Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ziemassvētku liekuļi

Viedais Manels
27.12.2021.
Komentāri (59)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skolnieciņš

01.01.2022. 12:18

»

Rižijs dakters

Ups, atkal 5 palātā pacienti tabletēm mainās


Labāk lai ārstējas sektas ''Kristus pasaulei'' līderis un muldoņa Mārcis Jencītis un sektas ''Jaunā paaudze'' līderis un lielkrievu šovinists Aleksejs Ledjajevs. Šiem NEcilvēkiem, krāpniekiem, zagļiem un naida kurinātājiem derētu psihiatriskā ekspertīze Valsts policijas pavadībā. Un arī Taviem elkiem - Aldim Gobzemam un Aināram Šleseram - derētu apmeklēt psihiatru, citādi ''Rododendrā'' komunicējot ar kristīgo sektu līderiem, viņi varēja saķert kādu lipīgu, psihisku slimību. Ja Tu man netici, tad paskaties Youtubā Aināra Šlesera uzstāšanos kopā ar šiem slimajiem, kristīgajiem sektantiem.
Ar necieņu, Skolnieciņš

Atbildēt

Ja

31.12.2021. 17:52

Man nevajag ne prezidenta, ne Karina, ne citu lidzigo apsveikumus svetkos. Lai vini svin, ja uzskata, ka vinu sirdsapzina ir tira. Bet mes, vinu greizas un noziedzigas darbibas del,tukstosiem miruso pilsonu radinieki, nesvinesim, musu dzives ir salauztas. Prezidentam tik svetki prata, nevienas lidzjutibas, ne pat vardina serojosiem tuviniekiem. Vins saslima, gan jau dabuja vislabako medicinisko palidzibu un zales. Mans milais cilveks gan nedabuja, vins nomira. Negribu dzirdet jusu visu falsos apsvekumus un laimes velejumus, atstajiet tos sev, vajadzes. Jums tacu vajag dalit ordenus, pirkt fligelus, uzturet svitas un paligus,utt. Par kuru laiku, lai doma par parasto cilveku?

Atbildēt

atbilde trollim

31.12.2021. 08:30

»

nu

galīgi jumts aizbraucis slimniekam


''nu 30.12.2021. 20:03'' Neaizmirsti pirms naktsmiera uz ceļiem lūgties Simonu Šustinu. Tu laikam esi Simona Šustina fans, ja jau Tu mani esi iecēlis slimnieka godā. Nespried par citiem pēc sevis. Paskaties uz sevi spogulī!

