Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ESMAIJA

26.09.2019. 01:19

Es nedomāju, ka pie vainas ir nezināšana, muļķība vai negribēšana, es domāju, ka viss iet pēc smalki izstrādāta plāna. Visatļautībā un nesodāmībā mērķtiecīgi veidojas Latvijas bagātnieku šķira un visiem acu priekšā aug un ir jau izauguši tie, kas šo škiru apkalpos - Tepat ir raksts par Kamparu, bet tādu kamparu ir neskaitāmi daudz, 2011. gadā 3000 JAUNIEŠU BEZ PAMATIZGLĪTĪBAS, KURI REĢISTRĒJUŠIES PAR BEZDARBNIEKIEM... Bet cik pavisam tādu bijis? Varbūt tas cipars ir tik biedējošs, ka tiek slēpts vai, visdrīzāk, nav pat apzināts... ,Un tad jājautā, vai visiem izglītības ministriem no pirmā līdz pēdējam nebūtu jāatbild par sekām,ko viņu tīša vai netīša darbība ir radījusi. Likums taču paredz obligātu kaut vai pamatizglītību. Tātad vai šī likuma izpilde nebija jānodrošina? bet no tā laika līdz šim laikam cik skolu nav likvidēts... internātskolu bērni... kas ar viņiem noticis? Un... tad jādomā par to tukšo muldēšanu par demogrāfijas uzlabošanu... Vai tas nav cinisma kalngals, zinot, kas šajā valstī bērnus sagaida.

Atbildēt

ESMAIJA

25.09.2019. 15:41

»

Meli

Videejaaa izgliitiiba nekad nav bijusi obligata arii ne PSRS


Nav tiesa! Vidējā izglītība bija obligāta. Pat profesiju tad nevarēji iegūt, ja līdztekus neapguvi vidusskolas kursu. Tas ir laiks, kad pati gāju skolā un kad skolā gāja mani bērni. Es nedomāju, ka Jūs melojat, esmu pārliecināta, ka Jūs tajā laikā vēl vai nu nebijāt, vai vēl negājāt skolā tādēļ ticat blēņām. Vidējā izglītība BIJA OBLIGĀTA

Atbildēt

ESMAIJA

25.09.2019. 15:33

»

pilsonis

1960. gadu sākumā ieviesa obligāto vidējo izglītību. Līdz 1967. gadam tika uzceltas 288 jaunas skolas ar 132 000 skolēnu vietām. Kopā 1967./68. mācību gadā darbojās 1302 vispārizglītojošās skolas, t.sk. 330 vidusskolas...


Nezinu, kas esat, bet Jūs rakstāt tieši to, ko es savā prātā esmu neskaitāmas reizes pārcilājusi.. Vēl papildināšu - un bērnus radināja pie darba un viņiem bija ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Un bija vesels tīkls skolu, kurās varēja apgūt visas vajadzīgās profesijas plašam interešu lokam, pēc tam arī darbs bija nodrošināts, turklāt līdztekus tika arī iegūta vidējā izglītība. Ir tā - kad noliek šos laikus vienu otram pretī- to, kā bija un to, kā ir tagad... gribās kā strausam iebāzt galvu smiltīs, lai ne ko dzirdētu, ne redzētu.

Atbildēt

ESMAIJA

25.09.2019. 15:12

»

pilsonis

Ne tikai pētījumos uzsvērts, ka nabadzība, skolu maiņa un attālums līdz skolai ir nopietni riska faktori, kas var mudināt bērnu neapmeklēt skolu un vairs neatgriezties skolā vispār. Vienisprātis ar pētījumu autoriem ir arī lauku skolu direktori, kuri uzskata, ka trūcīgākie bērni skolu slēgšanas gadījumā...


Ak Dievs, cik precīzi! Vēl piebildīšu - tā bezcerības sajūta ir drausmīga un vēl drausmīgāka ir apziņa, ka tev nav dotas nekādas iespējas ko mainīt. Drīz pie mums veidosies kastas kā Indijā un zemākā esošie būs analfabeti, kas paraksta vietā uzvilks krustiņu. Vai tas bija tas, ko mēs iedziedājām Daugavmalā un Lielajā estrādē - tie sabraukušie simti tūkstoši no visas Latvijas...

