Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Harr

17.04.2018. 23:54

»

vispār

Nekādi standarti pēc kases aparātu atbilstības novērtējuma nav mainīti. Ir tikai konstatēts, ka tie neatbilst standartiem, kas bija spēkā to pārdošanas brīdī un ir arī tagad. Ja salīdzinām ar tiem pašiem auto dzinējiem, tad ir klasiskais piemērs ar VW, kur it kā bija atbilstība un visi sertifikāti, ...


VW gadījumā, protams - ražotājs apzināti šmugulējās ar softwari pārkāpjot noteiktas normas, bet nu šajā gadījumā tak tas nav noticis (jeb ir?) un regulējošā kantora izvēlētais ārpakalpojuma auditors ir veicis kontroli un devis atzinumu, ka viss ir bijis labi.

Atbildēt

vispār

17.04.2018. 19:12

»

Harr

Problēma kā reiz ir ar izmainītiem standartiem.. Ja turpinam analogus, tad nevienam autoražotājam neviens neprasa mainīt jau izlaistus auto, ja tie ir bijuši atbilstoši standartam konkrētājā laika periodā t.i. piem. neviens uz Euro6 pārbūvēt vai ieviest OnCall neprasa, ja šāda prasība nebija auto ražošanas...


Nekādi standarti pēc kases aparātu atbilstības novērtējuma nav mainīti. Ir tikai konstatēts, ka tie neatbilst standartiem, kas bija spēkā to pārdošanas brīdī un ir arī tagad. Ja salīdzinām ar tiem pašiem auto dzinējiem, tad ir klasiskais piemērs ar VW, kur it kā bija atbilstība un visi sertifikāti, bet tomēr izrādījās, ka reālie skaitļi ir pavisam citi un uzņēmums dabūja maksāt milzu sodus un novērst neatbilstību.

Atbildēt

Harr

17.04.2018. 17:37

»

vispār

CSDD ir noteicis standartus kādiem jāatbilst auto, lai tas varētu iziet tehnisko apskati! Un arī tavā piemērā jāatbild būtu ražotājam un auditoram, kas saražoja un sertificēja standartiem un dokumentācijai neatbilstošus auto vai arī jāpierāda, ka tie atbilst noteikumiem


Problēma kā reiz ir ar izmainītiem standartiem.. Ja turpinam analogus, tad nevienam autoražotājam neviens neprasa mainīt jau izlaistus auto, ja tie ir bijuši atbilstoši standartam konkrētājā laika periodā t.i. piem. neviens uz Euro6 pārbūvēt vai ieviest OnCall neprasa, ja šāda prasība nebija auto ražošanas brîdī.. Bet te kaut kā savādāk mēģina izvairīties no pieļautām kļūdām.

Atbildēt

vispār

16.04.2018. 20:33

»

Harr

Nu nepareizs analogs.. Ja CSSD butu izveidojis tehnisko dokumentaciju/standartu pēc kura auto ražotājs uzražo auto, to apstrina auditors, tad săkas ražošana un tiek notirgoti kaudze auto, bet tad pēkšņi CSDD pasaka - ai nē tomēr neatbilst kaut kādiem mūsu noteikumiem, tad kā šķiet kuram jāuzņemas atbildība...


CSDD ir noteicis standartus kādiem jāatbilst auto, lai tas varētu iziet tehnisko apskati! Un arī tavā piemērā jāatbild būtu ražotājam un auditoram, kas saražoja un sertificēja standartiem un dokumentācijai neatbilstošus auto vai arī jāpierāda, ka tie atbilst noteikumiem.

Atbildēt

Harr

16.04.2018. 16:24

»

nu ja

Idiotiski ir abi tavi komentāri, turklāt vēl viens pretrunā ar otru...


Nu nepareizs analogs.. Ja CSSD butu izveidojis tehnisko dokumentaciju/standartu pēc kura auto ražotājs uzražo auto, to apstrina auditors, tad săkas ražošana un tiek notirgoti kaudze auto, bet tad pēkšņi CSDD pasaka - ai nē tomēr neatbilst kaut kādiem mūsu noteikumiem, tad kā šķiet kuram jāuzņemas atbildība? Nekāds "izkrīt motors" šeit nedarbojas..

Atbildēt

Janis

16.04.2018. 15:48

Nabadzite Peleka kundze. jatiek gala ar Petersones ievaritiem sudiem, varbut ne valstij mums ir jamaksa par tiesvedibu, bet varbut Petersone, lai samaksa, neviss remonte maju bauska, izglito bernus Britoles universitate un Simsonei kularos karto triszvaigznu ordenus, terejot sazagto naudu amata esot. pareizak butu neviss sazagto, bet kukulos panemto.

