Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ziemassvētku liekuļi

Viedais Manels
27.12.2021.
Komentāri (59)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skolnieciņš

01.01.2022. 12:18

»

Rižijs dakters

Ups, atkal 5 palātā pacienti tabletēm mainās


Labāk lai ārstējas sektas ''Kristus pasaulei'' līderis un muldoņa Mārcis Jencītis un sektas ''Jaunā paaudze'' līderis un lielkrievu šovinists Aleksejs Ledjajevs. Šiem NEcilvēkiem, krāpniekiem, zagļiem un naida kurinātājiem derētu psihiatriskā ekspertīze Valsts policijas pavadībā. Un arī Taviem elkiem - Aldim Gobzemam un Aināram Šleseram - derētu apmeklēt psihiatru, citādi ''Rododendrā'' komunicējot ar kristīgo sektu līderiem, viņi varēja saķert kādu lipīgu, psihisku slimību. Ja Tu man netici, tad paskaties Youtubā Aināra Šlesera uzstāšanos kopā ar šiem slimajiem, kristīgajiem sektantiem.
Ar necieņu, Skolnieciņš

Atbildēt

Ja

31.12.2021. 17:52

Man nevajag ne prezidenta, ne Karina, ne citu lidzigo apsveikumus svetkos. Lai vini svin, ja uzskata, ka vinu sirdsapzina ir tira. Bet mes, vinu greizas un noziedzigas darbibas del,tukstosiem miruso pilsonu radinieki, nesvinesim, musu dzives ir salauztas. Prezidentam tik svetki prata, nevienas lidzjutibas, ne pat vardina serojosiem tuviniekiem. Vins saslima, gan jau dabuja vislabako medicinisko palidzibu un zales. Mans milais cilveks gan nedabuja, vins nomira. Negribu dzirdet jusu visu falsos apsvekumus un laimes velejumus, atstajiet tos sev, vajadzes. Jums tacu vajag dalit ordenus, pirkt fligelus, uzturet svitas un paligus,utt. Par kuru laiku, lai doma par parasto cilveku?

Atbildēt

atbilde trollim

31.12.2021. 08:30

»

nu

galīgi jumts aizbraucis slimniekam


''nu 30.12.2021. 20:03'' Neaizmirsti pirms naktsmiera uz ceļiem lūgties Simonu Šustinu. Tu laikam esi Simona Šustina fans, ja jau Tu mani esi iecēlis slimnieka godā. Nespried par citiem pēc sevis. Paskaties uz sevi spogulī!