Atbildēt

Skolnieciņš

30.12.2021. 07:45

Ticības brīvība ir svēta. Kopš tālās senatnes Baltu tautas bija daudzdievji (politeisti) un pagāni. Mūsu senčiem bija kupls Dievu panteons, sava pasaules uztveres koncepcija un liels pagānisko rituālu kopums visiem dzīves gadījumiem. Diemžēl 12. gs. vidū varmācīgie krustneši un liekulīgie kristīgie misionāri iebruka Baltu tautu zemēs. Vatikāns un Vatikāna vasaļi iebruka mūsu senču zemēs. Kristīgie okupanti un citi kristīgie kuces dēli postīja mūsu senču zemi, apgānīja pagāniskās svētvietas, zaimoja senos Dievus un senās Dievietes, slepkavoja mūsu senčus. Vatikāns un Vatikāna vasaļi rīkojās zemiski, ciniski, amorāli un nepiedodami. Mūsu senči pret okupantiem cīnījās veselu gadsimtu līdz 13. gadsimta vidum. Pat ar milzīgu pārspēku Vatikāns nespēja iekarot – okupēt un anektēt – Baltu tautu zemes vesela gadsimta garumā. Mūsu senči bija drosmīgi karotāji, kas spēja aizstāvēt savu brīvību, cieņu un godu, kā arī godāt senos Dievus un senās Dievietes. Kristietība ir okupantu, vergturu un apspiedēju vardarbīgi ievazāta reliģija. Kristietība mūsu zemē ienāca kopā ar jūdaismu. Kad mūsu senči tika padarīti beztiesīgiem vergiem (dzimtcilvēkiem), vietējie ebreju kolonisti baudīja n-tās reizes vairām brīvību un tiesību. Vietējiem ebreju kolonisti pat legāli varēja celt sinagogas un praktizēt jūdaismu. Tā ilga 700 verdzības gadi. Kristīgās baznīcas kundzība bija liekulīga, garīgi kropla, pretīga, zemiska un necilvēcīga. Kristīgā baznīca iznīcināja sentēvu pagānisko ticību. Tā mūsu senču pamatticības daļa, kuru nespēja apklusināt dažādu okupācijas varu piekoptā cenzūra un īstenotās represijas, saglabājās līdz mūsdienām dievturības veidolā. Dievturība savu uzplaukumu piedzīvoja pirmās Latvijas Brīvvalsts laikā, kad tika oficiāli un legāli nodibināta Latvijas Dievturu sadraudze. Diemžēl iestājoties Latvijas Republikas okupācijai 1940. gadā, padomju okupācijas vara ar krimināllikuma spēku aizliedza dievturību kā reliģisku kustību. Daudzi jo daudzi dievturi beztiesas tika nošauti, bet daļa dievturu uz čekas safabricēto krimināllietu pamata tika izsūtīti uz attāliem PSRS reģioniem un vēlāk nošauti. Dzīva palika tikai neliela dievturu daļa. 1940. gada 6. jūlijā cienījamo dievturu līderi un Latvju Dievu priesteri Ernestu Brastiņu prettiesiski apcietināja un izsūtīja no Latvijas, bet 1942. gada 28. janvārī viņu nošāva. Latvijas Dievturu sadraudze spēja atjaunot savu darbību vien 1991. gadā pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Mūsdienās dievturība atrodas zem kristīgās baznīcas tupeles, valsts atbalsts dievturu darbībai ir nepietiekams. Aicinu ikvienu atcerēties Sentēvu Dievus un praktizēt senās pagāniskās tradīcijas. Godāsim Latvju Dievus! Godāsim Dievu Pērkonu! Godāsim Dievieti Laimu! Godāsim Dievieti Māru! Lai godāti Latvju Dievi, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Ar mīlestību un labestību, daudzdievis Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Skolnieciņš

29.12.2021. 20:05

Elki ir apjomīgi Dievu un Dieviešu atveidojumi, kuru tuvumā notiek reliģiskās darbības. Savukārt, elkmeži ir svētmeži, kuros ir izvietoti elki un svētakmeņi bezasiņu ziedojumu atstāšanai. Latvju Dievu elki ir Latvju Dievu atveidojumi, kas izgrebti no koka. Mūsdienās elkus var veidot no keramikas, mālā masā pievienojot kāda nešķīstoša metāla oksīdu krāsas nodrošināšanai. Ar 3D printeru palīdzību var viegli izveidot 3 līdz 5 metrus augstus elka šablonus. Tālā senatnē skandināvi lietoja no koka izgrebtus elkus kā starpniekus ar Dieviem un Dievietēm. Mūsdienās par Dieva Pērkona atveidojumu var izmantot koriģētu Dieva Perūna atveidojumu. Uz Pērkona – Debesu Tēva elka ir jābūt atainotam pērkoņkrustam un vārdam ‘’Pērkons’’. Elkam ir jāizskatās apmēram šādi: https://m.youtube.com/watch?v ulO1tTA8Idc un https://m.youtube.com/watch?v ZNnsK5aqFSg
Citu Dievu un Dieviešu atveidojumus ir jāveido līdzīgi: https://m.youtube.com/watch?v xXiVpt7SK4Q&feature youtu.be