Atbildēt

Puķaina žekete

14.04.2018. 15:27

pilnīgam augumam galīgi garām,kur nu vēl tāda frizūra vecam cilvēkam...

Atbildēt

kāds

13.04.2018. 23:34

Vīī kas pa ģeimi bildē. Bail pat rakstu lasīt... :)

Atbildēt

ferdinands

13.04.2018. 21:21

»

Selektīvi audzēts

Ko par to saka Juris Rancāns


kas ir juris rancāns? šis vārds un uzvārds jau ir bijis pieminēts citos komentos. kaut kāds īpaši svarīgs putns?

Atbildēt

nu ja

13.04.2018. 19:47

»

Fēlis

????? Abi tavi komentāri ir idiotiski. Laikam valsts iestādē strādā


Idiotiski ir abi tavi komentāri, turklāt vēl viens pretrunā ar otru.
Ja mašīnai izkrīt motors, tad tā ir izgatavota neatbilstoši noteikumiem, to tehniskajā apskatē pārbaudīja privāta kompānija, bet vainīgai jābūt CSDD.
Šeit tieši tas pats- CHD pārdeva noteikumiem neatbilstošus kases aparātus, E&Y to pārbaudē nekonstatēja, bet vainīgiem nez kāpēc jābūt VID.

Atbildēt

Bi

13.04.2018. 17:17

Vajag izdrāzt visu to VID ar tur strādājošajiem un visai tautai vajadzētu uz 10 dienām pārtraukt maksāt nodokļus, ko tad tie asinssūcēji darītu ???

Atbildēt

eglītis

13.04.2018. 15:23

Nu taču Pelēkā jau nebūs vainīga,jo viss jau iesākās pirms viņas,nu ko ta tad//?

Atbildēt

...

13.04.2018. 14:09

Man labpatīk domāt, ka vaina ir jāuzņemās VIDam un E&Y. Jo - izlasiet MK96 noteikumus (123., 124. punktu). Paši viņi pārbaudīja (cerams) un reģistrēja šīs atbilstības pārbaudes institūcijas. Nu tad, ja ne VID ne E&Y "nefurachit" pa lietu, tad kur tur vainīgs ražotājs?

Atbildēt

Tam>>>protams

13.04.2018. 09:10

»

protams

Ja Lapsa saēdīsies vecas desas, tad nolaidīgi būs PVD, ja, Lapsa dabūs pa muti, tad nolaidīga būs policija, ja Lapsam nodegs māja, tad nolaidīgi būs policisti, ja Lapsa saķers triperi, tad nolaidīgi būs mediķi


... ja tev nestrādā smadzenes, tad vainīgs Pietiek. com??? Jā, Lapsa ar saviem nodokļiem uztur tos, kuri ir atbildīgi un laikus informē gan par vecām desām, gan izsargāšanos no tavas tripera slimības, gan policistiem maksā algu , lai tie, kas tev parasti sadod pamuti, lai tādi sēdētu cietumā...

Atbildēt

Un

13.04.2018. 08:50

Nesaprotu ko par to saka Auditora filiāles mātes uznēmums? Kāpēc šiem bāleliniem vēl tiesības Latvijā ko aiditēt? Kāpēc tiesības piedalīties konkursā? Spriežot pēc ilglaicīgās situācijas chd vajadzētu nopietnus juristus nolīgt. Nopietnus. Jo pašreizējie nevar tikt ar situāciju galā.

Atbildēt

To VID

13.04.2018. 08:44

Izskatās ka VID ierēdni pat lasīt nemāk :?-). Jo CHD skaidri uzrakstīja, ka Vid ielika sarakstā kā atbilstošus. Kur te rūpīgs uzraugs. Vid strādā lohi un idioti, kuri nesaprot kas ir uznemejdarbība. Neviens no tiem idiotiem nebūtu spējīgs pat kebabu tirgotavu vadīt. Jūs visu uznemejdarbību graujat ar rūpību. Nodoklu reforma meli sabiedrībai. Kaut jūs izputētu.

Atbildēt

Kāpēc tā?

13.04.2018. 08:27

Sabiedrība joprojām nevēlas vainot atbildīgās uzraugu institūcijas, kuras par savu darbu (pakalpojumu) saņem naudu un kurām ir iedotas ekskluzīvas profesionāla uzrauga tiesības: auditori baudīja bankas (Banka Baltija), bet auditoru atbildība palika malā, bankas izvērtēja kredīta ņēmējus, bet cilvēku īpašumus atļāva atņemt tām pašām bankām, Fuktuks gadiem kontrolēja bankas un redz turpina tāpat uzraudzīt- soda nekāda! Par ko tad atbild sertificētājs un kam tāda sertifikācija nepieciešama? Cik tālu iesim, ja par darba kvalitāti ir politiski atļauts neatbildēt?

