevis klaiņo. 1. Mežvidu pamatskolas direktore Skaidrīte Strode kā vienu no iemesliem min, ka skolu slēgšanas gadījumā ne visus skolēnus paredzētais autobuss varēs aizvest uz attālāko skolu. “Ne visur autobuss varēs aizbraukt, piemēram, dziļos laukos. Bērns vienkārši nevarēs un neies uz skolu, ja vecāki būs trūcīgi un atvasi aizvest nevarēs,” viņa nopūšas. Mākoņkalna pamatskolas direktore Leontīna Zaremba pārliecināta, ka trūcīgākie bērni skolu neapmeklēs, bet pilsētu skolu skolotājiem neatliks laika viņus meklēt. Viņa uzsver, ka cietīs arī mācību kvalitāte, jo bērniem būs agri jāceļas, lai paspētu uz skolas autobusu, bet vakarā viņi būs vēlu mājās. “Pamatskolai ir jābūt tuvu mazo bērnu mājām,” viņa uzsver.

Atbildēt

gerts

23.09.2019. 15:33

Autors ir muļķis! Ja bērns ir stulbs vai slinks, vai slims, tad viņš pamatoti nevar iegūt vidējo izglītību. Autors blēj: "vajag! vajag! vajag visiem vidējo izglītību!". Nevajag visiem!!! Un visiem nevajag augstāko izglītību. Un visiem nevajag meistara klasi sportā.

Atbildēt

Aivars

23.09.2019. 14:35

Mēs esam iestājušies savienībā, kur izglītība nav cieņā. Kopumā Eiropā apmēram 50 miljoni cilvēku ir ieguvuši tikai pamatizglītību, bet aptuveni 20 miljoniem ir tikai sākumskolas izglītība.

Atbildēt

vf

23.09.2019. 14:32

Jaunieši ja.....Bet visi tie,kam tagad no 50 līdz 65 : tie,kas uz barikādēm stāvēja . Tie tagad vispār var iet mežā nomirt. Tagad pie varas tie,kas dzima 1980 jos - ne prāta, ne pieredzes, bet visur prieksnieki... Tapēc arī esam tādā dirsā. Senie grieķi jau rekstīja, ka cilvēks par vadītāju var būt tad,kad ir sasniedzis 60.

Atbildēt

pilsonis

23.09.2019. 14:09

2011.gadā Latvijā bija vairāk nekā 3000 jauniešu vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri bija ieguvuši bezdarbnieka statusu bez pamatizglītības. Varam tikai minēt cik tagad pēc masveidīgās skolu likvidēšanas ir jaunu cilvēku bez pamatizglītības.

Atbildēt

Latvis

23.09.2019. 13:49

Bērnu pabalsti arī ir mazākie Pasaulē, starp valstīm kur tādus maksā.

Atbildēt

Jāzeps

23.09.2019. 13:36

Šitiem ašarādeniem interēsē tikai piepildīt savas kabatas. Goiji iztiks bez izglītības , ar sliktu veselības aprūpi, mazām algām un mazām pensijām.
Sāks dumpoties-mums ir labi atalgota policija un armija. Sados ar steku.

Atbildēt

23.09.2019. 13:19

bla,bla,bļāā, viss ir sliktipunktselvē.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vārda brīvība

FotoKo grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām. Lai viņi netiktu vajāti (laužot sadarbības līgumus, atņemot statusu utt.) par to, ko domā un saka.
Lasīt visu...

6

Latvijas politika nav domāta amatieriem un jo vairāk laikā, kad ik dienu mirst cilvēki

Foto100% piekrītu apgalvojumam, ka Krišjānis Kariņš ir labs, godīgs, valstij lojāls un pozitīvs cilvēks - un panaivs, kā viņu raksturo Māra Zālīte.
Lasīt visu...

18

Vispārējas masku histērijas laikā Māra Zālīte un viņai pietuvinātā tautas nodevēju varza ir nometuši maskas

FotoLatvijas iedzīvotājiem jāsaprot, ka Māras Zālītes raksts nav tikai stulbums, tuvredzība, iztapība, pielīšana vai naivums. Nē, tā ir apzināta un mērķtiecīga latviešu tautas un Latvijas nodošana. Tā ir nodevība, turklāt nodevība vairs neslēpjoties. Un šī nodevība tika perināta jau sen. Jau PSRS laikā, pēc tam, kad, būsim atklāti, Latvija negaidot tapa neatkarīga, jo pučs Maskavā izgāzās!
Lasīt visu...