Atbildēt

Skolnieciņš

29.12.2021. 20:04

Dievturība bez Latvju Dievu tempļiem un elkmežiem, svētbirzēm un svētakmeņiem nevar pastāvēt. Pat kristiešiem ir baznīcas, krusti un ikonas. Dievturība bez saviem sakrālajiem simboliem un spēka vietām nevar pastāvēt. Mūsu tauta ir daudz ko pārcietusi. Podomju totalitārisma gadi bija smagi priekš dievturiem, jo kopš 1940. gada 17. jūnija, kad Padomju Krievija okupēja un vēlāk arī anektēja Latvijas Republiku, dievturība bija aizliegta. Daudzus dievturus totalitārais padomju režīms nogalināja jau 1940. gada vasarā. Teju pusgadsimtu dievturi nevarēja brīvi darboties. Dievturības atbalsis saglabājās vien trimdā. Vien 1991. gadā dievturi varēja atsākt savu darbību.
Diemžēl dievturība ir piesārņota ar kristietības sārņiem. Dievturība atrodas zem kristietības tupeles, arī valdība dievturību neatbalsta. Pat vienai Romas pāvesta Franciska vizītei 2018. gadā tika piešķirts vairāk naudas nekā dievturiem šo 30 neatkarības gadu laikā. Dievturību ir jāattīra no kristīgajiem sārņiem. Latvju Dievu saimi ir jāattīra no tādiem kristīgās popkultūras tēliem kā Dievs, Dieviņš, Velns, Vells, Velna māte, Vella māte un Lietuvēns. Ir jāatceras Sentēvu Dievi. Ir jāatjauno Latvju Dievu saime jeb Latvju Dievu panteons. Nevajag kautrēties Latvju Dievus saukt vārdos. Piemēram, Dievs Pērkons (Pērkons – Debesu Tēvs), Dievs Jurģis, Dievs Ūsiņš, Dieviete Laima, Dieviete Māra (Māra – Veļu Māte, Māra – Zemes Māte) un citi Dievi un Dievietes. Nevajag baidīties saukt lietas īstajos vārdos.
Dievturiem ir jāveido savs pasaules redzējums, kam jābūt mūsdienīgam un Eiropeiskam. Tajā ir jāiekļauj tādi jēdzieni kā ‘’multivisums’’, ‘’paralēlās pasaules’’, ‘’Debesu valstība’’, ‘’Cilvēku pasaule’’, ‘’Veļu valstība’’, ‘’maģija’’, ‘’buršanās’’, ‘’garīgā pilnveidošanās’’, ‘’reinkarnācija’’, ‘’dvēseļu pārceļošana un dvēseles daudz šķautņainība (miesa (augums), gars (velis), dvēsele)’’, ‘’Dievi un Dievietes’’, ‘’tolerance pret citādo’’. Dievturība nedrīkst saturēt kristietības novecojušos aizspriedumus. Dievturībai ir jābūt tikumīgai un brīvdomīgai. Dievturībai ir jākļūst par miera un brīvības reliģiju.
Svētīgi, ticīgais Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.

Atbildēt

šoreiz nelasīšu

29.12.2021. 16:41

Atgādinājums autoram,ka prezidenta'fāterlande ir Latvija.

Atbildēt

Viedais Mamels

28.12.2021. 19:05

»

Viedais Manels

🤣🤣🤣Spriežot pēc tā, kā varnešu troļļi ālējās, viņu saimniekiem patiešām riktīgi piededzis. Liekuļi cerēja, ka neviens viņu virtuālos melus neatmaskos


Tādi troļļi kā es visu laiku meklē kā saduļķot ūdeni, lai nebūtu jāatbild par saviem murgojumiem par konkrētajām tēmām.

Reāli ņirdzu kā man perdeklis piededzis. Es esu patiess sava talanta cienītājs. Kaut arī tikai galīgu huiņu rakstu. Jo esu tikai apmāts dunduciņš.

Es kā varas bļodlaiža lecu no biksēm laukā kad mēģināt mani kaut kā aizskart un novirzīt zombētos lasītājus no raksta tēmas.

Atbildēt

Aldis Gobzems ir latviešu Navaļņijs

28.12.2021. 12:01

Sveicam valsts galveno rečekisti Ingu Spriņģi vārda dienā! Lai Jūsu namā, Inga, nākamajā gadā ienāk Saskaņa un Vienotība! Kaut gan ... Vienotība jau ir sena mēbele Jūsu namā, Ingbļa.

Atbildēt

Nu ja!

28.12.2021. 11:34

»

?

Māliņ, par izdienas pensiju būs atbilde? Izskatās, ka tev netīra sirdsapziņa, ja uz tik vienkāršu jautājumu negribi atbildēt


Varēja attālināti vismaz norādīt, ka ar šo varu nav sadarbojies, to stiprinot .. ugunsdzēsējiem laikam izdienas pensija.. kam vēl tur.. nezinu.. Māliņš strādā šobrīd par apsargu.. tad jau dienesta ierocis.. lai iet un nostreļī kādu no pirmiem neliešiem.. tik dzer alu un tamborē rindas no burtiem.. ar tamborēšanu vēsturē netikt.. un pie sekotājām, ja dzer alu tādis gados, kad vēdera apmērs pāri 105 cm.. ne tik..

