Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Alfredo

06.09.2013. 11:49

»

Ojārs

Man gan šķiet tieši otrādi - kā administrators viņš ir, maigi izsakoties, stipri pavājš. Par viņa spējām režijas lauciņā neņemos spriest. Varu vien piebilst to, ka neesmu viņa daiļrades cienītājs...


Pēc Jūsu rakstītā secināms, ka Nacionālā Opera ir kultūras ministrijas īpašums. Tas ir tragiski! Tātad katrs plānā galdiņa urbējs ar fizkultūras skolotāja diplomu un t.s. NA akceptu var diktēt cik augsti būs lēkt balerīnām utt.
Neaizvietojams nav neviens, taču Latvijas kontekstā parasti politiskie ampelmaņi aizvieto ar daudz sliktākām izvēlēm.
Protams Operu nemīl Žagara dēļ (ja nu vienīgi kāds minorīgs puisis), taču opera pastāv un funkcionē samērā OK. Ņemot vērā tās pašas tās kutūras ministrijas nepietiekamās dotācijas.

Atbildēt

Sekotājs

06.09.2013. 11:25

Žagars noteikti visus rēķinus ir veiksmīgi paslēpis.............ir jārok dziļāk.....

Atbildēt

ierednis

06.09.2013. 11:22

Kā ierēdnim man pozitīvi jānovērtē atbilžu noformējums 5 un 7 jautājumā, jo sniegtās atbildes neatbild uz uzdoto jautājumu, papildus norādot, ka Žagars neko neizmanto personīgām vajadzībām. Pēc būtības tā nav atbildes uz jautājumu par Žgaram izlietotās degvielas un auto izdevumiem viņam pildot DARBA pienākumus, nevis personīgos kā atbild LNO. Un attiecīgi tas pats par restorānu izdevumiem,kuriem varbūt izlieto Ls 500 mēnesī un vairāk, bet DARBA vajadzībām nevis personīgām kā atbild LNO:

5) kādas ir LNO līdzšinējā vadītāja A. Žagara vajadzībām no LNO līdzekļiem apmaksāto autotransporta pakalpojumu un degvielas izmaksas 2012. gadā pa mēnešiem un 2013. gada pirmajos astoņos mēnešos pa mēnešiem?

LNO: Andrejs Žagars LNO valdījumā esošo transportu nav izmantojis personīgām vajadzībām. Visi LNO valdījumā esošie transportlīdzekļi tikuši un tiek izmantoti Operas darbības nodrošināšanai, ko apliecina ceļazīmes.


7) nododiet manā rīcībā to personu sarakstu, kurām par LNO līdzekļiem bez maksas tiek izsūtīti ielūgumi uz pirmizrādēm un īpašajiem pasākumiem.

LNO: Atbilde var tikt sniegta nedēļas laikā, jo nepieciešams laiks dokumentu caurskatīšanai un informācijas apkopošanai.

8) kādas ir LNO līdzšinējā vadītāja A. Žagara vajadzībām no LNO līdzekļiem apmaksāto sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu pakalpojumu izmaksas 2012. gadā pa mēnešiem un 2013. gada pirmajos astoņos mēnešos pa mēnešiem?

LNO: No LNO līdzekļiem nekad nav tikuši apmaksāti sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu pakalpojumi A. Žagara personīgajām vajadzībām.

Atbildēt

vel

06.09.2013. 11:11

buutu interesanti uzzinaat, cik opera ir pedejos gados NOMAKSAJUSI nodoklos. Nevis DEKLAREJUSI bet NOMAKSAJUSI.

Atbildēt

alekss

06.09.2013. 10:53

Šībrīža aktuālākais skandāls un kā nu bez latviešu robinhuda - lato lapsas? Visur jàielien, bez tevis ne ko, vai ne Lato?

Atbildēt

Ojārs

06.09.2013. 10:19

»

Alfredo

T.s. kultūras ministrei tuvojoties vēlēšanām vajag kādu mazu uzvarām vainagotu kariņu. Vajag kaut jel ko, kas nomāktu slikto smaku, kas vēdī ap pārējiem žanetas akantjevas-jaunzemes-grendes=NA "sasniegumiem...


Man gan šķiet tieši otrādi - kā administrators viņš ir, maigi izsakoties, stipri pavājš. Par viņa spējām režijas lauciņā neņemos spriest. Varu vien piebilst to, ka neesmu viņa daiļrades cienītājs.
LNO Žagaram nepieder nekas, viņš tajā ir algots darbinieks - tieši tāds pats kā visi pārējie. Tas var patikt un var nepatikt, taču strīdā starp īpašnieku un algoto darbinieku vienmēr taisnība būs īpašniekam. Un to pārstāv Kultūras ministrija.
p.s. Pēc definīcijas vadītājs, kurš ir šķietami neaizvietojams, ir slikts vadītājs. Tas liecina par nopietnām korporatīvās pārvaldības problēmām.
p.p.s. Meža, Raiņa... u.c. kapi ir pilni ar neaizvietojamiem cilvēkiem.
p.p.p.s. Opera pastāv ne jau tāpēc, ka tās direktors ir Žagars. Skatīji mīl operu ne jau Žagara dēļ. Iespējams, tā būtu sasniegusi vēl augstāku līmeni, ja tās direktors šos 14 gadus būtu bijis kāds cits. Tikpat liela ir varbūtība, ka ne. Šodien to neviens nevar apgalvot - tā pat kā to, ka bez Žagara Opera rīt kļūs sliktāka.