Atbildēt

Skolnieciņš

30.12.2021. 07:45

Ticības brīvība ir svēta. Kopš tālās senatnes Baltu tautas bija daudzdievji (politeisti) un pagāni. Mūsu senčiem bija kupls Dievu panteons, sava pasaules uztveres koncepcija un liels pagānisko rituālu kopums visiem dzīves gadījumiem. Diemžēl 12. gs. vidū varmācīgie krustneši un liekulīgie kristīgie misionāri iebruka Baltu tautu zemēs. Vatikāns un Vatikāna vasaļi iebruka mūsu senču zemēs. Kristīgie okupanti un citi kristīgie kuces dēli postīja mūsu senču zemi, apgānīja pagāniskās svētvietas, zaimoja senos Dievus un senās Dievietes, slepkavoja mūsu senčus. Vatikāns un Vatikāna vasaļi rīkojās zemiski, ciniski, amorāli un nepiedodami. Mūsu senči pret okupantiem cīnījās veselu gadsimtu līdz 13. gadsimta vidum. Pat ar milzīgu pārspēku Vatikāns nespēja iekarot – okupēt un anektēt – Baltu tautu zemes vesela gadsimta garumā. Mūsu senči bija drosmīgi karotāji, kas spēja aizstāvēt savu brīvību, cieņu un godu, kā arī godāt senos Dievus un senās Dievietes. Kristietība ir okupantu, vergturu un apspiedēju vardarbīgi ievazāta reliģija. Kristietība mūsu zemē ienāca kopā ar jūdaismu. Kad mūsu senči tika padarīti beztiesīgiem vergiem (dzimtcilvēkiem), vietējie ebreju kolonisti baudīja n-tās reizes vairām brīvību un tiesību. Vietējiem ebreju kolonisti pat legāli varēja celt sinagogas un praktizēt jūdaismu. Tā ilga 700 verdzības gadi. Kristīgās baznīcas kundzība bija liekulīga, garīgi kropla, pretīga, zemiska un necilvēcīga. Kristīgā baznīca iznīcināja sentēvu pagānisko ticību. Tā mūsu senču pamatticības daļa, kuru nespēja apklusināt dažādu okupācijas varu piekoptā cenzūra un īstenotās represijas, saglabājās līdz mūsdienām dievturības veidolā. Dievturība savu uzplaukumu piedzīvoja pirmās Latvijas Brīvvalsts laikā, kad tika oficiāli un legāli nodibināta Latvijas Dievturu sadraudze. Diemžēl iestājoties Latvijas Republikas okupācijai 1940. gadā, padomju okupācijas vara ar krimināllikuma spēku aizliedza dievturību kā reliģisku kustību. Daudzi jo daudzi dievturi beztiesas tika nošauti, bet daļa dievturu uz čekas safabricēto krimināllietu pamata tika izsūtīti uz attāliem PSRS reģioniem un vēlāk nošauti. Dzīva palika tikai neliela dievturu daļa. 1940. gada 6. jūlijā cienījamo dievturu līderi un Latvju Dievu priesteri Ernestu Brastiņu prettiesiski apcietināja un izsūtīja no Latvijas, bet 1942. gada 28. janvārī viņu nošāva. Latvijas Dievturu sadraudze spēja atjaunot savu darbību vien 1991. gadā pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Mūsdienās dievturība atrodas zem kristīgās baznīcas tupeles, valsts atbalsts dievturu darbībai ir nepietiekams. Aicinu ikvienu atcerēties Sentēvu Dievus un praktizēt senās pagāniskās tradīcijas. Godāsim Latvju Dievus! Godāsim Dievu Pērkonu! Godāsim Dievieti Laimu! Godāsim Dievieti Māru! Lai godāti Latvju Dievi, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Ar mīlestību un labestību, daudzdievis Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Skolnieciņš

29.12.2021. 20:05

Elki ir apjomīgi Dievu un Dieviešu atveidojumi, kuru tuvumā notiek reliģiskās darbības. Savukārt, elkmeži ir svētmeži, kuros ir izvietoti elki un svētakmeņi bezasiņu ziedojumu atstāšanai. Latvju Dievu elki ir Latvju Dievu atveidojumi, kas izgrebti no koka. Mūsdienās elkus var veidot no keramikas, mālā masā pievienojot kāda nešķīstoša metāla oksīdu krāsas nodrošināšanai. Ar 3D printeru palīdzību var viegli izveidot 3 līdz 5 metrus augstus elka šablonus. Tālā senatnē skandināvi lietoja no koka izgrebtus elkus kā starpniekus ar Dieviem un Dievietēm. Mūsdienās par Dieva Pērkona atveidojumu var izmantot koriģētu Dieva Perūna atveidojumu. Uz Pērkona – Debesu Tēva elka ir jābūt atainotam pērkoņkrustam un vārdam ‘’Pērkons’’. Elkam ir jāizskatās apmēram šādi: https://m.youtube.com/watch?v ulO1tTA8Idc un https://m.youtube.com/watch?v ZNnsK5aqFSg
Citu Dievu un Dieviešu atveidojumus ir jāveido līdzīgi: https://m.youtube.com/watch?v xXiVpt7SK4Q&feature youtu.be