Atbildēt

Es

28.12.2021. 10:55

»

Viedais Manels

🤣🤣🤣Spriežot pēc tā, kā varnešu troļļi ālējās, viņu saimniekiem patiešām riktīgi piededzis. Liekuļi cerēja, ka neviens viņu virtuālos melus neatmaskos


Tas ir materiāls vienai apjomīgai krimināllietai. Šoreiz ironiski, ka lielāko daļu materiāla ir sarakstījuši viņi paši. Es gan domāju, ka tiesai jānotiek klajā laukā un pēc būtības. Nav laika prokuroriem lasīt apsūdzību gadu no vietas tādiem.

Atbildēt

?

28.12.2021. 08:30

Māliņ, par izdienas pensiju būs atbilde? Izskatās, ka tev netīra sirdsapziņa, ja uz tik vienkāršu jautājumu negribi atbildēt...

Atbildēt

lauķis

28.12.2021. 08:04

»

tikai

patiesībai vairs neviens netic


Tā ir,dzīvojam melu pasaulē.Kā teica Orvels,jo vairāk aitas un kāmīši attālinās no patiesības jo vairāk viņi ienīst tos kas saka patiesību.Lai nu kā bet izvēli nāksies izdarīt katram,palikt maliņā neizdosies.Tie kas sadūrušies vairs neko izvēlēties nevarēs.

Atbildēt

Miedais Vanels🥲🤚🏿✌️

28.12.2021. 05:23

»

Viedais Manels

🤣🤣🤣Spriežot pēc tā, kā varnešu troļļi ālējās, viņu saimniekiem patiešām riktīgi piededzis. Liekuļi cerēja, ka neviens viņu virtuālos melus neatmaskos


Tā turpini, Manel! Te daudzi ālējas. Bet ne aiz ļaunuma. Izklaide. Ne tu vienīgais tā redzi, kā raksti. Ko tie raksti dod?

😎🤚🏿😂

Atbildēt

Viedais Mamels

28.12.2021. 01:19

»

Miedais Vanels

Vai nevari nekomentēt...


Atcerieties, es komentāros neuzrakstīšu neko sliktu, kas būtu pretrunā ar “rakstu daiļumu”, nekādi neaizskaršu savus sekotājus un negvelzīšu savas muļķības ne tik! Esiet vienmēr modri!

Atbildēt

komentē vien

27.12.2021. 23:14

»

Miedais Vanels

Vai nevari nekomentēt...


Portālam jo vairāk komentāru, jo labāk.

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 22:38

»

Viedais Mamels

Par to, ka jums sociopātiem "zemcilvēku" "nožēlojamās dzīves" ir kājas es nešaubos. Prieks vienīgi, ka pats noteikti esi nopotējies un skrien pēc busterīša. Gan jau sencīši un bērni, ja tādi ir, arī uzsēdināti uz adatas. Lai dzīvotu "apskaužamu dzīvi" esi labprātīgi to krietni saīsinājis sev un saviem...


Vai nevari nekomentēt?

Pietiek komentāru daļa šobrīd ir pārapdzīvota, tas ir kaitīgi ietekmējis domas progresu un dabu.

To, ka cilvēku skaits uz Zemes samazinās, var tikai apsveikt, jo samazināsies komentāri vispār! Taču samazinājumam jābūt proporcionālam cilvēku koncentrācijai - bez komentāriem tomēr neiztiksim.

Ja komentāri zaudēs savu dabu, tas nav nebūs taisnīgi un deformēs Eiropas kultūrtelpu.