Atbildēt

visus svītrot

24.09.2019. 18:34

»

Jābalso par jaunajiem

Jā, žēl, ka Andris Kivičs nekļuva par Kultūras ministru. Un Gobzems būtu bijis labs ministru prezidents


Tad kādu īsu laiku būtu diezgan smieklīgi,bet vēlāk ...

Atbildēt

Patriotiskais gars

24.09.2019. 15:16

»

pilsonis

1960. gadu sākumā ieviesa obligāto vidējo izglītību. Līdz 1967. gadam tika uzceltas 288 jaunas skolas ar 132 000 skolēnu vietām. Kopā 1967./68. mācību gadā darbojās 1302 vispārizglītojošās skolas, t.sk. 330 vidusskolas...


Tādas izglītības kalnietes latvanu pastalniekiem vairs nebūs,bet lai lasītu irlandijas noliktavās sēnes un pie pšekiem āboļus nekādas okspordas zināšanas nava nepieciešamas.

Atbildēt

pilsonis

24.09.2019. 14:57

1960. gadu sākumā ieviesa obligāto vidējo izglītību. Līdz 1967. gadam tika uzceltas 288 jaunas skolas ar 132 000 skolēnu vietām. Kopā 1967./68. mācību gadā darbojās 1302 vispārizglītojošās skolas, t.sk. 330 vidusskolas.
Papildus vispārējās izglītības iestādēm tika izveidots ārpusskolas izglītojošo iestāžu tīkls, ko veidoja pionieru nami (kuros bērni darbojās interešu un hobiju pulciņos: šaha, dambretes, modeļu gatavošanas, zīmēšanas, dziedāšanas, deju u.c. pulciņos), jauno tehniķu un naturālistu stacijas, vasarās darbojās pionieru nometnes. Jauniešu sportisko iemaņu attīstīšanai bija izveidotas īpašas sporta skolas (1967. gadā bija jau 35 sporta skolas), kurās paralēli vispārējai izglītībai jaunieši tika pastiprināti trenēti kādā sporta veidā. Sakarā ar bezmaksas augstāko izglītību, ievērojami pieauga studentu skaits.

Atbildēt

Dr.koocs

24.09.2019. 13:08

»

...

Partijnieki jauni,tikumi iepriekšējie


kuvičš sadragājis lienei feisi,līdz 16 gadiem nelasīt!

Atbildēt

Patriotiskais gars

24.09.2019. 13:01

Biju un Būšu par GOBZEMA KUNGU kā TAUTAS DĒLU un MEITU VADONI!Nav saprotams bildē,kāpēc Pūčei savu klaida čomiku kopā kangariskā padotībā jāklanās?!

Atbildēt

...

24.09.2019. 12:18

»

Jābalso par jaunajiem

Jā, žēl, ka Andris Kivičs nekļuva par Kultūras ministru. Un Gobzems būtu bijis labs ministru prezidents


Partijnieki jauni,tikumi iepriekšējie.
Kamēr balsos par parazītiem,tikmēr nekas nemainīsies.
Ja nebaros partijniekus un augļotājus,tie iznīks.

Atbildēt

Bezcerība nākotnē

24.09.2019. 11:54

Baidos teikt, bet sajūta, ka latviešu tauta tiek iznīcināta. Ar skolu slēgšanu, ar internātskolu likvidēšanu, ar obligātās vidējās izglītības likvidēšanu mēs esam padarīti par potenciāliem sētniekiem, Īrijas sēņu lasītājiem, kūts mēzējiem. Gribas kliegt: " Kārli Ulmani, celies augšā!" Lai viņš atlaiž 100 galvaino Saeimas sastāvu, kura domāšana viendienīša līmenī- tikai šodien piepildīt savas kabatas, bet rīt... kaut ūdens plūdi. Bija ļoti liela cerība uz mūsu jauno valdību, kurā tik daudz jaunu , perspektīvu ministru...