Atbildēt

Skolnieciņš

29.12.2021. 20:04

Dievturība bez Latvju Dievu tempļiem un elkmežiem, svētbirzēm un svētakmeņiem nevar pastāvēt. Pat kristiešiem ir baznīcas, krusti un ikonas. Dievturība bez saviem sakrālajiem simboliem un spēka vietām nevar pastāvēt. Mūsu tauta ir daudz ko pārcietusi. Podomju totalitārisma gadi bija smagi priekš dievturiem, jo kopš 1940. gada 17. jūnija, kad Padomju Krievija okupēja un vēlāk arī anektēja Latvijas Republiku, dievturība bija aizliegta. Daudzus dievturus totalitārais padomju režīms nogalināja jau 1940. gada vasarā. Teju pusgadsimtu dievturi nevarēja brīvi darboties. Dievturības atbalsis saglabājās vien trimdā. Vien 1991. gadā dievturi varēja atsākt savu darbību.
Diemžēl dievturība ir piesārņota ar kristietības sārņiem. Dievturība atrodas zem kristietības tupeles, arī valdība dievturību neatbalsta. Pat vienai Romas pāvesta Franciska vizītei 2018. gadā tika piešķirts vairāk naudas nekā dievturiem šo 30 neatkarības gadu laikā. Dievturību ir jāattīra no kristīgajiem sārņiem. Latvju Dievu saimi ir jāattīra no tādiem kristīgās popkultūras tēliem kā Dievs, Dieviņš, Velns, Vells, Velna māte, Vella māte un Lietuvēns. Ir jāatceras Sentēvu Dievi. Ir jāatjauno Latvju Dievu saime jeb Latvju Dievu panteons. Nevajag kautrēties Latvju Dievus saukt vārdos. Piemēram, Dievs Pērkons (Pērkons – Debesu Tēvs), Dievs Jurģis, Dievs Ūsiņš, Dieviete Laima, Dieviete Māra (Māra – Veļu Māte, Māra – Zemes Māte) un citi Dievi un Dievietes. Nevajag baidīties saukt lietas īstajos vārdos.
Dievturiem ir jāveido savs pasaules redzējums, kam jābūt mūsdienīgam un Eiropeiskam. Tajā ir jāiekļauj tādi jēdzieni kā ‘’multivisums’’, ‘’paralēlās pasaules’’, ‘’Debesu valstība’’, ‘’Cilvēku pasaule’’, ‘’Veļu valstība’’, ‘’maģija’’, ‘’buršanās’’, ‘’garīgā pilnveidošanās’’, ‘’reinkarnācija’’, ‘’dvēseļu pārceļošana un dvēseles daudz šķautņainība (miesa (augums), gars (velis), dvēsele)’’, ‘’Dievi un Dievietes’’, ‘’tolerance pret citādo’’. Dievturība nedrīkst saturēt kristietības novecojušos aizspriedumus. Dievturībai ir jābūt tikumīgai un brīvdomīgai. Dievturībai ir jākļūst par miera un brīvības reliģiju.
Svētīgi, ticīgais Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.

Atbildēt

šoreiz nelasīšu

29.12.2021. 16:41

Atgādinājums autoram,ka prezidenta'fāterlande ir Latvija.

Atbildēt

Viedais Mamels

28.12.2021. 19:05

»

Viedais Manels

🤣🤣🤣Spriežot pēc tā, kā varnešu troļļi ālējās, viņu saimniekiem patiešām riktīgi piededzis. Liekuļi cerēja, ka neviens viņu virtuālos melus neatmaskos


Tādi troļļi kā es visu laiku meklē kā saduļķot ūdeni, lai nebūtu jāatbild par saviem murgojumiem par konkrētajām tēmām.

Reāli ņirdzu kā man perdeklis piededzis. Es esu patiess sava talanta cienītājs. Kaut arī tikai galīgu huiņu rakstu. Jo esu tikai apmāts dunduciņš.

Es kā varas bļodlaiža lecu no biksēm laukā kad mēģināt mani kaut kā aizskart un novirzīt zombētos lasītājus no raksta tēmas.

Atbildēt

Aldis Gobzems ir latviešu Navaļņijs

28.12.2021. 12:01

Sveicam valsts galveno rečekisti Ingu Spriņģi vārda dienā! Lai Jūsu namā, Inga, nākamajā gadā ienāk Saskaņa un Vienotība! Kaut gan ... Vienotība jau ir sena mēbele Jūsu namā, Ingbļa.