Atbildēt

Dikļu muļķis

13.04.2018. 08:13

vai Mikropisans . Muļķu zemē viss pa smuko!

Atbildēt

Fēlis

13.04.2018. 07:30

»

nu ja

Pēc autora domām, ja jaunai mašīnai izkrīt motors, tad vainīgi ir CSDD


????? Abi tavi komentāri ir idiotiski. Laikam valsts iestādē strādā?

Atbildēt

Fēlis

13.04.2018. 07:25

»

lauķis

Tiesvedības izdevumus tik un tā apmaksās ,,reņģēdāji,, un viss beigsies ar neko


Jābūt taču kautkādai personīgai atbildībai. Ja manas vainas dēļ darbā kaut kas noiet greizi, tad es personīgi esu materiāli atbildīgs. Arodbiedrība pat apdrošina civiltiesisko atbildību. Kādēļ lai valsts iestādēs būtu citādi! Pārlieku vareni jūtas?

Atbildēt

7866

13.04.2018. 06:47

»

lauķis

Tiesvedības izdevumus tik un tā apmaksās ,,reņģēdāji,, un viss beigsies ar neko


Samaksās jau samaksās ,Bet varbūt tomēr kādi purni ar lidos

Atbildēt

go ahead

12.04.2018. 23:47

Sen bija laiks izdupseett tos jongus ar visu vid mmaaju!

Atbildēt

protams

12.04.2018. 22:40

Ja Lapsa saēdīsies vecas desas, tad nolaidīgi būs PVD, ja, Lapsa dabūs pa muti, tad nolaidīga būs policija, ja Lapsam nodegs māja, tad nolaidīgi būs policisti, ja Lapsa saķers triperi, tad nolaidīgi būs mediķi!

Atbildēt

tutu

12.04.2018. 22:33

lobiji strädä, uzmet malejos.

Atbildēt

Jobanzs ziss

12.04.2018. 20:50

no Diikļu muļķa, bļģi muļķi debess klāra akal izrrāzta ir kāda māra muļi ziss

Atbildēt

nu bet dabiski

12.04.2018. 20:23

kā parasti. muļķu zeme rullē.

Atbildēt

Selektīvi audzēts

12.04.2018. 19:45

Ko par to saka Juris Rancāns?

Atbildēt

Ja VID strādās atbildīgi

12.04.2018. 19:33

un nemaldinās uzņēmējus kases aparātu sakarā, radot tiem zaudējumus, būs grūti izdomāt ko citu, lai traucētu un grautu uzņēmējdarbības vidi!

Atbildēt

VID

12.04.2018. 19:30

kā krietns un rūpīgs saimnieks valsts pārvaldē darījis visu iespējamo, lai uzņēmēji neiegādājas VID prasībām atbilstošus kases aparātus, VID nevienu juridisko personu par šādu pārkāpumu nav sodījusi. Likumsakarīgi, ka uzņēmējam pašam jāizsver savi riski, ja tie ie iegādājas kases aprarātus, kas neatbilst VID prasībām. VID nav pienākuma uzņēmēja vietā iegādāties VID prasībām atbilstošus kases aparātus.

Atbildēt

nu ja

12.04.2018. 18:31

Pēc autora domām, ja jaunai mašīnai izkrīt motors, tad vainīgi ir CSDD.

Atbildēt

Nodokļu maksātājs

12.04.2018. 18:27

Kad vienreiz ieliks VID vadībā profesionāļus, kas nevis taisīs absurdas reformas un liks nodokļu maksātājiem braukt desmitiem kilometru noteiktās stundās un noteiktās dienās, lai varētu VIDam un valsts aparatam sagādāt nodokļu naudu, no kuras šie "racionalizatori" varētu saņemt ne vien astronomiskas algas, medcīnas apdrošināšanu, bet arī prēmijas par "izcilo" darbu. Interesanti, kurš izdomāja šo debilo sistēmu, kad samazināja VID rajonos, likvidēja parastos inspektoriņus, bet palielināja pa kluso milzīgu štatu ar priekšnieku vietām??? Katrai lēmumam taču ir šo lēmumu sagatavotāju paraksti.

Atbildēt

lauķis

12.04.2018. 18:00

Tiesvedības izdevumus tik un tā apmaksās ,,reņģēdāji,, un viss beigsies ar neko.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...