Atbildēt

Pilsonis

24.09.2019. 11:31

»

Mazās skolas jāslēdz!!!

Un kur gan radīsies gudri iedzīvotāji, ja bērnu vecāki ir stulbeņi? Stulbiem vecākiem dzimst stulbi bērni - tas ir fakts...


Viss tas ir risināmas detaļas, ja mērķis ir gudri bērni. Ja iegūstam rezultātā dumjus bērnus, tad tieši tādi ir mērķi, tikai mēs neredzam ceļon-sakarības.
Bērns nepiedzimts dumjš. Arī alkoholiķu ģimenēs var izaugt gudri bērni, ja vien izglītības sistēma ir veidota atbilstošiem mērķiem.
Bet kad izglītība ir pakalpojums, bet skolotāji ir pakalpojuma kalpi, tad arī ierīsim to ko kangari mūsu vietā iesēja.

Atbildēt

Mazās skolas jāslēdz!!!

24.09.2019. 11:12

»

procesa jēga

jā, un mums stāsta, ka lielā skolā, klasē ar 30 bērniem ir labāka izgklītība...


Un kur gan radīsies gudri iedzīvotāji, ja bērnu vecāki ir stulbeņi? Stulbiem vecākiem dzimst stulbi bērni - tas ir fakts.
Un palasi faktus par mazajām lauku skolām un it kā skolotāju individuālo pieeju bērniem. Laukos ir katastrofa! Laukos bieži vien skola ir sociālais projekts, kur stulbas skolotājas strādā par 100 eiro algu, jo algu veido gan stundu skaits, gan bērnu skaits klasē. Jo klasē mazāk bērnu, jo mazāka alga. Jo klasē mazāk bērnu, jo mazāka konkurence bērnu starpā - un konkurencei jābūt, protams, veselīgai ar sacensības garu. Ja klasē visi ir slinki alkoholiķu bērni, apātiski, vienaldzīgi, bez gribas un nākotnes redzējuma, tad rezultāts ir tāds, kāds tas šodiem redzams.

Atbildēt

procesa jēga

24.09.2019. 10:43

jā, un mums stāsta, ka lielā skolā, klasē ar 30 bērniem ir labāka izgklītība!!!
Es nesaprotu - kādā veidā? Vai tāpēc, ka var nopirkt interaktīvo tāfeli? Bet pie mūsdienu bērniem - so wehat? Vai tāpēc viņi labāk mācās un kvalitatīvāk apgūst vielu?
30 cilvēku grupā - vismaz puse - neklausās un ir reāls ...vienalga uz klases priekšā runājošo un mācīties mudināt atnākušo skolotāju. Pluss klases ir piestūķētas, ka tikai pie labas veselības un gribas skolotājs izspraucas līdz klases galam, kur atpūšas skolēni!
Mazās skolas tiek visur aiztaisītas, kamēr pilsētās veras vaļā maksas skolas - kur vecāki grib šo individuālāko pieeju.
Bet citādi - kam vajadzīgi gudri iedzīvotāji!?

Atbildēt

kurts

24.09.2019. 10:28

»

lauķis

Nemurgo pats,PSRS astoņu klašu izglītība bija obligāta,pie kam,izglītība bija bez maksas un ļoti kvalitatīva.Diemžēl bija arī ideoloģija,bet tā ir arī tagad


Stulbenīt, 8 vai tagad 9 klašu izglītība ir pamatizglītība! Lai iegūtu vidējo izglītību, tad ir jābeidz 3 gadīgu vidusskolas programmu, kas tehnikumos izstiepjas līdz 4 gadiem līdz ar profesijas apguvi.

Atbildēt

"Es Jūs piespiedīšu mīlēt Raini."