Atbildēt

Nu ja!

28.12.2021. 11:34

»

?

Māliņ, par izdienas pensiju būs atbilde? Izskatās, ka tev netīra sirdsapziņa, ja uz tik vienkāršu jautājumu negribi atbildēt


Varēja attālināti vismaz norādīt, ka ar šo varu nav sadarbojies, to stiprinot .. ugunsdzēsējiem laikam izdienas pensija.. kam vēl tur.. nezinu.. Māliņš strādā šobrīd par apsargu.. tad jau dienesta ierocis.. lai iet un nostreļī kādu no pirmiem neliešiem.. tik dzer alu un tamborē rindas no burtiem.. ar tamborēšanu vēsturē netikt.. un pie sekotājām, ja dzer alu tādis gados, kad vēdera apmērs pāri 105 cm.. ne tik..

Atbildēt

Es

28.12.2021. 10:55

»

Viedais Manels

🤣🤣🤣Spriežot pēc tā, kā varnešu troļļi ālējās, viņu saimniekiem patiešām riktīgi piededzis. Liekuļi cerēja, ka neviens viņu virtuālos melus neatmaskos


Tas ir materiāls vienai apjomīgai krimināllietai. Šoreiz ironiski, ka lielāko daļu materiāla ir sarakstījuši viņi paši. Es gan domāju, ka tiesai jānotiek klajā laukā un pēc būtības. Nav laika prokuroriem lasīt apsūdzību gadu no vietas tādiem.

Atbildēt

?

28.12.2021. 08:30

Māliņ, par izdienas pensiju būs atbilde? Izskatās, ka tev netīra sirdsapziņa, ja uz tik vienkāršu jautājumu negribi atbildēt...

Atbildēt

lauķis

28.12.2021. 08:04

»

tikai

patiesībai vairs neviens netic


Tā ir,dzīvojam melu pasaulē.Kā teica Orvels,jo vairāk aitas un kāmīši attālinās no patiesības jo vairāk viņi ienīst tos kas saka patiesību.Lai nu kā bet izvēli nāksies izdarīt katram,palikt maliņā neizdosies.Tie kas sadūrušies vairs neko izvēlēties nevarēs.

Atbildēt

Miedais Vanels🥲🤚🏿✌️

28.12.2021. 05:23

»

Viedais Manels

🤣🤣🤣Spriežot pēc tā, kā varnešu troļļi ālējās, viņu saimniekiem patiešām riktīgi piededzis. Liekuļi cerēja, ka neviens viņu virtuālos melus neatmaskos


Tā turpini, Manel! Te daudzi ālējas. Bet ne aiz ļaunuma. Izklaide. Ne tu vienīgais tā redzi, kā raksti. Ko tie raksti dod?

😎🤚🏿😂

Atbildēt

Viedais Mamels

28.12.2021. 01:19

»

Miedais Vanels

Vai nevari nekomentēt...


Atcerieties, es komentāros neuzrakstīšu neko sliktu, kas būtu pretrunā ar “rakstu daiļumu”, nekādi neaizskaršu savus sekotājus un negvelzīšu savas muļķības ne tik! Esiet vienmēr modri!

Atbildēt

komentē vien

27.12.2021. 23:14

»

Miedais Vanels

Vai nevari nekomentēt...


Portālam jo vairāk komentāru, jo labāk.

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 22:38

»

Viedais Mamels

Par to, ka jums sociopātiem "zemcilvēku" "nožēlojamās dzīves" ir kājas es nešaubos. Prieks vienīgi, ka pats noteikti esi nopotējies un skrien pēc busterīša. Gan jau sencīši un bērni, ja tādi ir, arī uzsēdināti uz adatas. Lai dzīvotu "apskaužamu dzīvi" esi labprātīgi to krietni saīsinājis sev un saviem...


Vai nevari nekomentēt?