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 22:18

»

Viedais Mamels

Tādi kā tu reiz nāks dienas gaismā. Tad ļaužu mūsu zemītē jau būs stipri mazāk, taču ļoti nikni. Baudi steigšus savu nožēlojamo dzīvi anonīmais kangar, jo, nedod Dievs, tad tavu saimnieku potes vēl nebūs tev darījušas savu


Tumsa un anonimitāte nav viens un tas pats. Zemes otra puse arī ir tumsā. Tumsību var kliedēt tikai nepagurstoši ejot uz gaismu. Es saprotu, ka esi nopotēc un neieredzi autoru, jo Viedais Manels pauž patiesību, kaut dzer alu un skrien trīs (3) kilometrus un tad nosvīdis katram to gatavs pavēstīt. Tikai tā var izskriet no tumsības!

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 22:03

»

Jozis2

Lielisks raksts, atbalstu autoru, viņa viedokli


Par to, ka jums sociopātiem "zemcilvēku" "nožēlojamās dzīves" ir kājas es nešaubos. Prieks vienīgi, ka pats noteikti esi nopotējies un skrien pēc busterīša. Gan jau sencīši un bērni, ja tādi ir, arī uzsēdināti uz adatas. Lai dzīvotu "apskaužamu dzīvi" esi labprātīgi to krietni saīsinājis sev un saviem tuvajiem. Tikai pilnīgs neprātis kā tu varēja labprātīgi ļaut sev un tuviniekiem injicēt šķīdumu, priekš kura pat vakcīnas un vakcinācijas definīciju izmainīja.

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 22:03

»

Miedais Vanels

Kāds nu brīnums, ka komentāros slikts gaiss….par raksta “baznīcu” neesmu īsti pārliecināts, ja nu vienīgi Viedā Manela gudrības vīraks kādam traucē


Tādi kā tu reiz nāks dienas gaismā. Tad ļaužu mūsu zemītē jau būs stipri mazāk, taču ļoti nikni. Baudi steigšus savu nožēlojamo dzīvi anonīmais kangar, jo, nedod Dievs, tad tavu saimnieku potes vēl nebūs tev darījušas savu.

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 21:46

»

Jozis2

Lielisks raksts, atbalstu autoru, viņa viedokli


Piekrītu! Raksta autors raksta tīru patiesību! Un taisnība ir tā, ka daudziem viņa raksti patīk. Citos portālos viņam ir tūkstošiem sekotājas, lai gan .. viņš dzer alu..

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 21:44

»

Viedais Mamels

Es, protams, neesmu Rainis vai Olivers Everts, taču man savs literārais pseidonīms patīk


Kāds nu brīnums, ka komentāros slikts gaiss….par raksta “baznīcu” neesmu īsti pārliecināts, ja nu vienīgi Viedā Manela gudrības vīraks kādam traucē…

Atbildēt

Jozis2

27.12.2021. 21:39

Lielisks raksts, atbalstu autoru, viņa viedokli!

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 21:14

»

būtu jel gājis

uz saviem delfiem ko tu te tirs


Es, protams, neesmu Rainis vai Olivers Everts, taču man savs literārais pseidonīms patīk.

Tādi troļļi kā es visu laiku meklē kā saduļķot ūdeni, lai nebūtu jāatbild par saviem murgojumiem par konkrētajām tēmām.

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 21:12

»

Miedais Vanels

Varmākus jau rausta ne vien manis “tamborētie raksti”, bet arī mani komentāri par “rakstu smukumu un diženumu”! Tāpēc, lai mani diskreditētu šie izmanto manu niku, zem kura saraksta dažādas ģeķības...


Reāli ņirdzu kā man perdeklis piededzis. Es esu patiess sava talanta cienītājs. Kaut arī tikai galīgu huiņu rakstu. Jo esu tikai apmāts dunduciņš. Es kā varas bļodlaiža lecu no biksēm laukā kad mēģināt mani kaut kā aizskart un novirzīt zombētos lasītājus no raksta tēmas.

Atbildēt

Sarkanais mēris

27.12.2021. 20:58

»

Patiesiba

Visa launuma sakne Latvija ir asv un nato okupacija sai zeme


Tavs sugas brālis ne velti visu laiku kauc, ka Latvija krievu okupantiem ir nepadevusies valsts.