24.09.2019. 10:26

Jāni Miežagraud,obligāti jāraksta PIETIEK.com.Oligāti!Citādi-brīdinājums,naudassods,cietumsods.Obligāti!Vidējo izglītību savulaik ieviesa ASV,lai pusaudžus noturētu prom no ielām (līdz pilnas krimnalatbildibas vecumam),protams,ar labiem jo labiem lozungiem.Tad PSRS arī izdarīja to pašu,līdz karadienesta iesaukšanas vecumam.

Atbildēt

lauķis

24.09.2019. 10:14

»

777

Aivar nevaig murgot par zaļu vēl esi


Nemurgo pats,PSRS astoņu klašu izglītība bija obligāta,pie kam,izglītība bija bez maksas un ļoti kvalitatīva.Diemžēl bija arī ideoloģija,bet tā ir arī tagad.

Atbildēt

777

24.09.2019. 09:53

»

Aivars

PSRS vidējā izglītība bija obligāta


Aivar nevaig murgot par zaļu vēl esi.

Atbildēt

jā,jā

24.09.2019. 09:00

»

iemācies latviešu valodu,

kārklu jeņķi


bļāā - tā ir tīrākā angļu valoda. izskatās, ka tev krievu valoda ir daudz mīļāka

Atbildēt

Pilsonis

24.09.2019. 08:52

Okupācijas gados izglītība obligāta. Neatkarības gados rezultāts tūkstošiem neizglītoto. Izklausās, ka drīzāk 1991. gadā notika koloniālā okupācija.
Un redzēsiet, atradīsies tie, kuri mums mēģinās iečurāt, ka izglītība visiem nav najadzīga, tā ir klasika koliniālos kangaru režīmos.

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

24.09.2019. 08:31

»

es

Pa šiem neatkarības gadiem nekas nav mainījies un visu laiku tik vieni kretīni nomaina citus kretīnus un nevienam no tiem kretīniem nekas neinteresē. Mani jau vairs nekas nevar izbrīnīt tajā kretīnu riņķa dejā ... ja nu vienīgi kādreiz tiešām ir kauns kad kāds no viņiem uzsvempjās kādā ārvalstu tribīnē...


Cik reizes tu esi ticies un runājis ar politiķiem, rakstījis, skaidrojis, Vai esi kādā partijā iesaistījies vai vismaz kādā biedrībā sabiedriskā kārtā? Minēšu, ka neesi. Jo plika iršana ir kopēja pazīme visiem bezģeļņikiem, kas uzskata, ka kāds cits viņu vietā visu izdarīs. Ja nenodarbojies ar politiku, tad tā nodarbojas ar tevi. Tāda kārtība ir bijusi visos laikos. Laimes lācis nenāks!

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

24.09.2019. 08:27

KO nu autors raud un čīkst tagad?! Ej tad politikā un maini situāciju!!! Dibini partiju, vāc naudu, pulcē domubiedrus! Vai ej uz vēlēšanām un balso par tiem, kas kaut ko var izdarīt! Vāc draugus, radus un balso! Jābeidz šitā iršana vienreiz, ka visi ir slikti un ievēlētie vēl tikai ļaunu! Mums valstī ir viens no viszemākajiem rādītājiem Eiropā sabiedrības iesaistē politiskajās partijās. Vai tad kāds liedz iestāties partijā vai dibināt tās?! Beidziet ņuņņāt! Ne velti ir teiciens, ka gudri irst nav malku cirst. Ejiet un dariet!

Atbildēt

!!

24.09.2019. 08:06

bet, ja vispār par šo valdību, tad mēs vēl tikai redzēsim "kuskinu maķ", kad pašvaldībām atrautā nauda bargi atsauksies uz iedzīvotāju ikdienu visā Latvijā, toties,koalīcijas partijas saņems trekno piķi no 1. janvāra! Bet, iespējams, ka esam to pelnījuši, jo var tikai apbrīnot to apolitismu, galīgu nedomāšanu un lētticīgo naivumu, ja neteiktu ģeķību, ar kādu tika sabalsota šī saeima....santē!

Atbildēt

Aivars

24.09.2019. 07:57

»

Meli

Videejaaa izgliitiiba nekad nav bijusi obligata arii ne PSRS


PSRS vidējā izglītība bija obligāta.