Pietiek komentāru daļa šobrīd ir pārapdzīvota, tas ir kaitīgi ietekmējis domas progresu un dabu.

To, ka cilvēku skaits uz Zemes samazinās, var tikai apsveikt, jo samazināsies komentāri vispār! Taču samazinājumam jābūt proporcionālam cilvēku koncentrācijai - bez komentāriem tomēr neiztiksim.

Ja komentāri zaudēs savu dabu, tas nav nebūs taisnīgi un deformēs Eiropas kultūrtelpu.

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 22:18

»

Viedais Mamels

Tādi kā tu reiz nāks dienas gaismā. Tad ļaužu mūsu zemītē jau būs stipri mazāk, taču ļoti nikni. Baudi steigšus savu nožēlojamo dzīvi anonīmais kangar, jo, nedod Dievs, tad tavu saimnieku potes vēl nebūs tev darījušas savu


Tumsa un anonimitāte nav viens un tas pats. Zemes otra puse arī ir tumsā. Tumsību var kliedēt tikai nepagurstoši ejot uz gaismu. Es saprotu, ka esi nopotēc un neieredzi autoru, jo Viedais Manels pauž patiesību, kaut dzer alu un skrien trīs (3) kilometrus un tad nosvīdis katram to gatavs pavēstīt. Tikai tā var izskriet no tumsības!

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 22:03

»

Jozis2

Lielisks raksts, atbalstu autoru, viņa viedokli


Par to, ka jums sociopātiem "zemcilvēku" "nožēlojamās dzīves" ir kājas es nešaubos. Prieks vienīgi, ka pats noteikti esi nopotējies un skrien pēc busterīša. Gan jau sencīši un bērni, ja tādi ir, arī uzsēdināti uz adatas. Lai dzīvotu "apskaužamu dzīvi" esi labprātīgi to krietni saīsinājis sev un saviem tuvajiem. Tikai pilnīgs neprātis kā tu varēja labprātīgi ļaut sev un tuviniekiem injicēt šķīdumu, priekš kura pat vakcīnas un vakcinācijas definīciju izmainīja.

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 22:03

»

Miedais Vanels

Kāds nu brīnums, ka komentāros slikts gaiss….par raksta “baznīcu” neesmu īsti pārliecināts, ja nu vienīgi Viedā Manela gudrības vīraks kādam traucē


Tādi kā tu reiz nāks dienas gaismā. Tad ļaužu mūsu zemītē jau būs stipri mazāk, taču ļoti nikni. Baudi steigšus savu nožēlojamo dzīvi anonīmais kangar, jo, nedod Dievs, tad tavu saimnieku potes vēl nebūs tev darījušas savu.

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 21:46

»

Jozis2

Lielisks raksts, atbalstu autoru, viņa viedokli


Piekrītu! Raksta autors raksta tīru patiesību! Un taisnība ir tā, ka daudziem viņa raksti patīk. Citos portālos viņam ir tūkstošiem sekotājas, lai gan .. viņš dzer alu..

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 21:44

»

Viedais Mamels

Es, protams, neesmu Rainis vai Olivers Everts, taču man savs literārais pseidonīms patīk


Kāds nu brīnums, ka komentāros slikts gaiss….par raksta “baznīcu” neesmu īsti pārliecināts, ja nu vienīgi Viedā Manela gudrības vīraks kādam traucē…

Atbildēt

Jozis2

27.12.2021. 21:39

Lielisks raksts, atbalstu autoru, viņa viedokli!

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 21:14

»

būtu jel gājis

uz saviem delfiem ko tu te tirs


Es, protams, neesmu Rainis vai Olivers Everts, taču man savs literārais pseidonīms patīk.

Tādi troļļi kā es visu laiku meklē kā saduļķot ūdeni, lai nebūtu jāatbild par saviem murgojumiem par konkrētajām tēmām.

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 21:12

»

Miedais Vanels

Varmākus jau rausta ne vien manis “tamborētie raksti”, bet arī mani komentāri par “rakstu smukumu un diženumu”! Tāpēc, lai mani diskreditētu šie izmanto manu niku, zem kura saraksta dažādas ģeķības...


