Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, par kuras domstarpībām ar ministrijas valsts sekretāri Solvitu Zvidriņu tiek ziņots jau kopš decembra beigām, mēģinājusi pati sevi iecelt par vienīgo no amata atstādinātās Zvidriņas disciplinārlietas izmeklētāju. 30. decembrī ar oficiālu vēstuli, kas Pietiek rīcībā nonākusi no avotiem Valsts kancelejā, aizrādīt ministrei uz šādas vēlmes nepieņemamību nācies pat Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim.

Kaut gan pašlaik Jaunzeme-Grende publiski izsakās par nepieciešamību rūpīgi un apdomīgi izvērtēt informāciju saistībā ar Latvijas Nacionālās operas finansēm, viņas pagājušā gada 23. decembra lēmums „Par disciplinārlietas ierosināšanu pret S. Zvidriņu” rāda, ka ministre pati secinājumus par operas situāciju izdarījusi pāris dienu laikā.

Kā Jaunzeme-Grende norāda šajā lēmumā, ko Pietiek šodien publicē pilnībā, jau divas dienas pēc tam, kad sākts izprasīt operas dokumentus, viņai bijusi skaidra situācija Nacionālajā operā.

„No šobrīd jau saņemtās informācijas un dokumentiem ministre konstatē, ka VSIA Latvijas Nacionālā opera ir izveidojušās parādsaistības LVL 453 504,82 apmērā. Pastāv pamatotas aizdomas par VSIA Latvijas Nacionālā opera ierobežotu maksātspēju, nesaimniecisku finanšu līdzekļu un mantas pārvaldīšanu, kā rezultātā ir apdraudēta Latvijas Nacionālā operas sekmīga darbība,” teikts ministres lēmumā.

Tāpat šajā Grendes-Jaunzemes lēmumā jau konstatēts, ka ministrijas valsts sekretāres Zvidriņas „darbība (bezdarbība) ir kvalificējama kā amata pienākumu nepildīšana Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 36.panta pirmās daļas vai otras daļas izpratnē. (..) Ministre konstatē Solvitas Zvidriņas amata pienākumu nolaidīgu izpildi Kultūras ministrijas valsts sekretāres amatā. Minētās rīcības rezultātā, iespējams, ir nodarīts būtisks mantisks zaudējums VSIA Latvijas Nacionālā opera un Latvijas Republikai kopumā”.

„Lai nodrošinātu savlaicīgu, pilnīgu, vispusīgu un objektīvu disciplinārpārkāpuma izdarīšanas apstākļu noskaidrošanu, taisnīga lēmuma pieņemšanu, kā arī lai nodrošinātu disciplinārpārkāpuma cēloņu un seku novēršanu”, Grende-Jaunzeme tajā pašā 23. decembrī jau pieņēmusi lēmumu pati sevi iecelt par vienīgo ierosinātās disciplinārlietas izmeklētāju, rāda dokuments.

Tomēr 30. decembrī Ministru prezidentam Dombrovskim vēstulē „Par disciplinārlietas izmeklēšanu” nācies Grendei-Jaunzemei diplomātiskā formā norādīt, ka viņas doma pašai sevi iecelt par vienīgo Zvidriņas disciplinārlietas izmeklētāju, nav īsti veiksmīga.

Vēstulē, kuru Pietiek tāpat šodien publicē pilnībā, premjers kultūras ministrei norādījis: „Jūsu ierosinātās disciplinārlietas pilnīgai, vispusīgai un objektīvai izmeklēšanai aicinu, pamatojoties uz Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 28.panta otro daļu, izveidot komisiju, pieaicinot tas sastāvā atbilstošās jomas speciālistus.”

Kā zināms, pašlaik Jaunzeme-Grende vairs nerunā par iespējamu Nacionālās operas maksātnespēju, un šādu situācijas vērtējumu par neadekvātu nosaukuši arī finanšu eksperti. Tāpat ministre atkāpusies no sākotnējiem asajiem izteikumiem par operas direktora Andreja Žagara rīcību un apgalvojusi, ka varētu Žagaram piedāvāt gada darba līgumu. Tiesa, pretēji ministres solījumiem, vēl pirmdien Žagars līguma projektu nebija saņēmis.

Kā jau informēts, Jaunzeme-Grende kategoriski atteikusies sniegt atbildes uz Pietiek jautājumiem, tā vietā paskaidrojot, ka viņa cerot uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izvērtējumu. Dombrovskis birojam ir nodevis Pietiek tāpat jau publiskoto Zvidriņas iesniegumu, kurā minēti vairāki iespējami Jaunzemes-Grendes interešu konflikti, tostarp saistībā ar Nacionālās bibliotēkas būvniecības finansējumu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0