Atbildēt

Meli

24.09.2019. 07:05

Videejaaa izgliitiiba nekad nav bijusi obligata arii ne PSRS!

Atbildēt

iemācies latviešu valodu,

24.09.2019. 04:04

»

bla,bla,bļāā, viss ir sliktipunktselvē


kārklu jeņķi !

Atbildēt

Okupacija

23.09.2019. 23:10

»

es

Pa šiem neatkarības gadiem nekas nav mainījies un visu laiku tik vieni kretīni nomaina citus kretīnus un nevienam no tiem kretīniem nekas neinteresē. Mani jau vairs nekas nevar izbrīnīt tajā kretīnu riņķa dejā ... ja nu vienīgi kādreiz tiešām ir kauns kad kāds no viņiem uzsvempjās kādā ārvalstu tribīnē...


Okupācijas gadiem gribēji teikt. Kopš 1940/44. Krievs te tuksnesi uztaisīs dzrīz. Jau ieborējis latvietim ka atjaunota, brīvību atguvusi LR esot. Ar grūtībām bet brīvi-tā runā okupants un kolaboracionists krievu

Atbildēt

es

23.09.2019. 21:50

Pa šiem neatkarības gadiem nekas nav mainījies un visu laiku tik vieni kretīni nomaina citus kretīnus un nevienam no tiem kretīniem nekas neinteresē. Mani jau vairs nekas nevar izbrīnīt tajā kretīnu riņķa dejā ... ja nu vienīgi kādreiz tiešām ir kauns kad kāds no viņiem uzsvempjās kādā ārvalstu tribīnē un atver savu - “nassing spešēēl” muti . Eh patiesi vārdi ir kulakova dziesmā - “Baletomānija”

Atbildēt

Nosauciet kaut vienu

23.09.2019. 21:38

Nosauciet kaut vienu valdību kurai pa šiem 30 gadiem ir interesējuši šeit dzīvojošie cilvēki ? Tādas nav ! Nevienai valdībai te neinteresē parastie cilvēki, jo ir interese tikai un vienīgi par shēmām un kur ko var vairāk nozagt. Citu interešu viņiem te nav....

Atbildēt

Ak tā? Izglītībai trūkst naudas?

23.09.2019. 21:27

Latvānijas partokrātiskā kangaru valdība ir īpaši talantīga jaunu nodokļu ieviešanā... ierosināsim tautas nobalsošanā jaunu nodokli - izglītības no dokli - maksā visi no valsts budžeta algu saņemošie visu līmeņu deputāti un ierēdņi! Nodokļa apjoms - visa summa, kas pārsniedz 2 minimālās algas!

Atbildēt

pilsonis

23.09.2019. 19:57

Latvijas Nacionālajā reformu programmā (NRP) mērķa rādītājs 2020.gadam ir samazināt skolu nepabeigušo jauniešu (18-24 gadu vecumā) īpatsvaru līdz 13,4% 2020.gadā. Un šī mērķa sasniegšanai katru gadu cītīgi turpina likvidēt skolas.

Atbildēt

"viegls,patīkams reibulītis"

23.09.2019. 19:36

Autoram laikam ir kādas izglītības,bet,rādās,velti.Vai budžetu notērējāt?Jūsu dēl tagad atņem brīvpusdienas.

Atbildēt

voila

23.09.2019. 18:57

izglītībā sen viss ir palaists pašlūsmai, ne nozaru attīstības programmas, ne arī pieprasīto kadru gatavošana budžeta vietās. Speciālistiem beidzējiem nav darba un tie brauc prom, savukārt,ir vietas, kur trūkst darba roku,jo nav attiecīgi apmācīto. Paniskās bailes no PSRS plānošanas ir iedzinušas valsti otrā grāvī. Valsts sektoram tomēr ir kopumā jāredz un jākoordinē minētais, pretējā gadījumā viss aiziet ar "kreiso vītni"

Atbildēt

Edge

23.09.2019. 17:19

»

Aivars

Līdzšinējā situācija Latvijas izglītības politikā un politiķu attieksmē pret jaunās paaudzes izglītošanu viennozīmīgi liecina par to, ka šis jautājums nav bijis prioritāšu sarakstā nevienai no valdībām. Ir grūti izskaidrot, kādēļ 28 gadu laikā, kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, rūpes par bērniem, ...