Reāli ņirdzu kā man perdeklis piededzis. Es esu patiess sava talanta cienītājs. Kaut arī tikai galīgu huiņu rakstu. Jo esu tikai apmāts dunduciņš. Es kā varas bļodlaiža lecu no biksēm laukā kad mēģināt mani kaut kā aizskart un novirzīt zombētos lasītājus no raksta tēmas.

Atbildēt

Sarkanais mēris

27.12.2021. 20:58

»

Patiesiba

Visa launuma sakne Latvija ir asv un nato okupacija sai zeme


Tavs sugas brālis ne velti visu laiku kauc, ka Latvija krievu okupantiem ir nepadevusies valsts.

Atbildēt

Rīgas jūras līča mēsli

27.12.2021. 20:39

»

Es paredzēju iepriekš,

ka huntas pārstāvji bārstīs glumus apsveikumus, lai mazinātu plaisu starp “pūli” un huntu


Apsveikumus var bārstīt tāpat, kā veikali vārdu ATLAIDE, vai tie paši varas varzenieki ordeņus un goda rakstus žurnālistu un citām šavkām, tas ir ātrs un viegls ceļš uz visa devalvēšanu. Staķis pats personīgi jautājumu par svētkos aptumšoto Rīgu, netīrītajām ielām un citām lietām pasniedza kā naudas taupīšanu, lai par to uzceltu bērnudārzus un izremontētu skolas. Pie šiem vārdiem to sīko draņķi būtu arī jātur.

Atbildēt

Rīgas jūras līča mēsli

27.12.2021. 20:36

Staķis kā Rīgas fotogrāfs būtu ļoti noderīgs Ogres pilsētas dekorāciju reklamēšanai. Visā Rīgas centrā nevar sastapt tik daudz cilvēku, cik Ogrē šobrīd. Un neviena polīsmeņa.

Atbildēt

Miedais Vanels

27.12.2021. 20:05

»

Viedais Mamels

Tu noteikti esi potējies, jo citādi zinātu, ka nepotētie paliek bez darba (arī es, piepelnos pie pensijas kā publisko tualešu apkopējs un uzraugs), netiek veikalā (arī es sprāgstu nost badā, jo resniem gribas vairāk rīt), nedrīkst pirkt drēbes (arī es staigāju pliku pakaļu un priekšu savās vecajās baletčībiņās...


Varmākus jau rausta ne vien manis “tamborētie raksti”, bet arī mani komentāri par “rakstu smukumu un diženumu”! Tāpēc, lai mani diskreditētu šie izmanto manu niku, zem kura saraksta dažādas ģeķības.

Atcerieties, es komentāros neuzrakstīšu neko sliktu, kas būtu pretrunā ar “rakstu daiļumu”, nekādi neaizskaršu savus sekotājus un negvelzīšu savas muļķības ne tik! Esiet vienmēr modri!

Atbildēt

Patiesiba

27.12.2021. 19:35

Visa launuma sakne Latvija ir asv un nato okupacija sai zeme !

Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 19:14

»

Manel,

sakropļotie ar vakcīnām ir iespiesti bezdarba draudu ēnā, lētticīgie turpina nodzerties, mirušie - nogalinātie ar vakcīnām un haosu medicīnas aprūpē sevi nevar vairs atriebt, pārējās aitas iespiestas aitu aploka stūrī un nekustas no bailēm - ka tik neizceļas karš un nekļūst vēl bīstamāk...


Tu noteikti esi potējies, jo citādi zinātu, ka nepotētie paliek bez darba (arī es, piepelnos pie pensijas kā publisko tualešu apkopējs un uzraugs), netiek veikalā (arī es sprāgstu nost badā, jo resniem gribas vairāk rīt), nedrīkst pirkt drēbes (arī es staigāju pliku pakaļu un priekšu savās vecajās baletčībiņās uz pliku kāju), iet pie friziera (arī es kā plikpauris gribu turpināt intīmo zonu apfrizēšanu bet nedrīkstu) utt.