Atbildēt

Rīgas jūras līča mēsli

27.12.2021. 20:39

»

Es paredzēju iepriekš,

ka huntas pārstāvji bārstīs glumus apsveikumus, lai mazinātu plaisu starp “pūli” un huntu


Apsveikumus var bārstīt tāpat, kā veikali vārdu ATLAIDE, vai tie paši varas varzenieki ordeņus un goda rakstus žurnālistu un citām šavkām, tas ir ātrs un viegls ceļš uz visa devalvēšanu. Staķis pats personīgi jautājumu par svētkos aptumšoto Rīgu, netīrītajām ielām un citām lietām pasniedza kā naudas taupīšanu, lai par to uzceltu bērnudārzus un izremontētu skolas. Pie šiem vārdiem to sīko draņķi būtu arī jātur.

Atbildēt

Rīgas jūras līča mēsli

27.12.2021. 20:36

Staķis kā Rīgas fotogrāfs būtu ļoti noderīgs Ogres pilsētas dekorāciju reklamēšanai. Visā Rīgas centrā nevar sastapt tik daudz cilvēku, cik Ogrē šobrīd. Un neviena polīsmeņa.

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 20:05

»

Viedais Mamels

Tu noteikti esi potējies, jo citādi zinātu, ka nepotētie paliek bez darba (arī es, piepelnos pie pensijas kā publisko tualešu apkopējs un uzraugs), netiek veikalā (arī es sprāgstu nost badā, jo resniem gribas vairāk rīt), nedrīkst pirkt drēbes (arī es staigāju pliku pakaļu un priekšu savās vecajās baletčībiņās...


Varmākus jau rausta ne vien manis “tamborētie raksti”, bet arī mani komentāri par “rakstu smukumu un diženumu”! Tāpēc, lai mani diskreditētu šie izmanto manu niku, zem kura saraksta dažādas ģeķības.

Atcerieties, es komentāros neuzrakstīšu neko sliktu, kas būtu pretrunā ar “rakstu daiļumu”, nekādi neaizskaršu savus sekotājus un negvelzīšu savas muļķības ne tik! Esiet vienmēr modri!

Atbildēt

Patiesiba

27.12.2021. 19:35

Visa launuma sakne Latvija ir asv un nato okupacija sai zeme !

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 19:14

»

Manel,

sakropļotie ar vakcīnām ir iespiesti bezdarba draudu ēnā, lētticīgie turpina nodzerties, mirušie - nogalinātie ar vakcīnām un haosu medicīnas aprūpē sevi nevar vairs atriebt, pārējās aitas iespiestas aitu aploka stūrī un nekustas no bailēm - ka tik neizceļas karš un nekļūst vēl bīstamāk...


Tu noteikti esi potējies, jo citādi zinātu, ka nepotētie paliek bez darba (arī es, piepelnos pie pensijas kā publisko tualešu apkopējs un uzraugs), netiek veikalā (arī es sprāgstu nost badā, jo resniem gribas vairāk rīt), nedrīkst pirkt drēbes (arī es staigāju pliku pakaļu un priekšu savās vecajās baletčībiņās uz pliku kāju), iet pie friziera (arī es kā plikpauris gribu turpināt intīmo zonu apfrizēšanu bet nedrīkstu) utt.

Atbildēt

lunahods riņķo pa noslēgtu orbītu

27.12.2021. 19:11

»

Eduards Lunis

---Mihaels Kolhovass, Mārtina Lutera Laikā,pacēla Vācu Tautu pret apspiedējiem -baroniem ,bagātniekiem...


Katru gadu tajā pašā vietā un laikā ,Latvijas Apglabāšanas komisijas tel nr nemainīgs

Atbildēt

Es paredzēju iepriekš,

27.12.2021. 19:09

»

Žulis

Bet visi tie jaukie apsveikumi un novēlējumi - tas taču ir tik mīļi! Nāk prātā tas, kā rīkojās viens vīrs, kurš kādreiz pret atlīdzību cilvēkiem piedāvājās nokaut kādu mājās nobarotu cūciņu. Viņš nekad nebija ļauns pret to kaujamo lopiņu. Viņš ar cūciņu laipni parunājās, pakasija viņai muguriņu. Cūciņa...


ka huntas pārstāvji bārstīs glumus apsveikumus, lai mazinātu plaisu starp “pūli” un huntu.

Jo omikrons nav tik bīstams. Hunta neveiks arī plašas represijas pret veikaliem, kas pāriet no zaļā uz sarkano. Jo hunta grib rādīt, cik laba, vai tai jau trūkst represīvo resursu.


Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 19:08

»

trāpīts mērķī

Korekts un objektīvs situācijas novērtējums


Kas cits smirdīgam šakāli nobirsto asti cels ja ne šis pats!

Atbildēt

Manel,

27.12.2021. 18:35

sakropļotie ar vakcīnām ir iespiesti bezdarba draudu ēnā, lētticīgie turpina nodzerties, mirušie - nogalinātie ar vakcīnām un haosu medicīnas aprūpē sevi nevar vairs atriebt, pārējās aitas iespiestas aitu aploka stūrī un nekustas no bailēm - ka tik neizceļas karš un nekļūst vēl bīstamāk.

Hunta - tautu slepkavas smaida un rēķina, cik ar vakcīnām nomērdēto ietaupa valsts budžeta pensiju izmaksu daļu.

Atbildēt

kaķa smiekļi

27.12.2021. 18:26

»

Eduards Lunis

---Mihaels Kolhovass, Mārtina Lutera Laikā,pacēla Vācu Tautu pret apspiedējiem -baroniem ,bagātniekiem...


Es piezvanīju, bet Latvija nav izglābta. Tāpēc ir tikai divi jautājumi: kas vainīgs un ko darīt!

Atbildēt

Žulis

27.12.2021. 18:25

Bet visi tie jaukie apsveikumi un novēlējumi - tas taču ir tik mīļi! Nāk prātā tas, kā rīkojās viens vīrs, kurš kādreiz pret atlīdzību cilvēkiem piedāvājās nokaut kādu mājās nobarotu cūciņu. Viņš nekad nebija ļauns pret to kaujamo lopiņu. Viņš ar cūciņu laipni parunājās, pakasija viņai muguriņu. Cūciņa nomierinājās, pati nogūlās zemē...

Atbildēt

patiesība

27.12.2021. 18:23

Kovidafēras nauda plūst uz ASV! Un ne jau maz tiek pabērts arī mūsu varas kliķes rukšiem!

Atbildēt

Par kovid vīrusu. Nedaudz no cita skatījuma

27.12.2021. 18:22

Kāpēc tik daudzi joprojām tic valdošajam vīrusa stāstījumam?
Pandemic Podcast vadītājs Dens Astins-Gregorijs (Dan Astin-Gregory) intervē Gentes Universitātes (Beļģija) klīniskās psiholoģijas profesoru Matiasu Desmetu (Mattias Desmet) par to, kāpēc, neskatoties ne uz ko, tik daudz cilvēku joprojām tic vīrusa stāstījumam (naratīvam) un šķiet gluži kā nohipnotizēti.

Jau kopš pandēmijas sākuma profesors rūpīgi sekoja ne tikai notiekošajam sabiedrībā, bet arī analizēja koronavīrusa krīzes statistiku, piemēram, mirstības rādītājus.

Bija skaidrs, ka sākotnēji samodelētie vīrusa draudi bija pārspīlēti. Taču, neskatoties uz to, līdzekļi, kas tik izmantoti vīrusa ierobežošanai netika mainīti un pielāgoti reālajai situācijai.

Vienlaikus liela daļa iedzīvotāju pārsteidzošā kārtā turpināja ticēt it visam, lai cik absurds tas brīžiem nešķistu.

Profesora novērojumi un ilggadējā pieredze universitātē, iepazīstinot studējošos ar tādu terminu kā “pūļa veidošanās” (mass- formation), ļāva secināt, ka arī pandēmijas kontekstā var runāt par šo fenomenu - kolektīvās domāšanas veidu, kas veidojas, kad meli un nepatiesība ļauj risināt psiholoģiskās vajadzības.   