Grūti izskaidrot, viegli saprast! Atliek vien pavērot LV virzītājus dziļāk Eiropā. Viss notiek, process turpinās: "Tuvākajos gados ir sagaidāma jaunas "vienotās Eiropas arhitektūras" tapšana, un Latvijai būtu smagi jāstrādā, lai šo procesu laikā iekļūtu Eiropas Savienības (ES) kodolā, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete."
Kalniete: Mums jābūt ES kodolā (nra.lv)

Atbildēt

Aivars

23.09.2019. 16:19

Līdzšinējā situācija Latvijas izglītības politikā un politiķu attieksmē pret jaunās paaudzes izglītošanu viennozīmīgi liecina par to, ka šis jautājums nav bijis prioritāšu sarakstā nevienai no valdībām. Ir grūti izskaidrot, kādēļ 28 gadu laikā, kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, rūpes par bērniem, kuri neapmeklē skolu un tādējādi palielina analfabētu skaitu, ir atliktas vēlākam laikam. Ar nevalstiskā sektora palīdzību par lielu naudu ir veikti pētījumi, kas daļēji atklāj patiesos skolu pamešanas un neapmeklēšanas iemeslus, bet tai pašā laikā valstij nav pieticis naudas izglītības informācijas sistēmas izveidei. Toties arī šogad valsts cer ietaupīt uz skolu rēķina, slēdzot lauku skolas, kurās ir nepietiekams bērnu skaits. Visai divkosīga un tuvredzīga politika.

Atbildēt

pilsonis

23.09.2019. 16:07

»

gerts

Autors ir muļķis! Ja bērns ir stulbs vai slinks, vai slims, tad viņš pamatoti nevar iegūt vidējo izglītību. Autors blēj: "vajag! vajag! vajag visiem vidējo izglītību!". Nevajag visiem!!! Un visiem nevajag augstāko izglītību. Un visiem nevajag meistara klasi sportā


Ne tikai pētījumos uzsvērts, ka nabadzība, skolu maiņa un attālums līdz skolai ir nopietni riska faktori, kas var mudināt bērnu neapmeklēt skolu un vairs neatgriezties skolā vispār. Vienisprātis ar pētījumu autoriem ir arī lauku skolu direktori, kuri uzskata, ka trūcīgākie bērni skolu slēgšanas gadījumā izglītības iestādi neapmeklēs. Amatas pamatskolas direktore Aleksandra Freivalde stāsta, ka skolā bērnus skolotāji pieskata, rūpējas, lai bērni lietderīgi pavada laiku, nevis klaiņo. 1. Mežvidu pamatskolas direktore Skaidrīte Strode kā vienu no iemesliem min, ka skolu slēgšanas gadījumā ne visus skolēnus paredzētais autobuss varēs aizvest uz attālāko skolu. “Ne visur autobuss varēs aizbraukt, piemēram, dziļos laukos. Bērns vienkārši nevarēs un neies uz skolu, ja vecāki būs trūcīgi un atvasi aizvest nevarēs,” viņa nopūšas. Mākoņkalna pamatskolas direktore Leontīna Zaremba pārliecināta, ka trūcīgākie bērni skolu neapmeklēs, bet pilsētu skolu skolotājiem neatliks laika viņus meklēt. Viņa uzsver, ka cietīs arī mācību kvalitāte, jo bērniem būs agri jāceļas, lai paspētu uz skolas autobusu, bet vakarā viņi būs vēlu mājās. “Pamatskolai ir jābūt tuvu mazo bērnu mājām,” viņa uzsver.