Atbildēt

lunahods riņķo pa noslēgtu orbītu

27.12.2021. 19:11

»

Eduards Lunis

---Mihaels Kolhovass, Mārtina Lutera Laikā,pacēla Vācu Tautu pret apspiedējiem -baroniem ,bagātniekiem...


Katru gadu tajā pašā vietā un laikā ,Latvijas Apglabāšanas komisijas tel nr nemainīgs

Atbildēt

Es paredzēju iepriekš,

27.12.2021. 19:09

»

Žulis

Bet visi tie jaukie apsveikumi un novēlējumi - tas taču ir tik mīļi! Nāk prātā tas, kā rīkojās viens vīrs, kurš kādreiz pret atlīdzību cilvēkiem piedāvājās nokaut kādu mājās nobarotu cūciņu. Viņš nekad nebija ļauns pret to kaujamo lopiņu. Viņš ar cūciņu laipni parunājās, pakasija viņai muguriņu. Cūciņa...


ka huntas pārstāvji bārstīs glumus apsveikumus, lai mazinātu plaisu starp “pūli” un huntu.

Jo omikrons nav tik bīstams. Hunta neveiks arī plašas represijas pret veikaliem, kas pāriet no zaļā uz sarkano. Jo hunta grib rādīt, cik laba, vai tai jau trūkst represīvo resursu.


Atbildēt

Viedais Mamels

27.12.2021. 19:08

»

trāpīts mērķī

Korekts un objektīvs situācijas novērtējums


Kas cits smirdīgam šakāli nobirsto asti cels ja ne šis pats!

Atbildēt

Manel,

27.12.2021. 18:35

sakropļotie ar vakcīnām ir iespiesti bezdarba draudu ēnā, lētticīgie turpina nodzerties, mirušie - nogalinātie ar vakcīnām un haosu medicīnas aprūpē sevi nevar vairs atriebt, pārējās aitas iespiestas aitu aploka stūrī un nekustas no bailēm - ka tik neizceļas karš un nekļūst vēl bīstamāk.

Hunta - tautu slepkavas smaida un rēķina, cik ar vakcīnām nomērdēto ietaupa valsts budžeta pensiju izmaksu daļu.

Atbildēt

kaķa smiekļi

27.12.2021. 18:26

»

Eduards Lunis

---Mihaels Kolhovass, Mārtina Lutera Laikā,pacēla Vācu Tautu pret apspiedējiem -baroniem ,bagātniekiem...


Es piezvanīju, bet Latvija nav izglābta. Tāpēc ir tikai divi jautājumi: kas vainīgs un ko darīt!

Atbildēt

Žulis

27.12.2021. 18:25

Bet visi tie jaukie apsveikumi un novēlējumi - tas taču ir tik mīļi! Nāk prātā tas, kā rīkojās viens vīrs, kurš kādreiz pret atlīdzību cilvēkiem piedāvājās nokaut kādu mājās nobarotu cūciņu. Viņš nekad nebija ļauns pret to kaujamo lopiņu. Viņš ar cūciņu laipni parunājās, pakasija viņai muguriņu. Cūciņa nomierinājās, pati nogūlās zemē...

Atbildēt

patiesība

27.12.2021. 18:23

Kovidafēras nauda plūst uz ASV! Un ne jau maz tiek pabērts arī mūsu varas kliķes rukšiem!

Atbildēt

Par kovid vīrusu. Nedaudz no cita skatījuma

27.12.2021. 18:22

Kāpēc tik daudzi joprojām tic valdošajam vīrusa stāstījumam?
Pandemic Podcast vadītājs Dens Astins-Gregorijs (Dan Astin-Gregory) intervē Gentes Universitātes (Beļģija) klīniskās psiholoģijas profesoru Matiasu Desmetu (Mattias Desmet) par to, kāpēc, neskatoties ne uz ko, tik daudz cilvēku joprojām tic vīrusa stāstījumam (naratīvam) un šķiet gluži kā nohipnotizēti.