Lai “pūļa apziņas veidošanās” notiktu, nepieciešami četri priekšnosacījumi:

1.      Lielai daļai iedzīvotāju trūkst sociālo kontaktu, viņi izjūt sociālo izolāciju (lack of social bond, social isolation);

2.      Lielai daļai iedzīvotāju trūkst jēgas, mērķa (lack of sense making);

3.      Lielai daļai iedzīvotāju jūt trauksmi, kurai īsti nav objekta un kuru grūti kontrolēt (free- floating anxiety);

4.      Cilvēkos ir nepamatota frustrācija un agresija (free-floating frustration and agression).


Ja šādos apstākļos ar masu mediju palīdzību tiek izplatīts stāstījums, kas it kā identificē trauksmes objektu un piedāvā stratēģiju, kā ar to cīnīties, iedzīvotājiem ir liela vēlme tam sekot, jo beidzot var kādam adresēt trauksmi, turklāt, ievērojot piedāvāto stratēģiju, to arī kontrolēt.

Tas, savukārt, noved pie sociālās kopības un līdz ar to arī pie “pūļa apziņas veidošanās” jēgas.


Šī varonīgā cīņa ar trauksmi daudziem joprojām ļauj ticēt pat absurdākajam stāstījumam. Tas ir kā rituāls -  jo absurdāks tas ir no tīri praktiskās puses, jo labāk tas kalpo mērķim -  palīdz sajust, ka piederi grupai.

Bailes no tā, ka trauksme var atgriezties, liedz saprast, ka stāstījums ir nepatiess. Izmantot faktus, lai pārliecinātu šos cilvēkus, ir bezjēdzīgi.


Kurp ved šī “pūļa kopapziņas” veidošanās? Būtiskākā ietekme - cilvēki spēj reaģēt tikai uz ļoti šauru problēmu loku. Piemēram, koncentrējas tikai uz vīrusa upuriem, neskatoties uz to, ka vīrusa apkarošanas dēļ cieš daudz, daudz citu cilvēku (trūkst ēdiens, netiek laicīgi diagnosticētas citas slimības, bezdarba apstākļi, cilvēktiesību ietobežojumi u.tml.). Līdzīgi kā hipnozes laikā, kad visa uzmanība fokusēta tikai uz kaut ko vienu. Šādos apstākļos cilvēki vairs nepievērš uzmanību nekam citam, pat tam, ko citkārt uzskatījuši par ļoti svarīgu.

Masu veidošanās procesā cilvēki kļūst neiecietīgi pret citādi domājošajiem. Tajā pašā laikā viņi ir ļoti toleranti pret jebko, kas saskan ar viņu akceptēto stāstījumu.
Pilna intervija šeit (angļu valodā): https://youtu.be/uLDpZ8daIVM

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...

21

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

FotoTautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana ir atkarīga no 14. Saeimas vēlēšanām. Šīs vēlēšanas atšķiras no iepriekšējām, jo nenotiks spēkošanās nav starp labiem un sliktiem politiķiem vai arī mazākā ļaunuma izraudzīšanās. Notiks izšķirošā politiskā cīņa starp potētājiem un izdzīvot gribētājiem.
Lasīt visu...

21

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

FotoKad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts mūsu sabiedrībai kritisks punkts. Un ne tāpēc, ka kādam ir cēlusies roka ko tādu uzrakstīt – sociopāti ir sastopami ikvienā sabiedrībā. Sarkanā lampiņa iemirgojas tāpēc, ka nosodījums tādam pieļāvumam, ka ārsts varētu neglābt kādu cilvēku viņa tautības dēļ, tvītos nebūt nav vienprātīgs un principiāls.
Lasīt visu...

15

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

FotoEs pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas sanāca man blakus. Otra mana lielā mīlestība bija pirmajā klasē. Es vienmēr esmu zinājis, ka man patīk meitenes. Literatūras un mākslas žurnālā bija viens numurs, kur bija plika sieviete, tas mani vienmēr ļoti interesēja. Tāpat es biju atradis konversācijas vārdnīcā šķirkļus, kur apmēram kaut ko varēja saprast par seksu. Nekāda propaganda mani nebūtu padarījusi par geju, es vienkārši piedzimu hetero.
Lasīt visu...

21

Par "audzēšanu"

FotoNekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari izaudzēt, nerunājot par kādu lopu vai veģetāru ēdam- vai skaistumlietu. Tu vari iesēt sēklu, aplaistīt, izravēt un rūpēties. Lopu tu vari pabarot, apkopt un pasargāt.. Un viss. Bet - tas neesi tu, kas audzē. Audzē Tas, kurš radīja sēklu un deva tai spēju dīgt, augt un dot ražu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...