21

Pēc Vairas Vīķes-Freibergas un Egila Levita tagad es slavēšu Krišjāni Kariņu

FotoKrišjānis Kariņš! Draugi, viņš ir pirmais premjers, kura godīgumu, valstsvīra morāli un 100% lojalitāti valstij grūti apstrīdēt. Viņš ir Eiropā ļoti cienīts, draudzīgs atiecībās ar Eiropas kolēģiem. Prieks skatīties (TV), kā viņam, ejot pa Briseles gaiteņiem, visi steidz klāt un grib ar viņu sasveicināties.
Lasīt visu...

21

Vai Latvijas Basketbola savienība ir „iPhone” reklāmas kampaņas sastāvdaļa?

FotoLatvijas Basketbola savienība ir nākusi klajā ar iniciatīvu bērniem un jauniešiem "Elite izaicina LJBL" - https://basket.lv/ljbl/aicinam-piedalities-izaicinajuma-elite-izaicina-ljbl. Protams, ka jebkāda veida aktivitātes, kas aicina bērnus un jauniešus iesaistīties sportiskās aktivitātēs, raisot sacensību garu, būtu tikai atbalstāmas, bet konkrētajā gadījumā izskatās, ka attiecīgās aktivitātes galvenais mērķis ir popularizēt jaunāko iPhone modeļu lietošanu bērnu un jauniešu vidū.
Lasīt visu...

21

Gabrāna asmens jeb Hermaņa analīze bez lieku būtību ieviešanas

FotoIespējams, ka pats skandalozākais darbs mūsu Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā ir Ginta Gabrāna 1995. gadā radītā konceptuālā instalācija “Nazis, ar ko sev sagraizīt dirsu”. Darbs nepavisam nav sarežģīts – to veido ar audeklu pārvilkts galds, uz kura novietots neglīts pašdarināts, toties ļoti ass nazis, kas ar smagu ķēdi piestiprināts zem galda. Blakus pie sienas – aptuveni graizāmās ķermeņa daļas augstumā piestiprināts ovāls spogulis. Jā, un vēl arī uz galda pārvalka uzkrāsots darba nosaukums, kas vienlaikus ir arī naža funkcijas apraksts.
Lasīt visu...

21

Politkorektuma terors: „Facebook” cenzoru izdzēstais viedoklis

FotoPēdējo dienu jandāliņš sakarā ar manis publiskotajiem Jaunā Rīgas teātra uzvedības noteikumiem ir radījis kaudzi interpretāciju šim tekstam. Daudzi prasa, lai es tos komentētu un paskaidrotu sīkāk. Te būs:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politkorektums, jeb kur palicis mans "revolveris"?

Visticamāk, to izgudroja mūsu senči laikos, kad visi vēl dzīvojām ciltīs. Ar vienu mērķi - lai mēs viens otru nenogalinātu...

Foto

Bet Levits lai paliek savā vietā

Man gluži tāpat kā lielai daļai cilvēku negribas par to domāt katru dienu. Tik vien, kā pusdienlaikā palūkoties internetā –...

Foto

Par bargākiem sodiem par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem

Šorīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē kā 1.darba kārtības jautājums tiks skatīts kolektīvais iesniegums “Bargāki...

Foto

Cirks un izsmiekls par iedzīvotājiem Garkalnes domē

Garkalnes novada domē notiekošās darbības ir uztveramas kā smiešanās par iedzīvotājiem, Valsts kontroli un VARAM jeb citiem vārdiem –...

Foto

Zāļu valsts aģentūras skaidrojums – atbilde uz „Re:Baltica” vienpusēju rakstu

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) vērš uzmanību, ka Re:Baltica 2. martā publicētā rakstā žurnāliste Sanita Jemberga iekļāvusi vienpusēju viedokli,...

Foto

Vecie blēži „likuma un kārtības” sardzē

Grūti pateikt, kas darījās Mandžūrijas kandidāta Alda Gobzema galvā, kad tika izdomāts viņa jaunās partijas nosaukums „Likums un kārtība”. No...

Foto

Karīna Sprūde ir nevis parasts mirstīgais, bet mans cilvēks

Visi ir izņēmušies, un tagad klausieties. Es vienmēr runāju to, ko domāju. To Jūs zināt. Es nebaidos...

Foto

Ģirģen, sāc strādāt, nevis tēlo tautas ministru ar pielīšanu un izlikšanos par aizstāvi un glābēju

Vakar vakarā ziņās stāsta, ka policija uzrēķinājusi sodos ap miljonu, čakarējot...

Foto

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

Es kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības...

Foto

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

This you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir...

Foto

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem....

Foto

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi...

Foto

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

Notikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku...

Foto

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

Es kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres....

Foto

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

Nesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli,...

Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...