Atbildēt

Anna

06.09.2013. 10:15

Nu nu, te jau jautajumus pats Nacionaļu birojs piespelejis, kad kauja zaudēta:)

Atbildēt

Frīdis

06.09.2013. 10:13

Es gaidu Žirinovska pareģojuma piepildīšanos. Jo ātrāk, jo labāk. No tiem lopiem nav nekāda jēga.

Atbildēt

Alfredo

06.09.2013. 09:52

T.s. kultūras ministrei tuvojoties vēlēšanām vajag kādu mazu uzvarām vainagotu kariņu. Vajag kaut jel ko, kas nomāktu slikto smaku, kas vēdī ap pārējiem žanetas akantjevas-jaunzemes-grendes=NA "sasniegumiem".
Domāju, ka Žagars ir labs administrators, kādu Māras zemē nav daudz. Viduvējs režisors, kura rosīšanos režijas lauciņā vajadzētu ierobežot. Nedomāju, ka viņam kā operas direktoram ir līdzvērtīga alternatīva.
Ja nu vienīgi NA Parādnieks kurš zin vairākas leģionāru dziesmas no galvas, tātad ir tikpat kompetents muzikālo teātru lietās, kā žaneta kultūrā.

Atbildēt

skatītājs

06.09.2013. 09:47

Pēc atbildēm liekas ka varam secināt:
VEIKLA ATRAKSTĪŠANĀS AR PĀRGUDRIEM VĀRDIEM.
Pateikts itkā viss bet būtībā tiek "smērēta"informācija kurai prasās papildjautājumi jo konkrētas atbildes neeksistē!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

kode

06.09.2013. 09:47

»

Zirgs

Kāds murgs....... viena tante no operas aizstaigāja pie pietiek.com, pateica - man liekas, ka apkopēja ļuda mazgā Žagaram māju.. un aiziet!!!! 100 un viens beztolkšova jautājums...


Izskatās, ka strādā nelegāli un nemaksā nodokļus, ja šie jautājumi neinteresē. Mani satrauc, kur nodokļu summas nonāk. Tas tā.
Šeit uzdoti ļoti loģiski jautājumi, uz kuriem nav nevienas loģiskas atbildes.

Atbildēt

xx

06.09.2013. 09:46

»

l

Viss liecina par vienu - Zagars LNO naudu uzskata par saveejo


kaadaa fakin veidaa tas tev reegojas , poor bugger ?

Atbildēt

Ezis

06.09.2013. 09:44

Kā redzams, intrigantu jautājumi neveiksmīgi. Par telefonu vienīgi nesaprotu- operas direktors nedrīkst to izmantot?

Atbildēt

l

06.09.2013. 09:40

Viss liecina par vienu - Zagars LNO naudu uzskata par saveejo.

punkts.

Atbildēt

Zirgs

06.09.2013. 08:59

Kāds murgs....... viena tante no operas aizstaigāja pie pietiek.com, pateica - man liekas, ka apkopēja ļuda mazgā Žagaram māju.. un aiziet!!!! 100 un viens beztolkšova jautājums....
Izņemot Žagara nolicējus, nevienu citu šīs lietas neinteresē... :))
Tagad visi izrādīsies nenormālie operas finanšu speciālisti, zinās, kā darbs jāorganizē utt.

Besī.

Atbildēt

Žagara nodokļi

06.09.2013. 08:28

kāds sakars par apkopējām - (ak, jā - tām arī viņš nemaksā oficiāli?) Daudz interesantāka ir informācija par viņam piederošo uzņēmumu izvairīšanos/ne no nodokļiem un citiem aspektiem, piemēram, kaut daļēja uzskaite u.t.t. ...

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

15

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

FotoŅemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) saņemtos iesniegumus par AS "Olainfarm" notiekošo, FKTK aicina AS "Olainfarm" vadību 22.09.2020. plānotajās akcionāru sapulcēs nodrošināt visiem akcionāriem vienlīdzīgas tiesības, kā arī ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus. Tāpat FKTK aicina arī lielākos akcionārus respektēt mazākuma akcionāru tiesības un ar savstarpējiem strīdiem neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.
Lasīt visu...

21

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

FotoMan bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot ielās. Mēģināšu koncentrētāk paskaidrot šī mana aicinājuma būtību.
Lasīt visu...

6

„Ņevinovataja ja...”

FotoVakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es vēlētos ieviest skaidrību dažos jautājumos.
Lasīt visu...

8

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

FotoSDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Šodien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē izslēgt V.Dombrovski un Ļ.Švecovu arī no Saeimas frakcijas.
Lasīt visu...

15

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

FotoLai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie skar un skars nākotnē vēl vairāk mūs visus. Ir jāsaprot, ka tie ir nevis protesti pret iespējami negodīgām vēlēšanām, bet agresīvs, labi organizēts un labi apmaksāts ultraliberāļu realizēts valsts apvērsuma mēģinājums. Mērķis - sagrābt varu un attiecīgi - ieviest „demokrātiju” vienā no pēdējām pasaulē atlikušajām veselā saprāta, tā saukto tradicionālo (ģimenes) vērtību, kā arī sociāli atbildīgas valdības saliņām pasaules liberalizācijas saduļķotajā okeānā. Ar ko “demokrātijas” ieviešana beigusies citās valstīs, kuras piedzīvojušas krāsainās revolūcijas, mēs labi zinām.
Lasīt visu...

12

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

FotoUzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man roka nenodrebēs"**, tas nav ne asprātīgi, ne koleģiāli, ne ētiski. Īpaši zinot šo vārdu autora iepriekšējo dzīves gājumu un patiku pret ieročiem. Manā vēstures kodā ir ieprogrammētas dziļas bažas par to, kas notiek šādu "plinšu sievu" zemapziņā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...