Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Piektdien pirms 13:00 kāds lasītājs nejauši ievēroja, ka Augstākās tiesas priekšā pulcējas vīrieši, kuru vidū bez advokātiem Saulveža Vārpiņa un Mārtiņa Kvēpa bija arī personas, kas atgādināja tos Čehijas pilsoņus, kuri iesaistīti “Olainfarm” akciju pārdales mēģinājumos.

Personu grupa iegāja pa durvīm, virs kurām rakstīts AUGSTĀKĀ TIESA/SENĀTS, un iznāca pēc aptuveni pusstundas. Četras personas, to vidū minētie advokāti un divi Čehijas pilsoņi, pagriezās uz viesnīcas “Latvija” pusi. Uz to brīdi klāt jau bija žurnālisti, taču visas personas atteicās sniegt komentārus: Čehijas pilsoņi klusēja, bet advokāti atbildēja ļoti negribīgi.

Aplūkojot tiesu kalendārus, jākonstatē, ka visā augustā nav bijušas paredzētas nekādas tiesu sēdes ar šo Čehijas pilsoņu piedalīšanos — Senātam jāskata viena lieta par mantojumu (taču tā nav “Olainfarm” akciju mantošanas lieta), atsevišķas recidīvistu kasācijas dažādās krimināllietās un seši strīdi par administratīvajiem lēmumiem. Taču Augstākās tiesas kalendārā nav redzamas lietas, kuru dalībnieki būtu Vojteks Kačena (Vojtěch Kačena) un Tibors Bokors (Tibor Bokor), kā arī viņu firmas.

Tā kā nebija skaidrs, ko šis kvartets darījis pie augstākajām tiesu varas amatpersonām, ja reiz uz tiesu viņi izsaukti nebija, attiecīgi tika uzdots jautājums angliski — tieši kuras tiesu varas amatpersonas (“judiciary officials”) viņi tikko apmeklēja? Čehijas pilsoņi klusēja, taču advokāts M. Kvēps atbildēja, ka viņi vispār neesot bijuši ne pie vienas no tiesu varas amatpersonām.

No tā izrietēja nākamais jautājums: ja viņi nav bijuši pie tiesas amatpersonām, tad pie kā viņi gājuši — uz Tieslietu ministriju, pie tieslietu ministra Jāņa Bordāna vai tur bieži sastopamā viņa partijas biedra Jura Juraša, kurš tagad ir Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs? Uz šo jautājumu neviena no minētajām četrām personām neizteica stingru, nepārprotamu noliegumu pretstatā jautājumam par tiesnešu apmeklēšanu.

Tālāk šīs četras personas, pēc M. Kvēpa izteikumiem, ejot satikties ar Čehijas vēstnieci, taču ceļu uz vēstniecības pusi neturpināja un iegāja viesnīcā “Latvija”, kurā intervijas filmēšana vairs nebija iespējama saskaņā ar viesnīcas noteikumiem. Vēstnieci nekur tuvumā neredzēja.

Kāpēc pie ministra un parlamentārā sekretāra būtu jāiet caur Augstākās tiesas ieeju, var redzēt katrs — Tieslietu ministrijai, kas atrodas tā paša ēku kompleksa blakus korpusā, šobrīd tiek remontēta ieeja un nojauktas kāpnes, tāpēc Tieslietu ministrijā var iekļūt pa gaiteņiem vai nu no Augstākās tiesas, vai Rīgas apgabaltiesas puses.

Redzot, ka šis gājiens nav palicis neievērots, piektdienas pēcpusdienā sabiedrisko attiecību speciāliste Tija Ezeriņa izplatīja preses relīzi, kurā V. Kačena atzīst — viņš apmeklējis tieslietu ministru Jāni Bordānu kopā ar kādiem vārdā neminētiem “Čehijas vēstniecības pārstāvjiem”, lai “pārrunātu Eiropas Savienības investoru ieguldījumu veicināšanu Latvijā un starptautisko investoru tiesiskās paļāvības principus” (sic). Tikmēr Tieslietu ministrijas mājaslapā notikumu kalendārā nav redzams, ka šī tikšanās būtu bijusi publiski izziņota un nebūtu tikusi slēpta no sabiedrības.

Pietiek jau iepriekš publicēja foto, kurā Mārcis Judzis, iepriekš pazīstams kā “Dzelzs Vilka” bundzinieks, bet pēdējā laikā kā dalībnieks “Olainfarm” notikumos, redzams, pozējam kopā ar Juri Jurašu — iespējams, ka piektdienas “gājiens” ir rezultāts tāda vai cita veida korporatīvajām saiknēm.

Mediji jau ziņoja, ka V. Kačena un T. Bokors kādā maija rītā tika noņemti no lidmašīnas un aizturēti sakarā ar izmeklēšanu par shēmu vismaz 40 miljonu eiro apmērā, ar kuru viņi centās iegūt kontroli pār holdingkompāniju SIA “Olmafarm”, kurai savukārt pieder ap 42,5% no A/S “Olainfarm” akcijām. Pēc “Olainfarm” vadītāja un lielākā akcionāra Valērija Maligina pāragrās nāves samilzuši strīdi mantinieču starpā, kas ar laiku sāka ietekmēt “Olainfarm” akciju cenu biržā un novedusi pie vairākām izmeklēšanām kriminālprocesu ietvaros. Presē regulāri tiek atainotas arvien jaunas peripetijas ap uzņēmumu, kura tirgus kapitalizācija patlaban ir vairāk nekā 100 miljoni eiro.

Novērtē šo rakstu:

105
6