Atbildēt

gerts

23.09.2019. 15:33

Autors ir muļķis! Ja bērns ir stulbs vai slinks, vai slims, tad viņš pamatoti nevar iegūt vidējo izglītību. Autors blēj: "vajag! vajag! vajag visiem vidējo izglītību!". Nevajag visiem!!! Un visiem nevajag augstāko izglītību. Un visiem nevajag meistara klasi sportā.

Atbildēt

Aivars

23.09.2019. 14:35

Mēs esam iestājušies savienībā, kur izglītība nav cieņā. Kopumā Eiropā apmēram 50 miljoni cilvēku ir ieguvuši tikai pamatizglītību, bet aptuveni 20 miljoniem ir tikai sākumskolas izglītība.

Atbildēt

vf

23.09.2019. 14:32

Jaunieši ja.....Bet visi tie,kam tagad no 50 līdz 65 : tie,kas uz barikādēm stāvēja . Tie tagad vispār var iet mežā nomirt. Tagad pie varas tie,kas dzima 1980 jos - ne prāta, ne pieredzes, bet visur prieksnieki... Tapēc arī esam tādā dirsā. Senie grieķi jau rekstīja, ka cilvēks par vadītāju var būt tad,kad ir sasniedzis 60.

Atbildēt

pilsonis

23.09.2019. 14:09

2011.gadā Latvijā bija vairāk nekā 3000 jauniešu vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri bija ieguvuši bezdarbnieka statusu bez pamatizglītības. Varam tikai minēt cik tagad pēc masveidīgās skolu likvidēšanas ir jaunu cilvēku bez pamatizglītības.

Atbildēt

Latvis

23.09.2019. 13:49

Bērnu pabalsti arī ir mazākie Pasaulē, starp valstīm kur tādus maksā.

Atbildēt

Jāzeps

23.09.2019. 13:36

Šitiem ašarādeniem interēsē tikai piepildīt savas kabatas. Goiji iztiks bez izglītības , ar sliktu veselības aprūpi, mazām algām un mazām pensijām.
Sāks dumpoties-mums ir labi atalgota policija un armija. Sados ar steku.

Atbildēt

23.09.2019. 13:19

bla,bla,bļāā, viss ir sliktipunktselvē.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...

21

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

FotoTautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana ir atkarīga no 14. Saeimas vēlēšanām. Šīs vēlēšanas atšķiras no iepriekšējām, jo nenotiks spēkošanās nav starp labiem un sliktiem politiķiem vai arī mazākā ļaunuma izraudzīšanās. Notiks izšķirošā politiskā cīņa starp potētājiem un izdzīvot gribētājiem.
Lasīt visu...

21

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

FotoKad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts mūsu sabiedrībai kritisks punkts. Un ne tāpēc, ka kādam ir cēlusies roka ko tādu uzrakstīt – sociopāti ir sastopami ikvienā sabiedrībā. Sarkanā lampiņa iemirgojas tāpēc, ka nosodījums tādam pieļāvumam, ka ārsts varētu neglābt kādu cilvēku viņa tautības dēļ, tvītos nebūt nav vienprātīgs un principiāls.
Lasīt visu...

15

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

FotoEs pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas sanāca man blakus. Otra mana lielā mīlestība bija pirmajā klasē. Es vienmēr esmu zinājis, ka man patīk meitenes. Literatūras un mākslas žurnālā bija viens numurs, kur bija plika sieviete, tas mani vienmēr ļoti interesēja. Tāpat es biju atradis konversācijas vārdnīcā šķirkļus, kur apmēram kaut ko varēja saprast par seksu. Nekāda propaganda mani nebūtu padarījusi par geju, es vienkārši piedzimu hetero.
Lasīt visu...

21

Par "audzēšanu"

FotoNekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari izaudzēt, nerunājot par kādu lopu vai veģetāru ēdam- vai skaistumlietu. Tu vari iesēt sēklu, aplaistīt, izravēt un rūpēties. Lopu tu vari pabarot, apkopt un pasargāt.. Un viss. Bet - tas neesi tu, kas audzē. Audzē Tas, kurš radīja sēklu un deva tai spēju dīgt, augt un dot ražu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...