Jau kopš pandēmijas sākuma profesors rūpīgi sekoja ne tikai notiekošajam sabiedrībā, bet arī analizēja koronavīrusa krīzes statistiku, piemēram, mirstības rādītājus.

Bija skaidrs, ka sākotnēji samodelētie vīrusa draudi bija pārspīlēti. Taču, neskatoties uz to, līdzekļi, kas tik izmantoti vīrusa ierobežošanai netika mainīti un pielāgoti reālajai situācijai.

Vienlaikus liela daļa iedzīvotāju pārsteidzošā kārtā turpināja ticēt it visam, lai cik absurds tas brīžiem nešķistu.

Profesora novērojumi un ilggadējā pieredze universitātē, iepazīstinot studējošos ar tādu terminu kā “pūļa veidošanās” (mass- formation), ļāva secināt, ka arī pandēmijas kontekstā var runāt par šo fenomenu - kolektīvās domāšanas veidu, kas veidojas, kad meli un nepatiesība ļauj risināt psiholoģiskās vajadzības.   


Lai “pūļa apziņas veidošanās” notiktu, nepieciešami četri priekšnosacījumi:

1.      Lielai daļai iedzīvotāju trūkst sociālo kontaktu, viņi izjūt sociālo izolāciju (lack of social bond, social isolation);

2.      Lielai daļai iedzīvotāju trūkst jēgas, mērķa (lack of sense making);

3.      Lielai daļai iedzīvotāju jūt trauksmi, kurai īsti nav objekta un kuru grūti kontrolēt (free- floating anxiety);

4.      Cilvēkos ir nepamatota frustrācija un agresija (free-floating frustration and agression).


Ja šādos apstākļos ar masu mediju palīdzību tiek izplatīts stāstījums, kas it kā identificē trauksmes objektu un piedāvā stratēģiju, kā ar to cīnīties, iedzīvotājiem ir liela vēlme tam sekot, jo beidzot var kādam adresēt trauksmi, turklāt, ievērojot piedāvāto stratēģiju, to arī kontrolēt.

Tas, savukārt, noved pie sociālās kopības un līdz ar to arī pie “pūļa apziņas veidošanās” jēgas.


Šī varonīgā cīņa ar trauksmi daudziem joprojām ļauj ticēt pat absurdākajam stāstījumam. Tas ir kā rituāls -  jo absurdāks tas ir no tīri praktiskās puses, jo labāk tas kalpo mērķim -  palīdz sajust, ka piederi grupai.

Bailes no tā, ka trauksme var atgriezties, liedz saprast, ka stāstījums ir nepatiess. Izmantot faktus, lai pārliecinātu šos cilvēkus, ir bezjēdzīgi.


Kurp ved šī “pūļa kopapziņas” veidošanās? Būtiskākā ietekme - cilvēki spēj reaģēt tikai uz ļoti šauru problēmu loku. Piemēram, koncentrējas tikai uz vīrusa upuriem, neskatoties uz to, ka vīrusa apkarošanas dēļ cieš daudz, daudz citu cilvēku (trūkst ēdiens, netiek laicīgi diagnosticētas citas slimības, bezdarba apstākļi, cilvēktiesību ietobežojumi u.tml.). Līdzīgi kā hipnozes laikā, kad visa uzmanība fokusēta tikai uz kaut ko vienu. Šādos apstākļos cilvēki vairs nepievērš uzmanību nekam citam, pat tam, ko citkārt uzskatījuši par ļoti svarīgu.

Masu veidošanās procesā cilvēki kļūst neiecietīgi pret citādi domājošajiem. Tajā pašā laikā viņi ir ļoti toleranti pret jebko, kas saskan ar viņu akceptēto stāstījumu.
Pilna intervija šeit (angļu valodā): https://youtu.be/uLDpZ8daIVM

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...

21

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

Foto“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts.
Lasīt visu...

21

Pārējo būs apēdusi inflācija...

FotoIkdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara dēļ briestošā pārtikas krīze pasaulē pacels cenas vēl neredzētos augstumos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....